
Jaelle [ Konsul ]
Poezja?!
Czy piszecie wiersze??????????
JA mam "wenę" po doznaniu jakiś silnych uczuć ...
zamieszczem tutaj mój wiersz , po raz pierwszy będzie prezentowny szerszej publiczności
możecie podać go recenzji i napisać mi co o nim myślicie...
i możecie tutaj pisać o uczuciach i zamieszczać swoje utwory
pozdrawiam ,
mój wiersz :
Pustka
Czuję w sobie pustkę ,nie dającą się niczym wypełnić
Ciągle próbuję lecz to trud niezmierny i na nic nie zdatny
Nawet ,gdybym był w stanie ziemię do góry nogami odwrócić
Ona na zawsze zostanie ...
Moja miłość i nienawiść w jednym
Kochanka i wróg w niepojętym ciągu przeplatają się ,
Dręcząc i pieszcząc umysł skołowany nie mogący pojąć istoty
Zjawiska jakim jest pustka od wieków i za zawsze mu towarzysząca.
KaGieBe [ !!! ]
to naprawde twoj?? sam bym lepszego nie napisal, ale ja sie na tym za dobrze nie znam :D !
KaGieBe [ !!! ]
a wlasnie wes poszukaj jakiegos konkursu literackiego i wyslij to na ten konkurs... hehe moze cos wygrasz :D

luton [ Konsul ]
wierszokleta czy poeta?
yuppie [ Generaďż˝ ]
Jak dla mnie zbyt grafomańskie, ale to tylko moje odczucie.
KaGieBe [ !!! ]
luton ja nie wiem niem znam sie na tym
J0lo [ Legendarny Culé ]
ja w ogole nie lubie poezji. tzn czasami cos tam jest co moze mi sie spodobac ale nie za czesto a nawet rzadko
sepuku [ Junior ]
Jaelle bardzo piekny ten wiersz... Naprawde sie wzruszylem. Ja tez pisze wiersze. Ponizej wklejam jeden - moim zdaniem najladniejszy. Nie krytykujcie mnie prosze za bardzo, bo jestem bardzo wrazliwy...
"Milosc nad Baltykiem"
Kiedy cie pierwszy raz widzialem
Wtedy zupelnie oniemialem
Na jednej z Baltyckich plaz
Wtedy byl slonca blask
W moim sercu dygotaly motyle niewyspanej milosci
Wisniowych brylantow twoich ust nie mialem nigdy dosci
Slonce kaskadowo rozswietalalo moje serce
I chcialem cie wiecej i wiecej
Teraz odemnie odeszlas
Zostala tylko przeslosc
A moje serce peka z bolu
Trzepocza w nim skrzydlami
Nocne motyle porzadania.

BIGos [ bigos?! ale głupie ]
brrr... jak ja nie cierpię poezji...
w ogóle co za idiota to wymyślił ?
pisane jendym ciągiem na klozecie bzdury, które potem jakis inny debil ni w ząb nie łapiący sensu kawałka (de facto nie ma tam zadnego sensu) wychwala ten kawałek pod niebiosa.
poezja sux
proza r0x :)
sepuku [ Junior ]
Bigos: Twoja prowokacja jest zalosna. Lepiej zaniechaj takich dzialan, bo bede zmuszony poskarzyc sie Soulcatcherowi. Nie zartuje sie z uczuc. To jest powazny temat.
Do pozostalych: Przpraszam za Bigosa, jest niedojrzaly i troche nieokrzesany. Z wiekiem mu przejdzie. Prosze o kontynuowanie wpisow i ocene wierszy mojego i Jaelle i innych forumowych poetow prosze o dodawanie swojej tworczosci.

