GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rocznica atakow na USA i brak odpowiedzi na pytania zwiazane z tymze atakiem ...

11.09.2003
09:25
smile
[1]

vcarter [ Koszykarz ]

Rocznica atakow na USA i brak odpowiedzi na pytania zwiazane z tymze atakiem ...

Dzisiaj jak wiadomo mamy rocznice atakow na USA - w komentarzach Onetu uzytkownik "Alecki" zadal kilkanascie pytan, ktore sa calkiem ciekawe. Co prawda na forum Gol-a pamietam ze toczyla sie dyskusja na temat ataku na Pentagon (okazalo sie ze to nie samolot spadl na ten budynek...) ale chcialbym odswiezyc ten temat i zamiescic tutaj wypowiedz wymienionego wczesniej Aleckiego:
"Dlaczego do tej pory nie wyjaśniono ataku na Pentagon?? i nie tylko

Jakim sposobem Boeing 757 wysoki ponad 13 metrów, długi na 47 metrów, o rozpiętości skrzydeł 38 metrów rozbił tylko parter budynku?

Jakim sposobem Boeing 757, o masie 100 ton poruszający się z prędkością lądowania około 400 km/h zniszczył tylko parter zewnętrznego pierścienia Pentagonu?
Aby usprawiedliwić brak szczątek przedstawiciele Pentagonu wyjaśnili, że Boeing rozsypał się w pył po uderzeniu w specjalnie wzmocnione ściany Pentagonu.
Brak 100 ton stopionego samolotu wyjaśniono osiągnięciem przez pożar temperatury 2500°C i wyparowaniem 100 ton samolotu (ale oprócz budynku i jednego reflektora do lądowania i czarnych skrzynek).

Z kolei otwór wyjściowy w trzecim pierścieniu budynków spowodowany został przez dziób samolotu. Mimo, że wcześniej stopił się i wyparował w budynku.
A teraz coś co wygooglowalem z netu :
cytuje:
"-Dlaczego tak mało wiemy o ofiarach ataku na Pentagon? Gdzie są szczątki samolotu, który miał w niego uderzyć? A może to była ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi, jak donosiły pierwsze raporty AP?
-o czym wczesnym rankiem, w dzień ataku rozmawiali senator Graham i kongresmen Goss (członkowie komitetu kierującego dochodzeniem w sprawie ataków z 11 września) z szefem pakistańskiego wywiadu, który wg gazety "Times of India" finansował Mohameda Attę, przywódcę porywaczy?
-Członkowi FEMA, Tomowi Kennedy'emu podczas wywiadu dla CBS wymsknęło się, że jego oddział przybył do Nowego Jorku 10 września, a więc PRZED atakiem. Dlaczego ekipy ratunkowe były namiejscu wcześniej?
-Dlaczego rozmowy telefoniczne, które miały miejsce w porwanych samolotach, nie zostały uwzględnione w miesięcznym bilingu?
Administracja Busha opracowała plan ataku an Afganistan już wiosną 2001 roku. Plany te przedstawiono dyplomatom pakistańskim, którzy pokazali je talibom. Amerykańskie wojska były w drodze do Afganistanu już przed 11 września. Czyżby potrzeba było już tylko pretekstu, w rodzaju Pearl Harbour?
-Dlaczego wieże WTC zapadły się do wewnątrz, jakby wskutek dokładnie zaplanowanej akcji wyburzenia? Dlaczego w identyczny sposób implowodował jeden budynek obok WTC? Szef ochrony WTC, John O'Neill był w przeszłości ekspertem od materiałów wybuchowych, pracował także w FBI? Dlaczego znaleziono jego dokumenty, podobnie jak dokumenty terrorystów, w stanie nienaruszonym, a nie można było zidentyfikować i odnależć ponad 3000 ciał?
-Pokazano w TV Palestyńczyków, wiwatujących na ulicach po zamachu. Nie powiedziano jednak, że są to materiały archiwalne, zupełnie nie związane z tematem...
-Do tej pory nie schwytano ludzi, którzy przed atakiem dokonali podejrzanych operacji giełdowych, sprzedając akcje linii lotniczych i innych firm, które bezpośrednio ucierpiały na atakach na WTC.
-Prezydent Bush dwukrotnie podczas publicznych przemówień powiedział, że widział, jak pierwszy samolot uderzył w wieżę. Szkoda, że żadna z telewizji tego dnia nie pokazywała niczego podobnego. Gdzie więc on to zobaczył?
-W jaki sposób jeszcze tego samego dnia administracja Busha wiedziała, kto stoi za zamachami? Momentalnie zasypano wszystkie media informacjami o al-Kaidzie i Osamie ben Ladenie.
-Amerykańska firma Unocal miała wybudować rurociąg przez Afganistan. W 2002 r. Bush podpisał nakaz o zaprzestaniu przez FBI dochodzenia w sprawie terrorystów islamskich. Adminsitracja Busha negocjowała z talibami budowę tego rurociągu. W marcu 2001 USA odwiedził na oficjalne zaproszenie bliski doradca mułły Omara, Sayed Rahmatullah Hashemi, który objechał kraj, udzielając serii wykładów na uniwersytetach, spotkał się także z rządowymi oficjelami i członkami Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
-Afganistan to ropa, gaz, narkotyki.
-To, że w zbiornikach samolotów znajdowało się 90 tysięcy litrów paliwa nie znaczy, że ogień musiał mieć bardzo wysoką temperaturę. Pożar nie był na tyle gorący, żeby stopić stal. Maksymalna temperatura spalania paliwa lotniczego w powietrzu to ok. 1000 stopni Celsjusza - stal topi się przy 1500 stopniach.
-W 1998 i 2000 r. George Bush Senior jako przedstawiciel firmy Carlyle Group (jednego z największych dostawców usług wojskowych w USA) podczas wizyt w Arabii Saudyjskiej wielokrotnie spotyka się z rodziną ben Ladenów.
Już w lutym 2001 r., jak podaje korespondent UPI Richard Sale, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) złamała szyfry al-Kaidy. Skoro ataki były przygotowywane z kilkuletnim wyprzedzeniem...
-W maju 2001 Sekretarz Stanu, Colin Powell przekazuje talibom pomoc w wysokości 43 milionów dolarów, rzekomo jako pomoc głodującej ludności.
-Na kilka miesięcy przed atakiem, europejskie służby specjalne, m.in. niemiecka BND, wielokrotnie ostrzegała CIA i rząd USA, że terroryści arabscy przy pomocy porwanych samolotów planują zaatakować obiekty w Stanach Zjednoczonych.
-W lipcu 2001 r. Osama ben Laden był leczony na nerki w amerykańskim szpitalu wojskowym (!), gdzie spotyka się z przedstawicielem CIA. W tym czasie jest już najbardzoiej poszukiwanym terrorystą, oskarżanym o zamachy na ambasady w Afryce i atak na statek USS Cole.
-11 września 2001 r., między godziną 8.15 i 9.05 zarówno wojsko, jak i cywilne służby nadzoru lotów wiedziały, że 4 samoloty pasażerskie zostały jednocześnie (!) porwane i zeszły ze swego kursu. Dopiero o 9.30 poderwano do lotu samoloty przechwytujące. Dlaczego zwklekano 75 minut z akcją ratowniczą, mimo że obowiązują w takich przypadkach ścisłe procedury?
-W jaki sposób ocalały w ruinach WTC papierowe dokumenty, obciążające Osamę ben Ladena i jego organizację, skoro kompletnie zniszczone zostały obie czarne skrzynki Boeingów?
-Ekipom telewizyjnym przez wiele tygodni nie pozwalano kręcić miejsca katastrofy z pewnych kierunków - co ukrywano? Dlaczego nowojorska policja została odsunięta od śledztwa przez FBI?
-Jako pierwsza z wież WTC zawaliła się ta, która została uderzona jako druga i paliła się krócej.
-Wielu świadków przysięgało, że słyszało eksplozje w płonących budynkach. To potwierdzałoby teorię o zaplanowanym wyburzeniu obu wież przy pomocy podłozonych materiałów wybuchowych.
-W odniesieniu do 35 nazwisk istnieje rozbieżność między ogłoszonymi listami ofiar, a listą pasażerów samolotów.
5 z mężczyzn, uznanych za porywaczy, nie znajdowało się na pokładach samolotów i żyje nadal. Szósty przebywa w Tunezji.
-Dlaczego porywacze zostawili w samochodach na lotniskach tak oczywiste i obciążające ich dowody (Koran, plany ataku, zdjęcia Osamy ben Ladena)?
-Czwarty samolot, który miał rozbić się w pobliżu Pensylwanii miał wg wielu świadków towwarzysza - drugi samolot, który podążał za nim aż do końca. Szczątki rozrzucone na obszarze 10 km i brak dużego krateru wskazują raczej na eksplozję w powietrzu."
wygoglowane zapytania"

11.09.2003
09:48
[2]

Sir klesk [ Sazillon ]

ciekawe... hm.

