GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 012

12.09.2003
23:42
smile
[1]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 012

Witam w wątku poświęconemu najlepszemu eRPeGowi wszechczasów!.
Po modyfikacjach i zamieszaniu z numeracją - zmieniliśmy numerację :)

---------------------------------
LINKI
Link do polskiego konweretera modów:
ftp://ftp.cdprojekt.info/pub/morrowind/dodatki/Konwerter_v2.rar
https://www.morrowind.now.pl/pafiledb3/pliki/Konwerter_v2.rar

Link do strony made by TROLLF: https://realms.proterians.pl/morrowind/

Link do b. dobrej strony: www.morrowindlore.prv.pl

Polskie forum o morku: https://www.linuxpl.com/~gry/forum/

I dwa linki do stron polskich, znalezione przez DarkStar'a:
https://morrowindgame.w.interia.pl/ oraz https://www.morrowind.now.pl/

Patche można znaleźć pod adresem:
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.1.0605.exe
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.2.0722.exe

Linki do map:
https://www.angelfire.com/empire/morrowind1/ (MAPA - wersja 612KB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg (MAPA - wersja 3MB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_large.jpg (MAPA - wersja 8MB)

Interaktywna mapa z lokacjami niezaznaczonymi na mapie dołączonej do gry:
https://www.m0use.net/~uesp/file.shtml?morrow/files/mim_hi.zip
https://www.morrowind.now.pl/pafiledb3/pliki/tesmap_hi.exe

Strona (chyba najbardziej przejrzysta) o wszystkich częściach TES:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/espmor.shtml

Strona z modami i nie tylko: https://www.rpgplanet.com/morrowind/
Strona z modami, bardzo dobrze zorganizowana: https://www.morrowindfiles.com

Alchemia i tworzenie potionów:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/hints/mwalchemy.shtml

Zadanie dla Redoran:
https://strony.wp.pl/wp/kaczor_donald1/pliki.html

Inne: https://www11.brinkster.com/morrowind/

---------------------------------
KOMENDY KONSOLI
Jako, że było mnóstwo pytań dotyczących zaginionego/sprzedanego sprzętu questowego oraz postaci, które zostały ubite "z rozpędu" a potem okazywały się potrzebne, poniżej PROUDLY PRESENTS ;) odpowiednie komendy do konsoli :

player->PlaceAtPC "identyfikator/imię" 1 10 1 - komenda "stawia" NPC-a o danym identyfikatorze (w większości wypadków jest identyczny z imieniem i nazwiskiem) w ilości szt. 1 w odległości (tylko teoretycznie) 10 stóp. Pozwala wskrzesić ubitego wcześniej potrzebnego NPC-a.

player->AddItem "identyfikator" X - gdzie "X" to ilość sztuk, a identyfikator to ... identyfikator :D Do znalezienia w edytorze. Komenda dodaje do inventory przedmiot w ilości podanej. Np. (niczego nie sugeruję :>):
player->AddItem "Gold_100" 10000 - dodaje 10 tys. złota :)
UWAGA: identyfikator należy wpisywać w "" dlatego, że część identyfikatorów jest bez _ a tego nie przyjmuje konsola ! np. jeżeli wpiszemy adamantium war axe - to nam powie żebyśmy spadali na drzewo.

---------------------------------
LISTA NAUCZYCIELI
Akrobatyka: Senyndie, Kwatery Wojowników, Vivek-Arena // Alchemia: Abelle Chriditte, Propylon Chamber, Twierdza Valenvaryon // Przemiana: Seryne Relas, Tel Branora, Dom Seryne Relas // Atletyka: Adibael Hainnabibi, Obóz Kaushtabibi // Topór: Alfhedil Elf-Hewer, Falensarano // Block: Shardie, Fort Jeleni, Ald'ruhn // Bronie Obuchowe: Ernse Llervu, Vivek, Dzielnica Świętego Delyna // Przywołanie: Methal Seran, Ald-Ruhn, Świątynia // Zniszczenie: Leles Birian, Wyspy Askadyjskie // Zaklinanie: Qorwyn, Indoranyon // Walka Wręcz: Taren Omothan, Klasztor Holamayan// Ciężka Zbroja: Seanwen, Vivek-Arena, Sala Treningowa // Iluzja: Erer Darothril, Sadrith Mora, Tawerna Muriel // Lekka Zbroja: Aerin, Maar Gan, Dom Cechowy Andusa // Długie Ostrze: Ulms Drathan, Twierdza Armigers, Molag Maar // Celność: Missun Akin, Falasmaryon, Chata Missun Akina // Handel: Ababael Timsar-Dadisun, Obóz Zainab // Mistycyzm: Ardarume, Sadrith Mora, Gateway Inn Western Wing // Przywrócenie: Yakin Bael, Vos, Kaplica Vos // Zabezpieczenia: Hecerinde, Balmora, Dom Hecerinde // Krótkie Ostrze: Todwendy, Balmora, Szczęście Skazańca// Skradanie: Khajiit Ri'Shajirr, Shenkowa Łopata, Caldera // Włócznia: Mertis Falandas, Upiorna Brama, Wieża Zmierzchu // Retoryka: Drzemka-w-Cieniu-Drzew, Sadrith Mora, Dom Rosomaka Gildia Magów // Bez Zbroi: Khargol Gro-Boguk, Dagon Fel, Niezamieszkała Wieża

---------------------------------
LISTA ARTEFAKTÓW

Broń:
Miecz jednoręczny: Złote Ostrze (katana): Skała Khartaga – zadanie dla Boethiaha – zatopione ruiny daedryczne (NW od Hla Oad)
Włócznia: Włócznia Gorzkiej Litości – zadanie dla Sheogoratha - ukryta kaplica w kanałach Dzielnicy Świętego Delyna
Młot jednoręczny: Łamacz Czaszek, Grobowiec Rodziny Omaren
Miecz dwuręczny: Charysamere, Jakinia Abanabi
Kieł Haynekhtnameta (krótkie ostrze) Mamaca, Kaplica Pogrążonych Snów
Brzytwa Mehrunesa (krótkie ostrze) – zadanie dla Mehrunes Dagona w Gnisis, Yassamidan (zaqchód od Ald Velothi)
Buława Molag Bala – zadanie dla Molag Bala w Yansirramus (na zachód i troszkę na południe od Tel Aruhn – dwie wyspy dalej)


Zbroje:
Lord's Mail (Kirys, ciężka zbroja), Podziemia Grand Council Chambers - Ebonheart
Smoczy Kirys (ciężka zbroja), Grota Mudan (SW od Vivek na malutkiej wysepce – wejście pod wodą)
Ebony Mail (średnia zbroja)(=Lords Mail), Góra Assarnibibi
Pancerz ze Skóry Hircyna (light armor)------> szafa w wieży Tel Fyr
Buty Apostoła (lekka zbroja)-------> Twierdza Berandas
Hełm Oreyna Niedźwiedziej Łapy (ciężka zbroja) -------> misja dla Malacatha w daedrycznych ruinach Assurdirapal

Szaty: Szata Smoczej Dumy, Tel Naga, Sadrith Mora

Tarcze: Opoka Eleidona, Ibar - Dad

Gemy: Gwiazda Azury, Świątynia Azury (opis questu poniżej)

---------------------------------
DWEMEROWA ŁAMIGŁÓWKA
Łamigłówka(kostka) znajduje sie w ruinach na wschód od Fortu Ksieżycowego. Idziemy przed fortem drogą na Calderę a na najbliższym rozstaju skręcamy w prawo. Dochodzimy do mostu, dalej do dwemerowych ruin. Dźwignia otwierająca drzwi jest przed nimi. Jesteśmy w ruinach. Idziemy prosto, obracamy sie w lewo i powiniśmy zobaczyć kamienie, po których możemy sie dostać na wyższe piętro. Po dotarciu na pięterko obracamy sie znów w lewo i widzimy drzwi prowadzące do komnaty Pustej Dłoni. Jesteśmy w komnacie i po rozglądnięciu się po pomieszczeniu zauważamy regał. Na tym regale jest upragniona kostka.

