GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Style gry w CM:BB

17.07.2003
10:19
smile
[1]

Wiggins [ SSiberian Tiger ]

Forum CM: Style gry w CM:BB

Co kraj to obyczaj, co chalupa to zwyczaj...

A jak jest z BB ??

Duza liczba rozegranych bitew z szerokim spektrum graczy pozwolila mi stwierdzic emiprycznie (hehe), ze jest conajmniej kilka glownych nurtow sposobu gry w BB, a ich odmiany to indywidualne "widzimisie" graczy...

Powyzszy tekst jest wstepem do dyskusji...

1. Co to sa za nurty ??
2. Czym sie charakteryzuja ??
3. Ich plusy i minusy ??

Zapraszam do dyskusji

17.07.2003
11:20
[2]

Wiggins [ SSiberian Tiger ]

No dobra, pierwszy nurt.

Mike Tyson vel "Wiaderny"

Charakteryzuje sie poteznym uderzeniem na poczatku gry, niekoniecznie we flagi, po ktorym przeciwnik ma lezec na deskach i kwiczec (patrz Golota vs Tyson), a Ty stoisz nad nim rzeczesz: "Leżec mi tu, dopoki nie wroce" (patrz Kroll).

Uwaga: nie mylic z nurtem Rushmana !!

Ww metoda jest rzadko stosowana, bo jest piekielnie ryzykowna.

17.07.2003
11:33
[3]

swietlo [ Canaille Carthagienne ]

off topic --> niestety gram tylko w CMBO - dlatego opisze dwia polaczone ze soba sposoby gry:

1. "bar wzięty" - polega na wbiciu sie pod flagi (a najlepiej jakies 100m za nie) i dzielnym przy nich trwaniu. Metoda preferowana przez tych co cwiczyli z komputerem - zdobadz i zmus by cie atakowali. Moze byc skuteczna o ile mapa jest sprzyjajaca: flagi postawione przy ciezkich budynkach, otwarty teren po stronie wroga, dogodne miejsca do rozstawienia swojego wsparcia.
Metoda dobra na graczy niezbyt agresywnych (?) niestety po czesci oddaje inicjatywe w rece wroga

2. "choc miedzy drzewka" - metoda odwrotna do "bar wziety" - pozwalasz przeciwnikowi zajac flagi, sam w tym czasie dokonujesz obejscia i wyprowadzenia swoich ludzi na miejsce do ataku - w miedzyczasie starasz sie wystrzelac puszki wroga - po odpowiednim rozlozeniu wlasnych sil - dajesz ostrzal i walisz jak w dym (a czesto w rzeczywiscie w dym) by odbic flagi. Metoda mmoze sie powiesc przy odpowiednim zgraniu ostrzalu, ataku piechoty i wsparcia - niestety wymaga tez odpowiedniego terenu (nie moze byc za wiele pustej przestrzeni)

17.07.2003
12:09
smile
[4]

Generał SJU [ Pretorianin ]

swietlo---> jestem ciekawy jaki styl wybierzesz w walce ze mną. I nie odczytuj tego jako formy poganiania.

17.07.2003
19:17
smile
[5]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Styl NELSON polega na pozwoleniu przeciwnikowi na zajecie flag a potem jego powolnym okrążaniu piechotą i głębokimi rajdami lekkich szybkich puszek na jego tyły które to poczynania owocują zamknięciem npl w kotle i powolnej jego eksterminacji (zalecana większa ilośc tur) Tą taktykę zastosowano ostatnio wobec mnie (Hi Shogun) i w połączęniu z moją taktyką w tej bitwie (według opisu Swietlo Bar Wzięty )dało to ciekawe efekty;)

Styl Panzermen Gracz kupuje prawie same tanki,desant do nich i pcha całą tą masę do przodu w nadzieji że przeciwnik dostanie zawału serca na widok takiego walca.

Styl Mrowisko Gracz kupuje sama piechotę, zero jakiś dział czy czołgów i zalewa wroga tą falą organizmów na podobieństwo... właśnie mrówek:)

Styl Znaki dymne Polega na permamentnym zadymianiu pozycji wroga nawałą spotterów 81mm, tak ze ten nie widzi dalej niż na 10m a w tym samym czasie użycie stylu Panzermen lub Mrowisko:))))))

17.07.2003
19:34
[6]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Ach zapomniałem, efekt użycia stylu "Nelson" kontra Bar Wziety możecie przeczytać w 2 AAR, moim i Shoguna z tym że oba są hmm dosyć propagandowe ze tak powiem:)))

Efekty Panzermen + Znaki dymne będzie jak skończę tą bitwę ;)) (Hi Ludex)

Efekty Mrowisko(zalecane dla rosjan) + Znaki dymne są zachęcające, w moim ataku (HI Ursus) zajałem wszystkiem flagi jakie były w moim zasięgu(tzn 2) bo minusem tego stylu jest niestety mała mozliwość manewru i zmiany osi ataku (wiadomo piechota ale że miałem ruskich to nawet i niejako historycznie było:) ) więc najlepiej sprawdza sie przy skupieniu flag, ale że taki atak można przeprowadzić z powodzeniem w otwartym, bedacym pod ostrzałem terenie i przez druty kolczaste to sprawdziłem empirycznie:))) poprostu tur zabrakło no i ruska piechota panikuje za szybko natomiast za wolno wraca do normy.


18.07.2003
12:48
smile
[7]

Iudex [ Konsul ]

BamSey-->
ponieważ uchyliłeś rąbka tajemnicy - na szczęście nie dostałem jeszcze zawału serca choć o palitację tegoz mnie przyprawiłeś :) dam Ci potestować na mnie owa taktyki z tym, że oświadczm, że zastosowałem inną - wpuszczenie w maliny :)))

19.07.2003
22:52
smile
[8]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Iudex---> Przypuszczałem że coś nie tak jest:)) bo za łatwo mi idzie jak do tej pory, tzn zero reakcji przeciwnika a to z reguły oznacza że idziemy akurat tam gdzie chce tego wróg:))))) Maliny bedą chyba kolczaste i w gorzkim smaku;D

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.