GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Close Combat i okolice...#60

15.09.2003
12:39
[1]

olivier [ unterfeldwebel ]

Close Combat i okolice...#60

Witam wszystkich na stronie fanów i maniaków serii gier taktycznych czasu rzeczywistego z pod znaku CLOSE COMBAT. Poznasz tutaj grupę ludzi o umysłach zmąconych wojną, weteranów z najróżniejszych frontów największej z wojen. W niezliczonych opowiadaniach i raportach z pierwszej linii, tak rzeczywistych iż poczujesz zapach spalonego prochu, odnajdziesz w sobie duszę żołnierza i kto wie...może ruszysz z kompanią wiernych przyjaciół na wspólny bój. Może myślisz sobie teraz "co wy wiecie o Bastogne, Normandii czy Stalingardzie?", a ja ci powiem że my tam kiedyś byliśmy...

Błyskawiczne niemieckie uderzenie w Ardenach trwa już niemal rok czasu. Chodzą słuchy że Hitler kupił w Iraku 3 pociągi benzyny więc zapowiada się kolejny owocny rok zmagań. W międzyczasie jak widać szerokie grono testuje niemieckie umocnienia na plaży Omaha. Dodam ze dwóch szalonych generałów zażarcie testuję omahę w grze po sieci, 6 czerwca dobiega końca, amerykanom idzie nadspodziewanie dobrze choć bez strat się nie obyło.

poprzednie raporty:

15.09.2003
12:45
smile
[2]

matchaus [ Legend ]

PIERWSZY!!! :DDDD

15.09.2003
12:57
smile
[3]

Lim [ Senator ]

DRUGI !!! - ile punktów dostaje się za drugie miejsce ?
olivier - jaszcze niedawno byłeś generałem a dzisiaj - unterofizier , hehe , za co taka degradacja?

15.09.2003
13:01
smile
[4]

Yaca Killer [ **** ]

Czeci !!!!


;)

15.09.2003
13:26
smile
[5]

olivier [ unterfeldwebel ]

Bo ja Lim w końcu wyleczyłem się z manii wielkości:) A ty legendarny Mietthuasie nie statsuj bo kuszcze nie można być już nikim więcej niż człowiekiem legendą, hiehie.

Natchniony relacjami Krwawego postanowiłem nieco przybliżyć poszczególne plaże i mapy oraz jak wygląda tam walka gdy naprzeciwko stanie dwóch starych frontowych weteranów. Do tego obecnie mamy ostatnią turę 6 czerwca i z niemal wszystkich plaż udało mi się zejść częściowo dosyć daleko w głąb lądu, więc moge tutaj napisać kilka rzeczy nie narażając się na to ze cfany Bone wykorzysta to przeciwko mnie:) A do tego gdyby ktoś się rzucił do walki z żywym przeciwnikiem na pewno mu się to przyda, bo rzuceni na nieprzyjemne normandzkie plaże czujemy się w pierwszym momencie mocno zagubieni.
Starring:
T_Bone jako paranoiczny jednooki Generał Pułkownik SS.
Olivier jako rzeźnicki jankeski Generał rodem z Bronxu.

Na początek Fox Red.
Plaża najdalej wysunięta na wschód w sektorze Omaha. Niemieckie pozycje położone są na wysokich wzgórzach zabezpieczonych klifem. Doskonałe pole ostrzału zapewnia niemcom miażdżącą przewagę. Ze względu na ukształtowanie terenu jest to jedna z najtrudniejszych plaż. Była to moja pierwsza bitwa omahy w multi i mocno mnie zszokowała. Wystarczy że niemcy umieszczą obserwatora na klifie który będzie wypatrywał aliantów a dosłownie każd aniemiecka jednostka na całej mapie może razić ogniem. W pierwszej turze udało mi się osiągnąć pas żołty i dalej miały zacząć się poważne problemy. Jako ze szkopy są położeni wyżej do czasu podejścia na minimalną odległość są niewidoczni nie można więc oznaczyć celów ani dla piechoty ani dla wsparcia. Niemieckie kaemy zbierają zaś krwawe żniwo. Do tego od drugiej tury kończy się aliantom amunicja i paliwo. Jako że Bunkier 1 jest niemal nie do ugryzienia a odziały w nim siedzące nie do wypatrzenia. Pozostaje atak skrzydłami na północy lub południu. Na południu mamy wysokie zbocze ale jeśli zdobędziemy okopy na szczycie można rozwinąć atak. Na pólnocy mamy niemiecki Bunkier 2, do tego okopy i ...zamaskowane bunkry, heh. Ale za to jest tam coś ważnego mianowicie droga do połączenia z plażą bardziej na północy w celu dostarczenia zaopatrzenia. postępy na pólnocy były minimalne przy horrendalnych stratach, czołgi i działa były narażone na ostrzał piechoty i artylerii niemieckiej. Stopniowo udało się wyprzeć niemców z transzei i bunkra 2. A następnie rzutem na taśmę dzięki wsparciu artylerii opanować w jednej turze ukryte bunry i manewrem okrążającym północne transzeje i drogę w głąb lądu, na południu udało się opanowac grzbiet wzgórza. W tej sytuacji Bone wycofał resztki jednostki na południe.Moje straty na tej plaży były ogromne.

15.09.2003
13:46
[6]

olivier [ unterfeldwebel ]

Fox Green East. (amerykanie mają słabość do pięknych wielemówiących określeń).
Po pierwsze wydmy za plażą są względnie płaskie. Po drugie plaża jest krótka. po trzecie bunkry niemieckie położone są na południu a nasze miejsce lądowania na północy. Trzy powyższe dają nam jako takie szanse że nie wykrwawimy się na plaży. Jak najszybciej wdarłem się w głąb lądu na północy. Zmasowane uderzenie na jednym kierunku spowodowałe cięzkie straty u Bonea. W drugiej turze oczywiście resztki amunicji ale za to z paliwem- wsparcie 2 czołgów i ostzrał z wyżej położonego terenu na północy zrobiło swoje, niestety jeden czołg został zniszczony a drugiemu skońćzyła się amunicja. Desperacka obroną Bone zatzrymał drogę wyjściową na zachód i słusznie się nią wycofał ratując ocalałych żołnierzy przed niechybną katastrofą w następnej turze.