Jako, że występuje błąd, ktory nie pozwala czasami na podniesienie tej cholery z półki, albo czasami pomimo najszczerszych chęci nie udaje się Wam jej znaleźć, to poniżej komenda do konsoli :)
player->AddItem "misc_dwrv_ark_cube00" 1

---------------------------------

GWIAZDA AZURY

Jest to Kamień Duszy o nieograniczonej ilości wykorzystań (tzn. W odróżnieniu od innych Kamieni Dusz, ten nie znika po wykorzystaniu duszy w nim tkwiącej), a dodatku można do niego zapakować Viveka i Almalexię :)

Aby go dostać musimy udać się do Świątyni Azury. Gdy podejdziemy do jej statuy i z nią porozmawiamy, Azura opowie nam o zakładzie, który rozegrał się pomiędzy nią, a innym Bogiem - Sheogorathem. Azura miała wysłać swoją najwierniejszą kapłankę, aby ta na odludziu przeżyła 100 lat. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Sheogorath wysłał swoje sługi na wyspę, gdzie modliła się kapłanka. Najwierniejsze daedry Sheogoratha zakłócały spokój kapłanki. Musisz udać się na wyspę nieopodal Dagon Fel i zabić tam wszystkie daedry. Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Złota Święta o imieniu Staad. Z jej ciała musisz zabrać Sygnet Sheogoratha jako dowód na wykonanie zadania. Po oczyszczeniu CAŁEJ wyspy wróć do Świątyni Azury. Pamiętaj także, że nie możesz zakłócić spokoju kapłance tj. nie możesz wejść do jej chaty!!!

---------------------------------
ŁAPANIE DUSZ I ZAKLINANIE PRZEDMIOTÓW
Gdy spotkasz ofiarę, rzuć na nią zaklęcie SoulTrap (pojawia się mgiełka spowijająca ofiarę. Ważne jest to, abyś rzucił czar w czasie walki, a nie po zabiciu wroga. Teraz zabijasz potwora. Jeśli posiadasz odpowiedni kamień w ekwipunku to napełni się on jego duszą.

Po kliknięciu opcji 'Zaklinanie' w oknie dialogowym podczas rozmowy z Zaklinaczem przystępujemy do tworzenia przedmiotu. W okienko 'Nazwa' wpisujemy nazwę przedmiotu. Z sekcji „Zaklęcia” wybieramy czar, który chcemy dodać – musimy go mieć w liście swoich czarów). Na dole mamy opcję, która pozwoli nam wybrać sposób działania czaru – „Przy użyciu” oznacza, że zaklęcie zadziała wtedy, gdy je rzucimy z menu magii. „Przy trafieniu” - opcja dostępna tylko dla broni, oznacza że gdy uderzysz z tej broni to ona zada magiczne obrażenia wrogowi. Dostępna jest także kolejna opcja „Stale”, ale tylko wtedy, gdy kamień z duszą jest warty więcej niż 60000. Najlepiej schwytać Złotą Świętą lub Lunatyka. Opcja ta zapewnia stałe działanie przedmiotu - np. zwiększenie siły o 20 pkt. dla ulepszonej zbroi. Linia „Koszt” pokazuje nam, ile kosztuje dany przedmiot. W głównym oknie możemy wybrać zasięg, moc i czas trwania danego zaklęcia. Po kliknięciu opcji „Twórz” w naszym ekwipunku wyląduje magiczny przedmiot ...
Jako, że zaklinanie przedmiotów u Zaklinacza jest BARDZO drogie, poniżej sposób na zaklinanie samemu by Trollf:
---------------------------------
Zaklinanie (Umagicznianie, ang. Enchanting)

Zaklinanie zalezy od 3 atrybutów:
- poziomu inteligencji,
- poziomu umiejętnosci Zaklinania,
- szczęścia.

Szcześciem nie warto sobie głowy zawracać bo ma marginalny wpływ, natomiast umiejetność zaklinania jest bardzo trudno rozwinąć - pozostaje więc inteligencja...

- załóżmy, ze postać ma bazowe INT oraz Enchant na poziomie 100,
- bardzo łatwo jest stworzyć pierścienie bądź amulety dodające np. 100 do INT na 10 sekund każdy... o ile bonusy z tego samego pierścienia sie nie sumują, to z pierścieni różnych już tak...
- dalej przychodzi z pomocą Alchemia, która także zależy od INT (im wyższa INT tym lepsze flaszki... oczywiście cały komplet sprzętu Grand-Master mile widziany...).

dalej juz prosto:
- bazowe 100 INT
- rzucam czary z pierścieni i amuletów - tutaj dalsze +600 INT
- zaczynam tworzyć flaszki... tworzę 2 sztuki i od razu je wypijam, co podbija INT, a to powoduje, że kolejne flaszki będą lepsze... i tak dalej...

(Tu macie spis ingrediencji wraz z efektami w wersji PL. format Excel ---> https://home.autocom.pl/hellmaker/files/ingredients.zip)

pytanie:
dlaczego alchemia? ponieważ nigdzie nie zdobędziemy i nigdy nie zrobimy przedmiotu, który by nam nawet tymczasowo dał tak wysoki bonus do czegokolwiek jak napoje stworzone przy pomocy alchemii...

xanat0s: tu podpisuje sie wszystkimi nogami i rękami! Z początku nie "alchemikowałem" (w umiejętnościach głównych albo pobocznych ją mam), ale odkryłem, jakie to przydatne! dlatego alchemikujcie :) Kiedy jesteście na zadupiu, zero sprzedawców i zero butelek np. wyleczenie z zarazy, a jestescie zarażeni, chorujesz czy alchemikujesz? :)

efekt:
majac 3000 INT byłem w stanie stworzyć samodzielnie praktycznie za pierwszym razem jakikolwiek przedmiot za pomoca Zaklinania - nawet daedryczną tarczę + 30 do siły na stale...
(taki przypisek od Hellmakera: przy Zaklinaniu na poziomie 100 nie trzeba już tak kombinować :) Poza tym uzupełnianie przedmiotów magicznych przy pomocy słabiutkich kamieni dusz wypełnionych szczurami, czy innym chłamem też podnosi umiejętność.)
(I drugi przypisek od Hayabusy: skutecznosć zaklinania zależy też od umiejętności od jakiej zależy tworzony efekt. Przykładowo, gdy nakręciłem Zniszczenie na 100 to całkem łatwo zaklinałem potężne obrażenia różnego rodzaju, za to mając przywołanie na 40 miałem bardzo duże kłopoty ze stworzeniem przedmiotu który przywoływał cokolwiek na dłużej niż 5 sekund. Wygląda na to, że wpływ umiejętności z jakiej pochodzi dodawany czar jest nie mniejszy niż inteligencji.)

--> Kostka i łapanie dusz by @[email protected], Enchant by Trollf.

---------------------------------
DODAWANIE I URUCHAMIANIE PLUGINÓW

1. Przegrywasz pliki z plug-ina do miejsc wskazanych w readme (powinien być jakiś txt w zipie :>)
2. Jeżeli masz wersję Morro PL to uruchamiasz Konwerter i wskazujesz plik, który ma być przetworzony - jeżeli masz wersję angielską Morro - to ten pkt jest nieważny :) Pojawi Ci się w Morrowind/Data Files plik z nazwą taką samą jak zmieniany, tylko z "_" z przodu. Usuń stary, zmień nazwę na poprzednią.
3. Odpal Edytor i wejdź w File/Data Files - zaznacz dwuklikiem na kwadraciku po lewej od nazwy Morrowind, Tribunal, BloodMoon (te dwa ostatnie jeżeli je posiadasz), oraz plugina. Z tym, że plugina w ten sposób, że po prostu klikasz na niego, a potem na dole po lewej jest "Set as Active File"(zmieni Ci się status plugina na „Active”. Klikasz na OK.
4. Czekasz, aż Ci się wszystko otworzy
5. Klikasz na Gameplay/Edit Scripts - otworzy Ci się nowe okienko.
6. Klikasz na "Recompile All"
7. Czekasz aż się skończy przetwarzać - na dole okienka masz postęp kompilacji.
8. Zamykasz okienko Edytora Skryptów
9. Klikasz na File/Save
10. Zamykasz wszystko i odpalasz grę - otworzy Ci się ten pierwszy screen , gdzie drugie od góry to "Pliki". Wejdź w to. Zaznacz znanym już nam dwulikiem tegoż plugina. Kliknij OK.
11. A teraz kliknij spokojnie na Uruchom Grę i ciesz się pluginem :D

-->by Hellmaker
---------------------------------
Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań :-D. Jeżeli macie jakieś propozycje ulepszenia wstępu lub jakieś ciekawe linki to informujcie. Postaramy się uaktualnić wstęp.

Przypominam abyście nie zapomnieli kliknąć na tą czerwoną kropkę po prawej stronie poprzedniego wątku i kliknęli na szarą przy nowym :-)

Link do poprzedniej części:

12.09.2003
23:54
smile
[2]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Chyba przesadziłem oceniając jej wiek-->

12.09.2003
23:58
smile
[3]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Hell-->Olałeś moje poprawki.Zobacz Ty flejtuchu jeden,linki nie działają,wszystko się psuje,nazwy złe i jest wersja half-polish,co to ma być?!Wstydź się.

