GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 009

30.08.2003
22:09
smile
[1]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

The Elder Scrolls III : Morrowind - cz. 009

Witam w wątku poświęconemu najlepszemu eRPeGowi wszechczasów!.
Po modyfikacjach i zamieszaniu z numeracją - zmieniliśmy numerację :)

---------------------------------
LINKI
Link do polskiego konweretera modów:
ftp://ftp.cdprojekt.info/pub/morrowind/dodatki/Konwerter_v2.rar
https://www.morrowind.now.pl/pafiledb3/pliki/Konwerter_v2.rar

Link do strony made by TROLLF: https://realms.proterians.pl/morrowind/

Link do b. dobrej strony: www.morrowindlore.prv.pl

Polskie forum o morku: https://www.linuxpl.com/~gry/forum/

I dwa linki do stron polskich, znalezione przez DarkStar'a:
https://morrowindgame.w.interia.pl/ oraz https://www.morrowind.now.pl/

Patche można znaleźć pod adresem:
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.1.0605.exe
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.2.0722.exe

Linki do map:
https://www.angelfire.com/empire/morrowind1/ (MAPA - wersja 612KB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg (MAPA - wersja 3MB)
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_large.jpg (MAPA - wersja 8MB)

Interaktywna mapa z lokacjami niezaznaczonymi na mapie dołączonej do gry:
https://www.m0use.net/~uesp/file.shtml?morrow/files/mim_hi.zip
https://www.morrowind.now.pl/pafiledb3/pliki/tesmap_hi.exe

Strona (chyba najbardziej przejrzysta) o wszystkich częściach TES:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/espmor.shtml

Strona z modami i nie tylko: https://www.rpgplanet.com/morrowind/
Strona z modami, bardzo dobrze zorganizowana: https://www.morrowindfiles.com

Alchemia i tworzenie potionów:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/hints/mwalchemy.shtml

Inne: https://www11.brinkster.com/morrowind/

---------------------------------
KOMENDY KONSOLI
Jako, że było mnóstwo pytań dotyczących zaginionego/sprzedanego sprzętu questowego oraz postaci, które zostały ubite "z rozpędu" a potem okazywały się potrzebne, poniżej PROUDLY PRESENTS ;) odpowiednie komendy do konsoli :

player->PlaceAtPC "identyfikator/imię" 1 10 1 - komenda "stawia" NPC-a o danym identyfikatorze (w większości wypadków jest identyczny z imieniem i nazwiskiem) w ilości szt. 1 w odległości (tylko teoretycznie) 10 stóp.

player->AddItem "identyfikator" X - gdzie "X" to ilość sztuk, a identyfikator to ... identyfikator :D Do znalezienia w edytorze. Komenda dodaje do inventory przedmiot w ilości podanej. Np. (niczego nie sugeruję :>):
player->AddItem "Gold_100" 10000 - dodaje 10 tys. złota :)
UWAGA: identyfikator należy wpisywać w "" dlatego, że część identyfikatorów jest bez _ a tego nie przyjmuje konsola ! np. jeżeli wpiszemy adamantium war axe - to nam powie żebyśmy spadali na drzewo.

---------------------------------
LISTA NAUCZYCIELI
Acrobatics: Senyndie, Fighters Quaters, Vivec's Arena // Alchemy: Abelle Chriditte, Propylon Chamber, stronghold Valenvaryon // Alteration: Seryne Relas, Tel Branora, Seryne Relas' House // Athletics: Adibael Hainnabibi, Kaushtabibi Camp // Axe: Alfhedil Elf-Hewer, Falensarano // Block: Shardie, Buckmoth Legion Fort, Ald'ruhn // Blunt Weapon: Ernse Llervu, Vivec, The Abbey of St. Delyn the Wise // Conjuration: Methal Seran, Ald-Ruhn, Temple // Destruction: Leles Birian, Ascadian Isles Region // Enchantment: Qorwyn, Indoranyon // Hand to Hand: Taren Omothan, Holamayan Monastery // Heavy Armor: Seanwen, Vivec, Arena Fighters Training // Illusion: Erer Darothril, Sadrith Mora, Dirty Muriel's Cornerclub // Light Armor: Aerin, Maar Gan, Andus Tradehouse // Long blade: Ulms Drathan, Armigers Stronghold, Molag Maar // Marksman: Missun Akin, Falasmaryon, Missun Akin's Hut // Mercantile: Ababael Timsar-Dadisun, Zainab Ashlander camp // Mysticism: Ardarume, Sadrith Mora, Gateway Inn Western Wing // Restoration: Yakin Bael, Vos, Vos Chapel // Security: Hecerinde, Balmora, Hecerinde's House // Short Blade: Todwendy, Balmora, Lucky Lockup // Sneak: Khajiit Ri'Shajirr, Shenk's Shovel, Caldera // Spear: Mertis Falandas, Ghostgate, Tower of Dusk // Speechcraft: Skink-In-Tree's-Shade, Sadrith Mora, Wolverine Hall Mages Guild // Unarmored: Khargol Gro-Boguk, Dagon Fel, Vacant Tower

---------------------------------
LISTA ARTEFAKTÓW

Broń:
Złote Ostrze (katana): Skała Khartaga – zadanie dla Boethiaha – zatopione ruiny daedryczne (NW od Hla Oad)
Młotek jednoręczny: Skull Crusher, Omaren Ancestral Tomb
Miecz dwuręczny: Charyzmer, Jaskinia Abanabi
Kieł Haynekhtnameta (krotkie ostrze) Mamaca, Kaplica Pogrążonych Snów

Zbroje:
Kirys Bogów ( heavy armor), Podziemia Grand Council Chambers - Ebonheart
Dragonbone Cursair (heavy armor), Mudan Grotto
Ebony Mail (medium armor)(=Lords Mail), Mount Assarnibibi
Super light armor (nie pamietam nazwy)------>szafa w wiezy Tel Fyr
Boots of the Apostle(najlepsze buty, light)------->Berandas stronghold
Helm of Oreyn Bearclaw, Heavy Armour-------> misja w daedric shrine w Vivek dla Malacatha

Szaty: Robe of Drake's Pride, Tel Naga, Sadrith Mora

Tarcze: Opoka Eleidona, Ibar - Dad

Gemy: Azura's Star, Shrine of Azura

---------------------------------
DWEMEROWA ŁAMIGŁÓWKA
Łamigłówka(kostka) znajduje sie w ruinach na wschód od Fortu Ksieżycowego. Idziemy przed fortem drogą na Calderę a na najbliższym rozstaju skręcamy w prawo. Dochodzimy do mostu, dalej do dwemerowych ruin. Dźwignia otwierająca drzwi jest przed nimi. Jesteśmy w ruinach. Idziemy prosto, obracamy sie w lewo i powiniśmy zobaczyć kamienie, po których możemy sie dostać na wyższe piętro. Po dotarciu na pięterko obracamy sie znów w lewo i widzimy drzwi prowadzące do komnaty Pustej Dłoni. Jesteśmy w komnacie i po rozglądnięciu się po pomieszczeniu zauważamy regał. Na tym regale jest upragniona kostka.

---------------------------------
ŁAPANIE DUSZ I ZAKLINANIE PRZEDMIOTÓW
Gdy spotkasz ofiarę, rzuć na nią zaklęcie SoulTrap (pojawia się mgiełka spowijająca ofiarę. Ważne jest to, abyś rzucił czar w czasie walki, a nie po zabiciu wroga. Teraz zabijasz potwora. Jeśli posiadasz odpowiedni kamień w ekwipunku to napełni się on jego duszą.