15.09.2003
14:09
smile
[7]

T_bone [ Generalleutnant ]

W przerwie między analizowaniem stosunków Polsko Krzyżackich w XIV wieku wygrzebałem chwilkę czasu aby rozegrać w zastępstwie za Koxboxa bitwę o Manhay. Jakiś raporcik może wieczorem, save poszedł do Juzia :)

15.09.2003
15:00
[8]

Juzio [ Generaďż˝ ]

Ehh mam maly, albo i duzy problem.
Mianowicie spalil mi sie cd-rom, tzn dziala tylko nie widzi nic w napedzie. CC4 chodzi z plyta - przynajmniej u mnie, wiec nie moge go odpalic. Stad tez moja prosba. Jesli ktos ma plik exe. - no cd - to poprosilbym o pomoc.
Jesli nikt nie ma tego pliku to poprosze kogos o rozegranie za mnie bitwy - moze byc np pulkownik Olivier, albo wracajacy po przymusowym urlopie porucznik Mackay :), albo tez inny odpowiedzialny aliancki dowodca :)

Oli - ja mysle ze Matchaus chce osiagnac poziom czlowieka - mita ;)

15.09.2003
15:19
[9]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Po strasznej porazce na plazy Charlie , rengersi wzieli odwet, zdobywajac przy niewielkich stratach nastepny odcinek plazy

15.09.2003
15:22
[10]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Duze zaslugi odniusl mortar , wspierajac atak na bunkry celnym ogniem oraz dokladna zaslona dymna

15.09.2003
15:25
[11]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Obrona wasikow skaladala sie wlasciwie z dwoch lini, pierwsza skupila sie przy lini brzegowej , druga wlasciwa w okolicy radostacji Freya, gdzie odbyly sie najdluzsze i najkrwawsze bitki.

15.09.2003
15:26
[12]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Widok ataku

15.09.2003
15:28
[13]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

i dalej

15.09.2003
15:29
[14]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Najdzielniejszy z dzielnych

15.09.2003
16:36
smile
[15]

olivier [ unterfeldwebel ]

hm.. Mityczny Matthaus to rzeczywiście brzmi donioślej niż Legendarny Matthaus, drogi Soulu może by tak od 10000 postów...haha

15.09.2003
17:02
[16]

olivier [ unterfeldwebel ]

Trzecią plażą w kierunku ze wschodu na zachód jest plaża o kryptonimie Fox Green West. Znowu wzgórza z doskonałą widocznością pocięte transzejami i obstawione bunkrami. Miejsce lądowania na północy i oczywiście niemiecki obserwator na klifie lub plaży podaje namiary wszytskim bunkrom. Jako ze plaża jest szeroka należy zastosować manewr który będzie się powtarzał także później czyli huraaa kupą do klifu zanim dobrze rozstawione kaemy i działa Bonea wystrzelają wszystkich ludzi. Udało się podejść i roszerzyć pozycje na całej długości plaży (bardzo ważna rzecz determinująca obronę przeciwnka w dalszej rundzie). Dalsze rundy to poszerzenie pozycji na północy do decydującego ataku. Ten nastąpił bodajże w 4 rundzie kiedy to zmasowany ostrzał artylerii, lotnictwa, moździerzy , czołgów, po którym nastąpił szturm piechoty przy zasłonie dymnej z dział, przełamał obronę na północy łąmiąc całkowicie obronę. Bone utrzymał budynek na pd-zach który musiałem zdobyć w następnej rundzie bo w tej miałem już przetrzepane wszystkie oddziały.

15.09.2003
17:16
[17]

olivier [ unterfeldwebel ]

Na Easy Red lądujemy dopiero w drugim rzucie gdyż pierwszy zdryfował bodajże na wschód (a może na zachód?:). Tak czy inaczej to bardzo ważna plaża gdyz tutaj przewidziane jest lądowanie niemal wszystkich posiłków w późniejszych dniach do tego łączy plaże na wschodzie (centrum zaopatzreniowe) z Foxami na południu. Oczywiście na początku klasyczna taktyka huraa i do klifu, bez ciężkich strat się nie obyło ale i Bone stracił w dwóch turach wszystkie działa. W drugiej turze miał miejsce mój nieudany atak w centrum, który został zatzrymany przez gęsty ostzrał z okolicznych bunkrów. Trzeciej tury... nie było gdyż generał SS wycofał swój pułk z tej plaży. Moim zdaniem było to błędne posunięcie i z powodzeniem mógłby się tu bronić jeszcze ze trzy tury (szczególnie na obu wzgórzach) powstrzymując lądowanie posiłków, a tak wycofana jednostka została rozsztrelana na mapie tuż za plażą, przybycie posiłków opóźniło sie nieznacznie, a na południe popłynęła rzeka ropy i amunicji. Heh na wojnie prezenty też się zdarzają.

15.09.2003
20:26
smile
[18]

Juzio [ Generaďż˝ ]

Ponawiam moje pytanie z posta z godziny 15:00 - za leniwy jestem zaby jeszcze raz pisac :)

Oli--> jak juz postulowac to moze pojdziemy dalej , jak juz jestesmy w sferze mitow to moze ranking: Heros, półbóg, a moze na koniec sam Zeus ? :)

15.09.2003
20:51
[19]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Juzio o ile pamietam chodzilo ci o CCIV.exe? Taki tez ci poslalem:D

15.09.2003
20:58
[20]

olivier [ unterfeldwebel ]

Ja mam cracka do cc4 ale do BoB moda niestety potrzebna jest płyta chyba że się myle.

15.09.2003
21:55
smile
[21]

T_bone [ Generalleutnant ]

Manhay Popołudnie 20 Grudnia...jeszcze rano było to jedno z kluczowych miast kampanii jednak w wyniku świetnej obrony min. 14 CG miasto można było spokojnie zdobywać, pomimo tego że nie trzeba się było spieszyć miasto zostało zdobyte zgodnie z rozkazem 20 Grudnia. Bitwa rozpoczeła się dość dziwnie, przez minutę nie było widać wroga..jednak chwilę potem z mgły wyłoniło się około 50 żołnierzy niemieckich biegnących w stronę skrzyżowania.