13.09.2003
00:10
[4]

pawian7 [ Legionista ]

Jeszcze raz to pytanie. Pgrywam se w Bloodmoona, ale zakleszczyłem się na zadaniu w jaskini ukrytej muzyki(czy jakoś tak). Znalazłem salę ze stalaktytami. Stukam w nie i pukam i nijak nie moge zaliczyć tego questa i uruchomic kamienia ziemi. Co tam do k. nędzy trzeba zrobić w tej jaskini???

13.09.2003
10:04
[5]

Czamber [ Czamberka ]Lotar20 ----- zadałeś pytanko "czy ktoś uwolnił/dowiedział się czegoś o niewolniku zamkniętym w celi w lochach poselstwa Aragońskiego w Ebonheart? "
Otóż ja kiedyś miałam zdobyć pieniądze od tego poselstwa w jakims queście. Nie bardzo mnie tam lubili i nie chceili mi nic dać( a było to na początku jakoś mojej gry więc nie chciałam tracić kasy a o pochlebstwach i groźbach nie było mowy). No i przeszukałam ten budynek i znalazłam osobnika, o którym mówisz. Ale on mi wtedy powiedział, że nie jest ich więźniem lecz czeka na łódź, która go stą zabierze i po prostu tu się ukrywa. Tak mi się wydaje.
No i poszłam znowu do przedstawiciela poselstwa i jak mu wspomniałam o tym gostku to od razu mnie polubił i dał kasę...
Wydaje mi się, że ten gostek był po prostu innym sposobem zdobycia potrzebnej kasy, bo wydaje mi się, że jak nie grałeś kimś z ich rasy to cię nie lubili i musiałeś stosować sztuczki aby się to zmieniło

13.09.2003
10:32
[6]

land6r [ Pretorianin ]

pawian7 tez mialem ten problem ale zaczalem uderzac w stalaktyty na pale po pewnym czasie dokonalo mi wpisu do dziennika wtedy dalej trzeba uderzac az dokona sie drugi wpis tylko o drugim wpisie juz ci nie zamelduje

13.09.2003
10:51
smile
[7]

MiniWm [ Yoshinkan ]

uzywa ktos plugina " Katana Update" bo niemoge sciagnac ze stron w tytulee :(

13.09.2003
11:30
[8]

Sudzione [ The Legacy ]

pawian7 -> masz powtarzać to muze co ją usłyszałeś tzn. 1. środkowy-prawy-lewy-prawy , po zagraniu tego kawłka muzyka się zmnienia na 2. lewy-prawy-środkowy-lewy :)

13.09.2003
11:32
[9]

land6r [ Pretorianin ]

jesli by sie komus przydalo to pod tym linkiem znajduje sie spis wszystkich zadan pobocznych wraz z mapka z bloodmoona
ftp://bloodmoon:[email protected]:6950/

13.09.2003
12:07
[10]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Dzięki Czamber, nie będę się w takim razie tym zajmował... Jeszcze jedno, gdzie mogę się nauczyć czaru "Interwencja Bóstw". Kiedyś jak grałem to zdobyłem go bardzo szybko...chyba w Ebonheart....a teraz nie mogę, a byłem W Ebonheart, Pelagriad, Balmora...nigdzie nie mają :(

13.09.2003
12:17
smile
[11]

SEW [ Generaďż˝ ]

We wstepniaku macie blad - polskie forum o Morku zmienilo juz jakis czas temu adres. Oto on :

https://www.morrowind.g4ce.pl/forum/index.php

13.09.2003
12:27
[12]

Viadermaster [ Chor��y ]

Czamber ------> fajna ta Twoja Laska Sarumana.......tylko dlaczego Sarumana??? Zainstalowałaś plugina na Isengard czy ta laska występuje normalnie w grze???

13.09.2003
12:41
smile
[13]

MiniWm [ Yoshinkan ]

Eh :) to przynajmniej napiszcie pare modow ktore zwiekszaja realistyke gry !

13.09.2003
12:41
[14]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Mam problem z przywołaniem przedmiotu z konsoli...Potrzebuję czaszkę Llevule Andrano...a zostawiłem ją w moim good place to stay...zapomniałem jej wyjąć gdy zmieniałem wersję i przepadła...nie wiem jaki ma identyfikator i nie wiem gdzie się to szuka...pomocy...

13.09.2003
13:01
[15]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Lotar20-->Id to "misc_Skull_Llevule"

MiniWm-->HungerMod,Adventures,Adul's advanced combat

13.09.2003
13:11
smile
[16]

Lotar20 [ Pretorianin ]

BarD--> Wielkie dzięki

13.09.2003
13:58
[17]

Czamber [ Czamberka ]Viadermaster ----> laskę tą zdobyłam po zainstalowaniu plugina dodającego wyspę o nazwie Isengard oraz po zabiciu pierwszego właściciela oczywiście (ale w obronie własnej)

13.09.2003
14:12
[18]

Czamber [ Czamberka ]


Lotar20 --------> Wiem, że miałam takie zwoje i amulet ale czaru takiego nie miałam. Zwoje są do zdobycia w Vivek koło Katedry, zaś amulet to znalazłam, ale nie pamiętam gdzie.

13.09.2003
14:26
[19]

Czamber [ Czamberka ]

Czy wiecie, gdzie można ( i czy wogóle można) kupić czar przywołanie złotej świętej. Pytam bo czasem znajduje takie zwoje, ale czaru u nikogo jeszcze nie znalazłam ani też nie moge takiego stworzyć...

13.09.2003
14:28
[20]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Czamber---> Jak kiedyś grałem to bez problemu zdobyłem ten czar...teraz nie mogę :( A zwoje to prawie wszędzie można zdobyć, więc z tym nie ma problemu....

13.09.2003
14:45
[21]

Hakim [ Konsul ]

Haker X ---> z tym pancerzem 65 przy roznegliżowanym bohaterze - ja też tak mam. Być może jest to związane z umiejętnością "Bez zbroi", którą pewnie masz na 100.

13.09.2003
15:52
[22]

land6r [ Pretorianin ]

Czamber czar ten kupisz w Tel Branora

13.09.2003
15:57
smile
[23]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Wstąpilem do swiatyni i robie pielgrzymki i przy kazdej dostaje jakies blogoslawienstwo i mam pytanie czy ono jest na stale?

13.09.2003
16:17
smile
[24]

Hakim [ Konsul ]

Hary ---> Nie. Znika po pewnym czasie. Ale to już pewnie zauważyłeś.

13.09.2003
16:27
[25]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Harry --> błogosławieństwo dostajesz na cały dzień (fajne było z lewitacja 100 pkt.)

13.09.2003
16:30
[26]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Sorry, że statsuję, ale już po wysłaniu poprzedniego posta przypomniałem sobie o czymś. Intryguje mnie jedna sprawa. Czy jak zachowam sobie sejwy i odinstaluję Morro, a potem znó zainstaluję, dodam wszystkie pluginy jakie miałem i wrzucę stare sejwy, to w moim domku z moda "A good place to stay" bedą wszystkie moje rzeczy? Ewentualnie może wiecie co trzeba skopiować żeby one tam były?

13.09.2003
16:44
[27]

Czamber [ Czamberka ]


land6r ----------> kurde, nie moge znaleźć nikogo kto by sprzedawał ten czar w Tel Branora, pamiętasz może gdzie dokładnie znajduje się ta osoba lub jak się zwie?? Przeszukałam całą wieżę i okoliczne domki ale znalazłam tylko jedna osobę sprzedającą czary ale nie było akurat przywołania złotej świętej...

13.09.2003
17:04
[28]

land6r [ Pretorianin ]

Gordek jesli zainstalujesz "A good place to stay" wszystkie przedmioty beda
Czamber zaopatrzz sie w miksture, lub zwoj lewitacji, musisz w wiezy wleciec do takiego komina na gore

13.09.2003
17:43
[29]

Czamber [ Czamberka ]land6r --> Kiedy mi się wydaje, że naprawdę byłam już wszędzie... Mam czar lewitacja, więc nie było to dla mnie żadnym problemem. Szukałam chyba z pół godziny i nie mogę znaleźć... Ale jeszcze spróbuję, może faktycznie coś pominęłam...

