GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic2 (cz. 48)

20.07.2003
15:58
smile
[1]

Yancy [ Senator ]

Gothic2 (cz. 48)

Została wypuszczona kolejna część wspanialej gry, jaka jest Gothic 2. Tu będziemy rozmawiać o swoich rozterkach w grze jak i problemach, napotkanych podczas podróży po dolinie, której już nie osłaniała bezpieczna bariera, w której grasują Orki ze smokami na czele. My musimy sprostać wyzwaniom i pokonać wysłannika złego boga Beliara, przywracając tym samym spokój i równowagę krainie Myrtany !

=======================================================================

Porady forumowiczów:
SPOILER:

Prośba by Mysia

UPRASZA SIE WSZYSTKICH ZADAJACYCH "CIEKAWE PYTANIA" O GRANIE W GRY CRPG KTORE POLEGAJA NA ZACZEPIANIU NPC I CO WAZNIEJSZE SLUCHANIU CO ONI MOWIA:( BO 75% PYTAN NA TYM FORUM POLEGA NA TYM ZE WIEKSZOSC Z ZADAJCYCH PYTANIA NOTORYCZNIE OLEWA ODPOWIEDZI NPC'OW A RECZE WAM ZE GOTHIC II TO PROSTA GRA I JEDYNA NIESPODZIANKE SPOTKACIE TYLKO W 6 ROZDZIALE :) JEDYNA ZAGADKA W CALEJ GRZE ;) A RESZTE MOZNA SIE DOWIEDZIEC WYPYTUJAC NPC'OW BO OD TEGO MAJA IMIONA BY Z NIMI GADAC, A NIE TYLKO OBYWATEL, CZY STRAZNIK:) DODATKOWO UPRASZA SIE O NIE UZYWANIE W ROZMOWACH Z NPC'AMI KLAWISZA"ESC" ;)

PS. ZEBACZY NIE PYTAJCIE BO WAM ODPOWIEDZA W NIEMILY SPOSOB ;)))1. GILDIA ZŁODZIEJI
"Jak zostałem złodziejem?" by Silent Otto

Moja ścieżka wyglądała tak:
Na targowisku kupiec Jar skarży się, że skradziono mu sakiewkę. Należy złapać złodzieja i WSADZIĆ GO ZA KRATKI. Po jakimś czasie karczmarz z portowej knajpy powie, ze ktoś czeka na nas za sklepem rybnym. Należy się udać na spotkanie i usiec typa. Zabieramy mu klucz, który otwiera wejście do kanałów. Znajduje się ono po prawej stronie nabrzeża portowego. Trzeba wskoczyć do wody i kawałek popłynąć w prawo. Przeoczyć się nie da. Otwieramy drzwi i zapuszczamy się w głąb kanałów. Tam spotykamy złodzieja, który zaprowadzi nas do głowy gildii. W czasie miłej konwersacji zgadzamy się zostać złodziejem.

"Jak zostać złodziejem?" by Blugkolf
Najpierw należy uzyskać od Lorda Andre questa ze znalezieniem gildii złodziei, potem pójść do Jory, obiecać mu złapanie Rengaru w zamian za info o gildii a nie za kasę, złapać Rengaru, zabrać mu kase i puścić wolno, oddać kasę Jorze mówiąc, że Rengaru uciekł. Poprosić o info o gildii, potem pójść do knajpy portowej. Od oberżysty uzyskać info o specjalnych zleceniach i wziąć zadanie z przesyłką dla Baltrama od Nagura, pójść na farmę Akila odebrać przesyłkę dla Baltrama (tylko jak już pozbędziemy się najemników) i przy okazji załatwić bandytów którzy obrobili Hakona (jaskinia koło drogi z farmy Akila do latarni) w skrzyni w tej jaskini jest śmierdząca ryba, użycie jej powoduje znalezienie wewnątrz niej wiadomości. Teraz należy wrócić i zagadać z handlarzem ryb, dogadać się z nim i pójść do tawerny zagadać z Nagurem, a potem z oberżystą. Spotkać się z Atillą, podziękuje nam za lojalność i da klucz do kanałów. I teraz już tylko dołączyć do gildii.


2. PROBLEMY Z KASĄ by Cainoor
Chodzi o pojedynek z typkiem na tyłach magazynu:
1. Najpierw pokonujesz go (wygrywasz 50 sz - oprócz swoich)
2. Prosi Cię byś odkupił jego miecz
3. Handlarz Jora sprzedaje go nam
4. Wracasz by się znów pojedynkować i teraz:
- Jak tylko pokonasz kolesia, zabierasz z ziemi jego miecz
- Ponownie z nim walczysz (za każdą wygraną zgarniając 50 sz)
Dopóki będziesz podnosił miecz po wygranej walce, dopóty koleś będzie chciał z Tobą walczyć
(sprawdzone parokrotnie)

3. KAPLICZKI by Long & Mysia
Kapliczki: podsumowanie
Kapliczkę możemy odwiedzać tylko raz dziennie, nie ma znaczenia która kapliczkę odwiedzamy (możemy zawsze ta sama) efekty są zależne od wartości datku i klasy postaci (przynależności)
100 sz +5 życia, +4 many, +1 siły
50 sz: +5 życia, +2 many, +1 siły
10 sz: "czujesz się jak nowonarodzony" :)
z czego: mag = mana, najemnik = siła, palladyn = siła lub HP

4.O DOŚWIADCZENIU by mikmac
Generalnie 1% umiejętności kosztuje 1 pkt. nauki. Ale w pewnym momencie drożeje do 2 pkt. nauki.
Twórcy gry doszli do wniosku, ze jeżeli walczysz mieczem jedn. to też poniekąd nabywasz doświadczenia w dwuręcznym - i odwrotnie. Podobnie jest z kuszami i lukami. Ponadto poza procentami w każdej umiejętności są trzy stopnie - zielony, wojownik [kusznik], mistrz
I dlatego, jak podobne umiejętności [luk-kusza; jedno.-dwuręczny] różnią się stopniem, to zawsze uczysz się za 10 pkt nauki i idzie to po 5% na każdą umiejętność. Jest to po to aby nadgonić z druga umiejętnością do tego samego stopnia.
I tak: jak masz luk 35% [łucznik] i kusze 10% [zielony] to zawsze nauka będzie kosztować 10 pkt nauki po 5% na każde - aż do momentu 55% luk, 30% kusza. Teraz są w takim stopniu i możesz uczyć się je oddzielnie - czyli przeznaczać punkty tylko na jedno lub drugie.
Stopnie są: zielony: 0% - 29%, wojownik: 30% - 59%, mistrz: 60% - 100%

5.JAK ZDOBYĆ ZBROJĘ PEŁZACZY by _Luke_
Co do tej zbroi z pełzaczy. Najpierw trzeba pogadać z myśliwym Gestath'em (kolesiem od smoków, o którego pytało tyle osób), później idziemy do Wilka na farmie Omara i przekazujemy mu 10 płyt z pełzaczy. Na następny dzień mamy zbroje:
55/50/20/15 cena - 1500

6. ODŻYWIANIE by _Luke_
Zjedzenie 25 jabłek daje +1 siły, 50 ciemnych grzybów +10 many, specjalne piwo +3HP i +1 many, gulasz Thekli (farma Onara) +1 siły

ŻĄDŁA KRWIOPIJCY I ŻUWACZKI PEŁZACZA: by QrKo
Po odkryciu sposobu na leczenie za pomocą żądeł krwiopijcy nie radzę używać ich za często bo po bodajże 15 żądłach zjedzonych organizm uodparnia się na to i nic już nie daje zjedzenie nawet kolejnych 100, więc jako, że leczą one do fulla to najlepiej używać ich tylko w sytuacjach awaryjnych. To samo się tyczy żuwaczek, z tym że na nie trzeba odkrywać sposobu, aby zadziałały...

7. KRWAWE KIELICHY by Gordek, SilentOtto and _Luke
- Pierwszy kielich znajdziemy w pierwszym domu na prawo zaraz po wejściu do górnego miasta. Znajduje się on w skrzyni (kod do niej PPLPPL)
- Drugi kielich znajdziemy dom dalej. Należy wejść na pierwsze piętro, przekręcić lampę i zejść na dół.
Tam znajdziemy skrzynię do której klucz posiada Valentino (wymagana umiejętność kradzieży kieszonkowej i zręczności na poziomie 40).
- Trzeci kielich umieszczony jest w skrzyni w domu sędziego. Skrzynia ta ukryta jest na parterze w tajnym pomieszczeniu, które otworzymy
przekręcając tarczę obok kominka na pierwszym piętrze. Klucz do niej posiada sędzia (wymagania takie jak powyżej).
- Czwarty kielich znajduje się w domu obok alchemika w górnym mieście (przed wejściem należy się upewnić, że strażnik nie patrzy).
Kielich ten jest w skrzyni do której klucz znajdziemy na kominku w tym samym domu.
- Piąty kielich jest w ratuszu na piętrze w jednym z pokoi, stoi na komodzie
- Szósty znajdziemy u lichwiarza w dzielnicy portowej w jego skrzynce (kod LPPLP)

8. QUEST DLA HARADA (Przynieść broń orka) by Angel_from_kabaty
Otóż na samym początku nie mamy szans w walce z okiem. Są jednak trzy sposoby aby tego questa ukończyć szybko.
1) Można pójść do jaskini w której siedzi ork i wywabić go. Uciekać przed nim aż do miasta a tam strażnicy go zabiją a my bierzemy broń i zanosimy ją do Harada.
2) Nieco prostszy sposób: Pójść do innej jaskini, w której są lenie i tam na ziemi leży orkowy topór. Nie mam niestety mapy żeby zaznaczyć ale po wyjściu bramą(tą przy targowisku) skręcamy w lewo tak jak po roślinki dla alchemika i idziemy wzdłuż ściany. Nie wchodźcie tylko na górę bo ta droga prowadzi do latarni. Szukana jaskinia jest na dole.
3) Najlepszy według mnie sposób: Idziemy pogadać z Bartokiem (dawnym czeladnikiem łuczarza) i proponujemy mu wspólne polowanie. kosztuje nas to 50szt złota ale kożyści są znacznie większe. On zabija potwory my dostajemy expa. Przy okazji zdobywamy skóry dla Łuczarza. Na samym końcu wędrówki atakuje nas Ork. Pomagamy nieco bartokowi( jaśli ork nie padnie od jego strzał) i zabieramy jego broń.
Można również pogadać z Haradem i przekonać go, że Ork to zbyt trudny przeciwnik i dostać questa z pokonaniem bandytów, to jednak nie przynosi tylu korzyści.
4) Można również kupić broń od najemnika z farmy Onara sprzedającego bagienne ziele za 10 sztuk złota. (by slowik)

