GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Muszę przyznać, że ....

11.08.2003
15:47
smile
[1]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Muszę przyznać, że ....

... "ekonomiczne" myślenie Korwina-mikkego mnie powaliło ... nadal mam organizm bezwładny ...

to taki wyjątek z czata z Jego Korwinową Mością

kukikoko: Czy pana zdaniem obniżenie podatków do 5 procent i rezygnacja ze wszystkich świadczeń socjalnych rozwiąże wszystkie problemy gospodarcze? Jeśli tak proszę podać przykład kraju, gdzie właśnie tak się dzieje. Dziękuję.

Janusz Korwin-Mikke: Nie ma kraju na świecie, kraju wolnorynkowego. Wszędzie panuje demokracja, a demokracja wywołuje socjalizm. Jednak kraje, gdzie podatek jest 5% jak Malezja, rozwijają się szybciej jak Tajwan, gdzie podatek wynosi 6%. Natomiast Europa już zdechła. Powiedzcie, gdzie się buduje drapacze chmur. Malezja, Tajwan, Chiny, Japonia, Afryka, Ameryka Łacińska, USA. A widzieliście drapacz chmur w Europie? To jest trup.



Czy sposób na rozwiązanie problemów gospodarczych to budowanie drapaczy chmur ? Muszę przyznać, że Korwinowi się już tak pieprzy, że aż się pupcia marszczy ..... unika odpowiedzi, wali ściemy, gada głupoty .... Przestałem się dziwić, że dla niego próg wyborczy nie powinien istnieć ... nawet 0,0001 promila oddanych głosów to głosy zmarnowane ...

Cały zapis w linku poniżej :)

11.08.2003
15:51
[2]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

dla leniuszków - następny wyjątek ....


kami: Dlaczego uważa pan feminizmy jako jedną z trzech największych klęsk XX w.??

Janusz Korwin-Mikke: Wszystkie państwa padały, gdy Frau Zimmer, czy Hammer dochodził do głosu. Tak upadł np. Rzym. Również np. katastrofalna konstytucja 3 Maja była uchwalona pod naciskiem rozentuzjazmowanych bab. Polityka wymaga zimnej, chłodnej kalkulacji i wyobraźni czasowo przestrzennej. Ile jest kobiet w pierwszej 100 szachistów?

libertyn_WW: Czy wie Pan, że konserwatyzmem ("kobiety do garów i rodzenia") zraża Pan część wolnościowych wyborców?? Nie szkoda Panu ich głosów, przecież w kwestii najważniejszej - gospodarce - różnic zdań nie ma?

Janusz Korwin-Mikke: Mężczyźni nie mogą rodzić. Poza tym nigdy nie zabraniałem pracować kobietom nawet jako szambonurkowie. Protestuje tylko przeciwko odgórnemu wyrównywaniu płci. W naturalnym środowisku chłopcy tłuką się kijami, a dziewczynki bawią się lalkami.

LordWojtas: Co Pan myśli o opodatkowaniu kościoła?

Janusz Korwin-Mikke: Żadna instytucja nie powinna być opodatkowana. Natomiast księża powinni być opodatkowani tak jak wszyscy mężczyźni. Ta sama uwaga, że w ramach dyskryminacji płci jestem za zwolnieniem kobiet z podatku osobistego ryczałtowego.



Czy on jest taki głupi, czy to ktoś się pod niego podszywa ? przecież normalnie myślący człowiek nie jest w stanie opowiadać takich bzdur ....

11.08.2003
16:05
smile
[3]

Mikur [ Pretorianin ]

he he dobre

11.08.2003
16:10
smile
[4]

ribik [ Konsul ]

Umoczeni mniej lub bardziej w polityce mogą pieprzyć różne rzeczy

11.08.2003
16:11
smile
[5]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

" katastrofalna Konstytucja 3 Maja " ???? " uchwalona przez rozentuzjazmowane baby" ????

Skąd on się urwał ?

11.08.2003
16:13
smile
[6]

Piterus_123 [ Konsul ]

Korwin-Mikke na prezydenta!!! Bedziemy mieli same drapacze chmur!!! (a tak na marginesie to chory czlowiek, albo w dziecinstwie upadl na glowe)

11.08.2003
16:15
smile
[7]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Zawsze był dziwny

11.08.2003
16:19
smile
[8]

pasterka [ Paranoid Android ]

moim zdaniem, i tak nic nie przebije metody na wyjscie z kryzysu Leppera, czyli dodrukowania pieniedzy i rozdania ludziom;))) wiem, ze to nie jest smieszne, ale ....rozbrajajace....

11.08.2003
16:27
[9]

Misio-Jedi [ Legend ]

Niektóre pomysły Korwina nie są głupie (np. pomysł obniżenia podatków, ale również świadczeń socjalnych) jednak generalnie - to wariat.

11.08.2003
16:30
[10]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Hmm, to oznacza ze moje przyszle glosy beda zmarnowane.

11.08.2003
16:32
[11]

Bogdan S. [ Pretorianin ]

mh przeczytalem i dziwie sie wam. Mozna sie nioe zgadzac z takimi czy innymi opinniami ale wasze komentarze...... . 5-6 % podatek, likwidacja ZUS-u (wplywy wielkosci 1/2 budzetu), zwolnienie [plac i cen - skutek: ludzie maja wiecej kasy, wiecej wiec kupuja, wiecej wiec trzeba wyprodukowac, a to znow powoduje wecej kasy dla pracownikow, czyli znow sila nabywcza rosnie i tak w koloka, czyli jak kiedys bylo w USA i co z tego ze bedzie inflacja komu ona szkodzii w jakis normalnych wartosciach, rozwoj gospodarzy, bogacenie sie sie spoleczenstwa zawsze powoduje inflacje, brak rozwoju i bieda = mala inflacja.
A rownouprawnienie kobiet, takie sama prawa i obowiazki - calkowicie skampromitowana teoria, nie mowie ze sa gorsze ale to za sa calkowicie inne od mezszczyzn i takie roznice trzeba znac.
A Mike , no coz wnosi pewien koloryt do naszego skorumpowanego, niezyciowego swiata politykow. Trzeba cenic ludzi z wlasnymi (niekonieczne w/g nas/was poprawnymi) opiniami i swiatopogladem w sumie KAZDY Z WAS MA PRAWO DO WYGLASZANIA WLASNYCH MYLNYCH OPINI. :)

11.08.2003
16:49
[12]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

Bogdan S. -->

5-6 % podatek, likwidacja ZUS-u (wplywy wielkosci 1/2 budzetu), zwolnienie [plac i cen - skutek: ludzie maja wiecej kasy, wiecej wiec kupuja, wiecej wiec trzeba wyprodukowac, a to znow powoduje wecej kasy dla pracownikow, czyli znow sila nabywcza rosnie i tak w koloka

Nie znam się na ekonomii, ale chyba właśnie wymyśliłeś perpetuum mobile...

11.08.2003
16:53
smile
[13]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Bogdan S. ---> czy to ostatnie zdanko, to przypadkiem nie jest parafraza znanego radzieckiego chemika Kapicy ? :))))) bo on miał takie powiedzonko "Na temat tej teorii są dwa zdania na świecie - jedno moje, a drugie nieprawdziwe" :)))))

11.08.2003
16:56
smile
[14]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Bogdan S. ---->

Dodam jeszcze coś do zdanka Anoneema :)))

"5-6 % podatek, likwidacja ZUS-u (wplywy wielkosci 1/2 budzetu), zwolnienie [plac i cen - skutek: ludzie maja wiecej kasy, wiecej wiec kupuja, wiecej wiec trzeba wyprodukowac, a to znow powoduje wecej kasy dla pracownikow, czyli znow sila nabywcza rosnie i tak w koloka "

... i tak się zaczyna hiperinflacja ....

11.08.2003
17:00
[15]

radykal [ Konsul ]

Jezeli ktos głosi cos czego nie rozumiesz to ...
1 ) On jest idiotą ( i należy go wysmiać na forum ) ???
2 ) Ty jestes idiotą ???
moze nalezy sie dokształcic i w krótkim wywodzie opisac dlaczego Ty ( a nie przedmówca ) ma racje ???