13.09.2003
18:07
smile
[30]

Solymr [ Komandor ]

ach nareszcie mam wszytko co najlepsze
brakowalo mi tylko helmu ............niedzwiedziej lapy
ale juz go mam

13.09.2003
18:41
smile
[31]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Czamber: u wielu sprzedawcow i magow sa domyslnie dawane towary i zaklęcia, ja np. za kazdym razem jak od nowa zaczynalem to mialem gdzie indziej zwoje windwalker:)

Solymr: to napisz co masz i napisz czy masz bloodmoona i tribunala to ci powiem czy masz WSZYSTKO co najlepsze a najlepiej wez do plecaka i zrob screena bo ja mam angielskiego morro i w związku z tym inne nazwy

13.09.2003
18:49
[32]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house morrowinda przechodzilem 3 razy i ten czar zawsze ma ten sam gosciu
Czamber jesli mnie pamiec nie myli trzeba lewitowac na zewnatrz wiezy wejsc w lokacje "gorne pietra" a nastepnie "komnaty Therany" ale to nie Therana sprzedaje ten czar tylko inny gostek, na skladzie ma rowniez przyzywanie wszystkich atronachow i skrzydlatego mroku

13.09.2003
18:52
smile
[33]

Solymr [ Komandor ]

hary-------->>> ok tylko jak sie skriny robi

13.09.2003
19:03
smile
[34]

Solymr [ Komandor ]

dobra teoretycznie wiem jak poprawic plik morrowind.ini bo bylo to na poprzednim forum
ale gdzie on jest???

13.09.2003
19:03
smile
[35]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

land6r: faktycznie ten mi sie przypomnial ze ma ten cza bo zawsze u niego kupowalem zeby wywolywac i lapac dusze

solymr: jednak bym wolalbym zebys napisal ale tak na przyszlosc to zajzyj na poprzedni watek to tam Hell napisal a jak ci sie nie chce to nacisnij podczas gry print screen i ci wywali komunikat co masz gdzie zmienic w pliku ini. nie powiem ci dokladnie bo juz nie pamietam

Gordek: mozesz robic reinstalke bez wachania:)

13.09.2003
19:04
smile
[36]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

ini jest w glownym katalogu z grą:)

13.09.2003
19:11
[37]

land6r [ Pretorianin ]

Czamber sprawdzilem tak jak mowilem wczesniej a facet nazywa sie Felen Maryon

13.09.2003
19:15
smile
[38]

Solymr [ Komandor ]

hary---------------->>>zrobione
ale nie chce mi sie wlaczac gry zrobic skrina i te inne
jutro to zrobie
dzis mi sie juz nie chce

13.09.2003
20:41
[39]

land6r [ Pretorianin ]

proponuje maly konkursik, komu uda sie osiagnac najwieksze kp pancerza swojej postaci

13.09.2003
20:49
[40]

Gordek [ Generaďż˝ ]

To jak tak już rozprawiamy o najlepszych zbrojach, to ja też poszukuję paru rzeczy. Jak na razie mam Smoczy Kirys, chcę iść po buty Apsotoła do do Berandas, po Hełm Oreyna Niedźwiedziej Łapy i po opokę Eleidona do Ibar-Dab. Podobno najlepsze rękawice, to jakiegoś Rangalfa (czy jakoś tak) są. Chciałbym sie jednak dowiedzieć kto ma najlepsze naramienniki i nagolenniki? Z góry THX.

13.09.2003
20:58
[41]

Gordek [ Generaďż˝ ]

land6r --> z mocy jakie masz na tym screenie zauważyłem, że jesteś Cesarskim. Zastanawiam się skąd masz te 2 dodatkowe moce: Łaska Alsivi i Blask Almalexii?

13.09.2003
21:00
[42]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

land6r: no niezle i widze ze byles na soltsheimie i zwiedziles caly swiat morro wiec mam pytanka

1.Czy mozesz wywolac wilka i niedziwdzia? Bo ja wywoluje i jest spoko tylko ze nie widze tego wilcka i misia, tak samo mam tez z fabrykantem:P

2.o co chodzi z tym gosciem na dnie jeziora(w bloodmoonie) co ma notatke o jakiejs zbroji?

3.Ile znalazles w czystym morro fragmentow zbroji deadrycznej?

4.gdzie w mournhold moge zkompletowac calą adamantytową? Bo mam buty, rekawice i helm poki co

13.09.2003
21:02
[43]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Gordek Ta laska to nie wiem ale to almexii to musisz najpierw zrobic trojce

13.09.2003
21:09
[44]

land6r [ Pretorianin ]

Gordek najlepsze sa naramienniki daedryczne ma je Fyr, nagolenniki rowniez daedryczne tylko gdzies zdobylem zaklete 50pkt lekkosci na stale chyba robiac zadania dla Telvanich.Te moce to z Tribunala.
Hary_in da house moge bez problemu przywolac wilka, niedzwiedzia i fabrykanta, i widac ich
co do drugiego pytania musze kuknac do dziennika , nie pamietam ile czesci bo to zalezy od roznych warunkow np robiac zadania dla Telvanich dostajesz zaklety kirys daedryczny w kazdym razie wszystkie czesci mozna znalezc oprocz naramiennikow ktore ma Fyr,adamentyt znajdziesz jedynie w podziemiach mi sie udalo zrobic cala zbroje , gdzies na necie byla mapka gdzie mozna znalezc adamentyt bo jest trudno

13.09.2003
21:39
[45]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

land6r: z tymi naramiennikami to sie z toba nie zgodze

a)Haker x kiedys pokazywal screena ze mail 2 zbroje deadryczne bez ubijania fura
b)sam w edytorze sprawdzilem ze wlasnie gdzies sie walają 2 pary naramienikow i jeszcze inne fragmenty zbroji czyli w sumie 3 zbroje razem z fyrem licząc
c)powinienes wiedziec ze bloodmoon i tribunal w sumie daja pare naramiennikow i kirys a bycmoze nawet cos wiecej

a adamentytu mam dopiero 11 :P

13.09.2003
21:42
[46]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house jesli chodzi o ten list znaleziony przy szkielecie w jeziorze dotyczy on zbroi ktora lezy w kurhanie Jolgeirr jest to pradawna stalowa zbroja ale do kompletu brakuje helmu, w liscie jest wzkazowka ze zlodzieje ktorzy ukradli helm sa w jaskini Frykte jednak w jaskini nie ma juz zlodziei tylko same szkielety a wymieniony Angrii jest przybity mieczem do sufitu i on posiada ten helm

13.09.2003
21:45
[47]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house zgadza sie i wiem ze dodatki dodaja w niektorych miejscach czesci zbroi tylko mysmy mowili o czystym morrowindzie a to ze ktos ci pokazywal iles tam kompletnych zbroi to od czego jest konsola :)))

13.09.2003
22:37
smile
[48]

Hakim [ Konsul ]

Hary ---> w czystym Morro oprócz Fyra deadryczną zbroję ma tylko Lord Małpi Rozum i jeszcze jedna schowana jest w pomieszczeniu testowym. Nie można się do nich dostać podczas normalnej gry.

land6r ---> ja zwiedziłem jeszcze więcej Morro :-) (nie licząc Bloodmoona i Trójcy które zamówie jak zdam egzaminy ;-)) u Ciebie widze jakieś małe wysepki jeszcze nie zwiedzone :-) ale w pancerzu to nie mam startu więc nawet nie publikuje swojego herosa

13.09.2003
22:42
smile
[49]

SEW [ Generaďż˝ ]

land6r --> cholera skad ty masz takie duze KP panceza?? z tego co widze to masz zalozone:
1.Ebonowa zbroje(to ta z zadania dla swiatyni)
2.deadryczne naramienniki x2
3.deadryczne buty
4.deadryczne nagolenniki
5.dwie rekawice Ragdalfa(czy jakos tak (jedna dodaje 20 do sily a druga chyba do zwinnosci))
6.deadryczna tarcza(powez?)
7.deadryczne oblicze boga(?)

Stary ja mam prawie to samo tylko oprocz deadrycznej powezi mam opoke Eidona i zamista jednej rekawicy mam Upiorna opoke i zamisat Oblicza Boga(?) mam Orcyna Niedzwiedziego Pazura :)

Ja tez tak chce :)

13.09.2003
23:24
[50]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Ma też ciężki pancerz na 105 i to też trochę zwiększa KP pancerza.

13.09.2003
23:27
[51]

Viadermaster [ Chor��y ]

SEW ------> no to mamy postacie ubrane kubek w kubek tak samo . Ja mam średnią KP chyba 316. Screena chyba nie musze dołączać

13.09.2003
23:31
[52]

Viadermaster [ Chor��y ]

land6r ---> kurcze, ty rzeczywiście masz jakąś ekstremalną KP. Nie odpaliłeś czasem jakieś wysokopoziomowej tarczy ???

14.09.2003
01:11
smile
[53]

Hacker X [ Pretorianin ]

ja go pobije :)

14.09.2003
03:59
[54]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam pytanie odnośnie tych indexów. Znalazłem na razie 2 i się zastanawiam jak one działają, bo wszystko już wypróbowałem i nigdzie się nie przenoszę.