15.09.2003
22:01
smile
[22]

T_bone [ Generalleutnant ]

Wróg wpadł pod ogień Ckm i czołgów, został całkowicie sparaliżowany i gdy tylko poważnie oslabł wysłałem oddział zwiadowczy w celu zdobycia 2 kluczowych VL.

15.09.2003
22:09
smile
[23]

T_bone [ Generalleutnant ]

Wróg zdążył uszkodzić lekko M-36 co jednak nie miało żadnego wpływu na skuteczność jego ognia, po kilkunastu minutach walki przeciwnik został zmieciony. Tym samym uwolniona od ciężaru walk została bardzo ważna jednostka.

W związku z tym że Koxbox drugi raz nie rozegrał sava jednostka ta przechodzi pod moją komendę do odwołania, mogę ją przydzielić innemu chętnemu jeśli jest taki. Jeśli Koxbox nadal chce walczyć tą jednostką to niech zgłosi gotowość bojową.

Olivier---> Easy Red wygldało niemrawo jeśli chodzi o bogactwo sprzętu...sytuacja na innych plażach też przemawiała za odwrotem, ogólnie niemcy nie mają łatwego życia...kilka Mg-42, dużo mauserów, czasami trafia się działo lub coś ciekawszego ale i tak trzeba polować na czołgi z PzFausta na 30 metrów.

15.09.2003
23:19
[24]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Ostatnia plaza dnia dzisiejszego(pomysl ze szczalkami bardzo trafny gratuluje tworcy!) Plan dzialania byl prosty. Podejsc jak najciszej ,jak najblizej. Atak mial sie rozpoczac od lewej flanki, po uchwyceniu przyczulka , czesc srodkowa miala przesunac sie takze do przodu. Prawa flanka obrona do odwolania.

15.09.2003
23:21
[25]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Operacja przebiegala bardzo sprawnie, dzieki czemu po likwidacji slabych i rozproszonych punktow oporu, nastepowalo bezproblemowa pokonywanie duzych ilosci terenu.

15.09.2003
23:24
[26]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Dalszy postep, duze znaczenie odegraly w tej walce jednostki broniace prawego skrzydla , odpierajac dwa katrataki majace na celu odciecie jednostek juz na stalym ladzie od ich barek desantowych

15.09.2003
23:26
[27]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Sokole oko

15.09.2003
23:29
[28]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Ostateczne zakonczenie . Zabraklo czasu do calkowitego oczyszczenia mapki, zawstydzony ostatnimi zarzutami o brak dbalosci o zolnierzy , w sztabie zdecydowalismy o zwolnieniu tepa natarcia. Nie wiem czy byla to sluszna decyzja ,moze te chwile zawaczania pomoga w pzrygotowaniu lebszej obrony wasikow.

15.09.2003
23:32
smile
[29]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Pytanko czy ktos wie co oznacza gwiazdka przy nie ktorych nazwiskach?

16.09.2003
09:31
[30]

U-boot [ Karl Dönitz ]

Krwawy --> nie licz dziś na mnie ;-(((

16.09.2003
10:47
[31]

olivier [ unterfeldwebel ]

Z tego co mi wiadomo gwiazdki przy nazwiskach to prawdziwe nazwiska żołnierzy walczących w DDay, ale jak z odzwierciedleniem przynależności pułkowej czy stopni wojskowych to naprawdę nie wiem czy się zgadza.

16.09.2003
11:03
smile
[32]

matchaus [ Legend ]

Z tej strony Wasz ledżendarny i mi(s)tyczny mathhiaus ;))

I pytanko.
Kiedy będzie można grać prawdziwym wojskiem a nie tymi blazerami z pipidówy? :)))

16.09.2003
13:20
smile
[33]

janko [ Konsul ]

Pragnę poinformować, że po pierwszym dniu zmagań z jankeską zarazą na plażach sektora Omaha zepchnąłem tych sonofdebiczów do morza, poza dwoma przypadkami, które niebawem (czyli po powrocie z pracy) także zniszczę. Obecnie jest 7.06.44, godzina szósta rano. Morale wojsk - wspaniałe. Churchill następnąinwazję bedzie mógł rozpocząć może gdzieś w połowie '48 roku!!!

16.09.2003
13:30
smile
[34]

Juzio [ Generaďż˝ ]

--> T_Bone

Niestety CD-rom padl na amen, czyszczenie nic nie dalo, a na nowy na razie nie mam kasy.
W zwiazku z tym prosze o przekazanie mojego odzialu komus innemu.

Pozdrawiam

16.09.2003
13:36
[35]

olivier [ unterfeldwebel ]

Mistyczny mietthausie ło co chodzi?

Tuż obok plaży Easy Red mamy interesującą krajoznawczo Easy Green.
Na początku gwarantowane straty na długiej plaży. Jak najszybciej przebyłem plażę do klifu. Działo ustawione na jednym ze wzgórz wespół z panzerschreckami zniszczyło oba czołgi. Udało się jednak zdobyć arcyważne zabudowania w centrum jako doskonały punkt wypadowy w późniejszej walce. W drugiej turze udało się uchwycić obie drogi wylotowe na sąsiednie plaże oraz po cichu przeczołgać trzy drużyny piechoty na zachód i uchwycić zupełnie niebroniony bunkier i część zabudowań. Kolejne dwie tury to walki w zabudowaniach na zachodzie i zdobywanie obu ufortyfikowanych wzgórz, szczególnie to na południu z dużymi stratami, udało mi się przeprowadzić lukami w polu minowym czołgi które wjechały na wzgórza znacznie przetrzepując obronę Bonea.

16.09.2003
13:40
[36]

U-boot [ Karl Dönitz ]

olivier --> Mati pyta, kiedy rozpocznie się kampania, gdzie będziemy walczyć tą jedyną sprawiedliwą stroną :-))

A ja się spytam - gdzie są moje wojska ??

16.09.2003
13:46
smile
[37]

olivier [ unterfeldwebel ]

Generale Janko dysponujecie jakimiś pomówieniami. Jest wieczór 6 czerwca i sytuacja wygląda tak. Proszę to wyjasnić ze swoim podwładnym generałem von Bonem.