11.09.2003
09:53
[3]

Owen [ ]

vcarter ---> Daj spokój, co roku wyciągany jest ten sam kotlet i odgrzewany. Trochę szacunku dla umarłych by się przydało.

11.09.2003
09:56
[4]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

"-Wielu świadków przysięgało, że słyszało eksplozje w płonących budynkach. To potwierdzałoby teorię o zaplanowanym wyburzeniu obu wież przy pomocy podłozonych materiałów wybuchowych. "

Gdzieś pisało o tym, że wielu świadków z niższych pięter uciekając słyszało wielokrotne wybuchy PONIŻEJ - wahali się czy biec dalej bo NA DOLE coś ciągle eksplodowało - pomimo tego, że w zasadzie niewiele się się działo jeszcze w tym czasie.

11.09.2003
10:01
[5]

mikmac [ Senator ]

rany...walkowalismy juz to nie raz...

Wiele z tych pytan da sie racjonalnie wytlumaczyc. Pytania mozna zadawac najdziwniejsze i i tak nic z tego nie wynika. Nie z pytan sie tworzy teorie a z odpowiedzi. Natomiast wszystkie "teorie spisku" sa tworzone wlasnie z pytan...

11.09.2003
10:05
[6]

Elum [ Generał ]

Heh, fajny (?) wątek. Działa na wyobraźnie... zwłaszcza osób nieobeznanych w temacie (takich jak np. ja :)). Obawiam się tylko, że tego typu teorie raczej nie maja zbyt dużego związku z rzeczywistością...

11.09.2003
10:20
smile
[7]

Owen [ ]

Hell, vcarter ---> A słyszeliście o urban legends. Przypuszczamm że tak. Właśnie tak się rodzą. To paranoja. Macie wątpliwości, że boing tych rozmiarów był w stanie zburzyć ten budynek? Nie rozumiem...

11.09.2003
10:22
[8]

hilander [ ]

a moim skromnym zdaniem w dzisiejszą rocznicę mogli by walnąć a statułę wolności ;)

11.09.2003
10:25
[9]

Przemodar [ Konsul ]

vcarter => Teorie spiskowe jak najbardziej istnieją, bo przecież istnieją spiski. Jeśli podałeś tak intrygujące cytaty, to spróbuj obejrzeć sobie tekst z poniższego linku. Gdy przebrniesz swoje pierwsze salwy śmiechu i zaskoczenia, to może przedstawiona tam teoria zmieni Twój punkt widzenia na sprawę. Czego to ludzie nie wymyślą...
A tu są obrazki do tekstu, zresztą całość na wspomnianej witrynie:
https://www.ufohome.terramail.pl/biuletyn/atakwtc/dowody.htm

11.09.2003
10:41
smile
[10]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Owen ---> owszem, słyszałem. Tylko mnie naprawdę dziwi jedno - dlaczego budynek się "złozył" a nie wywrocił ? Jeden to rozumiem, ale dwa identycznie się walące ? Gdzie niby podobne samoloty uderzyły w sumie w różne miejsca ?
Ponoć stopił się rdzeń budynku - ale dlaczego do ostatnich chwil dzwonili ludzie, rozmawiali ze strażakami, policją itd. ? Przecież żeby się stopił, to musiałaby tam być niewiarygodna temperatura. Co oni dzwonili siedząc w wannach z ciekłym azotem ? Pomijając teorie spiskowe typu UFO, itd. to nawet strażacy i specjaliści w tych dziedzinach się wypowiadali, że byli pewni, że budynki się przewrócą, a nie złożą jak domek z kart.
Nic nie sugeruję - tylko, że to jak się waliły budynki, to wyglądało dokładnie tak samo jak celowe wyburzanie przy pomocy ładunków wybuchowych - tak samo się domy "składają".

Nie wiem po prostu. Jest wiele pytań ale odpowiedzi jak na lekarstwo.

Już nie mowię o tym "Boeingu" który ponoć walnął w Pentagon, bo to już jest ściema maksymalna. Najpierw podali (zaraz po eksplozji), że ciężarówka wypchana materiałami wybuchowymi eksplodowała przy Pentagonie, potem były doniesienia i wszystko związane z WTC (w sprawie Pentagonu milczenie), a potem nagle się okazało, że to samolot walnął w Pentagon. No sory, ale to juz jest jawne walenie w bambus.

11.09.2003
10:46
[11]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Poza tym pierdolenie że w furgonetce należącej do terrorystów znaleźli Koran i podręcznik pilotowania Boeinga ..... taaaa.... większość normalnie myślących ludzi w tym momencie dostała ataku śmiechu wyjątkowej klasy - łącznie z długo trwającą bezwładnością organizmu. Może te budynki wydawały się wielkie, ale zasiądź za sterami takiego cholerstwa po kursie z książeczki i traf tak precyzyjnie w trzy różne cele. Śmiechu warte. Zacytuję tu nawet kogoś - "ŻAŁOSNE".

11.09.2003
11:13
smile
[12]

Owen [ ]

Hell ---> Koran i inne debilne znaleziska - to raczej nie jest przedmiot do dyskusji; zwykła głupota. Ktoś chciał dla swojej korzyści wykorzystać zamach (niezależnie czyjego autorstwa). Widzisz, WIEM, że na świecie było to pierwsze tego typu zdarzenie. Zatem nawet jeżli strażak (nie inżynier,ale strażak) mówi, że spodziewał się że się przewrócą a nie implodują, to nie jest to niczym usprawiedliwione. Nie ma na świeci nikogo kto ma doświadczenie z wyburzaniem TAKICH obiektów. Gdybanie bez elemntarnych podstaw wiedzy w tym zakresie jest bez sensu. Zadawanie pytań OK. Ale uważam, że z szacunkiem.

A już opowiadanie o przekazaniu planów wojennych do Pakistanu i potem do Talibów to, sorry, totalny nonsens...

11.09.2003
11:29
[13]

vcarter [ Koszykarz ]

Owen ---> mam tylko watpliwosci co do sprawcow tej tragedii - czy napewno tym terrorystom nikt celowo nie pomogl ?? Albo swiadomie nie przeszkodzil ...

Przemodar ---> jesli chodzi o podana przez Ciebie stronke ze zdjeciami to sam nie wiem co o tym sadzic ;-)

Dziwie sie tylko jak to mozliwe ze fakt braku szczatkow samolotu ktory uderzyl w Pentagon nie zostal naglosniony jako calkowite klamstwo ?

Jest duzo wiecej pytan zwiazanych z ta tragedia i szkoda ze nie zostaly na nie udzielone odpowiedzi ...

11.09.2003
11:39
[14]

AK [ Senator ]

Dla mnie najważniejsze pytanie jest - dlaczego w pierwszych chwilach mówiło się o 6 tysiącach ofiar, a nagle, niedługo potem, ta liczba spadła do 3 tysięcy? Nie, nie chodzi mi o to żeby było więcej ofiar. Dla mnie jest tylko dziwne że nagle 50% pracowników biur nagle nie przychodzi (lub spóźnia się) do pracy.
W cuda nie wierzę. I nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że te 3 brakujące tysiące to grubsze rybki finansjery, tudziez inne wpływowe osobistości.
Ale, poczekamy jeszcze te 73 lata i prawda może wyjdzie na jaw. Może się mylę i mam tylko paranoję.

11.09.2003
11:57
smile
[15]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

Tylko czekam aż jakis madrala wyskoczy z tekstem ze tamtego dnia do pracy w WTC nie poszlo 5 tysiecy pracownikow zydowskiego pochodzenia, bo takie bzdety tez mozna w necie znalezc. Moglibyscie sobie zartow z pogrzebu nie robic?

11.09.2003
12:02
[16]

Owen [ ]

AK ---> W NY było przed dziewiątą. Tam robotę najczęściej zaczyna sie 9.00. Do tego w biurach na średnich i wyższych szczeblach spóźnienie nie jest niczym nadzwyaczjnym. Pamiętaj, że pracowało tam kilkadziesiąt tysięcy osób a nie 5-6 tysięcy. Poza tym co w tym dziwnego że liczba ofiar zmieniała się. Dzieje się tak przy każdym zamachu. Podobnie było w Nadżafie. Początkowo mówiono o 200 ofiarach potem o 120 teraz o 80. I co z tego wynika? Nic. Szum informacyjny. Wszyscy czekają na szacunkową ilość ofiar (nieststy tak! jesteśmy głodni takich informacji) więc im się to podaje. A potem z ust do ust ta liczba rośnie. CNN podało że 4500 to BBC poda że 5500...