Po kliknięciu opcji 'Zaklinanie' w oknie dialogowym podczas rozmowy z Zaklinaczem przystępujemy do tworzenia przedmiotu. W okienko 'Nazwa' wpisujemy nazwę przedmiotu. Z sekcji „Zaklęcia” wybieramy czar, który chcemy dodać – musimy go mieć w liście swoich czarów). Na dole mamy opcję, która pozwoli nam wybrać sposób działania czaru – „Przy użyciu” oznacza, że zaklęcie zadziała wtedy, gdy je rzucimy z menu magii. „Przy trafieniu” - opcja dostępna tylko dla broni, oznacza że gdy uderzysz z tej broni to ona zada magiczne obrażenia wrogowi. Dostępna jest także kolejna opcja „Stale”, ale tylko wtedy, gdy kamień z duszą jest warty więcej niż 60000. Najlepiej schwytać Złotą Świętą lub Lunatyka. Opcja ta zapewnia stałe działanie przedmiotu - np. zwiększenie siły o 20 pkt. dla ulepszonej zbroi. Linia „Koszt” pokazuje nam, ile kosztuje dany przedmiot. W głównym oknie możemy wybrać zasięg, moc i czas trwania danego zaklęcia. Po kliknięciu opcji „Twórz” w naszym ekwipunku wyląduje magiczny przedmiot ...
Jako, że zaklinanie przedmiotów u Zaklinacza jest BARDZO drogie, poniżej sposób na zaklinanie samemu by Trollf:
---------------------------------
Zaklinanie (Umagicznianie, ang. Enchanting)

Zaklinanie zalezy od 3 atrybutów:
- poziomu inteligencji,
- poziomu umiejętnosci Zaklinania,
- szczęścia.

Szcześciem nie warto sobie głowy zawracać bo ma marginalny wpływ, natomiast umiejetność zaklinania jest bardzo trudno rozwinąć - pozostaje więc inteligencja...

- załóżmy, ze postać ma bazowe INT oraz Enchant na poziomie 100,
- bardzo łatwo jest stworzyć pierścienie bądź amulety dodające np. 100 do INT na 10 sekund każdy... o ile bonusy z tego samego pierścienia sie nie sumują, to z pierścieni różnych już tak...
- dalej przychodzi z pomocą Alchemia, która także zależy od INT (im wyższa INT tym lepsze flaszki... oczywiście cały komplet sprzętu Grand-Master mile widziany...).

dalej juz prosto:
- bazowe 100 INT
- rzucam czary z pierścieni i amuletów - tutaj dalsze +600 INT
- zaczynam tworzyć flaszki... tworzę 2 sztuki i od razu je wypijam, co podbija INT, a to powoduje, że kolejne flaszki będą lepsze... i tak dalej...

(Tu macie spis ingrediencji wraz z efektami w wersji PL. format Excel ---> https://home.autocom.pl/hellmaker/files/ingredients.zip)

pytanie:
dlaczego alchemia? ponieważ nigdzie nie zdobędziemy i nigdy nie zrobimy przedmiotu, który by nam nawet tymczasowo dał tak wysoki bonus do czegokolwiek jak napoje stworzone przy pomocy alchemii...

xanat0s: tu podpisuje sie wszystkimi nogami i rękami! Z początku nie "alchemikowałem" (w umiejętnościach głównych albo pobocznych ją mam), ale odkryłem, jakie to przydatne! dlatego alchemikujcie :) Kiedy jesteście na zadupiu, zero sprzedawców i zero butelek np. wyleczenie z zarazy, a jestescie zarażeni, chorujesz czy alchemikujesz? :)

efekt:
majac 3000 INT byłem w stanie stworzyć samodzielnie praktycznie za pierwszym razem jakikolwiek przedmiot za pomoca Zaklinania - nawet daedryczną tarczę + 30 do siły na stale...
(taki przypisek od Hellmakera: przy Zaklinaniu na poziomie 100 nie trzeba już tak kombinować :) Poza tym uzupełnianie przedmiotów magicznych przy pomocy słabiutkich kamieni dusz wypełnionych szczurami, czy innym chłamem też podnosi umiejętność.)
(I drugi przypisek od Hayabusy: skutecznosć zaklinania zależy też od umiejętności od jakiej zależy tworzony efekt. Przykładowo, gdy nakręciłem Zniszczenie na 100 to całkem łatwo zaklinałem potężne obrażenia różnego rodzaju, za to mając przywołanie na 40 miałem bardzo duże kłopoty ze stworzeniem przedmiotu który przywoływał cokolwiek na dłużej niż 5 sekund. Wygląda na to, że wpływ umiejętności z jakiej pochodzi dodawany czar jest nie mniejszy niż inteligencji.)

--> Kostka i łapanie dusz by @[email protected], Enchant by Trollf.

---------------------------------
DODAWANIE I URUCHAMIANIE PLUGINÓW

1. Przegrywasz pliki z plug-ina do miejsc wskazanych w readme (powinien być jakiś txt w zipie :>)
2. Jeżeli masz wersję Morro PL to uruchamiasz Konwerter i wskazujesz plik, który ma być przetworzony - jeżeli masz wersję angielską Morro - to ten pkt jest nieważny :) Pojawi Ci się w Morrowind/Data Files plik z nazwą taką samą jak zmieniany, tylko z "_" z przodu. Usuń stary, zmień nazwę na poprzednią.
3. Odpal Edytor i wejdź w File/Data Files - zaznacz dwuklikiem na kwadraciku po lewej od nazwy Morrowind, Tribunal, BloodMoon (te dwa ostatnie jeżeli je posiadasz), oraz plugina. Z tym, że plugina w ten sposób, że po prostu klikasz na niego, a potem na dole po lewej jest "Set as Active File"(zmieni Ci się status plugina na „Active”. Klikasz na OK.
4. Czekasz, aż Ci się wszystko otworzy
5. Klikasz na Gameplay/Edit Scripts - otworzy Ci się nowe okienko.
6. Klikasz na "Recompile All"
7. Czekasz aż się skończy przetwarzać - na dole okienka masz postęp kompilacji.
8. Zamykasz okienko Edytora Skryptów
9. Klikasz na File/Save
10. Zamykasz wszystko i odpalasz grę - otworzy Ci się ten pierwszy screen , gdzie drugie od góry to "Pliki". Wejdź w to. Zaznacz znanym już nam dwulikiem tegoż plugina. Kliknij OK.
11. A teraz kliknij spokojnie na Uruchom Grę i ciesz się pluginem :D

-->by Hellmaker
---------------------------------
Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań :-D. Jeżeli macie jakieś propozycje ulepszenia wstępu lub jakieś ciekawe linki to informujcie. Postaramy się uaktualnić wstęp.

Przypominam abyście nie zapomnieli kliknąć na tą czerwoną kropkę po prawej stronie poprzedniego wątku i kliknęli na szarą przy nowym :-)

p.s.Wprowadzone małe zmiany.Standardowo:Hell nie bij;)

Sznureczek do poprzedniej części:

30.08.2003
22:14
[2]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Porządkowy UP

Może byśmy tak spolszczyli tekst całego wstępniaka?

30.08.2003
22:19
smile
[3]

Solymr [ Komandor ]

bard--------------->>>czy to znaczy ze wyszedlem na lame???

30.08.2003
22:23
smile
[4]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Nie,każdemu może się zdarzyć,zwłaszcza na początku użytkowania forum.

