GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: UWAGA! Wątek administracyjny

16.07.2003
16:58
[1]

dw4rf [ Generał ]

Forum CM: UWAGA! Wątek administracyjny

Aby zapanować nad administracją CMHQ postanowiłem założyć ten wątek. Proszę o umieszczanie tutaj wszystkich próśb, propozycji, wykrytych błędów itp. Na podstawie zgłoszeń ustalę kolejność prac i na bieżąco będę informował o ich postępach. Jeżeli zgłaszaliście mi coś do tej pory i nie jest to jeszcze zrobione, to proszę o przypomnienie tego w tym wątku.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane zgłoszenia błędów. Jeżeli zauważycie gdzieś błąd, to proszę o jego opis i link, pod którym on występuje. Następne w kolejności będą prace rozwojowe. Reszta w miarę możliwości i wolnego czasu (np. wrzucanie jakiśch materiałów na cmhq, poprawianie bitew lub profili itp).

Dzisiaj naprawiłem błąd, który nie pozwalał na wyświetlanie się obrazków w profilach, bitwach itp. Dotyczy to działów: gracze, profil gracza, bitwy. Powinno teraz już wszystko działać.

PLANOWANE PRACE (w kolejności realizacji):
- zgłaszanie prac do galerii - podobnie jak zgłasza się newsy, czy linki, będzie można zgłaszać prace do galerii. Aby zgłosić taką pracę, należy przygotować 2 obrazki JPG - pełnowymiarowy i thumbnail (wymiary 120x120). Zgłoszone prace będą zaliczane do klasyfikacji medalowej (1 praca = 1 punkt).
- przebudowa działu scenariusze - będzie możliwe zgłaszanie własnych scenariuszy, opisywanie ich, wstawienie screena itp. - będziecie mogli także aktualizować swoje wpisy (np. o nową wersję scenariusza). Zgłoszone scenariusze będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 scenariusz = 10 pkt).
- ocenianie scenariuszy - każdy gracz będzie mógł ocenić scenariusz utworzony przez innego gracza wg. różnych kryteriów (REVIEW). Oceny będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 ocena = 1 pkt).
- zautomatyzowanie działu teksty - będzie można zgłaszać samemu teksty do tego działu. Powiązanie działu z klasyfikacją medalową.

16.07.2003
17:05
[2]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Jednym z błedów jest chyba to że nie można jednego dnia zgłosić dwóch takich samych wyników p ograch z tą samą osobą. A zdażyło mi sie gdy chcialem zaraejstrowac ten wynik dzien po bitwie(poniewaz tego samego dnia dostawalem formularz z poprzedniej bitwy) nadal otrzymywalem ten sam formul;arz tej samej bitwy

propozycja-jeśli jest mozliosc nagwyania demek z bitew to proponuje zrobic konkurs na akcje roku czy cos takiego oczywisice gdyby bylo miejsce na serwerze na filmiki :)

16.07.2003
17:15
smile
[3]

o^scar^^ [ GRWD ]

Propozycja:
Chciał bym aby kazdy mogł sobie ustawic liczbe watków na forum na pierwszej stronce czyli https://www.gry-online.pl/S008.asp to by sie przydało poniewaz nie chce mi sie oraz wielu zapewne uzytkownikom naciskac w ten link :
poprzednich 40 wątków w wybranych kategoriach . Admini rozmyslcie o mojej propozycji...

16.07.2003
17:17
[4]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

oscar->hehe chyba pomyliles tematyke :)))) a btw watpie zeby soul sie zgodzil na takie cos

16.07.2003
17:19
[5]

merkav [ Aguś ]

W zasadach Krotkiej 75 FK dopiszcie ze zabronione sa wszyskie odmiany Firefly'a , niektorzy go biora mimmo ze ma 76mm ale nie jest w tabelce :)

16.07.2003
17:23
[6]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Para graczy może rozegrać nie więcej niż 3 gry ligowe w ciągu 30 dni

Proponuje zlikwidowac ta zasade okres 30dni trwa bardzo dlugo a czasem naprawde nie ma z kim grac pozatym moze sie zwiekszyc liczbę bitew rozegranych w ciagu miesiaca a przeciez oto chodzi :)

16.07.2003
17:30
[7]

Buczo_cm [ Mikado ]

Zgredek --> Jestem przeciw. Ta zasada zachowuje równowagę w lidze i przeciwdziała niekontrolowanym grom między dwójką graczy. Jak nie możesz zagrać z innymi to zawsze możecie zagrać sparinga. Ewentualnie można by znieśc to ograniczenie, ale pod warunkiem utrzymania zasady że z jednym graczem można miec nie więcej niż 1/3 walk.

16.07.2003
21:13
smile
[8]

UrwisCo. [ Pretorianin ]

w RAPORTACH Z WALK nie dzialaja dodane obrazki :(

zamiast miniaturek pojawiaja sie tylko punkty, ktore po nacisnieciu otwieraja obrazki w pelnych rozmiarach. ale kto sie domysli ze taki punkcik jest linkiem do screena ?!

ooooo????
widze, ze teraz obrazki wogle sie juz nie pojawiaja :( a szkoda, bo wiele wyjasniaja i prawde mowiac sporo mozna sie bylo nauczyc

16.07.2003
22:08
smile
[9]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Urwis-->"w RAPORTACH Z WALK nie dzialaja dodane obrazki :("--> Niewiem czy czytałeś początek tego wątku, pozwól ze go przytocze.