11.09.2003
12:08
[17]

AK [ Senator ]

Owen - rozumiem to. ALE to nie jest jedyny sygnał że ktoś coś wiedział ZANIM coś się stało. Może niewielu na forum to zauważyło, lecz sam zbytwam podobne sensacje wzruszeniem ramion. Tymczasem za dużo jest smrodu wokół całej sprawy.
Co do spóźnień - wielu ludzi, zwłaszcza na odpowiedzalnych stanowiskach, przychodzi wcześniej. A WTC to nie były uliczne sklepiki, tylko - jak sama nazwa wskazuje - duża liczba poważnych firm, wiele siedzib. Sory, ale w takie miejsca ludzie się nie spóźniają - nie wierzysz to popytaj się ludzi pracujących np. w bankach.
Do całej sprawy, mimo rozmiaru tragedii, stosuję Z(B)OZ - zwłaszcza wobec oficjalnych wyjaśnień USA.

Anoneem - chyba jesteś pierwszym, który wspomniał o Żydach (czy pracownikach żydowskiego pochodzenia). To chyba o czymś świadczy...?

11.09.2003
12:16
smile
[18]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

AK --> tak, to wyjaśnij mi o czym, bo póki co wypisujecie tu takie brednie że mam prawo spodziewać się wszystkiego.

11.09.2003
12:17
[19]

Owen [ ]

AK ---> Duża sprawa, duży smród. Zginęły tysiące ludzi w zamachu. Upadł reżim w Afganistanie i Iraku. Dizwisz się że śmierdzi? ...

11.09.2003
12:18
[20]

Owen [ ]

AK ---> Co do spóźnień to mnie nie przekonasz, bo pracuję w instytucji tego typu, która mogłaby się tam usadowić...

11.09.2003
12:20
smile
[21]

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]

Gdy umrzemy posiadziemy wszelka wiedze i pytania na ktore nie znalezlismy odpowiedzi w zyciu na ziemi w niebie beda oczywiste !

Nie chce tu nikogo zmuszac do samoboojstwa :)

11.09.2003
12:21
[22]

Owen [ ]

Mad ---> W niebie odpowiedzi nie będą miały znaczenia.

11.09.2003
12:24
[23]

hetman [ Generał ]

AK na tropie kolejnej afery z udzialem CIA , hahahahaha wez juz daj sobie spokoj i posluchaj Owena
Hellmarker tez za duzo sie naogladales Archiwum X

11.09.2003
12:25
smile
[24]

Scandal [ S P Q R ]

Jest duzo na tym swiecie spraw nie wyjasnionych.. albo poporstu niektorzy nie chca zeby byly wyjasnione... lub objete klauzula tajnosci.

Ja tylko chcialem zapalic za pamiec ludzi w WTC....

['][']['][']....

.... i tak ponad 3000 tysiace takich swieczek.

Peace bros...

11.09.2003
12:26
[25]

hetman [ Generał ]

No dokladnie Owen , ja pracuje w duzym kompleksie biurowcow i jeszcze siedze w domu :) Bede w pracy za godzine i takich osob jest mnostwo

11.09.2003
12:27
[26]

dawidowe [ Generał ]

jest dużo rzeczy niewyjaśnionych na swiecie i wiele pytań ludzkich na które znaleziono już odpowiedz lecz zna ja tylko jakas garstka wysoko postawionych ludzi

11.09.2003
12:31
[27]

AK [ Senator ]

hetman - od kiedy mówi się, że Amerykanie wiedzieli o Pearl Harbour i nic nie zrobili, naprawdę nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o amerykańskie zagrywki. USA to mocarstwo. Miało szansę niewielkim kosztem zyskać casus beli na każde państwo na świecie - a jest wiele państw do których USA miało jakieś ale. Dlatego, w przeciwieństwie do takiego anoneema, widzę sens takiej akcji i widzę ludzi, którzy bez wahania by podjęli takie działania dla celów politycznych i ekonomicznych. Jeśli twierdzicie inaczej, cóż, świata nie znacie.

Owen - dziwię się że tragedia została tak szybko i niemal planowo wykorzystana do konkretnych celów. I to bynajmniej nie do tych, o których się głośno mówi - czyli walki z terroryzmem (Izrael i Palestyna dalej się tłuką, bojówki islamskie wciąż robią swoje, polowanie na Osamę traci impet, a co z innymi państwami?). Nie twierdzę że głoszę prawdę objawioną. Jednak coś w tej sprawie jest.
Co do instytucji - nie porównuj polskich z amerykańskimi. Porównanie to wyjdzie równie dobrze jak porównanie gospodarki i PKB Polski i USA.

11.09.2003
12:34
[28]

AK [ Senator ]

Scandal - świeczki świeczkami, a jak chciałbym wiedziec za co ci ludzie tak naprawdę musieli zginąć. Prawda im się należy bardziej niż cokolwiek innego, nie sądzisz?

11.09.2003
12:35
[29]

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]

Owen -~-~-> Beda mialy znaczenie, osobiste... Ja chcialbym naprzyklad dowiedziec sie o tajnej broni hitlera V-7, Hitler mial hopla takze na punkcie kosmosu i jego najlepsi naukowcy prowadzili badania nad UFO, nic nie moge wiecej napisac bo prawda jest ukryta pod tonami gruzow zniszczonych laboratoriow do ktorych czlowiek nigdy sie nie dokopie... czy chodziazby odpowiedzi na te pytania autora watku... Dla mnie ma to ogromne znaczenie

11.09.2003
12:42
[30]

Scandal [ S P Q R ]

AK --> moze ale nie dzis... postaw sie na miejscy rodzin, corek, synow ofiar ktorzy zginęli. Jak i ludzi ktorzy walczyli z terorystami na pokladzie jedengo z samolotow... za ich bohaterstwo. Dzis jest rocznica nawet sami amerykanie nie obchodza tego wydazenia, jakos specjalnie. Poprostu pamietaja...
Zreszta pracujesz w wywiadzie?... masz dostep do danych prawdziwych uczestnikow wypadkow jakie toczyly sie w WTC?. Czy tylko danych smietniska internetowego. W ktorym mozna i znalesc ze UFO wychodowalo rodzaj ludzki... please... give me a break..

11.09.2003
12:47
[31]

hetman [ Generał ]

[11.09.2003] 12:31

AK [ Generał ]

hetman - od kiedy mówi się, że Amerykanie wiedzieli o Pearl Harbour i nic nie zrobili, naprawdę nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o amerykańskie zagrywki. USA to mocarstwo. Miało szansę niewielkim kosztem zyskać casus beli na każde państwo na świecie - a jest wiele państw do których USA miało jakieś ale. Dlatego, w przeciwieństwie do takiego anoneema, widzę sens takiej akcji i widzę ludzi, którzy bez wahania by podjęli takie działania dla celów politycznych i ekonomicznych. Jeśli twierdzicie inaczej, cóż, świata nie znacie.

No tak i poswiecili kilka tysiecy swoich obywateli.I ludzili sie ze to nigdy nie wyjdzie na jaw. Tak Tak :) Ale Ty znasz swiat wiec po co dyskutowac:)hetman - od kiedy mówi się, że Amerykanie wiedzieli o Pearl Harbour i nic nie zrobili, naprawdę nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o amerykańskie zagrywki.

Caly Swiat podejrzewal ze Hitler zmierza do wojny i nic sie zrobili , wracaj na lekcje i przestan wstawiac takie glodne kawalki. Chyba masz za duza wyobraznie


Btw. Slyszalem ze na Syberii zyli kosmici ale rosjanie zatoplili ich w okreciem podwodnym Kursk ;)

11.09.2003
12:49
[32]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Scandal --> "ludzi ktorzy walczyli z terorystami na pokladzie jedengo z samolotow" serio w to wierzysz?

11.09.2003
12:50
smile
[33]

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]

Hetman -~-~-> "Caly Swiat podejrzewal ze Hitler zmierza do wojny i nic sie zrobili , wracaj na lekcje i przestan wstawiac takie glodne kawalki. Chyba masz za duza wyobraznie"

Tutaj zawioodl wywiad a nie caly swiat

11.09.2003
12:51
smile
[34]

boro [ Generał ]

AK ----> maz mojej kuzynki pracowal w polnocnej wierzy WTC i na szczescie mial tego dnia wolne. Ale wolny dzien wzial sobie poniewaz mial umowione spotkanie w banku w innej czesci miasta, a nie dlatego, ze wiedzial o planowanym zamachu.
Chcesz zadac jeszcze jakies pytanie?

Moim zdaniem zanim ktokolwiek zacznie tu sie bawic w UFO lub inne historie wpierw powinien pomyslec nad uszanowaniem ludzi, ktorzy tam zgineli.

[']

pozdrawiam
boro

11.09.2003
12:53
smile
[35]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

AK --> "Miało szansę niewielkim kosztem zyskać casus beli na każde państwo na świecie - a jest wiele państw do których USA miało jakieś ale."

taak, jasne, a powiedz mi jaki inny cel poza walką z terroryzmem mogło mieć USA w atakowaniu takiego zad*pia jakim jest Afganistan ? Może mi powiesz że ci żałośni talibowie zagrażali amerykańskim interesom? Równie dobrze mogli by się wybrać do Zimbabwe.