9. JAK UŁATWIĆ SOBIE START by Angel_from_kabaty
Na samym początku jest dosyć ciężko. Moja sugestja jest następująca: żeby nie inwestować w siłę(zwłaszcza jak gra się magiem) najlepiej wziąć amulet +15 do siły. Amulet znajduje się w gildii złodziei. Nie będę się rozpisywał jak dostać się do gildii bo to już ktoś opisał. Powiem tylko jak sobie ułatwić zdobycie tego amuletu. Otóż na samym początku naszego pobytu w mieście należy zająć się dostaniem do siedziby gildii złodziei. Pogadać z szefową tej organizacji. Potem odmówić przyłączenia się do nich. Uciekać przed szefową(tylko uważajcie żeby nie przestała was gonić) do wyjścia z kanałów(tego do morza). Tam jest taki spadek, my wyskakujemy a ona utknie. Wtedy wystarczy łuk i trochę strzał(czasem udaje jej się wyskoczyć ale to sporadycznie :P). Analogicznie można postąpić z dwoma pozostałymi członkami gildii(zdobyć exp i trochę przedmiotów). Następnie zabrać im klucze i otworzyć co się da. W zamkniętym dotąd pomieszczeniu jest skrzynia a w niej amulet +15 do siły. To na początek bardzo dużo. I pamiętajcie aby do kanałów iść już z umiejętnością otwierania zamków i z zapasem wytrychów. Jest tam sporo skrzyń które warto otworzyć. Zebrany sprzęt można potem sprzedać albo zachować na później. Przyszłemu magowi jednak przyda się szybko zdobyć 1000szt złota.

10. METODY NA PODWYŻSZENIE STATSÓW NA STAŁE by Astrea
Eliksiry na stałe podnoszące współczynniki (każdy wymaga użycia szczawiu królewskiego):
Poniższych roślin nie zjadać, nie sprzedawać, tylko trzymać, a po zdobyciu umiejętności "alchemia" - warzyć mikstury:
- siły: smoczy korzeń
- zręczności: jagoda goblinia
- magii: ognisty korzeń
- życia: leczniczy korzeń

11. PORADA DLA POCZĄTKUJĄCYCH by Astrea
W I rozdziale, zanim przystąpi się do jakiegoś obozu - powinno się na maxa robić wszystkie zadania. Niektóre z zadań - po przyłączeniu się do którejś z gildii - są nie do wykonania i przepadają bezcenne punkty doświadczenia.

12. ŁUK BOSPERA by Angel_from_kabaty i Cainoor
Skradziony łuk jest w jednej ze skrzyń w kanałach. Wystarczy dostać się do kanałów(siedziby złodziei). Jak się dostać do gildii złodziei jest opisane powyżej. Żeby wziąć łuk ze skrzyni trzeba mieć wytrychy i umiejętność otwierania zamków.

13. MYŚLIWI by Gordek

OKOLICE KORINIS

Grom (niedaleko wieży Dextera)
uczy usuwania:
- rogu cieniostwora, żuwaczek, serc, kłów

Grimbald (niedaleko czarnego Trolla)
uczy usuwania:
- żuwaczek, pazurów, skrzydeł krwiopijcy, żądeł krwiopijcy

Gaan (niedaleko wejścia do górniczej doliny)
uczy usuwania:
- rogu smoczego zębacza, kłów, skrzydeł krwiopijcy, żadeł krwiopijcy

Wilk (na farmie Onara lub na farmie Bengara, jeśli mu znaleźliśmy pracę)
- robi pancerz z płyt pełzaczy (dopiero jeśli pogadaliśmy na ten temat z Gestalhem) by Yancy

GORNICZA DOLINA

Gestalh (niedaleko smoka powietrza, górnicza dolina)
uczy usuwania:
- żuwaczek, języka ognistego jaszczura, rogu smoczego zębacza,
w 4 rozdziale dodatkowo uczy:
- usuwania smoczych łusek, spuszczania smoczej krwi

Talbin (dolina, na prawo od mostu na zamek, przejść się wzdłuż rzeki i 1 wejście w lewo) by zandarus
-serce, róg cieniostwora, pazury

Jergan (w kopalni Fajetha, chyba po otrzymaniu zadania z rudą)
-pazury

14.NAUCZYCIELE by Gordek/wuluk/mysia/zandarus

Strzelanie z łuku: Wilk (farma Onara), max. ??, Bartok (były czeladnik łuczarza Bospera), max. ??, Niclas (jak idziemy pod górkę od latarni Jacka), max. ??
Bronie jednoręczne: Cord (farma Onara), max. 90; Cedrik (obok ratusza - tylko paladyni), max. 90; Wulfgar (koszary), max. 60; Keroloth (zamek w Górniczej Dolinie), max. 60; jeden z łowców smoków w 4 rozdziale (przełęcz Khorinis), max. 100; najemnik w drodze na farmę Onara, max. 30; Arlik (za magazynem w Khorinis), max. 30;
Bronie dwuręczne: Cord (farma Onara), max. 90; Paladyn obok ratusza (tylko paladyni), max. 90, Wulfgar (koszary), max. 60, Keroloth (zamek z Górniczej Dolinie), max. 60; jeden z łowców smoków w 4 rozdziale (przełęcz Khorinis), max. 100; Rod (farma Onara), max. 90; najemnik w drodze na farmę Onara, max. 30; Lee (farma Onara), max. 100 (dopiero 5 rozdział i trzeba mięć przynajmniej 60%);
Otwieranie zamków: Thorben (stolarz w Khornis); Ramirez (w gildii złodzieji)
Skradanie:Jasper z gildii złodziei, Bartok (plac wisielców)
Zręczność: Cassia (w gildii złodziei), max. 90, kusznik w koszarach Khorinis, max. 60; Lares (port Khorinis), max. 30, Fester w zamku w Górniczej Dolinie (dopiero po przyniesieniu miecza), max. 70; Torflof (farma Onara), max. 90 (tylko najemnicy lub bez przydziału);
Siła: Carl (kowal z portu Khorinis), max. 30; Harad (kowal z dolnego miasta), max. 50; Fester w zamku w Górniczej Dolinie (dopiero po przyniesieniu miecza), max. 70; Torflof (farma Onara), max. 80 (tylko najemnicy lub bez przydziału); Mortis (kowal z koszar), max. 60 (tylko straż królewska); Bennet (farma Onara), max. 100 (dopiero w 5 lub 6 rozdziale); Ingrath (ratusz - tylko paladyni), max. 90; Brutus(zamek w Górniczej dolinie) max. 75
Kusze: Uldar (kusznik z zamku w Górniczej Dolinie), max. 30; Dragomir (w obozie przy drodze do magicznego golema), max. 60; Kusznik z koszar w Khorinis, max. 60;Girion (tylko w 6 rozdziale. jeżeli jest w naszej załodze) max.100
Mana: Vatras (mag wody z okolic świątyni Khorinis), max. 60; Sengorath (zamek w Górniczej Dolinie (tylko 2 i 3 rozdział), max. ??, Mag w klasztorze, który stoi przed kościołem, max. ?? (tylko dla magów i paladynów od 3 rozdziału); Pyrokar (klasztor, kościół - tylko dla magów i paladynów od 3 rozdziału, trzeba być zaawansowanym magiem [powyżej 60%]), max. ??; Milten (jak weźmiemy go na pokład w 6 rozdziale), max.200
Kradzież kieszonkowa: Cassia (gildia złodziei - dopiero jak tam wstąpimy);
Zdejmowanie zwierzętom skór: Bosper (łuczarz w Khorinis);
Tworzenie run: magowie, 2 w bibliotece jeden przed kapliczka, jeden na głównym dziedzińcu, 6 krąg Pyrokar (tylko magowie);
Alchemia: Sagita (jaskinia za farmą Onara(QUEST); Constatntino (dolne miasto Khorinis)(musisz znać choć podstawy alchemii); Ignaz (miasto portowe, za kowalem Carlem(QUEST), gostek w klasztorze, w piwnicach (dodatkowo robi on miksturki jeśli mamy składniki)

15.PODWYŻSZENIE O 2% BRONI JEDNORĘCZNYCH I DWURĘCZNYCH by Gordek & mjs27
Jak porozmawiasz z Wulfgarem pomiędzy 5 a 7 rano to nauczy cię 2% broni jednoręcznych.
W klasztorze, Sergio może nauczyć magów 2% do broni dwuręcznej, jeśli pomodlimy się za Paladynów.

16.ZADANIE Z KSIĘGĄ PODATKOWĄ LEHMARA by Gordek
Nie warto księgi podatkowej Lehmara zanosić od razu do Hanny. Najpierw odnieśmy ją Thorbenowi (dostaniem 200 expa), potem kupujemy tą książkę od niego za 100 szt. złota (jest w jego ekwipunku), później zanosimy ją barmanowi Coragonowi w knajpie obok Vatrasa (dostajemy kolejne 200 expa). Znów ją od niego kupujemy i dopiero zanosimy do Hanny. A tam 200 expa, wytrychy i klucz do skrzyni ze skarbem gildii złodziei na wyspie na wprost portu w Khorinis.

17. Miejsce występowania Szczawiu Królewskiego by zandarus

OKOLICE KORINIS

- za kamiennym kręgiem na farmie Lobarta,
- okolice schodów do fosy na prawo od północnej bramy miasta,
- góra na lewo wychodząc z latarni (rośnie przy drzewie, które nie jest świerkiem),
- 2 sztuki przy kamiennym kręgu, tym niedaleko jaskini z kołowrotem (1 rośnie w kręgu, 2 obok przy drzewie),
- za czarnym trollem,
- na cmętarzu za farmą Sekoba,
- w krypcie za farmą Onara,
- za trolami przy wieży Dextera.
- szczyt góry jak idziemy od latarni w kierunku Niclasa włazimy na szczyt i tam rośnie szczaw.
- jaskinia po prawo od czarnego trola (tam gdzie próba ognia dla magów) lewa odnoga (jaskinia przysłonięta przez roślinność)

GÓRNICZA DOLINA

- na skarpie koło kryjówki Diega, trzeba się wspiąć i iść w kierunku zamku)
- koło stada zębaczy koło pierwszej kopalni (losowo szczaw lub eliksir siły lub zręczności)

18. Jak się dostać do obozów by Mysia

MAG/ARCYMAG
- zanieść do klasztoru 1000 szt. i owieczkę (kupić za 100 szt. od Pepe na farmie Onara

STRAŻNIK/PALLADYN
- zostać obywatelem miasta (wykonać zadania dla mistrzów)
lub
- wykończyć gildie złodziei

NAJEMNIK/ŁOWCA SMOKÓW
- wykonać zadanie dla Torlofa (zabić 2 strażników na farmie Bengara)
- przekonać do siebie większość najemników (wygrać z nimi w pojedynkach)

ZOSTAC OBYWATELEM MIASTA
- przekonać do siebie większość mistrzów i wybrać u kogo chce się pracować
a) Harad (kowal) - patrz na początek spoilera
b) Bosper (łuczarz) - przynieść 6 skór wilków
c) Mateo - odzyskać od Grity 100 szt.
d) Constantino (Alchemik) - zebrać dla niego zioła
e) stolarz - zdobyć błogosławieństwo od maga wody i ognia

Można być jednocześnie obywatelem miasta i najemnikiem/strażnikiem/magiem

19. QUEST DLA IGNAZA (CZAR ZAPOMNIENIA)
Żeby wykonać tego questa należy pobić kogoś z miasta (nie z dzielnicy portowej), bez świadków i gdy będzie wstawać rzucić na niego czar Otchłań. Jeśli postać ta będzie nadal z nami normalnie rozmawiać znaczy to, że odnieśliśmy sukces. Najlepiej jest użyć tego czaru na Constantino (miejskim alchemiku).

20. JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ ALCHEMII: by Yancy

Można nauczyć się robienia mikstur dodających na stałe statystki już w 1-2 rozdziale nie terminując u Constantina. W tym celu należy udać się do Sagitty, która mieszka w lesie za farmą Sekoba. Sagitta zleci nam quest przyniesienia Słonecznego Aloesu. Ten znajduje się koło Czarnego Trolla (Czarny Troll jest zaznaczony na mapie). Do Trolla można się dość łatwo dostać i aby wziąć Aloes nie trzeba z nim walczyć.

Od teraz Sagitta uczy nas alchemii:

Na początku mamy dostępną naukę najprostszych eliksirów przywracających pkt. życia bądź many. To początek drogi.
Nauka każdego eliksiru kosztuje nas 5 punktów nauki.

Aby poznać mikstury dodające na stałe statystyki należy wyuczyć się trzech stopni eliksiru many, albo trzech stopni eliksiru życia. Zależnie od wybranej ścieżki dostajemy dopiero wówczas dostęp do esencji ducha (dodającej na stałe pkt. many), bądź esencji życia (dodaje na stałe pkt. życia). Dodatkowo równocześnie mamy dostęp do eliksiru zręczności i/lub siły. Jeżeli Sagitta będzie miała eliksir zręczności - nic straconego. Aby wyuczyć się eliksiru siły wystarczy odwiedzić innego alchemika np. Constantina w mieście, który nauczy nas eliksiru siły.

Przykładowy rozwój alchemii u Sagitty:

3 stopnie eliksirów many - 15 PN
Dostęp do esencji ducha i eliksiru zręczności
eliksir zręczności - 5 PN
esencja ducha - 5 PN
Następnie udałem się do Constantina gdzie nauczyłem się eliksiru siły
eliksir siły - 5 PN

Przy takim rozwoju aby wyuczyć się esencji życia trzeba poznać kolejne 3 stopnie eliksirów życia.

21. KORZYŚCI Z PRZYSTĄPIENIA DO GILDII ZŁODZIEI by Yancy

W pierwszym rozdziale można wstąpić do gildii złodziei. W zasadzie jedynym przeciwwskazaniem jest fakt, że przynależność do owej gildii jakoś nie przystoi Magowi czy Paladynowi.
Tylko w gildii można poznać umiejętność kradzieży kieszonkowej. Do jej poznania nie jest jednak wymagana przynależność do niej... Co zyskujemy bawiąc się w złodzieja?

Po wstąpieniu do gildii poznajemy tajny znak gildii, jego pokazanie niektórym osobom sprawia że mają dla nas ciekawe informacje bądź przedmioty.

1. Rengaru (złodziej z Placu Targowego) nauczy nas za darmo +2 Zręczności
2. Sprzedawca ryb z portu będzie skupował od nas srebra po atrakcyjnych cenach
3. Karczmarz z portowej karczmy będzie miał do sprzedania wytrychy
4. Ogrodnik z górnego miasta udzieli nam ciekawych informacji
5. W jednej z wież Korinis uwięziony jest złodziejaszek – po jego uwolnieniu dostajemy 1000exp i kilka wytrychów.
6. Jeden ze Strażników w Górnym mieście da się przekupić, co ułatwi nam okradanie domostw.
7. W Gildii złodziei można załapać się na kilka questów.

A dodatkowo jako złodziej (nie koniecznie w gildii):

- Za kradzieże kieszonkowe dostajemy exp. Od 50pkt w pierwszym rozdziale, 75pkt w drugim, 150, 200 itd. w kolejnych. Co rozdział można próbować okradać ponownie te same osoby za nowe exp.
- Tylko dzięki kradzieży można w sposób bezkrwawy zdobyć wiele kluczy...
- Okradanie ludzi zapewnia całkiem spory przypływ gotówki.
- Poznając dodatkowo skradanie i otwieranie – można wieczorami rabować domy.

Umiejętność kradzieży zależy bezpośrednio od zręczności, im wyższa zręczność, tym trudniejsze wyzwania możemy podejmować

Wysoka zręczność zmniejsza także liczbę połamanych wytrychów.

=======================================================================

Linki do stron związanych z Gothic'iem 2:
https://gamesweb.com/pc/tipps_tricks/gothic2/ <------mapy do Gothic'a 2 i wiele ciekawych rzeczy związanych z grą GERMAN
https://gothic2.binio.com <------porady i mapki POLSKA
=======================================================================

Minimalne Wymagania sprzętowe: PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB
=======================================================================

Link do poprzedniej części:

20.07.2003
16:02
smile
[2]

Yancy [ Senator ]

Jak widać, wątek już za parę dni powinien mieć okrągłą 50 część! Kto by się spodziewał!!

We wstępniaku tylko mała poprawka na prośbę jednego z postujących. Dopisany kolejny sposób zdobycia orkowej broni dla Harada. Co prawda wielokrotnie było to opisane na forum - ale we wstępniaku się jakoś nie znalazło.

Tytuł wątku pozostawiam bez zmian.

20.07.2003
16:12
smile
[3]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

no ładnie ładnie:) tyle już części tego wątku za nami.....i pomyśleć że niedługo(oby) pojawi się dodatek.......

Yancy----> skoro już tak często zakładasz kolejne części to pewnie następną część też Ty założysz......mam więc taką prośbę, w nastepnej części jakbyś mógł we wstępniaku to zrób drobną poprawkę:

według mnie punkt ósmy będzie lepiej wyglądał jak będzie tak:

8. QUEST DLA HARADA (Przynieść broń orka) by Angel_from_kabaty
Otóż na samym początku nie mamy szans w walce z okiem. Są jednak trzy sposoby aby tego questa ukończyć szybko.
1) Można pójść do jaskini w której siedzi ork i wywabić go. Uciekać przed nim aż do miasta a tam strażnicy go zabiją a my bierzemy broń i zanosimy ją do Harada.
2) Nieco prostszy sposób: Pójść do innej jaskini, w której są lenie i tam na ziemi leży orkowy topór. Nie mam niestety mapy żeby zaznaczyć ale po wyjściu bramą(tą przy targowisku) skręcamy w lewo tak jak po roślinki dla alchemika i idziemy wzdłuż ściany. Nie wchodźcie tylko na górę bo ta droga prowadzi do latarni. Szukana jaskinia jest na dole.
3) Najlepszy według mnie sposób: Idziemy pogadać z Bartokiem (dawnym czeladnikiem łuczarza) i proponujemy mu wspólne polowanie. kosztuje nas to 50szt złota ale kożyści są znacznie większe. On zabija potwory my dostajemy expa. Przy okazji zdobywamy skóry dla Łuczarza. Na samym końcu wędrówki atakuje nas Ork. Pomagamy nieco bartokowi( jaśli ork nie padnie od jego strzał) i zabieramy jego broń.
Można również pogadać z Haradem i przekonać go, że Ork to zbyt trudny przeciwnik i dostać questa z pokonaniem bandytów, to jednak nie przynosi tylu korzyści.
by slowik
4) Można również kupić broń od najemnika z farmy Onara sprzedającego bagienne ziele za 10 sztuk złota.


P.S. tak szczerze to nie znałem tego 4 sposobu:)

20.07.2003
16:15
[4]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

ups........jeszcze jedna poprawka:

8. QUEST DLA HARADA (Przynieść broń orka) by Angel_from_kabaty
Otóż na samym początku nie mamy szans w walce z okiem. Są jednak trzy sposoby aby tego questa ukończyć szybko.
1) Można pójść do jaskini w której siedzi ork i wywabić go. Uciekać przed nim aż do miasta a tam strażnicy go zabiją a my bierzemy broń i zanosimy ją do Harada.
2) Nieco prostszy sposób: Pójść do innej jaskini, w której są lenie i tam na ziemi leży orkowy topór. Nie mam niestety mapy żeby zaznaczyć ale po wyjściu bramą(tą przy targowisku) skręcamy w lewo tak jak po roślinki dla alchemika i idziemy wzdłuż ściany. Nie wchodźcie tylko na górę bo ta droga prowadzi do latarni. Szukana jaskinia jest na dole.
3) Najlepszy według mnie sposób: Idziemy pogadać z Bartokiem (dawnym czeladnikiem łuczarza) i proponujemy mu wspólne polowanie. kosztuje nas to 50szt złota ale kożyści są znacznie większe. On zabija potwory my dostajemy expa. Przy okazji zdobywamy skóry dla Łuczarza. Na samym końcu wędrówki atakuje nas Ork. Pomagamy nieco bartokowi( jaśli ork nie padnie od jego strzał) i zabieramy jego broń.
4)Można również pogadać z Haradem i przekonać go, że Ork to zbyt trudny przeciwnik i dostać questa z pokonaniem bandytów, to jednak nie przynosi tylu korzyści.
by slowik
5) Można również kupić broń od najemnika z farmy Onara sprzedającego bagienne ziele za 10 sztuk złota.

