GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Standaryzacja patcha w BB potrzebna od zaraz!!!

31.07.2003
12:40
smile
[1]

GenLee [ Konsul ]

Forum CM: Standaryzacja patcha w BB potrzebna od zaraz!!!

Wszyscy-----> co sądzicie o tym aby wszyscy gracze CMBB mieli jednakową określoną wersję patcha 1.03??? Jak wiadomo są wersje amerykańskie i europejskie. Z tego powodu wielu graczy nie może rozgrywać ze sobą pojedynków, czyli relatywnie liczba graczy zmniejsza się o kilkadziesiąt (?) %. Ustaloną wersję patcha będzie można umieścić w dziale pliki tak by każdy mógł ją sobie ściągnąć. Na pomysł ten wpadliśmy wspólnie z Guderianem podczas właśnie jednej z takich walk, która skończyła się szybciej niż zaczęła ;((.
Myślę, że zajmiecie jakieś stanowisko, szczególnie dw4rf ;)))

31.07.2003
12:52
smile
[2]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

tak tak, popieram mojego szanownego przedmówce w 100%. ledwie zaczołem grywać w BB odrazu przywaliłem ryjem w betonową ściane pod tytułem patch 1.03. na dwie bitwy jakie toczyłem 2 razy były problemy z kompatybilnością. zamiast pieprzyć się w medale, berety i inne cudeńka niech ta sprawa będzie rozwiązana jako pierwsza. mój postulat to jedna właściwa, poprawna politycznie wersja 1.03 dla wszystkich dająca się łatwo i przyjemnie ściągnąć z strony cmhq lub jakiejś innej str (jeśli się nie da załatwić żeby z naszej str szybko szedł)

31.07.2003
12:56
[3]

Kłosiu [ Senator ]

hmm to niemozliwe. Europejska wersja patcha jest do gier wydanych z CDV, a amerykanska do gier wydanych przez BTF. Nie sa one wymienne, natomiast sa kompatybilne i nie powinny sprawiac klopotow. Juz bardziej mi pasuje, ze jeden z was ma wersje beta patcha 1.03, a drugi wersje finalna.

31.07.2003
13:06
smile
[4]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

no tak, nie da się ukryć, ja mam beta :/ uwielbiam twórców gry któzy puszczają wybrakowane produkty a potem tworżą do nich mase łatek z którymi ni ch... nie można sobie poradzić.

31.07.2003
13:09
[5]

stary [ ZiP ]

Nauczyłem się żyć z tym problemem, mam po prostu wszystkie wersje CMBB.

Aktualnie rozgrywam pbemy:
16 - w wersji 1.03
17 - w wersji 1.02 (większość nieaktywnych... wakacje?)
2 - UWAGA wersja 1.0 (przypadek gracza niereformowalnego)
czyli da się to opanować.

Oczywiście jestem za standaryzacją i staram się podnieść wszystkie pbemy do 1.03, a nowe gry zaczynam tylko w 1.03

31.07.2003
13:47
smile
[6]

GenLee [ Konsul ]

Kłosiu--------->nie wiem czy tak do końca chodzi tylko o to że jest to wersja beta. Gdy ściągnąłem patcha 1.03 (i nie była to na pewno wersja beta - z serwera bodajże gameweb.com, choć głowy nie dam) amerykańskiego podczas pierwszej próby gry z talexem gra nie wystartowała. W momencie gdy dostałem od niego patcha 1.03 dla wersji europejskiej wszystko było już w porządku.

31.07.2003
15:56
[7]

BamSey [ Generał ]

Guderian& GenLee----->Panowie o czym wy za przeproszeniem bredzicie? Problem który tu przedstawiacie nie ma prawa występować. Rację ma Kłosiu mówiąc że wina leży po stronie Guderiana który sam przyznaje że ma wersję beta i dlatego mieliście problemy z grą

Guderian---->"no tak, nie da się ukryć, ja mam beta :/ uwielbiam twórców gry któzy puszczają wybrakowane produkty a potem tworżą do nich mase łatek z którymi ni ch... nie można sobie poradzić."