16.09.2003
13:47
smile
[38]

matchaus [ Legend ]

Ubi dokładnie wyłuszczył o co mnie szło :)

Kiedy zaczniecie(my) grać naprawdę? :))))
Granie Alliesami to w końcu żadna przyjemność - zobaczcie sami! Jeden zniknął, drugi powiedział że nie może a trzeciemu padł CD ;))))

Tu trzeba być rączym jak jeleń (plutonowy Jeleń), wytrzymałym jak rzemień i silnym jak stal Kruppa! :)

16.09.2003
14:22
[39]

janko [ Konsul ]

Feldmarszałku Olivier - sprawa jest zabójczo prosta, obaj z Bonem walczymy z EREM. Tyle, że ja z komputEREM a Bone z OliviEREM. Na pozór żadna różnica ale jakaż to różnica!!!
Czyli obie bitwy toczą się w róznych zupełnie splotach czasoprzestrzeni. Nie krzyżują się. Nawet włączenie nadświetlnej nie pomoże.

A swoją drogą zagrałbym z kimś żywym, przez ten mój GPRS. Ciekaw jestem, czy zatrzymanie żywego i myślącego wroga na plaży byłoby możliwe (wasza walka wskazuje, że nie). Ktoś się pisze na dziś wieczór?
J.

16.09.2003
14:31
[40]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Jestem gotowy zagrac powaznie z kazdym wasikiem, do ktorego moge sie zalogowac:D
Czas przyciac troszeczke wasiki tym "sprawiedliwa strona" :)))

16.09.2003
14:33
[41]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Janko jesli tylko uda sie polaczyc jestem do dyspozycji, niestety moge sie tylko dolaczyc mam wewnetrzne IP

16.09.2003
14:55
smile
[42]

janko [ Konsul ]

Bloody Man, extra!!! Jest tylko jeden problem - na połączeniach jakie trzeba ustawić aby postrzelać nie znam się ani za cholerę, dotychczas grałem tylko z Mackay'em i on zawsze robił tak, że było dobrze i działało. To, co ja mam zrobić pisał cierpliwie w GG jak dziecku specjalnej troski. Jeżeli podejmujesz się dokonać połączenia - zgłoszę się ok. 17. na GG.
J.

16.09.2003
14:56
[43]

T_bone [ Generalleutnant ]

Juzio---> Ja ci chyba pożycze te kika groszy na Cd-rom bo niedługo nie bedzie miał kto walczyć.

Jak ktoś chce rozegrać tą bitwę za Juzia to niech się zgłosi...zapewnie zapadnie mur milczenia i kampania stanie na tydzien ale czemu mam się tym przejmować ja tu tylko dowodze.

matchaus---> Rozumiem że ty bedziesz dowodził tym wojskiem...

16.09.2003
15:01
[44]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

T_bone---> musze rozwiazac ten problem i jestem do dyspozycji, tym bardziej ze moj czas sie konczy:(

Janko--->mozemy poprobowac, pasek doswiadczenia nam podskoczy :)))

16.09.2003
17:58
smile
[45]

janko [ Konsul ]

Próba połączenia się z Krwawym zakończyła się absolutną kompromitacją - technika wygrała zanim jeszcze zaczęła się walka o połączenie.
Jesli ktoś z PT Publiczności wie jak obejść jakieś francowate fajerłole to prosze o wskazówki. Może uda mi się nakłonić administratora sprzętu w mojej firmie aby co nieco pogrzebał ale muszę wiedzieć o co go zapytać.
Dzięki za rady, i nie śmiać się ze ślepego, który usiłuje dyskutować o kolorach!!!! Mam prawo się nie znać!!!
J.

16.09.2003
18:11
[46]

olivier [ unterfeldwebel ]

Ja o fajerlolach nie mam niestety pojęcia...ale kombinujcie panowie bo warto:)

Przed 3. batalionem 16 pułku 1 dywizji piechoty postawiono zadanie opanowania wsi Formigny przez którą przebiega strategiczna droga N13. We wsi rozpoznano kompanię niemieckiego 352. batalionu Pionierów. Plan był prosty (niebieskie stzrałki). Ponieważ teren był goły i odsłonięty należało pzrebyć go jak najszybciej. Przy zmasowanym ostrzale artylerii i wsparciu czołgów wykonać frontalny atak na kościół i zabudowania przy moście. Przewaga była po mojej stronie, ale jak się okazało atakujący nie ma tutaj łatwego życia. Niespodziewana nawała artyleryjska pzreciwnika spowodowała że 3 drużyny piechoty znalazły się między ostzrałem artylerii własnej jak i przeciwnika na szczęście ostrzał nie spowodował większych strat w przeciwieństwie do niewidocznego przez cały czas MG na wieży i ukrytej w kościele piechoty, perymetr przy kościele zapełnił się ciałami moich zołnierzy, wsparcie czołgów uniemożliwiał wysoki mur, poza tym wcześniej został unieruchomiony jeden z czołgów. Należało zmienić plan póki miał go jeszcze kto realizować. Zwróciłem się bardziej na południe. Po zacietych walkach udało się przeciąć drogę i zdobyć dwa budynki na południu, samotna szarża shermana opanowała wzgórze na zachodzie. Następnie uszkodzony czołg wrócił pomóc piechocię ale pozostali przy życiu chłopaki spanikowali i zabrali manatki z czołgu. Z 3 został więc jeden sprawny. W międzyczasie Bone zaczął łatać lewą flankę, atak tam był niemożliwy gdyż nadal bronił się kościół i zabudowania. Obeszłem je od południa i zdobyłem nie bez strat budynki i kościół, w kościele w konfesjonale ukryło się 2 niemców i wystrzeali znienacka i niezauważeni pluton pobożnych włoskich saperów. Stan osobowy się kurczył tak więc do kościoła poszedł kapitan z obstawą po czym przez kratkę w boxie wyłuskał obu szkopów. Czas dobiegał końca udało się jeszcze przekroczyć most i zająć mały maciupki przyczółek po drugiej stronie. Zapowiada się więc dalsza koszmarnie ciężka walka z elitarnymi niemieckimi pionierami.