Angelord [ sic me servavit Apollo ]
BIGos ---> "w ogóle co za idiota to wymyślił ?" Ten sam, który stworzył świat hiehie :-)))
Istnieje w Niebie
mały dom
nie ma w nim drzwi
ale okna są
zakratowane
i widać przez nie
smutną twarz
małego chłopca,
który stworzył świat
za karę...
SnT [ MokumManiac ]
--InnI--
Jestem sam
Gorącymi połami...Otacza mnie
Porywa do Tańca
Nie liczy sie nic.
Lecę. Wznosze sie ku górze.Tańcząc.
Nie obchodzi mnie nic...nikt
Jest nas wielu - tacy sami.Sami.
Jestesmy barwni - inni, istniejemy
Obok siebie, Nie...
wiedząc o tym.
TO miejsce...inne
Takie jak My, jak Ja
Otacza nas.
Porywa
Tańcze, Jest - pięknie...Inaczej
Nie liczy sie nic.Tylo My...
Inni.

Jaelle [ Konsul ]
sepuku - bardzo Ci dziękuję ...
Twój wiersz bardzo mi się spodobał , jest śliczny i tyle rozpaczy w ostatniej zwrotce ...
masz jeszcze jakieś wiersze?
jeśli nie chcesz ich tu zamieszczać to możesz przesłać mi je na maila - bardzo chciałabym je poznać (mogę Ci również przedstawić moje...)
Angelord - Twój wiersz jest głęboki ...również bardzo mi się podobał...(to samo :)
Bigos - jesteś żałośnie płytki ...
pozdrawiam i zachęcam do dalszych wpisów!

Jaelle [ Konsul ]
SnT - gratuluję :)))))

Angelord [ sic me servavit Apollo ]
Jaelle ---> :-) <wskocz do Kącika zagubionych uczuć - tam poezji znajdziesz sporo>
Capt. Krzysztow [ Kapitan Gwiezdnej Floty ]
Jest uczucie dzięki któremu można cuda czynić... Moje... dwa ulubione...
Spacer
Spacerujemy razem... świat zdaje się nie istnieć...
Jesteśmy w parku... przed nami długa jak życie aleja...
Trzymając się za ręce idziemy przez nią razem...
Mijamy drzewa... które jesienną porą gubią swoje liście...
Za nami zachodzi słonce... wieje chłodniejszy wiatr...
W krótce nadejdzie wiosna... kwiaty znów zakwitną...
Znów pojawią sie liscie, a przed nami wzejdzie słońce...
Wieje chłodny wiart... ale nie jest nam zimno... nigdy nie będzie...
Dom
Widzę dom... piękny, z drzwiami... oknem i kominem...
Ogrodem pełnym pięknych kwiatów... i ścieżką do drzwi...
Podchodzę do drzwi... serce bije mi mocniej...
Patrzę w niebo... widze księżyc który we mnie świeci...
Jest mi zimno... pada deszcz siarczysty, wieje wiatr porywisty...
Spoglądam przez okno... z którego w tę noc bije światło...
Widzę kominek... w którym pali się ognisko... widzę stół nakryty...
Stoję przed drzwiami jak dusza potepiona u bram raju...
Pukam... to Twój dom...

Jaelle [ Konsul ]
Angelord - dziękuję za wskazówkę - właśnie zamieszczam tam mój wiersz ...
Capt.Krzysztow - Spacer jest cudowny...:)
^quqoch^ [ Paweł Romanowicz ]
Tak, owszem, niektóre ciekawe, jednak radzę kilkorgu popracować nad ortograią tudzież interpunkcją.

Angelord [ sic me servavit Apollo ]
^quqoch^ ---> hiehie - w poezji masz "wolną amerykankę" :
ortografia,
interpunkcja,
pozostała gramatyka
to w wierszykach
wolnośc słowa
ot,
Licentia poetica:-)

Jaelle [ Konsul ]
błędy się nie liczą ... :)

