GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Sens AAR'ów pisanych narzędziem

29.07.2003
13:49
smile
[1]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Forum CM: Sens AAR'ów pisanych narzędziem

Do tej pory olewałem ten problem , bo chyba tylko 1 taki badziewny się zdarzył , ale patrząc na 2 ostatnie stwierdziłem że to chyba nie ma większego sensu , dopóki ktoś ( moderator działu teksty ? ) nie zacznie tego monitorować. :-/

29.07.2003
13:51
[2]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

ew. pozostaje jeszcze wyłączyć AAR'y z klasyfikacji medalowej , to powinno wyeliminować tych , co tylko skrobią kilka zdań dla punktów.....

29.07.2003
13:53
smile
[3]

Glazo [ Konsul ]

Muszę sie zgodzić. Jeszcze nie napisałem żadnego AAR-a dopiero się przymierzam ale te ostatnie to porażka. Za takie raporty to można przyznać 1 punkt. Autorzy mogli by się postarać i napisać trochę więcej od siebie.Tyle to można w komenarzu po bitwie napisać.

29.07.2003
13:54
smile
[4]

merkav [ Aguś ]

Jestem za kontrolowania tego , od momentu kiedy wprowadzenia punktow wysypalo sie kilka "kilkuzdaniowych" AAR'ow ktore przedstawiaja sytuacje tylko troszeczke wiecej niz opisy pod walkami... Punkty pominny byc za takie AAR'y jak Shoguna... no moze troche mniejszy ;)

29.07.2003
14:02
smile
[5]

BamSey [ Generał ]

Ostatnie dwa AAR-y które pojawiły sie na CMHQ to już czysta drwina, trzy zdania na krzyż pisane językiem przedszkolaka noszą taką szumną nazwę jak After Action Report? Autorzy mogli równie dobrze wkleić ten text do jakiegoś wątku na forum żebyśmy mogli się pośmiać:(((((((

29.07.2003
14:08
[6]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Glazo--->Za taką kpinę z ludzi to ja bym odejmował a nie dawał punkty.........

Merkav--->Fakt , że kontrola byłaby chyba najlepszym wyjściem , tyle że ktoś by to musiał robić. Łatwiej chyba będzie jednak wyłączyć AAR'y z systemu punktowego , wtedy pisać będą ci , którym rzeczywiście zależy na podzieleniu się wrażeniami z bitwy , a nie tylko na punktach......

29.07.2003
14:30
[7]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Standardowy QB, do zajęcia wioska
Siły własne Siły nieprzyjaciela

Plan
jak najszybciej zając pozycję w domach i bronić się
Przebieg starcia
szybko straciłem wszystkie czołgi głównie przez własną bezmyślność. Pierwszą część planu zrealizowałem perfekcyjnie. Zająłem budynki w strategicznych miejscach. W tym samym czasie Stan zakradał się i oskrzydłał mnie. Potem rozpętało się piekło. Ostrzał budynków z altylerii w tym z ciężkiego kalibru. Walące się budynki i atak FJ. Najgorsza była starata wszyskich puszek i to zupełnie bezmyślna. Stan perfekcyjnie się ustawiał swoimi puszkami unikając mojej altylerii. P IV 70 za nic miał sobie atak na kadłub z bazooki. W efekcie posypały się budynki wraz z moimi żołnierzami. Stan nauczyłem mnie z pewnością jednego. Dobrze użyci spoterzy mogą wyrządzić poteżne szkody i zniszczyć doskonale ufortyfikowane oddziały.


Mój ulubiony AAR :))) Zgadnijcie jaki tytuł :))))))))))))

29.07.2003
14:38
smile
[8]

merkav [ Aguś ]

Leon - ok wstep dales ,a gdzie reszta :D

29.07.2003
14:55
[9]

wasper [ Chorąży ]

dopiero po tym watku przeczytalem ostatnie 2 AARy i powiem krotko gnioty. Kilka skleconych zadan , ktore nie powinny byc nagradzane punktami. W pelni popieram propzycje monitoringu AARow. W porownaniu do innych swietnych tekstow z pola walki, ktore czytalem z wypiekami na twarzy te wypadaja blado i mysle ,ze ich tworcy chca jedynie zdobbyc kilka ptk. ,a nie sprawic nam czyli czytajacym przyjemnosc (jakkolwiek by tego nie rozumiec :) ,pozdrawiam

29.07.2003
15:05
[10]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Merkav-choelra akapitow zapomnialem zrobic za autora ale bynjmniej nie jest to wtep tylko caly AAR :)

29.07.2003
15:33
smile
[11]

Anoneem [ Melodramatic Fool ]

ZgReDeK --> AAR który przytoczyłeś to arcydzieło w porównaniu z tym pt. "Debiut" - plan, przebieg starcia i podsumowanie/wnioski łącznie w 7 zdaniach, w tym 2 razy " Dzięki za grę" :)
Swoją drogą teraz już spokojnie mogę napisać AAR-a bez obawy o kompromitację :) Jeszcze tylko porządnej bitwy brakuje.

29.07.2003
15:54
[12]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Anoneem--->Jak skończymy naszą to napiszesz :-))

29.07.2003
16:07
smile
[13]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Kiedyś był tzw "moderator" w dziale "Teksty". Do tej pory nawet figuruje w Sztabie, choć chyba raczej Dw4rf się wszystkim teraz zajmuje. W każdym razie, gdyby taki moderator istniał, to powinien moim zdaniem przeglądać wszystkie raporty i odrzucać takie chłamy. Punkty do medali owszem, ale nie automatycznie tylko ręcznie, tak jak dostał Shogun i wszyscy co pisali teksty do działu.