"Dzisiaj naprawiłem błąd, który nie pozwalał na wyświetlanie się obrazków w profilach, bitwach itp. Dotyczy to działów: gracze, profil gracza, bitwy. Powinno teraz już wszystko działać. "(Dw4rf)

Sam sprawdziłem i wszystko działa, nastepnym razem czytaj chociaż początek watku:)17.07.2003
10:05
[10]

dw4rf [ Generał ]

"Jednym z błedów jest chyba to że nie można jednego dnia zgłosić dwóch takich samych wyników p ograch z tą samą osobą"

Nie jest to błąd, a zamierzone działanie. Mechanizm ten zabezpiecza przed powtórnym zarejestrowaniem tego samego wyniku i działa w wypadku gdy próbuje się zarejestrować grę, która:
- była rozgrywana z tą samą osobą, co poprzednio rejestrowana gra
- była rozgrywana tymi samymi stronami przez tych samych graczy
- była rozgrywana na tą samą ilość punktów
- osiągnięto taki sam wynik, jak w poprzedniej grze
- poprzednia gra nie została jeszcze potwierdzona przez obu graczy

"jeśli jest mozliosc nagwyania demek z bitew to proponuje zrobic konkurs na akcje roku "

Jest możliwość nagrywania filmów z bitew. Była kiedyś na ten temat dyskusja, ktoś nawet zrobił kilkuminutowy film. Z racji tego, że filmy zajmują stosunkowo dużo miejsca, raczej nie przewiduje się osobnego działu na taką twórczość. No, ale jeżeli będzie wam bardzo zależało, to można taki dział otworzyć.

"Chciałbym aby kazdy mogł sobie ustawic liczbe watków na forum na pierwszej stronce"

Tą prośbę proszę kierować do administratorów forum GOL. Ja nie mam na to żadnego wpływu.

"W zasadach Krotkiej 75 FK dopiszcie ze zabronione sa wszyskie odmiany Firefly'a , niektorzy go biora mimmo ze ma 76mm ale nie jest w tabelce :)"

Jeżeli ktoś weźmie takie czołgi w Krótkiej 75 masz prawo unieważnić taką grę. W zasadach jest wyraźnie napisane DOZWOLONE. Reszta jest ZABRONIONA. Chyba, że zrobicie wyjątek na ten rodzaj czołgu. Poza tym w krótkiej 75-ce można brać czołgi z działem ppancernym max. 75mm, a nie 76 mm.

"Para graczy może rozegrać nie więcej niż 3 gry ligowe w ciągu 30 dni"
Było już to przedyskutowywane i miało być zmienione. Ustalone wcześniej brzmienie tego punktu regulaminu miało być następujące:
Para graczy może rozegrać nie więcej niż 4 gry ligowe w ciągu 30 dni

"w RAPORTACH Z WALK nie dzialaja dodane obrazki "

Zgadza się. Wyświetlają się małe kwadraciki i teraz wogóle nie pojawiają się obrazki. Skrypty związane z AAR'ami pisał szymon, więc poprawienie tego zajmie mi trochę czasu.


DO ZROBIENIA:
- poprawić regulamin ligi (Para graczy może rozegrać nie więcej niż 4 gry ligowe w ciągu 30 dni)
- naprawić błąd związany z obrazkami w AAR'ach

17.07.2003
11:58
[11]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dw4rf---> "poprawić regulamin ligi". Owszem tak ale tutaj również nasuwa się pytanie na ile on jest przestrzegany. Przykład - nie działa zasada rozgrywania nie więcej niż 30% gier z jednym przeciwnikiem. Są tacy gracze, którzy mają grubo ponad limit. I nie mówię tu o grupie eliminacyjnej. Więc może powinien tu działać automat blokujący rejestrowanie nieregulaminowe???

17.07.2003
12:04
[12]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dw4rf---> aha jeszcze jedno. To możesz umieścić na końcu hierarchii ważności ale napiszę po raz trzeci (dwa razy wspominałem o tym wcześniej). W regulaminie jest błędnie podany wzór na liczenie punktów za rozgrywkę. Powinno być P-S a nie tak jak jest teraz S-P. W rzeczywistości punkty są wyliczane prawidłowo a błąd jest tylko w podanym wzorze na stronce. Może to mało ważne ale jak są porządki to można i ten szczegół poprawić. Pozdrawiam

17.07.2003
12:10
smile
[13]

Buczo_cm [ Mikado ]

SJU --> A można wiedzieć gdzie dopatrzyłeś się nieprzestrzegania regulaminu ? Tzn kto ma więcej niż 30 % walk ligowych z jednym graczem ?

17.07.2003
12:26
smile
[14]

Generał SJU [ Pretorianin ]

Buczo---> nie na forum. ale jeden przykład wysyłam Ci mail'em

17.07.2003
12:39
[15]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dla uściślenia - nie chodzi mi o wytykanie kogokolwiek i robienie zarzutów. Zawsze zakładam, że takie rzeczy wychodzą z niedopatrzenia a nie ze złej woli. Natomiast zwracam uwagę, że być może da się (nie znam się na tym) zrobić automatyczne zabezpieczenie. Lub jeżeli to jest bez sensu to zmienić regulamin.

17.07.2003
12:42
[16]

Buczo_cm [ Mikado ]

SJU --> Ten gracz nie złamał regulaminu bo jest taka niepisana zasada że można mieć więcej niż 30 % walk z jedną osobą jeśli nie ma się jeszcze 10 walk na koncie. Jednak przyznam że ten przypadek jest nieco kontrowersyjny, żeby w taki sposób wchodzić do pierwszej ligi :/ Trochę umiaru w rejestrowaniu walk ligowych by się przydało.

