GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 011

08.09.2003
19:05
smile
[1]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 011

Witam w wątku poświęconemu najlepszemu eRPeGowi wszechczasów!

---------------------------------
LINKI
Link do polskiego konweretera modów:
www.morrowind.now.pl/pliki/download.php?op=getit&id=20


https://realms.proterians.pl/morrowind/ (made by Trollf)

https://morrowindgame.w.interia.pl/

www.morrowindlore.prv.pl

Polskie forum o morku: https://www.morrowind.g4ce.pl/forum/index.php

Patche można znaleźć pod adresem:
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.1.0605.exe
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.2.0722.exe

Linki do map:
https://www.angelfire.com/empire/morrowind1/ (MAPA - wersja 612KB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg (MAPA - wersja 3MB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_large.jpg (MAPA - wersja 8MB)

Interaktywna mapa z lokacjami niezaznaczonymi na mapie dołączonej do gry:
https://www.m0use.net/~uesp/file.shtml?morrow/files/mim_hi.zip
https://www.morrowind.now.pl/pafiledb3/pliki/tesmap_hi.exe

Strona (chyba najbardziej przejrzysta) o wszystkich częściach TES:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/espmor.shtml

Strona z modami i nie tylko: https://www.rpgplanet.com/morrowind/
Strona z modami, bardzo dobrze zorganizowana: https://www.morrowindfiles.com

Alchemia i tworzenie potionów:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/hints/mwalchemy.shtml

---------------------------------
KOMENDY KONSOLI
Jako, że było mnóstwo pytań dotyczących zaginionego/sprzedanego sprzętu questowego oraz postaci, które zostały ubite "z rozpędu" a potem okazywały się potrzebne, poniżej PROUDLY PRESENTS ;) odpowiednie komendy do konsoli :

player->PlaceAtPC "identyfikator/imię" 1 10 1 - komenda "stawia" NPC-a o danym identyfikatorze (w większości wypadków jest identyczny z imieniem i nazwiskiem) w ilości szt. 1 w odległości (tylko teoretycznie) 10 stóp. Pozwala wskrzesić ubitego wcześniej potrzebnego NPC-a.

player->AddItem "identyfikator" X - gdzie "X" to ilość sztuk, a identyfikator to ... identyfikator :D Do znalezienia w edytorze. Komenda dodaje do inventory przedmiot w ilości podanej. Np. (niczego nie sugeruję :>):
player->AddItem "Gold_100" 10000 - dodaje 10 tys. złota :)
UWAGA: identyfikator należy wpisywać w "" dlatego, że część identyfikatorów jest bez _ a tego nie przyjmuje konsola ! np. jeżeli wpiszemy adamantium war axe - to nam powie żebyśmy spadali na drzewo.

---------------------------------
LISTA NAUCZYCIELI

Akrobatyka: Senyndie, Kwatery Wojowników, Vivek-Arena // Alchemia: Abelle Chriditte, Komnsta Teleportacyjna, Twierdza Valenvaryon // Przemiana: Seryne Relas, Tel Branora, Dom Seryne Relas // Atletyka: Adibael Hainnabibi, Obóz Kaushtabibi // Topór: Alfhedil Elf-Hewer, Falensarano // Tarcza: Shardie, Fort Jeleni, Ald'ruhn // Broń Obuchowa: Ernse Llervu, Vivek, Dzielnica Świętego Delyna // Przywołanie: Methal Seran, Ald-Ruhn, Świątynia // Zniszczenie: Leles Birian, Wyspy Askadyjskie // Zaklinanie: Qorwyn, Indoranyon // Walka Wręcz: Taren Omothan, Klasztor Holamayan// Ciężka Zbroja: Seanwen, Vivek-Arena, Sala Treningowa // Iluzja: Erer Darothril, Sadrith Mora, Tawerna Muriel // Lekka Zbroja: Aerin, Maar Gan, Dom Cechowy Andusa // Długie Ostrze: Ulms Drathan, Twierdza Armigers, Molag Maar // Celność: Missun Akin, Falasmaryon, Chata Missun Akina // Handel: Ababael Timsar-Dadisun, Obóz Zainab // Mistycyzm: Ardarume, Sadrith Mora, Gateway Inn Western Wing // Przywrócenie: Yakin Bael, Vos, Kaplica Vos // Zabezpieczenia: Hecerinde, Balmora, Dom Hecerinde // Krótkie Ostrze: Todwendy, Balmora, Szczęście Skazańca// Skradanie: Khajiit Ri'Shajirr, Shenkowa Łopata, Caldera // Włócznia: Mertis Falandas, Upiorna Brama, Wieża Zmierzchu // Retoryka: Drzemka-w-Cieniu-Drzew, Sadrith Mora, Dom Rosomaka Gildia Magów // Bez Zbroi: Khargol Gro-Boguk, Dagon Fel, Niezamieszkała Wieża

---------------------------------
LISTA ARTEFAKTÓW

Broń:
Miecz Jednoręczny: Złote Ostrze : Skała Khartaga – zadanie dla Boethiaha – zatopione ruiny daedryczne (NW od Hla Oad)
Włócznia: Włócznia Gorzkiej Litości – zadanie dla Sheogoratha - ukryta kaplica w kanałach Dzielnicy Świętego Delyna
Młot Jednoręczny: Zgniatacz Czaszek, Grobowiec Rodziny Omaren
Miecz Dwuręczny: Charyzmer, Jakinia Abanabi
Krótkie Ostrze:Kieł Haynekhtnameta Mamaca, Kaplica Pogrążonych Snów
Buława: Buława Molag Bala – zadanie dla Molag Bala w Yansirramus (na zachód i troszkę na południe od Tel Aruhn – dwie wyspy dalej)


Zbroje:
Ciężki Pancerz: Kirys Bogów- podziemia Grand Council Chambers(jak się to kufa nazywało?:) - Ebonheart, Smoczy Kirys (ciężka zbroja), Grota Mudan (SW od Vivek na malutkiej wysepce – wejście pod wodą)
Średni Pancerz: Ebonowa Zbroja,Góra Assarnibibi
Lekki Pancerz: Skóra Hircyna,szafa w wieży Tel Fyr,Buty Apostoła Twierdza Berandas
Hełm Oreyna Niedźwiedziej Łapy (ciężka zbroja) -------> misja dla Malacatha w daedrycznych ruinach Assurdirapal

Szaty: Szata Smoczej Dumy, Tel Naga, Sadrith Mora

Tarcze: Opoka Eleidona, Ibar - Dad

Gemy: Gwiazda Azury, Świątynia Azury (opis questu poniżej)

---------------------------------
DWEMEROWA ŁAMIGŁÓWKA
Łamigłówka(kostka) znajduje sie w ruinach na wschód od Fortu Ksieżycowego. Idziemy przed fortem drogą na Calderę a na najbliższym rozstaju skręcamy w prawo. Dochodzimy do mostu, dalej do dwemerowych ruin. Dźwignia otwierająca drzwi jest przed nimi. Jesteśmy w ruinach. Idziemy prosto, obracamy sie w lewo i powiniśmy zobaczyć kamienie, po których możemy sie dostać na wyższe piętro. Po dotarciu na pięterko obracamy sie znów w lewo i widzimy drzwi prowadzące do komnaty Pustej Dłoni. Jesteśmy w komnacie i po rozglądnięciu się po pomieszczeniu zauważamy regał. Na tym regale jest upragniona kostka.

Jako, że występuje błąd, ktory nie pozwala czasami na podniesienie tej cholery z półki, albo czasami pomimo najszczerszych chęci nie udaje się Wam jej znaleźć, to poniżej komenda do konsoli :)
player->AddItem "misc_dwrv_ark_cube00" 1

---------------------------------

GWIAZDA AZURY

Jest to Kamień Duszy o nieograniczonej ilości wykorzystań (tzn. W odróżnieniu od innych Kamieni Dusz, ten nie znika po wykorzystaniu duszy w nim tkwiącej), a dodatku można do niego zapakować Viveka i Almalexię :)

Aby go dostać musimy udać się do Świątyni Azury. Gdy podejdziemy do jej statuy i z nią porozmawiamy, Azura opowie nam o zakładzie, który rozegrał się pomiędzy nią, a innym Bogiem - Sheogorathem. Azura miała wysłać swoją najwierniejszą kapłankę, aby ta na odludziu przeżyła 100 lat. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Sheogorath wysłał swoje sługi na wyspę, gdzie modliła się kapłanka. Najwierniejsze daedry Sheogoratha zakłócały spokój kapłanki. Musisz udać się na wyspę nieopodal Dagon Fel i zabić tam wszystkie daedry. Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Złota Święta o imieniu Staad. Z jej ciała musisz zabrać Sygnet Sheogoratha jako dowód na wykonanie zadania. Po oczyszczeniu CAŁEJ wyspy wróć do Świątyni Azury. Pamiętaj także, że nie możesz zakłócić spokoju kapłance tj. nie możesz wejść do jej chaty!!!

---------------------------------
ŁAPANIE DUSZ I ZAKLINANIE PRZEDMIOTÓW
Gdy spotkasz ofiarę, rzuć na nią zaklęcie SoulTrap (pojawia się mgiełka spowijająca ofiarę. Ważne jest to, abyś rzucił czar w czasie walki, a nie po zabiciu wroga. Teraz zabijasz potwora. Jeśli posiadasz odpowiedni kamień w ekwipunku to napełni się on jego duszą.