Ano,troche mnie to uderzyło w ES:3 że nie ma ani dzieci,ani grubasów,ani nie można mieć dziecka:)(tak jak to wszystko było w BG2)


p.s.coraz częściej mi się zdarza błąd 500,nie wiem czemu:(

31.08.2003
15:48
smile
[5]

Solymr [ Komandor ]

czy twierdz ktra zbuduje se w zwiazku z kłestem dla rodu haalu bedzie duża
czy bedzie w niej zbrojownia pracownia alchemiczna itp.
??????
no i czy bedzie duza sypialnia

31.08.2003
16:28
smile
[6]

Solymr [ Komandor ]

nareszczie-------->>> znalazlem w necie plugin ktury likwiduje swiecenie przedmiotów magicznych!!!!!
jesli ktos jest zainteresowany to niech zjrzy na www.morrowind.now.pl

31.08.2003
18:07
[7]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

twierdza ma etapy budowy, ja mam redorana i jest do dupy. Zabralem sie za przebudowe ale cos spieprzylem i sie [email protected]#em i czekam az mi sie znowu zachce

31.08.2003
23:54
smile
[8]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Eh zabieram sie do roboty mojego "małego" koncika w Bal Isra, narazie idzie niezle:)

01.09.2003
00:11
smile
[9]

Chupacabra [ Senator ]

wlasnie zauwazylem cos fajnego w Bloodmoonie. Zabudowa sie zmienia dynamicznie, tj jednego dnia sa mury, rano nie ma. Powstaje tez cala nowa osada, calkiem fajnie to wyglada, na poczatku sa dwa slupki, potem fundamenty, coraz wiecej budynkow, kopalnia itp. Tylko troche jest to smieszne, ze cala kolonie tworzy 3 robotnikow i jeden ochroniarz/nadzorca:)) A budynkow jest z 9:) Zamieszczam screena z widokiem tej osady, Raven Rock w trakcie budowy

01.09.2003
00:26
[10]

Chupacabra [ Senator ]

a tu mamy screena pieknej paly;) Gdyby nie to, ze jest taka ciezka i wolna sie nia macha, to byla by super rzecz. Ale jaki ekstra efekt dymu z glowicy:) Dostaje ja sie za wykonanie zadania. Coraz bardziej mi sie ten dodatek podoba, jestem wodzem swojego wlasnego klanu, chlam z nimi miod:) wysylan na polowania itp atrakcje. Swietny jest filmik, jak sie wilkolakiem zostaje, no i jaki efekt. Niestety bestyjka jest lihca ze hej:( Zostalem zarabany przez jedna panienke z mieczem, ktora mojej normalnej postaci by nawet nie zarysowala. A zycia mialem jakies 1500

01.09.2003
01:40
[11]

Chupacabra [ Senator ]

uups. a gdzie fotka? Teraz byc juz powinna

01.09.2003
11:14
[12]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

To jak jest najlepiej zrobic fabule w bloodmoonie tzn. jakie sie dostaje artefakty itp.

01.09.2003
12:27
[13]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

kurde mam problem w edytorze:

czy jest w stylu redoran cos takiego z dziurą tylko ze mniejsze?=============>

01.09.2003
12:28
[14]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

...bo wystepuje taki bląd===================>

01.09.2003
17:05
smile
[15]

Hakim [ Konsul ]

Czy ktoś może wie jak zmusić plagin "Sword of the Perithia" do działania z polską wersją gry Morrowind?
Oryginalne pliki *.esp wtyczki "Sword of..." konwertują się z błędami, a pliku głównego plaginu SOPBeta1.4.esp (nazwa oryginalna) nie można ustawić jako Active w TES Construction Secie, ponieważ ma status Master File.
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

01.09.2003
19:36
smile
[16]

Smoolec [ Legionista ]

Mam pytanie do tych którzy ukończyli BLOODMOONA. Jeśli Morrowind to 100%, to ile około % jest BLOODMOON? Jakiej długości jest ten dodatek??

01.09.2003
19:56
[17]

Chupacabra [ Senator ]

ja tam gram w bloodmoona od paru dni i na razie zabawa jest przednia. Jest jakby ciekawiej niz w watku glownym, nie ma idz tam zabij, przynies. Jest wiecej kombinowania. Ja dla mnie to oplacalo sie go kupic za te 15zl:)

01.09.2003
20:00
[18]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam pytanko. Otóż zastanawiam się nad kupnem Tribunala i chciałem się Was poradzić czy juz kupować, czy jeszcze zaczekać. Od razu napiszę, że wątku głównego jeszzce nie skończyłem (w ogóle doś mało głównych misji wykonałem). Mam Wojownika na 20 levelu, jestem Czarnoksiężnikiem w Gildii Magów i Szermierzem u Wojowników. Jestem też w paru innych gildiach, ale na razie bez większych sukcesów.

I drugie pytanko, a właściwie prośba, którą juz umieszczałem na forum, ale bez odzewu. Czy ma ktoś listę wszystkich stopni w każdej Gildii i ich wymagania. Nie wiem, czy to dość jasno powiedziałem. Chodzi mi np. o to jakie wymagania trzeba mieć na Mistrza Magii w Gildii Mgów itp.

01.09.2003
20:06
[19]

@[email protected] [ ]

Gordek ---> Jesli mozesz to kup. Chocby dla samego ulepszonego dziennika (ech... ten dziennik powienien sie ukazac w jakims patchu... :| ) :). Nie musisz wykonywac od razu zadan z dodatku, a jak juz napisalem ulepszony dziennik to bardzo fajna sprawa. Wprawdzie mozesz miec _lekkie_ klopoty z najemnikami, ktorzy beda probowac Cie zabic, ale jako, ze gra dostosowo(u?)je umiejetnosci najemnikow do Twojego poziomu to raczej sobie z nimi poradzisz.

01.09.2003
21:12
[20]

Ziuziek [ Chor��y ]

gordek --> wszystkie poziomy i wymagania potrzebne są podane w moim poradniku

01.09.2003
21:28
[21]

BATE [ Chor��y ]

Witam wszystkich oraz zwracam sięz gorącą prozbą o wybawienie mnie z kłopotu,muszę mianowicie przynieść jakiemuś gostkowi kościany Łuk Wycieńczenia Sul-Senipula , a już wcześniej złupiłem cmentarne jaskinie Urshilaku. Bez tego pieprzonego łuku nieukończę głównego wątku.Czy ktoś jest w stanie poratować mnie hasłem na konsole.

01.09.2003
21:50
smile
[22]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Bate ----->

player->AddItem "bonebiter_bow_unique" 1

Ziuziek ---> a może Gordek nie ma abonamentu ani komórki ? :)

Gordek ---> podaj maila, albo wyślij mi swojego maila na mojego :) to Ci wyślę cały spis :))))

01.09.2003
22:16
[23]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

ha zrobilem sobie wrescie zaciszny kącik w Bal Isra, jak chcecie to zapodam kilka screenow

01.09.2003
22:27
[24]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Dobra tan nie moge sie powstrzymac

Ekhem, lejdis end dżentelmens:

oto moja chatka od frontu...

01.09.2003
22:28
[25]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

...a oto co widac zaraz po wejsciu...

01.09.2003
22:29
[26]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... oto tyly parteru...

01.09.2003
22:34
[27]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... oto moje biuro, tutaj siedzac wygodnie na wibracyjnym fotelu przyjmuje innych wielkich rady rodu redoran...

01.09.2003
22:37
[28]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... a oto moja sypialnia, planuje jeszcze rozbudowe i zalozenie haremu ...

01.09.2003
22:40
[29]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... a tu z wielkimi rodu rady redoran pedzimy sobie bimberek i milo spedzamy czas(z haremem bedzie milej)...

01.09.2003
22:41
[30]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... a to hall-zbrojownia 1/2...

01.09.2003
22:44
[31]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

... hall-zbrojownia 2/2. Koniec:)

01.09.2003
23:23
smile
[32]

Ziuziek [ Chor��y ]

Hellmaker --> to niech wysle od qmpla i odda mu kase :PPP

01.09.2003
23:52
smile
[33]

Roko [ Generaďż˝ ]

Help !
Gram w Bloodmona i utknąłem w jaskini gdzie jest quest do Earth Stone, chodzi zdaje się o jakąś muzykę.
Czy ktoś wie o co tam trzeba zrobić?