11.09.2003
12:53
[36]

AK [ Senator ]

Scandal - widzisz, właśnie dzięki takim ludziom jak ty są możliwe wielkie przekręty. Każdy mówi że jego to nie obchodzi, że może kiedyś. A jakby np. po zabójstwie Kennedy'ego Amerykanie wyszli na ulicę, żądając odtajnienia pewnych dokumentów, które przewinęły się w procesie, nie było by tysiąca jednej spekulacji, tylko jedna prawda, która i tak gdzieś krąży, tylko nikt nie jest w stanie odróżnić jej od fantazji pozostałych tysiąca opowieści. A zamiast tego zwodzi się ludzi jakimiś historyjkami o Roswell, odwracając ich uwagę od rzeczywistych problemów.
Ludzie są nabierani. Ale, jak sam to pokazujesz, są nabierani, bo tego chcą. Szkoda. Jeśli zaś twierdzisz że ani jedna z osób, której bliska osoba była wtedy w WTC nie chce poznać prawdy, to naprawdę, ale to naprawdę, nie znasz ludzi.
Też pamiętam. Tylko czy to oznacza siedzenie z założonymi rękoma, kiwanie ze współczuciem głową i słuchanie kolejnych kłamstw Busha o tym jakie jeszcze państwo posiada broń ABC i brało udział w spisku WTC?

11.09.2003
12:54
smile
[37]

-—«( MadtracK )»—- [ Pretorianin ]

_Luke_ -~-~-> Postaw sie w sytuacji tych ludzi, siedzial bys spokojnie na swoim siedzeniu patrzac co sie dzieje, czy ratowalbys swoje zycie ? Niestety strach to najlepszy paralizator, ci ktorym udalo sie go przezwyciezyc i stawic czola terrorystom sa dla mnie bohaterami

11.09.2003
12:55
smile
[38]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

hetman ----> pewnie Cię rozśmieszę do łez - ale nie oglądałem ANI JEDNEGO ODCINKA "X-Files" :))))

Owen --->"Nie ma na świeci nikogo kto ma doświadczenie z wyburzaniem TAKICH obiektów. Gdybanie bez elemntarnych podstaw wiedzy w tym zakresie jest bez sensu"
Trochę praktyki wystarczy - nawet ten "budyneczek" w "Zabójczej Broni 3" był właśnie wyburzany przez saperów - czy coś Ci to przypomina ? :)

Mnie głównie chodzi o to, że pieprzenie w bambus o "stopieniu się rdzenia budynku" to jest właśnie .... pieprzenie w bambus. Tak samo Boeing w Pentagonie ....

A co do Żydów - wszędzie się wrzeszczy, że 4000 (słownie: cztery tysiące) Żydów nie przyszło tego dnia do pracy ..... ych.... już mi się nawet nie chce pisać.


Niezależnie od wszystkiego - BYŁA TO TRAGEDIA, ALE NIE WIERZĘ W TO ŻE TO ZROBILI AMATORZY.

Poza tym - jeżeli by naprawdę chcieli "narobić bydła" to by pieprznęli samolotami w elektrownie atomowe - toby dopiero było zniszczenie. A tak to USA miało tylko pretekst ..... aha miałem nie pisać o teorii spiskowej dziejów :))))

11.09.2003
12:58
[39]

Scandal [ S P Q R ]

Hetman -->> co ty na Kursku byly hybrydy czlowiaka i ufoka... to ty nie wiedziales ?? :))

Luke -->> daj mi choc jeden powod aby nie wierzyc ??

Madtrack -->> nie zawiodl wywiad CALY SWIAT DOBRZE wiedzial co Hitler chce zrobic tylko Anglia i Francja nie myslal ze jest na tyle szalony aby przecwstawic sie dawnym Imperiom jak Francja czy Anglia.

Pearl Harbour... a co to ma wspolnego ja pierdole... po pierwsze polowa amerykanskiej floty byl ana morzu podczas ataku po drugie straty nie byly takie wielkie i w ciagu 6-12 miesiecy wzmocnili jeszcze bardziej swoje sily morskie.

11.09.2003
13:01
[40]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Scandal --> powiem tyle - wierze w ta historie o bohaterskiej walce z terrorystami tak samo mocno jak w Boeinga udrzajacego w Pentagon

11.09.2003
13:02
[41]

AK [ Senator ]

Anoneem - cóż, poligon, próba generalna (Afganistan pokazał które rządy islamskie będą się sprzeciwiać, a które nie), wypróbowanie jak dalece posunie się ONZ, wymówka dla narodu, by zyskać poparcie... Mam ciągnąć? czy naprawdę masz takie nikłe pojęcie o polityce, czy tylko udajesz?

boro - jeśli ktoś o czymś wiedział, to na pewno nie zwykli ludzie, kapujesz? Jeśli zaś w próbie wyjaśnienia widzisz brak szacunku, to sam zasługujesz na współczucie.

hetman - tak, jasne, w Jedwabnem też byli kosmici.
Ciekawe że nie widzisz analogii między tym co się dzieje teraz a co się działo kiedyś w Monachium. Wojny światowej z tego nie będzie, lecz póki co USA wskazuje kogo chce bić i ten ktoś jest bity, a reszta się temu przygląda. Tudzieź trafiają się jeszcze oszołomy, jak Blair, którzy śnią dawny sen o potędze Wielkiej Brytanii i odbudowie Imperium. Chłopcze, nie ucz mnie historii, bo chyba sam jej nie znasz.

11.09.2003
13:06
[42]

AK [ Senator ]

Scandal - właśnie. Straty były niewielkie (jakieś skojarzenia? Oj, chyba nie), za to cały naród żądał krwi i wojny (znowu, jakieś skojarzenia, podobieństwa, cokolwiek? Nie, no skądże by znowu, kto by śmiał...) i była dobra wymówka. A że minęło prawie 60 lat i wciąz się coś o tym mówi? Drobiazg, pewnie zwykłe bzdury jakichś oszołomów. Takich jak ja, prawda?
Ech...

11.09.2003
13:07
[43]

Scandal [ S P Q R ]

AK -->> prosze... przeciez Twoje wywody juz jedna noga schodza do poziomu absurdu. Zapytalem sie czy masz jakies dowody, wglad w tajne dokumenty.. pracujesz w wywiadzie? Odpowiedz mi na to pytanie najpierw. Pozniej pogadamy dalej. Pozatym ja w przyszlosci bedac dziennikarzem nigdy bym nie szukal taniej sensacji w rocznice jakiejkolwiek tragedii, w takim dniu dam sobie poprostu spokoj.

Zreszta Szkoda. Jeśli zaś twierdzisz że ani jedna z osób, której bliska osoba była wtedy w WTC nie chce poznać prawdy, to naprawdę, ale to naprawdę, nie znasz ludzi
Pokaz mi palcem gdzie napisalem podobny farmazon ??... albo nastepnym razem prosze przeczytaj posty uwazniej.

11.09.2003
13:07
smile
[44]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

boro ----> a czy uszanujesz - tak dla przykładu - wesele Afgańskie, gdzie ućpany (tak, tak - napchany mieszanką amfy i meskaliny) "Rycerz Nieba made in USA" zmasakrował 120 osób, bo mu sie wydawało, że oni mają "broń ciężką" i do niego strzelają ... ?
Czy takie chwyty jak zbombardowanie cywilnego (powtarzam cywilnego, jaeszcze raz powtarzam cywilnego) konwoju, bo amerykański lotnik myślał, że ciągniki to czołgi ?

Kurwa mać - "SZANUJECIE" ofiary zamachu na WTC, ale nawet jednym słówkiem się nie zająkniecie nt. ofiar (oczywiście przypadkowych i przecież USA przeprosiło) masakrowanych przez tych dupków. I przez jakieś gospodarcze racje rządu USA.

Kurwa mać. Rzygać się chce.

11.09.2003
13:11
[45]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Jeszcze takie nieśmiałe pytanko - dlaczego USA jeszcze nigdy nawet zasranej składki w ONZ nie zapłaciło ? A przecież są "członkami założycielami" ....

11.09.2003
13:13
[46]

Scandal [ S P Q R ]

AK -->> echh daj juz sobie spokoj. WW II byla 60 lat temu i masz racje malo kto sie tym przejmuje. Dla dzisiejszej mlodziezy 1 wrzesnia kojarzy sie z pojściem do szkoly a nie z rocznica wybuchu najokrutniejszej wojny.
Krew, zadza mordu?... sluchaj to normalne ludzkie odruchy. Podam Ci przyklad... gdyby jakis pedofil, lub ktokolwiek skrzywdzil moja corke (oczywiscie pfu pfu... wszystko jest czysto hipotetyczne) to znalazlbym gnoja i sam go skasowal. Odwet jest naturalna koleja rzeczy.

11.09.2003
13:13
[47]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> To se rzygnij. Wytrzyj buzie i lec do szkoly.....

