GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Close Combat i okolice...#58

31.08.2003
17:06
[1]

olivier [ unterfeldwebel ]

Close Combat i okolice...#58

Witam wszystkich na stronie fanów i maniaków serii gier taktycznych czasu rzeczywistego z pod znaku CLOSE COMBAT. Poznasz tutaj grupę ludzi o umysłach zmąconych wojną, weteranów z najróżniejszych frontów największej z wojen. W niezliczonych opowiadaniach i raportach z pierwszej linii, tak rzeczywistych iż poczujesz zapach spalonego prochu, odnajdziesz w sobie duszę żołnierza i kto wie...może ruszysz z kompanią wiernych przyjaciół na wspólny bój. Może myślisz sobie teraz "co wy wiecie o Bastogne, Normandii czy Stalingardzie?", a ja ci powiem że my tam kiedyś byliśmy...

Wojna w belgijskich wioskach rozkwita w pełni ale to nic naprawdę nic w porównaniu z tym co dane nam było przeżyć w pierwszych dniach czerwca tego piekielnego roku na plażach Normandii. Fani CC, przenieśmy się więc wspomnieniami do tamtych dni i...zapieprzać po moda Omaha raz dwa po czym testować go w dzień i w nocy a najlepiej z żywym przeciwnikiem!!!

Poza tym już jutro mija 64 (chyba dobrze policzyłem:) rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, wątpliwy to zaszczyt że to my padliśmy jej pierwszą ofiarą...

A w obronie w Ardenach udział biorą:
Pułk/Dywizja
394/99 Dyw.piechoty + 38/2 Dyw.piechoty- Juzio [email protected]
14 Gr.kawalerii + 9/2 Dyw.piechoty- Yaca [email protected]
424/106 Dyw.piechoty + 120/30 Dyw.piechoty- Janko [email protected]
422 i 423/106 Dyw.piechoty + 23/2 Dyw.piechoty- Lim [email protected]
112/28 + 80 Dyw.piechoty- Juzio [email protected]
VII Korpus Inż.- Zurek16 [email protected]
110/28 + 84 Dyw.piechoty- Lipton [email protected]
109/28 Dyw.pichoty + 119/30 Dyw.piechoty- maniek [email protected]
9 Dpanc.- Janko [email protected]
7 Dpanc. - Olivier [email protected]
501/101 DPD - Toolism [email protected]
502/101 DPD - AK_StasiuX [email protected]
10 DPanc.- T_bone [email protected]
17/30 Dyw.piechoty + 29 Arm.Brig (Dpanc. bryt.) w Stavelot- koxbox [email protected]
508/82 DPD - Lim [email protected]
504/82 DPD - Mackay [email protected]
505/82 DPD- Zurek16 [email protected]
506/101 DPD - Lipton [email protected]
21 Grudnia:
26 Dyw.piechoty w Martlange- U-boot [email protected]

22 Grudnia:
4 Dpanc w Clochimont- Ghost2 [email protected]

23 Grudnia:
2 Dpanc w Marche- Ghost2 [email protected]

Poprzednia część:

31.08.2003
19:40
smile
[2]

Mackay [ Red Devil ]

Yaca jeszcze nie wie ze w przypadku naszej porazki beda go sadzili w Norymberdze za wydawanie rozkazow eksterminacji oraz dowodzenie zbrodniarzami wojennymi :))))

Limek --->> odpalaj Emule i skoncentruj swoj internetowy wysilek na filmie "Gods and generals" - film tworcow Gettysburga, ponoc hicior, zajmuje 2xcd i jest szerokodostepny pod wspomnianym programem. Tylko sie posikaj... :D

31.08.2003
21:15
smile
[3]

olivier [ unterfeldwebel ]

Mackay ty bolszewicki prowokatorze...
Dziwne ze nie słyszałem o filmiku, zapewne dlatego ze w Polsce go nie było i nie będzie, tak jak to z Gettysburgiem było. No i na głowę nie upadłem zeby ciągnąć 4 godzinny film.

01.09.2003
07:33
[4]

Krwawy [ Generał ]

Witam oficeryjow z rana ,przecudne latos tego roku za nami, a boje szkolne przed nami ,zycze udanych potyczek z przewazajaca i nie zawsze walczaca uczciwie zgraja belfrow. Weteran walk.

Ciekawy jestem dyskusi dnia dzisiejszego.??????
Co autor mial na mysli???
TEMAT : Szanse armi polskiej na odparcie inwazji "wasikow" w swietle znanych nam obecnie informacji???
Czy kanonier Dolas to postac fikcyjna? ...czy moze...?

01.09.2003
08:00
[5]

Juzio [ Generał ]

Czolem

Save otrzymalem, bitwa zostanie rozegrana dzisiaj , najpozniej jutro ( w zaleznosci od wolnego czasu ).

01.09.2003
11:51
[6]

olivier [ unterfeldwebel ]

No i faktycznie Juzio powiedział, Olivier znalazł i to nie byle co bo to prawdziwy rarytas. Fallschirmjager Gewehr 42 wyprodukowano w 7000 egzemplarzy i niemal wyłącznie na potzreby niemieckich spadochroniarzy. Poza tym ze był świetnym lekkim karabinem automatycznym ze zwykłą amunicją Mausera 7,92, do tego mógł być ustawiony na trójnogu i używany jako lekki karabin maszynowy a ...po zainstalowaniu celownika teleskopowego spełniał rolę broni snajperskiej. To cudo ważyło zaledwie 6 kg! i okazało się jednym z najlepszych modeli broni palnej w WWII, heh cóż to będzie za gra...

