GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z XP

25.07.2003
13:43
[1]

Youmak [ Konsul ]

Problem z XP

Witam wszystkich

Mam właśnie problem z XP, chodzi mi o lokalne (na danym komputerze, a nie sieciowo) udostępnianie katalogów. Załóżmy, że mam trzech użytkowników aa, bb i cc, z czego ten aa jest z prawami administratora, a reszta z kontami ograniczonymi. Mam również katalog G:\test i jak zrobić, aby ten katalog test był dostępny tylko dla użytkownika bb. Włączyłem zaawansowane udostępnianie, oraz mam wszsytkie partycje w NTFS. I tutaj bym prosił o łopatlogiczne wytłumaczenie krok po korku jak to zrobić, gdyż próbuje i próbuje i nie mi nie wychodzi. Mam Windows XP Professional.

P.S. To jest już moje 3 podejście do win XP, za dwoma pierwszymi razami się do niego nie przekonałem, może się teraz uda

Z góry dziękuję za pomoc

25.07.2003
17:51
[2]

Youmak [ Konsul ]

Ok pytanie z pierwszego postu już rozwiązałem, a teraz kolejne pytanie.
Czym różni się konto z prawami administratora od konta administratora?

25.07.2003
17:56
[3]

Vader [ Senator ]

https://www.infojama.pl/


I wszystko jasne.

25.07.2003
18:41
[4]

minius [ Generał ]

Youmak ---> Konto administratora jest standardowo ukryte w WinXP i masz do niego dostęp poprzez tryb awaryjny. Choć można to za pomocą edycji rejestru zmienić. Poza samą nazwą innych różnic nie stwierdziłem.

Choć jest jeszcze pewna różnica. W koncie z prawami administratora możesz usuwać (odinstalowywać programy, które było zainstalowane w tym profilu. Nie możesz zaś odinstalować programu zainstalowanego wyłącznie na innym profilu. Tam ten program nadal będzie tkwił. No chyba, że zainstalowałeś i tu i tam, w tym samym folderze. W takim przypadku drugiemu profilowi uszkodzisz powiązania, ale nadal będzie udawał w liście zainstalowanych programów, że ten progs istnieje (choć go nie będzie).

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.