02.09.2003
00:38
[34]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Hellmaker --> Z góry THX za te info, które mi przyślesz na miala :) A mój mail to [email protected]

Ziuziek --> Wiem, że jest to w Twoim poradniku. Tylko cały czas mi szkoda tych 6 zł, chociaż musze przyznać, że poradnik do morro to jedyny poradnik nad którego kupnem przez SMS naprawdę się zastanawiałem.

For All --> Kasę mam, więc jednak kupię Tribunala i bedę zbierał kasę na Bloodmona. Dzięki za pomoc.

02.09.2003
00:48
smile
[35]

Chupacabra [ Senator ]

Roko--> musisz wejsc do wewnetrznej jaskini, beda tam 3 stalatkyty i 3 stalagminty. Stalaktyty odgrywaja melodie z 4 dzwiekow, a ty musisz odegradz na tych piszczalkach na dole taka sama, wtedy melodia sie zmieni i musisz druga zagrac. Poklikaj nawet bez sensu, powinno ci sie udac, A z jaskini wychodz dopiero jak bedziesz miec wpisc, zeby do kamienia wrocic, zeby potem sie nie wracac, jak ja:)

PS, czy twoja ksywka pochodzi od takiego wloskiego aktora;)?

02.09.2003
06:45
[36]

Jozzo [ Konsul ]

czesc mam drobne pytanie : gdzie sa sprzety alchemiczne z jakoscia secretmaster ?

02.09.2003
09:24
smile
[37]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Jozzo ---> z edytora wynika, że nigdzie. Prawdopodobnie jest jak z Lordem Małpim Rozumem - jakieś testowe, albo coś ...

02.09.2003
12:51
smile
[38]

Father Michael [ Padre ]

Wrrrr!!! Morrowind mi zdziczal! Wczoraj nagle, w czasie ruszania myszka, np obrot o 360 stopni, zaczal przycinac, zupelnie jakby myszka byla zabrudzona (sprawdzalem, czyscilem, jest czysta), a poza tym czesto nie reaguje w ogole na klawisze F, R itp. Oczywiscie pod Windowsem i innymi grami wszystko dziala w porzadku, reinstall gry i grzebanie w menu rowniez nie pomoglo. Macie jakies inne pomysly?

02.09.2003
12:58
smile
[39]

Hacker X [ Pretorianin ]

Harry całkiem przytulne mieszkanko :) może też bym sie za takie zabrał ... tylko mi sie juz pawie morro znudził ... Ile ci zajeła ta chata ??????????
a z tym secretmaster ... no właśnie może w konsoli :)

02.09.2003
14:04
smile
[40]

Hacker X [ Pretorianin ]

Niewie ktoś z kąd wziąść edytor do morra ???? miałem formata a niemam płyty z nim :(

02.09.2003
16:21
smile
[41]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hacker X ----> z konsoli oczywiście że można. Tylko w normalnej grze jest nie do znalezienia.

02.09.2003
16:27
[42]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Hellmaker --> Dzięki za poradnik. Jak uważacie lepiej najpierw kupić Tribunala czy Bloodmona?

02.09.2003
16:43
[43]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Haker: ja zacząlem jednego dnia z przerwami a skonczylem drugiego rowniez z przerwami robilem a ochota na morro ci wroci tylko nie graj, zrob se przerwe

02.09.2003
17:30
[44]

Viadermaster [ Chor��y ]

Czy ktoś z Was może zabił Divaytha Fyra i kontynuował gre?? ( Kusi ta zbroja, oj kusi ...)

02.09.2003
17:48
smile
[45]

Solymr [ Komandor ]

viadermaster---------------------->>>ja zabiłem fyra ale dopiero po ukonczeniu glównego wątku
jak chcesz to go zabij ale po ukonczeniu gluwnego watku

02.09.2003
17:48
smile
[46]

Czamber [ Czamberka ]

Czy ktoś z was juz ukończył Bloodmoona?
Mam problem na wyspie: jest to chyba główny wątek, mam usunąć sprzed drzwi jakiegoś gostka, ale tak aby go nie zabić, ale on nie chce ze mną gadać. Z kim mam pogadać, albo co mam zrobić aby się zgodził nie blokować już tych dzrzwi?

02.09.2003
17:52
[47]

Viadermaster [ Chor��y ]

Solmr, a nie wiesz może gdzie jeszcze można znaleźć daedryczne naramienniki (zanim dostane Wraithguarda), no bo właściwie tylko tego mi brakuje ............

02.09.2003
17:54
[48]

Viadermaster [ Chor��y ]

Solymr oczywiście - pardon

02.09.2003
18:01
smile
[49]

Czamber [ Czamberka ]

czekam i czekam i nikt nie odpowiada...
mam jeszcze jedno pytanie: gdzie jest kaplica Azury, bo chce dostać to zadanie o którym sporo było w poprzednich wątkach(chodzi mi o to zadanie co trzeba na jakiejś wyspie zabić deadry i nie przeszkadzać jakiejś pani w domku).

02.09.2003
18:13
smile
[50]

Roko [ Generaďż˝ ]

Chupacabra --> dziwna sprawa ale z tych stalaktytów nie wydobywa się zadna melodia tylko dym, z jednych zółty a z innych biały ( ?? )
Klikałem chyba pół godziny i nic! Nie wiem co robić ;(

A ksywka pochodzi z takiego animowanego filmu o śmiesznym kangurze :) Do tego włocha to mi dużo brakuje :))))))))))))))

02.09.2003
18:21
[51]

Viadermaster [ Chor��y ]

Czamber - kaplica Azury jast dokładnie na wschód od Molag Mar tuż przy morzu

02.09.2003
18:28
[52]

Czamber [ Czamberka ]

Viadermaster - dzieki, ale wydaje mi sie ze juz tam kiesys bylam i nie dostalam zadnego zadania, ale moze sie myle. a moze znasz odpowiedz na moje wczesniejsze pytanie dotyczace goscia ktorego mam usuna spod drzwi nie zabijajc go?

02.09.2003
19:01
smile
[53]

Solymr [ Komandor ]

gdzie znajduje sie kirys bogów???

02.09.2003
19:08
[54]

Viadermaster [ Chor��y ]

W podziemiach Ebonheart ale i tak smoczy kirys jest lepszy :)))

02.09.2003
19:13
[55]

Solymr [ Komandor ]

a w kturej czesci ebonhert???

02.09.2003
19:17
[56]

Czamber [ Czamberka ]

Solymr - kirys jest w podziemiach, mozna sie do niego dostac idac do jaskini pod woda, ktora znajduje sie zaraz nad brzegiem(jesli idziesz od statku to powinienes miec jaskinie po prawej twojej stronie, tylko najlepiej idz brzegiem z wlaczona lokalna mapka)w jakini jest gosviu, kory ukradl ten kirys, musisz go zabic oczywiscie. jest tam drugie wejscie do budynkow, ale zamkniete.

02.09.2003
19:17
[57]

@[email protected] [ ]

Witam.

Solymr --> Kirys Bogów ( heavy armor), Podziemia Grand Council Chambers - Ebonheart
Jak nie wiesz gdzie to to mozesz sprawdzic w CSie albo pojdz do Ebonheart, do komnat wielkiej rady, zejdz na sam dol i poszukaj dzwi.

02.09.2003
19:18
smile
[58]

Viadermaster [ Chor��y ]

Albo wchodzisz z najbardziej zachodniej części zamku ( za zamkniętymi drzwiemi masz sekretne przejście w scienie- trzeba trochę poszukać) albo szukasz koło Ebonheart podziemnej jaskini juz poza zamkiem - gdzieś na płn-zach.

02.09.2003
19:20
smile
[59]

Czamber [ Czamberka ]

moze mnie ktos wreszcie poratowac z moim wczesniejszym pytaniem dotyczacym bloodmoona?
chodzilo mi o to, ze nie wiem co zrobic z gosciem, ktorego ma usunac sprzed drzwi, ktore blokuje, ale tak aby go nie zabic!!
nie wiem co robic, gosciu nie chce juz gadac.moze ktos wie?