A ściągnij sobie wersję ostateczną patcha 1.03 i będzie po sprawie. Wersja beta którą masz jak sama nazwa mówi jest wersją testową i ma prawo nie działać tak jak powinna więc mówienie o tym że nie mozna sobie z nią poradzić to moim zdaniem przejaw lenistwa czy chęci z twojej strony.

GenLee----> Tego co mówisz już za chiny nie mogę pojać. Piszesz że ściągnałeś sobie wersję amerykańską patcha 1.03 która nie chciała ci działać a póżniej że dostałeś od Talexa wersję europejską i po jej zainstalowaniu wszystko działało. Wynika z tego jedno..... że masz wersję gry europejska a próbowałeś instalować do niej amerykańska wersję patcha. Te patche po to są dwa ze każdy jest kompatybilny z konkretna wersją wydawniczą pisze o tym jak byk w readme wystarczyło przeczytać. I ty jeszcze mówisz że to czyjaś wina echhhh


31.07.2003
16:20
smile
[8]

dw4rf [ Generał ]

Podstawa to postawa roszczeniowa ;)

31.07.2003
17:00
smile
[9]

GenLee [ Konsul ]

BamSey-----> jeżeli napisałeś sobie tego posta by pokazać wszystkim jak jesteś elokwentny i jak wszystko wiesz to mam nadzieję, że Twoje ego zostało zaspokojone. Forum już w starożytności było miejscem wymiany poglądów iwspólnych obrad (sic!). Jego wirtualny odpowiednik ma chyba również spełniać takie zadanie. Pisząc posta nie oczekuję iż niejaki BamSey wyrazi się: że bredze, że mam sobie przeczytać readme, oraz co już śmieszne, że uważam że to czyjaś wina! A w którym miejscu mojego posta to znalazłeś???? Na forum oczekuję porady a nie połajanek bo z wieku gdy ustwiano mnie do kąta już wyrosłem. Gdy nie potrafisz mi poradzić to podaruj sobie pisanie tych bajek. I nie mów mi proszę co na forum powinno się znaleźć a co nie.


dw4rf------>postawa roszczeniowa??? Źle mnie zrozumiałeś. Wymieniłem Ciebie ponieważ uważam że to od Ciebie mogą zależeć ewentualne decyzje (tak jak np. podział ligi).

Więcej wyrozumiałości a nie satysfakcji z tego, że się komuś przywali.

31.07.2003
17:04
[10]

dw4rf [ Generał ]

GenLee --> Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam nic do tego, jaką wersję CM mają gracze i na jakich rozgrywają pojedynki ligowe. To wszystko zależy od dogadania się między nimi. Zalecany jest patch 1.12 do BO i 1.03 final do BB.

Miało być:
Guderian --> Podstawa to postawa roszczeniowa ;)

31.07.2003
17:11
[11]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

masz coś dw4rf do mojej postawy?

31.07.2003
18:54
smile
[12]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Dw4rf , BamSey i Kłosiu mają rację.
Czyli mówiąc łopatologicznie:
Są 2 edycje CMBB:
1.Europejska (CDV)
2.Amerykańska (BTF)
Europejską trzeba patchować europejskimi wersjami patcha , a amerykańśką amerykańskimi patchami.
Co nie zmienia faktu , że posiądając wersję amerykańską 1.03 Final ( spatchowaną patchem amerykańskim ) mogę bez problemu grać z kimś posiadającym wersję europejską 1.03 Final ( spatchowaną patchem europejskim )

uff.... prościej się chyba nie da.....

31.07.2003
18:59
smile
[13]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Na wszelki wypadek jeszcze dodam: patchem amerykańskim nie da się spatchować wersji europejskiej i na odwrót !!