Odpowiedz p.Korwina to skrót myślowy który przy odrobinie wysiłku mozna rozwinąc i starac sie zrozumiec
Ale łatwiej jest przeczytac pobierznie text i wysmiac
twoja odpowiedz swiadczy o tym ze nie zrozumiałes przesłania w tekscie wiec najlepiej wysmiac przedmówce i porównac go do idioty .. ale czy sobie wystawiasz pochlebna opinie ???

11.08.2003
17:04
[16]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Nie zaczyna sie hiperinflacja ale gwaltownie zwieksza sie PKB i maleje bezrobocie. Hiperinflacja byla za w PRL-u gdzie stosowano metody gospodarcze podobne do Leppera i diametralnie rozne od pogladow JKM.

11.08.2003
17:22
[17]

Bogdan S. [ Pretorianin ]

Hellmaker----------> nie bawil bym sie w prorokowanie. Zreszta yhiper nie hiper wazne aby stac mnie bylo na nowke merca i nowe smigla do smiglowca.
Anoneem-------> gospodarka to wlasnie perpetum mobile, wez pod uwage ze w naszym kraji z 38 milionowego narodu tylko 1 600 000 ludzi pracuje na 36 (chyba jeszcze) budzet w swiecie.

11.08.2003
17:22
[18]

FAJEK [ CD Projekt ]

ooo... widze ze sie tu eksportów z dziedzinie ekonomii zebralo, ze ho ho...

radykal ma racje w kwesti wyglaszania opinii na temat innych osob... polecam najpierw zastanowic sie co ktos ma na mysli zanim sie go zjedzie (mowie o osobach ktore mowia ze Korwin Mikke to wariat)

wszystko o czym mowi Mikke, pod warunkiem ze zostaloby wdrozone podrecznikowo, najprawdopodobniej daloby efekt jaki faktycznie jest w Malezji i innych krajach tego regionu...


Obniżenie podatków to oczywiscie wiekszy pieniadz w kieszeniach podatnikow, co z kolei moze przelozyc sie na wieksza chcec i zdolnosc do nabywania towarow, to z kolei prowadzi do wzrostu popytu, na co musi zareafowac podaz, czyli zwiekszenie produkcji i powstawanie kolejnych podmiotów gospodarczych co powoduje wieksze wplywy z podatkow... i tak w kolko... to modelowa zaleznosc makroekonomiczna, opracowana juz wieki temu...

dlatego zanim naziwecie kogos kretynem sprobujcie go choc zrozumiec...

w moim przekonaniu, Polske przed bankructwem takim jak mialo to miejsce w Argentynie, moga uchronic jedynie tak radykalne kroki jak proponuje pan Mikke...

11.08.2003
17:32
[19]

Regis [ ]

Fajek --> zgadzam sie w 100%... Na calym swiecie wiedza, ze aby ruszyc gospodarke trzeba obnizyc podatki. Dlaczego? O tym pisal Fajek. A co jest w Polsce ? Zupelnie na odwrot - obcinaja ulgi itp. itd... Nawet nie wiecie jak bardza chce sie stad wyniesc...

11.08.2003
17:38
[20]

Bogdan S. [ Pretorianin ]

Czas najwyzszy aby tym krajem zaczeli rzaedzic ludzie ktorzy sluza interesowi Polski i Polakom a nie zagranicznym grupom interesow.

11.08.2003
17:52
[21]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

Radykal --> pewnie, ciemny naród nie dorósł do światłych wizji JKM :) Powiem tylko tyle że kiepski to polityk który mając rację nie potrafi przekonać do niej choćby znikomej części wyborców. Ale oczywiście łatwiej kreować się na niedocenianego geniusza i wmawiać sobie że za 30 lat postawią mi pomnik.

11.08.2003
17:52
[22]

hetman [ Generaďż˝ ]

FAJEK [ Prefekt ] Gadu-Gadu: 1853701 https://www.gry-online.pl

ooo... widze ze sie tu eksportów z dziedzinie ekonomii zebralo, ze ho ho...

radykal ma racje w kwesti wyglaszania opinii na temat innych osob... polecam najpierw zastanowic sie co ktos ma na mysli zanim sie go zjedzie (mowie o osobach ktore mowia ze Korwin Mikke to wariat)

wszystko o czym mowi Mikke, pod warunkiem ze zostaloby wdrozone podrecznikowo, najprawdopodobniej daloby efekt jaki faktycznie jest w Malezji i innych krajach tego regionu...


Obniżenie podatków to oczywiscie wiekszy pieniadz w kieszeniach podatnikow, co z kolei moze przelozyc sie na wieksza chcec i zdolnosc do nabywania towarow, to z kolei prowadzi do wzrostu popytu, na co musi zareafowac podaz, czyli zwiekszenie produkcji i powstawanie kolejnych podmiotów gospodarczych co powoduje wieksze wplywy z podatkow... i tak w kolko... to modelowa zaleznosc makroekonomiczna, opracowana juz wieki temu... etc etc


hehehe dobre dobre jak konstrukcja cepa hahaha :)
No teraz wiem kto glosowal na Leppera.... hahaha Fajek na premiera hahaha

11.08.2003
17:58
[23]

Bogdan S. [ Pretorianin ]

Fajek-> na twoim miejscu ( na szczescie nie jestem) bym sie jeszcze pouczyl i podstaw ekonomi, matematyki i histori.
Papapapap i pozdrow krewnych.

11.08.2003
17:59
smile
[24]

wysiu [ ]

hetman --> Raczysz wyjawic co maja wspolnego Korwin-Mikke i Lepper?

11.08.2003
18:00
[25]

Bogdan S. [ Pretorianin ]

O Ku-----wa mailo to byc do HETMANA . Fajek ma racje hetman nie i dlatego jest BEE.

11.08.2003
18:12
[26]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Prosze o wybaczenie, że rozpętałem aż taka dyskusję ....

radykal ---> oczywiście, że jestem kretynem - nie rozumiem utopijnych pomysłów JKM. I nie potrafię rozwinąć jego "skrótów myślowych". Niech się lepiej zajmie brydżem, a nie polityką i - proszę o wybaczenie - prognozami ekonomicznymi ....
Pewnie - można powiedzieć, że społeczeństwo jest niedostosowane ... polityk, który ma chociażby 4 szare komórki stara się dostosować swoje pomysły do aktualnego stanu gospodarki, polityki, mentalności społeczeństwa, ktore chce zmieniać. JKM chce dostosować społeczeństwo do swoich wizji. Dlatego właśnie twierdzę, że jest kre ...khem ... "niedocenionym geniuszem" :)))))

Jeżeli chodzi o resztę - nawet mi się nie chce dyskutować - Anoneem to ujął znacznie zwięźlej niż ja bym to uczynił :))))

11.08.2003
18:15
smile
[27]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

wysiu ----> Korwin i Lepper maja jedną rzecz wspólną ... urojenia na temat tego jak powinna wyglądać Polska ... taka malutka, wewnątrzmózgowa rzeczywistość wirtualna .....

11.08.2003
18:21
[28]

wysiu [ ]

Hellmaker --> Anoneem nie zna nawet poparcia dla UPR, skoro wg niego wynik blisko progu wyborczego to 'mniej niz znikoma czesc wyborcow'.
Niestety zapewne w nastepnych wyborach zwyciezy Lepper - czesciowo wlasnie dzieki WAM. Bo ludzie z utesknieniem wygladaja kto zaproponuje jakiekolwiek zmiany (ze sa konieczne, to chyba oczywiste), a wysmiewajac JKM dodajecie tylko poparcia innemu 'reformatorowi' (w cudzyslowiu - bo to taki sam socjalista, jak dotychczas rzadzacy, tylko 'z innego rozdania').

11.08.2003
18:40
smile
[29]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

wysiu --> grubo się mylisz; znam te UPR-owskie gadki w stylu "tak naprawdę nasze poglądy podziela znacznie większa część społeczeństwa, ale na nas nie głosują bo boją się stracić swe głosy jeśli nie wejdziemy do parlamentu". Czytałem ten bełkot wielokrotnie. Ale to są fantazje. A prawda wygląda tak że UPR regularnie nie przekrzcza 5% progu w wyborach parlamentarnych, więc uważam że ich prawdziwi wyborcy to "mniej niż znikoma część społeczeństwa" , i co: zabronisz mi? Udowodnisz że się mylę? Nie? Więc się tak nie piekl.