02.09.2003
19:24
[60]

Viadermaster [ Chor��y ]

Czy jest jakaś dusza w morro ( nie licząc dodatków i duszy Viveka) która byłaby warta więcej niż 80 tys. ???

02.09.2003
19:37
smile
[61]

BATE [ Chor��y ]

Hell----> wielkie dzięki za ratunek

02.09.2003
20:04
[62]

Jerryzzz [ Senator ]

ja tu jestem nowy ale gra mnie powaliła! ma klimat!

02.09.2003
20:16
[63]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Kurde a ja mam pytanko co do bloodmoona: czy fabule sie zaczyna od misji w ktorej trzeba znalezc przyczyny spadku morali? Jesli tak to jak zdobyc klucz od szafki tego goscia? Bo kiedys w poprzednim sejwie to go zabilem i nie wiem czy potrzebnie

02.09.2003
20:22
smile
[64]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Czamber ---> Co do Gwiazdy Azury .... byłeś w Świątyni Azury a nie dostłeś questa ... a "enternąłeś" posąg Azury ? :) Tak jakbyś chciał z nim pogadać :) Bo to nie jest tak, że podejdziesz do niej i już ... :)))))

02.09.2003
20:36
smile
[65]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

dobra niewazne juz zrobilem:)

02.09.2003
20:44
[66]

Chupacabra [ Senator ]

a wie ktos moze, czy jest jakas komenda, zeby resetowac questy, bo kilka waznych zwalilem. Min Azury i zadanie dla rodu redoran, gdzie mialem zniszczyc figorke w swiatyni. Figurke pol gry nosilem, a przedwczoraj wywalilem ja gdzies, a okazuje sie bardzo potrzebna

02.09.2003
21:00
[67]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zna ktos jakos komende zeby nie byc w legionie? Bo pamietam ze kiedys zagadałem z jakims gosciem w ebonharcie co chcial ze mna walczyc na arenie a jak juz go pokonalem to sie pokazalo ze jestem w legionie i chce zeby rowniez w statsach zniknela zapiska i jeszcze chce zeby naprawic to samo z hlaalu

02.09.2003
21:12
smile
[68]

Viadermaster [ Chor��y ]

Wie ktoś może co trzeba zlożyć w ofierze na Górze Assarnibibi??

02.09.2003
21:16
[69]

Joker__ [ Pretorianin ]

Ludzie !!!!!!!!!!!
Jutro będę miał Morrowinda super a patrząc na wasze opinie na popszednich wątkach po prostu super !!!

02.09.2003
22:19
[70]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Dobra dzisiaj juz mi sie nie chce grac ale mam pytanie: robie sobie dla skaalow i mam dla posąga wiatru uwolnic jakies wiatry z jakiejs jaskini tylko czy ona wygląda jak taki grobowiec czy jak taka dziura w ziemi bo ten kamien nazwal to "........ tomb" i jeszcze chcialbym wiedziec co to za jaskinia calkowicie na wschodzie o nazwie Connorflenge bo tam stal jakis goly facet i byly 2 trupy i to chyba byl wilkolak i nie wiem czy dobrze ze go zabilem bo moze dopiero w jakims quescie...

02.09.2003
22:23
smile
[71]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Najedz się grochówki, to uwolnisz wiatry :D

02.09.2003
23:10
[72]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

No zajebiscie smieszne Hell tylko te wiatry trzeba przywrocic zeby jakos tam czesc harmonii na soltsheimie przywrocic czy cos w tym rodzaju:P

03.09.2003
01:42
smile
[73]

Chupacabra [ Senator ]

Hary_in da house --> lec dokladnie w tym kierunku, jaki byl napisany na obelisku, nie pamietam jakis to juz byl. Znajdziesz tam grobowiec, jego nazwe tez bedziesz mial podana,a w nim bedzie taki worek. Klikasz na niego i masz wpis w dzienniku. Troba nazywala sie chyba Greedy's Man bag, grobowiec CHYBA podobnie

03.09.2003
03:57
[74]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam dwa pytanka:
1. Czy jak zrobię wszystkie zadania dla Rodu Hllalu i będę miał najwyższy ich stopień, to będę mógł wstąpić do któregoś z pozostałych rodów?
2. Własnie niedawno zainstalowałem Trójcę i mam pytanie, czy jak już pogadamy ze strażnikiem i tym gostkiem w Ebonheart odnośnie ataków na nas, to te ataki już się nie powtórzą?

03.09.2003
07:11
smile
[75]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Gordek ---->

1. Nie możesz
2. Musisz pogadać jeszcze z magiczką, o której powie Ci ten gostek w Ebonheart. Przeniesie Cię ona do Twierdzy Smutku, a tam pogadać z takim Argonianinem magiem (pojawisz się dwa/trzy metry od niego :)) żeby Cię przeniósł z powrotem do Ebonheart. wtedy już na pewno ustaną :) I możesz sobie spokojnie pomykać dalej :)

03.09.2003
09:42
smile
[76]

Owen [ ]

Gordek ---> Co do ataków. One ustaną same z siebie. Jest ich tylko określona ilość. Niezależnie od tego z kim będziesz rozmawiał, nic to nie zmiani. Musisz przeżyć. Jak je przeżyjesz (około 9) to więcej się nie powtórzą.

03.09.2003
10:13
smile
[77]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Owen --- > nie sądzę. Mnie atakowało zawsze dwóch i to chyba przez pół roku co drugi odpoczynek. Zresztą wsytarczyłoby żebym poszedł do Gidlii Wojowników w Balmorze (zawsze tam sprzedawałem zbroje) i Ci mogę dokładnie powiedzieć. Z tego co pamiętam, to przekroczyła ich ilość 40 - więc musieli mnie atakować conajmniej 20 razy. W końcu się wkurzyłem i poszedłem do gościa :)))

03.09.2003
12:39
smile
[78]

Morgius [ Pretorianin ]

Mam problem z Trojca - walcze z dowodca Mocznego Bractwa Dandrasem Vulesem, prawie go zabijam i pojawia sie nieskonczonie powtarzajacy sie dialog, czy ktos wie jak to rozwiazac ?

03.09.2003
13:51
[79]

Hacker X [ Pretorianin ]

Hell mówiłeś że zamówiłeś sobie bloodmoona ... skąd ??? jak z neta to podaj adres stronki :>
ehh ale wy macie dobrze.... ja siedze w szkole i się ucze ... a wy sobie gracie w morrowinda .... :(

03.09.2003
13:52
smile
[80]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hacker X ----->

03.09.2003
13:55
[81]

Hacker X [ Pretorianin ]

Ktoś pytał: "Czy jak zrobię wszystkie zadania dla Rodu Hllalu i będę miał najwyższy ich stopień, to będę mógł wstąpić do któregoś z pozostałych rodów?" da się dołączyć do innych rodów ... ale tylko za pomocą plugina :P
Odpowie ktoś na moje wcześniejsze pytanie? : " Niewie ktoś z kąd wziąść edytor do morra ????"

03.09.2003
14:13
smile
[82]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Hacker X ----> po pierwsze SKĄD :P A po drugie chociażby ode mnie :)
Będę około 17-18, to puknij do mnie na GG :)

03.09.2003
14:28
smile
[83]

Hacker X [ Pretorianin ]

THX THX THX THX THX THX THX :):):):)

03.09.2003
14:35
[84]

Owen [ ]

Hell ---> No to mnie zaskoczyłeś. Ja nie miałem takich problemów. Owszem, dwójkami, ale nie więcej niż 10 razy. Praktycznie po każdym wypoczynku, i to nawet w lokalizacjach zamkniętych takich jak gildia...