20.07.2003
17:23
[5]

QrKo [ Enslaved One ]

ktoś tam sie pytał o najlepszy sposób na zabicie smoka
najemnikiem i palladynem wiadomo mixtura szybkości zwoje w pogotowiu i do boju najlepiej mieczem 2h bo ma najwiekszy zasieg, można się wspomódz zwojem przywołania szkieleta czy czegos podobnego :))
natomiast magiem to dopiero jazda
ja zrobiłem to tak:
na smoka ognistego 2 armie ciemności + nova mrozu i inne ciańsze czary
a ba reszte jedna armia + kusza (miałem ponad 60% na kusze)

20.07.2003
17:27
[6]

QrKo [ Enslaved One ]

prawde mówiąc nawet nie wiem jakie czary działają na jakiego smoka bo juz potem nie miałem czasu tetsowac bo mialem tylko 250 many bo inwestowałem troche w miecze 2h i kusze ale na ogniaka nova działała i błyskawica chyba jush nie pamietam ale chyba te 2 czary

20.07.2003
17:36
[7]

QrKo [ Enslaved One ]

Yancy jeśli byłbyś tak miły to prosiłbym, żebyś w punkcie 6 wyboldował moją xywkę

i możesz dodać kolejny punkt:
Kapunek u Lorda Andre:
- Rengaru (okradł Jorę, jest koło targu, trzeba mu powiedzieć, że się go wsadzi za kratki)
- Nugar (zabił chłopca na posyłki gościa z targowiska bodajże Beltrama, jest w knajpie u Mortisa)
- Canthar lub Sara (afera z listem można go podłożyć i zakapować na Sarę bądź nie i zakapować na Canthara)

Lepiej wsadzić za kratkę Sarę bo Canthar i tak wyjdzie i nie będą nam sprzedawać nic na targu, aż mu nie zapłacimy 500zł


Yancy nie wiem czy te imiona są dobre bo nie mam pamięci do imion więc jak by co to zmień i jak sie jeszcze kogos da zakablowac to dopisz

20.07.2003
17:41
[8]

QrKo [ Enslaved One ]

jeszcze jedno
https://www.gothic2.glt.pl/ dodaj ten adres do wstępniaka dużo info o g1 i g2 mapki, solucje, cheaty, itp.

4 posty
niec nie poradze na to, że cały czas mi coś przychodzi do głowy ale jedno jest pewne nie robie tego, żeby nabić sobie statsy

20.07.2003
22:38
[9]

Yancy [ Senator ]

Angel_from_kabaty ---> Faktem jest, że od jakiegoś czasu ja zakładam nowe wątki. Wynikło to głównie z faktu, że z wątku odeszło wielu stałych bywalców i nie bardzo miał się kto tym zająć. Póki co - do 50-tego wątku na pewno zostanę :)) Później - to sam nie wiem jak będzie. Ale na pewno będzie dobrze. Może dodatek się pojawi szybciej niż myślę :)
Oczywiście w kolejnym wątku dokonam stosownych poprawek, o które prosisz.

W wielu miejscach wstępniaka są nieścisłości. Zwłaszcza w trudnym do "wygładzenia" punkcie dotyczącym nauczycieli. Może kiedyś ktoś go poprawi...

Qrko ---> Posataram się również dodać Twoją propozycję. Może jako oddzielny punkt, a może doczepię do któregoś traktującego o podobnej tematyce.

Co do mnie to nie wiem czy najbliższe dni nie upłynę mi pod piracką banderą ;)))))

20.07.2003
23:16
[10]

DarkStar [ PowerUser ]

na smoki armie ciemnosci lol:) kilka pioronow i wszystkie gryza glebe:) niebieski pasek nie zszedl mi nawet do polowy... wlasnie magiem najlatwiej jest rozwalic smoki.

20.07.2003
23:19
smile
[11]

DarkStar [ PowerUser ]

aha i jeszcze jedno. po co wsadzac do wstepniaka cos takiego jak zaproponowal QrKo?

21.07.2003
00:24
smile
[12]

FramZeta [ Konsul ]

?? To ma być najszybszy sposób na zabicie smoka?? Ja każdego lałem jakieś 5 minut(!) i nie zużyłem żadnej miksturki leczniczej(!!) ani jakichś tam dopalaczy w stylu mikstura szybkości. A było to tak: Graem najemnikiem. Do każdego smoka tuż po gadce robiłem szybki podjazd i ciachałem go mieczem cały czas "biegnąc w niego". Smok robił "ał!" i odskakiwał, więc ja szybko podjazd i ciach mieczem, smok znowu "ał" i znowu szybki podjazd i ciach... i tak do skutku. Owszem, zdażyło się, że smok był cwany i ziejnoł we mnie, więc leciałem na parę metrów do tyłu. Żeby się do niego znowu zbliżyć, biegłem do niego łukiem w podskokach i znowu mieczem ciach jak w schemacie. Te smoki to byli chyba najprostsi przeciwnicy w grze. Największym leszczem okazał się ten ostatni i nawet przydupasy mu nie pomogły...

Pozdrawiam

21.07.2003
08:36
smile
[13]

slowik [ Legend ]

Fram===>ja tak rozwalilem trola tak wiec nie mow nic o smokach ;-)

co do tej skrzynki pod mostem wcale nie trzeba grac palladynem zeby ja otworzyc mag dostaje do niej klucza za przyniesienie pazurow :)

kiedy zaczyna sie 4 rozdzial bo ja jeszcze nie wybilem calej "ochrony" zamku ;-)

21.07.2003
08:38
smile
[14]

Hitmanio [ KG 21 ]

Ile kosztuje Gothic 2 ?
Fajne to ? :)

THX :)

21.07.2003
08:39
smile
[15]

Yancy [ Senator ]

DarkStar ---> Jeśli o mnie chodzi, to ja bym wstępniak skrócił nawet... Ale wiesz jak jest. Skoro jednak nie podoba się Wam pomysł QrKo, to go nie dodam oczywiście. Mnie to rybka. ;)

21.07.2003
08:41
smile
[16]

slowik [ Legend ]

Yancy===> tez bym, go skrucil wiele tam niepotrzebnych rzeczy wystarczy zostawic same smakolyki i to wszystko :)

21.07.2003
11:05
[17]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> Zrobiłbym to już dawno, tylko że wiesz jak jest - ciężko wywalić coś, czego się samemu nie pisało. Moje są w sumie tylko dwa ostatnie punktu, które dodałem tylko z tego powodu, że nie chciało mi się już po raz n-ty pisać o tam na forum... Duża część punktów naprawdę jest przydatna, bo odpowiada na stale powtarzające się pytania.]

21.07.2003
12:09
smile
[18]

slowik [ Legend ]

e a poprzednie pytanie ?? :>

co do tgo zadania do dna :) to na ta sytuacje jest dobre zaklecie strach :) wszyscy jednoglosnie wymawiaja haslo "trzeba wiac" i po sprawie ;-) a biec biegna szybko tylko ciekawe od czego uciekaja ;-)

21.07.2003
12:46
[19]

QrKo [ Enslaved One ]

róbcie co chcecie
napisalem to po to, żeby Ci co grają pierwszy raz
nie mieli prblemu z gonieniem po całym khorinis
i szukaniu bandziorów tych trzech to ja dopiero za 3 razem wsadziłem 2 razy
tylko rengaru
ale zrobicie jak zechciecie...

dziękuję

21.07.2003
13:15
smile
[20]

slowik [ Legend ]

wy o wszystkim czy specjalnie pomijacie tego mojego posta z [21.07.2003] 08:36 :>

21.07.2003
13:19
[21]

VisusAugustus [ Tancerz Wojny ]

"6. ODŻYWIANIE by _Luke_ " ---> ciemne grzyby..sprawdzilem, mi podwyzszylo mane o 10 po zjedzeniu 42 grzybkow ;)

21.07.2003
14:06
[22]

Korgan [ łoś ]

moze mi ktos wyjasnic jak machac mieczem dwurecznym by bylo skutecznie?? bo jednorecznym mi wychodzi dosc dobrze a dworecznym jakos tak slabiutko:/

21.07.2003
15:02
[23]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

fire - przod - przod - przod - przod
ewentualnie
fire - lewo/prawo - przod - przod - przod - przod

no i min. 60 % w 2h.

da sie na pewno. imho 2h w g2 sa znacznie lepsze niz 1h

21.07.2003
15:16
smile
[24]

Yancy [ Senator ]

slowik ---> Bo tej skrzynki wcale nie otwiera Pal a własnie Mag. Tylko Mag :)

21.07.2003
17:12
smile
[25]

FramZeta [ Konsul ]

slowik ---> a tam, czepiłeś się tego black trolla i tyle! :) Trollu byl trudniejszy, bo ma większy zasięg łap i poza tym o wiele mocniej bije, zresztę jego też zlałem metodą "w koło Macieju" d:D

21.07.2003
18:22
[26]

Majkel15 [ Centurion ]

słowik-->rozdział 4 rozpoczyna sie gdy po naprawieniu oka i nauczeniu sie korzystac z niego wejdziesz do górniczej doliny. Zauważysz to po łowcach smoków na początku.

VisusAugustus-->ja też sprawdzalem z tymi grzybami i mi dodalo po 50.Pewnie przypadkiem wczesniej zjadles 8

21.07.2003
20:33
[27]

DarkStar [ PowerUser ]

Yancy --->
we wstepniaku zostawil bym 5,6 i 7. 4, 10 i 18 sa zywcem przepisane z instrukcji :/ reszta calkowicie zbedna - wlasnie odkrywanie smaczkow jest najciekawsze - tu masz podane wszystko jak na talerzu... beznadzieja

21.07.2003
20:48
[28]

Majkel15 [ Centurion ]

Co ci programiści zrobili z tak szlachetnych istot jak smoki. Smoki we wszystkich grach byly najsilniejszymi jednostkami jakie mozna bylo sie doszukac i pokonanie ich zzajmowale cale tygodnie i hektolitry napojow odnawiających HP. A tu to woła o pomstę do nieba. Ide sobie do kamiennego smoka, gadam z nim i porozmowie podchodze do niego. Za pierwszym razem odrzucil mnie swoim oddechem, ale gdy sie do niego dorwałem zrobilem tylko 1 pelna sekwencje ciosow mieczem dwurecznym. Jakież było moje zaskoczeni gdy sie okazało że smok leży trupem. Szczeka mi opadla a moje gałki oczne wytrzeszczyły sie do niewyobrażalnie dużych rozmiarów i utkwiłi w tym czymś co niby nazywało sie smokiem na ziemi. Dopiero po jakichs 5 minutach ocknałem sie z szoku w jaki wpadlem po tym zatrwazającym zwyciestwie nad tą "ochydna bestią". Mam nadzieje ze jesli w dodatku i w czesci 3 pojawia sie smoki to mam nadzieje że beda SPORO silniejsze, bo ten poziom jaki tu zaprezentowaly to ... ach szkoda słów.