17.09.2003
07:33
[47]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Same nieszczescia nie dosc ze nie powiodlo sie polaczenie to padl ponownie serwer mojego admina ;/

Panowie zauwazylem ze problem z polaczeniem ma wieksza liczba Ludzi z forum , natomiast czesc z nas posiada czastkowe wiadomosci jak mozna ten problem obejsc. Chcialbym aby kazdy kto wie cokolwiek jak ominac wewnetrzne IP i przejsc Na zewnetrzne to prosilbym o opisanie tego na forum. Moze uda sie z tego sklecic dobre rozwiazanie, jednoczesnie chcialbym prosic aby wywoty byly zrozumiane, chodzi o to ze wiekszosc z nas ktorzy beda starali sie zastosowac te rozwiazani musza wiedziec co robic . Jako laik w tej materii probowalem na wlasna reke , ale nic z tego nie wyszlo , dowiedzialem sie tylko ze :
* IP musi byc zewnetrzne przynajmniej dla jednego z grajacych -hosta
* znalezienie serwera na ktorym mozna otworzyc gre- info te jest od informatyka.
* co do zalatwienie tego przez adminow sieci, z tym jest roznie , moj nabral od 3 dni wody w usta

Czekam na odpowiedzi ,mysle ze miloby bylo zalozyc rownolegla linie CC online :))))

17.09.2003
08:47
smile
[48]

matchaus [ Legend ]

Krwawy --> Jesli nie masz publicznego IP, tylko jesteś w podsieci (np. sieć osiedlowa), to NIE MA szans byś miał IP publiczne ot tak - po prostu :)))
To się może wiązać tylko z dodatkowymi kosztami, albo ze... zmianą operatora :)

Po prostu nie istniejesz dla internetu :)

Wszytsko zależy od możliwości danej sieci.
Pytanie o publiczne IP powinno być ZAWSZE podstawowym pytaniem w dyskusji z operatorem danej sieci (przed podłączeniem ofkoz :)

17.09.2003
08:59
[49]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Dzieki ale dla mnie bylo jasne ze jak biore usluge to tam jest dostep do internetu, do jasnej anieli skad ma laik to wiedziec, wczesniej operowalem na TPSA i dzialalo, :((
To co matchaus nie ma zadnych szans na gre?? to po kiego licha jest ten calu internet. Kierwa cieszylem sie jak dziecko ze w koncu popykam sobie z ludzmi przez stale lacze i co ... na co mam czekac ... moze jak wejda "obcy" operatorowie to sie zmieni :((((

T_bone ---> zglaszam sie ponownie do sluzby. Problem rozwiazany . W takim przypadku musisz zainstalowac CC5.

17.09.2003
09:00
[50]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Na potwierdzenie rozegralem sparing z kompem

17.09.2003
09:04
[51]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

jeszcze raz

17.09.2003
09:06
[52]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

atak odparty i wyszlo katruderzenie

17.09.2003
09:07
[53]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Wczorajsze czyszczenie plazy

17.09.2003
09:10
[54]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Pozycje wyjsciow amerykanow byly znakomite. Atak zostal przeprowadzony jednoczesnie w trzech kierunkach.Okazalo sie ze "wasiki" zupelnie nie byly przygotowane na taki scenariusz.

17.09.2003
09:12
[55]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Czyszczenie pozostalych w rekach niemiaszkow bunkrow i transzeji nie nastreczalo dzielnym amerykanskim bubka zbyt duzych problemow

17.09.2003
10:53
[56]

T_bone [ Generalleutnant ]

Save jest u Krwawego.



--------Jednostki -----------
Pułk/Dywizja
394/99 DP. + 38/2 DP.- Juzio [email protected]
14 CG + 9/2 DP. - Yaca [email protected]
424/106 DP. + 120/30 DP. - Janko [email protected]
422 i 423/106 DP. + 23/2 DP. - Lim [email protected]
112/28 + 80 DP. - Juzio [email protected]
VII Eng. - Zurek16 [email protected]
110/28 + 84 DP. - Lipton [email protected]
109/28 DP. + 119/30 DP. - (Krwawy [email protected]) tymczasowo maniek [email protected]
9 Dpanc.- Janko [email protected]
7 Dpanc. - Olivier [email protected]
501/101 DPD - Toolism [email protected]
502/101 DPD - AK_StasiuX [email protected]
10 DPanc.- T_bone [email protected]
17/30 DP. + 29 Arm.Brig - koxbox [email protected]
508/82 DPD - Lim [email protected]
504/82 DPD - Mackay [email protected]
505/82 DPD- Zurek16 [email protected]
506/101 DPD - Lipton [email protected]
21 Grudnia:
26 DP. w Martlange- U-boot [email protected]

22 Grudnia:
4 Dpanc w Clochimont- Ghost2 [email protected]

23 Grudnia:
2 Dpanc w Marche- Ghost2 [email protected]

17.09.2003
15:15
smile
[57]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

T_bone ---->pomimo zastosowania wszystkich twoich wskazowek, problem pozostal, w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak zlozyc rezygnacje i udac sie na spoczynek (odnosnie CCIV). ;(((

17.09.2003
16:28
[58]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

T_bone --->wycofuje rezygnacje , twoja ostatnia rada byla kluczowa ,braklo patcha pod win XP , bitwa rozegrana , z racji ze tego sie nie spodziewalem zamieszczam tylko ostateczny wynik.

Musze przyznac ze zatrzymac wroga nie bylo latwo . Posadal 2 tank destroyer'y w tym jednego big , marki IV i pantere , o ile sie nie myle . I wszelkiego innego dziadostwa jak half-traki .

17.09.2003
16:28
[59]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

A to zasluga tych chlopcow

17.09.2003
18:52
[60]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy---> Do kogo wysłałeś sava ??

17.09.2003
20:12
[61]

olivier [ unterfeldwebel ]

Gdyby ktoś cierpiał na bezsenność to dziś o godzinie 00.30 w nocy na TV4 leci jeden z najlepszych filmów wojennych jakie powstały - "Stalingrad".