03.09.2003
16:45
[85]

Solymr [ Komandor ]

istnieje jakis ladny komplet do smoczego kirysa
hacker X---------------->>>ja tez musze do szkoly a nie do kompa
chlip chlip

03.09.2003
17:06
[86]

Czamber [ Czamberka ]

Mnie ciągle chodzi o to zadanie w Bloodmoonie!! Dla przypomnienia: mam usunąć gościa, który blokuje jakieś dzrzwi, ale mam go usunąć w taki sposób, aby go nie zabić; nie wiem z kim mam gadać, bo gadalam już ze wszystkimi w osadzie i po prostu nie wiem co z tym questem zrobić! Może ktoś to już przeszedł i wie o co mi chodzi?
Poza tym co do Azury, to jednak nie byłam w jej świątyni i nie dostałam jeszcze zadania, ale to sie wkrótce zmieni. Byłabym jednak wdzięczna, gdyby ktoś mnie poratował z zadaniem usunięcia gostka sprzed dzwi...

03.09.2003
17:21
[87]

Czamber [ Czamberka ]

czy naprawde nikt jeszcze nie ukończył tego questa?? Czy po prostu nie chcecie pomóc biednej dziewczynie? :)

03.09.2003
18:04
[88]

Czamber [ Czamberka ]

RATUNKU!!!

03.09.2003
18:13
[89]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Czamber-->Po prostu nie kazdy kradnie cudza prace.


Sory ze tak dlugo sie nie odzywalem,ale pewien problem techniczny na kompie zwalil mnie z nog;)

03.09.2003
18:46
[90]

Czamber [ Czamberka ]

czy ktos odpowie na moje pytanie?

03.09.2003
19:13
smile
[91]

Solymr [ Komandor ]

czy ktos odpowie na moje pytanie
czy jest jakis ladny komplet do smoszego kirysu???

03.09.2003
19:54
[92]

Viadermaster [ Chor��y ]

Załóż Pięści Randagulfa i Opokę Eleidona - nikt ci nie podskoczy ( no, prawie nikt) .

03.09.2003
21:16
smile
[93]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Czamber ---> Spróbuj sposobem :)
Kup sobie czary sprowokowanie humanoida i uspokojenie humanoida, a potem przygotuj pierwszy i pójdź do gościa.
Sprowokuj go - zacznie Cię atakować, więc zacznij uciekać - jak odbiegniesz wystarczająco daleko (on pewnie pobiegnie za Tobą), żeby już nie blokował drzwi to rzuć na niego czar uspokojenie humanoida :)) Może się uda :)

03.09.2003
21:18
smile
[94]

Smoolec [ Legionista ]

mam pyatnia odnosnie BLOODMOONA

1. Jak wielki jest bloodmoon porównując do tribunala albo morrowinda?
2. czy są nowe questy dla tych gildii, które byly w morrowindzie? (np. wojowników, ród hlaalu itp,)
3. czy sa jakies nowe gildie?
4. czy sa jakies nowe skladniki do potionów??? albo efekty czarów?

03.09.2003
21:19
smile
[95]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

Mam pytanko: jeśli chcę, by bełty jak trafią zadawały mi dodatkowe jeszcze obrażenia od jakiegos czaru to musze zakląć kuszę czy bełty. Mam problem właśnie bo jak zaklniam kuszę to efektu dodatkowego nie widzę, a nie mogę zakląć bełtów( nie ma takiej mozliwości). Jest jeszcze drugie pytanie o czystego morrowinda bez dodatków. Gdzie można znaleźć dadedryczny topór wojenny(jdnoręczny) albo bojowy(dwuręczny)??? (tak wiem, że w daedrycznych ruinach ale tak bardziej konkretnie w którym miejscu i.t.p.)

03.09.2003
21:28
[96]

Viadermaster [ Chor��y ]

Klasyczny sposób na daedryczne bronie to oczywiście robienie save'a przed skoszeniem darów na ołtarzu w ruinach i sprawdzanie cóż to nam Książe Dremor tym razem wyrzuci . Chyba nie ma żadnych toporów daedrycznych nieumagicznionych które nie wypadalyby losowo z Ksiecia dremor lub dremory. No ale cóż , moge sie mylić :-)

03.09.2003
21:45
smile
[97]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

Hmmmmmmmmm ja jeszcze w sumie daedrycznych ruin zwiedzać nie zacząłem bo dopiero mnie ci nawiedzzeni akwizytorzy od Dagoth Ura zaczeli nachodzić, ze mnie wzywa;-) w każdym razie widzialem na stronie "adamyntowa wieża"(www.morrowind.now.pl) że takie topory są( ten dwuręczny zadaje nawet 80 obrażeń, ale ja raczej wolę jednoręczny, gdyz jako barbaryńca nie moge nosić cieżkiego pancerza to chce chociaz tarczy uzywac). I dalej prosze na odpowiedz co do kusz bo lubie sobie czasem zapolowac na jakies stwory( najlepiej na te upierdliwe skrzekacze;-) )

03.09.2003
21:56
[98]

Czamber [ Czamberka ]

dzieki za odpowiedz, Hellmaker.

03.09.2003
22:25
smile
[99]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Filevandrel ----> daedryczny topór dwuręczny, daedryczną tarczę i daedryczny hełm oraz najlepszą tarczę w grze tzn Opokę Eleidona (tylko w ostatnim grobowcu musisz się rozejrzeć - wisi pod sufitem :>) znajdziesz w Ibar-Dad - to jest jaskinia (mapkę z lokalizacją masz obok) - jest tam dwóch magów, dwóch Książąt Dremor i Złota Święta - tak w ogóle to jest tam sprzętu na tak na oko jakiś 1 mln :D Potrzebujesz do tego Łamacza Zamkow Ekasha (zwój) i jakieś napoje do oddychania pod wodą.

NIE da się zaczarować ani bełtów ani kusz tak, żeby zadawały dodatkowe obrażenia - chyba jest do tego jakiś plugin, ale nie jestem pewien.

A jednoręczne topory ... no cóż - niestety losowo występują tylko u Książat Dremor :/

03.09.2003
23:04
[100]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

No zesz zrobilem sobie trzy kamienie i mi sie znowu morro wywalil i juz mi sie nie chce ech ostatnio sie czesto wywala

04.09.2003
14:41
[101]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

dzieki tylko... z tej mapki nie bardzo moge wywnioskować dokładnie gdzie się znajduje Ibar-dad(a propos o tym, że tam jest tyle sprzetu wiedziałem, ale kurde trzeba bedzie na kilka razy nosić). Przy okazjii trzeba złapać parę dusz do zaklęcia tego topora;-)

04.09.2003
14:47
[102]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

I jeszcze jedno: czy mozna jakoś zdobyć komplet Indorilskiej zbrojii bez zabijania strażnika z Vivec??? a mapke z dojsciem do ibar dad to bede mial bo moji kumple juz tam byli( i ich rozwalili:-))))

04.09.2003
15:11
[103]

Hakim [ Konsul ]

Patrzcie co się u mnie zalęgło w Morrowind w oczekiwaniu na Bloodmoona PL.
:-)))))))))))

04.09.2003
15:15
smile
[104]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Filevandrel ----> po lewej stronie mapki masz Khuul - do tego miasteczka to łazikiem dotrzesz - bodajże z Ald-Ruhn - reszta chyba jest prosta ? :)

Zrób inaczej. Kup sobie czary Oznaczenie i Przeniesienie - Oznacz sobie miejsce np. w pokoiku w Balmorze w Gildii Wojowników, potem udaj się do Ibar-Dad, wytłucz wszystko, złóż sobie wszystko na jedną kupę w jednym miejscu, potem stań tak, żeby wszystko zebrać bez ruszania się, odpal Przeniesienie, wywal wszystko na podłogę :)
Nie będziesz musiał 30 razy latać ze złomem :)