Po kliknięciu opcji 'Zaklinanie' w oknie dialogowym podczas rozmowy z Zaklinaczem przystępujemy do tworzenia przedmiotu. W okienko 'Nazwa' wpisujemy nazwę przedmiotu. Z sekcji „Zaklęcia” wybieramy czar, który chcemy dodać – musimy go mieć w liście swoich czarów). Na dole mamy opcję, która pozwoli nam wybrać sposób działania czaru – „Przy użyciu” oznacza, że zaklęcie zadziała wtedy, gdy je rzucimy z menu magii. „Przy trafieniu” - opcja dostępna tylko dla broni, oznacza że gdy uderzysz z tej broni to ona zada magiczne obrażenia wrogowi. Dostępna jest także kolejna opcja „Stale”, ale tylko wtedy, gdy kamień z duszą jest warty więcej niż 60000. Najlepiej schwytać Złotą Świętą lub Lunatyka. Opcja ta zapewnia stałe działanie przedmiotu - np. zwiększenie siły o 20 pkt. dla ulepszonej zbroi. Linia „Koszt” pokazuje nam, ile kosztuje dany przedmiot. W głównym oknie możemy wybrać zasięg, moc i czas trwania danego zaklęcia. Po kliknięciu opcji „Twórz” w naszym ekwipunku wyląduje magiczny przedmiot ...
Jako, że zaklinanie przedmiotów u Zaklinacza jest BARDZO drogie, poniżej sposób na zaklinanie samemu by Trollf:
---------------------------------
Zaklinanie (Umagicznianie, ang. Enchanting)

Zaklinanie zalezy od 3 atrybutów:
- poziomu inteligencji,
- poziomu umiejętnosci Zaklinania,
- szczęścia.

Szcześciem nie warto sobie głowy zawracać bo ma marginalny wpływ, natomiast umiejetność zaklinania jest bardzo trudno rozwinąć - pozostaje więc inteligencja...

- załóżmy, ze postać ma bazowe INT oraz Enchant na poziomie 100,
- bardzo łatwo jest stworzyć pierścienie bądź amulety dodające np. 100 do INT na 10 sekund każdy... o ile bonusy z tego samego pierścienia sie nie sumują, to z pierścieni różnych już tak...
- dalej przychodzi z pomocą Alchemia, która także zależy od INT (im wyższa INT tym lepsze flaszki... oczywiście cały komplet sprzętu Grand-Master mile widziany...).

dalej juz prosto:
- bazowe 100 INT
- rzucam czary z pierścieni i amuletów - tutaj dalsze +600 INT
- zaczynam tworzyć flaszki... tworzę 2 sztuki i od razu je wypijam, co podbija INT, a to powoduje, że kolejne flaszki będą lepsze... i tak dalej...

(Tu macie spis ingrediencji wraz z efektami w wersji PL. format Excel ---> https://home.autocom.pl/hellmaker/files/ingredients.zip)

pytanie:
dlaczego alchemia? ponieważ nigdzie nie zdobędziemy i nigdy nie zrobimy przedmiotu, który by nam nawet tymczasowo dał tak wysoki bonus do czegokolwiek jak napoje stworzone przy pomocy alchemii...

xanat0s: tu podpisuje sie wszystkimi nogami i rękami! Z początku nie "alchemikowałem" (w umiejętnościach głównych albo pobocznych ją mam), ale odkryłem, jakie to przydatne! dlatego alchemikujcie :) Kiedy jesteście na zadupiu, zero sprzedawców i zero butelek np. wyleczenie z zarazy, a jestescie zarażeni, chorujesz czy alchemikujesz? :)

efekt:
majac 3000 INT byłem w stanie stworzyć samodzielnie praktycznie za pierwszym razem jakikolwiek przedmiot za pomoca Zaklinania - nawet daedryczną tarczę + 30 do siły na stale...
(taki przypisek od Hellmakera: przy Zaklinaniu na poziomie 100 nie trzeba już tak kombinować :) Poza tym uzupełnianie przedmiotów magicznych przy pomocy słabiutkich kamieni dusz wypełnionych szczurami, czy innym chłamem też podnosi umiejętność.)
(I drugi przypisek od Hayabusy: skutecznosć zaklinania zależy też od umiejętności od jakiej zależy tworzony efekt. Przykładowo, gdy nakręciłem Zniszczenie na 100 to całkem łatwo zaklinałem potężne obrażenia różnego rodzaju, za to mając przywołanie na 40 miałem bardzo duże kłopoty ze stworzeniem przedmiotu który przywoływał cokolwiek na dłużej niż 5 sekund. Wygląda na to, że wpływ umiejętności z jakiej pochodzi dodawany czar jest nie mniejszy niż inteligencji.)

--> Kostka i łapanie dusz by @[email protected], Zaklinanie by Trollf.

---------------------------------
DODAWANIE I URUCHAMIANIE PLUGINÓW

1. Przegrywasz pliki z plug-ina do miejsc wskazanych w readme (powinien być jakiś txt w zipie :>)
2. Jeżeli masz wersję Morro PL to uruchamiasz Konwerter i wskazujesz plik, który ma być przetworzony - jeżeli masz wersję angielską Morro - to ten pkt jest nieważny :) Pojawi Ci się w Morrowind/Data Files plik z nazwą taką samą jak zmieniany, tylko z "_" z przodu. Usuń stary, zmień nazwę na poprzednią.
3. Odpal Edytor i wejdź w File/Data Files - zaznacz dwuklikiem na kwadraciku po lewej od nazwy Morrowind, Tribunal, BloodMoon (te dwa ostatnie jeżeli je posiadasz), oraz plugina. Z tym, że plugina w ten sposób, że po prostu klikasz na niego, a potem na dole po lewej jest "Set as Active File"(zmieni Ci się status plugina na „Active”. Klikasz na OK.
4. Czekasz, aż Ci się wszystko otworzy
5. Klikasz na Gameplay/Edit Scripts - otworzy Ci się nowe okienko.
6. Klikasz na "Recompile All"
7. Czekasz aż się skończy przetwarzać - na dole okienka masz postęp kompilacji.
8. Zamykasz okienko Edytora Skryptów
9. Klikasz na File/Save
10. Zamykasz wszystko i odpalasz grę - otworzy Ci się ten pierwszy screen , gdzie drugie od góry to "Pliki". Wejdź w to. Zaznacz znanym już nam dwulikiem tegoż plugina. Kliknij OK.
11. A teraz kliknij spokojnie na Uruchom Grę i ciesz się pluginem :D

-->by Hellmaker
---------------------------------
Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań :-D. Jeżeli macie jakieś propozycje ulepszenia wstępu lub jakieś ciekawe linki to informujcie. Postaramy się uaktualnić wstęp.

Przypominam abyście nie zapomnieli kliknąć na tą czerwoną kropkę po prawej stronie poprzedniego wątku i kliknęli na szarą przy nowym :-)

Link do poprzedniej części:

08.09.2003
19:08
[2]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Who's a boss?

08.09.2003
19:13
[3]

Father Michael [ Padre ]

BarD -> sprawdz linki we wstepie, bo niektorym juz sie nie dziala :(

08.09.2003
19:22
[4]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Jeszcze zostały te:
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_large.jpg
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg
https://www.m0use.net/~uesp/file.shtml?morrow/files/mim_hi.zip
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/hints/mwalchemy.shtml
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/espmor.shtml

Tylko łatwiej wywalić,trudniej zamienić:(

08.09.2003
19:24
[5]

Czamber [ Czamberka ]Hary_in da house -----> pytałeś: "Czy moge wstąpic do swiatyni po zabicu viveca?"
Owszem, tak.

08.09.2003
19:32
[6]

Hakim [ Konsul ]

Hary ---> ubiłem Viveka i z Artefaktem Dwemerów poszedłem do Yagruma. Gdy masz ten artefakt przy sobie to Yagrum....sam zresztą zobacz :-)

Ponawiam pytanie (bo mamy już kolejną część wątku a w poprzedniej odpowiedzi nie dostałem :-)):
Mam Niezwykly Artefakt Dwemerów. Yagrum (ten ostatni Krasnolud z wieży Tel Fyr) przywrócił mi jego świetność i mam teraz dwie Upiorne Opoki.
Sęk w tym, że jak tą lewą rękawice (tą, co mi Yagrum naprawił) założę na rękę to wygląda ona jak...deadryczna zaklęta rękawica, a nie jak ta dwemerowa opoka taka jak na ręce prawej. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

08.09.2003
19:34
smile
[7]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

1.Pytanie, czy moge ich(chodzi o tych dwoch facetow i jedną babke przed domkiem w poblizu jeziora) ubic bez rzadnych konsekfencji? Bo jaden ma dziwną broń i może to jest do jakiegos questu, w bloodmoonie przcież większość postaci jest potrzebna do jakiś questow


2. pytanie, robil ktos juz cos z tą notatką albo chociaz wie gdzie jest jaskinia frykte? Bo tam podobno jakas zbroja (wystarzy powiedziec gdzie jest ta jaskinia)

3.pytanie, cos jest dziwnego w tym ze u jednego ze skaalow w domku jest ludzkie mięso i wilkolaka mięso i ze gosc cos pieprzy o swoim synku? Moze jakas kolejna zagadka...

4.pytanie, czy warto zabierac sie za bodowe koloni u tego w swiątyni?

A scrennow nie mam bo juz skasowalem:|

08.09.2003
19:34
smile
[8]

Solymr [ Komandor ]

definitywnie zrezygnowałem z robienia zbroi własnego projektu po tym jak zobaczyłem zbroje aedryczna zrobiona przez shekizee czy jakos tak
jak ktos chce obejrzec to trzeba wejsc na www.morrowind.now.pl czyli na adamyntowa wieza
dzial pliki :-)

08.09.2003
19:38
smile
[9]

Solymr [ Komandor ]

hary---------------->>>chyba mozesz wstapic do swiatynii po zabiciu viveka
bo jak ja bo zabilem to potem rozawialem z kazdym
nawet z arcykaplanem
nic nie wiedzieli o smierci viveka

08.09.2003
19:43
smile
[10]

Solymr [ Komandor ]

kurde sorawka ze tak w kilku postach z rzędu ale mam pytanko do barda
ten screen co jest na poczatku to przedstawia taka fajna zbroja ze skory niedzwiedzia
czy taka zbroja jest dostepna w blodmunie i czy jest mocna???
bo nie mam jeszcze blodmuna niestety a zboja ladna???