17.07.2003
13:09
smile
[17]

Generał SJU [ Pretorianin ]

Buczo---> o tym nie wiedziałem. Ale zauważ, że przy 12 grach będzie on miał nadal ponad 30% z jednym przeciwnikiem. I czy to oznacza, że mogę zagrać pierwszych 9 gier z jednym przeciwnikiem??? Wg tego co piszesz to nie złamię regulaminu a jak trafię na słabszego przeciwnika to mogę po tych 9-ciu grach być w okolicach pierwszej dzisiątki najlepszych graczy. Tak więc już po tej naszej dyskusji widać, że nie do końca jest to jasny punkt regulaminu. Chociaż zgadzam się z Tobą, że niepisane umowy też są ważne szczególnie w gronie takich ludzi jak nasza mała społeczność graczy CM.

17.07.2003
13:27
smile
[18]

Dziki Łoś [ Konsul ]

SJU ---> jeśli to jest cienki gracz to nie będziesz w pierwszej dziesiątce, bo za każdą następną wygraną będziesz miał coraz mniej punktów... A jeśli już będziesz to nie będziesz posiadał umiejętności i przegrasz z innym kto stoi niżej do CIebie w lidze i dostaniesz straszne minusy punktowe. Tak czy siak odpadniesz...
Więc trzeba przedewszystkim szkolić umiejętności :)

17.07.2003
13:41
smile
[19]

Buczo_cm [ Mikado ]

SJU --> Jak dla mnie to jest to poprostu nie fair, żeby cały czas walczyć z jednym przeciwnikiem. Na korzyść oskarzonego działa fakt że gra kilka walk z innymi ludzmi, ale jeśli zarejestruje jeszcze jedną walkę z tym graczem to już będzie ostre przegięcie. Jak tak lubia ze soba grać to niech grają ale niech nie rejestrują tego jako ligi.

17.07.2003
14:46
smile
[20]

Generał SJU [ Pretorianin ]

Dziki Łoś---> ja tylko teoretyzuję i nie mam wątpliwości, że o co innego chodzi w tej grze a nie o łatwe nabijanie punktów. Natomiast poruszyłem tą sprawę na apel dw4rf-a bo uważam, że jest to nie do końca sprecyzowany punkt w regulaminie.

17.07.2003
14:56
[21]

dw4rf [ Generał ]

Generał SJU --> podaj mi namiar na tego kolesia - wyślę mu upomnienie.

DO ZROBIENIA:
- poprawić regulamin ligi (Para graczy może rozegrać nie więcej niż 4 gry ligowe w ciągu 30 dni)
- poprawić wzór liczenia walk ligowych (S-P na P-S)
- naprawić błąd związany z obrazkami w AAR'ach

17.07.2003
15:00
[22]

dw4rf [ Generał ]

Ten punkt zostanie sprecyzowany.

17.07.2003
15:05
smile
[23]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dw4rf---> tak jak wspomniałem nie chodzi mi o to by robić z tego sprawę. Myślę, że będzie tak jak pisał Buczo - facet rozpoczął grę z innymi graczami i procent będzie mu spadał. Ale jak widzisz mechanizm tego punktu w regulaminie jest taki, że jak się dowiesz to wyślesz upomnienie. Ale przecież nie siedzisz cały boży dzień i nie analizujesz kto z kim ile razy. I dlatego spytałem o możliwość automatyzacji tego a akurat ten gracz posłużył mi jako przykład. Nie chcę z tego robić afery.
I dzięki, że uwzględniłeś moją strategiczną prośbę o zamianę kolejności literek S i P. Pozdrawiam

17.07.2003
15:14
smile
[24]

Generał SJU [ Pretorianin ]

Dziki Łoś---> przepraszam, że zaśmiecam wątek ale nie mogłem się oprzeć i policzyłem dyskutowaną przez nas sytuację. Otóż po 9 grach za 1500, w każdej total victory będę miał (startując od zera) 186,81 pkt, i będę zajmował 30 miejsce w tabeli. Tak więc z tą pierwszą dziesiątką to przesadziłem ale i tak wynik nie jest zły. Przeciwnik (również startujący od zera) będzie po tych 9-ciu grach miał -74,31 pkt.
Ale dw4rf już wypowiedział się, że ten punkt będzie doprecyzowany więc kończę i pozdrawiam

17.07.2003
15:41
smile
[25]

Rah V. Gelert [ Generał ]

General SJU - ja nie chce dramatyzowac ale w takim wypadku wystaczy zarejestrowac sobie dwu graczy na siebie i "rozegrac" te 9 pojedynkow powiedzmy za 2000pk... i masz sposob by znalesc sie szybko w czolowce.... :(

Ale oczywiscie ten przekret na krotkie nogi, bo ile mozna takich gier rozegrac ? A pozniej i tak trzeba z kims innym, a wtedy jak sie nie reprezentuje wysokich umiejetnosci to poleci sie gwaltownie w dol....

17.07.2003
15:52
smile
[26]

Generał SJU [ Pretorianin ]

Rah---> masz całkowitą rację. Można też za 3000 pt... Ale powtórzę to co już mówiłem - uważam, że gracze CM reprezentują o wiele wyższy poziom niż spotyka się to na stronach innych gier. Dla nas jest to fajna zabawa, mozliwość poznania ciekawych ludzi i nie wyobrażam sobie by ktoś mógł czerpać przyjemność?, satysfakcję? z robienia przekrętów dla punktów ligowych.
Co innego jakby za I miejsce był do wygrania samochód...

17.07.2003
22:31
[27]

dw4rf [ Generał ]

Poprawiłem regulamin ligi - dwa punkty uzyskały inne brzmienie:
- Para graczy może rozegrać nie więcej niż 4 gry ligowe w ciągu 30 dni
- Gracz nie może rozegrać z jednym przeciwnikiem więcej niż 30% swoich gier (obowiązuje powyżej 4 walk rozegranych z jednym przeciwnikiem)

Zmieniłem także wzór.