11.09.2003
13:15
smile
[48]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Słyszałem nawet takie opinie (od francuzów i niemców) - wreszcie wkroczyła wojna na ich teren to postanowili ........... (cenzura) .... wszystkich co im zagrażają ... a przy okazji załapać się na ropę i złoża mineralne ...


GOD BLESS USA - czy to nie przypomina Wam "Gott mit uns" ? :)

11.09.2003
13:16
smile
[49]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

TrzymischePL ---> mógłbym ... pod warunkiem że by mnie nie oskarżyli o pedoifilię :)

11.09.2003
13:16
[50]

AK [ Senator ]

Scandal - nie chcę schodzić drugą nogą do absurdu, więc zamiast odpowiadać, zapytam się krótko - czy trzeba mieć aż dostep do tajnych dokumentów, by móc dostrzec logikę (tudzież schemat) w obecnych działaniach rządu? A, zapomniałem, przecież takie spekulacje może prowadzić tylko Wołoszański i tylko wobec zdarzeń mających miejsce co najmniej 50 lat temu. To, co się dzieje dzisiaj, jest dla pana po prostu za świeże, aby zrobić to samo.
Rocznica dla mnie ma takie znaczenie, że akurat teraz ktoś znowu stworzył ten wątek. Pamiętam o ofiarach nie tylko od święta, lecz także wtedy, gdy o tym myślę. I dlatego nie chcę żeby to sie powtórzyło. A by się nie powtórzyło, trzeba zrozumieć dlaczego. Ciebie to nie obchodzi, prawda? Oficjalna wersja jest OK, spójna i bez zarysowań. Cieszę się.
Póki co, dość absurdów. Może rzucę kilka wieczorem.

11.09.2003
13:17
[51]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Robisz sie zalosny. Dalej Dalej!!!! Spisek!!!! Zydo komuna, masoneria i kapitalisci z USA....
Czlowieku DOROSNIJ!!!!

11.09.2003
13:17
[52]

Scandal [ S P Q R ]

Hellmaker -->> przestalo placic a to jest roznica... bo to oni najwieksza kase kladli na skladke. A chca gruntownej reformy tego upadajacego kolosa, ktory ma rozbudowana biurokracje bardziej niz siec autostrad w Niemczech. Oto powod dlaczego przestali placic.

11.09.2003
13:17
smile
[53]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

O, Bogowie - ale literóweczka :) chodziło mi oczywiście o pedofilię :)

11.09.2003
13:18
[54]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Scandal ----> nie "przestali płacić" - nigdy nawet jednego dolarka nie zapłacili.

11.09.2003
13:22
[55]

Scandal [ S P Q R ]

AK -->> normalnie z kazdym postem coraz bardziej przekracasz moja slowa... teraz masz swoja odpowiedz tzn. deformacja informacji. Ktos kto by pisal a raczej staral sie pisac co ja takiego mialem na mysli wyszlo by na to ze ja stoja za zamachami. Hehe.. smieszne, nie powiem.

11.09.2003
13:23
[56]

Scandal [ S P Q R ]

Hellmaker -->> poczytaj sobie o ONZ... tyle powiem.

11.09.2003
13:23
smile
[57]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Tzymische ---> to wyjaśnij mi dlaczego ŻADEN z krajów uczestniczących w okupacji Iraku nie załapał się na tereny roponośne ? Oczywiście pomijając USA .... Właśnie dorastam i chcę wiedzieć czy to wprowadzanie pokoju, czy tylko partykularne interesy "małpeczki" Busha

11.09.2003
13:25
smile
[58]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Scandal ---> czytałem, oj czytałem .. deklarowane ich składki przekraczały ludzkie pojęcie ... szkoda, że nawet cencik nie wypadł im z kieszonki ....

11.09.2003
13:25
smile
[59]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

AK --> na pewno nie znam tylu kiepskich bajek co Ty, jeśli to masz na myśli oceniając moją znajomość realiów politycznych.

"cóż, poligon, próba generalna (Afganistan pokazał które rządy islamskie będą się sprzeciwiać, a które nie), wypróbowanie jak dalece posunie się ONZ,"

I pewnie po to żeby urządzić sobie "poligon" (rozumiem że przed Irakiem) jankesi napuścili jedną hordę obdartusów na drugą (mówi Ci coś nazwa Sojusz Północny? Nie? A to przepraszam) ? Zresztą jakie doświadczenie przed wojną z milionową armią Iraku można zdobyć uganiając się po górach za tymi "elitarnymi" bojownikami Islamu? Kpisz czy o drogę pytasz ?

A co do ONZ, NATO, Ligi Arabskiej to przeczysz sam sobie - jankesi nie wysondowali niczego bo po 11.09 cały świat zaskoczony rozmiarami tragedii stanął za nimi murem, świat arabski także. I jak to się niby ma do postawy "reszty świata wobec sprawy Iraku?

EOT. Porozmawiamy jak wytrzeźwiejesz.

11.09.2003
13:28
smile
[60]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hallmaker ---> Jesteś żałosny. Jako jedyny w teak dramatycznym temacie wstawiasz happy faces... trochę szacunku dla zmarłych.

Poza tym, Twoja teoria spiskowa to tylko wymysł kogoś, któremu wydaje się, że wszystko wie. Wiem, że nic nie wiem - to powinno Ci dać coś do zrozumienia.
Czy masz jakieolwiek fakty na poparcie swoich teorii spiskowych ? Nie masz. Może ktoś ma, ale to na pewno nie ejsteś Ty.

ps. USA nie płaciło dolara ONZ ? Heh, to dopiero jest śmieszne.

11.09.2003
13:28
smile
[61]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Dorzucę jeszcze dowcip - kilka razy go tu publikowałem, ale opublikuje jeszcze raz

Co dostali Polacy za okupację części Iraku ?
- 12 wież wiertniczych ............................ do rozminowania

11.09.2003
13:29
[62]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Bo Amerykanie sa najsilniejsi proste? Prawda....

Pamietaj jeszcze ze Amerykanie nie wyladowali na ksiezycu, nawet nie polecieli w kosmos, a Columbie rozwalili specjalnie... zeby wmowic ludzia ze niby lataja w kosmos....


11.09.2003
13:30
smile
[63]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

spiskowa teoria dziejow :P

glupie gadanie - nawet faszysci nie zrobili by czegos takiego w takim stylu (spalili Reichstag co prawda ale noca - bez ludzi..)

to totalna bzdura!

a najglupsze zdanie w tym wszystkim to uznanie Pearl Harbour pretekstem - to swiadczy o idiotyzmie lub o braku elementarnej wiedzy historycznej - admiral Yamamoto sie w grobie przewraca..

idz lepiej pisac do Super Expressu o aferach.. :P

11.09.2003
13:32
[64]

AK [ Senator ]

Anoneem - Ok, teraz już wiem że nie masz o niczym pojęcia. Zaskoczony świat... Zaskoczeni to mogą byc obywatele, a nie rządy. I gdzie masz ten mur, gdy USA napadło na Irak? A może myślałeś że na Afganistanie się skończy? Kondolencje to jedno, a pozwalanie na to by USA wchodziło gdzie się mu podoba, IGNORUJĄC zupełnie rezolucje ONZ, to zupełnie inna sprawa. Nie wiem, może mieszkasz w dziczy i wiadomości nie oglądasz (chociaż nie, bo internet przecież masz), albo ich nie rozumiesz (to chyba bardziej), tudzież łapiesz się na lep propagandy, nie dostrzegając że to, co mówią to jedna sprawa, a to co robią to już coś innego.
Jako abstynent, na pewno będę trzeźwiał długo.

11.09.2003
13:37
[65]

Scandal [ S P Q R ]

TzymischePL -->> heh.. tak poprostu wszyscy zyjemy w wielkim Matrixie...

PS. AIDS to tez wirus zafundowany mam kapitalistyczny "Zachód"

EOT... <rece opadaja jak sie czyta niektore wywody myslowe>

11.09.2003
13:38
[66]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Dobra - już nie mówię o teorii spiskowej dziejów, o tym, że USA to łosie ....


Jedna informacja - USA (nie pisze nawet NATO) użyło NAPALMU I BOMB PRÓŻNIOWYCH DO WYGONIENIA talibów z jaskiń... nawet minister obrony USA się do tego przyznał .... czy to przypadkiem nie jest jakies naruszenie traktatów międzynarodowych ? Czy to nie zalicza się do kategorii " ludobójstwo" ?
Czy nawet patrząc wstecz, gdy USA "chirurgicznie" zbombardowało budynek leżący jakieś 50 km od granicy, a od celu 80 km ? już nie mówiąc o kilku masakrach na ludności cywilnej ? No niby fakt ... przecież przeprosili ......

11.09.2003
13:40
smile
[67]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hallmaker ---> i co w związku z tym ?

11.09.2003
13:41
[68]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> i co?