Lee--->Więc żeby "dorównać" BamSey'owi ty też postanowiłeś się popisać elokwencją :-))) Jak dla mnie jesteś albo nadpobudliwy , albo jeszcze czasem cię jednak stawiają do kąta ;-))

31.07.2003
22:24
smile
[14]

GenLee [ Konsul ]

Szogun999------> Nikomu nie muszę dorównywać. Po prostu nie dam sobie wciskać słów, których nie powiedziałem. Ponadto uczestnicząc w CMHQ szukam dobrej zabawy a nie kolejnych przepychanek na słowa, dlatego choć palce mnie świerzbią powtórzę tylko:

Więcej wyrozumiałości a nie satysfakcji, że się komuś przywali.

Pisząc, że jestem nadpobudliwy taką satysfakcję pewnie odczułeś. No i na zdrowie. Niniejszym wątek uważam za zamknięty. Dzięki wszystkim za wytłumaczenie kwestii patcha 1.03

01.08.2003
23:20
[15]

BamSey [ Generał ]

Geen Lee-----> Ja nie muszę pokazywać tego czy jestem elokwentny czy nie, każdy może mnie oceniać sobie jak chce, mnie nic do tego w końcu to wolny kraj. Przypisywanie mi tak niskich pobudek o których piszesz to trochę za wiele jak na kogoś kto mnie wogóle nie zna i nie zamienił ze mną dotąd ani słowa(to nie jest oskarżenie) i z tego co napisałem w jednym poście (który notabene nie ma absolutnie takiej wymowy o którą mnie posądzasz) wyciaga dość pochopne i krzywdzące wnioski. Nie sądzisz?

"Forum już w starożytności było miejscem wymiany poglądów i wspólnych obrad (sic!). Jego wirtualny odpowiednik ma chyba również spełniać takie zadanie."

A czy ja to neguję, wręcz przeciwnie całkowicie się z tym zgadzam, za to Ty masz chyba na ten temat troszke inne zdnie niż w zacytowanym fragmencie i zaraz to udowodnię.

"Na forum oczekuję porady a nie połajanek bo z wieku gdy ustwiano mnie do kąta już wyrosłem. Gdy nie potrafisz mi poradzić to podaruj sobie pisanie tych bajek."

Niestety ty nie oczekiwałeś porady, nie chciałeś zapytać o radę, zdanie innych czy wymieniać poglądy, nie ty wyskoczyłeś od razu z gotowym pomysłem opartym notabene na zupełnie z palca wyssanym problemie i chciałeś żebyśmy (więc między innymi ja) ustosunkowali się do niego. Więc się ustosunkowałem, sprowadzając cię przy okazji na ziemię ale to juz tylko twoja i wyłącznie twoja wina bo zamiast rozpoznać sprawę dokładnie co i jak poszłeś po najmniejszej lini oporu i wyskoczyłeś z tym wnioskiem o "standaryzacji patcha BB potrzebnej od zaraz" jak filip z konopii strasząc przy okazji tym że liczba graczy grajacych ze sobą zmniejsza się o kilkadziesiąt procent.

Piszesz że nie potrafię ci poradzić i piszę bajki??? A możesz mi łaskawie powidzieć co ja zrobiłem innego w moim poście niż właśnie poradziłem ci co masz zrobić żeby pozbyć się problemu o którym pisałeś???? Przy okazji napisz też gdzież to ja wypisuję takie bzdury że aż posądzasz mnie o pisanie bajek.

Może uważasz że nie miałem racji w tym co napisałem? Chyba nie bo jednak okazało się już że rację mam, ale widocznie ja nie jestem zbyt wiarygodny dla kogoś takiego jak ty i potrzebujesz więcej niż postu Kłosia i mojego żeby choć pomysleć przez chwile że to Ty się mylisz???