DO ZROBIENIA:
- naprawić błąd związany z obrazkami w AAR'ach

PLANOWANE PRACE (w kolejności realizacji):
- zgłaszanie prac do galerii - podobnie jak zgłasza się newsy, czy linki, będzie można zgłaszać prace do galerii. Aby zgłosić taką pracę, należy przygotować 2 obrazki JPG - pełnowymiarowy i thumbnail (wymiary 120x120). Zgłoszone prace będą zaliczane do klasyfikacji medalowej (1 praca = 1 punkt).
- przebudowa działu scenariusze - będzie możliwe zgłaszanie własnych scenariuszy, opisywanie ich, wstawienie screena itp. - będziecie mogli także aktualizować swoje wpisy (np. o nową wersję scenariusza). Zgłoszone scenariusze będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 scenariusz = 10 pkt).
- ocenianie scenariuszy - każdy gracz będzie mógł ocenić scenariusz utworzony przez innego gracza wg. różnych kryteriów (REVIEW). Oceny będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 ocena = 1 pkt).
- zautomatyzowanie działu teksty - będzie można zgłaszać samemu teksty do tego działu. Powiązanie działu z klasyfikacją medalową.

18.07.2003
01:33
[28]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

dw4rf--->mh a jakim programem mozna zrobic filmik-nagrac niestety jeszcze do tego nie doszedkem :(
sorka za offtopic

18.07.2003
02:03
[29]

dw4rf [ Generał ]

Po kilkugodzinnych bojach udało mi się w końcu usunąć bugi związane z niewyświetlaniem wszelakich obrazków w AAR'ach. Wyeliminowałem także kwadraciki :) Powinno wszystko działać. Jeżeli zauważycie jeszcze jakieś problemy, to piszcie!

Po weekendzie zabieram się za prace rozwojowe! :)

Zgredek --> pogadaj z marasem - on chyba to robił.. a programik nazywał się chyba Flips (albo podobnie, jego głównym celem było wyświetlanie liczby klatek :).

18.07.2003
11:36
[30]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dw4rf---> postulat dot. spraw rozwojowych (punktacji medalowej) umieściłem w wątku Szoguna "AAR 13".

18.07.2003
12:02
[31]

maras [ Pretorianin ]

ZgReDek --> ja to robilem programem FRAPS (link niżej) mialem wersje pod win2000, jedna minutka to jakies 80MB, ale przerabialem to na avi i wychodzilo kolo1MB. Jednak po włączeniu opcji nagrywania, gra strasznie spowalnia, przynajmniej na celeronie 633, moze jak masz zegar 3GHz to bedzie oki:)

18.07.2003
12:39
[32]

dw4rf [ Generał ]

Proszę o propozycje kategorii w galerii. W tej chwili są:

Ciekawostki z gry - Ciekawe i zaskakujące sytuacje uwiecznione w trakcie gry w CM.
Modele - Modele będące dziełem graczy CM.
Sprzęt muzealny - Fotografie sprzętu wojskowego wykonane w muzeach.

18.07.2003
13:03
[33]

dw4rf [ Generał ]

Merkav --> "W zasadach Krotkiej 75 FK dopiszcie ze zabronione sa wszyskie odmiany Firefly'a , niektorzy go biora mimmo ze ma 76mm ale nie jest w tabelce :)"

Teraz sprawdziłem, rzeczywiście go nie ma. Już poprawione.

18.07.2003
13:19
smile
[34]

Generał SJU [ Pretorianin ]

dw4rf---> "Proszę o propozycje kategorii w galerii".
hmm, może najciekawsze zdjęcia z imprez integracyjnych??? ale kto będzie cenzorem??? ale poważnie, może warto zamieszczać naprawdę ciekawe zdjęcia z imprez. Ostatnio na forum widziałem zdjęcia z integracji u Adama i teraz kilka osób już nie jest dla mnie całkowicie nieznana - wiem jak wyglądają, jest to miłe.

18.07.2003
13:20
smile
[35]

Ścibor [ Patrycjusz ]

dw4rf--> fajnie że będzie dział o modelach

18.07.2003
15:44
smile
[36]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

"Przykład - nie działa zasada rozgrywania nie więcej niż 30% gier z jednym przeciwnikiem. Są tacy gracze, którzy mają grubo ponad limit. I nie mówię tu o grupie eliminacyjnej."

"Jak dla mnie to jest to poprostu nie fair, żeby cały czas walczyć z jednym przeciwnikiem. Na korzyść oskarzonego działa fakt że gra kilka walk z innymi ludzmi, ale jeśli zarejestruje jeszcze jedną walkę z tym graczem to już będzie ostre przegięcie. Jak tak lubia ze soba grać to niech grają ale niech nie rejestrują tego jako ligi."

Osobiście chciałbym przeprosić za takie nadużycie, bo czuję się za ne odpowiedzialny. Na początku "kariery" rzeczonego gracza w lidze, zarejestrowaliśmy dwie równoległe walki, które sromotnie przegrałem. Zarządałem rewanżu i znów pojawiły się dwie kolejne walki. Tym razem poszło mi trochę lepiej, więc obiecuję, że jak na razie nowych walk pomiędzy nami nie będzie.