01.09.2003
12:48
smile
[7]

Lipton [ 101st Airborne ]

Bone--> Rozmawialiśmy ostatnio o Clancym więc polecam Ci książkę Jamesa W. Hustona pt. "List kaperski". Głównie chodzi o to, że prezydent nie chce zareagować siłą na atak terrorystów na statek handlowy pod banderą amerykańską, więc kongres wydaje list kaperski na podstawie zapomnianego już 8 paragrafu, 1 artykułu konstytucji, który mówi, że kongres może wydać list kaperski uzbrojonemy statkowi handlowemu. No i taki list zostaje wydany i rozpoczyna się walka na froncie politycznym pomiędzy przewodniczącym kongresu, a prezydentem, oraz walka w dosłownym tego słowa znaczeniu z terrorystami. Polecam Tobie jak i wszystkim, którzy lubią tego rodzaju literaturę:)

01.09.2003
13:01
smile
[8]

Mackay [ Red Devil ]

Oli widze ze otrzymales informacje oficjalne na temat FG42 przedstawione Fuhrerowi przez Goringa. Prawda jest troszke inna - a mianowicie:
FG 42 wyprodukowany w zaledwie 7 tys egzemplarzy, niesamowicie drogi w produkcji o malej wytrzymalosci materialow, najbardziej nieudana niemiecka konstrukcja tego typu podczas II w.s. Naboj 7,92 mm + 6 kg wagi = mega odrzut, karabin snajperski z tego prawie zaden. Magazynek zbyt maly jak na taki karabin.

Ale CoD trzeba przyznac w pelni oddaje jego wszystkie cechy - znakomity na bliska walke, zbyt maly magazynek, wieeeelki odrzut, mala celnosc. Ciekawy czy wersja bez lunety bedzie wyposazona w dwojnog.

O ile sie nie myle to w calym demku tylko jeden fryc ma ten karabin, szkoda ze z celownikiem, bo ja go raczej przelaczam na ogien ciagly i uzywam w szturmowaniu pozycji :)) Ciekawe jak wygladaja zwykle celowniki przeziernikowe w wersji bez lunety...Full version we are waiting!...!...! :)

01.09.2003
13:26
smile
[9]

Lipton [ 101st Airborne ]

Panowie o co może chodzić? Spotkaliście się już z czymś takim?

01.09.2003
13:43
smile
[10]

Lim [ Senator ]

Witam Panów.
Wszyscy pamiętamy o tym dniu ... to nie tylko ,,dzień sądu'' dla młodzieży wracającej z wakacji do szkoły lecz również rocznica wydarzenia o którym wszyscy pamiętamy
Tradycyjnie napiszę więc ...czas na Kartkę z Kalendarza.
64 lata temu wojska hitlerowskich Niemiec dokonały bez wypowiedzenia wojny najazdu na naszą ojczyznę - rozpoczynając najstraszniejszą i najokrutniejszą z wojen.

- nic więcej nie dodam bo w takim gronie nie muszę podawać żadnych statystyk lub innych dodatkowych informacji.
Apeluje o chwilę zadumy i refleksji.

...a skoro życie toczy się dalej zapytam :
olivier---> co jest na tym screnie - opiszesz może bo ,,nic'' nie widze (heh)
Mackusiu---> coś mi mówi że ten film dostanę od Ciebie - przy ,,jakiejś'' okazji pięknie wypalony na 2 płytkach. Moje łącze ostatnio wpędza mnie w depresję - od miesiąca dociągam jeden faaajny film - i końca nie widać.

01.09.2003
13:58
[11]

janko [ Konsul ]

Ja tylko słówko o Omaha - po pierwotnym powątpiewaniu i szukaniu analogii z oryginałem i GJS moge stwierdzić, że myliłem się. Gra z kompem jest dość trudna, z obu stron. W porównaniu z GJS gdzie zepchnięcie aliantów do morza było spacerową formalnością, tu nie ma mowy o czymś takim. Amerykanie atakują odwaznie, strzelają celnie, osłaniają atakujących. Jesli nie mam dwóch-trzech MG42 i pzschreków - jest krucho. Trochę łatwiej jest atakować - NIemcy prowadzeni przez komp bronią się dzielnie ale są tak źle rozstawieni, że aż się płakać chce.
Aha, i chyba znalazłem mały błąd. NIemcy maja dostęp do Pak 40 (8,8cm) a na planszy pojawia się Flak. Błąd jest ewidentny bo do tego jest czterech żołnierzy obsługi (czyli jak dla Paka) a przecież Flak miał siedniu albo ośmiu...
W każdym razie gra się w moda Omacha baaaardzo przyjemnie.

01.09.2003
14:04
smile
[12]

Lim [ Senator ]

w pewnym świetnym :) portalu zauważono rocznicę wybuchu wojny i zamieszczono ,,ciekawy'' materiał fotograficzny
pierwsze zdjęcie widać kolumnę maszerujących niemców i podpis - ,,Armia Hitlera wkracza (!) do Polski.

...niby wszystko pasuje - alee dobór fotki i podpis rodem z jakiejś niemieckiej witryny raczej ...mówi się trudno . W sumie i tak dobrze że coś napisali o wybuchu wojny... bo mogli dać fotkę z teledysku wyjca Wiśniewskiego z podpisem co było a nie jest - nie pisze się w rejestr...albo np. Polak , Niemiec 2 bratanki i do... (itd) albo po prostu cytat z hiciora ,, żadnych granic...siabada'' :)

01.09.2003
14:09
[13]

Lim [ Senator ]

oczywiście autor fotoreportażu zauważył wysiłek wojenny który nasi dziadowie i pradziadowie włożyli w obronę ojczyzny i zamieścił fotkę --------->


z podpisem :
,,Polska kawaleria próbowała odeprzeć atak nazistów''

Brawo - gratuluję pismakowi wiedzy i doboru materiału i treści komentarza :)))

01.09.2003
14:13
smile
[14]

T_bone [ Generalleutnant ]

Mackay---> Prawda, FG42 był za lekki, nietrwały, drogi w produkcji itp. itd. swoją drogą jak się przełącza na tryb automatyczny hyhy muszę sprawdzić klawisze :) A w misji demo ma go 2 niemców, pierwszy przy drugim flaku, drugi w okolicach kościoła przy 3 flaku.

Lipton---> Możliwe że save ci się zepsuł..tak się czasami zdarza, jeśli to nie to to reinstalacja gry pomoże...chyba :)

Janko---> gram z Olivierem, jest 3 tura....rzucam do walki Alarmschutzen z mauserami i pistoletami P-38 :P Czeskie, francuskie, rosyjskie km strzelają bez wyraźnych efektów, mam złom w czystej postaci.