"Pisząc posta nie oczekuję iż niejaki BamSey wyrazi się: że bredze, że mam sobie przeczytać readme"

Może zwróciłeś uwagę na takie drobne słówko jak "za przeproszeniem" które dodałem przed tym zanim napisałem że bredzisz???? Jeżeli nie zwróciłeś to ja zwracam ci na nie uwagę teraz i przyjmij do wiadomości że ja przeprosiłem cię za to słowko "bredzisz" już w moim pierwszym poście i to zdanie miało mieć formę żartobliwą, ale widzę że jesteś zbyt poważnym człowiekiem którego już nikt do kąta nie stawia żeby zwracać uwagę na takie drobnostki i wolisz naskoczyć na moją biedna osobę niczym hiszpański inkwizytor.

Dalej też twierdzę że zanim wyskoczyłeś z tak błyskotliwym pomysłem jak ten w tytule wątku, łajając tych wszystkich po drodze którzy śmią wytknąć ci błąd, powinieneś przynajmniej przeczytać to readme bo póżniej nie musiałbyś wypisywać takich bzdur pod moim adresem żeby pokryć swoje zażenowanie.


"że uważam że to czyjaś wina! A w którym miejscu mojego posta to znalazłeś????"

W tym samym w którym ty znalazłeś w moim że "mówię ci co na forum powinno się znaleźć a co nie." mógłbym tak odpowiedzieć ale jako że moje ego na to nie pozwala:))) to odpowiem zgodnie z prawdą że faktycznie tego nie napisałeś poprostu wywnioskowałem to z waszych postów iz obarczacie winą producenta za to że waszym zdaniem patche są niekompatybilne,biję się w pierś.

"Na forum oczekuję porady a nie połajanek bo z wieku gdy ustwiano mnie do kąta już wyrosłem."

A w którym miejscu ja cię łajam możesz mi to wskazać łopatologicznie????

"Po prostu nie dam sobie wciskać słów, których nie powiedziałem. Ponadto uczestnicząc w CMHQ szukam dobrej zabawy a nie kolejnych przepychanek na słowa, dlatego choć palce mnie świerzbią powtórzę tylko: "

Ja też nie, wide to że niby mówię ci to co ma się znależć na forum a co nie, jezeli nie chcesz zeby ktoś wciskał ci słowa których nie wypowiedziałeś sam też łaskawie tego nie rób ok?

Przepychankę na słowa to niestety zacząłeś sam.

Jeżeli zaś tak cię te paluszki swędzą(wnioskuję że chcesz mi nimi przyłożyć ?? wiesz że to juz naprawdę dziecinne???? jak nie mogę kogoś pokonać na słowa to mu dowalę????) to z chęcią zniżę się do twojego poziomu i mogę ci je połamać bo mimo to że jestem łagodny jak baranek to te twoje posty zaczynają mnie już naprawdę wnerwiać.

"Więcej wyrozumiałości a nie satysfakcji, że się komuś przywali."

Więcej samokontroli, rozwagi, zdrowego podejścia do każdego problemu oraz więcej dociekliwości i nie bedziesz musiał tak kompromitować się wśród ludzi jak to zrobiłeś w tym wątku.

Przyznaj po prostu że nie przemyślałeś tego co piszesz i pod wpływem impulsu oraz niedokładnego rozpoznania problemu założyłeś ten wątek i potem poczułeś się urażony kiedy wytknąłem ci błędy. Tak będzie lepiej dla nas obu.

Czekam na twoją konstruktywna odpowiedż i dopiero wtedy ten wątek mozna będzie uznać za zakończony.

Pozdr. Bamse
02.08.2003
00:08
smile
[16]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

ludzie, prosze, przestańcie się kłucić. w inteligenki sposób próbujecie se naubliżać i udowodnić kto lepiej sformułował zdanie i kto miał racje. wrzućcie na luz i idźcie na piwo/wino/nalewke/wódke - kto co lubi. Albo dajcie se po mordzie i będzie gites.