Niestety zapewne w nastepnych wyborach zwyciezy Lepper - czesciowo wlasnie dzieki WAM. Bo ludzie z utesknieniem wygladaja kto zaproponuje jakiekolwiek zmiany (ze sa konieczne, to chyba oczywiste), a wysmiewajac JKM dodajecie tylko poparcia innemu 'reformatorowi' (w cudzyslowiu - bo to taki sam socjalista, jak dotychczas rzadzacy, tylko 'z innego rozdania').


Nie chciałem być niegrzeczny, ale bredzisz. Nie głosuję na UPR = popieram Samoobronę ? Logika godna twojego mistrza JKM, naprawdę. Wyobraź sobie że regularnie chodzę na wybory ( odkąd tylko mogę ) i głosuję na partię inną niż Samoobrona, jak wobec tego ją popieram? Powiem więcej - poparłbym ją być może gdybym zmarnował swój głos na poparcie UPR-u lub innej kanapy która nie ma żadnych szans wejść do parlamentu. Ale ja was, drodzy wyborcy UPR-u nie oskarżam o popieranie Leppera, więc zróbcie mi tą uprzejmość i nie każcie udowadniać że nie jestem wielbłądem. Bo sami sobie wystawiacie cenzurkę, a ja to przeżyję.

11.08.2003
18:41
[30]

FAJEK [ CD Projekt ]

hetman ----->

fajnie, zacytowales mnie, podsumowales "hehehe" i .... jakies konkrety? polemika? wskazanie punktow, w ktorych sie ze mna nie zgadzasz? chociaz bys powiedzial, ze jestem idiota i kolo ksiazek Begga, Fishera czy Dornbuscha jedynie przechodzilem w nieduzej odleglosci...

juz ktos zapytal, co ma wspolnego Lepper i Korwin-Mikke?


na koniec male wyjasnienie...

proste rozwiazania sa najlepsze. ekonamia na pewno nie jest prosta, ale jej zalożenia i pewne wzorce owszem... sek w tym, ze w polsce wszystko jest do góry nogami, a gdybyśmy zaczeli robic to co mowia najlepsi ekonomowie swiata to zapewne byloby lepiej niz teraz jest...

zaryzykuje nawet taki pomysl, ze gdybym mial taka mozliwosc, dopuscilbym do wladzy (bez zadnych ograniczen) Korwina-Mikke albo Balcerowicza...

11.08.2003
18:43
[31]

FAJEK [ CD Projekt ]

hetman ----->

fajnie, zacytowales mnie, podsumowales "hehehe" i .... jakies konkrety? polemika? wskazanie punktow, w ktorych sie ze mna nie zgadzasz? chociaz bys powiedzial, ze jestem idiota i kolo ksiazek Begga, Fishera czy Dornbuscha jedynie przechodzilem w nieduzej odleglosci...

juz ktos zapytal, co ma wspolnego Lepper i Korwin-Mikke?


na koniec male wyjasnienie...

proste rozwiazania sa najlepsze. ekonamia na pewno nie jest prosta, ale jej zalożenia i pewne wzorce owszem... sek w tym, ze w polsce wszystko jest do góry nogami, a gdybyśmy zaczeli robic to co mowia najlepsi ekonomowie swiata to zapewne byloby lepiej niz teraz jest...

zaryzykuje nawet taki pomysl, ze gdybym mial taka mozliwosc, dopuscilbym do wladzy (bez zadnych ograniczen) Korwina-Mikke albo Balcerowicza...

11.08.2003
18:58
[32]

wysiu [ ]

Anoneem --> Tak wiec zdradz moze na ktorych socjalistow glosujesz. AWS? Rzadzili, juz ich nie ma. SLD? Wlasnie rzadza, skutki sa widoczne - Lepper bedzie nastepny. UW? Ma poparcie mniejsze niz UPR.
"Nie głosuję na UPR = popieram Samoobronę?" - A tego wcale nie napisalem. Napisalem - odstraszasz ludzi od UPR - popierasz Samoobrone. Stosujesz ta sama metode, co kolejne partie rzadzace TVP - albo zamilczec, albo, gdy tylko zdarzy sie najmniejsza okazja, wysmiac. 'Obrzucic blotem, zawsze troche sie przyklei'.
Natomiast jest duzo niezdecydowanych ludzi, ktorzy nie wiedza na kogo zaglosowac. Widza w TV Leppera, ktory mowi, ze wprowadzi zmiany, ktorych oczekuja. I nie widza nikogo z UPR, a jesli to tylko jako smieszna ciekawostke. Kogo oni wybiora, jak uwazasz?

11.08.2003
19:02
[33]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Mimo ze jestem daleki od czczenia JKM, jego niektore pomysly sa napewno godne zrealizowana... Tak samo jak bodajze Fajek uwazam ze jego reformy to jedyny ratunek przed rozwiazaniem Argentynskim.

11.08.2003
19:03
[34]

hetman [ Generaďż˝ ]

Wysiu a maja duzo :) Laczy ich prostota i glupota. Czysta demagogia i sciemnianie prostych ludzi:) Ale widac tacy tez sa potrzebni bo niektorzy im wierza i ich popieraja. Ale to chyba wlasnie z niewiedzy i frustracji a nie przemyslanego wyboru:)
Fajek a co tu komentowac? Prosty sposob na sukces. Jezeli taki istnieje to dlaczego go nie wprowadzaja inne kraje? Przeciez panowalby dobrobyt i utopia:)

[11.08.2003] 18:43

FAJEK [ Prefekt ] Gadu-Gadu: 1853701 https://www.gry-online.pl
zaryzykuje nawet taki pomysl, ze gdybym mial taka mozliwosc, dopuscilbym do wladzy (bez zadnych ograniczen) Korwina-Mikke albo Balcerowicza ( chociaz ten drugi to jeden z lepszych ekonomistow, ale co to za porownanie?) ...


No mowie , ze Ciebie trzeba na premiera ;)

Dlaczego mam Ci ublizac? Wyzywac od idiotow czy kretynow? Nie uwazam Cie za takiego...Mysle tylko, ze nie mozna sie znac na wszystkim , a Twoj sposob na poprawienie finansow panstwa i ozywienie gospodarki poprostu mnie rozsmieszyl, bez urazy :)

11.08.2003
19:08
[35]

Midgard01 [ Made in China ]

Na początku po przeczytaniu tych tekstów, chciało mi się śmiać...
Ale po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, ze to naprawdę wcale nie jest takie głupie...

hetman ---> A dla mnie ten sposób jest wręcz oczywisty...

11.08.2003
19:19
smile
[36]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

wysiu --> Zadam Ci zagadkę: "oni już byli, oni muszą odejść" - czyje to hasło ?
Odstraszam ludzi od UPR-u ? Bzdura, robi to sam wielki JKM, a ja? Wygłaszam swą opinię korzystając ze swoich praw. W ogóle cała twoja gadka przywodzi mi na myśl faszystowskie hasełka o walce z zagrożeniem komunistycznym. Tylko że UPR nie ma i nie będzie mieć szans na to by stanowić REALNĄ alternatywę dla Leppera i czym prędzej to pojmiesz tym lepiej dla Ciebie. A głosuję na socjalistów - fakt, na zasadzie mniejszego zła. Mniejszego zarówno od Samoobrony jak i UPRu.

Natomiast jest duzo niezdecydowanych ludzi, ktorzy nie wiedza na kogo zaglosowac. Widza w TV Leppera, ktory mowi, ze wprowadzi zmiany, ktorych oczekuja. I nie widza nikogo z UPR, a jesli to tylko jako smieszna ciekawostke. Kogo oni wybiora, jak uwazasz?

Każesz mi odpowiadać za ludzką głupotę ? A za powodzie w Bangladeszu ?

I koniec tego tematu, porozmawiamy jak przestaniesz marzyć o systemie jednopartyjnym i zrozumiesz że inni mają prawo do własnego zdania.