Dodam, że nadużycie nie wynikło ze złej woli, ani chęci zdobycia dużej liczby punktów. Rzeczony gracz wraz z naszymi pierwszymi walkami zarejestrował również kilka innych. Ale poprostu pozostali oponenci mu nie odpisują. My jesteśmy starymi znajomymi, więc potrafiliśmy sie przy piwku zmobilizować do szybkiej gry. A jak wiecie, z niektórymi graczami różnie bywa.

Mam nadzieję, że mój "wielokrotny" oponent nie będzie miał z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, bo wina leży raczej po mojej stronie. On zwyczajnie zgodził się na rewanż, którego zarządałem. Wnikliwy obserwator dostrzeże, że mamy na koncie również dwie walki sparingowe. Solennie obiecuję, że dopóki nie obniży się procent naszych wspólnych walk, ewentualne pojedynki będą wyłącznie sparingowe.

Niniejszym posypuję głowy popiołem (moją i mojego współzbrodniarza) i obiecuję poprawę.

18.07.2003
17:14
[37]

Atryda [ Chorąży ]

Propozycja a propo watku o dlugosci PBEM. Jezeli to jest mozliwe dodac opcje w ktorej rejestrujac wynik walki gracz mogl dac drugiemu "gwiazdke" czy cokolwiek innego jezeli przeciwnik odpowiadal sprawnie i gral uczciwie. Duzo gwiazdek w profilu wsazywaloby na solidnosc gracza i mialoby duzy wplyw na decyzje rozpoczecia gry z nim. Chodzi mi o cos podobnego jak jest na alegro.

18.07.2003
17:24
smile
[38]

maras [ Pretorianin ]

Atryda --> my bysmy musieli sobie zółwie dawac:)
czasami oglądam liste graczy i widze ze ktos ma 3 zółwie i napis: Nowe gry bardzo chetnie, to zawsze mi sie humor poprawia:)
sam mam kilka pozaleganych gier i nie wiem czy ja zawinilem czy przeciwnik:)

18.07.2003
17:34
[39]

Atryda [ Chorąży ]

maras: to fakt, szczegolnie mi sie zolw nalezy:) przeciez ten PBEM trwa juz ponad rok:)

18.07.2003
18:54
[40]

Llordus [ Generał ]

Atryda --> IMHO bardzo dobry pomysl :)

Dw4rf --> Moze bys to dorzucil do prac rozwojowych? :)

All --> Jezeli pomysl wam sie podoba, to wyrazcie swoja opinie popierajaca, moze to zmotywuje Dw4rf'a jezeli bedzie nas wiecej za tym pomyslem ;)

18.07.2003
19:01
smile
[41]

merkav [ Aguś ]

Mi sie ten pomysl bardzo podoba .. o ile nie bede dostawal brzydkich znaczkow ;)

Dw4rf - nadal mysle ze trzeba do tabali z "Krotka 75" wpsac Firefly'e (niektorzy ufajan slowu pisanemu ;) ) u jankesow Szermany z 76 sa zabronione i wyszczegolnione :)

18.07.2003
19:04
[42]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Gwiazdki są już za liczbę gier. Może lepszym przeciwieństwem żółwia byłby gepard??

Merkav ---> Przeczytaj post z 13:03

18.07.2003
19:09
smile
[43]

merkav [ Aguś ]

Ups sorki ,Dw4rf zwracam honor :)ale zaraz znajde cos nowego :>

19.07.2003
13:51
[44]

Atryda [ Chorąży ]

Panzer Mayer: moze byc i zyrafa chodzi o sam pomysl oznaczania solidnych graczy:))

19.07.2003
13:56
smile
[45]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Atryda--->Popieram !!! Z oznaczaniem graczy nieuczciwych zawsze jest problem , bo można kogoś pokrzywdzić z złej woli , a przy oznaczaniu tych solidnych w najgorszym razie nic nie zyska

19.07.2003
14:18
[46]

dw4rf [ Generał ]

Hm.. już widzę, jak każdy gracz będzie miał możliwość nagrodzenia przeciwnika żyrafą, gepardem, nosorożcem lub czymś innym, to obdarowany będzie się czuł zobowiązany do odwzajemnienia odznaczenia. Jeżeli jednak gracz nie zostanie odznaczony przez przeciwnika, to może uznać, że takiemu przeciwnikowni nie warto dawać gepardzika. W ten sposób utworzą się kółka wzajemnej adoracji. Odznaczenie będzie w ten sposób nadużywane i nic nie będzie znaczyło.

Może rozwiązaniem byłby gepardzik tylko dla jednego z graczy. Drugi musiałby obejść się smakiem. A co jeżeli obaj odpowiadali równie rzetelnie i terminowo? Nic prostrzego.. wystarczy zagrać rewanż i odznaczyć się odwrotnie. I wracamy znowu do początku - odznaczenie będzie w ten sposób nadużywane i nic nie będzie znaczyło.

Chyba, że macie jakieś argumenty za?


"gracz mogl dac drugiemu "gwiazdke" czy cokolwiek innego jezeli przeciwnik odpowiadal sprawnie i gral uczciwie. Duzo gwiazdek w profilu wsazywaloby na solidnosc gracza i mialoby duzy wplyw na decyzje rozpoczecia gry z nim. Chodzi mi o cos podobnego jak jest na alegro. "

Coś takiego już jest - przecież każdy z graczy może skomentować walkę.