02.08.2003
00:41
smile
[17]

BamSey [ Generał ]

Guderian----> Przyjacielu ja z tobą na tę wódkę, ze mną jak z dzieckiem za rączkę i na browar:)

02.08.2003
03:08
smile
[18]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

To ja poproszę nalewkę ;-)

02.08.2003
03:30
[19]

GenLee [ Konsul ]

BamSey------->
1.jezeli ten post nie mial zlej wymowy wg Ciebie, to nie znaczy ze byl mily dla mnie.
2.to nie był żaden gotowy pomysł (czym mam jakiekolwiek srodki nacisku na ktoregos z graczy?), luźna propozycja.
3.tłumaczenie że dodałeś słowa : "za przeproszeniem" jest niewystarczające. Bo wiadomo że jeśli powiesz komuś: ty za przeproszeniem debilu (to w 99 przypadkach na 100 taki czlowiek sie zdenerwuje)
4.No tutaj to już przegiąłeś totalnie :)). Świerzbią mnie palce-- w kontekscie :"napisałbym jeszcze parę kąśliwych uwag lecz dla dobra wspólnego daruję sobię". Daj spokój z biciem i łamaniem palców. Naprawde mam wiecej niz nascie lat.
5. Nie jestem urazony o wytykanie bledow, lecz o sposob w jaki to uczyniles (tak wiem nie miales takich intencji).
6.Jakos nie sadze bym sie skompromitowal. Oprocz zjadliwych (wedlug mnie) postow twojego i Szoguna, zip się ze mną zgodził, wypowiedź Kłosia była neutralna bez cienia sarkazmu czy szyderstwa, Guderian również pomysł poparł bo był jego współautorem. Wypowiedź dw4fa nie mówiła także nic o mojej kompromitacji. Więcej ludzi do wątku się nie odnosiło.

Nie jest moją intencją prowadzenie wojenek na forum (zwłaszcza o 3:32 w nocy), dlatego mam nadzieję iż będzie to ostatnia część wątku. Jeżeli gdzieś w którymś miejscu, jakiegokolwiek postu uraziłem Cię lub kogoś innego--->Przepraszam. Mam nadzieję iż jest to rozwiązanie satysfakcjonujące.

Pozdrawiam i puszczam całe zajście w niepamięć!

02.08.2003
13:54
smile
[20]

BamSey [ Generał ]

GenLee----> "1.jezeli ten post nie mial zlej wymowy wg Ciebie, to nie znaczy ze byl mily dla mnie."

To oczywiste że zaszło nieporozumienie i faktycznie zrozumiałeś kontekst nie tak jak powinien być zrozumiany ale to się zdarza kiedy dwaj rozmówcy nie widzą się nawzajem i porozumiewaja się tylko na piśmie które jak wiadomo nie może oddać tonu głosu czy mimiki w czasie prowadzenia rozmowy. To niestety zdarza się często i chyba zdarzać się będzie niestety dalej bo ominąć się tego nie da. Wiec podsumujmy, ty odniosłeś wrażenie ze ja naskoczyłem na ciebie i odpowiedziałeś tym samym, w takim wypadku puszczamy to w niepamięć i tyle:)

"2.to nie był żaden gotowy pomysł (czym mam jakiekolwiek srodki nacisku na ktoregos z graczy?), luźna propozycja"

No cóż nie rozwijajmy lepiej tego tematu dalej.

"3.tłumaczenie że dodałeś słowa : "za przeproszeniem" jest niewystarczające. Bo wiadomo że jeśli powiesz komuś: ty za przeproszeniem debilu (to w 99 przypadkach na 100 taki czlowiek sie zdenerwuje)"

Przyjmuje to do wiadomości ,choć nie zgadzam się że to co ja powiedziałem mozna przyrównać do powiedzenia komuś iż wątpi się w poziom jego IQ jak to bardziej obrazowo ująłeś:). Rozumiem że Ty się zdenerwowałeś, więc sorki jeżeli zabrzmiało to obrażliwie.