Jaelle [ Konsul ]
w poezji
sepuku [ Junior ]
Jaelle, dzieki za slowa uznania. Powklejam tu jeszcze inne swoje wiersze, tak, zeby wszyscy mogli je przeczytac. Na razie jednak, wkleje tu wiersz mojego przyjaciela - Glowy do wycierania. Mam pewne obiekcje, bo nie uzyskalem jego zgody, ale teraz jest to niemozliwe, bo gdzies wyszedl i na GG ma status: wyszedlem na male rande - vous, wiec pewnie wroci jutro rano dopiero. Jednak jest to bardzo wrazliwy czlowiek i mysle ze jego tworczosc jest godna zeby przedstawic ja szerszemu audytorium.Wierze, ze nie bedzie mial mi tego za zle, i jak wroci to saam chetnie podzieli sie swoja tworczoscia w tym watku.
Glowa do wycierania
"Strzala milosci"
Moja strzala milosci...
Dziewiaty, dziesiaty, jedenasty cud swiata
A moze swiat cudow...
Monumentalna wieza opleciona powrozami zyl
Raz napiety i jedrny
Cwalujacy jak kon smagany batem
Innym razem znow miekki i ulegly
Wijacy swoje gniazdko
Na przytulnych wzniesieniach jader.
Mowcie co chcecie, dla mnie to przyklad swietnej tworczosci i wykorzystania bialego wiersza.
Coy2K [ Veteran ]
Jaelle >>> nie wiem czy miała tam miejsce literówka ale w wierszu piszesz o sobie w rodzaju męskim >>>
" Nawet ,gdybym był w stanie ziemię do góry nogami odwrócić "
Ame_ [ Generaďż˝ ]
czasami...
przyklady - link u gory
Aneta
sepuku [ Junior ]
Heh, chyba niepotrzebnie dalem ten wiersz glowy, bo wszyscy stracili animusz. Hej, dawajcie dalej swoje wiersze, nie kazdy musi byc tak wybitnym lirykiem jak Glowa do Wycierania, aczkolwiek mam nadzieje ze on tez zagosci w tym watku.

Sir klesk [ Sazillon ]
Hadriel uklada fajne wierszyki :P

Quicky [ Senator ]
Moze mi ktos wyjasni: co wy takiego widzicie w poezji? Dla mnie to nudziarstwo i nonsens. Bede wdzieczny, jesli ktos mnie przekona, ze jest inaczej.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Quicky
Nie da się. Jeśli nie czujesz poezji, nie widzisz barwy słów, nie słyszysz ich melodii to nie polubisz i nie zrozumiesz tych którzy lubią..
Będziesz jak slepiec w galerii malarstwa, jak głuchy na koncercie...

Quicky [ Senator ]
el f | Jezeli masz racje, to... trudno. :)
tymczasowy200414 [ Junior ]
Jesień już tuż, więc ja coś w tym klimaciku:
Patrzyłeś kiedyś na drzewo?
Ale tak... inaczej
Niż zazwyczaj na drzewa się patrzy?
Mówisz: smutne jest
Samotne i skórę ma szorstką...
Ale spójrz w górę
I przytul się do drzewa
Bo śmieje się do ciebie
Tysiącem barw swoich liści
i jeden z niewielu z tytułem:
Spacer po lesie [z przymrużeniem oka...]
Szelest liści –
pod stopami
Obok oddech –
ukochany
Wokół świat jest –
zapomniany
Samym sobą –
zasłuchany
Wiersz – słów kilka –
napisany
el f [ RONIN-SARMATA ]
Quicky
Ale zerkaj od czsu do czasu... może przejrzysz, usłyszysz...
Czasem jeden wiersz może byc kluczem do wrażliwości...

Jaelle [ Konsul ]
Coy2K - to nie literówka , ale zauważ , że potem następuje wyraz "kochanka"...
myślę , że wiesz już o co chodzi i nie muszę więcej tłumaczyć, ale jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz ...:]

Jaelle [ Konsul ]
Młody wierszokoleta - piękny wiersz...
sepuku - miały być nowe wiersze! :)))) nie ma za co
pozdrawiam
tymczasowy200414 [ Junior ]
Pogoda dzisiaj fatalna, więc i nastrój też nie za dobry:
Siedział na parapecie
Coś musiało się stać
Bo bardzo cicho było
Nic nie jadł
Nic nie pił
Siedział
Pióra ze skrzydeł opadły
Leciały w dół...
...jak godziny
Samotny był
A może po prostu na mnie patrzył
***
Niczego już nie mam
Nawet spojrzenia
Zza szyby
Mokrej od słonego
Deszczu