01.09.2003
14:14
smile
[15]

Lim [ Senator ]

a na koniec prawdziwy ,,smaczek'' ------>


podpis głosi:
,,Paryż (!) bronił się przed Hitlerem krócej niż Polska''

hehe- dawać tego pismaka na wiceministra w rządzie Leszka M. - razem z Łybacką poprawią stan polskiego szkolnictwa i wiedzy o historii w społeczeństwie !

01.09.2003
14:23
[16]

olivier [ unterfeldwebel ]

Lipton-->owszem widziałem coś takiego, pojawia się rzadko i nie amm pojęcia czym jest spowodowane
Lim-->Co do screna to przedstawia FG42 o czym niżej, a co do twojego screenu to może ja nie widze tego co ty widzisz więc co widzisz na tym zdjęciu czego ja nie widze?:)
Mackay--> Co do FG42 to fakt posiadania celownika optycznego przecież nie robił z niego karabinu snajperskiego, co najwyżej było to coś w rodzaju dzisiejszych M16 też z celownikiem małozakresowym. Nie rozumiem jak to magazynek mały, opcjonalnie były do wyboru 10 lub 20 nabojowe,co do tłumienia odrzutu to zapewniał go nowatorski projekt "prostolniowy" czyli kolba była przedłużeniem lufy a do tego zamocowano tłumik płomienia wylotowego. Nigdy z niego nie strzelałem ale powyższego i zdania że była to jedna z najlepszych konstrukcji karabinu WWII, sobie nie wymyśliłem. Tak sobie myślę że było to takie połączenie Mausera z SG zresztą chyba całkiem zgrabne i mogło zapewnić niezłę wsparcie ogniowe kolegom wyposażonym w bardziej standardową broń.
Ano właśnie Mackusiu, jakbyś film ściągnął i miał napisy po polsku to daj koledze znać.

01.09.2003
14:49
smile
[17]

Lim [ Senator ]

...a teraz wiem olivierq :))
alee o jaki screen mojego autorstwa pytasz??
- nie zamieszczałem nic ...no chyba że piszesz o tych 3 fotkach z ,,pewnej'' witryny - jeśli piszesz o nich to jestem (nieco) zdumiony- bo same fotki o ile są ciekawe to podpis pod nimi jest głupi i infantylny , na poziomie gimnazjalisty z wiejskiej szkoły - jeśli ktoś przygotowuje krótki fotoreportaż upamiętniający rocznicę wybuchu wojny i bełkocze o ułanach i o Paryżu ,,broniącym'' się krócej od Polski to ja dziękuje za taki poziom.
widzę oczyma wyobraźni taka too scenę rozmowy ojca z synem:
ojciec:
dziecko- znowu spędziłeś całe popołudnie przed komputerem zamiast uczyć się historii by docenić znaczenie dzisiejszej rocznicy!!!
syn:
ależ tato ja właśnie nauczyłem się wiele dzięki wiedzy którą można znaleźć w internecie- wchodząc na popularny serwis dowiedziałem się DUŻO o wybuchu wojny!!!
ojciec:
tak synu? to mnie cieszy...bardzo cieszy...a co dokładnie się dowiedziałeś ??
syn:
nooo tak z pamięci to powiem że Niemcy wkroczyli do Polski , kawaleria próbowała odeprzeć atak nazistów
a Paryż bronił się krócej od Polski...aha Tato...to ile bronił się ten Paryż ...i czy Polska nie miała nic poza kawalerią i ...chyba walki nie były zbyt zaciekłe bo na fotce widziałem jak Niemcy maszerują jak na defiladzie...a w grach o wojnie widać więcej zaciekłych i bohaterskich walk... jak więc wygląda TA HISTORIA ? ? ?

01.09.2003
15:16
smile
[18]

olivier [ unterfeldwebel ]

Lim nie bądź dla Marcina zbyt surowy to jeszcze dziecko:).

01.09.2003
19:26
smile
[19]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Pytanie/Prośba do wszystkich! Czy ktoś mógłby mnie poratować nast. zestawem - mod ABTF, patch (jeśli konieczny), komplet map do tego moda - wypalonym na płytce (lub w razie potrzeby na płytkach)? W razie czego zwracam koszty przesyłu i materiału (tzn. płyt). Proszę, bo mi się posypały możliwości sciągania plików, przynajmniej na razie, a tego moda mam wielką ochotę.

01.09.2003
19:54
smile
[20]

Juzio [ Generał ]

Ghost--> niestety, nawet nie wiem co to za mod, co innego jesli by chodzilo o bloody omaha, bo jutro bede wypalal w pracy.
A teraz cos dla milosnikow CoD, hehe .
Nasz drogi wodz T_Bone zamiescil w zaprzyjaznionym watku link do ciekawej stronki z modami do CoD. Mody sa niewielkie , maksymalnie cos kolo 2 mb, a to i tak tylko jeden z poprawionymi dzwiekami.
No ale wracajac do modow, po prostu bajka - ja zapuscilem sobie calkowity nightmare - bez apteczek , one shot kill , realistyczne zucanie granatami ( czas detonacji ) oraz mod dodajacy krew ( mase krwi) i pozwalajacy na poczatku biegac z BAR'em i Garantem, oraz dodalem poprawiony dzwiek.
Co dostajemy - hehe zobaczcie sami, tu po prostu nie mozna byc trafionym gdyz jest to koniec :)
Zawartsc Maina -->
Link na dole

02.09.2003
09:30
smile
[21]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Juzio! ABTF jest modem do CC5.

Wtrętów "książkowych" CD! Polecam wszystkim lekturę książki "Wielkie bitwy i kampanie"/red. J.Pimlott. - Warszawa: Bellona, 2001. - są to całkiem interesujące analizy co bardziej znanych w historii bitew, podzielone w/g nast. klucza -
1) plany klasyczne, np. bitwa pod Kannami 216 r. p.n.e.
2) zaskoczenie, np. Cambrai 1917 r.
3) nieporozumienie, np. Waterloo 1815 r.
4) niewykonalne, np. Ardeny 1944 r. (... -:))))!!!)
5) lekceważenie przeciwnika, np. Singapur 1942 r.
6) o mały włos, np. Gettysburg 1863 r.