11.08.2003
19:22
[37]

wysiu [ ]

Anoneem --> Nie odpowiedziales na kogo konkrtnie glosujesz. A szkoda, mogloby to wiele wyjasnic.

11.08.2003
19:34
[38]

FAJEK [ CD Projekt ]

hetman --->


na premiera to trzeba charyzmatycznego fachowca, a za takiego sie nie uwarzam

problemem naszego panstwa jest to, ze do koryta dorywaja sie watachy kolezkow, ktorzy tylko mysla jak sie nachapac przez 4 latat... syfem niech sie przejmuja nastepni...
dlaczego tak ciezko wprowadzic takie rozwiazania? poniewaz nie da sie od tak sobie zmienic gospodarki i polityki finansowej... trzeba to robic systematycznie i z konkretnym planem, podczasy gdy w PL plan rozwoju gospodarki zmienia sie ze 3 razy za kadencji jednego ministra finansow, ktora trwa i tak maksymalnie 1 rok...

co do rozwiazan makroekonomicznych... zaden plan jest doskonaly... z obnizeniem podatkow wiaze sie rowniez duzo minusow a z dobrobytem wiaza sie rowniez pulapki vide sytuacja usa z poczatku wieku, ale sadze ze nalzey dazyc do najprostszych rozwiazan, ale ine stosowanych na "hurra" tylko wedlug konkretnego planu.

a co do leppera... jesli ten czlowiek dojdzie do wladzy bedziemi mieli argentyne jeszcze przed 2008.

11.08.2003
19:35
[39]

LooZ^ [ be free like a bird ]

hetman : Chetnie posluchalbym jakie to widzisz mozliwosci na ozywienie naszej poteznej i preznej gospodarki.

11.08.2003
19:37
[40]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

wysiu -->
1) A Ty nie odpowiedziałeś na resztę mojego posta, i co z tego ?
2) A powiedz mi, co by to mogło wyjaśnić ?

11.08.2003
19:55
[41]

hetman [ Generaďż˝ ]

Fajek no dokladnie tak to juz u nas jest . Zreszta okradanie i dewastowanie naszego kraju jest powszechnie akceptowane. Kazdy ma to gdzies:( Bo panstwo mozna... taka nasza mentalnosc - to trzeba najpierw zmienic a nie snuc kolejne plany uzdrowienia gospodarki. Co z tego jak bedzie dobry plan jak na gorze dalej beda takie przekrety. Od czasu do czasu rzuca ludziom ochlap w postaci np Afery Rywina , "warta" 17 mln dolarow . Sam wierzcholek gory lodowej. Spojrz na Niemcow , oni o swoje dbaja,calkiem inny swiat jak przejedziesz granice . A My mamy swoje w dupie , pomijajac wlasna kieszen oczywiscie.

LooZ ??? Tobie sie wydaje , ze to naprawa kranu w domu ;)?

11.08.2003
20:10
smile
[42]

faloxxx [ Generaďż˝ ]

korwin mikke --> dobrze gada !!!

Baby do garów i dzieci !!!

11.08.2003
22:03
[43]

wysiu [ ]

Anoneem --> A na co mialem odpowiadac? Przeciez to bylo typowe 'nie bo nie, bo Korwin glupoty gada'. Bez argumentow wyjasniajacych dlaczego system, ktory sprawdzil i sprawdza sie w wielu krajach na swiecie, jest az tak idiotyczny i absurdalny.
A mogloby to cos wyjasnic, bo gdyby na przyklad bylo to SLD, to nikt inny jak Miller uczynil Leppera wicepremierem (w zludnej nadzieji, ze ten sie tym stanowiskiem zadowoli). Wiec co mialbys teraz mowic? A gdyby postsolidarnosc lub s.p. UW - to w koncu oni rozpoczeli zwalczanie i niszczenie wizerunku UPR w mediach, wiec co mialbys teraz mowic?
Socjalista nigdy nie spojrzy na gospodarke realnie, bedzie brnal w socjalizm (ustroj niewydolny ekonomicznie, co zostalo udowodnione wiele razy) az do bankructwa (co sie tez juz kilka razy sprawdzilo) - a wszelka konkurencje ideologiczna bedzie zwalczal ze wszystkich sil. Bo inaczej nie moze, inaczej by sie musial przyznac, ze cale zycie sie mylil. I tyle.

11.08.2003
22:23
smile
[44]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Dla zainteresowanych felieton JKM. W pelni podzielam poglady w nim zawarte.

11.08.2003
23:36
smile
[45]

Dagger [ Legend ]

==>wysiu
nikt inny jak Miller uczynil Leppera wicepremierem (w zludnej nadzieji, ze ten sie tym stanowiskiem zadowoli)

Mozesz podać źródło wiadomości że Lepper był (jest?) wicepremierem ? ;PPPPPPPPPPPP

11.08.2003
23:44
[46]

40i4 [ Pretorianin ]

Czasami w wolnej chwili, przy piciu herbaty, albo załatwianiu optrzeb fizjologicznych nachodzi mnie nostalgia, i zadaję sobie pytanko...co takie buble robią w sejmie? Ale na to tak jak i na wiele innych pytań nikt nie zna i nie znajdzie odpowiedzi...

11.08.2003
23:49
[47]

Dagger [ Legend ]

==>Sizalus
Korwin chyba rzeczywiscie myśli ze zyje w Stanach - juz na początku felietonu taki babol :

Przed tygodniem namawiałem JE Jerzego Hausnera, by nie bawił się w obcinanie kotu ogona po plasterku, tylko uciął go od razu; by zamiast podnosić wiek emerytalny do 67 lat (dla obu płci!!) podniósł go do 120 lat.
Oczywiście tylko wtedy, gdy Sąd Najwyższy w ogóle zezwoli na (całkowicie bezprawną) podwyżkę wieku emerytalnego.



1.Wiek emerytalny ustalony jest w ustawie
2.Kontrole zgodnosci ustaw z Konstytucją przeprowadza nie Sad Najwyzszy (jak w USA) tylko Trybunał Konstytucyjny

PS.Po rojeniach, które sa w dalszej czesci tekstu widać ze JKM powinnien raczej pisać do "Fantastyki" :P

12.08.2003
00:11
[48]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Dagger -> Moglbys wskazac konkretnie te rojenia?

12.08.2003
00:18
[49]

Dagger [ Legend ]

Raz - wizerunek emeryta - emerytura słuzy do przepijania
A moze " za pomocą tej karafki pan rozpijał chłopów" ? ;)))))))

To jeszcze mozna zrozumiec jako naduzycie felietonisty - albo brak doswiadczenia :P


Po drugie - wizja Polski jako krainy miodem i mlekiem płynącej tylko dlatego ze zlikwidowano ZUS
Heh - tak moze napisac tylko ktos kto w ogóle nie zna ludzi.
W Polsce dominuje postawa roszczeniowa - skonczyłoby sie na tym ze pieniadze zostały przejedzone - uznane za podwyzke ale po emerytury wyciagnieto by ręke do panstwa. Reke uzbrojoną w kartkę wyborczą.





12.08.2003
00:26
[50]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Masz racje. Ale to bardzo smutne co piszesz. Wynika z tego ze spoleczenstwo nigdy nie przestanie byc nastawione roszczeniowo bo kolejne ekipy rzadzace beda te roszczenia brac pod uwage. Co za tym idzie nigdy nie wyjdziemy z bagienka socjalizmu. Dlatego nie lubie demokracji. Tylko zdecydowane posuniecia moglyby zmienic sposob myslenia ludu. Na to moze jednak pozwolic sobie tylko dyktator albo baronessa Thatcher.

12.08.2003
00:33
[51]

Dagger [ Legend ]

==>Sizalus
My poprostu nie mielismy i nie mamy takiego luzu budżetowego jak kraje wysoko rozwinięte.

Np. Japonia wzrost PKB chyba poniżej zera, tworzy ostatnio fundusz na gwarancje kredytowe dla upadajacych przedsiebiorstw - budżet: 80 miliardów $ Dla porownania budżet Polski to ok 180 miliardów PLN

Marzenia o drugiej Japonii trzeba odłozyć na później - no chyba ze ktos wierzy ze aktualnie jesteśmy mocarstwem

12.08.2003
00:35
[52]

FAJEK [ CD Projekt ]

Owszem, Polska to kraj roszczeniowy.... wiec pomysl likwidacji ZUS'u, jako instytucji - nie bójmy sie nazwać - złodziejskiej, zmusiloby polaków do pewnego procesu myslowego - "jesli sie przyloze, i teraz bede pracowal dobrze, to pozniej bede mial duzo pieniedzy i swiety spokoj...".