21.07.2003
20:49
[29]

zandarus [ Generał ]

Mnie to zastanawia jak autorzy gry rozwiązali sprawę doświadczenia w dodatku, że trzeba będzie rozwijać postać od początku. Chyba po raz 2 amnezja nie wchodzi w rachubę? A mamy grać tym samym bohaterem. Pewnie pojawi się Saturas. Sami autorzy mówią, że będą magowie wody a i w części 2 znajdujemy list od Saturasa, że wyruszył do centrum destrukcji (?).

21.07.2003
20:51
[30]

DarkStar [ PowerUser ]

ja mam nadzieje ze autorzy obetna naszemu bohaterowi ten gejowski ogonek:)

21.07.2003
20:56
[31]

zandarus [ Generał ]

Prawda, smoki w Gothic II to nie smoki z Baldur's Gate II. Mają od 600 PŻ (bagienny) a taki czarny Troll 1000 PŻ. Za bagiennego smoka jest 3500 exp a za czarnego trolla 1000 exp? Czarny troll jest świetny, szkoda że tylko jeden w grze i nie wychodzi z jaskini, wtedy mógłby nas poganiać. Ciekawe czy w dodatku lub w części 3 będą smoki, przydałoby się i kilka czarnych trolli.

21.07.2003
21:27
[32]

QrKo [ Enslaved One ]

moim zdaniem w dodatku bedzie tak jak bylo w baldurs gate 2 tron baala
ze albo bedziesz jechal od nowa albo starym sejwem walisz dalej
chyba tak tez jest w tym dodatku do nwn

21.07.2003
21:38
smile
[33]

slowik [ Legend ]

Dark===> co ty masz do tego "ogonka" kazdy porzadny wojownik powinien miec oznake swojej sedziwosci i doswiadczenia ;-)

21.07.2003
21:42
smile
[34]

slowik [ Legend ]

Zandarus===> co ty narzekasz w G1 byly tylo 2 trole teraz jest ich znacznie wiecej :) i pojawil sie nowy kasek :) tak wiec bedziesz mial stado smokow w G3 ;-) liczebnoscia ciebie powala :D

21.07.2003
21:42
[35]

zandarus [ Generał ]

Ja wyczytrałem, że będziemy rozwijać postać od nowa???? Z jednej strony to dobrze bo w dodatku do BG II walki toczyły się na abstrakcyjnym poziomie, jak bogowie. Wszystko zależy od przeciwników, bo w takim Morrowindzie od 20 poziomu prawie wszystkich załatwiamy ok. 3 strzałami i gra zaczyna się troche nudzić (nie instalowałem Tribunala choć go kupiłem).

21.07.2003
21:46
smile
[36]

DarkStar [ PowerUser ]

slowik --->
moze miec szrame przez pol glowy (wojownik) albo wypalone pol twarzy kula ognia (mag) ale nie ten gejowski ogonek:) moze w dodatku bedzie mozna skoczyc do fryzjera?:)

21.07.2003
21:47
smile
[37]

DarkStar [ PowerUser ]

zandarus --->
podobno w trojce zamiast krwiopijcow beda latac smoki, scierwojady zastapia trolle:)

21.07.2003
21:52
[38]

zandarus [ Generał ]

slowik ---> Co do 3 to nie wiadomo co tam będzie, mają podać po premierze dodatku. Mi chodzilo nie o ilość ale o trudność pokonania smoka. W Gothicu jest to proste a wtakim BG II trzeba się trochę namęczyć, różne są sposoby utłuczenaia bestii a największą satysfakcję sprawia własny sposób zabicia smoka (ja np. w BG II zabijałem smoki nie tracąc nawet 1 punktu życia, biedaki nawet mnie nie widziały :) ). Trole w 2 są świetne, jest ich 6 (jeden zwie się jaskiniowy) oraz 1 (mój ulubiony) czarny troll.

21.07.2003
21:59
[39]

zandarus [ Generał ]

Jak będzie szrama to wyjdzie Thorgal:) mam nadzieję, że nie tak ochydny jak w grze, bo komiksowy to jedna z moich ulubionych postaci. Co do ogonka to rzeczywiście można go obciąć, widać w świecie Gothic nie ma fryzjerów, tylko po co we wszystkich (prawie) kufrach w 1 znajdujemu brzytwy ? :)))

21.07.2003
22:01
[40]

DarkStar [ PowerUser ]

najtrudniejszym przeciwnikiem w BG2 byl mag ktorego trzeba bylo poskladac z kilku czasci imienia nie pamietam... ale sie nameczylem nad skurczybykiem:P

Frikarga rozwalalem jednym mnichem golymi piesciami - w BG, NWN, i IWD mnich to najbardziej wypasiona postac

21.07.2003
22:08
[41]

zandarus [ Generał ]

DarkStar ---> Chodzi ci o tego licza, rzucamy odporność na czry przyśpieszenie i jakaś broń plus 5, i dowidzenia po gościu. Sorry ale juz spadam....

21.07.2003
22:26
smile
[42]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

Hej hoł,
W Khorinis, na najbardziej wysuniętym terenie na północ (na płn-wsch. od czarnego trolla), jest jaskinia. W tej jaskinii... skrzynia! ;) Pytanie mam następujące: gdzie są do niej klucze? :) Dookoła niej padają takie fajowe snopy niebieskawego światła, toteż mniemam, że jest w niej coś wartościowego:)

21.07.2003
22:31
[43]

DarkStar [ PowerUser ]

AnnataR --->
przejzyj sobie dokladnie terazniejszy watek:P

zandarus --->
"...bron +5..." trzeba najpierw miec:)

21.07.2003
22:34
smile
[44]

Kyahn [ Kibic ]

K.... ale się dzisiaj zdenerowowałem.
Kupiłem sobie Gothica I (wreszcie), dostałem do tego karty do gry i jakiś wisiorek (jakby mi był potrzebny).
Zainstalowałem grę, i co ???
Nie da się używać myszki, pochlastać się można, całego GII przeszedłem, grając myszką, a teraz muszę się przestawić.
W ogóle to sterowanie jest jakieś toporne, a ekwipunek to juz dno totalne.


Dobra dość żali.
Mam pytanie natury technicznej, jaka jest ostatnia wersja GI, bo obecnie mam 1.08k i nie wiem czy szukać jakiegoś patcha, czy grać na tej.
Z góry dzięki.
Pozdr.

21.07.2003
22:35
smile
[45]

DarkStar [ PowerUser ]

lol przejrzec of kors:)

21.07.2003
22:41
smile
[46]

DarkStar [ PowerUser ]

Kyahn --->
w G1 dziala myszka... pobawiles sie opcjami?

21.07.2003
22:43
[47]

Krondar [ Death Avatar ]

AnnataR --> W skrzyni jest zwykla runa... czysta runa :) To jeden z pierwszych questow robionych dla magow ognia, takze oni maja klucze ;)

21.07.2003
22:44
smile
[48]

Krondar [ Death Avatar ]

Khayn --> Jedno pytanie: Jesli wszystko dziala dobrze to po co patch? :D

21.07.2003
22:46
smile
[49]

AnnataR [ Salon des Refusés ]

Buueh.. z tymi magami ;) Dzięki za odpowiedż anyway.

Pozdr.

21.07.2003
22:48
smile
[50]

Krondar [ Death Avatar ]

AnnataR --> Jakie Buueh? :D Nie wiesz co mowisz stary to jedno i mowisz to do ex maga ognia, to drugie, takze respect ;)

21.07.2003
23:34
[51]

Kyahn [ Kibic ]

DarkStar -------> to powiedz mi jak zrobić, żeby atak był lewym przyciskiem myszki ???
Krondar --------> dzięki za zmianę nicka :P, może nowy patch wprowadziłby myszkę do gry

22.07.2003
00:17
[52]

DarkStar [ PowerUser ]

Kyahn --->
nie wiem czemu tak masz ale ja myszke mialem od samego poczatku aktywna. nie wyobrazam sobie bez niej gry w G1... podczas walki tak jak w dwojce przytrzymanie LMB powoduje podswietlenie przeciwnika, a ciosy zadaje sie przyciskami ruchu

22.07.2003
07:45
smile
[53]

Kyahn [ Kibic ]

DarkStar --------> rzeczywiście to działa, nie wiem czemu wcześniej tego nie sprawdziłem, szkoda jedynie, że nie możne redefiniować przycisków mychy,
ale i tak się cieszę,że to w ogóle działa.
Dzięki, że mi powiedziałeś, bo ja pewnie w złości do tego bym nie doszedł.
Pozdr.

22.07.2003
08:07
[54]

Krondar [ Death Avatar ]

Kyahn --> Sorki za zmiane nicka ;) Jak cos pisze wieczorem, to czesto przekrecam ze zmeczenia :) A myszor musi dzialac - pierwszy Gothic z jakim sie zetknalem byl w wersji Beta i wszystko bylo oka ;)

22.07.2003
08:35
smile
[55]

slowik [ Legend ]

Krondar===> obecnie arcymaga ;)

Dark===> jak dla mnie ten ogon jest ok :) jak sie nie podoba to wyedytuj se model odpowiedzialny za to i se przerob ;P

22.07.2003
09:25
smile
[56]

Krondar [ Death Avatar ]

DarkStar --> Nie mag, a Demi-lisz ;) I nazywal sie Kangax :))) I faktycznie twardy byl skurczybyk bo rzucal to cholerne uwiezienie,takze trzeba bylo miec ochrone przed ta szkola magii :) A co do broni +5 to tez nie takie hop bylo, bo +5 z mieczy o ile dobrze pamietam to byl tylko Karsomir ktorym mogl rezac palladyn no i byla tez proca ;)

slowik --> Tak jak mowisz, nie inaczej :D

22.07.2003
11:00
smile
[57]

999 [ Legionista ]

Mam dwa pytania:
1.Gdzie jest kryjówka tych złodziej,którzy okradli akila.
2.Dzie są ci poszukiwacze w czarnych kapturach,którycz boi się torlof.
Z GÓRY DZIĘKI !!

22.07.2003
12:09
smile
[58]

slowik [ Legend ]

999===> ad 2 ci poszukiwacze sa pod wierza dextera :) jest ich 2-3 po 2 zadanie zaliczone 3 bonusowy ;-)i teraz moje pytanko ktos z was buszowal kolo piramidy i wlazl do jaskini z uspionymi "stein golemami" ;-) i oczywiscie skroil skrzyneczke :) i jak wam poszlo z tymi golemami bo ja nie mialem za bardzo czym ich zalatwic i teraz sa jakies niezniszczalne czy co :/ pasek zycia im sie nie pokazuje :( tego co na poczatku sie obudzil troche zarysowalem :)

22.07.2003
12:21
[59]

DarkStar [ PowerUser ]

999 --->
za farma jest jaskinia. natrafisz na nia idac sciezka przez las

slowik --->
3 pioruny:)

Kyahn --->
no problemo:)

22.07.2003
12:58
[60]

zandarus [ Generał ]

slowik ---> Te golemy to są trochę dziwne. Ja miałem zdolność wyciągania serc magiczych stworzeń, mogłem zbierać serca golemów, dało się to robić ze wszystkimi golemami z wyjątkiem tych w jaskini przy piramidzie. Jak mialem niski poziom, to brałem woreczek z kuferka i szybciutko do wejścia.

