GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Do tych co znają się na tworzeniu www, potrzebna pomoc

29.07.2003
17:33
smile
[1]

Big Money [ Senator ]

Do tych co znają się na tworzeniu www, potrzebna pomoc

No więc chodzi o to, ze robie własna strone, w Front Pagu, i juz na samym początku mam problem. Użyłem w menu strony czcionek których standardowo nie ma w windowsie, tzn ja je mam zainstalowane, sa dostepne do wybory w FP. No i w oknie edycji wszystko wyglada ok, natomiast w oknie podglądu, nawet po zapisaniu strony czcionki są standardowe, czyli nie te których ja użyłem :/ Podczas podglądu strony w IE czcionki równiez wyświetlane sa jako standardowe... Hiperłacza do pod-stron jeszcze nie sa zrobione, ale to chyba nie ma znaczenia - poprostu czcionki sie nie wyswietlaja !!
Więc jeśli ktoś wie, to prosze o pomoc, czy mam plik z uzytymi czcionkami skopiowac do folderu ze stroną czy moze uzyc jakiejs opcji o ktorej nie wiem :> ??
Z góry dzieki za pomoc, aha, dołaczam skrina dla pełnej jasnosci :)

29.07.2003
18:33
[2]

Father Michael [ Padre ]

Kazda z zastosowanych przez Ciebie czcionek musi byc zainstalowana w komputerze ogladajacego, a przynajmniej ja nie slyszalem o zadnej mozliwosci obejscia tej niedogodnosci.

29.07.2003
18:55
[3]

bartek [ ]

-Nie używajmy nie standartowych czcionek, u nas na dysku strona może wyglądać ślicznie a po publikacji jej w internecie okaże się, że nikt jej nie ma zainstalowanej. Co wtedy? Wasza wymarzona czcionka zostanie zastąpiona przez Times New Roman. Zadowoleni z takiego faktu, nie sądzę, ale istnieje kilka sposobów na ominięcie tego, ale to już temat na inny artykuł.


Zrodlo: https://www.webhelp.pl/artykuly/index.php?id=88&roz=jek&ac=read
Autor: Michał Husakiewicz; [email protected]

Nie wiem o co chodzilo autorowi, gdy pisal '(...)istnieje kilka sposobow na ominiecie tego(...)' ale wyadaje mi sie, ze jedyne rozsadne wyjscia to:

- stworzenie plikow graficznych i naniesienie na nich napisow (nie wczyta fonta, a grafike)
- stworzenie menu we Flashu (podobnie jak wyzej)

29.07.2003
19:39
[4]

Big Money [ Senator ]

Ok dzieki, to mi rozjaśniło troszke sytuacje :) Ale dziwne jest że użyłem równierz niestandardowej czcionki do nazw tych działow, czcionka to 911 Porsche (taka w stylu porsche :) i ona sie wyswietla normalnie, tylko ta druga nie działa... No ale chyba nie bede kombinował i zmienie to na jakas standardowa.
Jeszcze raz dzieks.

29.07.2003
19:42
smile
[5]

Regis [ ]

Ja jeszcze od siebie dodam (a w zasadzie powtorze za tym co napisali inni), ze napisy innymi czcionkami niz Times New Roman, Arial, Verdana i Courier New powinno sie dawac jako JPG-i, bo nie kazy je musi miec zainstalowane. Tak sie juz przyjelo :)

29.07.2003
19:48
[6]

Big Money [ Senator ]

Regis << to narazie sa napisy ( pozniej maja to byc hiperłacza), ale w takim razie jak pozniej zrobic z jpg hiperłącze?? :>

Póki co to zmieniłem na standardowe, tez fajnie wyglądaja :)

29.07.2003
20:19
[7]

Qbaa [ Generał ]

jesli teksty w hiperlaczach maja byc czarno-biale to najlepiej zapisac je jako gif
a zeby zrobic z obrazka hiperlacze, to w zrodle, w znaczniku "a"
<a href=>tekst</a>
musisz zmienic "tekst" na <img src="nazwa obrazka"></img>

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.