Mysle likwidacja pewnych swiadczen, moze nam, narodowi leni, kombinatorow i przekreciarzy tylko pomoc...

wiem ze to mocne slowa, ale w tej sytuacji w jakiej aktualni jestesmy chyba tylko takie maja sens...
osobiscie 100 razy bardziej wolabym sam oszczedzac na swoja emeryture, sam placic za lekarza takiego jak mi sie podoba, do ktorego moge zadzwonic i przyjmie mnie o kazdej porze dnia i nocy, ktory wykona usluge tak dobrze, abym znowu do niego wrocil...

generalnie - czas na DUZE zmiany, na ktore niestety sie nie zanosi :(

12.08.2003
00:42
[53]

Dagger [ Legend ]

==>Fajek
Rzecz w tym że to jednak zdanie mniejszosci - a decyduje wiekszosc w głosowaniu. Jak wiele razy pisałem - tak myślą albo ludzie młodzi albo ci którzy są "nad kreską".
Słyszałes o czymś takim jak ucieczka od wolnosci ? Własnie z taka reakcją na zmiany mamy doczynienia w Polsce.

A co do lekarza - śmiem twierdzić ze na wiele rzeczy nie byłoby cie stać - jak zreszta wielu ludzi w PL.

12.08.2003
00:47
[54]

FAJEK [ CD Projekt ]

Dagger ---> chodze do prywatnego dentysty, robie badania w prywatnych klinikach i wszelkie zabiegi rowniez wykonuje w prywatnych szpitalach... wiec dlaczego ZUS ma mi zabierac 30% pensji? Ja nie korzystam z uslug które rzekomo zapewnia...

12.08.2003
00:49
smile
[55]

Adamss [ -betting addiction- ]

Heh, zawsze coś mi się nie podobało w tym Korwinie - Mikke. A teraz prawda wyszła na jaw. Jego wypowiedzi dowodza tylko o tym, że polityka nie jest jego "specjalnością"...

12.08.2003
00:50
smile
[56]

Dagger [ Legend ]

==>FAJEK
Po zapłaceniu wolnorynkowego rachunku za szpital by ci przeszło :P

W każdym razie życze ci zebyś zawsze był zdrowy - jak i cała twoja rodzina.

12.08.2003
00:53
[57]

FAJEK [ CD Projekt ]

Dagger ----> dzieki i nawzajem :)


ale wlasnie po to sa roznego rodzaju polisy... kupuje za ile chce, wiem gdzie trafie w razie jakichs klopotow...
a teraz? poloza mnie z laski na korytarzu albo bede czekal 6 miesiecy na jakis zabieg...
o tym wlasnie mowie... panstwo zabioera nasze pieniadze nie oferujac nic w zamian. zwie sie to zlodziejstwem. niestety.

12.08.2003
00:54
[58]

FAJEK [ CD Projekt ]

Adamss ---> racz przeczytac chociac czesc postow a nie tylko pierwszy zanim sie wypowiesz.

12.08.2003
01:05
smile
[59]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

FAJEK ---> takie delikatne pytanko :) Wiem akurat ile to kosztuje, bo z czystej ciekawości się spytałem. Czy nawet po zlikwidowaniu ZUS-u, "komunistycznych" czy też jak woli JKM "socjalistycznych" świadczeń stać by Cię było na trzytygodniowy pobyt w szpitalu neurologicznym łącznie ze wszystkimi badaniami ? Obawiam się że nie. Prawdopodobnie nie byłoby Cię stać nawet na dwa podstawowe badania.
ale wlasnie po to sa roznego rodzaju polisy... - a cóż innego taka polisa niż płacenie przez kogoś innego za Ciebie ? Przecież to czysty socjalizm ...

12.08.2003
01:13
[60]

FAJEK [ CD Projekt ]

Hellmaker --->

"a cóż innego taka polisa niż płacenie przez kogoś innego za Ciebie ? Przecież to czysty socjalizm ... "


bzdura! to wlasnie czysty kapitalizm. wykupuje usluge taka, na jaka mam ochote i na jaka mine stac.
jesli chce przeznaczy na moje zdrowie 100 tys. PLN rocznie to moge korzystac z klinik na odpowiednim poziomie. jesli przeznaczam mniej to gorsza jakosc uslug. ZUS to obowiazek, a poniewaz z niego nie korzystam to i sa to dla mnie pieniadze wyrzucone w bloto.

12.08.2003
01:47
[61]

--> Kozzy <-- [ Centurion ]

Niestety nie powiecie mi, że niektóre stwierdzena Korwina sa tak oczywiste, ze wydawało by sie, ze powinny być od zawsze stosowane. Niestety nie ma tak. Europas sie cofa.

12.08.2003
01:57
smile
[62]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

za polisę płacisz jakąś składkę - prawda ? A jak myślisz - za kogo płacisz jeżeli tego nie wykorzystasz ? Nie za siebie ... za kogoś innego, który również miał wykupioną polisę u tego samego ubezpieczyciela a akurat zachorował .... to jest dokładnie to samo co ZUS tylko u innej firmy :) Owszem ZUS jest obowiązkowy, a polisę możesz wykupić dobrowolnie.
Myślisz, że tak znacząco by się wszystko poprawiło jeżeliby zlikwidować ZUS ? Czy człowiek nie mający pieniędzy trafiałby od razu na śmietnik, bo nie stać go nawet na polisę ? To ja w takim razie pieprzę kapitalizm. Wolę mieć czasami byle jaką obsługę medyczną - nawet na korytarzu - niż nie mieć żadnej, bo "nie pasuję do warunków kapitalistycznych".
Nie mając pracy, znajomych, lewych interesów jestem skazany na co ? Na "Małego chirurga by Adam Słodowy" ?

A wiesz dlaczego do umierającego lumpa na ulicy w USA (przecież to ostoja kapitalizmu) nie wzywa nikt pogotowia ? Bo jeżeli się okaże, że nie ma ubezpieczenia, meldunku ..itd. to wzywający płaci z własnej kieszeni za wszystko ... jak się trafi gliniarz, to wzywa opiekę społeczną (czy jak to tam się nazywa) i oni dopiero wzywają pogotowie na koszt państwa. Jeżeli akurat nie będzie tam gliniarza, to ludzie przechodzą obojętnie. Podoba Ci się taki scenariusz ?

Jeżeli kiedykolwiek musiałbyś zapłacić za leczenie NAPRAWDĘ z własnej kieszeni to podejrzewam, że natychmiast byś wyzdrowiał :)
Czy naprawdę chcesz wiedzieć ile kosztuje 10 minut badanka przy pomocy tomografii ? :)

12.08.2003
02:32
[63]

minius [ Generaďż˝ ]

Fajek napisał (cyt.)"Obniżenie podatków to oczywiscie wiekszy pieniadz w kieszeniach podatnikow, co z kolei moze przelozyc sie na wieksza chcec i zdolnosc do nabywania towarow, to z kolei prowadzi do wzrostu popytu, na co musi zareafowac podaz, czyli zwiekszenie produkcji i powstawanie kolejnych podmiotów gospodarczych co powoduje wieksze wplywy z podatkow... i tak w kolko... to modelowa zaleznosc makroekonomiczna, opracowana juz wieki temu... [/i›" (koniec cyt.)