Dw4rf wspominał o automatycznym umieszczaniu na stronie tekstów przez graczy i naliczaniem za to punktów. Obawiam się, że pojawią się takie kwiatki jak niektóre AARy. Taki automat sprawdziłby się tylko wtedy, gdyby wszyscy "twórcy" reprezentowali co najmniej przeciętny poziom. Na miłość boską! Nie umiesz to nie pisz!

Stawiam wobec tego wniosek aby powołać wywiązującego się z obowiązków moderatora działu "Teksty", który przeglądałby wszystkie teksty i raporty i ON przyznawałby za to punkty (według jakiegoś taryfikatora). Tylko, że powinien to byc ktoś w miarę obowiązkowy, bo ja np wysłałem do obecnego tekst prawie dwa miesiące temu i do tej pory się nie ukazał. Ale mimo to jestem PRZECIWKO zautomatyzowaniu działu "Teksty", bo dość mam takich "dziełek".

29.07.2003
21:15
[14]

BamSey [ Generał ]

All------>Dw4rf chce zrobić coś innego o ile dobrze zrozumiałem to automat sprawdzałby objętość takiego AAR czyli np wymaganą minimalna ilość wierszy textu. Moim zdaniem to się sprawdzi bo np te ostatnie AAR napewno by tego testu nie przeszły. Nie chodzi nawet o język jakim są pisane bo każdy pisze jak umie ale o to żeby jakiś sens taki AAR miał poprostu.

29.07.2003
21:56
smile
[15]

Pejotl [ Senator ]

Bamsey -> to moze jeszcze niech sprawdza ortografie :) Bo _niektorzy_ pisza w AARze slowo "kępka" przez "em" a wydaje im sie że mogą krytykować dokonania innych :)

29.07.2003
22:04
smile
[16]

BamSey [ Generał ]

Pejotl---> Gdybys pisał AAR do 2-giej w nocy zasypiając na klawiaturze bo poprostu musisz go skończyć to pewnie ta "kępka" byłaby "kęłpką":)) czyli prościej mówiąc .....na drzewo;)))))

29.07.2003
22:35
[17]

Trebohr [ Chorąży ]

Bamsey--> "Nie chodzi nawet o język jakim są pisane bo każdy pisze jak umie ale o to żeby jakiś sens taki AAR miał poprostu."

Jedno nie wynika z drugiego. Objętość tekstu nie decyduje o jego zawartości ani sensie. Taki automatyzm w przyznawaniu punktow może nam doprowadzić do prawdziwego wysypu "dziennikarzy" piszacych za wierszowke. A ja chetnie bym poczytal rzeczy wnoszace cos nowego, na podstawie ktorych mozna sie czegos nauczyc - a jesli nie to chociaz swietnie napisane (vide opisy Bergera). Przeciez teksty zamieszczane na stronie tworza rowniez ogolny klimat "spolecznosci CM" - jak przeczytalem pierwsze AARy, to az siedzialem jak na szpilach nie mogac doczekac sie rozgrywki z czlowiekiem. A po lekturze ostatnich rzeczywiscie mozna sie zalamac. I te wnioski: Po zajeciu przeze mnie VP przeciwnik oblozyl je ogniem artylerii. Niesamowite! :|

Wydaje mi sie, ze pomysl z moderatorem dzialu jest najlepszy lub ewentualnie rezygnacja z przyznawania punktow za AARy.

29.07.2003
23:54
[18]

Kłosiu [ Senator ]

Ja jestem za tym, zeby w ogole wylaczyc aary z narzedzia z punktacji. Glosowalem za powstaniem takiego narzedzia, ale po to, zeby dalo sie opisac ciekawa bitwe na szybko, ale w wiekszym zakresie niz komentarz przy rejestracji. Aary w dziale teksty zawsze beda lepsze, a te tworzone za pomoca narzedzi powinny byc traktowane wylacznie jak rozszerzony komentarz do bitwy.

30.07.2003
00:18
smile
[19]

Naczelnyk [ Konsul ]

Punkty za aary, medale, przepisy, automaty sprawdzające objetość tekstu. Czuję się jakbym oglądał "dzień świra". A bawcie się, co mi tam...:-)

30.07.2003
06:20
[20]

Glazo [ Konsul ]

A ja uważam że to fajny pomysł z medalami za AAr-y. Tylko trzeba zmienić punktację. Może od 1 do 10- zależnie jak moderator oceni było by lepszym wyjściem. Same odznaczenia wprowadzają klimat i na pewno też zachęcają do pisania. Szkoda tylko że niektórzy to muszą na siłe i byle jak.

30.07.2003
14:13
[21]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Diabeu ---> Oceny moderatora były by subiektywne i każdy by się czepiał. Można albo wprowadzić "taryfikator", czyli wytyczne (za co jaka ocena); albo po prostu zostawić standardową punktację, z zastrzeżeniem że moderator wyrzuca totalny chłam (i wtedy pktów nie ma). Ta druga opcja jest dużo prostsza i moim zdaniem możliwa do wprowadzenia.

31.07.2003
00:26
smile
[22]

BamSey [ Generał ]

Panzer Meyer----> Dokładnie. Wyrzucić te ostatnie gnioty i po sprawie.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.