14.09.2003
08:18
[55]

land6r [ Pretorianin ]

Hacker X tylko jest taka roznica ze ja sie w cheaty nie bawie a sprawa jest prosta :)

14.09.2003
08:19
[56]

land6r [ Pretorianin ]

eh nie dodalo mi screena

14.09.2003
10:14
[57]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

land6r: to ta lipa? a to to gowno to ja mam juz kawal czasu, myslalem ze to jakies super artefakty czy cos takieg:|

Everybady: a spojzcie sobie na zaklęcia, on se wszystko pozaklinal na tarcze:)

A teraz pytanie na co sie bardziej oplaca zaklinac, sile czy lekkosc?

14.09.2003
10:34
[58]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house ta postac byla robiona na pokaz takiej nie uzywam na codzien, mi sie wydaje ze lepiej zaklac w sile bo sila ma rowniez wplyw na zadawane ciosy, ja mam zaklete na sile i na szybkosc w sumie szybkosci mam 220 pkt mozna o wiele szybciej sie przemieszczac

14.09.2003
11:14
[59]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

A mi wcale nie zalezy na sile uderzenia ja sie pytam w tym sensie jaka jest wydajnosc tzn. czego wiecej wcisne np w pawez deadryczną i dzieki czemu wiecej uniose np. deadrycznego złomu bo robie czasem duze wypady i jak wracam to taszcze tego sporo i jakos musze przytaszczyc

14.09.2003
11:40
[60]

Requiem [ has aides ]

Heja, czy sa gdzies mapki do Tribunala i Bloodmoona w stylu https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg ?

14.09.2003
12:47
smile
[61]

Hakim [ Konsul ]

A ja proponuje konkurs na największe ekstremum w Morro. Temat dowolny :-)

Moje dzieło ---------------------------------------------------------------->

Olbrzymie jajo kwama, a w środku ja :-)
Zrobiłem 100 mikstur tarczy ognia i mrozu i je wychlałem. Na skrinie efekt.

14.09.2003
12:48
smile
[62]

Hakim [ Konsul ]

A tu widok z pierwszej osoby :-) ----------------------------->

14.09.2003
13:53
[63]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

He he dobre nawet bardzo ale to chyba na welkanoc

14.09.2003
13:53
[64]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

He he dobre nawet bardzo ale to chyba na welkanoc

14.09.2003
13:53
[65]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

He he dobre nawet bardzo ale to chyba na welkanoc

14.09.2003
13:53
[66]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

He he dobre nawet bardzo ale to chyba na welkanoc

14.09.2003
14:16
[67]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Fuck cos sie popjeprzylo

14.09.2003
15:08
smile
[68]

Solymr [ Komandor ]

ej hary wysylam mojego bohatera

14.09.2003
15:10
[69]

Solymr [ Komandor ]

a to wodok z przodu

14.09.2003
15:15
[70]

Solymr [ Komandor ]

jesli zastanawiacie sie czemu to co mam na sobie sie nie swieci ti wiedzcie ze mam pugin no glow
no i magiczne przedmity sie nie swieca

14.09.2003
15:30
smile
[71]

Solymr [ Komandor ]

wpadlem na sztanski pomysl
wlaczam tes ........constucion set
odpalam gluwny plik z gra
i zmieniam wage daedrycznych przedmitów
sa lekie mocne
wrecz idealne
czy to nie dobry pomysl
i czy po zrobieniu tego gra nie bedzie sie scinac itp........

14.09.2003
15:30
[72]

land6r [ Pretorianin ]

Hakim to moja postac na konkurs

14.09.2003
15:45
[73]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

solymr: zbroja to wszystko co najlepsze ale ja chcialem sprawdzic wszystko, lacznie z bronią itp. i powiedz czy masz golego morro czy tribunala i bloodmoona tez? A ten pomysl z deadrycznym pancerzem jest beznadziejny rownie dobrze moge zrobic zbroje jak i bron lezącą na srodku balmory, leciutką i sztylet rozwalający 100000000000 punktow:\

14.09.2003
15:51
smile
[74]

artikus [ Pretorianin ]

Szukam niejakiego Rolfa Długozębnego (wers. ang. Rolf Long-Tooth). Potrzebny mi jest ten goś do odprawienia ceremoni Sklaalów. Ma czekać o zmroku na zachodnim brzegu jeziora Filjang (czy jakoś tak). Problem w tym, że czekałem 48 godzin a ten kolezka się wcale nie pojawił, ani o zmroku, ani w nocy, ani nawet w południe. Czy ktoś wie gdzie dokładnie Rolf czeka (bardziej w głebi lądu czy nad samym brzegiem jeziora?).
Dziękuję

14.09.2003
15:57
[75]

land6r [ Pretorianin ]

artikus czeka w glebi ladu na zachod od jeziora

14.09.2003
16:17
[76]

Hakim [ Konsul ]

land6r ---> uważaj bo właśnie w Balmorze przebywa najlepszy łowca latających wilkołaków (czyli ja :-))

A tak serio to tak wygląda wilkołaczek z Bloobmoona? Kurde nie moge się doczekać kiedy będe go miał...

14.09.2003
16:31
smile
[77]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

ooooooo tak mówisz? To trzymaj sie z dala od bal isra bo tam jest najwiekszy wilkolak;) ale tylko jak mi sie zachce bo nawet jak nie idziesz drogą wilcka to mozesz sie w niego zamieniac za pomocą pierscienia

14.09.2003
17:08
smile
[78]

MiniWm [ Yoshinkan ]

Siemka jak to bylo na zwieszeie bufora na 512 ram ddr !

14.09.2003
17:24
[79]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Powtórzę moje pytanie, może tym razem ktoś odpowie:
"Mam pytanie odnośnie tych indexów. Znalazłem na razie 2 i się zastanawiam jak one działają, bo wszystko już wypróbowałem i nigdzie się nie przenoszę."

14.09.2003
18:18
smile
[80]

Solymr [ Komandor ]

hary------------->>>mam tylko morro
hakim-------------------->>>najwiekszym ekstremum morrowinda jest cariuss curio (ten pedzio)

14.09.2003
18:29
smile
[81]

Hacker X [ Pretorianin ]

Indexy działają na specjalnych ..... y.... jakby to nazwac ...... portalach :) jeden portal jest w ruinach "Koguruhn" ... chyba to wiedziałeś nie ??? to co ci brakuje ? :D
Hakim---> jak jestes w balmorze to juz potobie :P Zaraz tam bede :)

14.09.2003
18:31
smile
[82]

Hakim [ Konsul ]

Solymr ---> dałeś mu buzi jak chciał? czy to drugie (cholera nie pamiętam co)? :-)

Ja na pewno to drugie :-) bo gram facetem.

Gordek ---> wytłumacze na przykładzie. Mając indeks do portalu Hloramen możesz się do niego przenieść tylko z twierdzy, która taki portal posiada - czyli portal oznaczony jako Hloramen. Twierdz jest w grze 10 a każda ma 2 teleporty. Czyli z jednej twierdzy możesz się przenieść tylko do 2 konkretnych miejsc.
Ja osobiście polecam Ci moda Master Index. Po jego ukończeniu znika problem indeksów i teleportów.

14.09.2003
18:31
[83]

artikus [ Pretorianin ]

land6r--> Dzięki za błyskawiczną odpowiedź:-)

14.09.2003
18:34
[84]

Hakim [ Konsul ]

Haker X ---> tylko uważaj bo ja mam takie magiczne jajko na sobie co mnie chroni :-)
Czekam w Ośmiu Talerzach. Strzelimy se setkę flina przed pojedynkiem :-)

14.09.2003
19:06
smile
[85]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA PRZESTAŃCIE BO MI SIE PRZYPOMINA BRAK MULTI W MORROWINDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14.09.2003
19:09
smile
[86]

MiniWm [ Yoshinkan ]

Hary_in da house ----- > Niezle by wymagania podskoczyly :] i kto by stawial serwy :) to na takich maszynach :P

Ponawiam pytanie :) jak zmienic ten cholerny bufor :) (mam 512)

14.09.2003
19:16
smile
[87]

Solymr [ Komandor ]

hakim--------------->>>to drugie czyli rozebrac sie
tera wiem tez co robi z dziewczynami
tyle ze jak tego buziaka dac

14.09.2003
19:25
smile
[88]

Solymr [ Komandor ]

aj ta tak w ogule to w rodzie telvani tez mozna miec twierdze bo na adamyntowej wiezy jak sprawdzalem to nie ma porzadnika o twierdzy dla rodu telvani???
moze ktos z rodu telvani odpowiw mi na moje pytanie???