Niby masz rację, tylko jak spowodujesz, że wzrost popytu w Polsce nie przełoży się na wzrost podaży towarów zagranicznych, a nie polskich? Niestety przykłąd wielu krajów (również Polski po 1989r. wskazuje, że wzrost popytu zaspokajany jest importem, a nie wzrostem produkcji tegoż kraju. Więc jak niby to ma wpłynąć na wzrost stanowisk pracy w Polsce? Chyba, że urzędników skarbowych?! :o)

I tu jest pewna luka w pomysłach ekonomicznych Pana Korwina. Bo taki wzrost popytu spowodowany obniżeniem podatków, bez bardzo znaczących restrykcji antyimportowych spowoduje efekt JOJO, czyli w pewnym momencie wzrośnie bardzo raptownie bezrobocie, a to spowoduje bardzo duży spadek popytu. To zaś spowoduje taką nędzę, że nawet Brazylia czy Argentyna to będzie pikuś. Co tam Argentyna, nawet Albańczycy będą od nas bogatsi.
Bo jeśli nie ma socjalnej opieki (no bo skąd ma być jeśli podatki są takie niskie?!), a lawinowo zacznie rosnąć bezrobocie, bo wszyscy, którzy mają kasę będą kupować towary importowane, a nie krajowe, to właśnie efekt JOJO, czyli raptowne uwolnienie pieniądza z brakiem równowagi pomiędzy importem, a eksportem spowoduje cofnięcie nas do epoki paciorków i kamienia łupanego lub do rewolucji (mam nadzieję, że nie kolejnej socjalistycznej?!).
Malezja owszem ma dużą produkcję krajową. Problem jedynie w tym, że większość właścicieli tych przedsiębiorstw nie jest Malezyjczykami.
A w biznesie tak się składa, że większość kapitału jest w rękach właścicieli, a nie robotników. Więc tak naprawdę kto w Malezji się dorabia na tamtejszych fabrykach? Malezyjczycy?
Większość tych malezyjskich drapaczy chmur zajmują biura różnych konsorcjów. Malezyjskich? Jedynie z umiejscowienia filii. Z aktów własności tych konsorcjów okazałoby się, że przytłaczająca większość jest w rękach obcokrajowców. Japończyków, Koreańczyków, Amerykanów, Anglików, oraz konsorcjów ponadnarodowych, których akcjonariuszami tylko w kilku promilach są sami Malezyjczycy.

Przecież żeby do tego doprowadzić wcale nie trzeba wprowadzać teorii Korwina Mikkego. Wystaczy już dzisiaj pozwolić światowym firmom wejść do Polski bez jakichkolwiek ograniczeń, rozdając im ziemie pod fabryki za darmo.
Zyski? Praca zapewniona dla wszystkich, towarów w bród i to po przystępnych cenach, bo przecież już Henry Ford pokazał, że najlepszym klientem na towary jest własny pracownik.

W przypadku zaś wprowadzenia pomysłu Pana Mikke, może to się odbyć nieco barziej dramatyczną drogą, z wielkimi zawirowaniami w ekonomii kraju czy pojedynczego obywatela.

Kwestia zmniejszania podatków jest akceptowana przez każdego logicznie myślącego człowieka. Problem jedynie polega, czy zrobić to szokowo, czy też delikatnie. Niestety P. Korwin Mikke nie za bardzo kiedykolwiek wypowiadał się na tematy związane z równoważeniem importu i eksportu. Oczywiście ideałem jest sytuacja gdy wartość eksportu jest większa niż importu.
Ale jak tego dokonać gdy nasza gospodarka jest aż tak bardzo w tyle za krajami z przychodzi nam na tym polu konkurować?!
Obawiam się, że na razie nie widzę wśród polityków osoby, która miałaby na to receptę. Pan Mikke rownież nie ma. Bo czym moglibyśmy konkurować? Turystyką (pfeee), elektroniką (co nie ma od nas lepszych), rolnictwem (toż nawet Argentna ma tańsze zboże), przemysłem spirytusowym (wielu woli whisky, whiskey, niż wódkę), przemysłem lekkim (chyba lniarskim, bo ani bawełny, ani jedwabiu u nas nie "produkuje" , więc zawsze będziemy zależni od dostawców).

Jedyny towar, którego nam nie brakuje to POLITYCY i złodzieje samochodów.

12.08.2003
11:18
[64]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

wysiu -->

A na co mialem odpowiadac? Przeciez to bylo typowe 'nie bo nie, bo Korwin glupoty gada'. Bez argumentow wyjasniajacych dlaczego system, ktory sprawdzil i sprawdza sie w wielu krajach na swiecie, jest az tak idiotyczny i absurdalny.


Czyżbyś nie posiadł umiejętności czytania ? Nie pisałem u programie UPR-u i nie skrytkowałem go w tym poście. Odpowiadałem tylko na twoje bzdurne zarzuty o popieraniu Samoobrony. Do tego miałbyś się ewentualnie odnieść, jeśli nie chcesz - nie musisz, ale nie każ mi się zwierzać na kogo głosuję.

A mogloby to cos wyjasnic, bo gdyby na przyklad bylo to SLD, to nikt inny jak Miller uczynil Leppera wicepremierem (w zludnej nadzieji, ze ten sie tym stanowiskiem zadowoli). Wiec co mialbys teraz mowic? A gdyby postsolidarnosc lub s.p. UW - to w koncu oni rozpoczeli zwalczanie i niszczenie wizerunku UPR w mediach, wiec co mialbys teraz mowic?


I to jest dopiero czysto Lepperowska gadanina. Oni się nie sprawdzili - teraz my! Tylko dlaczego każesz mi wierzyć że za rządów twej ulubionej kanapy nie będzie gorzej? Akceptujesz w ogóle myśl że ktoś może inaczej patrzeć na świat? I dokształć się trochę bo Lepper nigdy wicepremierem nie był, tak światła osoba jak Ty powinna odróżniać tę funkcję od wicemarszałka sejmu. A co do UW - to na twoim miejscu wypowiadałbym się ostrożniej (ś.p. :)) bo poparcie dla niej nie różni się specjalnie od UPR-owskiego (nie, nie głosuję na UW).

Socjalista nigdy nie spojrzy na gospodarke realnie, bedzie brnal w socjalizm (ustroj niewydolny ekonomicznie, co zostalo udowodnione wiele razy) az do bankructwa (co sie tez juz kilka razy sprawdzilo) - a wszelka konkurencje ideologiczna bedzie zwalczal ze wszystkich sil. Bo inaczej nie moze, inaczej by sie musial przyznac, ze cale zycie sie mylil. I tyle.

Piękną bajkę ułożyłeś na swój własny użytek. Świat wokół składa się z pustaków odpornych na najoczywistsze prawdy objawione miłośnikom JKM. Tak sobie wmawiaj jeśli Ci to pomaga.

12.08.2003
13:05
[65]

wysiu [ ]

Anoneem -->
"Oni się nie sprawdzili - teraz my! Tylko dlaczego każesz mi wierzyć że za rządów twej ulubionej kanapy nie będzie gorzej?".
Po pierwsze - nie my. Nie jestem czlonkiem UPRu, i gdyby doszedl do wladzy, skorzystalbym na tym w takim samym stopniu, jak Ty, i jak kazdy inny obywatel naszego kraju.
A dlaczego kaze wierzyc? Ja nic nie kaze. Ale duzo gorzej juz i tak byc nie moze. A im dluzej beda rzadzili socjalisci (czy spod znaku lewicy poboznej, bezboznej, czy narodowej - bez znaczenia), zwiekszajacy podatki, deficyt budzetowy, tym gorzej bedzie, i to jest fakt. Chyba, ze uwazasz, ze z nasza gospodarka jest wszystko w porzadku, i ze ci 'oni' sie sprawdzili.

"Świat wokół składa się z pustaków odpornych na najoczywistsze prawdy objawione miłośnikom JKM."
Alez skad, nic takiego nie powiedzialem. Na swiecie jest mnostwo ludzi i krajow, dla ktorych te prawdy sa oczywiste, i gdzie rozwiazania, proponowane u nas przez UPR sie sprawdzily. Chocby USA, Irlandia, nawet Rosja rozwija sie ostatnio kilkakrotnie szybciej, niz my czy Europa Zachodnia (nie mowie, ze powinnismy zostac druga Rosja, wskazuje tylko kierunek). Ale jak ktos nie chce zobaczyc tych faktow, to ich nie zobaczy.
Jest super, jest super, wiec o co Ci chodzi. Tak sobie spiewaj, jesli Ci to pomaga.

PS. Oczywiscie chodzilo mi o wicemarszalka.