08.09.2003
19:55
[11]

Gordek [ Generał ]

A ja nadal drąże temat poziomów. Jeśli nie można mieć umiejętności powyżej 100, to dlaczego, żeby zostać Szefem Wywiadu w Ostrzach musisz mieć jedną umiejętność na 110 i 2 na 35? Tak pytam z ciekawości.

08.09.2003
19:57
[12]

Gordek [ Generał ]

A ja nadal drąże temat poziomów. Jeśli nie można mieć umiejętności powyżej 100, to dlaczego, żeby zostać Szefem Wywiadu w Ostrzach musisz mieć jedną umiejętność na 110 i 2 na 35? Tak pytam z ciekawości.

08.09.2003
20:04
smile
[13]

SEW [ Generał ]

Ja mam dwa pytanka.
1. Czy u was tez Morrowind zaczol wolniej chodzic po zainstalowaniu Bloodmoona?
2. czy jest taka interaktywna mapka do bloodmoona jak byla do morrowinda?

Z gory wielkie dzieki. :)

08.09.2003
20:12
smile
[14]

Solymr [ Komandor ]

SEW-------->>>
1 nie wiem nie mam blodmuna(przepowiedni jak kto lubi)
2pewnie bedzie albo juz jest spawdz na oficjlnej stronie elder skruls i na jakis zagranicznych bo na polskich sie to jeszcze nie ukazalo ( a wyjdzie pewnie na adamyntowej wiezy)

08.09.2003
20:14
smile
[15]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

tez to zauwalylem, jak mialem kiedys golego morro i nawet bez plooginow to mi smigalo elegancko a potem to juz na samej wyspiej przy sniezycy i woogole musze wylączac cienie:|

08.09.2003
20:34
[16]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house co do pytania nr 1 oni sa potrzebni do zadan z koloni, pozatym jak dostarczysz im stalhrimu moga ci zrobic zbroje i bron lodowa pytanie nr 3 warto robic zadania koloni

08.09.2003
20:36
[17]

land6r [ Pretorianin ]

Gordek nie zostaniesz nigdy szefem w ostrzach

08.09.2003
20:47
smile
[18]

Czamber [ Czamberka ]
Po wykonaniu jakiegoś questa od Caisusa on mnie mianował na kogoś tam i wyprowadził się z balmory. można potem od kogoś jeszcze brać questy z Ostrzy? i jeśli tak to gdzie kogoś takiego znajdę? jaki macie najwyższy tytuł w tej organizacji??

08.09.2003
22:02
smile
[19]

Hacker X [ Pretorianin ]

Mam bloodmoona i spoko ... jeszcze go nie obcykałem ... ale jest oki :)
Czamber-----> Jak wyżej .. nie da się dalej pracować dla ostrzy ... (przynajmniej ja nic o tym niewiem :)
Solymr---> niemasz Bloodmoona ?????? a chciał byś mieć ???? ściągnij sobie ... :D niechciałbym tu reklamować stron ... wiec puknij do mnie na gg -------> 4676739 :)

08.09.2003
22:34
smile
[20]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Kurde super ten bloodmoon robie sobie kolonie:) Fajna sprawa, chyba jestem na emerytorze juz bo tylko latam i skladam raporty o budowie:P No ale coz potem se polaze:)

08.09.2003
23:00
smile
[21]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Xacker X-->Nie demoralizuj nam tu graczowego społeczeństwa,siuskso jedna;)


Prośba do wszystkich,którzy zamierzają gadać o Bloodmoonie(Przepowiedni):

Piszcie poprostu SPOJLER,przed każdą wypowiedzią,bo musiałem zacząć grę od nowa,a nie chce sobie psuć zabawy.

Solymyr-->Weż wejdź w linkę-->BLOODMOON-->Pancerze

09.09.2003
13:02
[22]

Czamber [ Czamberka ]


Właśnie dodałam sobie tego plugina, który tworzy bank koło Vivek; jestem w tym początkująca(w uruchamianiu pluginów) ale wydaje mi się, że zrobiłam wszystko dobrze. Mam jednak problem: gdy chcę wpłacić większą ilość pieniędzy to mi się gra zacina...
Mam jeszcze pytanie, jakie jeszcze pliki warto sobie ściągnąć?
Czy jest coś naprawdę godnego polecenia?

09.09.2003
13:02
[23]

Czamber [ Czamberka ]


Właśnie dodałam sobie tego plugina, który tworzy bank koło Vivek; jestem w tym początkująca(w uruchamianiu pluginów) ale wydaje mi się, że zrobiłam wszystko dobrze. Mam jednak problem: gdy chcę wpłacić większą ilość pieniędzy to mi się gra zacina...
Mam jeszcze pytanie, jakie jeszcze pliki warto sobie ściągnąć?
Czy jest coś naprawdę godnego polecenia?

09.09.2003
13:06
[24]

Czamber [ Czamberka ]


sorry za powtórkę, ale coś mi się zacięło.

09.09.2003
15:33
[25]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Czamber: ja polecam "Ogrim trader in caldera", "medium armor trainer"(czy jakos tak)

A zna ktos jakies pluginy poprawiające texturki i przede wszystkim wygląd postaci jak i calej gry? Bo ja mam geforce 2 mx/mx 400 i nie wygląda cudownie.

09.09.2003
15:33
smile
[26]

Solymr [ Komandor ]

heker x----------->>>mila propozycja
ale czy ten blodmun z tej stronki bedzie po polsku???
nie kazdej przecie sa takie jakie sie chce

09.09.2003
15:45
[27]

Czamber [ Czamberka ]

FAJNE----->

09.09.2003
15:53
[28]

Czamber [ Czamberka ]

MUSZĘ DOPISAĆ, ŻE JA NIE JESTEM AUTORKĄ TEGO SCREENA TYLKO JAK ŚCIĄGAŁAM PLIKI Z PEWNEJ STRONY TO ŚCIĄGNĘŁAM I TO. JEST TO OBRAZ PRZEDSTAWIAJĄCY ŁÓDŻ DWEMEROWĄ ZARAZ KOŁO WIVEK(DZIELNICY PRZYBYSZÓW), KTÓRA POJAWIA SIĘ PO DODANIU ODPOWIEDNIEGO PLUGINA.

09.09.2003
15:55
smile
[29]

Solymr [ Komandor ]

czamber------------>>>
adamanitum armor
druid armor
shekizaa aedric armor
a good place to stay (PL)
konwerter
adamyntowy helm tohanu
no-glo (magiczne przedmioty sie nie swieca)
dreugh armor
to chyba wszystko co moge ci polecic
wiekszosc znajduje sie na adamyntowej wiezy lub na www.morrowind.kgb.pl

09.09.2003
15:58
[30]

Jozzo [ Konsul ]

o co chodzi z tymi pyropylonami i jakimis "index"ami do nich?

09.09.2003
16:03
smile
[31]

Solymr [ Komandor ]

haker x------>>> wyslij mi mejlem jak chcesz ten adresik jest udostepiony wiec mozesz zobaczyc w inforamacjach o uzytkowniku

09.09.2003
16:05
[32]

Czamber [ Czamberka ]Jozzo --> można znaleźć indeksy teleportujące cię z twierdz (np. z Telasero do Kogoruhn)

09.09.2003
16:10
[33]

Czamber [ Czamberka ]

Solymr -- ściągnęłam sobie właśnie to co mi poleciłeś i jeszcze trochę innych, ale gra strasznie mi zwolniła

09.09.2003
16:15
smile
[34]

Solymr [ Komandor ]

czamber----------->>>a masz dobrego kompa
bo jak sredniaka to sie nie dziwie
sprawdz se te pluginy
jak ci sie niekture nie spodobaja to wylacz je w morowind luncher -->pliki --> i wylacz kratke obok nich
hra powiinna z powrotem przyspieszyc
mozesz tez zmniejszyc cienie zasieg widzenia rozdielczosc itd...

09.09.2003
16:19
[35]

Czamber [ Czamberka ]

niestety, kompa to ja nie mam najlepszego...
właśnie tak zrobiłam ---- powyrzucałam co nieco, zasięg widzenia prawie na najmniejszy na pasku zaś rozdzielczość też niska.
też się nie dziwię że mam problemy.................

09.09.2003
17:54
smile
[36]

Hacker X [ Pretorianin ]

Solymr ---->niestety ten bloodoom nie jest po Polsku ... Powinieneś znać tą stronke ..... :) ona jest popularna :D

09.09.2003
18:06
[37]

Solymr [ Komandor ]

haker x----------->>>wyslales juz???

09.09.2003
19:40
smile
[38]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Wie ktos gdzie moge znalezc na soltsheimie 5 bittergreen pealts(misja dla koloni) bo mi gosc kaze isc gdzies poza soltsheima ale mi sie zabardzo nie chce

09.09.2003
20:03
[39]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house na soltsheimie goryczaka nie znajdziesz, robil ktos zadanie z kradzieza futer w wiosce skaalow bo sie zamotalem

09.09.2003
20:20
[40]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

No coz trrza bedzie wracac na kilka dni do domu do bal isra i porobic gdzieniegdzie zakopow:( Ale sobie przynajmniej przytaszcze troche zloma.

landr6r: jak gadales ze wszystkimi to lec do domku ice-mana(chyba w kazdym bądz razie tam gdzie jest ta babka) i wez z pod poduszki notatke i daj ją panience potem temu co oskarza(chyba, nie pamietam) i fru do wodza

09.09.2003
21:36
[41]

BATE [ Chorąży ]

Mam pytanko! Gdzie mogę dopaść gostka o imieniu Dram Bero. Należy do Rady Hlaalu i przebywa gdzieś w Vivek ,ale cwaniak nie ma adresu. Wiem, idę na łatwizne ale nie chce mi się gonić.

