GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Odcinek Specjalny czyli wątek o CMR 3.0 cz.1

28.07.2003
15:31
[1]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

Odcinek Specjalny czyli wątek o CMR 3.0 cz.1

Wrażenia z Colin McRae Rally 3.0
------------------------------------------------------------------------
I. Prasa pisze...

Najpopularniejszy symulator rajdów samochodowych doczekał się swojej trzeciej odsłony. Gra jest firmowana przez jednego z najlepszych kierowców rajdowych świata samego Colina McRae. Na szczególną uwagę zasługuje dopracowana do najdrobniejszych detali grafika. Jeszcze nigdy takie elementy jak błoto na samochodzie, krople deszczu czy uszkodzenia samochodów nie były tak realne. Aby jak najlepiej odwzorować wszystkie elementy rajdu producent gry nawiązał współpracę z teamem fabrycznym Forda. W ten sposób producenci gry uzyskali dostęp do informacji o wszystkich czynnikach wpływających na zachowanie się samochodów na drodze. Dzięki temu gracz ma niesamowite wrażenie bezpośredniego udziału w rajdzie! Wszystko to sprawia, że Colin McRae Rally 3 to niewątpliwie najlepszy sumulator rajdów.
[cdprojekt.info]

Druga cześć Colina pobiła rajdowa konkurencję niemalże w każdym aspekcie gry, chociaż do doskonałości na pewno jej dużo brakowało. Niektórzy narzekali na nienajlepszą, szczególnie tę tworzącą otoczkę tras, grafikę, nie do końca prawidłowy model fizyczny jazdy czy pominięty wpływ uszkodzeń na prowadzenie się naszego trzystukonnego potwora. Gra była bardzo dobra, jednakże inni producenci nie zasypują gruszek w popiele. Głównie za sprawą doskonałego Rally Trophy, Colin McRae 2.0 stracił, wśród produktów o tematyce rajdów samochodowych, palmę pierwszeństwa, jednak trzecia edycja produktu Codemasters ma zmienić ten stan rzeczy i skutecznie odpierać ataki konkurencji, być może nawet do czasu wydania wersji 4.0.
[Wirtualna Polska]

Seria gier Colin McRae Rally zawsze wyznaczała wiele trendów w swym gatunku. Dotyczyło to przede wszystkim jakości grafiki, grywalności i skali odwzorowania rzeczywistości panującej na trasie rajdu, a także zachowania się poszczególnych samochodów. Może trudno to sobie wyobrazić, ale Codemasters postanowił pójść dalej i stworzyć trzecią część tej gry, w której ponownie znajdziemy sporo nowatorskich rozwiązań.

[Gry Online]

Niedawno opisywałem jeden z nadchodzących wyścigów wprost ze stajni Codemasters, dziś przyszedł czas wyjawić informacje na temat ich kolejnego tytułu. Jest nim już trzecia część z serii... Brzmi tajemniczo? Gra ta promowana nazwiskiem sławnego kierowcy rajdowego poprzez swoją doskonałość zapadła w pamięci graczy na bardzo długo. Niebywały sukces części pierwszej utorował drogę do stworzenia jej następcy. Dwójka była do niedawna najdoskonalszą grą rajdową na świecie. Żadna inna nie mogła jej w najmniejszym stopniu zagrozić.
Colin McRae - człowiek ten znany jest wszystkim ludziom na świecie. Wyszedł świetnie na tym, że zakontraktował umowę z Codemasters na firmowanie swoim nazwiskiem dalszych części gry. Na niedawno zakończonych targach E3 pokazano kolejną część z serii w akcji, ludzie oglądający Colina Mcrae Rally 3 byli pełni podziwu widząc przepiękną grafikę i wiele nowości jakie dodano.

II. Wymagania sprzętowe czyli jak wam CMR3 działa?
Syriusz - Pentium 4 3,06, GeForce 4 i cos sie czasem krzani ale ogolnie jest spoko...

III. FAQ

Kto jest pilotem?
--> W grze możemy wybierać pomiędzy Nickiem Gristem [prawdziwy pilot Colina] a Polakiem, Januszem Kuligiem. (Polecam Grista bo Kulig sie myli :|)

Ile płyt zajmuje gra?
--> 3 CD

Ile kosztuje?
--> Ceny wahają się pomiędzy 89 zł a 99 zł

Jak zrobić screena?
--> Gra korzysta z DirectX a więc screena nie zrobimy Print Screenem. Do robienia screenów z CMR polecam HyperSnapa oraz Frapsa.

IV. Linki

Spróbuj magii Colina. Ściągnij demo. Oto linki do dem:

> https://www.codemasters.com/downloads/displayfiles.php?showdetails=7305 -> Codemasters
> https://www.cdprojekt.info/download.asp?action=Download&fid=720 -> CD Projekt
> https://games.tiscali.cz/clanek/demo.asp?id=5614 -> Tiscali Games
> https://www.3dgamers.com/games/colinmcrae3/#filelist -> 3D Gamers
> https://trance.releases.cz/temp/demo/cmr3-pc-demo.exe -> Trance [?]
> https://www.gry-online.pl/s030.asp?ID=2937 -> Gry Online

Fan-Site'y

> https://cmr3.gry-online.pl -> Gry Online

28.07.2003
20:35
[2]

Przewodnik Syriusza [ Magazyn Grafik ]

<>UP<>

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.