12.08.2003
13:25
[66]

Dagger [ Legend ]

==>wysiu
Ale duzo gorzej juz i tak byc nie moze. A im dluzej beda rzadzili socjalisci (czy spod znaku lewicy poboznej, bezboznej, czy narodowej - bez znaczenia), zwiekszajacy podatki, deficyt budzetowy, tym gorzej bedzie, i to jest fakt. Chyba, ze uwazasz, ze z nasza gospodarka jest wszystko w porzadku, i ze ci 'oni' sie sprawdzili.


Widze ze poruszasz sie w systemie zero-jedynkowym : czerń i biel

Jak dla mnie najlepiej nasza sytuacje i wynikający z niej brak mozliwosci manewru opisał wyżej minius - miejsce na zmiany było tuz po 1989 r. - wtedy tworzono od podstaw system podatkowy - zarówno podatku dochodowego jak i podatków pośrednich. Ja jak najbardziej sie zgadzam że trzeba obniżać obciązenia tylko jeszcze trzeba mieć za co to zrobić i robić to z głową. Ja akurat jestem fatalistą i uważam że sytuacja Polski wynika także z zaszłości historycznych i z tymi samymi warunkami musiałby sie zmagac kazdy rząd. Nie wierze tez ze miałby sie zmienic styl sprawowania władzy.


Jeszcze mała uwaga apropos UPR - przejecie władzy przez ta partie to oczywiscie fantastyka ale jestem ciekaw jakich ma ona fachowców zdolnych do sprawowania władzy poza watpliwym JKM.

12.08.2003
13:36
smile
[67]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

wysiu -->

Chocby USA, Irlandia, nawet Rosja rozwija sie ostatnio kilkakrotnie szybciej, niz my czy Europa Zachodnia (nie mowie, ze powinnismy zostac druga Rosja, wskazuje tylko kierunek).

Bo mają tam 5% podatki i żadnych świadczeń socjalnych ? Nie osłabiaj mnie.

Chyba, ze uwazasz, ze z nasza gospodarka jest wszystko w porzadku, i ze ci 'oni' sie sprawdzili.


Czy napisałem że jest dobrze ? Nie. Ale ZAWSZE może być gorzej. A hasło "oni się nie sprawdzili" równie dobrze może znajdować się na plakatach Samoobrony.

Jest super, jest super, wiec o co Ci chodzi. Tak sobie spiewaj, jesli Ci to pomaga.

Tandetnej demagogii cd. ? Jest źle więc dlaczego ten wredny naród nie uwierzy w to że UPR "zrobi mu dobrze" ? No, myśl, myśl, może coś wymyślisz.

Dla mnie EOT. Szkoda mi czasu na takie jałowe przepychanki słowne z kimś kto uważa się za wszechwiedzącego a nie bardzo umie to udowodnić.

12.08.2003
13:55
[68]

wysiu [ ]

Anoneem -->
"Jest źle więc dlaczego ten wredny naród nie uwierzy w to że UPR "zrobi mu dobrze" ?"
Pisalem o tym juz kilka razy w tym watku, ale skoro nie dociera, to powtorze. NAROD NIE MA POJECIA O UPR. Dzieki staraniom mediow publicznych i niektorych prywatnych, acz usluznych, ogol ludzi zna UPR tylko z humorystycznych zajawek i wyjetych z kontekstu, co bardziej kontrowersyjnych wypowiedzi JKM (ktory juz dawno nawet nie jest prezesem, o czym pewnie nie wiesz - bo i skad). Ludzie nie maja pojecia o tej partii ani jej programie, nawet Dagger - tak zorientowany - nie zna zadnych innych nazwisk, poza bylym prezesem. Jak narod nic nie wie, to w co ma uwierzyc?

EOT i z mojej strony, szkoda mi klawiatury, skoro nie chcesz czytac.

12.08.2003
14:08
[69]

radykal [ Konsul ]

Niestety czytajac cześc wypowiedzi na forum w tym wątku zauwazam ze czesc rozmówców ma mentalnośc niewolnika
(vNie sa to ludzie ograniczeni, ani głupi ) moze cześc z nich ma wyższe wykształcenie , duze IQ , dobra prace i troche pieniędzy ale mentalnośc prezentuje niewolniczą ( przynajmniej w tym wątku )

Niech Pan za mnie pomysli , da prace i mieszkanie , wykształci , wyleczy a mi wystarczy troche czasu wolnego po pracy i pare drobnych na przyjemnosci ...

To taki skrót myslowy ale oddaje istotę sytuacji
Ludzie o mentalności niewolnika nie rozumieja ze ktoś inny nie chce tak zyć , chce sam odpowiadac ze własne zycie i przyszłosc i jezeli skonczy na smietniku to DLATEGO ZE BYLA TO JEGO DECYZJA NA PEWNYM ETAPIE ZYCIA

Podstawa kapitalizmu jako systemu jest branie odpowiedzialności za własne czyny i podejmowanie ryzyka
w socjalizmie liczy sie stabilizacja i oddanie decyzji innym w zamian za drobne ale pewne minimum ( przynajmniej do chwili bankructwa systemu )

Co daja oba systemy w praktyce pokaże ponizej w przykładzie - odpowiedz dajcie sobie sami

Pytanie gdzie było lepiej ( oba kraje startowały z identycznej pozycji - zniszczenia wojenne , okupacja , przetrzebiony potencjał ludzki ) w landach zachodnich ( dawne RFN ) czy wschodnich ( dawne NRD ) - Oba startowały tak samo ale wybrały inna filozofie ... efekty porównajcie sobie sami

A my powinniśmy wzorowac sie na rozwiązaniach przyjętych przez dawne NRF w czasach jak podnosiło sie z ruiny a nie teraz jak jest bogate ( i wydaje to co zarobiło )
My teraz próbujemy nasladowac bogacza nie mając nawet połowy jegho majątku do wydania i dziwimy sie ze nie jest tak samo jak u bogacza ...
to tyle

Ja cenie srodowiska konserwatywno liberalne ( z nich wywodzi sie JKM ) za pokazanie pewnych prostych zalezności ( uważam sie za człowieka myslącego dlatego wnioski z przedstawionych propozycji ideologicznych staram sie wyciągac sam ) i propagowanie 1 metody wydawania pieniędzy :

Metoda 1 - wydaje własne pieniądze na siebie
Metoda 2 - własne pieniądze na kogoś
Metoda 3 - cudze pieniądze na siebie
Metoda 4 - cudze pieniądze na kogoś

Socjaliści róznej maści proponują Metode 3 i częściej 4
Która z nich jest najbardziej a która najmniej efektywna odpowiedzcie sobie sami ( w końcu w większosci jesteśmy ludzmi z wykształconymi i myslącymi )

12.08.2003
14:16
smile
[70]

Dagger [ Legend ]

==>radykal
LOL

Postudiuj trochę historię - specjalnie dla ciebie porównanie NRD i RFN po 1945 r.

RFN - plan Marshalla - socjalistyczny transfer publicznej kasy z USA na odbudowe gospodarek Europy Zachodniej

NRD - realizacja reparacji wojennych ZSRR poprzez wywożenie całych fabryk. Do tego to sa ziemie rolnicze.


A do własnej woli w kapitalizmie - cóż - dobrze żyć złudzeniami -ciekaw jestem co zazywasz ;)))))))))

12.08.2003
14:28
[71]

Siwy4444 [ Senator ]

Uważam, że JKM ma z grubsza rację w kwestiach ekonomicznych. Jego poglądy pod tym względem są najbardziej podobne do ekonomistów amerykańskich, a jakby nie liczyć USA to aktualnie najbogatsze państwo na tej planecie. Co do "guma do żucia, baby do garów" to zależy na co baby się zgadzają.
Nasi politycy pakują na siłę doktryny polityczne do ekonomii. Co z tego wychodzi to widzimy wszyscy. Sądzę że nieprędko się to skończy. Chyba że będzie jakiś krach. Z drugiej strony aż dziw że nie mieliśmy takich kryzysów finansowych jak Czechy i Węgry.