02.09.2003
10:26
[22]

olivier [ unterfeldwebel ]

Juzio ma racje, poza tym z tych dodatków na wielkie uznanie zasługuje BAR piękna broń i świetnie leży w ręce.

02.09.2003
11:08
smile
[23]

Yaca Killer [ **** ]

janko --> jeszcze raz dziekuję. stop. przesyłkę otrzymałem. stop

... Ty chłopie masz talent :)) wydaje mi się, że wiem, który to jankes, a który germaniec ;))

02.09.2003
11:19
[24]

janko [ Konsul ]

Yaca, das ist einfach, giermaniec to ten, który ma na twarzy wypisaną zimną nienawiść i żądzę krwi, a także ślady licznych zbrodni, a jankes z kolei ma w błękicie oczu gwiaździsty sztandar wolności i umiłowanie demokracji.

02.09.2003
15:22
smile
[25]

Yaca Killer [ **** ]


[01.09.2003] 22:26

matchaus [ Legend ] Gadu-Gadu: 25024 https://www.frontline.prv.pl

Alles KG/W --> Dobrze się zastanowiliście przed decyzją o nie wzięciu udziału w spotkaniu "integracyjnym"?

Nie wiem jak Wy, ale ja bym żałował...

Proszę - przemyślcie to jeszcze!
Ja mogę oddać swe gestapowskie miejsce na pięterku na rzecz włosiennicy przy kominku :) (serio!)

Meine Ehre heißt Treue!to napisał Matchaus na Frontlinie ... a Wy nawet nie odpowiecie ... ktoś tu stanie do raportu !!

02.09.2003
15:31
[26]

T_bone [ Generalleutnant ]

Yaca----> Mogę powiedzieć za siebie, nie nie będzie mnie tam.

02.09.2003
16:07
smile
[27]

olivier [ unterfeldwebel ]

Yaca oczywiście że odpowiedziałem i to już dawno, za gestapowskie miejsce matchausa szczerze dziękuje ale bez mojej kompanii nigdzie nie jadę. A i wypadało by napisac gdzie owoż spotkanie się wogóle odbędzie?

02.09.2003
18:34
smile
[28]

Juzio [ Generał ]

Yaca--> niestety ja nie moge bo mam wszystkie soboty w pazdzierniku pracujace, a pozatym tak jak napisalem oli my jeszcze musimy sie sami zintegrowac bo nie jest pewne czy mozemy ze soba wytzrymac :D np. oli z limem ;-D

02.09.2003
19:48
smile
[29]

Juzio [ Generał ]

Bitwa rozegrana. Z braku nowego maila do dowodzcy 502 ak_stasia ( ten co jest we wstepniaku mi wywala ) save polecial do T_Bone'a.
Jako ze mam jeszcze dzisiaj male bieganie po francuskiej wiosce , raport zamieszcze jutro :)
Powiem tylko tyle - jeszcze sie bronie :)

02.09.2003
20:02
smile
[30]

Mackay [ Red Devil ]

limek, oli ---->> filmik sciagam, dostal co prawda niski priorytet, ale jak bede go juz mial to nie bede cham i wiesniak i Wam ten tego, tu mrugnalem okiem, i wszystko jasne... :)

wielka szkoda ze KG/W T_bone, KG/W Juzio i KG/W Olivier wystap, nie odwiedza Niesiolowickiego obozu szkoleniowo-rozrywkowego, do szeregu powroc, mam nadzieje ze co sie odwlecze to nie uciecze... :)

03.09.2003
10:50
smile
[31]

T_bone [ Generalleutnant ]

Melduje że save poleciał do Stasia_X, czekam na potwierdzenie odbioru przesyłki :)

03.09.2003
11:54
smile
[32]

Lim [ Senator ]

Yaca,Mackusiu ;) all (alles) FrL ---> miejsca na włosiennicy przy kominku nam nie potrzeba...ale na wypadek wszelki dobrze tą włosiennice byłoby przetrzepać i oczyścić ją z błota i robactwa (heh) . Bo jeśli nadejdą sprzyjające okoliczności - koniunkcja planet itp. to pojawię się tam (właśnie-gdzie?) na przeszpiegi....yyy, to znaczy z kurtuazyjną wizytą. Długo bym tam nie zabawił - może tyle czasu ile potrzeba na wypicie litra okowitki i wytrzeźwienie ;) Zresztą nie chodzi o miejsce do spania tylko o miejsce do SIEDZENIA - bo spać w taką noc przy okazji TAKIEGO spotkania to pomyłka...to wręcz zbrodnia (heh x 2)
Juzio all, (alles:) KG/W ---> całe FrL jest w niebezpieczeństwie- grozi im zapicie się na śmierć (lub co najmniej komplikacje żołądkowe:) a wy wzorem Francji i Anglii z '39 nie chcecie przyjść sojusznikowi z pomocą tylko ,,bombardujecie'' go ulotkami propagandowymi (postami o integracji która naaadejdzie...ale nie tym razem:))) Więcej ducha bojowego i wyobraźni ! Przemyślicie to jeszcze raz ?
BTW Juzio - co ty mówisz ? mi nawet złorzeczenie , chrupanie i straszliwe mlaskanie oliwierka na TS'sie nie przeszkadza ;)

Panowie niedawno wpadła do mnie szwagierka z mężem na kawę :) ....i kolega z dyskiem pełnym filmów i małą ale zgrabną flaszeczką...taka była zgrabna że aż warta uwiecznienia :D

...cóż była może i ,,ładna'' - ale i tak poszła (pusta) w dostawkę :)

03.09.2003
12:06
smile
[33]

Lim [ Senator ]

Po wczorajszym treningu na którym - tradycyjnie wszystko mam wychodziło:))
udaliśmy się na publiki - choć nie wszyscy (szkoda) by bronić ,,twierdzy Europa'' przed hordami jankesów.