17.09.2003
20:20
[62]

T_bone [ Generalleutnant ]

A jeśli ktoś lubi spać to może jutro oglądnąć Stalingrad o 21:30 także na TV4 :P

17.09.2003
20:29
smile
[63]

T_bone [ Generalleutnant ]

Save jest u Yacy, czekam na potwierdzenie odbioru :)

17.09.2003
20:38
[64]

T_bone [ Generalleutnant ]

Wyszedł oficjalny patch do Omahy...link

17.09.2003
21:37
smile
[65]

olivier [ unterfeldwebel ]

Bone po pierwsze nie statsuj;), a po drugie siedząc śpiący, na wpół martwy, obolały na fotelu o 3 w nocy można się poczuć chyba nieco jak na wojnie?

18.09.2003
09:18
smile
[66]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Czy ktos ten jezyk rozumie , prosze o tlumaczenie. Jak mam skonfigurowac CC jak tam jest tyle mozliwosci laczenia??
To jest odpowiedz (w koncu) mojego Admina

Specyfika stalego lacza - tzw. sieci osiedlowej wymaga innej konfiguracji
gry np. Close Combat, niz podczas polaczenia modemowego.
Od strony serwera wymaga to forwardu okreslonych numerow portow, a od
strony uzytkownika - odpowiedniej konfiguracji gry.
Na stronach www dotyczacych Close Combat powinna byc informacja, ktorych
portow uzywa ta gra, oraz co nalezy zrobic bedac za firewallem.

18.09.2003
09:39
smile
[67]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Za zgodą "szefa" - stary dobry "Blood and Guts", czyli gen. G.Patton - udaję się na urlop. W tym miejscu prośba do T_bone'a, żeby któryś z dowódców przejął moje jednostki (2 i 4 Dpanc z Marche i Clochimont) w razie gdyby musiały wejść do walki. T_bone, potwierdź, proszę, że wiadomość dotarła do Ciebie!

18.09.2003
12:51
[68]

T_bone [ Generalleutnant ]

Ghost----> przyjąłem, możliwe że jak wrócisz to twoja jednostka będzie dopiero wchodziła do walki :)

Wysłałem sava jeszcze raz do Yacy bo nie wiem czy zrobił to Krwawy.

18.09.2003
13:10
[69]

DevNull [ Pretorianin ]

Czesc, pozdrawiam tych, ktorzy mnie jeszcze pamietaja ;)
A teraz do rzeczy - mam ze znajomym maly problemik z modem Ardennes Offensive do CC5. Mamy ze znajomym ten mod w dwoch wersjach - 4.0 (okolo 45mega) i tzw. final (90 mega). Problem w tym, ze ta mniejsza wersja reguralnie wywala sie na koncu bitwy, a duzej nie chce rozpoznac instalator modow (CfgV13). Czy ktos z was wie moze jak sobie z tym poradzic, albo zna linka, zeby sciagnac dzialajaca wersje tego moda?

18.09.2003
15:12
[70]

zurek16 [ Pretorianin ]

If you are playing behind a firewall or proxy server, the ports 47624, and the range 2300-2400 must be open for both inbound and outbound TCP and UDP traffic.

Co to jest ten "the range"??Wogole u mnie tak bylo ze powiedzialem adminom zeby otworzyli ten port to jeden powiedziel ze nie blokuje portow a drugi ze niebezpieczne jest otwieranie portow bo wirusy moga byc,potem wyszlo jeszcze ze sa jakies klopoty z ftpem.Nic ta rozmowa nie dala jak sie przekonalismy niedawno z Krwawym.Pomecze moze admina i zobacze co powie.

19.09.2003
08:40
smile
[71]

Yaca Killer [ **** ]

Bone --> Save dotarł (odebrałem go dopiero dzisiaj, bo wczoraj miałem urlop), bitewkę rozegram standardowo ... przez weekend.

Jakie ja mam szczęście, że save zawsze dolatuje do mnie przed weekendem :D

19.09.2003
20:06
smile
[72]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

T_bone! W takim razie "odmeldowuję" się do 5.X. włącznie - jeśli by coś dla mnie było, tzn. save i kolejka do rozegrania, mogę ją rozgrać dopiero po tym dniu. Do tej pory jestem całkowicie "off-line" i będę szukał w Tatrach Słowackich i Polskich "śladów" Kompanii Wysokogórskiej - ponoć była taka (obecnie mało znana polska jednostka wojskowa przed II WŚ.)... -:)

20.09.2003
10:40
smile
[73]

T_bone [ Generalleutnant ]

Jako że wczoraj opowiadałem na TSie KGW o ciekawostkach z OPF dziś dwa screeny :)

Vietnam dla Oliviera ------>

20.09.2003
10:41
smile
[74]

T_bone [ Generalleutnant ]

I klimaty Blackhawk Down heh może dla Juzia ;D --->

20.09.2003
12:35
[75]

T_bone [ Generalleutnant ]

Pomimo wilelu wysiłków nasz kampania z Oliverem w modzie Omaha wywala się w czasie ruchów strategicznych 7 Czerwca...nie wiadomo co jest przyczyną zapewnie przesunięcie jakiejś jednostki na drugą mapę, nie pomogła instalacja patcha który nie ma raczej większego wpływu na działanie toczących się kampanii, może też nie naprawia ich błędów, nie wiem. Tak więc jest 7 Czerwca Niemcy przegrywają a losy kampanii są bardzo niepewne...

20.09.2003
13:35
smile
[76]

olivier [ unterfeldwebel ]

Zastanawiam się po co ludzie tracą setki godzin by następnie wypuścić coś w co nijak normalnie grać się nie da...

21.09.2003
10:15
smile
[77]

olivier [ unterfeldwebel ]

Kartka z kalendarza.