19.07.2003
18:55
[47]

Llordus [ Generał ]

dw4rf --> a gdyby odznaczenie zrobic 'tajnym'? przeciez gracz nie musi wiedziec, kto z tych z ktorymi gral uznal go za powaznego, odpisujacego regularnie :) A jak sie gra kilka - kilkanascie pbemow i dostanie sie znaczki z polowy gier, to tak naprawde ciezko bedzie stwierdzic kto mi dal, a kto nie dal znaczka :) a odnosnie komentarzy to z tego co zauwazylem to:
1. sa dosyc krotkie, najczesciej ledwo da sie tam wrzucic ogolny opis starcia lub jakies ciekawej sytuacji
2. w zasadzie raczej gracze wpisuja tam wlasnie opisy jak w pkcie 1. a nie ze ktos cos pokopal
3. z reguly jak z kims zaczynam grac to sprawdzam pobieznie ze 2-3 ostatnie walki, reszty nie chce mi sie, albo po prostu nie mam czasu czytac.
W zwiazku z powyzszym nadal jestem za opcja dodatkowego, tajnego odznaczania porzadnych graczy!
Z drugiej strony wiekszosc graczy jest tu chyba na tyle powazna, zeby zrozumiec dlaczego ktos nie chce dac znaczka za regularne odsylanie, prawda? :) A taki znaczek ulatwilby wybor kogos kto regularnie i systematycznie toczy gre!

19.07.2003
21:14
smile
[48]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Dw4rf--->OK , racja. Więc inaczej: padł pomysł , żeby ktoś , kto ma kilka żółwików miał zablokowaną możliwość rejestracji nowych walk , co o tym myślisz ?

19.07.2003
23:03
[49]

Atryda [ Chorąży ]

Lordus: pomysl calkiem dobry

19.07.2003
23:34
[50]

dw4rf [ Generał ]

Shogun --> "kto ma kilka żółwików miał zablokowaną możliwość rejestracji nowych walk" - jest to wykonalne, ale uważam, że nie powinno się tego automatyzować, czyli zabraniać rejestracji gier. Po prostu nie należy z takim graczem zaczynać nowych gier.

Llordus --> " kto mi dal, a kto nie dal znaczka " - ale jak zagrasz jedną grę, to będzie wiadomo. Po każdej grze sprawdzisz sobie, czy ci się polepszył znaczek, czy nie.

Ad 1. Po to jest edytor raportów. W komentarzach walki można napisać, że przeciwnik wolno odpowiadał.
Ad 2. Ludzie wpisują tam różne rzeczy ;)
Ad 3. Nieznajomość przeciwnika nie jest wytłumaczeniem. Ja np. zawsze czytam wszystkie walki danego gracza, jak pierwszy raz z nim gram.

Czekam cały czas na dokładnie przemyślane rozwiązanie, a nie luźne idee. Trzeba najpierw poznać wszystkie za i przeciw, a dopiero potem brać się do roboty.


PLANOWANE PRACE (w kolejności realizacji):
- zgłaszanie prac do galerii - podobnie jak zgłasza się newsy, czy linki, będzie można zgłaszać prace do galerii. Aby zgłosić taką pracę, należy przygotować 2 obrazki JPG - pełnowymiarowy i thumbnail (wymiary 120x120). Zgłoszone prace będą zaliczane do klasyfikacji medalowej (1 praca = 1 punkt).
- dorobienie wymagalności podczas publikowania AAR'ów.
- przebudowa działu scenariusze - będzie możliwe zgłaszanie własnych scenariuszy, opisywanie ich, wstawienie screena itp. - będziecie mogli także aktualizować swoje wpisy (np. o nową wersję scenariusza). Zgłoszone scenariusze będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 scenariusz = 10 pkt).
- ocenianie scenariuszy - każdy gracz będzie mógł ocenić scenariusz utworzony przez innego gracza wg. różnych kryteriów (REVIEW). Oceny będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 ocena = 1 pkt).
- zautomatyzowanie działu teksty - będzie można zgłaszać samemu teksty do tego działu. Powiązanie działu z klasyfikacją medalową.

19.07.2003
23:41
smile
[51]

BamSey [ Generał ]

Całkiem niedawno rzuciłem na forum pomysł oznaczania rzetelnych regularnie odsyłających graczy odznaczeniem w formie baretki,pomysł upadł( i słusznie). Jestem natomiast całkowicie za tym żeby gracze mający 3-4 żółwie(do ustalenia) nie mogli rejestrować nowych gier ligowych(sparringi do woli mogą sobie grać) to będzie wystarczająca kara za olewanie czyjegoś czasu i mozolnego wysyłania PBM które to wysyłanie niektórych całkiem drogo w PLN kosztuje.

20.07.2003
01:21
[52]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Dw4rf--->Ale zawsze może się znaleźć ktoś , komu to będzie zwisać bananem , a to ma być przecież kara dla "żółwiowca , a nie tylko przestroga dla potencjalnych przeciwników. Ostrzeżeniem jest sam żółw

20.07.2003
14:04
[53]

Llordus [ Generał ]

Przyznawanie odznaczenia za regularne odsylanie pbemow.
Za odsylanie regularne mam na mysli zgodne z ustaleniami poczatkowymi graczy, lub jezeli takiego ustalenia nie bylo to przyjmijmy domyslnie odeslanie pliczku najpozniej w ciagu 2 dni od jego otrzymania.
Forma graficzna takiego odznaczenia bylaby jeszcze do uzgodnienia (ot, nie mam pomyslu w tej chwili co by to moglo byc :) ).
Sposob przyznawania:
przy rejestracji wyniku rozgrywki powinny byc do wyboru 3 opcje:
- gracz odsylal regularnie, chce mu dac + (znak plus)
- gracz odsylal tak sobie, nic mu nie chce dac (opcja domyslna)
- gracz odsylal nieregularnie, chce mu dac - (znak minus).
Zgodnie z wyborem gracza przyznajacego znak plus powinnien zwiekszyc o 1 licznik opinii o regularnosci, zas znak minus powinien zmniejszyc o 1 ogolny licznik opinii.
Przyznawanie czastkowych + i - powinno byc anonimowe, czyli gracz obdarowany nie powinien wiedziec kto mu co dal.
W profilach i przy wyszukiwaniu graczy powinien sie wyswietlac znaczek okreslajacy regularnosc odsylania pbemow, przy czym powinno to byc zrobione podobnie jak z iloscia gier, czyli np. za 10+ bedzie 1 znaczek, za 20+ 2 znaczki itd.
Jezeli natomiast graczowi licznik "przekreci" sie w dol, to powinien wyswietlac sie te same symbole, tylko w jakims innym kolorze (moze czerwonym?)).