Tu z olivierem , mimo ciężkiego ostrzału trzymamy resztką sił i nabojów niezmiernie ważną pozycje w jakiejś ,,dziurze'' :)

03.09.2003
12:10
[34]

Juzio [ Generał ]

Czas na raport z wczorajszej bitwy o Houffalize.

Podzczas poprzedniego taku niemcy opanowali srodek wioski oraz jej polnocno-wschoni kraniec, a takze wbili sie klinem w kierunku poludnowo-zachodnim.
Kpt Joseph postanowil rozmiescic swoje sily w nastepujacy sposob.
Okrazyc odzialy wroga znajdujace sie w klinie, wyeliminowac oarz zamkanac wyrwe.
Druga czesc odzialow miala przejac polnocny czesc wioski, a nastepnie atakowac do centrum razem z odzialami z poludnia.
Sily zostaly rozmieszczone w nastepujacy sposob ------------>

03.09.2003
12:13
[35]

Lim [ Senator ]

pod koniec walki opuścili nas sojusznicy wątpliwej jakości - Rumuni, Włosi , Wegrzy itd. - i KG/W została sama na placu boju :)

03.09.2003
12:15
smile
[36]

Juzio [ Generał ]

Niestety Kpt. Joseph nie docenil sili determinacji niemieckich zolenierzy tworzacych klin.
W chwile po rozpoczeciu starcia, celny ostrzal z recznej broni przeciwpancernej wyeliminowal czolg, a serie z karabinow maszynowych rozniosly prawe skrzydlo. Dopiero wsparcie artyleryjskie oraz ostrzal z amerykansiego MG zmusil niemcow do cofniecia sie i zalegniecia wsrod drzew.
------------------>

03.09.2003
12:20
smile
[37]

Juzio [ Generał ]

Eh. Lim mi wszedl w parade ;)

Na polnocy wioski , odzialy niezauwazenie zdobywaly dom po domu.
Druzyna Bazooki po dotarciu do skraju wioski zalegla w zasadzcce. Nie musieli czekac dlugo. Wkrotce ich lupem padl niemiecki halftrack. Jako wsparcie dla Bazooki kolejny dom obsadzili strzelcy. Ukryci obserwowali przedpole, na ktorym wkrotce od poludnia pojawili sie grenadierzy oraz dwie panthery w tym jedna z insygniami wozu dowodzenia.
Sytuacja nie zapowiadala sie ciekawie.
---------------------------------------------->

03.09.2003
12:24
smile
[38]

Lim [ Senator ]

następnie przerzucono nas do Remagen w celu zniszczenia alianckiego desanty powietrznego - zamieszanie było tam spore - wróg pojawiał się z najbardziej niespodziewanych miejscach a jak widać KG/W również - kolega Viva okazał się jankeskim szpiegiem i przelewał bratnią krew - pokazał się również Chrees ...ale zabawa która się rozkręcała...nagle się skończyła- w końcu pora była późna i trzeba było odłożyć STG i grzecznie położyć się spać ;)
...a teraz w skupieniu czytamy raport Juzia :)

03.09.2003
12:39
smile
[39]

Juzio [ Generał ]

Dziekuje kapitanie Lim, czy tez moze oberleutnant LImh ;)

Na polnocy amerykanskie odzaily niezauwazenie zdobywaly kolejne domy.
Druzyna bazooki i ochraniajaca ja druzyna strzelecka zalegi w zasadzce na skraju wioski.
Wkrotce nadazyla sie okazja do uszczuplenia wojs niemieckich. W zasiegu ognia z bazooki znalazl sie niemiecki transporter, by po celnym ostrzale stanac w plomieniach.

Niestety od poludnia zblizal sie oddzial grenadierow wspieranych przez 2!! panthery. Ukryci w zasadzce strzelcy w obliczu i tak rychlego wykrycia otworzyli ogien do zblizajacych sie grenadierow, zabijajac kilku i zmuszajac ich do przerwania ataku. Oczywiscie panthery otworzyly natychmiast ogien, zamieniajac dom w kupe gruzu. Druzyna strzelcow przestala istniec.
W czasie tego ataku jedna z panther wysunela sie przed zaslaniajacy ja dom. Obserwotorzy otworzyli do niej ogien z mozdzierzy. Po krotkim ostrzale czolg zostal unieruchomiony.
Druga panthera - czolg dowodzenia , zasloniety przed wzrokiem obserwatorow podjal atak i ... po chwili dostal w bok z ukrytego w domu amerykanskiego dziala ppanc i stanal w plomieniach.
Podbudowani tym sukcesem dzialonowi otworzyli ogien do grenadiertow wciaz zalegajacych po nieudanym ataku.
To byl blad. Jedna salwa grenadierow powalila cala obsluge dziala.
Bitwa sie skonczyla.

03.09.2003
12:43
[40]

Juzio [ Generał ]

No tak, mimi iz posiadalem jeszcze dosc odzialow i zajmowalem kilka VL komp zakonczyl starcie.
Co dziwniejsze i na co bede caly czas narzekal - "zabral" mi polnocne VL, mimo iz bylo trzymane przez moich chlopcow a w promieniu 100 m nie bylo zadnego szkopa ??
Ogolny wynik bitwy --->

03.09.2003
12:44
smile
[41]

Juzio [ Generał ]

Na koniec bohaterska obsluga amerykanskiej 30' stki.
Wystrzelali cala swoja amunicje, ale niemcy nie przeszli. Wiecej takich zolnierzy !---------->

03.09.2003
12:44
[42]

olivier [ unterfeldwebel ]

Tak Lim piękny raport. Dodam tylko że testuje tego nowego MapPacka do Medala i po prostu żądam dodania kilku z nich do CB bo jak nie to pójdziemy na Berlin, Moskwę i gdzie tylko będzie trzeba!! Chociaż pewno stara mafia i tak wszystko zablokuje bo przecież oni są dobrzy ale tylko w obstawianiu trzech kamp na trzech mapach...

03.09.2003
12:50
smile
[43]

Juzio [ Generał ]

hehe zamiescilem dwa opisy tej samej sytuacji, ale to przez to ze siec mi sie wali i w koncu stracilem watek :).