22.07.2003
13:56
[61]

Majkel15 [ Centurion ]

He. To wam to jakoś dziwnie szło. Bo ja umiałem golemy wybić bez problemu tylko ze zanim wezmiemy ten woreczek z pierscieniem to one sobie leza i nic nie robia. A sa to zwykłe kamienne golemy po bo zabiciu ich brałem serce kamiennego golema od nich.

22.07.2003
22:22
smile
[62]

mjs27 [ Pretorianin ]

Dodatek do Gothica 2 ukończony :) Premiera 20 sierpnia w Niemczech.. Ciekawe kiedy pojawią się jakieś szersze informacje, screeny, no i kiedy zostanie zrobiona lokalizacja w Polsce :) ? Ach już nie mogę się doczekać :)

22.07.2003
22:59
smile
[63]

AQA [ Pani Jeziora ]

Kamiene golemy ciukać, zanim się podniosą :) Mieczem, toporem, wszystkim da radę, o ile nie podniosą się do pionu (czyli...należy ciukać kamienną kupkę, która się "podświetla" :)

23.07.2003
08:45
smile
[64]

999 [ Legionista ]

Ale gdzie jest ta wieża dextera??????????????????

23.07.2003
08:48
[65]

Yancy [ Senator ]

999 ---> Na prawo od farmy Onara. Na skałach. Jak zwiększysz widoczność np. na 300% to widać ja z daaaleka...

23.07.2003
11:01
[66]

Majkel15 [ Centurion ]

Mam problem. Jestem w 5 rozdziale, konsekrowalem miecz i mam zbroje paladyna. Jednak zanim wyrusze do wyspy Irdorath musze znaleźć i zabić tego herszta orków który ponoć ukrywa sie w jaskini gdzieś w pobliżu farmy Lobarta. Zauważyłem że są tam 3 jaskinie i tak. 1 to przejscie do dolinki gdzie jest Lester. 2 jest w tej dolinie i sa tam jaszczuroludzie i smocze jajo. A 3 to ta jaskinia gdzie na poczatku gry byli bandyci. Prosze powiedzcie w której dokładnie jest ten herszt orków. A już najlepiej jak ktoś mógłby dołączyć mape z zanaczoną tą jaksinią

23.07.2003
12:13
[67]

Korgan [ łoś ]

czy gdy mam sile ponad 100 to czy to dalej zwieksza moje statystyki czy to nic nie daje??

23.07.2003
12:34
[68]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Majkel15 -->> z tego co pamietam to hersztowie sa ''pobocznym'' questem. nie musisz ich zabijac.


Korgan --> tak, zwiekszanie sily ponad 100 ( tylko juz nie u nauczycieli) owocuje zwiekszeniem obrazen wrecz.

23.07.2003
12:54
smile
[69]

muhabor [ Konsul ]

w Gothic 1 podobal mi sie taki mod ktory robil z bohatera lysego gostka jak mnisi z bagiennego obozu.
wtedy dopiero moglem sie naprawde poczuc BRATEM i palic w spokoju moje ziele !

23.07.2003
13:10
smile
[70]

999 [ Legionista ]

Gdzie moge zdobyć roślinke smoczy ogień bo mam już wszystkie dla constantina ale właśnie niewie gdzie jest ten smoczy ogień??????????????????

23.07.2003
13:13
[71]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

nie ma takiej. pewnie chodzi ci o smoczy korzen. jeden jest np. kolo farmy Onara - wlasciwie w drodze do niej za domkiem kolo ktorego stoja Buster i Najemnik. Rosnie sobie za owym domkiem, na korzeniu.

23.07.2003
13:45
[72]

muhabor [ Konsul ]

byl jeszcze inny ciekawy mod. zaczynalo sie w chatce, bohater wstaje z lozka z golym torsem, panienka obok calkiem naga, a tu jakis typ przychodzi i prosi o pomoc w czyms tam.. hehe. ale niestety po niemiecku.

23.07.2003
14:11
[73]

Majkel15 [ Centurion ]

Ale ja chce wykonac ten to zadanie z tymi orkami. Wy tutaj osiągacie poziomy grubo powyżej 40 a ja teoretycznie w kazdej chwili moge plynąć do irdorath a nie mam nawet 40 wiec robie wzystkie zadania i próbuje wybic wszystkie potworki. I chciałbym jednak dowiedziec się w której jaskini jest ten herszt orków.

23.07.2003
14:34
[74]

zandarus [ Generał ]

Majkel15 ---> Takie zadanie jest tylko dla palladynów. Półkownika orków znajdziesz w jaskini w okolicach farmy Lobarta, trzeba było zapytać palladyna stojącego na prawo od Hagena. Mianowicie wychodzisz z miasta przez bramę w stronę farmy Lobarta i skręcasz w prawo (nie idziesz w stronę wieży Xardasa!!!), idziesz przez las (w 1 rozdziale było tam kilka wilków, cieniostwór, ork-zwiadowca,kilka czarnych goblinów) dochodzisz do wąwozu na końcu którego jest ta jaskinia. Jak popatrzysz na mapę to ta jaskinia jest niedaleko okrętu palladynów stojącego w porcie, oddziela ją łańcuch gór.

23.07.2003
14:38
[75]

zandarus [ Generał ]

Aby otrzymać to zadanie trzeba najpierw zabić jakiegoś orka-herszta zabrać pierścień i iść do Hagena. Pierścieni jest, jak dobrze pamiętam, 23.

23.07.2003
15:36
[76]

QrKo [ Enslaved One ]

nie wie ktoś jak można wyłączyć mgłę w g2 tak jak to pokazał .Knot w wątku 46

23.07.2003
15:38
[77]

QrKo [ Enslaved One ]

jesli ktos z was ma cartoon network to obejzyjcie sobie x-men-a ewolucje (chyba o 20:20) i zastanówcie się czy głos Wolverine-a nie przypomina wam głosu pewnego gostka z gothica 2

23.07.2003
17:09
smile
[78]

Todd Rusell [ WOLVERINE ]

wejdz sobie w gothi/system/ gothic.ini-->i tam masz pare linijek tyczacych sie wlasnie mgly...piesz cos tam ze niekture karty tego niemoga..ale sprubowac mozesz.

a tu ten screen co mowiles ze byl poprzenio..zero mgly co nie :)

jestem ciekaw czy dociagniecie do 50 :)

a jeszcza bardziej jestem ciekaw czy dociagniecie do pojawienia sie dodatku :)hmmm

23.07.2003
17:13
smile
[79]

Todd Rusell [ WOLVERINE ]

AAAA..

X-MEN EVOLUTION LECA NA CARTOON NETWORK CODZIENNIE O 20:20... WIM BO OGLADAM :)

A CZY GLOS JEST PODOBNY NIGDY NIE ZASTANAWIALEM SIE NAD TYM :) MZOE LEPIEJ ZEBY NIEBYL..BO....GRY TO NIE FIL ANIMOWANY :)

A TU COS DLA OKA

23.07.2003
18:35
smile
[80]

Ork - Wojownik [ Legionista ]

Gdzie znajde Pabla tego
co uciek z okiem Innosa
bo dostałem zadanie
od Serpentesa czy
coś w tym stylu
gdzie on jest proszę
o szybką odpowiedż???????????

23.07.2003
19:06
smile
[81]

Kyahn [ Kibic ]

Ork-Wojownik ------> Pabla znajdziesz dopiero w 6 rozdziale,a Oko Innosa w Słonecznym Kręgu


Gram sobie w tego Gothica I i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy można jakoś sprzedawać rzeczy pojedynczo, ja potrafię tylko po 10 sztuk (lub wielokrotność) ???
Jak zwiększyć obrażenie krytyczne mam na 5% ???
Jestem w broniach jednoręcznych adeptem, później jest mistrz, a dalej już koniec,czy jeszcze jest jakaś możliwość rozwoju ???
I najlepsze, dlaczego GI chodzi mi wolniej niż GII, tego naprawdę nie rozumiem :(((
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdr.


23.07.2003
20:41
[82]

gris [ Generał ]

Ork - Wojownik ---> Chyba Pedra :D A nie Pabla


Gdzie moge sie nauczyć w broniach jednoręcznych do powyżej 60%. Jestem rycerzem.
Czy dostane jeszcze jakies runy w grze oprocz [teleportacyjnych i tych 2 co dają w 3 rozdziale]. Też jako palladyn.

23.07.2003
22:03
[83]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

gris - pow. 60%? np. koles kolo domu gdzie rezyduje hagen. na prawo od wejscia, ale nie ten z mieczem 2h. stoi tam wsrod 'uczniow' i macha mieczem. zapomnialem imienia. on uczy do 90. chyba. potem do 100 u jednego z lowcow smokow w dolinie gorniczej. na imie mu jakos na B.

dostaniesz jeszcze 1 rune telep. do zbroi.

24.07.2003
08:15
smile
[84]

Ork - Wojownik [ Legionista ]

Mam duży problem
gram sobie wczoraj
w gothic2 a po pewnym czasie
komputer mi się zresetował
sam na drugi raz w gothic'ka2
zdenerwowany wczytuje gre zrobiłem krok
i gra zawiesiła się i właśnie niewiem czy wgrywać
od nawa czy samo sie naprawi ????????????

PS.Wcześniej gdzieś po 3 godzinach grania też mi się zawieszało.
Co mam robić???????Help
Help

24.07.2003
08:23
smile
[85]

Ork - Wojownik [ Legionista ]

KYAHN--->Tego w gothicku 1 też nie rozumiałem ale na to nie patrz patrz tylko na to cy masz adept czy mistrz
tam jest prościej niż w dwójce tak samo będzie z kuszami i z łukami i z dwuręcznymi broniami.