Jaelle [ Konsul ]
Młody wierszokleta - myślę , że ksywka jest odpowiednia ... hehe :))))))))))))))
tymczasowy204400 [ Junior ]
Gdzie trujące bluszcze śmieją sie szyderczo w twarz niebios
Dwie figury splecione więzami rozkoszy,
Ukrywają swą winę przed Nim
Twarze otulone zwierciadlanym objęciem...
... celuloidalnej maski hipokryzji...
Grom dekapitacji starych obyczajów,
rozdarł pneumatyczną krainę od spodu.
Ona rzygnęła nieczystościami w Ziemię,
Niegdyś, sławiącymi Jej imię.
Kryształowe posadzki skalane krwią zdrady,
Uśmiechały się w grymasie do dawnych przyjaciół,
Którzy niegdyś całowali je świętymi stopami.
Pierwsi Rodzice...
Objawiona kara smagała ich ciało,
Niczym ogniste batogi...za późno przepraszać
Uciekając ku bramom innego szaleństwa,
Zapomnienie człowieczeństwa opętało mentalność.
Zmazując z lustra zatrutą krew przodków,
Skręcam rogaty łeb swej przeszłości
I lecąc do celu mego przeznaczenia,
Śnię, niczym złotogłów o wiecznej wolności...
W tym królestwie koprofagii.
Żąc kosą rzeźnika błędne przekonania
Strzaskując znaki winy zbrojną w wiarę pięścią
Pozbywam się duszy dawnego skalania
I w kosmicznym tańcu biegnę po zwycięstwo
Wierszyk...nieciekawy...zwrotka może głupia,
Lecz ja trzymam miecz w ręce wrzeszcząc
Humana non sunt turpia!
Hehe... znacie mnie pewnie troche, wiec ocenzurowalem swoj nick :]
Wierszyk wymyslilem, jak zobaczylem po poludniu ten watek, wiec nie miejcie mi za zle jakosci ;)
to jest jeden wierszyk, tylko poczatek sie nie rymuje, wiec to oznaczylem ;).
Milego smiania sie :D
Magda* [ Legionista ]
I mówisz że ja głupie watki tworze, popatrz na swoj!!

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]
Ja pisze wiersze. Zapraszam na moja stronkę:)
A raczej 1/3 tej stronki;)

Jaelle [ Konsul ]
HEHE
czy to miała być prowokacja...........?!
jeśli tak , to nie wyszła ...
jesteś godna politowania ...
ten wątek jest dla ludzi miejących jakieś głębsze inspiracje niż Idol....
lepiej to przemyśl , bo Twoje zachowanie mi się nie podoba...
jest płytkie i żałosne...

tymczasowy204400 [ Junior ]
Jaelle -> Nie przejmuj sie pustymi slowami. Watek jest naprawde swietny :)

Jaelle [ Konsul ]
Dziękuję Ci - WstydSięPRzyznać :)))))))))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Jaelle
Twój post z 19:27 to dopiero... POEZJA :-)D
Usmiałem się setnie - dzieki :-)D

Jaelle [ Konsul ]
hehe
nie zauważyłam....naprawdę nieźle to wygląda ... :)))))))))))))))))))))))))
nie ma za co :]]]]]]

Jaelle [ Konsul ]
Zamieszczam mój nowy wiersz :
Imponderabilia
Pierwszy , niepewny krok pierworodnego ,
Blask gwiazdy na wieczornym niebie ,
Soczysty aromat świeżo ściętego kłosa trawy ,
Pełen zrozumienia uśmiech przyjaciela ,
Gama barw spadającego z drzewa jesiennego liścia ,
Elektryzująca błyskawica na burzowym nieboskłonie ,
Ślad łzy szczęścia na twarzy ukochanej osoby ,
Szemrząca kropla ulewnego deszczu zraszająca Ziemię ,
Pierwszy pąk rozkwitającej rośliny ,
Dwoje ludzi rozumiejących się bez słów ,
Kolorowa tęcza unosząca się nad mgiełką wodospadu ,
Krwistoczerwona poświata zachodzącego słońca ,
Śmiech dziecka w dżdżysty poranek ,
Pełen ukojenia szept górskiego potoku ,
Śpiew ptaka otaczający leśną ścieżkę ,
Uśmiech na znużonej troskami twarzy matki ,
Rzeczy cudowne dnia codziennego ludzkiej egzystencji .
i jak???