03.09.2003
13:02
smile
[44]

T_bone [ Generalleutnant ]

Wiadomość od sztabu Gen. Bona do Kpt. Josepha:
"Gratuluje świetnie wykonanego zadania, wasz bój opóźniający Houffalize okazał się nawet bardziej skuteczny niż przewidywano, pańska jednostka zostanie teraz prawdopodobnie wycofana aby uniknąć niepotrzebnych strat. Potrzebujemy więcej takich żołnierzy jak pan i sprzyjemnością informuje że otrzymał pan awans do stopnia majora."

Podpiasno Gen. T. Bone

04.09.2003
08:44
[45]

Krwawy [ Generał ]

W radosnym oczekiwaniu ,na przebieg walk w CC zmienilem klimacik. Calkiem znosna gierka Piraci z Karaibow , jestem takze posiadaczem filmu jezeli kogos interesuje?

04.09.2003
09:21
[46]

olivier [ unterfeldwebel ]

Krwawy ja podzękuje, piratów lubię ale w stylu Wyspy Skarbów a nie w klimatach komputerowo stworzonych kościotrupów i idola 13 latek niejakiego Blooma;)

04.09.2003
10:14
[47]

Krwawy [ Generał ]

Informacja to nie przymus:>

04.09.2003
10:41
smile
[48]

AK_StasiuX [ Legionista ]

Bastogne obronilem, sejwa wyslalem, AAR napisalem...

https://jagdtiger.medi.net.pl/forum/viewtopic.php?t=803

:)

04.09.2003
11:04
[49]

Krwawy [ Generał ]

Ubi--->udalo mi sie polaczyc te dwa kompy, ma wszystko juz na miejscu:)

04.09.2003
11:16
[50]

U-boot [ Karl Dönitz ]

Krwawy --> gratuluje zatem sukcesu :-)) Nie będzie zatem problemu z przegraniem filmu czy gry.
Czy na basen jedziesz swoim wiśniowym szerszeniem czy trajtkiem ??
Mojego profesorora na razie nie widać lae nbądźmy dobrej myśli.

04.09.2003
11:18
[51]

Krwawy [ Generał ]

Szerszen zostal udostepniony , zatem pozostaje mi rozkosz przemieszczania sie trajtkiem!!

04.09.2003
11:31
[52]

Krwawy [ Generał ]

Ubi--->czekam zatem tylko do 12.30 doma, potem dorwiesz mnie na basenie. Przewidywany czas dotarcia na miejsce 13.30, chyba ze odezwiesz sie przed wyznaczonym terminem:D

04.09.2003
11:42
smile
[53]

Krwawy [ Generał ]

Pytanko? czy wie ktokolwiek jak zalozyc i obslugiwac serwer ftp.??? Mam problem poniewaz posiadam tylko wewnetrzny IP jak wiekszosc, przez co nie mozna sie polaczyc z innym kompem, dowiedzialem sie ze mozna to zrobic zakladajac serwer ftp, wtedy ulatwione jest logowanie sie kompow bronionych przez adminów.

T_bone---> ty masz zewnetrzny czy wewnetrzny IP? z toba jedynym moge wymieniac pliki. Ciekawe dlaczego?

04.09.2003
13:45
smile
[54]

T_bone [ Generalleutnant ]

Stasiu_X----> Do kogo wysłałeś sava ?? Kopji żadnej nie otrzymałem....Gratuluje zniszczonego Tygrysa Królewskiego, to pierwsze takie monstrum ukatrupione w tej kampanii :)

Krwawy----> Heh mam neo+ więc jest to o ile się orientuję chyba zewnętrzne, dynamiczne IP.

04.09.2003
14:09
smile
[55]

Yaca Killer [ **** ]

Stasiu --> jestem pod wrażeniem AAR ... zdecydowanie bardziej podobają mi się takie "reporterskie" raporty od esejów

nie ujmując niczego naszym pisarzom :))))

04.09.2003
15:39
smile
[56]

T_bone [ Generalleutnant ]

Save doleciał krętymi drogami do mojej 10 Dpanc. dziś zostanie rozegrany i puszczony dalej :)

04.09.2003
16:01
smile
[57]

T_bone [ Generalleutnant ]

SPROSTOWANIE :D Sava otrzymał MANIEK, prosze o potwierdzenie odbioru sava...to jego bitwa ;)

06.09.2003
10:26
[58]

T_bone [ Generalleutnant ]

Maniek wciąż nie potwierdził odbioru sava więc jeśli wkrótce się tak nie stanie, przekaże sava Krwawemu...

06.09.2003
17:42
smile
[59]

T_bone [ Generalleutnant ]

Jako że potwierdzenia odbioru sava nie widać, przekazuje bitwę do rozegrania Krwawemu...

06.09.2003
17:44
[60]

T_bone [ Generalleutnant ]

Heh paradoksalnie właśnie odebrałem maila w którym kolega Maniek informuje mnie że z powodu "zmiany kwatery" sava nie rozegra :)

06.09.2003
21:08
smile
[61]

Mackay [ Red Devil ]

Gute Arbeit Herr General!
zatem mamy de facto tylko 2 minutowe opoznienie :D

07.09.2003
08:59
[62]

Krwawy [ Generał ]

Oki! czekam na golebia .OVER

07.09.2003
10:32
[63]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy---> Jeden ptaszek już poleciał wczoraj :/ Cóż wyślę drugiego...najwyżej nawiążę łączność na falach ultra specjalnych.

Mackay---> hihih :>

07.09.2003
17:54
[64]

Krwawy [ Generał ]

Oki! golab dolecial, jak odetchnie przez noc jutro powroci do sztabu! Rozkazy jasne .stop. morale wysokie .stop. zrobimy co w naszej mocy. stop. ani kroku w tyl. stop.

07.09.2003
19:07
smile
[65]

T_bone [ Generalleutnant ]

Heh pamiętacie tą "zabawkę" :) ----->

07.09.2003
19:13
[66]

Krwawy [ Generał ]

Mam klopoty z rozegraniem bitwy dostalem dwa razy taki komunikat

07.09.2003
19:30
smile
[67]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy---> Ja takiego komunikatu nie otrzymuje przy tej bitwie...spróbuj poraz trzeci, możesz też przeinstalować CC4.