11.09.2003
13:42
[69]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

zawsze odkad czlowiek przestal byc malpa a stal sie czlowiekiem (miedzy 6 a 7 dniem tworzenia swiat ofkz ) bylo tak ze silniejszy wyznaczal prawa a slabsi musieli ich przestrzegac

to samo jest do zastosowania w perspektywie globalnej - odkad istnieja panstwa - zawsze byly wsrod nich potegi militarno-ekonomiczne ktore podporzadkowywuja sobie slabszych sasiadow (w wieku globalizacji i internetu dziala to dalej) i to one tworza bieg historii

USA niewatpliwie jest potega i militarna i ekonomiczna - i nie ma co do tego chyba watpliwosci..

czemu sie wiec dziwicie? ze slonce swieci?

a pamietacie moze Rzeczypospolita w wieku np. XVI ktora podporzadkowywala sobie swoich sasiadow albo miala chociaz znaczacy wplyw na bieg ich i swojej historii... (ja pamietam bo stary juz jestem )

moje zdanie jest takie:

- skoro musi ktos nami rzadzic, skoro musza byc mocarstwa (bo zawsze byly i nie ma jak tego zmienic) - niech beda to juz za czasow mojego krotkiego zycia Stany Zjednoczone Ameryki Polnocnej bo pomimo wielu wad tego ukladu gwarantuje to moim zdaniem stosunkowo stabilny i potencjalnie najbezpieczniejszy w naszych trudnych czasach.

Rozwoj technologiczny przerosl nasz rozwoj intelektualny i moralny - to nie ulega wedlug mnie kwestii. Mamy moc zniszczyc zycie na ziemi w ciagu kilku chwil (przynajmniej wlasne) a nie mamy jej aby sprawic zeby ludzie nie umierali z glodu i nie mnozyli sie jak szalone kroliki po viagrze... to swiadczy ze chyba nie jestesmy najmadrzejsi tak jak nam sie wydaje.

podsumowywujac:

USA robi dobra robote - stoi na strazy wlasnych interesow przy okazji chroniac nasze i nawet jesli tylko w pewnym stopniu to i tak powinnismy im byc wdzieczni...

Poza tym blizej mi do amerykanskiej kultury, mentalnosci i ogolnie wizji swiata niz do islamskiego wojujacego dzihadu, rosyjskiego imperializmu czy chinskiego falszu.

Pamietajcie tez ze USA to rowniez w sporej czesci czastka Polski - przez cale istnienie tego panstwa ilosc naszych rodakow ktora wyemigrowala do Stanow stanowi kilku moze nawet kilkunastoprocentowy udzial w obecnej Ameryce.

11.09.2003
13:43
[70]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Scandal ---> najlepiej to po prostu wyjedź do USA, i spróbuj uwierzyć że "walczą o pokój na świecie" - jeżeli uwierzysz, to zwątpię w Twoją inteligencję.
W sumie to już zwątpiłem ... szkoda...

11.09.2003
13:46
[71]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> A ty wyjedz do Korei Polnocej i uwierz w wielka szczesliwosc...

Nie ma w co zwatpic...

11.09.2003
13:48
smile
[72]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hellmaker ---> Możesz mi powiedzieć o co tak dokładnie Ci chodzi ? Jaki masz problem ? Czemu tak bardzo nie lubisz USA ? Czy lubisz Afganistan ? Odpowiedz prosze.

11.09.2003
13:49
smile
[73]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Mazio ---> "Poza tym blizej mi do amerykanskiej kultury, mentalnosci i ogolnie wizji swiata niz do islamskiego wojujacego dzihadu"

Czy Ty rozumiesz co oznacza "Jihad" ? tylko naprawdę 0- nie chodzi mi o organizacje szkolone od lat "70" Czy Ty kiedykolwiek próbowałeś zrozumieć KORAN ? Czy kiedykolwiek czytałeś Koran ?

Boże (kimkolwiek byś nie był), czy potrafisz to wyjaśnić tym zakamieniałym analfabetom ? Proszę.

11.09.2003
13:51
[74]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Znasz arabski?

11.09.2003
13:51
[75]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

AK -->Przecież tłumaczę Ci jak siedmiolatkowi ( czyżbyś nawet tyle lat nie miał? ) że aby jak to nazwałeś "próbowanie jak zachowa się ONZ" miało jakikolwiek sens Amerykanie musieliby przypuszczać że taka postawa jaką ONZ w tej sprawie wykaże utrzyma się na dłużej. A to jest ewidentną bzdurą, bo w tym czasie (po 11.09) warunki były szczególne. Dlatego twierdzę że piszesz bzdury bo nikt w USA nie jest na tyle tępy żeby przypuszczać że jedno przyzwolenie na atak na Afganistan (chyba nie zaprzeczysz że ono było ?) będzie miało wpływ na postawę wobec Iraku. Już rozumiesz czy powtórzyć ?

I gdzie ja niby napisałem o jakimś murze w stosunku do Iraku ? Co, możesz mi to zacytować ? Chyba jest jasne że pisząc "po 11.09" mam na myśli sprawę Afganistanu ?

A świat był zaskoczony, oprócz Ciebie oczywiście. Ty wiedziałeś.

11.09.2003
13:55
[76]

Scandal [ S P Q R ]

Hellmaker -->> Teee a co ty sie mnie czepiasz??... czy to ze pojechales po mojej inteligencji podbudowalo Twoje ego ?... zrobilo Cie wartosciowszym czlowiekiem... nie sadze.

11.09.2003
13:56
[77]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

jihad - to swieta wojna w obronie wiary - tyle wiem
i wiecej wiedziec nie chce...

jestem ateista - dla mnie konflikty na tle religijnym to dowod na to, ze powinnismy zniknac z tej planety... :P

czy czytalem Koran? - nie, a po co mam go czytac! nie czytalem tez biblii - przeczytalem za to tysiace innych ksiazek.. nie czuje sie przez to glupszy od Ciebie - czytales np. Niziurskiego - Siodme Wtajemniczenie - to duzo ciekawsze i bardziej pouczajace niz cos w co nie wierze i w imie czego gina ludzie i sa mordowani...

ustosunkuj sie lepiej do tematu watku lub moich wypowiedzi, a nie strofuj mnie koranem - dla jednych to zbior prawd i najwazniejsz ksiega - dla innych to zbior bzdetow i bajek ludowych.. jesli mialbym byc juz szczery to najbardziej odpowiada mi czesc buddyzmu - wole myslec o nim jak o filozofii, sztuce zycia niz jak o religii i to dla mnie jest wystarczajaca zacheta

dodam jednak tyle - nie mozna byc racjonalnym czlowiekiem i wierzyc w bogow - jacy by oni nie byli - przemawia przez nas strach przed smiercia i tyle.. :P

11.09.2003
14:00
smile
[78]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

TzymischePL --- > nie pisałem że jestem komuchem :)

Cainoor ---> wyobraź sobie, że nie mam problemów. A USA nie lubię, albowiem tylko i wyłącznie patrzą na kasę.
A Afganistan może nie tyle lubię co szanuję - to jest naród wojowników. Swego czasu Rosjanie próbowali go podbić - Amerykanom też się to nie uda :) dlaczego tak wieści z Afganistanu ucichły ? zgadnij :) to taka zagadka na wieczór :)
Amerykanie trzymają tylko stolicę ..... a co z resztą kraju ? Ciekaw jestem co za idiota wymyślił wprowadzenie demokracji "zachodniej" w Afganistanie, Iraku .... Zapoznajcie się z tą kulturą (troszkę starzą niż europejska ) a potem wprowadzajcie demokrację :) mam nadzieję, że będę gdzieś na Plutonie jak się USA uprze przy demokracji w Iraku :))))

11.09.2003
14:02
[79]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Znasz arabski?

Podziwiam Cie, naprawde. Ty wiesz wiecej niz caly swiat... Wiecej niz wszyscy, wiesz wszystko. A ty skad masz tak dokladne wiesci z Afganistanu??? no no.. przeczytales na stronce
www.calaprawdaoafganistanie.dla.idiotow.com ???

11.09.2003
14:03
[80]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

Hellmaker --> poucz sie historii, poczytaj -- Afganistan narod wojowniko -- tak ale za amerykanska kase i z amerykanskim sprzetem - inaczej Rosjanie zrobiliby im z dupy jesien sredniowiecza w ciagu paru tygodni.. :P

11.09.2003
14:04
[81]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Co do wieku kultur tez mozemy dyskutowac.... i to mocno. Kultura europejska to daleko daleko wiecej niz grecja i rzym....

11.09.2003
14:04
smile
[82]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hellmaker ---> USA patrzą wyłącznie na kase. W takim razie powiedz mi, czemu szanujesz Afganistan, który także patrzy tylko i wyłącznie na kase ??

11.09.2003
14:06
[83]

TzymischePL [ Senator ]

Cainoor ===> Ale oni to robia z bogactwem kultury :) a nie tak jak Ci glupi Amerykanie....

