GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

LEON W FILMIE - co wy na to ???

03.09.2003
16:53
smile
[1]

PIL [ Konsul ]

LEON W FILMIE - co wy na to ???

Szlag mnie trafił po prostu. Miesiąc temu w "FILMIE" przeczytałem piękny nagłówek - "W przyszłym miesiącu Leon zawodowiec na DVD". Extra, pomyślałem i czekałem sobie spokojnie, a własciwie, niby spokojnie. Gdzieś w środku licho szeptało "Bujda, blaga i kłamstwo. Leon niedawno miał premierę DVD, więc MONOLITH tak szybko nie puści go z gazetą". No tak, a le FILM to w końcu FILM - firma sprawdzona i wiarygodna. Niestety była wiarygodna. Leon oczywiście na VCD w fatalnej jakości, z dźwiękiem stereo zagłuszanym przez fatalnego lektora. Ze strony readkcji, w nowym numerze ani słowa wyjaśnienia (ja przynajmniej nie znalazłem). O przeprosinach nawet nie wspominam. Kto by chciał przepraszać "ćwoków", którzy się nabrali. SKANDAL !!! Ciekaw jestem waszych opinii.

03.09.2003
17:11
smile
[2]

Arcy Hp [ Pan i Władca ]

Ci ziomale co wydają tą gazetke nawet pożądnie głosu podłozyć nie mogą =[

03.09.2003
17:16
[3]

SnT [ MokumManiac ]

Juz w Gali wydaja lepiej wydane filmiki i na DVD (a czasem sie trafia całkiem fajne...Cela, Przepowiednia, Czego Pragną Kobiety). Ja Tej gazetki nei kupuje, wole CINEME, jednak widziałe mten film z FILMU u kumpla i dzwieki i jakosc zeczywiscie o pomste do neiba woła!! Ja bym na miejscu czytelników zasypał ich listami i mailami na ten temat. Naciągacze.

03.09.2003
17:41
smile
[4]

PIL [ Konsul ]

Swoją drogą to niezły paradoks. Filmy można kupić z czasopismami, które właściwie niewiele mają wspólnego z kinem i filmem (Gala, Viva itp), a periodyki stricte filmowe pierdzą. Na dobrą sprawę to filmu powinniśmy kupować w ładnych pudełkach w sklepach z filmami, a nie z gazetami. Ale skoro mamy ceny z księżyca to moze lepsze to niż nic ?

03.09.2003
21:15
[5]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

PIL ---> A trzeba czytać pl.rec.kino-domowe, tam już od dawna wiadomo, że to VCD i dzięki temu nikt się nie nabiera. Zresztą jest specjalna strona na której jest zestawienie filmów w gazetach. A jeśli chodzi o te dokładanie płytek, to powód jest oczywisty - pieniądze. Takie czasopismo z płytą sprzeda się w ilości kilkuset tysięcy egzemplarzy zamiast kilkudziesięciu. Dzięki temu można też kupić całkiem dobre filmy za grosze, jak Killer, Pieniądze to nie wszystko, Przepowiednia, Miś, Seksmisja, Taxi, czy parę innych.

03.09.2003
21:21
[6]

garrett [ realny nie realny ]

na okładce filmu jest napisane ze to VCD

03.09.2003
21:23
smile
[7]

pisz [ nihilista ]

Jam__Lasica---> a pamietasz może tą strone z zestawieniem filmów?

W ostatnim PCWK dali film na VCD w tak żałosnej jakości, że szkoda słów ....:/

04.09.2003
10:22
[8]

PIL [ Konsul ]

garrett ---> Dobrze, ze chociaż tyle. Ale ja zupełnie nie o tym. Chodziło mi o to, ze przed miesiącem szumnie zapowiadali płytę DVD. Jets wyraźnie napisane. A co mamy ?

Jam ---> Jasne ! Trzeba to i tamto. Nie chodzi jednak o to co trzeba robić zeby się nie dać nabrać, tylko o to co zrobić żeby w końcu WSZYSCY (może prawie wszyscy) przestali nas nabierać. A swoją drogą podłączę się do prośby pisza o adres tej specjalnej strony z zestawieniem filmów przy gazetach. I jeszcze jedna rzecz - wiadomo, że chodzi o kasę, ale zwróc uwagę, ze za jednym zamachem psuje się rynek czasopism i płyt dvd. Pisałem już - gazety kupuje się w kiosku, a płyty w sklepie z płytami. Juz teraz wiele osób nie kupuje płyt licząc na to, ze będą w prasie, a za jakiś czas nikt nie kupi gazety bez płyty.

04.09.2003
10:26
smile
[9]

Eliash [ Generaďż˝ ]

Dlaczego gazety woą wydawać filmy na kichowatym VCD skory Divx ma o niebo lepszą jakość? Xvid jest chyba opensourcowym kodekiem nie powinno być problemu z licencją.

04.09.2003
10:42
[10]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

pisz ---> Nie pamiętam, ale przeszukaj posty z ostatnich 7 dni, pamiętam, że ktoś podawał (temat "jaki jest adres strony", czy coś takiego).
PIL ---> Czy psuje się ryen, to kwestia podejścia. Ja bym nie powiedział, że psuje się rynek, bo w końcu takie filmy są z reklamami, których na dodatek nie da się wyłączyć, więc nie dla każdego to pasuje. Po drugie filmy u nas są 30-40% tańsze niż na zachodzie, a do tego gorsze (aptrzy LOTR gdzie nie było ścieżki DTS), więc można powiedzieć, że jest to powrót do normalności.
Eliash ---> Od kiedy to divx ma lepszą jakość? Formaty Ci się chyba pomyliły.

04.09.2003
10:53
[11]

Eliash [ Generaďż˝ ]

Jam__Lasica -> Jakoś różnica jakośću między dwupłytowym Divxem a dwupłytowym VCD dla mnie jest widoczna na pierwszy rzut oka.

04.09.2003
14:28
[12]

PIL [ Konsul ]

Jam ---> Nie wiem skąd wziąłeś informacje o cenach płyt na zachodzie, ale na niemieckim amazonie Dwie wieże kosztują 20 euro, w Polsce ok 90 zł więc drożej, czteropak z Indianą - 49 euro, w Polsce ok 250 zł. O wszelkich przecenach nie wspominam. Są płyty juz po 7 euro. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę możliwości nabywcze Niemców. My zarabiamy średnio ok. 2000 zł , a oni ok 2000 euro.
Masz rację pisząc, ze polscy dystrybutorzy traktują nas jak widzów 2 kategorii wydając wersje okrojone, ale moze kiedyś się to zmieni.Zgadzam się z Eliashem, ze Divix bije na głowę VCD, ale sadzę, ze dystrybutorzy boją się rozkręcać divixa bo mogliby na tym sporo stracić.

05.09.2003
10:41
[13]

Jam__Lasica [ Generaďż˝ ]

PIL ---> Cholera, miało być odwrotnie, tzn. na zachodzie są 30-40% tańsze niż u nas. Po prostu się walnąłem.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.