el f [ RONIN-SARMATA ]
Jaelle
Fajny szczególnie jako alternatywa dla wiersza
Imponderabilia v.1.0 zwanego najczęściej spotykanym...
kasa
gazeta
kasa
serial w tv
kasa
flaszka
kasa
spać
kasa
ps
nie "Ziemię" a "ziemię" bo chodzi nie o planetę tylko ziemię w sensie gleby - prawda ?
Jaelle [ Konsul ]
tak....
heh ..... ://///////////////
dzięki!!!!!!!!

Minas Morgul [ Senator ]
Jaelle -> Podoba mi sie, oddzialywuje na wyobraznie.
Widze, ze jeszcze nie zostalem zlinczowany za wczesniejsza "produkcje", wiec wkrotce zamieszcze cos jeszcze...jak dobrze pojdzie, to nawet sie ujawnie :D

Jaelle [ Konsul ]
super - właśnie o to chodzi!!!!!!! :)
Minas Morgul [ Senator ]
Zreszta niepotrzebnie pisalem, ze sie ujawnie, bo mialem to zrobic we wczesniejszym poscie...i w ten sposob nie wiadomo, o co chodzi :). Ten wstydsieprzyznac to ja ;)
Teraz napisze cos bardziej lajtowego :D

Jaelle [ Konsul ]
Bardzo proszę o Wasze opinie :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jaelle [ Konsul ]
dawaj dawaj ! :)
Kinka [ Junior ]
Ja chciała bym pisać wiersze, ibteresuje mnie to, ale nigdy nie mam cierpliwości, nie umiem tworzyć
Minas Morgul [ Senator ]
Kazdy moze pisac. Bardzo rzadko zdarzaja sie antytalencia w tej dziedzinie.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Minas Morgul
Każdy może zrobić byle rymowankę - tylko po co ?
Wiersz powinien być i piękny i nieść sobą jakąś myśł, jakieś przesłanie, o czymś opowiedzieć...
Minas Morgul [ Senator ]
el f -> Masz racje. Dlatego wlasnie napisalem, ze bardzo rzadko zdarzaja sie antytalencia w tej dziedzinie...ale zdarzaja sie :)
Moze glupio to zabrzmi, ale nawet to, co napisalem wyzej (ten pierwszy pseudowierszyk) niesie pewne przeslanie i jest raczej osobisty :]
Kazdy moze pisac o swoich uczuciach i spostrzezeniach... sposobie patrzenia na swiat i pojmowania zycia, ale nie wszyscy moga obrac to w slowa tak, zeby powstalo z tego cos pieknego/tajemniczego/poetyckiego.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Minas Morgul
"ale nie wszyscy moga obrac to w slowa tak, ..." - nie tyle "nie wszyscy" ile znaczna większość...
Angelord [ sic me servavit Apollo ]
w ostatnim ze snów zobaczę
wszystkie nieprzespane noce
które spędzały go z powiek
cudzymi oczami
spojrzeniem rozwiały
w mętny obraz świtu
w ostatnim ze snów usłyszę
słowa bez wstydu
które milczały przełknięte
gdy chciałem
powiedzieć coś sam
cudzymi ustami
w ostatnim ze snów poczuję
łagodny dotyk dłoni
która odtrąciła
i której nie było
bo zawsze była
z cudzymi rękami
dlatego
w ostatnim ze snów
prześpię całą noc
zamknę oczy
zatkam uszy
odwrócę się tyłem
a później już
niczego nie będę
pamiętał...
SnT [ MokumManiac ]
Jelle -----> dziekuje!!! ALE CCZEGO ??: )
Moby7777 [ Konsul ]
Zapraszam wszystkich tu obecnych na watek ktory wlasnie zalozylem. Kieruje go zwlaszcza do Jaelle, sepuku i Angelorda ale i innym moze sie przydac ta lektura...
Jaelle [ Konsul ]
SnT - pięknego wiersza i talentu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moby 7777- tak dpoisałam się nawet do Twojego wątku...
i uważam , że postąpiłeś niesprawiedliwie...
SnT [ MokumManiac ]
Jaelle -> słuchaj eee, no dziekuje. To jest moj jedyny wiersz...zawsze sie zastanawiałem jak to ludzie robia..tzn jak pisza wiersze. I raz mi sie udał, (znaczy ja wcale nie uwazam zeby mi sie wiersz udał...cieszy mnie to ze w ogole go napisłaem) a to wszytko pod wpływem muzyki...Astral Projection - Still Dreaming. No ale dziekuje za mieł słowa :).