09.09.2003
21:51
[42]

Hakim [ Konsul ]

Czy ktoś z was znalazł w Morrowindzie złote jaja? Ja tak i teraz się zastanawiam, czy one są tylko po to żeby były, czy do czegoś służą?

09.09.2003
22:14
smile
[43]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hakim ---> ze złotymi jajami jest związany quest - nie pamiętam tylko dla kogo :)

09.09.2003
22:23
smile
[44]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

A ! Już wiem - ostatnie zadanie dla Hrundiego w Gildii Wojowników w Sadrith Mora :))))

09.09.2003
22:43
[45]

land6r [ Pretorianin ]

BATE dzielnica św.Olmsa, gorny parter,nawiedzony dom, facio daje do wyboru deadryczna bron

09.09.2003
22:47
smile
[46]

Viadermaster [ Chorąży ]

Ja niestety uległem demoralizacji. Hacker X ------> czy mogę "puknąć" do ciebie na gg w celu uzyskania lokalizacji pewnego cuda zwanego bloodmoonem ?? :))))

09.09.2003
22:50
smile
[47]

Viadermaster [ Chorąży ]

land6r --------> broń to on daje ,tylko najpierw musisz odwiedzić jaskinię Vassir-Didanat ( ale chyba po prostu nie chciało ci sie napisać) :))))

09.09.2003
23:58
[48]

Hakim [ Konsul ]

Hellmaker ---> dzięki - co ciekawe z Hrundim na pewno już gadałem (o ile mnie pamięć nie myli to było coś o jakiejś jego kochance :-)) a w gildii wojowników to już szefem byłem jakieś pół roku temu. Jakim cudem nie dogadałem się z nim - nie wiem.
A co do ubytku zdrowia o które pytałem (jeszcze w poprzednim wątku) - wytrzymałość mam na maksa i jeszcze 40 punktów ekstra od zaklętych przedmiotów. Mikstura przywrócenia wytrzymałości nie pomogła. Dawną ilość zdrowia przywróciła mi konsola.
Hell mam jeszcze do Ciebie prośbę. Rzucisz okiem na mój post z [08.09.2003] 19:32 odnośnie dziwnej sytuacji, z jaką mam do czynienia, a dotyczącą Niezwykłego Artefaktu Dwemerów/Upiornej Opoki? Co Ty na to?

10.09.2003
00:09
[49]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hakim ---> Nie mam pojęcia ... może coś się przestawia z identyfikatorami i widzi ją jako daedryczną rękawicę ? Chociaż to powinien ją widzieć też w inwentarzu jako daedryczną ... hmmm... :(
Nie trafiłem jeszcze na to, ponieważ oststnio mocno zaniedbałem Morro :)

10.09.2003
00:22
smile
[50]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

kurde no wreszcie skonczylem kolonie i niekulawa a szczegolnie ta moja chata not bad, not bad

Hakim: a moze ty masz cos texturki skopane

Ile normalnie powinienem miec zycia bedąc redguardem, ze znakiem atronacha na 121 poziomie

10.09.2003
01:22
smile
[51]

Hakim [ Konsul ]

Sytuacja u mnie wygląda tak: w TES Construction Set w zakładce Armor klikam dwa razy na obiekt o ID: wraithguard_jury_rig. Jest to lewa Upiorna Opoka.
Wyskakuje okienko odnośnie tego obiektu i co ciekawe w części Male Armor wybrane jest a_daedric_gauntlet - co odpowiada właśnie deadrycznej rękawicy. Zmieniam tak, aby była wybrana Upiorna Opoka czyli na: a_art_wraithguard.
Zapisuje wszystko jako nowy plugin, odpalam grę i mam piękną lewą rękawice (niewidzialna czy co? :-)). --------------------------------->
Żeby już więcej nie truć na ten temat mam do was prośbę (uwaga, żeby sobie ciekawości rozgrywki nie popsuć):
wpiszcie w konsoli: player->AddItem "wraithguard_jury_rig" 1
Potem dodany do ekwipunku przedmiot załóżcie i spójrzcie na swoją lewą dłoń. Jaką macie rękawice?
Morka mam oryginalnego więc się tak zastanawiam, czy to jakiś bug, czy to się u mnie tylko tak pieprzy.

10.09.2003
06:29
[52]

Jozzo [ Konsul ]

gdzie mozna zdobyc te indexy ?
aha, czy jest przedmiet w podstawowym morro ktory ma wieksza "pojemnosc" (enchant) od exuistie ring/amulet ?
/

10.09.2003
08:47
[53]

Czamber [ Czamberka ]lokalizacje Propylon Indexes(dzięki nim możesz się przemieszczać między twierdzami):


1.Fort Hlomaren(pod kopułą)
2.dom Baladas w Gnisis
3. świątynia w Maar Gan
4. na północ od Maar Gan w Maelkashishi Shrine
5.sklep Irgola w Calderaa (na stole)
6. Tel Fyr na stole zaraz obok Divaytha Fyra
7.Dzielnica św Olmsa w Vivek (Storage, między skrzyniami)
8.Rotheran (na szczycie)
9.Telasero (lochy)
10.Nibani w Urshilaku Camp (można kupić)

10.09.2003
08:55
[54]

Czamber [ Czamberka ]

Jozzo ---->
odnośnie pojemności przedmiotów zajrzyj sobie na stronę niżej, którą ktoś juz polecał.(np deadryczne Oblicze natchnienia ma aż 750 pojemności)

10.09.2003
10:01
smile
[55]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Czamber ---> to "przedruk" z edytora. Wszystkie wartości pojemności należy podzielić przez 10. Tak więc Daedryczne Oblicze Natchnienia nie ma 750, tylko 75.

10.09.2003
10:19
[56]

Czamber [ Czamberka ]

Hellmaker --- ok, nie wiedziałam

10.09.2003
13:14
smile
[57]

Hacker X [ Pretorianin ]

Właśnie mnie dziwiło ... czemu daedryczne naggolenniki mają 75 ładunku :D:D:D

10.09.2003
16:20
smile
[58]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Ej kurde no gdzie dokladnie sa te dwie ksiązki kagrenaca(czy jakos mu tam bylo) bo chce tą drugą upiorną opoke bo odrosal i vemynal przeszukalem ale bylem tam tez wczesniej i moze zabralem i gdzies potem wyrzucilem bo w domu mie mam ale wątpie w cos takiego

10.09.2003
16:48
smile
[59]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hacker X --- > mają tylko 7,5 :) a tak naprawdę 7 :)

Hary --->
Narzędzia Kagrenaca
Plany Kagrenaca
Dziennik Kagrenaka

:)

Który sobie życzysz ? :)

10.09.2003
16:49
smile
[60]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

wszystko jest w ruinach dwemerowych na terenie dookoła Dagoth Ur - "szukajcie a znajdziecie mówi Pismo" :)))))

10.09.2003
16:57
[61]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Hell: wszystko, a dokladnie to gdzie to wszystko jest?

10.09.2003
17:00
smile
[62]

Hakim [ Konsul ]

Hary ---> Dziennik Kagrenaka - Endusal, pracownia Kagrenaka - leży na ziemi pod regałem z książkami (kolor czerwony)
Plany Kagrenaka - Tureynulal, biblioteka Kagrenaka - są schowane w Ciężkim Biurku Dwemerów (też kolor czerwony)
Obie są dwemerowymi budowlami na Czerwonej Górze, wewnątrz Upiornej Bramy.
Nie jest Ci potrzebna książka Narzędzia Kagrenaka - tylko te dwie powyższe.
Jeśli tego tam nie ma to musiałeś już to wziąść.

10.09.2003
17:09
smile
[63]

Hakim [ Konsul ]

Ale to napisałem :-)
kolor czerwony mają oczywiście książki, a nie regał, czy biurko.
A "Obie" znaczy ruiny, a nie książki.

10.09.2003
17:14
[64]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Za pozno skorzystalem z konsoli:P

10.09.2003
17:52
[65]

Jozzo [ Konsul ]

Czamber>>> Thx za pyropylony
wiec jest cos ladowniejsze niz 250??

10.09.2003
17:53
[66]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Cześć Wszystkim. Wczoraj sięgnąłem znów do Morrowinda i zacząłem podróż od nowa....Mam jedno pytanko, kiedyś miałem je również lecz nie zostało rozwiązane... Znalazłem w jaskini "Mannammu" pewną książke - "N'Gasta! Kvata! Kvakis!" Moje pytanie brzmi...czy ona do czegoś służy? Można ją przetłumaczyć? Za odpowiedz z góry dziękuję.

10.09.2003
18:17
smile
[67]

Dayton [ Generał ]

hej
ja mam 2 problemy
po 1 nie dzialaja linki do map a ja bym chcial jakas DOBRA mape DUZA i PRZEJRZYSTA skad wziasc ??
po 2 chce kupic kusze jakas DOBRA kusze gdzie ja moge nabyc ? przeszedlem narazie cale zachodnie wybrzeze i mi sie to nie udalo
ok dzieki :)

10.09.2003
18:37
smile
[68]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Jozzo ---> Najładowniejsza jest Pawęż Daedryczna - 225 - reszta co jest "niewiarygodnie ładowna" to już jest naładowana :))) Np. Opoka Eleidona :))))

10.09.2003
18:57
[69]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

K***a mac!!!!!!!!!!! czy wam tez ten pier***ony wraithguard za**bal na stale życie? A wogule jest jakis lek na absorpcje zdrowia?