Dokładnie 59 lat temu zakończyła się jedna z najbardziej spektakularnych i heroicznych walk podczas II wojny światowej. 17 września w ramach operacji Market-Garden, kilkanaście kilometrów na zachód od miasta wylądował trzon 1. brytyjskiej dywizji powietrzno-Desantowej z zadaniem opanowania miasta i uchwycenia ostatniego wiaduktu drogowego na Dolnym Renie. Do samego mostu dociera jedynie kilkusetosobowy batalion Ppłk. Johna D. Frosta opanowując jego wschodni kraniec wraz z okoliczymi zabudowananiami. Próby przedarcia się do miasta podejmowane przez resztę dywizji na północy zostają udaremnione przez miejscowy garnizon wsparty szybko czołgami i grenadierami SS z II K.Panc. Frost 17 września odpiera atak pancerny od zachodu, most zostaje zatarasowany przez wraki. Cała 1. Dywizja miała utrzymać most przez 24 godziny do przybycia szpicy XXX korpusu pancernego, tymczasem kilkuset ludzi Frosta broni mostu przez całe 5 dni zażarcie odpierając ataki pancerne kilku tysięcy niemców, broniąc zaledwie kilkanaście budynków. 20 września po południu amerykanie z 82. D.Pow.Des. po bohaterskim ataku zdobywają wreszcie most w Nimegen-ostatnią przeszkodę przed Arnhem. XXX korpus stoi w Nimegen, jest godzina 19.15, do Arnhem zostaje jedynie 14 km. Dowódca brytyjskiej brygady pancernej maj. Trotter wyjaśnia dowódcy 82.Pow-Des. Gen Gavinowi że..nie otrzymał rozkazu wymarszu a czołgi nie poradzą sobie bez wsparcia piechoty. Los ludzi Frosta jest przesądzony. 21 września po południu niemcy przeprowadzają decydujący szturm na most, Frost trzymajac już tylko kilka domów, z ocalałymi ludźmi w wiekszosci rannymi musi się poddać. Atak XXX Korpusus rozpoczęty o świcie zostaje powstrzymany przez przygotowaną nocą obronę niemiecką. Polscy Spadochroniarze lądują po południu ale maja już tylko osłaniać odwrót pozostałości 1.D.

21.09.2003
22:57
smile
[78]

T_bone [ Generalleutnant ]

Yaca---> Czekam na sava do jutra mam nadzieję że rozegrałeś :]

Zakończyliśmy z Oliverem kampanię w modzie Omaha z powodu problemów technicznych (ciąłe grzebanie w plikach moda chyba zrobiło swoje). Rozpoczeliśmy kampanię inną niż wszystkie...Meuse Crossing 1940 :>

Po prawej nowo ściągnięta mapa do Operation Flashpoint o znanej nazwie "Stalingrad", naprawdę niesamowite cudo...problem w tym że na moim średniackim sprzęcie wyciągam 1 klatkę na 2 minuty :_(

22.09.2003
08:16
smile
[79]

Yaca Killer [ **** ]

Sieg !

Bone --> dzisiaj save powinien ode mnie wylecieć dalej ... napotkałem pewne problemy, padł mi HDD w domu i wszystkie dane szlag trafił. Dzisiaj zainstaluję sobie CCIV+BoB w pracy i w ramach nadgodzin rozegram save. Proszę o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości.

22.09.2003
16:03
smile
[80]

Yaca Killer [ **** ]

Bitwa rozegrana. Jak zwykle zwycięstwo. Save poleciał do Lipka :)

Ten komputerowy tuman znów nie wykorzystał swojego Hetzerka, dwa działa ustawił przed lufami moich wymiataczy, a piechotę puścił przez skrzyżowanie, na które były skierowane lufy czterech moich pojazdów i czterech drużyn piechoty :DDD Jednym słowem to była rzeź niewiniątek. Nie będę się zagłębiał w opisywanie walki bo nic ciekawego się nie działo.

Z ciekawostek: jeden z moich killerów ma już na koncie 59 potwierdzonych niemiaszków.

Zdobyte odznaczenia: 4x Combat Infantry Badge, 6x Bronze Star, 3x Silver Star

Zgodziłem się na zawieszenie broni bo odpowiada mi ta plansza, i nie chcę się przypadkiem nadziać na niemieckich pancerniaków.

22.09.2003
18:18
smile
[81]

T_bone [ Generalleutnant ]

Yaca---> Rozkaz z dnia dzisiejszego "w miarę możliwości podjąć działania ofensywne", jeśli będziesz miał okazję zepchnąć wroga to zrob to, ktoś będzie musiał kryć Oliviera ;)

22.09.2003
19:14
smile
[82]

T_bone [ Generalleutnant ]

Kampania przeciw wojskom francuskim dowodzonym przez Gen. Oliviera w roku 1940 trwa w najlepsze, przeciwnik jest słabo wyekwipowany i zdemoralizowany, w niektórych miejscowościach opuźnia nasz marsz dzięki stosowaniu dobrej taktyki obronnej. Padły już dwa mosty na Mozie z dwóch do których narazie podeszliśmy, zwycięstwo jest kwestią czasu, wkrótce fuhrer będzie miał zdjęcie na tle wieży Eifla :)

22.09.2003
21:31
[83]

olivier [ unterfeldwebel ]

Ach ta hitlerowska buta. Nie damy wam ani naszych ślimaków ani kobiet!!! Wykorzystując naszą nowoczesną broń rozprujemy wasze czołgi jak konserwy sardynek, gen olivier wam to obiecuje. Przeciwnik podszedł do czterech mostów a padły tylko dwa, do tego dwie jednostki wroga zostały rozbite. Vive la żabie udka!

22.09.2003
21:40
smile
[84]

Lipton [ 101st Airborne ]

Save poszedł do Toolisma:) Jakby się nie odzywał to Go jeszcze jutro w szkole przyspieszę:P

23.09.2003
10:38
smile
[85]

janko [ Konsul ]

Fragment z CSO - ciekawe kiedy to będzie gotowe:
I also sent Huragan a PM about uploading some of his maps for the upcoming CCV Poland mod

23.09.2003
16:23
[86]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

T_bone---> co to za mod?? na bazie cc5. Jeszcze pytanko czy dostepne sa jakies inne mody do CC z Polska oprocz tych na cc3??

23.09.2003
18:30
smile
[87]

olivier [ unterfeldwebel ]

Przeglądając historyczne wątki CC i okolice nasunęło mi się pytanie: gdzie w zawierusze dziejów zaginął guru założyciel ojciec redaktor niejaki _mixer który wyszedł z forum 20 listopada 2002 roku i dotychczas nie powrócił. Zainteresowanego lub osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji o jego miejscu bytowania prosimy o kontakt.

23.09.2003
18:54
[88]

Mackay [ Red Devil ]

olivier tajemnicze znikniecie _mixera pozostanie najwieksza tajemnica tego watku i kto wie, moze nawet przebije swoim zniknieciem tajemniczy lot Rudolfa Hessa, albo tajemnice berlinskiego bunkra...