14.09.2003
19:49
[89]

land6r [ Pretorianin ]

tak stawia sie w tel uvirith i w sumie jest najfajniejsza

14.09.2003
19:53
[90]

Solymr [ Komandor ]

land6r------------------->>>dzieki ale juz zapuzno
jestem od dawna w rodzie hallu
czy ta twierdza wyglada jak te inne budynki telvani

14.09.2003
19:57
[91]

land6r [ Pretorianin ]

MiniWm edytujesz plik Morrowind.ini i zmieniasz na te wartosci
Interior Cell Buffer=64
Exterior Cell Buffer=128

14.09.2003
20:01
[92]

land6r [ Pretorianin ]

Solmyr tak masz chate z grzyba, pozatym robilem wszystkie rody i zadania telvanich wydaja mi sie najciekawsze

14.09.2003
20:07
[93]

Hakim [ Konsul ]

Solymr ---> jest taki mod co się zwie All Houses. Ponoć dzięki niemu można wstąpić do wszystkich trzech rodów. Ale ja go nie próbowałem. Poszukaj w googlach - na pewno znajdziesz jeśli jesteś zainteresowany.

14.09.2003
20:08
smile
[94]

Solymr [ Komandor ]

land6r----------->>>bardoz ciekawe
musze sie pochwalic ze od nie dawna mam twierdze hallu na drugim poziomie rozbudowy
wygalda teraz trzy razy lepiej

14.09.2003
20:09
[95]

Hakim [ Konsul ]

a konkretnie jest on np yu:

14.09.2003
20:19
[96]

land6r [ Pretorianin ]

ja akurat gralem 3 razy zeby zaliczyc wszystkie rody i wszystkie klany wampirow ale zastanawia mnie jedno jak w tym modzie rozwiazali sprawe, np: po rozbudowie twierdzy telvanich mam zadanie zlikwidowac szefow pozostalych twierdz, skoro ja bede szefem 3 rodow to co mam sie sam zlikwidowac ? :)

15.09.2003
02:57
[97]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Dzięki wszystkim za pomoc z tymi indexami.

Tak BTW jak wszyscy się chwalą swoimi bohaterami, to i ja zademonstruję swojego. Wiem, że w porównaniu z Waszymi to cienias, ale dla mnie może być.

15.09.2003
10:53
[98]

Czamber [ Czamberka ]

a oto moja bohaterka -------------->

15.09.2003
11:06
smile
[99]

Hakim [ Konsul ]

Gordek ---> za księżycowy cukier to się do pierdla idzie nie? :-)

Czamber ---> po co Ci wiadro? :-)

15.09.2003
11:16
smile
[100]

Czamber [ Czamberka ]Hakim ---> wiadro było mi potrzebne do jednego questu

15.09.2003
11:53
[101]

land6r [ Pretorianin ]

sorka ze nie w temacie ale watki o piratach z karaibow upadly a wiem ze Gordek i Hary_in da house grali w ta gre,
czy da sie jakos rozjasnic obraz bo w pomieszczeniach jest ciemno jak w du... u murzyna

15.09.2003
11:57
[102]

Viadermaster [ Chor��y ]

Ej, Wy co się tam pojedynkujecie - zwycięzcy stawiam cyrodiliańską brandy :)
Zaraz też wyśle mojego cieniasa - ale jak świetnie stwierdził Gordek - dla mnie też może być

15.09.2003
12:15
[103]

Viadermaster [ Chor��y ]

A oto efekt mojej dwumiesięcznej pracy :

15.09.2003
13:55
[104]

Lotar20 [ Pretorianin ]

no nieźle, ja nie będę się chwalił moim dwudnowym mistrzem ;) ale zapytam sięlepiej o alchemię...Jak lepiej przygotowywać mikstury? Czy mieć cały zestaw profesjonalny, czy lepiej 3 urządzenia profesjonalne i jedno mistrzowskie? Takie na razie mam opcje...ćwiczę w Balmorze i wolę wiedzieć, bo na razie mam 14 punktów na Alchemię, każda wskazówka jest przydatna....

15.09.2003
14:15
smile
[105]

Hacker X [ Pretorianin ]

Czamber---> ty daedryczny złomie :D
Lotar20 ---> Z 14 poziomem ... raczej nic ci nieyjdzie :P jak masz kase to idz doćwicz tą alchemie conajmniej do 50. Nauczyciela znajdziesz (właściwie nauczyciela) znajdziesz w gildi magów w balmorze :) gdzies tam bedzie :)
A co do tych zestawów ... chyba lepiej miec 3 profesionalne i 1 mistrzowską niz 4 profesionalne :D (prznajmniej tak mi sie wydaje )

Dzis moja postac osiognie 300 lev :) jak bedzie mi sie chciało isc do nauczyciela :D

15.09.2003
14:21
smile
[106]

Hacker X [ Pretorianin ]

Viader----> apropo twojego screenu ... uważaj na tamtego zielonego gada :D
a tu takie pytanko ... na jakich wy PLUGACH gracie ?

15.09.2003
14:21
[107]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Hacker X---> sorry stary ale ja nie toleruję nauczycieli, poza tym do tego 14 lvl musiałem jakość dojść z 5 :P Teraz natomiast mam już 20 lvl w alchemii, znalazłem świetny sposób na ćwiczenie i zdobywanie poziomów zarazem i nie tracenie zbyt dużo kasy...Siedzę u alchemika, kupuje ze sto regentów, rośnie mi alchemia i handel jak kupuję regenty i sprzedaję miksturki, nieźle co? Nie idę po lamersku do nauczyciela bo tego nie toleruję i już...ale dzięki za radę, to najważniejsze ;)

15.09.2003
14:33
[108]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Hakim --> Jaki księzycowy cukier? Aaa ten. Nie wiem skąd się u mnie wziął :P pewnie ktoś mi go podrzucił :)

land6r --> Już nie pamiętam czy w grze była możliwość rozjaśniania, ale ponieważ w wielu grach tego nie ma i u mnie w wielu grach nic nie widać jakiś czas temu znalzzłem sobie programik o nazwie NVMax i nim podkręcam jasność. Z tego co wiem to w panelu najnowszych detonatorów 45 i coś jest opcja rozjaśniania ekranu, gdyż ten programik (NVMax) współpracuje tylko z dętkami do 29 i coś.

Lotar20 --> Chodzenie do nauczyciela to nie jest żadne lamerstwo, to po prostu usługa dla tych co mają kasę. Lamerstwem jest nabijanei sobie przez buga 2000 levela (dobrze widzicie 2000)

15.09.2003
14:42
[109]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Hacker X --> plugi na jakich gram to: Dialogi 1.7 (poprawia błedy w wersji PL), Dobre miejsce do zamieszkania 2.0 (jaskinia mieszkalna w Balmorze), Master_Index PL (w Gildii Magów w Calderze dostajesz zlecenie znalezienia 10 indexów. Po dostarczeniu wszystkich dostajesz Master Index i mozesz się przenosić z każdej twierdzy do każdej + do GM w Calderze), PL_Mod (poprawia inne błedy w wersji PL), Sirollus Saccus (mistrz płatnerstwa Sirollus Saccus wreszcie uczy nas tej umiejętności do 100). Oczywiście do tego 2 główne z morro i tribunala :P

15.09.2003
14:59
smile
[110]

Thiefunny [ Centurion ]

Hej, czy gdzieś z wewnątrz gry można się dowiedzieć o wapirach, których po zabiciu załatwienie Dagoth Ura jest łatwiejsze? Proszę, napiszcie tylko TAK lub NIE, bo nie chcę mieć ułatwień :) Dzięki. O tych wapirach znalazłem gdzieś na jakiejś zagranicznej stronie o morrowindzie.

15.09.2003
15:03
smile
[111]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Gordek--> W pewnym sensie masz rację, można kożystać z usług nauczyciela jak na mój gust jeśli brakuje Ci kilku punktów przykładowo do awansu w jakiejś gildii, ale jak powiedzial Hacker X, nabić sobie 50 punktów, to dla mnie czyste lamerstwo. Naturalnie nabijanie 2000 lvl nie nazwę nawet lamerstwem tylko żenadą, i moim zdaniem z takimi ludźmi nie ma nawet sensu wchodzić w dyskusję...ale to oczywiście tylko moje zdanie.
all---> Ten sposób który zacząłem praktykować jest naprawdę świetny, polecam każdemu, na początku traciłem co 100 regentów jakieś 200 -180 - 150 smoków, to naprawdę mało, teraz już zaczynam zarabiać i będę zarabiał coraz więcej, więc jest to jednak dochodowa inwestycja. Mam już 31 poziom alchemii i miksturki lewitacji (bo właśnie te robię ciągle), idą mi coraz lepiej...a to mój już trzydniowy bochater--->

15.09.2003
15:26
smile
[112]

Czamber [ Czamberka ]

czy ktoś się odważy stanąć mi na drodze??? (może Hacker X będzie chętny?) :D

15.09.2003
15:36
[113]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Lotar 20 --> nazywasz nabijanie sobie 50 punktów u nayczyciela za lamerstwo. Ja tak nie uważam. Jak kogoś stać, żeby nawet do 100 nauczyć się jakiejś umiejętności to OK. Widże jednak, że jak na 21 poziom to masz dość dobrą zbroję. Ciekawe czy ktoś nie nazwałby lamerstwem dowiadywanie się o różnych potężnych artefaktach, broniach, mieczach ze stron i for o Morrowindzie. W końcu najlepiej samemu odkryć wszystkie smaczki w grze. Nie wydaje mi się bowiem, żebyś sam odkrył położenie Smoczego Kirysu. Oczywiście problem jest w tym, że jest to nadużywanie słowa lamer i też używanie go odnosząc sę do nieodpowiednich sytuacji.