10.09.2003
19:14
smile
[70]

Solymr [ Komandor ]

pytanko
czy u was tez buty diesieciu kroków sa niewidzialne???
wiem to dziwne ale czy to normalne???

10.09.2003
19:28
[71]

Szenk [ Master of Blaster ]

Solymr ---> Nie wiem, czy to normalne - ale u mnie te buty też były niewidzialne.
Głupio to wyglądało, więc - jako człowiek uczulony na wygląd swojego bohatera - pomimo dobrych parametrów tych bucików, szybko się ich pozbyłem.

10.09.2003
19:30
smile
[72]

Solymr [ Komandor ]

daiton------>>>najlepsza kusza to chyba kusza krasnoludzka
nie wiem czy mozna ja gdzies kupic ale omznaa ja znalesc w ruinach dwemerowych
lub jesli chcesz sciaginj se area efects arows(czy jakos tak) lub po polsku sklep ze strzlami
tam mozesz kupis krasnoludzka kusza
ale lepsze sa luki
szczególnie daedryczny

10.09.2003
19:33
smile
[73]

Solymr [ Komandor ]

szenk-------------->>>ulzylo mi
tera pujde po buty apostola
sa tez dobre i widzialne
mam nadzieje :-)))))))))

10.09.2003
19:36
[74]

Czamber [ Czamberka ]

Jozzo ---> bo widzisz, ja się pomyliłam z tą ładownością przedmiotów, jak już to wcześniej zauważył Hellmaker. Ja korzystałam z wiadomości na stronie, którą podałam a tam, są "przedruki" z edytora (jak to wyraziła wcześniej wspomniana osoba).

ja mało się bawiłam w zaklinanie, bo miałam bardzo dobre przedmioty, które po prostu znalazłam.

ale chyba zacznę, chciałabym zaklnąć tą pawęż, aby mi dawała na stałe do siły, i mam co do tego pytanie: czy do tego potrzebuję kamieni(z złapanymi duszami) wartych co najmniej 60000? czy jeszcze więcej. mam już kamień od Azury, ale Vivek nie żyje i Almalexia też, więc łapię tylko żłote święte...

10.09.2003
19:50
smile
[75]

Solymr [ Komandor ]

no wlasnie
kto umie nauczyc czru premia do sily???

10.09.2003
19:50
[76]

Czamber [ Czamberka ]

Mam jeszcze jedno pytanie: ściągnęłam sobie plikidodający prawdziwy labirynt w Vivek z potworami i skarbami. Pochodziłam trochę i trafiłam do drzwi, które śą magicznie zamknięte i gdy je próbuję otworzyć to wyskakuje info o jakimś "hart of darkness", które jest w sali o tej samej nazwie (mój angielski nie jest najlepszy).
no i owszem, znalazłam tą salę (pełno w niej potworów) i na środku był jakiś miecz.
Wzięłam go oczywiście, ale szukam jakiegoś hert of darkness i nie ma.......
nie wiem o co chodzi
myślałam jeszcze że to może chodzi o serce którejś dremory, ale szukałam i nic...
może ktoś juz tam był lub ma jakiś pomysł??

10.09.2003
19:53
[77]

Czamber [ Czamberka ]Solymr --- no właśnie, ja też szukałam tego czaru ale jeszcze nie znalazłam, ale nie szukałam jeszcze u wszystkich.
myślę, że warto odwiedzić czarodziejów Telvanii.

10.09.2003
19:59
[78]

Solymr [ Komandor ]

hmmmmmmmmm
rasadna refleksia
ale ja se chyba bede zaklinal na lekkosc
bo chodzi mi tylko o zwiekszenie maksymalnego udzwigu bohatera

10.09.2003
20:08
smile
[79]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Czamber ---> Złota Święta albo Lunatyk są do tego celu najlepsi :))))) Szkoda marnować Viveka, albo Almalexię :)))))
ZŚ albo L wystarczają - jeżeli lubisz losować - do 0-89 Siły na stałe, albo połowę tego bez losowania :))) (Losowanie to chodzi oczywiście o zakładanie i ściąganie dopóki nie trafisz jak najbliżej max wartości)

10.09.2003
20:11
smile
[80]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Czamber, Solymr ---> NIE MUSICIE MIEĆ czaru Premia do Siły - wystarczy Premia do jakiegokolwiek Współczynnika (chociaż chyba w Balmorze jest "Orkowa Siła"... albo może w Calderze ? już nie pomnę :>) - ale jak będziecie mieć Premię np. do Szczęścia, to przy Zaklinaniu Wam się pokaże "Premia do Współczynnika" i można wybrać każdy :)))))

10.09.2003
20:14
smile
[81]

BATE [ Chorąży ]

land6r----> wielkie dzięki!

10.09.2003
20:16
[82]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Jak se kupicie jakis czar co powieksza jakikolwiek atrybut to przy zaklinaniu bedzie "fortify atribute" i se wybieracie;)

Gdzie moge w mournhold uzbierac zbroje adamantium bo mam tylko helm, rekawice i buty albo gdize znajde na tyle duzo adamantiumu bo mam 11(ja tylko wracam do mournhold)

Haker kiedys mowil ze w golym morro znalazl 2 deadryczne zbroje i to nie ubijając fyra(?) Ja z bloodmoona i tribunala oraz golego morro, ubijając fyra znalazlem tylko 2 zbroje, wie ktos gdzie jeszcze moge znalezc? Bo jak patrzalem w edytorze to oprocz malpiego rozumu są jeszcze 2 pary naramiennikow a reszty nawet chyba więcej.

Czy rasa i znak zodiaku ma wplyw na ilosc zdrowia czy tylko poziomy? Bo jak tylko poziomy to pytanie do osob powyzej 120 levela: Ile macie max zdrowia?(jesli nie dopadla was absorpcja zdrowia)
A jesli ilosc zdrowia zalezy rowniez od rasy i znaku to tak jak powyzej tylko ze musi byc redguard ze znakiem atronach.

10.09.2003
20:20
[83]

Czamber [ Czamberka ]


hmm
Myślałam że w takie kamyczki zaklnę mniej więcej do 20 na stale, ale jeśli więcej to tym lepiej...

10.09.2003
20:25
smile
[84]

Solymr [ Komandor ]

hell-------------->>>AHA dzieki'

10.09.2003
20:26
[85]

Czamber [ Czamberka ]


Hary_in da house --- ja mam 134 level i zdrowia 1004, ale wydaje mi się, że miałam więcej...(gram Altmerką)

10.09.2003
21:01
[86]

Czamber [ Czamberka ]

Jeszcze jednego nie jestem pewna co do zaklinania..

Jak napisane jest na wstępie:

"Zaklinanie zalezy od 3 atrybutów:
- poziomu inteligencji,
- poziomu umiejętnosci Zaklinania,
- szczęścia. "

ale to niby wtedy gdy samodzielnie zaklinamy jakiś przedmiot.

Ale ja pójdę do zaklinacza (czrodziejem - zaklinaczem najlepszym nie jestem). No i wydaje mi się, że powinno mi zależeć także na inteligencji oraz poziomie zaklinania ale u zaklinacza...

No, ale przecież nie wiem jak bardzo inteligentny jest zaklinacz do którego pójdę...

(no, w sumie jeśli widzę że uczy także zaklinania aż do 100 to pewnie i inteligencji ma 100)...

No, ale czy wogóle mam zwracać na to uwagę? Czy też może każdy zaklinacz zaklnie mi tak samo dany przedmiot?

A może wtedy gdy zaklinam u zaklinacza to także liczą się moje umiejętności?

10.09.2003
21:23
smile
[87]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

KAŻDY Zaklinacz ma poziom Zaklinania 100 - co wcale nie znaczy, że może Cię nauczyć do takiegoż :) U zaklinacza możesz zaklinać co chcesz i jak chcesz pod trzema warunkami:
1. Masz sprzęt
2. Masz czar
3. Masz kasę :)

Nie bardzo nawet się wtedy liczy to że zaklinając czar ze Szkoły Zniszczenia masz niski poziom Zniszczenia. To się liczy tylko jak zaklinasz sam sobie :)

Każdy zaklinacz da Ci takie same możliwości/pojemność/obrażenia zaklinanego sprzętu, ale koszt jest różny :) Zależy na ile Cię "lubi" - łapówki (jak ja nie lubię tego słowa) RULEZ :) Mogą to być róznice pomiędzy:

40 pkt. "lubienia" - 90-100 tys. smoków
a
100 pkt. lubienia - 40 tys. smoków

Reputacja ma tu dość marginalny wpływ, ale ma :)

10.09.2003
21:42
smile
[88]

Czamber [ Czamberka ]Hellmaker
dzięki za objaśnienia, mam wysoką reputację, zabiłam już Dagoth Ura, wszyscy mnie lubią a nawet jeśli nie to mam
Speechcraft (chyba tak to jest) na 100 więc i tak mogę sobie podwyższyć "lubienie mnie " do 100 pkt. : )

10.09.2003
21:49
[89]

Czamber [ Czamberka ]


czy można przyjąć od Dagoth Ura zadania przyniesienia mu czerpaka, brzytwy i opoki?

bo jeśli dobrze pamiętam (choć mój angielski najlepszy nie jest) to proponował coś takiego jak do niego przyszłam...

ciekawa jestem czy ktoś podjął się czegoś takiego...

w sumie warto sprawdzić do czego to zaprowadzi...

10.09.2003
22:25
[90]

Hakim [ Konsul ]

Czamber ---> o ile mnie pamięć nie myli to pogawędka z Dagoth Urem jest liniowa. Co by się nie powiedziało i tak skończy się to w jeden sposób, a sam Dagoth na nic nie przystaje.
Zawiodłem się też faktem, że duszy Dagoth Ura nie można złapać w klejnot, tak jak dusz jego kuzynów.