W ten sposob z cala pewnoscia nie bedzie wiadomo po jednej grze, czy ktos mi dal pozytywna opinie, czy nie, co wiecej, znaczki takie beda bardziej wiarygodne i trzba sie bedzie naprawde starac, zeby miec dobra opinie :)

Dw4rf --> Mam nadzieje ze to Cie satysfakcjonuje? :)

All --> Jezeli jeszcze czegosc tu brakuje, lub jezeli cos tu daje mozliwosci naduzyc, to krytykujcie i poprawiajcie :) W koncu to ma sluzyc nam wszystkim :)

20.07.2003
14:39
smile
[54]

BamSey [ Generał ]

Może zamiast "ustaleń początkowych" dać poprostu "ustalenia między dwoma graczami" a to dlatego że wiadomo PBEMY trwają długo (miesiąc,trzy i więcej) a w tym czasie może zdarzyć się duzo rzeczy: nagły wyjazd,praca w nadgodzinach i tym podobne przypadki losowe, wiec ważne powinny być ustalenia bierzące między nimi a nie ustalenia sprzed kilku miesięcy. Poprostu o powodach nieodsyłania plików powinno się informować przeciwnika, nie ważne czy na GG,mailem czy forum.

22.07.2003
22:42
[55]

dw4rf [ Generał ]

Mała aktualizacja - w związku z brakiem kontaktu z adminami GOL (nie odpowiadają narazie) nie mogę ruszyć z galerią. Do listy prac dorzucam propozycję Llordusa. Dużo graczy ma też problemy z różnymi operacjami na CMHQ - nieraz nie otrzymuje jakiegoś maila, a w przypadku nowych graczy - nie wiedzą jak to wszystko działa. Dlatego zmieni się kilka rzeczy.

PLANOWANE PRACE (w kolejności realizacji):
- zgłaszanie prac do galerii - podobnie jak zgłasza się newsy, czy linki, będzie można zgłaszać prace do galerii. Aby zgłosić taką pracę, należy przygotować 2 obrazki JPG - pełnowymiarowy i thumbnail (wymiary 120x120). Zgłoszone prace będą zaliczane do klasyfikacji medalowej (1 praca = 1 punkt).
- w profilu graczy umożliwić powtórne wysłanie maila np. z rejestracji gracza lub rejestracji bitwy
- dorobienie wymagalności podczas publikowania AAR'ów.
- przebudowa działu scenariusze - będzie możliwe zgłaszanie własnych scenariuszy, opisywanie ich, wstawienie screena itp. - będziecie mogli także aktualizować swoje wpisy (np. o nową wersję scenariusza). Zgłoszone scenariusze będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 scenariusz = 10 pkt).
- ocenianie scenariuszy - każdy gracz będzie mógł ocenić scenariusz utworzony przez innego gracza wg. różnych kryteriów (REVIEW). Oceny będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 ocena = 1 pkt).
- zautomatyzowanie działu teksty - będzie można zgłaszać samemu teksty do tego działu. Powiązanie działu z klasyfikacją medalową.
- przyznawanie odznaczenia za regularne odsylanie pbemow
- pomoc / faq do cmhq - czyli jak to wszystko działa.

22.07.2003
22:50
[56]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Chyba cos ze stronka nie tak. GRalem dzisiaj 3bitwy i po ich zarejstrowaniu nie dostalem meili z formularzem
A owe bitwy(spary) na stronie glownej nie sa widoczne w ramce walk Bo(nie ma ich;(

22.07.2003
23:08
[57]

dw4rf [ Generał ]

Po zarejestrowaniu sparingu od razu jest widoczny (!), bo nie trzeba go potwierdzac. Jeżeli bitwy nie widać, to znaczy, że nie udało ci się jej poprawnie zarejestrować, więc nie dostałeś mailów.

22.07.2003
23:22
smile
[58]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Ale walka pojaiwa sie dopiero po kilku minutach poprzednio byla od razu po zareejstrowaniu.
Merkva rejestrowal jedna z tych walk i tez maila nie dostal wiec cos chyba nie tak ;]

23.07.2003
11:20
[59]

dw4rf [ Generał ]

Walka nie mogła się pojawić po kilku minutach... bo w momencie rejestracji od razu wchodzi do bazy. Po kilku minutach mogłeś odświerzyć stronę i dopiero wedy ją zobaczyłeś. Z mailami jest taka rzecz, że wysyłają się zawsze, ale do niektórych nie dochodzą. Ja osobiście nie mam żadnych problemów i mail jest u mnie od razu po wysłaniu go przez CMHQ. Specjalnie dorobię funkcję umożliwiającą powtórne przesłanie określonego maila.

Dobra wiadomość.. udało mi się skontaktować w końcu z adminem federacji GOL i rozwiązał swą interwencją kilka problemów. Dzięki temu mogę ruszyć z galerią. Upload już działa pozostała do wykonania część administracyjna. Dzisiaj będzie można już zgłaszać obrazki do galerii.