11.09.2003
14:10
[84]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Scandal -- > tak się tylko czepiam radośnie :)))
Mazio ---> owszem - ja nawet nie jestem ateistą - ja jestem agnostykiem :) Ale posiadam w domku Koran, Biblię, Torę (chociaż to nienajlepiej tłumaczone), Księgi Śiivy, "Wprowadzenie do Wiary" (Konfucjusza) i kupe innych religijnych.

I wiem, że Islam jest bardziej pokojową religią niż katolicyzm ...

11.09.2003
14:11
[85]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ==> Moj koelga Hamid, pracowal kiedys ze mna, mowi ze Koran mozna czytac tylko po Arabsku. Pytam sie czy znasz ten jezyk. Bo jak nie, to pozwol ze Ci go zacytuje:
"To gowno cytal nie Koran"

11.09.2003
14:12
[86]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hellmaker ---> Teraz to walnąłeś, aż miło. Islam bardziej pokojową religią ?? Kurna, człowieku. Nie przesadzaj. Pokaż mi w katolicyźmie możliwość zabicia swojego sąsiada ?

Ech... ja to kończę. Ty po prostu jesteś kłamca.

11.09.2003
14:13
[87]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

A kpijcie sobie :) tylko jedna informacja : Afganistan jako w zasadzie jedyny kraj Bliskiego Wschodu nie był podbity przez żaden naród na przestrzeni 1500 lat - nawet Czyngis Chan (Temudżin) nie podbił tego kraju....

11.09.2003
14:13
[88]

Owen [ ]

Hell ---> Co do pokojowości islamu - wszytko najwyraźniej zależy od interpretacji jego wersetów. Przywódcy duchowni potrafili zrobić z tego najpardziej expansywną i agresywną religię świata...

11.09.2003
14:15
[89]

Owen [ ]

Co do Temudżina - podbił. I był jedyny.

11.09.2003
14:15
[90]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

Hellmaker --> jaką niby kulturą ? Masz na myśli te posągi sprzed 1,5 tys. lat które wojowniczy ( a jakże ) talibowie wysadzili w powietrze ? Bo coś mi się zdaje że Ci twoi idole obecnie działają według zasady "kiedy słyszę słowo kultura odbezpieczam pistolet".

11.09.2003
14:17
[91]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hellmaker ---> Wydawało mi się, że Afganistan powstał w 1747 roku...

11.09.2003
14:19
[92]

Yacob_25 [ Centurion ]

Mały offtopic - odnośnie ewentualnego uderzenia samolotem w elektrownię atomową co pojawiło się w którymś poście. Gdzieś czytałem że była robiona próba na taką ewentualność. I co ciekawe samolot złożył się jakby był z papieru a na kopule reaktora nie było nawet draśnięcia. Wynika z tego że jeśli już atak terrorystyczny na elektrownię to jedynie od środka...

11.09.2003
14:19
smile
[93]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

z TemuDŻINÓW najbardziej lubie DŻIN z tonikiem :P

11.09.2003
14:20
[94]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> no i co z tego? Co to zmienia we wspolczesnym swiecie?

11.09.2003
14:20
smile
[95]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

Yacob_25 --> ale jak oni do srodka takim wielkim samolotem wleca? :) ;)

11.09.2003
14:22
[96]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

TzymischePL ---> nie znam arabskiego - nie ma takiego języka :P Są tylko arabskie dialekty - a Koran na pewno nie jest pisany po "arabsku" .... Ja też mam paru kolegów i nawet koleżankę, którzy mi tłumaczyli Koran ze swoich "ksiązeczek".

Cainoor ---> Ty też walnąłeś aż miło ... przeczytałeś kiedyś Biblię ? Albo chociażby sam Stary Testament ? Jeżeli tak, to przeczytaj to ze zrozumieniem a nie z chichotem :/ z mojej strony też EOT - nie wiesz o czym piszesz, to po prostu zagraj sobie w coś a nie pisz pierdółek

11.09.2003
14:25
[97]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Whatever. Fajnie jest byc wszechwiedzacym????

11.09.2003
14:26
smile
[98]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Heelmaker ---> Przeczytałem i Biblię i Stary Testament. Jednak Ty chyba naprawdę nie zdajesz sobie sprwy co to katolicyzm. Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak Nowy Testament ? Podstawa wiary katolickiej ?

Ok. Miał być EOT - będzie EOT.

11.09.2003
14:28
[99]

TzymischePL [ Senator ]

Hellmaker ===> Szkoda tylko ze masz gowniana i nic nie warta wiedze nie majaca nic wspolnego z historia i rzeczywistoscia.

Do XVIII w. Afganistan nie tworzył samodzielnego organizmu państwowego. Na przełomie II i I tysiąclecia p.n.e. terytorium obecnego Afganistanu zostało opanowane przez Arjów. W połowie I tysiąclecia p.n.e. wchodził w skład Baktrii. Od VI w. p.n.e wchodził w skład imperium perskich Achemenidów. Ok. 330 p.n.e. podbity przez Aleksandra III Wielkiego, a po jego śmierci 323 p.n.e. przeszedł pod zwierzchność jednego z generałów Aleksandra, Seleukosa I Nikatora, a następnie indyjskiego władcy Chandragupty. Ok. 256-130 p.n.e. na terenach północnego Afganistanu powstało państwo grekobaktryjskie, które uległo irańskim nomadom - Śakom, a następnie (I-IV w. n.e.) Kuszanom, którzy przyjęli buddyzm.

W XIII w. tereny Afganistanu zostały włączone do imperium mongolskiego, a po jego rozpadzie przypadły perskim Hulagidom. Wojenne pochody Timura spowodowały ogromne szkody w gospodarce i kulturze kraju. W 2. połowie XV w. za panowania jego wnuka Uług-bega nastąpił okres krótkotrwałego ożywienia ekonomicznego i umysłowego, którego centrum stanowił Herat. W XVI w. obszar Afganistanu został podzielony między państwo Wielkich Mogołów (ok. 1504 Babur zdobył Kabul), Persję Safawidów oraz chanat uzbecki w Azji Środkowej.

11.09.2003
14:30
[100]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

TrzymischePL ---> To ja dodam od siebie :)

Początki współczesnej państwowości afgańskiej sięgają 1747 roku, kiedy to po upadku perskiego państwa Nadir Chana, wódz klanu Sadozai z plemienia Popolzai, Ahmed Szach, ogłosił się w Kandaharze władcą Afganistanu, przyjmując imię Ahmed Szach Durrani i zmieniając nazwę klanu na Durrani. Od tego momentu aż do 1978 roku Afganistan pozostawał pod władzą Pasztunów z federacji plemiennej Durranów.

11.09.2003
14:39
[101]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Czesc AK.
Czesc Hellmaker.

11.09.2003
14:47
[102]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Przerabialem to juz tysiace razy, ale jeszcze cos. Tzn. chce zebyscie rozwiali moje watpliwosci. CIA rozstrzelalo pasazerow tego samolotu ktory wbil sie w pentagon i zakopalo ich razem z samolotem gdzies w lesie ?

11.09.2003
14:58
[103]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

no cos Ty - nie znasz CIA? oni ich zjedli! :P

11.09.2003
15:06
smile
[104]

hola' [ koniczynka ]

hola' wszystkim/ dzisiaj na historii gosciu zapytal mnie jaka mamy rocznice-troche mi sie robnęlo powiedzialem wybuch II wojny swiatowej i cóz zdarza sie/ papa

11.09.2003
15:08
[105]

TzymischePL [ Senator ]

LooZ^ ===> A co ma z tym wspolnego samoobrona????
AAAAAA Klewki... zapomnialem...

11.09.2003
15:21
[106]

bartek [ ]

To, że w zbiornikach samolotów znajdowało się 90 tysięcy litrów paliwa nie znaczy, że ogień musiał mieć bardzo wysoką temperaturę. Pożar nie był na tyle gorący, żeby stopić stal. Maksymalna temperatura spalania paliwa lotniczego w powietrzu to ok. 1000 stopni Celsjusza - stal topi się przy 1500 stopniach.

No i sie nie stopila... zawalila sie srodkowa kondygnacja, ktora zsuwajac sie w dol lamala stalowe belki jak wykalaczki, a budynek poszedl w dol, a nie w bok - gdyz byl dosc dobrze przygotowany na ewnetualnosc 'przewrotki' z racji tego, ze na tamtych wysokosciach wiatr potrafi dochodzic do kilkuset kilometrow na godzine (w samym Nowym Jorku osiaga czasami 150 km/h, na wysokosci gornych pieter WTC conajmniej trzy razy wiecej).

Jako pierwsza z wież WTC zawaliła się ta, która została uderzona jako druga i paliła się krócej.