For All --> Wspominajac o plugach zapomniałem dodać o Morrowind FPS Optimizer. Właściwie nie jest to plug, ale jjest bardzo przydatny zwłaszcza u osób ze słabym sprzętem. Używam go od wczoraj (wersja 1.95 static) i jestem bardzo zadowolony. Wczytywanie odbywa się o niebo wcześniej, gra się nie zacina po dłuższym graniu i jak na razie ani razu nie miałem wypadu do pulpitu.

15.09.2003
15:40
[114]

Gordek [ Generaďż˝ ]

ach te literówki miało być:
nauczyciela nie nayczyciela
widzę nie widże
jest a nie jjest
i najważniejsze wczytywanie odbywa się o niebo szybciej, a nie wcześniej.

15.09.2003
15:42
[115]

Czamber [ Czamberka ]

Gordek ----> Mnie dość często się zacina więc jeśli mozna wiedzieć gdzie zdobyć to o czym piszesz??(Morrowind FPS Optimizer) Byłoby miło gdybyś napisał link...

15.09.2003
15:50
[116]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Czamber --> żaden problem. Programik ten pobrałem ze stronki https://www.morrowind.prv.pl/ z działu pliki. Tylko jak już go uruchomisz odhacz 3 opcję od góry, bo nie wiem jak u innych, ale u mnie w czasie rozmowy lub przeglądania plecaka wariowało tło i się robiło zielone albo białe. Po wyłaczeniu wszystko wróciło do normy.

15.09.2003
15:54
[117]

Czamber [ Czamberka ]Gordek ---> WIELKIE DZIĘKI, na pewno skorzystam z tego programu.

15.09.2003
16:22
[118]

Hakim [ Konsul ]

Gordek ---> tło Ci wariowało, bo chyba optymizer akcelerował kursor myszy tak, że chodził on płynniej.
A co do możliwości tego programu (włączona opcja obsługi n-patch) zobaczcie tą grafikę (to jest zrobione u mnie)--------------->
Po prawej skała bez włączonego optymizera, po lewej to samo ale z optymizerem.
Różnica porażająca. To zamo tyczy się odwzorowania światła w różnych pomieszczeniach. Z włączoną opcją "Enchance indoor lightning model" światła wyglądają bardziej realistycznie. Co jeszcze może ten program - zobaczcie sami:

15.09.2003
16:29
smile
[119]

Hakim [ Konsul ]

Thiefunny ---> wspaniały zrzut ekranu. Potrafisz uchwycić to co najpiękniejsze w tej grze. Jestem pod wrażeniem.

15.09.2003
16:43
[120]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Może to mało prawdopodobne ale wszystko co zdobyłem, sam odkryłem....grałem wcześniej w morro więc stąd ta wiedza, daję słowo że ten smoczy kirys przypadkiem ale sam odkryłem, a to dla tego że zwiedzam dokładnie każdy segment gry...kirys bogów też sam znalazłem...i wiele innych ;)

15.09.2003
17:04
[121]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Lotar20 --> W takim razie sorry, myślałem, że Smoczy Kirys jest w takim miejscu, że tylko ktoś kto naprawdę centymetr po centymetrze przeszukiwał świat Morro, mógłby go znaleźć. Z Kirysem Bogów jest łatwiej, bo o tajnym wejściu mówi nam Anhassi. Jednak czy jesteś na 100% pewny, że podczas tej gry i tamtej ani razu nie pytałeś się o jakąś część zbroi, jakąś broń lub artefakt. Przypuszczam, że choć jedno takie pytanie zadałeś, ale skończmy już ten temat, bo do niczego nie dojdziemy. Po prostu każdy ma swój spoób grania: jeden chodzi wyłącznie do nauczycieli, drugi w ogóle do nich nie chodzi, trzeci chce bez zbroi skończyć całą grę itp. itd.

Co do tego progsa to jak na razie mam włączone tylko 2 pierwsze opcje i możliwe, że tą 3 była akceleracja kursora myszy, ale jak widze te wszystkie różnice to chyba włącze ich więcej.

Na koniec pytanko do Czabera (Czamberki :)) Wiem, że miałaś/masz plu Isengard. Też go wypróbowywałem, ale problem w tym, że nie mogę znaleźć tej wyspy. Podobno miała być na PD od Wybrzeża Azury. Szukałem tam trochę i nic nie znalazłem. Czy to trzeba daleko na południe się udać, czy gdzieś blisko. Z góry THX za odpowiedź.

15.09.2003
17:08
smile
[122]

Czamber [ Czamberka ]

Thiefunny ---->
Można zdobyc te informacje. Więcej nic nie napiszę tak jak chciałeś...Ale jakbyś zmienił zdanie to służę pomocą.

15.09.2003
17:17
[123]

Hakim [ Konsul ]

Oczywiście popieprzyłem rysunki. Po lewej jest skała bez optymizera a po prawej z optymizerem.

15.09.2003
17:17
[124]

Czamber [ Czamberka ]Gordek ------------------------->

15.09.2003
17:20
smile
[125]

Solymr [ Komandor ]

kurde dlaczego nie ma jeszcze nigdzie recenzji bloodmoona???

15.09.2003
17:25
[126]

Solymr [ Komandor ]

czamber------------------>>>co fajnego jest na isengard???
kurde tera gdy juz mam wszystko co najlepsze nie chce mi sie za bardzo grac bo nie mam bloodmoona
i mam prosbe
jesli ktos z was przypadkiem mieszka w gdansku ma bloodmoona PL i okaze troche łaski tp moze pozyczy mi blodlmona???

15.09.2003
17:36
smile
[127]

Czamber [ Czamberka ]Solymr ----> na wyspie (screen powyżej) jest umieszczona twierdza Sarumana bardzo podobna do tej z filmu. Jak będę miała czas to umieszczę jeszcze troche screenów z wnętrza wieży i widok na nią z zewnątrz. Ogólnie cały teren (ogród i sama wieża ) prezentują się bardzo dobrze. Jest tam także właściciel :) ale go ubiłam.

15.09.2003
17:43
[128]

Solymr [ Komandor ]

czamber-------------->>>a jakies skarby, artefakty...............
jets tam cos fajnego???

15.09.2003
17:55
smile
[129]

Solymr [ Komandor ]

gordek----------------->>>skad mozna sciagnac morrowind fps optimizer
wpradzie mam mocnego kompa ale i tak skacze po dluzszym graniu a szybsze wczytywanie tez sie przyda

15.09.2003
17:57
[130]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Gordek--->o broń i inny ekwipunek ni pytałem ale to akurat nie istotne...dla mnie przyjemność w tej grze daje zwiedzanie pięknej wyspy i odkrywanie wszystkich zakamarków, a potem dzielenie się tą wiedzą z innymi ;) Właśnie dlatego po jakichś dwóch miesiącach grania miałem zaledwie 1/4 odkrytej mapy...zrezygnowałem więc i teraz robię drugą rundę, ale od nowa, tyle że ze starym doświadczeniem :) Chyba już wszystko jasne...;)

15.09.2003
18:04
[131]

Szenk [ Master of Blaster ]

Na forum CDP można się spotkać z głosami wielu osób, którym oba dodatki - Trójca (Tribunal) i Przepowiednia (Bloodmoon) gryzły się nawzajem. To znaczy, że jak ktoś ma zainstalowane oba dodatki, nie można wykonać pewnych zadań z Tribunala. Radzą najpierw przejść Tribunala, a dopiero potem doinstalować Bloodmoona.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

15.09.2003
18:24
smile
[132]

Hacker X [ Pretorianin ]