"4.No tutaj to już przegiąłeś totalnie :)). Świerzbią mnie palce-- w kontekscie :"napisałbym jeszcze parę kąśliwych uwag lecz dla dobra wspólnego daruję sobię". Daj spokój z biciem i łamaniem palców. Naprawde mam wiecej niz nascie lat"

Wiem poniosło mnie bo niezrozumiałem kontekstu:P Wierzę:)

"5. Nie jestem urazony o wytykanie bledow, lecz o sposob w jaki to uczyniles (tak wiem nie miales takich intencji)."

Ok to juz wyjaśniliśmy wyżej więc rozumiem

"6.Jakos nie sadze bym sie skompromitowal. Oprocz zjadliwych (wedlug mnie) postow twojego i Szoguna, zip się ze mną zgodził, wypowiedź Kłosia była neutralna bez cienia sarkazmu czy szyderstwa, Guderian również pomysł poparł bo był jego współautorem. Wypowiedź dw4fa nie mówiła także nic o mojej kompromitacji. Więcej ludzi do wątku się nie odnosiło. "

No cóż zapewniam cię że post Szoguna nie był zjadliwy i nawet nie musiałem być przy tym jak go pisał żeby to stwierdzić(a to dlatego że lepiej rozumie się dwóch ludzi którzy już parę razy ze sobą rozmawiało niż całkiem "obce" sobie osoby jak my dwaj i to jest jedyne wyjście tzn rozmawiać żeby takich nieporozumień jak nasze było jak najmniej) ZiP niekoniecznie zgodził się z tym co pisałeś, poprostu pewnie nie wnikajac w treść posta, podał sposób na ominięcie problemów innych wersji choć napewno nie takich problemów o jakich pisałeś. Co do reszty to zostawmy to już w spokoju.

"Nie jest moją intencją prowadzenie wojenek na forum (zwłaszcza o 3:32 w nocy), dlatego mam nadzieję iż będzie to ostatnia część wątku. Jeżeli gdzieś w którymś miejscu, jakiegokolwiek postu uraziłem Cię lub kogoś innego--->Przepraszam. Mam nadzieję iż jest to rozwiązanie satysfakcjonujące. "

Moja intencja tym bardziej nie, zważywszy iz był to mój pierwszy raz gdy ktoś oskarżył mnie o coś takiego jak ty to zrobiłeś,to
musisz przyznać że ja też miałem prawo się zdenerwować troszkę:)

Jeżeli gdzieś w którymś miejscu, jakiegokolwiek postu uraziłem Cię lub kogoś innego--->Przepraszam. Mam nadzieję iż jest to rozwiązanie satysfakcjonujące.

"Pozdrawiam i puszczam całe zajście w niepamięć"

Ekheem.... ten tego...... jakie zajście??? ;)))))

Ps. To kiedy na browarek razem się udajemy?????:D


02.08.2003
17:03
smile
[21]

GenLee [ Konsul ]

BamSey ----> myślę, że zdarzy się jeszcze okazja, może na jakiejś wspólnej ogólnopolskiej integracji :))

Pozdrawiam

02.08.2003
17:07
smile
[22]

faloxxx [ Generał ]

BamSey i GenLee -->to Flip i Flap :)))) pokłócą sie a potem na browara umawiają :)))

a co do tematu to uwazam ze kazdy powinien miec pliczek z wersja 1.02 i 1.03 i 1.03 beta i nie trzeba zadnej standaryzacji

03.08.2003
15:14
smile
[23]

BamSey [ Generał ]

GenLee---> Ech tylko czy ja kiedyś doczekam takiej ogólnopolskiej integracji,oby, oby:))))

Faloxx----> Bo browar to rzecz która łączy ludzi o wiele lepiej niz TPSA:P

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.