Dziwne, zeby zapadla sie jako druga - samolot wlecial w nia zdecydowanie nizej niz w wieze pierwsza, duzo blizej srodkowej kondygnacji, do tego tak niefortunnie, iz nie wbil sie w budynek jak w przypadku wiezy pierwszej - on po prostu wpieprzyl sie w niego z z boku wyrywajac znaczaca czesc konstrukcji juz przy zderzeniu.

Wielu świadków przysięgało, że słyszało eksplozje w płonących budynkach. To potwierdzałoby teorię o zaplanowanym wyburzeniu obu wież przy pomocy podłozonych materiałów wybuchowych.

Gdzieś pisało o tym, że wielu świadków z niższych pięter uciekając słyszało wielokrotne wybuchy PONIŻEJ - wahali się czy biec dalej bo NA DOLE coś ciągle eksplodowało - pomimo tego, że w zasadzie niewiele się się działo jeszcze w tym czasie.

Zrywajace sie windy zrobily na dole mase huku...

To tak na szybkiego, gdyby czlowiek dluzej nad tym posiedzial to pewnie wiekszosc pytan ma jakies racjonalne wytlumaczenie.

11.09.2003
16:40
[107]

Mazio [ Mr.Offtopic ]

Cytat:
-To, że w zbiornikach samolotów znajdowało się 90 tysięcy litrów paliwa nie znaczy, że ogień musiał mieć bardzo wysoką temperaturę. Pożar nie był na tyle gorący, żeby stopić stal. Maksymalna temperatura spalania paliwa lotniczego w powietrzu to ok. 1000 stopni Celsjusza - stal topi się przy 1500 stopniach.

He he dobre. Z wykształcenia jestem mechanikiem lotniczym, i mogę tylko powiedzieć że, w przypadku pożaru samolotu z pełnym zbiornikiem nastąpi inicjacja spalania glinu a temperatura przewyższa 3000C i podchodzi do 3800C a wtej temperaturze i spalaniu wybuchowym z żelaza to nawet żużel nie zostaje.


to cytat z forum americasarmy.pl - jego autorem jest Drwisz - jakies pytania?

11.09.2003
16:46
[108]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

IMHO nie ma nic dziwnego w tym jak zawaliły się wierze WTC. nie były dość wytrzymałe aby poradzić sobie z tak potężnym udeżenie a potem pożarem.

inną kwestią jest atak na pentagon. z tego co pamiętam w pierwsyzch relacjach na cnn mówiono o "jakiejś" eksplozji, potem o helikopterze który eksplodował a potem dopiero o boieingu. to że nie nie ma żadnych szczątków tego samolotu wydaje mi się barzo dziwne. no i czemu nie m żadnych nagrań spadającego samolotu? nie wierze że w około tak ważnego obiektu jakim jest pentagon nie ma żadnych kamer przemysłowych którym choć przez moment nie przemkną samolot przed obiektywem.

Gdy rozbił sięzamolot w pensylwanii mówiono że w odległości około 10-15 km od miejsca kraksy znaleziono jakieś resztki samolotu. więcej o tym nie mówiono. też sposób w jaki samolot spadł, wedle oficjalnej wersji, był dziwny. samolot po kilku mocnych wychyleniach przewrócił się na plecy i w tej pozycji zapikował.

to że FBI, CIA i NSA miałą kontaty z osamą jest dla mnie pewne. nie wierze że największy wywiad świata nie mieli o niczym pojęcia. sądze że mogli nie znać szczegułów ataku ale wiedzieli że coś się zdarzy w NY i zamiast dążyć do powstrzymania arabów postanowili ograniczyć jedynie skutki zamachu. zamach sam w sobie był korzystny bo dawał usa zielone światło w ataku na dowolnego wroga bez oglądania się na onz i inne kraje.

11.09.2003
17:30
[109]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

pierd*lenie o szopenie w stylu X-Files "Oni istnieją" buehehe dorośnijcie. świat naprawde nie jest az tak skomplikowany. poza tym to sie kupy nie trzyma. widziales/slyszales cos z tego na wlasne oczy/uszy? ktos pusci plote a potem sie ludzie podniecaja... i zakladaja glupie topiki.

ja mam tylko 1 pyt. z tym zwiazane : ile w koncu ludzi zginelo w zwiazku z tymi atakami w waszyngtonie i w nowym jorku?

11.09.2003
20:06
[110]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

zgineło około 3 tys ludzi.

a jeszcze jedna ciekawostka. po zamachach przez pare dni wszystkie loty w usa były uziemione. jedynym samolotem który latał był prywatny samolot z arabii saudyjskiej który latał po całej ameryce zabierając pokolei około 20 osób należących ponoć do rodziny królewskiej oraz "dyplomatówi". ciekawe skąd ta uprzejmość władz usa.

11.09.2003
22:55
[111]

Chejron [ Rammstein and Tool ]

"Jakim sposobem Boeing 757, o masie 100 ton poruszający się z prędkością lądowania około 400 km/h zniszczył tylko parter zewnętrznego pierścienia Pentagonu?"

Tylko to pytanie mnie intryguje. W końcu widziałem całą sytuacje na żywo w CNN i rzeczywiście, zniszczenia w Pentagonie nie były wcale tak wielkie.

Ale jak mówie, mówienie, że wszystko było zaplanowane przez rząd USA, żeby mieć otwarte dzwi do ataku na Afganistan i Irak to głupstwo. Ameryka jak wiadomo, musi byc we wszystkim najlepsza. Tak jest ten głupi naród nauczony. 11 września Ameryka dostała naprawdę wielki cios, więc musiała odbudować swoje zaufanie u innych krajów. Najlepszym sposobem było pokazanie siły. Tutaj: atak na Afganistan i Irak. Jednak to ma i swoje złe strony. Rza USA traci wielkie pieniądze na Irak, nie mają teraz już zbytnio z tego korzyści.

Zresztą USA i tak moze mowic o szczęściu. Wieże nie zawaliły się na szczęście W BOK, czyli nie przechyliły się i nie upadły na miasto. Wtedy ofiar byłoby dużo więcej.

Było nawet więcej niż pewne, że wieże runą. To w końcu ogromny samolot, wielkości kilku bloków, a nie jakiś szybowiec. Dodatkowo ten samoloty pieprznęły z szybkością 400 km/h.! To zwiększa siłę uderzenia o kilka tysięcy razy. Na skuten uderzenia została osłabiona nie cała struktura WTC, lecz tylko miejsce powyzej uderzenia. Wiadome było, że część górna nad uderzeniem zawali się. Niestety zawaliła się ona na nienarusząną częśc budynku, która z kolei pod wpływem ogromnego ciężaru runeła. Coś jak domino. Odziwo samolot uderzejąc z prędkością 400 km nie przebił się przez WTC. A to na skutek "siły" wież. Gdyby się przebił, nie byłoby tak wielkiego pożaru. A ten wbił się i od razu zatrzymał się i wybuchł. Pomyślcie, jakie przeciążenie musiało być, gdy samolot pędzący z taką prędkościa musiał się jak najszybciej zatrzymać.

11.09.2003
23:09
smile
[112]

milys [ spamer ]

jezeli USA chcialoby sprowokowc pewne zajscie,ktore staloby sie pretekstem do wyslania wojsk do Afganistanu, wystarczylby "niby atak terrorystyczny" na znacznie mniejsza skale. Wysadzanie WTC oraz Pentagonu mialoby tylko sens wtedy, gdyby USA chcialo uzyc broni jadrowej. Artykuly tego typu sa niczym innym jak doszukiwaniem sie wylacznie sensacji... zas ich autorzy szukaja jedynie rozglosu

12.09.2003
12:31
smile
[113]

AK [ Senator ]

milys - po co prowokować? wystarczy by kilku polityków, pokroju Krzaka kłamcy, zdecydowało że pewne alarmujące informacje nie dotarły do swojego miejsca przeznaczenia. Dokładniej, wystarczy 4 ludzi (których, jak ktoś będzie uparty, sam sobie znajdzie - i niepotrzebny jest wielki upór, każdy może do tego dojść) aby wszystko wydarzyło się tak jak się wydarzyło.
Ktoś, kto twierdzi że USA sprowokowało tragedię plecie od rzeczy (i jesli ktoś tak zrozumiał moje posty, to znaczy że lubi sobie dopowiadać pewne rzeczy). Rząd po prostu MÓGŁ (nie twierdzę na 100% że to zrobił, ale mam podejrzenia) wykorzystać okazję. Rząd państwa, które (wciąz jako jedyne) użyło broni atomowej przeciwko ludziom, które nie waha sie oszukiwać i wykorzystywać swoich obywateli, które angażuje się mniej lub bardziej oficjalnie w większość konfliktów na świecie mógł uznać że to okazja aby wejść do gry i zakończyć kilka starych spraw - jak na przykład Irak... Na szczęście dla świata, ta zabawa okazała się zbyt kosztowna, a niektórzy partnerzy zbyt przewidujący by dać się w to wciągnąć, więc pewnie będzie to ostatnia zbrojna akcja USA w ramach zemsty na terrorystach.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.