Jaelle [ Konsul ]
nie ma za co :))))))))))
ale naprawdę - wiersz jest dobry :)
ludzie piszą z serca :)

Jaelle [ Konsul ]
A napisaliście lub znacie jakieś piękne wiersze , lub aforyzmy o przyjaźni ??????????????
jeśli tak to proszę o zamieszczenie :)

Jaelle [ Konsul ]
oki - spróbuję sama ....... :)))))

el f [ RONIN-SARMATA ]
Jaelle
Hmmm na myśl przychodzą mi dwa aforyzmy...
Boże chroń mnie od przyjaciół, z wrogami sam sobie poradzę.
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.
ładne ? :-)D
Moby7777 [ Konsul ]
Jaelle --> zerknij do mojego watku... odpowiedzialem Ci cos...

Jaelle [ Konsul ]
oki
el f niezłe ... :]]]]]
Mad_Angel [ Love Hate Love ]
Szkoda ze watek upadl, a ja dopiero teraz go odszukalem
Czas to wszystko naprawic, zbyt dlugo w zyciu spalem
"Serce"
Czarne niczym najczarniejsza smola
Tak czarne ze nikt tego opisac nie zdola
Zimne niczym najchlodniejsza bryla lodu
Tak zimne ze nie potrafisz wyobrazic sobie takiego chlodu
Slabe niczym na łożu smierci tredowaty
Tak slabe niczym kazde wlokna waty
Twarde niczym najtwardsza z twardych opoka
Tak twarde jak skora zlocistego smoka
Zamkniete niczym najbardziej strzezone wiezienie
Tak zamkniete jak w wiecznosci jedno tchnienie
Chore tak jak najbardziej chorzy ludzie
Tak chore ze umiera w niewyobrazalnym trudzie
Skazone jak najbrudniejsza z wszystkich rzek
Tak skazone jak kazdy ludzkosci Wiek
Cierpiace jak matka po dziecka stracie
Tak cierpiace jak skazaniec nim zmowi ostatni pacierz
Ciagle musi tkwic w udrece
A przeciez to tylko serce...