Anoneem --> O ile mi wiadomo to w Rosji jest podatek tzw. socjalny i to brutalnie wysoki. Inna kwestia to jego ściągalność. Oscyluje chyba jakość koło 5% właśnie.

radykal --> A NRF to przypadkiem nie startowało od planu Marshall'a i nie płacenia reparacji wojennych? Oczywiście w swoich podręcznikach dla młodzieży o tym nie piszą.

12.08.2003
14:33
[72]

Dagger [ Legend ]

==>Siwy4444
AFAIK podatek liniowy w Rosji wynosi kilkanaście procent - nie wiem jaka jest ściągalność ale w każdym razie wzrosła :)

12.08.2003
14:49
[73]

Siwy4444 [ Senator ]

Dagger --> spox. Ale zdaje się że jest też podatek socjalny dla lepiej zarabiających (chyba jakoś > 40%) tylko niewielu chce się to płacić.

12.08.2003
14:56
[74]

radykal [ Konsul ]

Do Dagger'a

Plan Marshalla - tak dostali pomoc ale jak ją wykorzystali ????
SAme pieniądze to duzo ale nie wszystko musi byc koncepcja sensownego zagospodarowania srodków
My tez w latach 70-tych dostalismy ( kredyty - tez są forma pomocy ) zastrzyk funduszy z zachodu i co ???
wykorzystalismy je na rozwój ???

Tak ale plan Marshala nie był w 1945 roku tylko pare lat pozniej ( dopiero po Norymberdze )
A od roku 1947 Rosjanie nie wywozli majątku ze swojej częsci okupacyjnej ale starali sie rozwijac "podbite" terytoria i
narzucili sowiecka koncepcje gospodarki , budowali nowe socjalistyczne Niemcy ( zwolnili nawet duża czesc jenców wojennych w celu zasilenia gospodarki w rece do pracy )
d. NRF nie był bogaty dlatego ze amerykanie zapłacili ( i dlatego statystyczny mieszkaniec wtedy nazywało sie to NRF mogł kupic w latach 70-tych mercedesa lub volkswagena ??? )
Tak jak NRD nie było biedne bo rosjanie okradli fabryki ( i dlatego statystyczny mieszkaniec NRD musiał czekac latami na przydział na Trabanta ??? )
Porównanie technologiczne ( zapóznienie ) Trabanta z volkswagenem mozna tłumaczyc gorszym połozeniem geograficznym dla NRD i brakiem surowcow ale dostępnośc dobra dla mieszkanców tez tak wyłumaczysz ???
Nie upraszczaj tak tematu

Dla mnie Kapitalizm to system WOLNOSCI GOSPODARCZEJ a kapitalista to człowiek swobodnie inwestujący kapitał w produkcje nowych dóbr ( i stąd moje złudzenia )
Moze dla Ciebie kapitalizm to system z filmu "Ziemia Obiecana" a kapitalista to dostatnio ubrany grubas z monoklem w oku i cygarem w ustach ( taki przedstawiony w ksiązkach socrealistycznych )
Obaj patrzymy na kapitalizm ale widzimy co innego ...

12.08.2003
15:10
[75]

Dagger [ Legend ]

==>radykal
Myśle że dostatecznie udowodniłem ze te dwa kraje nie miały równego startu - a to starałes sie podkreslic w swoim poście. Nie bede się spierał jak wygladałoby to przy rownych warunkach ale na ten temat mozemy tylko sobie gdybac.

Plan Marshalla nie był przeznaczony tylko dla Niemiec (btw nawet nam zdazono go zaproponowac) ale tez dla innych krajów Zachodu - stad miał podwojny wpływ w przypadku RFN.


Mówiąc o wolności odnosiłem sie do konkretnego zdania - zreszta czesto powtarzanego:

Ludzie o mentalności niewolnika nie rozumieja ze ktoś inny nie chce tak zyć , chce sam odpowiadac ze własne zycie i przyszłosc i jezeli skonczy na smietniku to DLATEGO ZE BYLA TO JEGO DECYZJA NA PEWNYM ETAPIE ZYCIA


Niestety nie wszystko zależy tylko od twojej decyzji :P
Nawet to że wylądujesz na śmietniku. Mysle ze pozostając przy konwencji porównan mozna zobaczyc jakie szanse zyciowe ma dziecko chłopskie np. z tzw. Ściany Wschodniej i dziecko z rodziny inteligenckiej z duzego miasta. Przepaść ?

Od razu disclaimer - nie radze łaczyc mnie z jakimis pomysłami typu punkty za pochodzenie bo to ostatnio raczej domena "political correctness" ew. wprowadzanego siłowo równouprawnienia.


PS.Skąd masz dane o okresie oczekiwania na Trabanta - to nie ironia - naprawde jestem ciekaw.

12.08.2003
15:15
[76]

Siwy4444 [ Senator ]

radykal --> A nie prościej porównać USA i ZSRR? Bardziej wyraziste. Osobiście uważam, że gdyby nie plan Marshall'a i nie wypłacanie odzkodowań za WW2, to w GER wiatr by do dzisiaj hulał.

12.08.2003
15:19
smile
[77]

Dagger [ Legend ]

==>Siwy4444
Najlepsze jest to że teoretycznie Niemcy powinni jeszcze zapłacic reparacje wojenne za WW I - z tego co pamietam ostatnie raty mieli spłacic pod koniec XX w. No chyba ze wczesniej zostały umorzone.


To tak w ramach ciekawostki :)

12.08.2003
15:29
[78]

Siwy4444 [ Senator ]

Dagger --> Konkretnie to zdaje się, że w 1989 (te za WW1). To nie ciekawostka, to niesolidny dłużnik :) Dolicz odsetki ustawowe z państw poszkodowanych a potem to już tylko liczyć pokolenia... :)

12.08.2003
15:51
[79]

radykal [ Konsul ]

Do Dagger
Napisałeś ...
Niestety nie wszystko zależy tylko od twojej decyzji :P
Nawet to że wylądujesz na śmietniku. Mysle ze pozostając przy konwencji porównan mozna zobaczyc jakie szanse zyciowe ma dziecko chłopskie np. z tzw. Ściany Wschodniej i dziecko z rodziny inteligenckiej z duzego miasta. Przepaść ?

Nie do końca to z jakiej rodziny pochodzisz , zdobyte wykszytałcenie ( renomowana szkoła w miescie czy szkola zbiorcza na wsi ) ma wpływ na szczeble twojej kariery ( zamiast kierownikiem bedziesz asystentem )
Ale jak masz chęcie i pracujesz i oszczedzasz to NIE WYLADUJESZ NA SMIETNIKU ...
Patrz przykład emigracji do USA ( pracujesz najpierw na czarno , potem legalnie i dorabiasz sie powoli ... )
Jezeli nie wydajesz wszystkiego co zarabiasz na tzw ...alkohol i kobiety tylko odkladasz na dom i czarną godzine potem po latach masz cos co pozwal Tobie zyc godnie ( mam na mysli raczej USA niz III RP )
A jak wazne jest dzis ( dobra zabawa tu i teraz bez myslenia o przyszłosci ) to jest to Twoja decyzja i Ty poniesiesz tego konsekwencje czyli WYLADUJESZ NA SMIETNIKU

co do Trabnata ogladalem pare ( 3- 8 lat ) temu program w TV o Trabancie

takie tam ...
historia konstrukcji ,rozmowy z kolekcjonerami , kolejne modyfikacje i tym podobne techniczne aspekty ..
Były tez pokazane wersje zwiadowczo rozpoznawcze dla NRD-owskiej armii ( kabriolet ala jeep lub kubelwagen ) - o ile zwykły trabant to nie jest rewelacja to te maszynki były po maksie ( przynajmniej z wyglądu )
zdjecia i programy z kroniki NRD-owskich dotyczace tego modelu były załaczene
taki fabularny dokument
było tez o stusunku mieszkanców NRD do tego "obiektu porządania" , szczegółow nie pamiętam ale z programu wynikało ze w czasach NRD nie był to produkt powszechnie i łatwo dostępny ( czasu oczekiwania i zasad dystrybucji nie pamiętam w szczególach - ale było tam powiedziane ze nabywca nie mogł przyjśc do fabryki z wymagana gotówka i wyjechac zakupiona limuzyna po spełnieniu drobnych fromalności - raczej wsponimali o systemie uznaniowo-kolejkowym )

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.