24.07.2003
08:36
smile
[86]

slowik [ Legend ]

Cotton===> czytaj dokladniej pytanie :) chodzilo o G1 :)

Ork===> wybilem duzo takich jak ty ;-) a co do twojego pytania to ta gra ma wlasnie takie skonnosci oprocz tej ze wyskakuje/zawiesza sie po pewnym czasie zamyka nam stara kopalnie niektorzy wiedza o co chodzi :)

24.07.2003
08:36
smile
[87]

Ork - Wojownik [ Legionista ]

KHYAN--->1.U mnie było dobrze mogłem sprzedawać pojedyńczo,a właśnie mnie to wkurzalo bo tak długo schodziło
jak kupywałeś coś drorzszego.2.Niewiem może ustaw w opcjach wszystko na mniej więcej w środku tego paska
ja właśnie też tak miałem że mi słabo chodził,ale to może tylko jakiś błędy w grze.
A mam jeszcze jedno pytanie gdzie moge spotkać Gomeza z gothic 1 bo szukałem go,ale w tej kotlince
obok wieży Xardasa siedzi Lester ,a nie Gomez.Proszę oszybką odpowiedż.

24.07.2003
08:39
smile
[88]

Piterus_123 [ Konsul ]

LUDZISKA KOCHANE JAK MACIE JAKIS PROBLEM TO MOGE WAM PRZESLAC SOLUCJE DO TEJ WSPANIALEJ GRY (KTORA ZRESZTA POMAGALEM NAPISAC I UKAZALA SIE ONA W "SWIECIE GIER KOMPUTEROWYCH").

24.07.2003
08:44
smile
[89]

Ork - Wojownik [ Legionista ]

Wiem że zamykała się mi samemu coś takiego przydarzyło np. zamknełem sobie kopalnie tak dla jaj a potem nie mogłem jej otworzyć i musiałem grać od nawa i inne przypadki,ale czy mam wgrywać od nowa czy nie bo jak nic nie pomoże
to po co od nawa wgrywać????

24.07.2003
09:01
[90]

Kyahn [ Kibic ]

To jak to w końcu jest z GI, rzeczy sprzedaje się pojedynczo, czy też po 10 sztuk ???
Strasznie mnie denerwuje to,że nie wiem jak sprzedawać pojedynczo.

24.07.2003
09:05
smile
[91]

slowik [ Legend ]

Piterus ===> forum to cos lepszego od solucji ona nie odpowie na twoje wszystkie pytania
Ork===>do sprzedawania po kilka przedmiotow sa kombinacje jakies zeby sprzedawac 10 i 100 :) je3den z nich to chyba shift :) a pozatym to i tak nic nie da :) bo to fabryczna wada ;-)

24.07.2003
09:07
smile
[92]

slowik [ Legend ]

Kyahn===> a jak spredajesz lpm + kierunek czy jakis klawisz ?? :>

24.07.2003
09:09
smile
[93]

BriskShoter [ Senator ]

Właśnie usunąłem tą gre. Czemu? Z braku, że tak powiem wolnego czasu. Zresztą w okresie wakacji, gdy na polu piękna pogoda to wole robic co innego niz grać. A G2 zostawie sobie na zimne jesienne wieczory tym bardziej, że na dodatek i tak sobie poczekamy.

Właśnie przyłączyłem się do Najemników a wcześniej do Gildii Złodzieji. Gre kończe w drugim rozdziale, jednak do Górniczej Doliny NIE wszedłem. Najpierw chce rozprawic się z Gildią Złodzieji i Czarnym Trollem. I to są jedyni przeciwnicy (poza Magicznym Golemem), których jeszcze nie pokonałem :) A nie wykonałem questu z tym zamknietym złodziejem (nie wiem gdzie ten klucz jest). Jak zaczne grać to pójde po quest na Gildie, potem z pomoca amuletu siły spróbuje pokonać tego Trolla (już nieżle mi idzie ale tylko nieżle:) a potem wyprawa na Orki :)

Pozdro i Miłego Grania:)

24.07.2003
09:13
[94]

Kyahn [ Kibic ]

slowik ----------> ja biorę lpm i strzałkę w lewo i zawsze mi po 10 przeskakuje

24.07.2003
09:37
smile
[95]

slowik [ Legend ]

Brisk===>i po co tutaj takie herezje glosisz :> niby po co sa wakacje zeby sie rozerwac ;-)
Kyahn===>spruboj z roznymi klawiszami takimi jak shitf itp w kazdym razie nie z literami i ponad nimi liczbami :)

24.07.2003
09:42
smile
[96]

BriskShoter [ Senator ]

Slowik -------> to jest jedna z najlepszych gier jakie ujrzały światło świata gier komputerowych i ja gre w nią wole sobie przedłużyć ;) A na siłe grać nie chce tylko dla tego że mam czas czy też że po prostu mam ta gre :) A póżniej bedą nudy to wtedy jak ulał ta gra bedzie pasować :D

24.07.2003
11:57
smile
[97]

Yancy [ Senator ]

Todd ---> To nie teleturniej. Nikt na siłę wątku nie ciągnie. Jak dotąd nie ma problemów. Do 50-ciu wątków na pewno dociągniemy. Dodatek pojawi się prędzej czy później. Nawet jeżeli wątek będzie trochę pauzował do tego czasu - to zapewniam Cię że po polskiej premierze dodatku będzie zaraz Gothic - Reaktywacja :))

24.07.2003
12:01
[98]

Majkel15 [ Centurion ]

Ja mam właśnie za sobą gre paladynem. Musze przyznać że zakończenie całkiem całkiem. Chociaż robiłem sobie nadzieje na to że chociaż ostatni smok będzie silniejszy, ale sie rozczarowałem. Mam jeszcze pytanie. Czy przydaje sie do czegoś ta kula którą ten smok miał przy sobie zamiast serca? To już koniec gry więc chyba nie. dalej gdzieś przeczytałem(może tutaj nie pamietam) że w dodatku nie będzie można kontyuowac przygody ale na początku do wyboru będzie któryś z 2 śiwatów. Ten z podtsawki i ten z dodatku. Mam nadzieje że to sie jednak nie wydarzy ponieważ logiczne że wtedy w 3 jedno z tych wydarzeń nie będzie miało miejsca. A jeśli chodzi o fabułe to stawiam na to że w dodatku będziemy musieli skopać tyłek Xardasowi a w czesci 3 pozbędziemy się Beliara. Chociaż to ostatnie wydaje mi sie mało prawdopodobne bo wtedy przecież zachwialibyśmy równowagę na świecie. Ale to jest właśnie najlepsze że oczekiwanie na kolejne części zawsze przynoszą tyle pytań dod. fabuły. Z niecierpliwościa czekam na dodatek i czesc 3.

24.07.2003
13:21
smile
[99]

Golas3000 [ Pretorianin ]

Przeszedłem właśnie dzisiaj Gothic 1 i bardzo mi sie podobał i chce zagrać w 2. Niestety nie mam kasy na niego!!! Moge dać najwyżej dać 20-30 zł no ale wiem ze to nie starczy. Nie ma jakiegoś konkursu albo czegoś w tym rodzaju zeby go wygrać? Od biedy moze być pirat. Nie ma ktoś na zbyciu? Jak tak to prosze o jakąś pomoc
POZDRO!!!

24.07.2003
13:29
[100]

QrKo [ Enslaved One ]

golas ->> nieładnie publicznie gadać o piractwie
ae zawsze możesz spróbować na gg ;p

24.07.2003
13:33
smile
[101]

Golas3000 [ Pretorianin ]

QrKo ==> Wiesz jak to jest w dzisiejszych czasach :P

24.07.2003
13:41
smile
[102]

Kyahn [ Kibic ]

Może mi ktoś wytłumaczyć jak w GI jest z tym uderzeniami krytycznymi ???
Czy jak się nauczę akrobatyki to będę mógł odskakiwać np przed atakami wilka, tak jak to było w GII ???

Jak wrócę do domu to spróbuję sprzedawać używając do tego np shifta i zobaczę czy to działa.
Chodzi mi oczywiście o sprzedawanie na sztuki :))

24.07.2003
13:43
smile
[103]

Kyahn [ Kibic ]

A i jeszcze jedno.
Wnoszę o dopisanie w do tytułu wątku Gothic I.
Pozdr.

24.07.2003
14:01
[104]

Majkel15 [ Centurion ]

Przęglądałem sobie troche wcześniejsze wątki i tak sie zastanawiam jak wy ludzie mogliście przejść Gothica 2 na poziome powyżej 40. Ja ukończyłem go na poziomie 39 i niewiele brakło mi do 40 ale wcześniej ktośtam mówił że są jakieś sposoby na dobicie nawet do 50!!!!!! Zastanawiam sie jak. Czyżby przed wypłynięciem wybić wszystkich NPC'ów?? To nawet byłby jakiś sposób ale chyba nie aż na 10 poziomów. Prosze zdradzcie mi swoją tajemnice. Myśle jednak ze miałem za to dużo hp po 823 a siłe 204. reszta raczej słabiutko.

24.07.2003
14:29
[105]

BLACKNED [ Junior ]

Kto wie w których miejscach są ukryte przerywniki filmowe w Gothic 2, wiem że jeden jest zaraz po prawej po wejściu do kolonii karnej (w jaskini na wzniesieniu - o ataku smoków na zamek), ale gdzie pozostałe???

24.07.2003
14:34
[106]

Majkel15 [ Centurion ]

Jeden jest jak zeskoczysz przy latarni Jacka do wody i poplywasz troche. Fajna smierc ;)

24.07.2003
15:47
[107]

muhabor [ Konsul ]

przerwywnik gdy wsiadasz na okret i gdy wracasz na niego pokonawszy glownego zlego ;-)
Majkel15 --> troche mozna nabic wykanczajac potwory w poczatkowych rozdzialach, gdyz potem sie odradzaja i mozesz je wykonczyc ponownie, hehe
Kyahn--> popieram, watek jest o obu gotikach, to chyba zadanie dla yancy'ego

24.07.2003
15:49
[108]

muhabor [ Konsul ]

ehem, Yancy'ego

24.07.2003
15:50
smile
[109]

Piterus_123 [ Konsul ]

w knajpie "pod czerwona latarnia" jest filmik jak sie "bzykasz z klijetka"

24.07.2003
16:14
[110]

Majkel15 [ Centurion ]

Mam jeszcze jedno pytanie. Wcześniej chyba ktoś tu powiedział że mikstura ze smoczych jaj daje +15 zreczności. To dziwne bo ja dostałem do siły. Następna ciekawa rzecz to to że Milten powiedział mi że do mikstury trzeba 15 jaj, w zwoju pisalo ze wystarczy 13, a ja zrobilem z 10 ;)

24.07.2003
16:33
[111]

Yancy [ Senator ]

Wniosek o zmianę wątku był już dwa razy wnoszony i dwa razy upadł. Więcej było przeciwników tego pomysłu. Przypominam że wątek seryjny o Gothic1 istniał na forum.