10.09.2003
22:28
[91]

sabdajm [ Pretorianin ]

Mam pytanko, juz na pewno bylo wiele razy, ale nie mam czasu szukac. Czy z Morrowindem PL bedzie dzialal tribunal i bloodmoon ANG?

10.09.2003
22:40
[92]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? ^UP^

10.09.2003
22:46
[93]

Hakim [ Konsul ]

Lotar20 ---> Nic mi nie wiadomo, żeby ta książka do czegoś służyła, a skończyłem jakiejś 90% podstawowego Morro (oprócz wampirków). Tych książek jest wiele - prawie w każdej deadrycznej kaplicy.

11.09.2003
08:34
[94]

Czamber [ Czamberka ]Hakim --- Szkoda z tym Dagoht Urem.
Ja pytałam bo mi się przypomniało, że on coś tam napomknął o zdobywaniu dla niego tych narzędzi, ale chyba i tak nic się nie dało z tym zrobić... A szkoda, byłoby ciekawiej.

11.09.2003
08:36
[95]

Czamber [ Czamberka ]sabdajm
ja mam na przykład polską wersję podstawowego morro zaś angielskie dodatki i wszystko jest ok.
Angielskie dodatki zmieniły mi całą grę po prostu na angielską.

11.09.2003
09:31
[96]

Hacker X [ Pretorianin ]

Gram sobie teraz w bloodmoona i ... mało rozumiem ... wiem że dołączyłem sie do .... własnie. Do czego ... )))
Gadałem z tym ... jak mu tam było ... "Caius Margus" (czy cos takiego :) Myślałem że jak sie doniego przyłącze to zaczną sie do mnie odzywać tamtejsi strażnicy i wogóle tamtejsi ludzie. Własnie ... gadam z jakimś strażnikiem i on coś mówi i to jest koniec gadki (niechce mi się tłumaczyć. LENIWOŚĆ)
Ta wysepka nie jest taka duża ... tylko jak mnie śnieżyca złapała to ... Po raz pierwszy na moim nowym kompie gra mi sie zaczeła zacinać...

11.09.2003
09:50
[97]

Czamber [ Czamberka ]


Hacker X
Ja też jak zaczęłam grać w bloodmoona to mało rozumiałam, też dołączyłam do tej nowej gildii (niepamiętam nazwy) i też mam to zadanie ze strażnikami którzy nie chcą gadać ze mną. jestem pewna, że po prostu nie pogadałam z odpowiednią osobą w celu rozwiiązania tego questu. postanowiłam wrócic tam później...
Gra też mi się zacina mimo tego, że zmniejszyłam drastycznie widoczność i inne opcje także.
Nistety to także wina mojego kompa...

11.09.2003
10:05
smile
[98]

Viadermaster [ Chorąży ]

Hellmaker ---> kilka pytań:
1. Skąd wytrzasnąłeś daedryczną pawęż ??? Tarcze się zdarzały i to masowo, ale pawęż ???
2. Dlaczego ja pakuję we "wspaniały amulet" czar - premia do siły 24 pkt. (na stałe) , a mój kumpel może wcisnąć nawet 32pkt. ???????????

Pytam się Ciebie bo widzę że jesteś rozeznany w zaklinaniu.

11.09.2003
10:07
[99]

land6r [ Pretorianin ]

Hacker X straznicy sa wkurzeni bo maja prochibicje, daj im troche gorzaly to im sie jezyki rozwiaza

11.09.2003
10:12
smile
[100]

Viadermaster [ Chorąży ]

Czamber ---> "heart of darkness" to jak pewnie wiesz "serce ciemności" ( w końcu FCE ma się za sobą :)) ) no więc może któryś ze stworków wyrzucił coś takiego, albo może trzeba rozwalć jakies serce czyli powtórka z głównego wątku. A może pamiętasz skąd ściągnęłąś ten dodatek???

11.09.2003
10:23
smile
[101]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Viadermaster ---> długo cholery szukałem :) Mając bodajże coś około 50 lvl postanowiłem zrobić sukcesywne czyszczenie okolic ruin daedrycznych (zawsze sie ktoś trafi :>) I trafiłem na Złotą Świętą, która ją miała - w sumie w ten sposób zdobyłem 3 :)

11.09.2003
10:27
smile
[102]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Aha - a pkt2 :)

We Wspaniały amulet możesz wcisnąć nawet 49 do Siły :) ale to będzie 0-49 siły. Poprzez "losowanie" możesz mieć 49 :) Ale jeżeli Twój kumpel wcisnął 32/32 to mnie dziwi dość poważnie - widziałeś screena chociażby, czy tylko Ci tak powiedział ? :)

11.09.2003
10:46
[103]

Czamber [ Czamberka ]

Viadermaster
No właśnie w tym problem jest, że szukałam także przy stworkach i niestety nic nie było, nawet wzięłam serce jednej (takiej z imieniem) dremory i nic... Sala Heart of Darkness jest duża, ale jest na niej jakby podium i tam był taki mieczyk (ale o innej nazwie). na początku myślałam, że to mimo wszystko o niego chodzi, ale sprawdzałam i nic. nie mogę wejść po prostu za tamte dzrzwi, ale jeszcze pokombinuję.
nie pamiętam dokładnie skąd ściągnęłam ten dodatek, ale na pewno była to kruraś ze stron podana właśnie tutaj na forum.

11.09.2003
12:43
[104]

Hacker X [ Pretorianin ]

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ??? ------------------------->

11.09.2003
12:46
smile
[105]

Hacker X [ Pretorianin ]

Oczywiście tam chodziło co tyle waży)))))))))) A oto mój ... chyba normalny gosc jak kogoś to interesuje ... ;)------>
Co byście zmienili w mojej postaci ????

11.09.2003
13:05
smile
[106]

Szenk [ Master of Blaster ]

Hacker X ---> Niech zgadnę... gacie? ;P

11.09.2003
13:07
smile
[107]

Szenk [ Master of Blaster ]

Hacker X ---> Kurde, ale masz porządek w plecaku :))) Ja nigdy nie mogę tam niczego znaleźć :))

11.09.2003
13:13
smile
[108]

Hacker X [ Pretorianin ]

To były porządki zimowe ...

11.09.2003
13:18
smile
[109]

Hacker X [ Pretorianin ]

Aha. Przypominam każdym nie pełnoletnim dziewczynką że ten pierwszy screen nie jest dla nich ... :D

11.09.2003
13:18
[110]

Hakim [ Konsul ]

Hellmaker, Viadermaster ---> co do zaklinania to zaobserwowałem u mnie taką ciekawostkę:
Gdy zaklinałem deadryczną dai-katanę (pojemność 21) chciałem mieć w niej przy trafieniu: absorpcję zdrowia, obrażenia od mrozu, ognia i porażeń. Dodałem efekty dokładnie w takiej kolejności. Potem usunęłem absorpcje zdrowia i znowu dodałem - tak, że była na końcu listy efektów - i co ciekawe ładunek tych efektów się zmniejszył.
A konkretnie mój przykład:
Na początku: Abs. zdrowia 13, Obrażenia od mrozu 7, ognia 7, porażeń 7. Pojemność 32/21.
Po usunięciu absorpcji zdrowia i ponownym jej dodaniu pojemność wyniosła 21/21.
Te same efekty tylko różna kolejność - a taka różnica. Dziwne.

11.09.2003
13:52
smile
[111]

Czamber [ Czamberka ]

Hacker X ---> Na szczęście rzadnych niepełnoletnich dziewczynek tutaj nie ma : )

11.09.2003
13:56
smile
[112]

Hacker X [ Pretorianin ]

Czamber----> pełno letnie też niepowinny :D
Hakim---> Dziwne ... ale se to zapamietam :D

11.09.2003
14:37
[113]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

haker: jakbys robil glowny wątek to bys zrozumial ze są zli bo im general jakis tam nie daje sake i ktos inny ją potajemnie sprzedaje

11.09.2003
15:06
[114]

land6r [ Pretorianin ]

no i niestety bloodmoon skonczony ale zostalo mi kilka kwestii niewyjasnionych
1. zadanie poboczne od Thormoora Szarej Fali ktory zostal ukarany wieczna bezsennoscia przez Geilira Mruka, gdzie mozna znalezc tego Geilira Mruka.
2. W biurze Antoniusa Nenciusa jest szafa, potrzebny jest do niej klucz, przeszukalem wszystko i wszystkich i nie znalazlem.
3. Gdzie mozna zdobyc futra z bialego niedzwiedzia, zdobylem 7 szt za zadanie w wiosce skaalow i 5 od mysliwych gdy zostalem wodzem Thirsk ale to za malo na komplet zbroi

11.09.2003
15:31
[115]

Viadermaster [ Chorąży ]

Hellmaker ----> Nie widziałem jak zmieścił 32 pkt., ale byłem przy nim jak wcisnął dzień wcześniej 29, a to też jest ponad normę !!!! A screenshota jak załatwię to od razu rzucę - nie powinno być problemów.Na razie możecie popatrzyć jaki mam pierścionek :)

11.09.2003
15:36
smile
[116]

Viadermaster [ Chorąży ]

Hakim ---> to co napiałeś jest naprawdę ciekawe - ja nigdy nie zaklinałem więcej niż 2 efekty.........trzeba spróbowac kombinowac z kolejnością - a nuż zmieści się kilka zabójczych efektów.

11.09.2003
15:37
[117]

land6r [ Pretorianin ]

Hacker X co do twojej postaci, spoko mozesz zaklac jeszcze spodnice i ubrac na spodnie, bo sie da

11.09.2003
15:39
[118]

Gordek [ Generał ]

Tak wszyscy mówią o zaklinaniu i naszło mnie pytanie. Czy jak ma siępowiedzmy pierścień dodający 21 siły na stałe, to ta siła jest dodawana, tylko gdy mamy ten pierścień na sobie, czy wystarczy go włożyć uaktywnić i już mamy 21 siły i nie musimy nosić pierścienia. Drugie i ostatnie pytanko to: ile pierścieni, amuletów można naraz nosić?