Można - gdzieś przy którejś Twierdzy jest martwy Indorilianin - wiąże się to z jakimś questem - nie pamiętam jakim - który jest ubrany w full zbroję :)

04.09.2003
15:18
smile
[105]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Filevandrel ---> BTW - ściągnij sobie ode mnie ze stronki Mapkę interaktywną - przydatna jest bardzo :) Wpisujesz nazwę lokacji (tzn pierwszą literę wystarczy, bo musisz wybrać z listy) klikasz na strzałkę i Ci pokazuje gdzie to jest :)

04.09.2003
15:20
[106]

Hakim [ Konsul ]

Filevandrel ---> możesz okroić koszary straży świątynnej w Vivek - to tam gdzie jest Dom Mądrości albo Sprawiedliwości (tylko nie gwarantuje, że tam jest cała zbroja - na pewno większość jej elementów)
-przy wykonywaniu misji dla Legionu - jest misja (zlecana od Fralda Białego z Ebonheart) w której maszodnależć strażnika Legionu który nabroił - gdy go odnajdziesz zaatakuje cię dwóch strażników - ubijesz ich i zbroja Twoja (2 komplety), ale to chyba odpada bo jednak musisz zabić strażników
-jest jeszcze misja w której musisz odnależć zaginionego strażnika świątynnego w jakiejś twierdzy - tylko nie pamiętam dla kogo ta misja była i jaka to była twierdza
-w niektórych misjach dla świątyni możesz otrzymać niektóre elementy zbroji
Powodzenia

04.09.2003
15:40
smile
[107]

@[email protected] [ ]

Witam.

Mam pytanie: czy ktos juz kupil Bloodmoona? Jesli tak to jakie wrazenia po grze? Jak jakosc spolszczenia gry i instrukcji?

Hakim ---> Fajny smok :).

04.09.2003
16:01
[108]

Filevandrel [ Dyżurny Filet Kraju ]

dzieki zobaczymy moze sobie jakos poradze:-)))))))))))

04.09.2003
16:07
[109]

Viadermaster [ Chor��y ]

Ta twierdza o którą wam chodzi to Kogoruhn

04.09.2003
16:18
[110]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam pytanie. Otóż nie wiem za bardzo jak działaedytor do Morrka, a dokładniej jak sprawdzić, gdzie jest poszukiwana przeze mnie broń. Najpierw ładuję wszystkie pluginy, ale gdy najeżdżam na poszukiwaną broń (w zkładce Weapon), nawet klikam 2 razy na nią, nie ma tam żadnej lokalizacji. Na mapie obok, też się nic nie pojawia.

04.09.2003
16:18
[111]

Viadermaster [ Chor��y ]

Acha, jeśli ktos zaczyna dopiero grać to jest w miare łatwy sposób na zdobycie daedrycznej katany oraz pełnej indoriliańskiej zbroi prawie bez walki mając nawet 1 lvl.

Może kogoś to zainteresuje :)

04.09.2003
16:34
smile
[112]

Solymr [ Komandor ]

jakie sa najlepsze naramienniki oraz nagolenniki

04.09.2003
16:36
smile
[113]

Solymr [ Komandor ]

hakim------------->>>skad u ciebie takie mile stworzonko???
chodzi mi naturalnie o tego smoka(?)ze screena

04.09.2003
16:58
smile
[114]

@[email protected] [ ]

Solymr ---> Daedryczne. Nagolenniki do zdobycia w posiadlosci Dren a naramienniki ma Fyr.
Gordek ---> OTwierasz edytor i _tylko_ glowny morrowinda ew. jesli chcesz znalezc bron z moda to zaznaczasz go i klikasz Ustaw jako aktywny. Potem znajdujesz bron, ppm i info.

04.09.2003
17:01
[115]

@[email protected] [ ]

errata:
jest:
' glowny morrowinda '
ma byc:
'glowny plik morrowinda'.

Pozatym w CS mozesz miec aktywny tylko _jednen_ mod.

Acha. Jesli po nacisnieciu 'info' w okienku nic nie bedzie to znaczy, ze dany przedmiot mozna zdobyc _tylko_ podczas questow.

04.09.2003
17:11
[116]

Solymr [ Komandor ]

@[email protected]>>>jestes pewien???
nie ma żadnych super bajer mocnych naraminnikow magicznych???

04.09.2003
17:33
[117]

@[email protected] [ ]

Jesli mowimy o podstawowym Morro to nie, ale od czego jest zaklinanie? :). Natomiast w Tribunalu mozna takowe zdobyc.

04.09.2003
17:40
[118]

Solymr [ Komandor ]

aha dzieki @[email protected]

04.09.2003
18:10
[119]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Viadermaster --> Czy mógłbyś napisać jak miare łatwy sposób zdobyć daedryczną katanę oraz pełną indoriliańską zbroję prawie bez walki mając nawet 1 lvl. Mnie to bardzo zainsteresowało, zważywszy, że na razie biegam w dość słabym cesarskim stalowym pancerzu, z drobnymi ulepszeniami jak Kirys Obrońcy coś tam, Dreughową tarczę i Hełm Ebonowy Serano.

04.09.2003
18:18
[120]

Gordek [ Generaďż˝ ]

@[email protected] --> dzięki za odpowiedź, zaraz to przetestuję.

04.09.2003
19:41
[121]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Kurde mam problem bo mam rozwiązac zagadke z kradziezą we wiosce i nie wiem z kim mam jeszcze gadac bo gadalem juz chyba z kazdym i i tak ten burak mi mowi zebym szukal dowodow

04.09.2003
19:56
[122]

Viadermaster [ Chor��y ]

Gordel -----> Oto jest instrukcja :)

1. Idziesz do kopalni Vassir-Didanat ( od Balmory na płd-zachod wzdłuż rzeki, przechodzisz przez most na lewy brzeg i idziesz na "krechę" zbaczając z drogi -powinieneś trafić) wchodzisz i wychodzisz ( plądrować można jak się jest zdolnych do udupienia kilku atronachów). Następnie idziesz do Vivek, Dzielnica Św. Olmsa, na plac,do nawiedzonego domu, schodzisz na dół i trafiasz do sekretnych pomieszczeń Rodu Hlaalu. Szukasz osobnika imieniem Dram Bero i zagadujesz o kopalnię. Wyjawiasz mu położenie a on sie pyta jakiej broni używasz ( ja odpowiedziałem że Długie Ostrze i dostałem katanę), więc wybierasz co chcesz.

To tyle odnosnie katany

04.09.2003
19:59
[123]

Viadermaster [ Chor��y ]

Gordek -------> teraz o zbroi ( sorki za wcześniejszego "Gordela" :) )

Idziesz do Maar Gan ( łazikiem z Ald'Ruhn) i wyruszasz mniej więcej na płn- wschod aż znajdziesz ruiny Kogoruhn.Zaraz koło twierdzy znajduje się martwy wojo który ma zbroje na sobie.

04.09.2003
20:00
smile
[124]

SEW [ Generaďż˝ ]

Pytanie do ludzi ktorzy kopili dzisiaj polskiego Bloodmoona.
Macie w pudelku mapke tej nowej wysepki?? Ja cholera niemam a slyszalem ze miala byc.

04.09.2003
20:09
[125]

Viadermaster [ Chor��y ]

Acha, byłbym zapomniał. Możesz miec problemy żeby się przebić do Kogoruhn. Jest pewne cudo które moze ci pomóc. Otóż dostajesz się do Gnisis lub Ald Velothi - przy drodze pomiędzy tymi miasteczkami stoi kobietka i chce żebyś jej wyciągnął pierścień ze stawu.Olewasz ją i rozgladasz się wokoło- powinieneś zauważyć gostka ledwo widzialnego. Zabijasz chwasta i zabierasz Amulet Cieni ( Kameleon 80% przez minute) . Jak bedziesz lazł do kogoruhn i spotkasz jakies stado to suię kamuflujesz i przechodzisz niezauważony.