Deser [ neurodeser ]
No proszę :)
"Poezja jest nie dla mnie, poezja jest dla ciebie..." taki cytacik po przeczytaniu niektórych ;)
Stary wątek ale puenta od dobrego poety zwsze na miejscu.
poeta
poeta cierpi za miliony
od 10 do 13.20
o 11.10 uwiera go pęcherz
wychodzi
rozpina rozporek
zapina rozporek
wraca chrząka
i apiat'
cierpi za miliony
------------------------------------
Andrzej Bursa
urodzony 21 III 1932 w krakowie, zmarł 15 XI 1957 tamże,
poeta, prozaik, dziennikarz. studiował filologię polską na uj,
pracował w redakcji "dziennika polskiego" jako reporter.
od 1954 publikował wiersze w czasopismach, głównie w studenckiej
"zebrze". jego twórczość, mocno zaangażowana we współczesność
i przeciwko niej zbuntowana, gwałtownie reagująca na niesprawiedliwość
i zakłamanie, demaskatorska i bezkompromisowa, niekiedy prowokująca
rozmyślną brutalnością i cynizmem, a zarazem poszukująca trwałych
wartości humanistycznych, łączy naturalistyczną ostrość obserwacji
z nadrealistyczną wizyjnością i ukrytym liryzmem.
od 1967 przyznawana jest nagroda literacka im. a.bursy dla młodych
poetów, ufundowana przez krakowską grupę literacką barbarus.
(bezczelnie spisane z literatury polskiej, 1985)
Mad_Angel [ Love Hate Love ]
"Coś sie skonczyło coś sie zaczęło"
Umarl krol niech zyje czlowiek
Gdy umiera poeta kazdy tak powie
Kiedys Poety nie lubilem wcale
Bo dla Niego inni to istoty male
On widzi rzeczy ktorych nikt ujrzec nie moze
"JA jestem wielki! To JA swiat wam tworze"
Poeta pisze dla siebie by ulzyc swej duszy
Dla nas jest jak woda gdy czlowieka suszy
Ukazuje nam swiat w prawdziwej postaci
Gdy stad odchodzi, kazdy z nas traci
Jednak nie odchodzi od nas na zawsze
Dla mnie ozywa, gdy na jego wiersze patrze
Bo to co tworzy jest niepowtarzalne
Choc on uwaza ze jego zycie jest marne
Jednak cenne jest zycie kazdego czlowieka
Zaden z nas nie wie co jutro go czeka
Byles Wielki, Wielki jestes i Wielki zostaniesz
Nigdy nie umrzesz gdy Twe wiersze czytane
EwUnIa_kR [ Legend ]
.....w twoich ramionach jestem rozedrganą ciszą....przetykaną tylko oddechem...z pochyloną głową...jestem oddaniem...pragnę...pod dotykiem twoich dłoni....rozkwitam w światło...milknę...rozognionym krzykiem...w twoich ramionach...jestem...ukojeniem...wszelkich pożadań....
deTorquemada [ Pamiętaj ]
Kim jesteś – teraz ?
Jak się zmieniłaś
Łudzić przez wieki można się tak
Karmiąc uczucie wspomnieniami
Lecz wiemy to
Że czas nadchodzi
Ten odpychany i wciąż wzgardzany
Więc wiemy to
Ja i Ty
Oboje wiemy
Że zapomnienia nadszedł czas
*
A gdybym gwałcić Cię dzisiaj mógł
Zatruwać oczy pięknem zbrukanym
Sycić widokiem tego upadku
I upodlenia jakże słodkiego
Wciąż powtarzając
I pluć Ci w twarz
Wyłamać ręce niczym gałęzie
Oczy wydłubać palcem koscistym
Włosy wyszarpać
Upaść na twarz
Płakać tak długo nad samym sobą
Ach gdybym gwałcić Cię dzisiaj mógł ....
*
Strzała trafiła
W cel swój odległy
Ptak już szybuje pijany w dół
Trucizna nadal
Z ust mych się sączy
Winem popijam
Smak gorzkiej zdrady
I ostrzem bladym zlizuje sens
Co go nadano
Tak dawno już
deTorquemada [ Pamiętaj ]
TY o TY
Czemu TY jesteś
Czemu TY jesteś TY
Czemu nie możesz być choć na chwile
TY wciąż mi śpiewasz
TY wciąż mnie tulisz
Jesteś wciąż sobą
Wciąż TY tak samo
Podobna do niej
Lecz tak odległa
Lecz czemu TY
Czemu nie możesz być choć na chwilę
TY wciąż mnie widzisz
TY wciąż mną wzgardzasz
Jesteś już w drodze
Od lat dwudziestu
Podobna do niej
Lecz tak zmieniona
I tylko TY
Ciebie wciąż pytam
Czemu nie możesz być choć na chwilę
Po prostu ty ?
*
Rozedrzyjcie mnie na strzepy
Rozczlonkojcie cialo watle
Wyjmijcie mozg
Wyrwicie oczy
Jezyk zabierzcie do kotla wrzuccie
Jelita na kilometry rozciagnijcie
Serce potnijcie
Uszy wytniojcie i psu rzuccie
Palce
Do sciany przybijcie mocno
Wlosy wydrzyjcie i krwia zbluzgajcie
Kosci polamcie i w proch zetrzyjcie
Zabierzcie wszystko
A jeśli zostac cos jeszcze zdola
Jej to oddajcie
*
Boze ... miej litosc, zapomnij mnie ...
Przestan tak ranic, serce me
Odejdzcie wszysyscy, zostawicie mnie ..
Ciebie chce tylko .. przytul mnie