07.09.2003
19:32
[68]

Lipton [ 101st Airborne ]

No to mamy problem:(

Bone--> Sprawdź czy uda Ci się u siebie rozegrać tego save'a, jak nie pójdzie to zaczniemy się poważnie martwić, a jak pójdzie to poszukamy przyczyny u Krwawego.

07.09.2003
19:51
[69]

T_bone [ Generalleutnant ]

Lipton---> jak dla mnie nie ma problemu, dwa razy testowałem i idzie bez problemu cała 30 min. bitwa...

07.09.2003
19:55
[70]

T_bone [ Generalleutnant ]

Jak do jutra Krwawy nie poradzi sobie ze swoim problemem to rozegram za niego tą pechową bitwę ;P Przy okazji będzie szybko bo następna bitwa to walka mojej 10 Dpanc. :]

07.09.2003
20:06
smile
[71]

T_bone [ Generalleutnant ]

ACHTUNG :D Właśnie podjąłem ustalenie z "krewniakiem" pułkownika Oliviera który zgodził się jutro rozegrać sava jeśli problem nie zostanie rozwiązany....ale String error Krwawego to znana sprawa, u mnie reinstalacja gry pomagała....

Tak więc dla jasności, jutro jeśli problem nie zostanie rozwiązany Olivier rozegra sava, ten jest już w jego posiadaniu.

08.09.2003
08:50
[72]

Krwawy [ Generał ]

T_bone---->przeinstalowalem na domowym i ponownie wystapilo to samo, zagralem na laptopie to samo. Po okolo 20 minutach wystepuje ten komunikat, nie rozumiem przeciez wczesniejsza bitwe rozegralem bez problemow. Co sie dzieje? macie jakies uwagi?

08.09.2003
11:53
smile
[73]

janko [ Konsul ]

Uwaga, będę pytał podchwytliwie - gdzie i w jakich okolicznosciach zostało zrobione zdjęcie tego szarżujacego T34?

08.09.2003
12:30
smile
[74]

Juzio [ Generał ]

Janko --> ten T-34 szturmuje gapiow w jakims muzeum, natomiast jakim ? - nie wiem, moze WP w W-wie, aczkolwiek nie pamietam tam tak ustawionego egzemplarza, wiec to chyba inne muzem.
Zgadlem ? :)

08.09.2003
12:37
smile
[75]

janko [ Konsul ]

Juzio, a gdzie Ty w Warszawie widziałeś T34 w wersji z 41 roku? PUDŁO!!!!

08.09.2003
12:42
smile
[76]

janko [ Konsul ]

Ale pudło tylko jeśli chodzi o Warszawę.... co do szturmowanie gapiów to zgadłeś, chlip, chlip, nie pomogło nawet postarzenie zdjęcia....
A czołg szturmuje na poznańskiej cytadeli - inne fotki z wczorajszego spaceru ------>

08.09.2003
12:45
[77]

janko [ Konsul ]

I jeszcze ---->

08.09.2003
12:46
[78]

janko [ Konsul ]

I jeszcze ----->

08.09.2003
12:48
[79]

janko [ Konsul ]

I działko samobieżące

08.09.2003
12:50
[80]

janko [ Konsul ]

A na zakończenie wypisz wymaluj widak jaki wielu Niemców mogło oglądać na trzy sekundy przez śmiercią --->

08.09.2003
12:58
smile
[81]

koxbox [ ]

janko--> Obstawiam na chrzest Polsky z 996 roku panskiego.

08.09.2003
13:04
[82]

T_bone [ Generalleutnant ]

Krwawy---> Ja już nie mam pojęcia, może przy przesyłaniu przez maila coś się porobiło, miałem kiedyś string error kilka razy ale już nie pamiętam przy czym dokładnie i jak ten problem rozwiązałem :/

Red Devil :] ------>

08.09.2003
13:36
smile
[83]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Janko! Całkiem spore stadko T-34 stoi w stałej ekspozycji oddziału Muzeum WP w forcie Sadyba, w W-wie. Jest ich tam chyba co najmniej cztery.

08.09.2003
13:38
[84]

olivier [ unterfeldwebel ]

Z powojennych wspomnień porucznika Williama Henrego.

Popołudnie 20 grudnia. Sytuacja pułku stała się krytyczna, na nasze tyły wyszły niemieckie jednostki pancerne szturmujące Bastogne. Większość ludzi poległa wczoraj. Dowódca i jego zastępca zaginęli gdzieś na pólnocy. Trzon ocalałych dwóch kompanii zajął pozycje w Neffe 20 km od Bastogne. W ciągu kilku godzin należało spodziewać się niemieckiego ataku próbującego przedrzeć się do miasta. Wraz z porucznikiem Stallingsem objęliśmy dowodzenie i zorganizowaliśmy obronę. Zwiadowcy donieśli o pojazdach niemieckich przed miastem, prawdopodobnie była to 2. Dywizja Pancerna. Drogi odwrotu nie było, wyobraziłem sobie jak w tym samym czasie gdzieś na północy stryj Paul dowodzący pułkiem Pancernym zapewnie odpiera niemieckie ataki. Właśnie stryj co on by zrobił w tej sytuacji, hm..

08.09.2003
13:39
[85]

olivier [ unterfeldwebel ]

2 działa przeciwpancerne oraz czołg ustawiłem na południu, sprawdzając uprzednio pole ostrzału. Optymalnie było ustawione działo niebieskie które z wąskim polem ostrzału miało blokować południowo-wschodni VP, do tego mogło jednocześnie osłaniać główne skrzyżowanie w centrum. 2 działo z opcją ambusch miało służyć do samego końca jako ubezpieczenie z polem ostrzału nieco na wschód a przede wszystkim na główne skrzyżowanie i drogę, do tego mogło także ściągać pojazdy z niemieckiego wzgórza. Czołg także na południu mógł w miarę wąskim polem ostrzału razić Niemców na wzgórzu jak i doskonale blokować główną drogę a także przez prześwity między budynkami siekać aż w północny kraniec mapy. Jako ubezpieczenie służyła na północy sekcja bazooki a na południu piechota z bronią ppanc. Piechotę skoncentrowałem w centrum mając nadzieje ze szkopy nie mają artylerii, a także na północy gdzie ich przejście było mało prawdopodobne bo krył je czołg, ciężki kaem, z tyłu obserwator artyleryjski i piechota na stacji kolejowej. Do tego przy pd-wsch VP stał ciężki kaem i drużyna zwiadowców.