Mam nadzieje że ci sie uda :))

04.09.2003
20:18
[126]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Kurde a ja mam propozycje troche jak juz bedziesz lepszy: opierdziel wszystkie 3 skarbce w vivec i sie zapisz do złodzieji bo jak juz wszystkie oskubiesz to cie bedo atakowac po jakims czasie ordynatorzy a w gildi złodzieji mozna se czyscic konto i cie juz nie atakuja a ze skarbcow to niezly hajs jest a straznikow prowokuj w ten sposob ze miejąc zalozoną indorialną i zagadasz do ktorego to ten cie zaatakuje ale to tylko jak sie menda nie bedzie chiala odsunąc bys mogl opierniczyc skarbiec a drzwi otwierasz jakims zwojem czy czym innym

04.09.2003
21:00
[127]

Hakim [ Konsul ]

Solymr ---> mod Morrowind Additions 1.0 autorstwa niejakiego M6n6M6(Derek). Mod ten dodaje wiele stworów (np smoki, słonie, motylki, węże, rekiny, młode ogary, pędraki, gigantyczne osy...), broni, i czegoś tam jeszcze. Jest on do sciągnięcia z:

04.09.2003
21:44
[128]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Viadermaster --> dzięki za info. Włsciwie to tak początkującej postaci nie mam, więc jak powiesz co to za stada są na drodze do Kogoruhn, to się zastanowię czy iśc po ten pierścień. Jak na razie daje sobie radę z Dremorami i Daedrothami. Trochę ciężko idzie mi z Olbrzymim Ogrimem, Skrzydlatym Mrokiem i Księciem Dremor. Z Atronachami też sobię radzę. Oczywiście wszystkie te potwory rozwalam pojedynczo, tylko w przypadku Ogrima, SM i KD musze się wspomagać w trakcie walki miksturkami przywracającymi życie.

Mam jeszcze 2 pytanka do wszystkich.
1. Gdzie znaleźć Braynasa Hlervu, któremu mam przkezać medalion Hlervu (zadanie zlecone przez Dżentelmena Jima Staycego w imieniu Bala Molager). W edytorze sprawdziłem i jest tam, że się znajduję na Popielnych Ziemiach, a to dość duże terytorium.
2. Co zrobić, żeby przeciwinik (bestia) nie powalała mnie na ziemię np. walcząć z Olbrzymim Ogrimem co chwila powalał mnie na ziemię, co sprawiało, że ledwo udało mi się go pokonać (bez misktur byłoby bardzo, bardzo ciężko)?
Z góry wielkie Dzięki za odpowiedzi.

04.09.2003
21:55
smile
[129]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

Gordek: jak jestes zmeczony i dostaniesz podczas walki to sie przwaznie przewracasz

Odpowie mi ktos na moje pytanie co do misji dla skaalow?

04.09.2003
22:27
smile
[130]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

Wlasciwie to nie przegladalem poprzednich watkow (procz osmego), ale w moim przypadku, a prowadze bretonskiego zlodzieja, najlepsza zbroja jest zbroja ze szkla. Poprostu zostawilem w cholere ciezki pancerz i szkolilem sie na lekki, teraz "szklanka" daje mi 105 KP w sumie... niestety nie wiem jak to wyglada na tle pozostalych osiagniec ;).

Viadermaster -> Co do tego amuletu cieni. To obie postacie i tak zaatakuja Ciebie, gdy tylko wyciagniesz pierscianek z wody, wiec na jedno wychodzi, a dluzej mozesz szabelka pomachac ;) A tak poza tym ten amulet rewelacyjnie jak dotad przydaje mi sie przy kradziezach.

Gordek -> 1. Braynas ma hate po wschodniej stronie Ald'Ruhn (wydaje mi sie, ze tak na wysokosci gildii magow)

04.09.2003
22:30
[131]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Hary--> akurat przy walce z tym ogrimem byłem lekko zmęczony (pasek kondycji nie był na maxa), ale np. przy walce z Atronachem Burz, miałem kondycję na full + odporność na porażenia, a i tak jak dostałem to leżałem na ziemi.

05.09.2003
01:12
smile
[132]

Hakim [ Konsul ]

Mam pytanie:
Gdzie można zdobyć (poza konsolą :)) hełm Deadryczne Oblicze Boga (to ten z numerem 1) oraz czy jedynym miejscem, gdzie znajduje się hełm Deadryczne Oblicze Strachu (nr 2) jest głowa Enara Dralora - strażnika znajdującego się w dolnym poziomie Wieży Zmierzchu w Upiornej Bramie?

05.09.2003
01:20
smile
[133]

Chupacabra [ Senator ]

Haryy --> co do questa w wiosce, to najpierw gadamy ze wszystkimi zainteresowanymi, potem w domu zony tego goscia skazanego na wilki przeszukujesz pokoj, pod poduszka znajdziesz liscik, czytasz go, gadasz z panienka, potem z jej kochasiem, na koncu z wodzem. Mozesz wybrac kare:) Dostajesz nagrode. Finito

05.09.2003
04:46
[134]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Kolejne 2 pytanka i czekam na odpowiedź na ostatnio zadane pytanie.
1. Gdzie jest wejście do podziemi Ebonheart, gdzie można znaleźć Kirys Bogów i czy trzeba zabijać gostka, który go ma?
2. Gdzie dokłądnie leżą zatopione dwererowe ruiny, w których można znaleźć smoczy kirys? Pływam już dość dlugo na południe od Ebonheart, już nawet dość daleko wypłynąłem, ale nie moge ich znaleźć. Na interaktywnej mapce też ich nie ma. Jak na razie znalazłem tylko jaskinię Mudan.
Z góry THX za pomoc.

Znalazłem prosty sposób na zdobycie indoriliańskiej zbroji bez hełmu. Akurat nie obejdzie się bez rozlewu krwi, ale ponieważ to nie my będziemy atakować, nie będziemy musieli płącić żadnej grzywny, ani nie wyrzucą nas z żadnej z Gildii. Co to za sposób? Bardzo prosty, należy udać się do Dekanatu Prawdy w Vivek (jest na księżycu). Po wejściu tam będziemy traktowani jako intruz i strażnicy zaczną nas atakować. Nie zwiedziłem całego dekanatu, a miałem 7 kompletów zbroji, chociaż wziąłem tylko jeden żeby się ładnie prezentował na manekinei u mnie w domku. Jak już pisałem powyżej przy zbrojach nie ma hełmów.

05.09.2003
08:36
[135]

Szenk [ Master of Blaster ]

Gordek -----> Właśnie w Grocie Mudan jest wejście (oczywiście pod wodą) do tych dwemerowych ruinek. Trzeba je tylko znaleźć, co nie jest łatwe.

05.09.2003
09:18
[136]

Krom [ Chor��y ]

Gordek—1-odpowiedź jest kilka(naście) postów wyżej
2- nieświadomie byłeś na dobrym tropie:), smoczy kirys jest w jaskini Mudan, przyda się kilka flaszek do oddychania pod wodą, będą też do otwarcia zamki na 100

05.09.2003
09:29
[137]

land6r [ Pretorianin ]

Hakim
Deadryczne Oblicze Strachu znajdziesz w Omaren na wysepce na wschod od Sadrith Mora.
Deadryczne Oblicze Boga znajdziesz w Marvani Ancestral Tomb.

05.09.2003
09:37
smile
[138]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Jako, że może mnie nie być przez parę dni, to zakładam nową część, ponieważ wprowadziłem parę zmian we wstępniaku :) Uwagi oczywiście są przyjmowane ze zrozumieniem i obiecuję poprawić w następnej części :)))

Sznureczek do nowej części:

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.