Zastanówcie się więc jak ma być. Bo dziś będzie nowy wątek.

Przypominam również że niebawem i tak nazwa wątku zmieniłaby się na Gothic2 & Noc Kruka :)

24.07.2003
16:38
[112]

DarkStar [ PowerUser ]

Yancy --->
oczywiscie, ze trzeba dodac Gothic 1. wykasuj rowniez spoilerowe punkty ze wstepniaka oraz te przepisane z instrukcji.

fajny przerywnik filmowy wyskakuje po otworzeniu bramy zamku w GD

24.07.2003
17:17
[113]

Kyahn [ Kibic ]

Yancy --------> trzeba dodać GI i tyle :)))

24.07.2003
17:24
smile
[114]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Jak już pisałęm wcześniej, dodawanie do tego wątku Gothic 1 nie ma sensu. Jeżeli ktoś chce porozmawiać o Gothic 1 to nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć seryjny wątek o Gothic 1... tak samo jak jest na tym forum seryjny wątek o Baldurs Gate 1 i Baldurs Gate 2 a nie jeden seryjny wątek o tych dwóch grach. Wstępniak i tak jest już obdzerny a nie ma w nim nic o Gothic 1... jakby jeszcze miały się w nim znaleźć informacje o Gothic 1 to już by była przesada. niedługo (mam nadzieje) wyjdzie dodatek i napewno o nim coś napiszemy we wstępniaku i o nim będziemy pisać w tym wątku, a równolegle może się rozwijać wątek o Gothic ........

P.S. I tak zdecyduje większość, ale mam nadzieję że moje zdanie coś tutaj pomoże:)

P.S.2 Yancy---> nie zapomnij o mojej drobnej poprawce do wstępniaka

24.07.2003
17:26
smile
[115]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

obdzerny = obszerny

24.07.2003
17:30
[116]

Majkel15 [ Centurion ]

Przepraszam ze przeszkadzam ale czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania??

24.07.2003
17:35
smile
[117]

Kyahn [ Kibic ]

Angel_from_Kabaty -------> tyle,że wszyscy fani gothica siedzą tu. Myslisz,że jak stworzy sie drugi wątek to on pociągnie, bo ja w to nie wierzę.

Powiedzcie mi bo już mnie qrwica strzela, jak w GI sprzedawać rzeczy pojedynczo, a nie po 10 ???
Próbowałem kombinacje klawiszy, ale dalej nie potrafię, a w instrukcji nic o tym nie piszą.
Przez taką głupią rzecz nie mogę cieszyć się grą.

24.07.2003
17:40
[118]

DarkStar [ PowerUser ]

Angel --->
dlaczego nie ma sensu? graczy w g1 jest malo, a i tak kazdy zadaje pytania w tym watku. badz, jak to sie mowi, more flexible

po korekcji spoilerowoprzepisanegozinstrukcji wstepniaka bedzie mniej podpunktow

24.07.2003
17:41
smile
[119]

DarkStar [ PowerUser ]

kyahn --->
kursorami:)

24.07.2003
18:18
smile
[120]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Kyahn---> wszystko rozumiem, ale argument, że "wszyscy fani gothica siedzą tu" mnie nie przekonuje. Siedzą tutaj bo nie ma oddzielnego wątku o G1, a jak każdy z graczy w Gothica1 zadaje swoje pytanie w swoim nowo założonym wątku to zazwyczaj dostają mało odpowiedzi...Sam bym założył seryjny wątek o G1 ale nie gram w tą grę... Swego czasu grałem w Gothica2 dosyć dużo i wraz z Cainoorem zrobiłem szkielet wstępniaka do naszego wątku o G2(w zasadzie to był pierwszy większy wstępniak w seryjnym wątku o G2, który w miarę czasu powiększa się) ... gdybym wiedział tyle o G1 ile wiem o G2 to założyłbym oddzielny wątek już dawno... ale może Ty założysz?? ktoś musi być pierwszy i zacząć dyskusję o G1... a nawet jezeli tamten wątek będzie miał 3-4 części to i tak będzie dobrze... bo jak ktoś będzie miał pytania do G1 to znajdzie taki wątek na tym forum....a teraz?? jak się jakieś pytanie powtarza to zazwyczaj pada taki tekst: " to już było, zobacz kilka wątków wstecz"...i co?? teraz ten który szuka informacji musi czytać kilka wątków wstecz i oddzielać pytania o G1 od pytań o G2....

DarkStar---> jestem bardzo "elastyczny" :) ale pisać w jednym wątku o dwóch grach, to według mnie nie ma sensu...... teoretycznie te gry są do siebie podobne ale są to przecierz dwie różne gry... inne questy, problemy itd.....

24.07.2003
18:22
[121]

DarkStar [ PowerUser ]

Angel --->
dwie gry ale jeden klimat i podobne problemy

24.07.2003
18:32
[122]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

DarkStar----> masz racje "podobne", ale nie te same i każde pytanie o G1 będzie pytaniem o G1 a kazde pytanie o G2 będzie pytaniem o G2....

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie i poparłem je argumentami. Wy zrobiliście to samo... moglibyśmy tak o tym rozmawiać jeszcze długo i w każdej kolejnej wypowiedzi przedstawiać kolejne argumenty, ale niech wypowie się więcej osób bo przecierz w tym wątku nie piszą tylko 3-4 osoby... i niech wybierze większość.

24.07.2003
18:44
[123]

Kyahn [ Kibic ]

DarkStar -------> nie denerwuj mnie, kursorami to mi co 10 przeskakuje, a ja chcę co jeden.

24.07.2003
18:54
smile
[124]

Kyahn [ Kibic ]

Angel -------> nie wiem czy jest sens założyć nowy wątek o GI, bo obecnie mało kto w niego gra.

Mam jeszcze takie pytanko.
Poszedłem do Iana, żeby dał mi list dla Diega.
On natomiast powiedział,że nie mam żadnego dowodu i że mi nie da.
Po tym wydarzeniu, nie mam już żadnej opcji dialogowej.
Co mam zrobić, żeby otrzymać ten list ???

24.07.2003
19:07
[125]

Kyahn [ Kibic ]

Dobra zakładam wątek o GI zobaczymy co z tego wyjdzie.

24.07.2003
19:09
smile
[126]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Ja uważam że lepiej byłoby założyć oddzielny watek o G1 (argumenty podałem w kilku moich postach w tym wątku). Jeśli jednak większość zdecyduje, że lepiej będzie rozszerzyć ten wątek to się jakoś dostosuję do nowej wersji tego seryjnego wątku.

P.S.
Ale jak już teraz piszecie o G1 i o G2 w tym wątku to plz piszcie do której z tych gier zadajecie pytanie...

24.07.2003
19:13
[127]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Kyahn napisał że założy wątek o G1 dlatego proszę wszystkich którzy mają pytanie odnośnie G1 zadawać je w seryjnym wątku o G1

P.S. Może należałoby dopisać do wstępniaka o tym że jest oddzielny wątek o Gothic1 i tam należy zadawać swoje pyatnaia odnośnie tej gry??

24.07.2003
19:53
smile
[128]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

pyatnaia = pytania

24.07.2003
20:14
smile
[129]

blood_x [ Skinhead oi! ]

Mam pytanie jestem w 5 rozdziale i nadal jestem rycerzem kiedy stane sie prawowitym palladynem, konsekrowale juz 2x miecz i mam teraz swietego kata i czy na 34 lewelu moge udac sie do 6 rodzialu?

24.07.2003
20:36
smile
[130]

Todd Rusell [ WOLVERINE ]

HEJ

CHYBA CZAS ZALOZYC NOWA CESC TEMATU :) BO TU JEST JUZ PONAD 100 POSTOW (129)

YANCY
MOZE ZALOZYCIE :>
ANGEL

24.07.2003
20:44
[131]

Majkel15 [ Centurion ]

blood_x--> paladynem jestes caly czas. Nie takiej klasy jak rycerz(przynajmniej u mnie nie wystepowala). Masz tylko zbroje rycerza. Aby zdobyć zbroje paladyna musisz najpierw otworzyc ksiege ktora dal Xardas jako dowod Pyrokarowi. Jak to zrobić jest w liscie ktory dostałes od Xardasa. Aby ja otworzyc MUSISZ przeczytac ten list. Przeczytaj to co bylo w ksiedze i pociagniej jedna z lamp w piwnicach klasztoru w pomieszczeniu gdzie byla ksiega Irdorath tam sie troche pobawisz i jak znajdziesz mape dworu i jakis dzienni to wroc do biblioteki i tam stworz rune uzyj jej a zostaniesz teleportowany do zbroji.

Ja właśnie na tym poziomie wypływałem do dworu i nie miałem tam żadnych kłopowtów. Są tam głownie orkowie, 1 troll jaszczuroludzie i 2 smoki. Później natrafisz na szkielty ale wszystko powinienes przejsc bez problemu w godzine.

24.07.2003
22:40
[132]

DarkStar [ PowerUser ]

Kyahn --->
kursorami to znaczy takimi przyciskami ze strzalkami w lewym dolnym rogu klawiatury:) mi dzialalo - przyciskami ruchu o 10 a kursorami o 1. try it

co do Iana nie mam pojecia mi dawal od razu... moze zle poprowadziles dialog? powinienes otrzymac list bez problemow... save i do skutku

BTW porozgladaj sie po kopalni, kupuj klucze mozna sie niezle wzbogacic

Angel --->
cierpisz na agorafobie?

24.07.2003
22:47
smile
[133]

Kyahn [ Kibic ]

DarkStar ------> już obczaiłem co i jak :))) Po prostu inaczej zdefiniowałem sobie klawisze i był problem.

24.07.2003
22:52
smile
[134]

DarkStar [ PowerUser ]

Kyahn --->
ja sie nigdy nie myle:) czasami tylko przeinaczam prawde hehe:)))

jeszcze jedna mala rada - trzymaj sie z daleka od kolowrotow bo bedziesz mial pozniej niewesolo...

aa i olewam watek o G1:) na wszytko bede odpowiadal ci tutaj:)) nie znosze neofobikow...

24.07.2003
23:10
smile
[135]

Kyahn [ Kibic ]

DarkStar ------> weź nie olewaj wątku o GI, jakbyś się przyłączył to już by nas 4 było, a to już coś :)))

24.07.2003
23:12
smile
[136]

DarkStar [ PowerUser ]

Kyahn --->
wiesz gdzie mnie szukac:)

24.07.2003
23:14
smile
[137]

Yancy [ Senator ]

Link do kolejnej części

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.