11.09.2003
15:44
[119]

land6r [ Pretorianin ]

musisz ubrac na siebie, 1 amulet 2 pierscienie

11.09.2003
15:50
smile
[120]

sabdajm [ Pretorianin ]

Pytanie do tych co grali w bloodmoona i tribunala. Który dodatek lepszy? Który bardziej opłaca się kupić?

11.09.2003
15:54
[121]

land6r [ Pretorianin ]

tribunal to dodatek statyczny doklada tylko jedno miasto a blodmon duza wyspe, mi sie wydaje ze bloodmoon jest o niebo lepszy ale na twoim miejscu kupil bym oba dodatki

11.09.2003
16:17
[122]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

landr6r: a nie zrobiles wątku z wilkolakami? bo jesli nie mozesz znalezc klucza to znaczy ze nie zrobiles... awiec z kluczem to jest tak: (niezabardzo pamietam) biezesz misje od generala, kolujesz sobie flaszki, gadasz z straznikiem, meldujesz i znowu gadasz etc. on ci mowi ze nie maja alkoholu bla bla bla a konczy sie na tym ze ten jak mu tam na A sie przyznaje ze sprzedaje straznikom flaszki i daje ci klucz ale obiecaj mu ze nikomu nie powiesz a potem zecz jasna idziemy do generala i strzelamy chlopka z dupy

11.09.2003
16:29
[123]

land6r [ Pretorianin ]

robilem tylko w rozmowie z Antoniusem Nenciusem wybralem ta druga opcje ze ma pozostac w forcie i wtedy nie dawal mi klucza ani zesmy nie szli do kapitana

11.09.2003
16:44
[124]

land6r [ Pretorianin ]

Hary_in da house przypomnialem sobie daje klucz ale od pokoju a gorzalka jest w biurku i do szafy to nie daje klucza

11.09.2003
16:45
[125]

Hakim [ Konsul ]

Viadermaster ---> czy ja dobrze widze? Masz dwie Upiorne Opoki, a ta lewa wygląda jak deadryczna rękawica a nie jak dwemerowa? Jest tak?

11.09.2003
17:59
smile
[126]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Viader: wlasnie 24 punkty to max i co to za zbroja obok indorialnej na screenie?

Mam kolejne pytanko: otoz nie moge wywolac ani wilka ani niedziwiedzia ani fabrykanta z barilez mazed band(czy cus takiego) ale efekcik jest, ikonka tez sie w dolnym prawym pokazuje tylko nie widze postaci

11.09.2003
19:05
[127]

Czamber [ Czamberka ]

Ja mam plik, który dodaje mi pierścień teleportacyjny i okazało się, że ten pierścień ma 120 pojemności. Zaklnęłam go, aby mi dodawał do siły od 20 do 28 na stałe.

11.09.2003
19:20
smile
[128]

Solymr [ Komandor ]

skromna ta tweirdza hallu
myslalem ze to beda potezne fortyfikacje z murami jak w forcie ksiezycowym lub cos w tym stylu
a tu takie male guwno
ale ja sie nie poddaje
biore sie za rozkrecanie interesu
mam nadzieje ze w koncu twriedza wyrosnie na taka jaka chce zeby byla

11.09.2003
19:28
[129]

Hakim [ Konsul ]

Solymr ---> a masz moda Dialogi PL? Bez niego nie ma mowy o rozbudowie twierdzy. W wersji PL Morro jest bug uniemożliwiający kontynuację budowy twierdzy.

11.09.2003
19:34
[130]

Solymr [ Komandor ]

zara zara dialogi pl
chyba nie
na pewno nie
ale jak tak muwisz to go sciagne
z adamyntowej wiezy prawda???

11.09.2003
19:45
smile
[131]

Solymr [ Komandor ]

a ja zadam pytanie kture zadalem juz dawno temu (pultora miesiaca temu???)
gdzie znajduje sie ŁUK AURIEL???

11.09.2003
19:55
[132]

Hakim [ Konsul ]

Solymr ---> wg edytora ma go Ralyn Othravel z Upiornej Bramy (sam sprawdze z ciekawości)
Ściągnij jeszcze moda "Mod Cybvepa" - również poprawki do wersji PL. Także z Adamantytowej Wieży.

11.09.2003
20:03
smile
[133]

Dayton [ Generał ]

na mapie w morrowindzie dolaczonej do gry w niekturych miejscach an mapie sa zaznaczone takie X jakby ktos je zakreslil odrecznie co znajduje sie w tych miejscach ? np w dwodzie ????

11.09.2003
20:21
[134]

Viadermaster [ Chorąży ]

Hakim -------> jest dokładnie tak jak mówisz : daedryczna zamiast dwemerowej ( a w dodatku zżarła na starcie 220 życia).
A ta zbroja obok .....jest to czarny indoril a dokładniej "shadow lord" - na stwora który go nosi można trafic w grobowcach i ruinach po zainstalowaniu plugina "Giants" . Ale ta zbroja robi niezłe wrażenie - mi się osobiście bardzo podoba

11.09.2003
20:32
smile
[135]

Viadermaster [ Chorąży ]

Przed chwilą odpaliłem zwój lotu Ikara i przeskoczyłem z Wielkiej Katedry Dekanat Prawdy. Chyba pójde na olimpiadę :)))))

11.09.2003
21:37
[136]

Hakim [ Konsul ]

Viadermaster ---> właśnie rozwiązałeś mój problem. Zastanawiałem się co mi się z życiem stało. A Yagrum rzeczywiście coś tam o zdrowiu wspominał po założeniu opoki. A co do tej rękawicy - cholerny bug. Trzeba by to zgłosić do gości od tych modów z poprawkami do Morro PL. Bo te rękawice to są chyba jedynymi dwemerowymi w całym Vvardenfel (czy jakoś tak).

(?) Dostałem zadanie (od kogoś z świątyni) żeby namówić Tanuseę Veloth do opuszczenia Vivek. Powinna ona być na Arenie, ale jej nie ma. Czy ktoś wie dlaczego?

11.09.2003
21:57
[137]

land6r [ Pretorianin ]

ona jest ale nie na samej arenie lecz na gorze na widowni

11.09.2003
22:06
[138]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Hakim: to nie jest bug tylko w PL, ja mam angielską i tez dupa:(

Ponawiam pytanko czy rasa i znak zodiaku mają wplyw na poziom zdrowia?

11.09.2003
22:07
smile
[139]

Solymr [ Komandor ]

ech chyba se wezwe ten luk przez konsole
co sie bede meczyl

11.09.2003
22:44
smile
[140]

Solymr [ Komandor ]

a dzis uczylem sie obsugiwac tes constuction set
troche on ksmplikowany szczerze muwiac

11.09.2003
22:46
smile
[141]

Solymr [ Komandor ]

jaki jest najlepszy helm w grze???

11.09.2003
22:47
[142]

Hakim [ Konsul ]

land6r ---> dzięki, ale przeryłem całą arenę i nic. Patrzyłem nawet w edytorze i wiem dokładnie gdzie powinna być - ale jej nie ma. Może ją ubiłem kiedyś? Tylko ja niewinnych ludzi nie zabijam. Chyba sobie ją wyczaruje :-)

11.09.2003
23:18
smile
[143]

Hakim [ Konsul ]

O cholera. Nawet wszechmogąca bogini Konsola nie wskrzesiła mi Tanusei. Niby wpis ok ale pani Veloth się nie pojawia.

Solymr ---> wg mnie Hełm Orcyna Niedżwiedziej Łapy.

12.09.2003
01:05
smile
[144]

Viadermaster [ Chorąży ]

Według mnie też ale ja nie wiem jak to jest w "Trójcy" czy "Przepowiedni" bo może tam są jakieś zabójcze hełmy lepsze niż w klasycznym Morro.

12.09.2003
01:10
smile
[145]

Viadermaster [ Chorąży ]

Ale co do długich ostrzy to musze powiedzieć że jak kiedyś popatrzyłem do adamantynowej wieży na mieczyki z trójcy to mi szczęka opadła. Szczególnie przy tym trueflame i ostrzu nerevara czy jakoś tak. Ja tnę w klasycznego morro i najlepsza długoostrzowa kosiara jaką mam to Daedryczne Zakrzywione Ostrze ( nie licząc własnych twórczości przy dai-katanie).
A może ktos dorwał coś lepszego????

12.09.2003
01:44
[146]

Gordek [ Generał ]

Viadermaster --> a jakie współczynniki ma te Twoje ostrze, bo ja walczę Złotym Ostrzem i jestem wniebowzięty.

12.09.2003
04:05
smile
[147]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hakim ---> wpisałes w konsoli imię i nazwisko, czy identyfikator ? :)
Imię i nazwisko to Tanusea Veloth, a identyfikator tanusea veloth :)))) tylko trzeba to wpisać w "" bo konsola nie przyjmuje gdy piszesz identyfikator bez _ a taki własnie owa kobieta posiada :)
player->PlaceAtPC "tanusea veloth" 1 10 1

Na wszelki wypadek zwracaj uwagę na duże i małe litery

12.09.2003
09:48
smile
[148]

Hakim [ Konsul ]

Hellmaker ---> ale jestem głupi. Ja sobie ją chciałem umieścić w ekwipunku przez polecenie AddItem :-)
Oczywiście z PlaceAtPC działa.

Gordek ---> ponoć Złote Ostrze można sobie ulepszyć do Ethlonbranda (czy jakoś tak).