Solymr ----> niestety niemoge ci pożyczyc... Mieszkam w balmorze a dokładniej w "A good play to stay" :D:D
Niewiem co ma trenowanie sie u nauczyciela do LAMERSTWA ... jak ktos ma kase to chyba może sie podtrenować ... według mnie niema to nic wspólnego z lamerstwem ....
Ktoś tu wspominał ze ma nauczyciela płatnerstwa ... juz wiem kto Gordek ... skąd wzioles tego mistrza ? jest na adamentowej wierzy ?? dobra ide sprawdzic :D

15.09.2003
18:27
[133]

Czamber [ Czamberka ]Solymr ---->
Skarbów zbyt wiele nie ma, jest tam tylko laska Sarumana, która pokazywałam wcześniej (musiałbyś sprawdzić w poprzednim wątku), trochę kasy, bardzo dobry sprzęt alchemika (resztę sam sprawdzisz :) nie ma tam nic specjalnego),ale wyspa jest naprawdę bardzo fajna, warto sie tam przejść i pooglądać wszystko, szkoda tylko, że w pobliskim lasku (parę małych drzewek)nie spotkałam Drzewca ani nikogo innego...
Jest tam też małe zadanie do zrobienia, wszystkiego można się dowiedzieć od przewoźników (jeden jest w Scyda Neen ‹czy jakos tak›)
Jednego z przewoźników widac na screenie: -------------->

15.09.2003
18:29
smile
[134]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

A ja tam nie mam nic przeciwko trenerom bo jak musialem zaczynac od nowa bo sie zorientowalem ze mialem cos skopane to mi sie juz nie chcialo znowu meczyc z tymi poziomami, i tak ledwo pozbieralem artefakty etc.

Szenk: mnie to nie spotkalomoze dlatego ze mam najnowszego patha (1.6 cyba czy cos tam)

15.09.2003
18:34
[135]

Czamber [ Czamberka ]

I jeszcze jedna pocztówka z wakacji prosto z Isengardu ---------->

15.09.2003
18:47
[136]

Czamber [ Czamberka ]

Hacker X ---> Jesteśmy więc sąsiadami, ja mieszkam w Balconhause ------------>

15.09.2003
18:53
[137]

Szenk [ Master of Blaster ]

Hary ---> Przepowiednia (Bloodmoon) paczuje polską wersję Morro do najnowszej wersji, właśnie 1.6.coś tam.
A robiłeś zadania z Tribunala przed zainstalowaniem Bloodmoona czy już po?
Ciekawi mnie to, bo - co prawda na razie mam przerwę w Morro - ale niedługo zamierzam wrócić do Vvandervell, ale zastanawiam się nad zainstalowaniem Bloodmoona (przed przejściem Tribunala) w świetle tego, co przeczytałem na tamtym forum.

15.09.2003
19:08
smile
[138]

Hacker X [ Pretorianin ]

Czamber ----> Wpadne do ciebie tylko ... szkoda ze ne jestes Nordem :D (chociaz gram od nowa dummerem ... jak mi sie chce :D)

15.09.2003
19:10
[139]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Szenk: mialem od razu wszystkie dodatki, co prawda grając wtecy w tribunala nie dalo rady wysadzic kamyckow ale jak spaczowalem to wszystko bylo spoko, zreszta ten problem to juz chyba kiedys mialem i bez bloodmoona

15.09.2003
19:28
smile
[140]

Sudzione [ The Legacy ]

witma wszystkich po przerwie ;P

I mam małe pytanko , mianowice szukałem ostatnio fajnych modów do morrka
i większość z nich nie dała się przekntwertować aby uruchnić ją pod morro PL
ofcorse stosowałekm konwertera w wersi 2.0 > czy macie również takie problemy ?
Btw. Polecie mi jakieś fajne mody po po zgraniu bllodmoona nudno się strasznie zrobiło ;)

bonus
zbroja lodowa w obu wersjach : ) --->

15.09.2003
20:22
[141]

Czamber [ Czamberka ]


Sudzione ---> Jakiego masz bloodmoona - po polsku, czy po angielsku???
(jeśli po polsku, to oryginalnego czy skądś ściągnąłeś??)


A oto Mój Skarb ----->

15.09.2003
20:24
[142]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Solymr --> podawałem już to pare postów wyżej, ale sie powtórze. Wszystkie moje mody ściągałem ze stronki, której link jest poniżej.

Hacker X --> Tego plugina z mistrzem płatnerstwa również ściągnąłem ze strony poniżej.

Lotar20 --> W takim razie gratuluję wytrwałości. Ja na początku z każdym chciałem z każdym pogadać i każdego okraść :P. Z okradania zrezygnowałem, gdy poznajdowałem full ebonowych rzeczy i sprzedałem je i do tego jeszcze parę pełnych wielkich kamieni dusz (500 tys. kasy na razie wystarczy, a obecnie tylko jedne deadryczne ruiny odwiedziłem). Co do rozmowy, to nadal mam taki zamiar. Jak na razie pogadałem z wszystkimi w miastach Seyda Neen, Balmora, Gnaar Mok, Hla Oad, Suran, Pelagiad, Vivek (dzielnica św. Olmsa, Arena, dzielnica Przybyszów, Biuro Sprawiedliwości, Dom Mądrości) i w Forcie Księżycowym. W innych miastach na razie tylko z paroma osobami. Co do mapy, to na razie w ogóle nie zwiedziłem gdzieś z 60% mapy. Przechodzone ściężki mam z Seyda Neen do Caldery, z Balmory do Suranu. I okolice Vivek, Ebonheart, Plantacji Drena.

For All - Tak mnie intryguje jedna sprawa, który dzień w grze macie, a może już rok. U mnie właśnie mija 350 dzień, głównie przez to, że dużo rzeczy sprzedawałem, a jak wicie to trochę czasu zajmuje. Jeszcze 15 dni i minie u mnie rok i będzie Impreza !!! Zapraszam wszystkich do mojej jaskini w Balmorze. Bedzie Flin, Cyrolidiańska Brandy, Sujama, Shein. Greef a nawet Skooma, dla chętnych :)

15.09.2003
20:47
[143]

Czamber [ Czamberka ]Gordek ----> Ja już podrużuję ponad rok po tym świecie, a to dlatego, że ciągle także sprzedaję, łażę głównie na piechotę i duuuuuuuuuużo śpię...

15.09.2003
21:06
[144]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Gordek---> ja podróżuję około 27 dni, miałem już pierwszy proroczy sen....i wciąż kradnę, na szczęście nauczyłem się nie okradać domów kupców ;) Z drugiej strony jeśli kupiec ma w domu strażnika, sprzedasz mu jego rzecz, i strażnik Cię zaatakuje (nie mówię tu o opcji zapłacenia lub więzienia), zabijesz go i nie zostanie nałożona na Ciebie żadna kara za zabójstwo...To jest niezły patent, w ten prosty sposób zdobyłem kompletną kościaną zbroję :) Co do Vivek to jeszcze tam nie byłem i nie planuję w bliskiej przyszłości...ten ogrom mnie przeraża ;) Ja używam czaru oznaczenie, przeniesienie i interwencja Almsivi, niestety nie mogę znaleźć czaru interwencja Bóstw...może ktoś wie gdzie mogę znaleźć? Co do interwencji Bóstw to mam na razie medalion ;)

15.09.2003
21:07
[145]

Lotar20 [ Pretorianin ]

sorry że się powtarzam ale zapomniałem załącznika, tyle na razie zwiedziłem--->

15.09.2003
21:08
smile
[146]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Ech to ja w grze mam jakies 2 lata i powoli schodze na emeryture, mam pokazne zbjory, raczej nie sprzedaje juz bo deadryczne i artefakty to kolekcjonuje a ebony itp. to juz nie chce mi sie targac, inwestuje bardziej na gieldzie;) a dorabiam sobie od czasu do czasu handlem duszyczek i tez mam niezly biznes..... heh nawet planuje budowe jakiejs posiadlosci:) i chce sie ustatkowac na stale ... ech minely te lata buntu i mlodosci gdzie tylko chodzi, siekac, plondrowac i wyrywac mlode redguardki na pozlacanego guara, jakby co to zapraszam na otwarcie mojego przyszlego miasteczka, flaszki wlasnej roboty, najlepsze;)... sluchajcie dziatki bajek wujka Harego o przygodach jego hi hi hi :)

15.09.2003
21:08
[147]

Lotar20 [ Pretorianin ]

hmmm....błagam o wybaczenie, jestem po 3 piwie ;)

15.09.2003
21:51
[148]

Sudzione [ The Legacy ]

Czamber -> PL kupiony w sklepie gracza na golu z miesiącem srebnego abonamentu mayclub :)

15.09.2003
21:55
[149]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Jest już kolejna częśc 13 :) Pechowcy mogą nie wchodzić :P

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.