Mialem swojego czasu nawet numer GG do mixera ale jak sie okazalo po paru miesiacach uzywal go zupelnie inny mixer...pozostaje wierzyc ze nasz zalozyciel kiedys da o sobie znac :)

24.09.2003
10:56
[89]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy----> Mod w którego gramy to Meuse Crossing (patrz link). Narazie nie ma żadnego moda o Polsce oprócz tego do CC3, tworzony jest do CC5.

Toolism chyba sava nie rozegra....Stasiu_X powiadomił mnie że musi nietety odstąpić swoją jednostkę. Tak więc mamy braki w kadrach i nie mam pojęcia jak załatać tą dziurę :(

24.09.2003
11:38
[90]

T_bone [ Generalleutnant ]

News ze świata, na stronie Wargamera pojawił się preview gry Squad Assault: West Front, szczególy pod linkiem...

25.09.2003
12:43
smile
[91]

T_bone [ Generalleutnant ]

Dziś skończył się czas dla Toolisma...jeśli ktoś chce rozegrać bitwę za niego to niech się zgłosi.

25.09.2003
16:16
[92]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Jestem i czekam .

27.09.2003
10:07
[93]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy---> Wysłałem ci sava dwa dni temu :/ Może nie doszedł ??

27.09.2003
18:08
smile
[94]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Mam go !!! rozegram i przesle w poniedzialek rano. Lykend mam wera biza sora!!!

27.09.2003
22:04
smile
[95]

Juzio [ Generaďż˝ ]

Czolem

W obudowie milutko szumi nowy naped cd-r lite on, tak wiec Maj. Joseph melduje swoj powrot do czynnej sluzby.
Czekam na przydzial i rozkazy

28.09.2003
11:25
smile
[96]

T_bone [ Generalleutnant ]

Juzio----> Chociaż tyle dobrych wieści :)

29.09.2003
09:03
[97]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Siemanko z rana panowie!! Sejw wyslalem do T_bone .

Bylo ciezko, z przykroscia musze stwierdzic ze pomimo heroicznego oporu polnocne dojscie do Bastogne zostalo otwarte przez wroga.
Smialo mozna stwierdzic, ze stalo sie to dzieki wspanialej celnosci i sile ognia niemieckiej altylerii, ktora rozgniatala nastepne gniazda oporu naszych oddzialow.
Atak rozpoczal sie z trzech kierunkow, ale jego glowna sila skierowana zostala w srodkowy rejon naszej obrony. W miejscu tym dostali po lapkach i ostrze ataku odchylilo sie na prawa flanke. Lewa strona natarcia rozwijala sie do mometu zajecia przez wroga punktu premiowego. Powstrzymani przez celny ogien snajpera wycofali sie z tego rejonu.
Natomiast atak prawa flanka, wzmocniony oddzialami z centrum i wsparte ogniem altylerii byl miazdzacy.

29.09.2003
09:03
[98]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Atak w centrum

29.09.2003
09:05
[99]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Ogien niemieckiej altylerii , jedynie w tym wypadku nie celny

29.09.2003
09:06
[100]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Sytuacja po zmianie kierunku ataku

29.09.2003
09:07
[101]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

I ponownie celny ogien likwiduje moje punkty oporu

29.09.2003
09:13
[102]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

W takiej sytuacji morale wojska i tak niewysokie upadlo calkowicie, co spowodowalo przejecie calkowitego panowania nad terenem przez wasikow. Za nie wykonanie rozkazu oddaje osobe swa do dyspozycji prokuratury wojskowej w celu oczyszczenia mnie z zarzutu jakoby sztab mojej jednostki jako pierwszy nawial z pola boju. Jak widac na mapkach , siedze wraz z moja druzyna na pierwszej lini fratu.
Zamieszczam ogolna mapke po tej klesce

29.09.2003
09:15
[103]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

W Bastogne sytuacja przebiegala wedlug koncepci totalnej obrony, udalo sie ja w pelni zrealizowac.

29.09.2003
11:33
smile
[104]

T_bone [ Generalleutnant ]

Potwierdzam odbiór sava :)

29.09.2003
11:39
[105]

T_bone [ Generalleutnant ]

Dobra dopiero teraz przyjrzałem się dokładnie screenom,Krwawy czy wyjaśnisz mi może skąd u ciebie stare mapy ??. Powoli zaczynam tracić cierpliwość do tej kampanii musze się przyznać.

29.09.2003
12:15
smile
[106]

olivier [ unterfeldwebel ]

Krwawy po prostu wie co dobre. Stare mapy po prostu wyglądają fajnie, zimowo i realistycznie a te nowe to jakaś padlina niczym wiosna w Rosji.

29.09.2003
12:23
[107]

T_bone [ Generalleutnant ]

Tak tak problem w tym że mapa Bastogne jest zupełnie inna i ma zupełnie inne BTD ;P

29.09.2003
12:33
[108]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

Nie czytales komunikatow meteo?? w nocy spadl obfity snieg i chlopaki na rano nie zdazyli odsniezyc terenu :P
Ale walczyli dzielnie.

29.09.2003
12:38
[109]

olivier [ unterfeldwebel ]

Inna sprawa ze Bone ma racje i tylko patrzeć jak całą kampanie w najmniej oczekiwanym momencie szlag trafi.

29.09.2003
12:40
[110]

Krwawy [ Generaďż˝ ]

prawda jest taka ze przez te @#$#%^&&*(& klopoty z tym modem zabylem zainstalowac nowe mapki, ale i tak dobrze sie gralo.

T_bone ---> i tym optymistycznym zdaniem chcialbym zawiesic swoja dzialalnosc na okres okolo 2,5 miecha , zostalem odelegowany za linie fratu do jednostek zapasowych w celu polepszenia swego nadwatlonego zdrowia.

29.09.2003
13:20
[111]

T_bone [ Generalleutnant ]

Save działa koncepcja obrony Krwawego w Bastogne kłuci się trochę z rzeczywistością...jeszcze nie wiem czy nie podejme jakiś kroków w tej sprawie.

29.09.2003
18:46
[112]

olivier [ unterfeldwebel ]

nowe wieści z frontu:

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.