12.09.2003
10:06
[149]

Czamber [ Czamberka ]

Hakim --- można ulpszyć, ale chyba tylko wtedy gdy jesteś wampirkiem...

12.09.2003
11:25
smile
[150]

Viadermaster [ Chorąży ]

Gordek ---- > Uderzenie 15-40, cięcie 20-50, pchnięcie 10-15, paraliż przez 10 sekund, i dezintegracja pancerza 5-30 pkt. na dotyk.Ale i tak wolę kosić własną dai-kataną ( obrażenia od porażeń 40-60 pkt. obszar 15 stóp) A co do Złotego Ostrza to przyznam się że .........dla mnie to jest cienkie - ani razu do łapy nie włożyłem. Można to ulepszyć do Eltonbranda - czytałem gdzieś że trzeba być wampirem i udać się do gildii magów w Vivek i pogadać z Sirilonwe i miec dokładnie 11171 sztuk kasy w plecaku. Ale nawet nie próbowałem bo moja kosiara urządza taką rzeź że mi wystarczy na jakiś czas

12.09.2003
11:35
[151]

Viadermaster [ Chorąży ]

A co do innych długich ostrzy to moje zdanie jest takie :
Chryzamer - obrazenia dobre ale efekty słabe
Zguba Maga - na początku bardzo fajne, z czasem odchodzi do sprzedania
Miecz Umbry - ciekawy miecz ale osobiście do łapania dusz używam Pożeracza Dusz
Lodowe Ostrze Monarchy - niezłe ale za słabe obrażenia od mrozu ( jakbym sam sobie zaklął toby wyszło więcej)

A tak w ogole to wydaje mi się że w klasycznym Morro nie ma takiego miecza którego by wszyscy używali - wszystkie są zblizone mocą i ciężko jednoznacznie stwierdzić , który jest najlepszy. I to chyba nawet dobrze - można się pokłócić :))))

12.09.2003
14:00
smile
[152]

Solymr [ Komandor ]

eh gdzie jest taki gostek co ma leki na chorobe krulowej kwama
gdzies w gnisis
nazywa sie wodz tamataaa czy jakos tak

12.09.2003
14:24
[153]

Czamber [ Czamberka ]

Solymr --- wódz Abalamwia (chyba) ma swoją chatę w Gnisis niedaleko świątyni. włącz sobie po prostu lokalną mapkę i poszukaj jego chaty, na pewno znajdziesz. (tylko nie jsatem pewna czy to na pewno Abalamwia... dawno u niego byłam a nie chce mi się sprawdzać)

12.09.2003
14:29
[154]

Czamber [ Czamberka ]

Hetman Abelmawia ---- tak sie nazywa ten gostek co sprzedaje zwoje leczące tą chorobę

12.09.2003
15:09
[155]

land6r [ Pretorianin ]

Viadermaster -Eltonbrand wymiata
uderzenie 10-60
ciecie 5-55
pchniecie 5-25
obrazenia od ognia 10-30
premia do ataku 30 pkt przez 30 sec
przywrocenie kondycji 10 pkt

12.09.2003
15:24
smile
[156]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Solymr ---> mała podpowiedź :) To jest jedyna chata w Gnisis, która się nazywa Hata (tak, tak - chata przez samo "H" ) :))))))) Nic tylko zastrzelić betatesterów i korektora :))))

12.09.2003
15:24
smile
[157]

Hacker X [ Pretorianin ]

Kto z was używa czerpaka ??? bo według mnie jest to najlepsza broń :)
Jeszcze raz sie pytam ... mógłby mi ktoś powiedzeć co to ma znaczyć ????-------->

12.09.2003
15:26
smile
[158]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

No tak - zapomniałem dopisać .... jest prawie dokładnie na wprost wyjścia ze Świątyni w Gnisis ... no ... może troszkę na lewo (stojąc tyłem do wyjścia)

12.09.2003
15:31
[159]

Solymr [ Komandor ]

dzieki czamber juz znalazlem
a tak na marginesie to jestes dziewczyna co nie to chyba lepiej by brzmialo czamberka :-)

12.09.2003
16:10
[160]

Hakim [ Konsul ]

Do czego służy Batou Szalony z grobowca rodziny Maren niedaleko obozu popielnych Erbanimsum? Pamiętam, że go kiedyś oszczędziłem, bo wyskakuje ten komunikat o przerwaniu nici przepowiedni gdy się go zabije.
Ale on ma coś co należy do mnie (jako szefa kultu Tamriel) - Hełm Krwawego Czerwia. Tylko ten hełm mi brakuje do kolekcji wszystkich 33 artefaktów kultu Tamriel.
Czy z tym Szalonym Nordem jest związany jakiś quest?

12.09.2003
16:43
[161]

Viadermaster [ Chorąży ]

land6r -----> Faktycznie Eltondrand wymiata ale porównaj sobie z tym : dai-katana obrażenia standardowe 1-60, 1-52, 1-36 plus zaklęte obrażenia od porażeń 40 - 60 pkt. na 15 stóp, a ładunek broni wynosi 1000. Ja tam wolę to, tym bardziej że w tarczy mam 100.

12.09.2003
17:00
[162]

Czamber [ Czamberka ]


Hakim ------------> Ja też kiedyś spotkałam tego osobnika, ale nie wydaje mi się, żeby służył do jakiegoś questu momo tego, że jak się go zabija to wyskakuje ten komunikat.

12.09.2003
17:05
smile
[163]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Kurde to ja na morrowindzie chodze w glasowej zaklętej na sile i swiatlo i nawalam deadrycznym sztyletem:) chociaz mi sie stoly uginają od artefaktow i deadrykow i mam mase manekinow, a w mocnych rzeczach to chodze tylko na soltsheimie a moja najmocniejsza bron to ten warhammer z muzeum w mournhold i jeszcze ten dymiący patyk od skaalow ze juz o nodze norda nie wspomne;)

12.09.2003
17:41
[164]

tymczasowy208982 [ Junior ]

Jak się robi screeny w grze?

12.09.2003
18:37
smile
[165]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

MasterXXX ---> Zapodam to w punktach :)

1. Znajdujesz plik Morrowind.ini
2. Edytujesz go
3. Znajdujesz wpis "Screen Shot Enable=0"
4. Zmieniasz na "Screen Shot Enable=1"
5. Zapisujesz
6. Odpalasz Morro
7. Jak chcesz screena to naciskasz klawisz "Print Screen" - zrzuca Ci screena w formacie .bmp do katalogu głównego Morrowinda

Et voila :)

12.09.2003
19:41
[166]

Czamber [ Czamberka ]

Moja nowa zdobycz:

12.09.2003
19:44
[167]

tymczasowy208982 [ Junior ]

A JAK POTEM ZAMIENIC TO NA JPG?

12.09.2003
19:52
smile
[168]

Czamber [ Czamberka ]MasterXXX --------> Po prostu otwierasz te screeny w programie takim jak np Microsoft Photo Editor i zamieniasz
typ pliku na jpg, to wszystko.

12.09.2003
20:09
smile
[169]

Lotar20 [ Pretorianin ]

cześć, mam pytanko...czy ktoś uwolnił/dowiedział się czegoś o niewolniku zamkniętym w celi w lochach poselstwa Aragońskiego w Ebonheart? Aby go uwolnić mówi mi że potrzebuję klucza...czy ktoś znalazł ten klucz? Poza tym czy ktoś wie czy ma to jakieś znaczenie w grze uwalniać więźniów czy nie?

12.09.2003
20:19
smile
[170]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Lotar20 ---> po uwolnieniu 25 niewolników pojawia się dodatkowa opcja w rozmowach z nimi ... uwalniaj sam zobaczysz :)

MasterXXX ---> wystarczy nawet Windowsowy Paint do zapisania w innym formacie niż bmp

12.09.2003
20:29
[171]

Lotar20 [ Pretorianin ]

i will...;) Rozumiem że na pierwszą część pytania nie znasz odpowiedzi...?

12.09.2003
20:31
smile
[172]

Lotar20 [ Pretorianin ]

cichutko proponuję założenie nowej części....

12.09.2003
20:43
[173]

Hacker X [ Pretorianin ]

Lotar20 -> jestem za ... długo mi sie wczytuje :D
chyba nikt niezna odpowiedzi na moje wczesniejsze pytanie :(

12.09.2003
20:49
[174]

Lotar20 [ Pretorianin ]

Może masz deadryczną spinkę do włosów....;) A tak serio to chyba jakiś błąd...nie mam na to innego racjonalnego wytłumaczenia

12.09.2003
21:19
[175]

Lotar20 [ Pretorianin ]

mam jeszcze jedno pytanie...czy te dzwony wraz z młotem szóstego rodu do czegoś służą, czy są jedynie dekoracją?

12.09.2003
21:44
smile
[176]

Hacker X [ Pretorianin ]

Ten młot jest ... nie dla dzieci :D można nim zabijać ludzi ... On chyba do niczego nie służy... mam takich 10 :)
a ja bym chciał mieć daedryczny komputer ... albo lepiej smoczy ... (daedryczne są zardzewiałe :)

12.09.2003
23:08
smile
[177]

Solymr [ Komandor ]

ech jakie sa najlepsze rekawice w grze
czyzby te co sa w ilunibi???

12.09.2003
23:33
smile
[178]

pawian7 [ Legionista ]

Pgrywam se w Bloodmoona, ale zakleszczyłem się na zadaniu w jaskini ukrytej muzyki(czy jakoś tak). Znalazłem salę ze stalaktytami. Stukam w nie i pukam i nijak nie moge zaliczyć tego questa i uruchomic kamienia ziemi. Co tam do k. nędzy trzeba zrobić w tej jaskini???

12.09.2003
23:43
smile
[179]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

next część nacudowniejszej gry pod słońcem:

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.