08.09.2003
13:39
smile
[86]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

T_bone/Generale! Jak tam sytuacja w Ardenach? Czy 2 i/lub 4 DPanc mają szanse wejść do walki przed 18.9.? Jeśli nie będę musiał prosić o zastępstwo.

08.09.2003
13:40
[87]

olivier [ unterfeldwebel ]

Niemal od razu czołg zestrzelił haltracka, odbierając Niemcom chęć do atakowania od północy.

08.09.2003
13:41
[88]

olivier [ unterfeldwebel ]

Skierowali więc pluton na południe jednocześnie badając centrum miasta.

08.09.2003
13:44
[89]

olivier [ unterfeldwebel ]

Jak widać wyżej południowy wypad nie udał im się zbytnio, niebieskie działo wypełniło swoje zadanie niszcząc 2 transportery, spanikowaną piechotę wybili zwiadowcy i kaem którego załoga zginęła od ostrzału z lasu.
Tymczasem czołg nawiązał pojedynek ogniowy z niemieckim Stugiem, zostając uszkodzony stracił Stuga z pola ostrzału sam także pozostając dla Stuga niewidocznym.

08.09.2003
13:45
[90]

olivier [ unterfeldwebel ]

Oczywiście Stug był w zasięgu żółtego ukrytego działa, postanowiłem jednak że zdradzanie pozycji działa i strzelanie do przodem ustawionego Stuga w tym momencie nie jest najlepszym wyjściem.

08.09.2003
13:46
[91]

olivier [ unterfeldwebel ]

Niemcy zaatakowali w centrum, piechota został zmasakrowana przez czołg i kaem a transporter zdjęty przez niebieskie działo. Stug zwąchał niebezpieczeństwo i począł się cofać ale ponieważ niemiecka piechota została ostrzelana z dworca ruszył do przodu. Aktywowałem żółte działo i Stug dostał się zaraz pod ogień czołgu i 2 dział...reszta Niemców uciekła.

08.09.2003
13:49
[92]

olivier [ unterfeldwebel ]

No to Peiper w Bastogne chyba musi zacząć destylować benzynę. Mam nadzieje ze znajdzie się w końcu dowódca tej dzielnej jednostki, prosiłbym aby William Henry jak podpisałem drużynę dowódczą nadal dowodził pierwszym plutonem.

08.09.2003
13:58
[93]

T_bone [ Generalleutnant ]

Olivier----> Total Victory buahaha, zaczynam się bać o swoje generalskie gwiazdki :D Rozumiem że można załatwić wroga w Stavelot czołgami ale w Neffe piechotą zdobyć totala <szok> :)

Ghost---> Zobaczymy, ale nie wiem czy wejdą do walki w tym miesiącu :> Tak więc nie mam zielonego pojęcia jak szybko może iść kampania.....albo jak wolno.

08.09.2003
14:46
smile
[94]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

T_bone! Pytałem o sytuację, bo znudzony "służbą" garnizonową w Clochimont i Marche wybieram się na urlop i wejść do walki mogę, albo przed 18.9. - wtedy będę mógł odesłać ewentualnego save'a, albo dopiero po 5.10.

08.09.2003
15:04
smile
[95]

Juzio [ Generał ]

T_Bone--> skad ty masz takie piekne mody do flasha, tym bardziej z arnhen.To sa misje na singla czy na multi?
Chyba ponownie zainstaluje flasha :)

08.09.2003
15:55
[96]

Juzio [ Generał ]

Co do zbiorow muzeum wojska polskiego w w-wie nie wyglada to imponujaco ( nie wiem jak to jest na sadybie, ale z tego co zauwazylem przejezdzajac to duzo lepiej )
JS 2----------->

08.09.2003
15:56
[97]

Juzio [ Generał ]

Dzialo samobiezne ----->

08.09.2003
15:57
[98]

Juzio [ Generał ]

Wieksze dzialo samobiezne :) -->

08.09.2003
16:00
[99]

Juzio [ Generał ]

Mam troche fotek z zewnatrz jak i ze srodka, ale nie bede was zanudzal, na koniec niemiecki nebelwerfer a raczej jego szkielet

08.09.2003
16:34
smile
[100]

T_bone [ Generalleutnant ]

Juzio----> Na początek podstawowa rzecz jeśli chodzi o rzeczy związane z WWII w OPF czyli demo moda Invasion 1944 w wersji 1.2, dostępne zarówno dla zwkłego OPF (v. 1.46) jaki dla wersji z dodatkiem Resistance (v.1.92). Demo zawiera kampanię na Sycyli, klilka bardzo trudnych, bardzo klimatycznych misji SP, MP :) Oraz dodatki czyli oddziały 82 DPD, Niemieckich spadochorniarzy itp. itd.
https://invasion1944.operation-flashpoint.de/index2.php

Potem można zajrzeć i pościągać różne, różniaste dodatki ze strony: https://www.3dactionplanet.com/flashpoint/ww2ec/
Jedne są lepsze, drugie gorsze...

08.09.2003
16:36
smile
[101]

T_bone [ Generalleutnant ]

Aha save jest u mnie, dziś rozegram :)

08.09.2003
16:37
smile
[102]

Reppu [ Pretorianin ]

?~`?&*()(*)_? _)&#? #$!$% !!!

Strona naszego forum ładowała mi się cztery i pół minuty a zamiast fotek zobaczyłem małe ,,iksy'' :))))

Gdzie leży ta książka skarg i zażaleń ??

08.09.2003
18:21
smile
[103]

olivier [ unterfeldwebel ]

Juzio nie pieprz tylko dawaj resztę zdjęć:)

08.09.2003
21:46
[104]

T_bone [ Generalleutnant ]

Zapraszam do nowej częsci wątku

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.