23.07.2003
11:59
[60]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

dwarf-czyli do kazdej bitwy bedzie jagby link ktory przesyla formularz?

23.07.2003
12:22
[61]

dw4rf [ Generał ]

ZgReDeK --> nie - będzie to wyglądało dokładnie tak samo, jak powtórne wysłanie linku do formularza w bitwach w toku. Umożliwię tylko przesyłanie wszystkich możliwych linków (ze wszystkich bitew) - wystarczy tylko podać nr bitwy.

Można już zgłaszać prace do galerii. W tej chwili są 4 kategorie - ciekawostki z gry, integracje, modele, muzea.

25.07.2003
12:27
[62]

dw4rf [ Generał ]

UWAGA!
Umożliwiłem ponowne wysłanie potwierdzenia do każdej bitwy! Wystarczy wejść w swój profil, wybrać np. walki BO/BB lub w toku BO/BB. Na dole strony jest przycisk "Przyślij potwierdzenie" i miejsce na wpisanie numeru bitwy. Wpisujecie nr bitwy, klikacie na przycisku i potwierdzenie zostaje powtórnie wysłane. Jeżeli nie wpiszecie numeru bitwy, otrzymacie wszystkie potwierdzenia do bitw w toku i bitw niepotwierdzonych. Oczywiście nie eliminuje to problemów z waszymi serwerami pocztowymi, ale umożliwia odzyskanie linku w wyniku np. skasowania maila.

29.07.2003
17:06
smile
[63]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

ISTOTNA SUGESTIA:

Wobec kolejnej fali "kwiecistych inaczej" AARów wydaje mi się, że nie warto automatyzować działu Teksty. Posypią się wtedy takie michałki jak dwa ostatnie raporty... Pod znakiem zapytania stoi też sens przyznawania punktów medalowych za owe "wypociny".

W związku z tym wnoszę o powołanie zdyscyplinowanego i odpowiedzialnego moderatora działu Teksty. Do jego obowiązków należałoby:
1. Odrzucanie kilkuzdaniowych śmiesznostek.
2. Ocena treści merytorycznej tekstów "fachowych" (oczywiste błędy zwracać autorom do poprawki).
3. Korekcja tekstów i raportów (czasami są to zwykłe literówki, a czasami aż głowa boli...).
4. Przyznawanie punktów medalowych za teksty i raporty wg jakiegoś taryfikatora (żeby nie organizować od razu całej komisji).

Oczywiśćie nadsyłanie AARów i tekstów może się odbywać automatycznie, tylko w razie jakichś "niedociągnięć" moderator powinien móc je poprawić/usunąć/zlecić poprawienie autorowi. Odradzam jednak automatyczne punktowanie. Lepiej opracować jakieś wytyczne przyznawania punktów (za ilość tekstu, oprawę graficzną, "kompletność dzieła"; jakość trudno jest oceniać).

Proszę o poparcie tej sugestii wszystkich, którzy mają dość kilkuzdaniowych raportów.

29.07.2003
17:12
[64]

stary [ ZiP ]

Panzer Meyer -> popieram

29.07.2003
17:14
smile
[65]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Panzer--->Strasznie dużo roboty , jak dla jednej osoby , pozatym powołać nie da rady , musiałby być ochotnik , a takiego trudno znaleźć :-/

Proponuje więc 2 rozwiązania:
1."Uproszczona wersja Panzera" - Moderator ( o ile się znajdzie ) sprawdzałby tylko długość i sensowność AAR-ów i albo by akceptował , albo odrzucał ( tak jak teraz jest z linkami i newsami )

2.Metoda jeszcze prostsza - w razie braku nadzoru , wyłączyć AAR'a z systemu punktowego , komu zależy na dzieleniu się wrażeniami będzie pisał nadal , a odpadną wszyscy zbieracze punktów

29.07.2003
17:16
[66]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

qrde , literówka
w punkcie 2 chodziło mi oczywiście o wyłączenie z systemu punktowego wszystkich AAR'ów

29.07.2003
17:52
[67]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Shogun ---> Oczywiście, ze najlepsze są najprostsze systemy, ale mi chodziło o nadzór nad CAŁYM działem, a nie tylko AARami. Dw4rf chce zautomatyzować wprowadzanie tekstów i słusznie. Ale ktoś to powinien nadzorować, żeby ludzie badziewia nie przysyłali. Chyba, że teksty również wyłączymy z punktowania... Ale co wtedy zostaje?? Linki??
Poza tym obecny moderator nie wywiązuje sie z obowiązków.

29.07.2003
17:59
[68]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

panzer meyer ---> za wiele roboty było by gdyby chciało się każdy AAR poprawiać pod względem literówek. a co rozumiesz przez "Ocena treści merytorycznej tekstów "fachowych"? nie rozumiem jak oceniać merytoryczność AARów? przecież to nie egzamin pisemny z 2 wojny światowej. najważniejsze żeby z gróbsza tekst trzymał się kupy i nie był śmiesznie krótki - więcej nie musiał by moderator oceniać. można by też zmniejszyć liczbe ptk za AAR na np 5?

29.07.2003
18:18
[69]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Guderian ---> Dlatego napisałem 'tekstów "fachowych"', żeby je odróżnić od AARów. W dziale Teksty można zamieszczać nie tylko raporty. Chodziło mi o teksty typu: "Jednostki alianckie w Normandii" czy "Opis samochodów z serii PSW 234" (dokładnych tytułów niw pamiętam).

Absolutnym minimum jest odrzucanie króciutkich AARów i to da się niewątpliwie łatwo przeprowadzić. Ja po prostu obawiam się, że po zautomatyzowaniu całego działu będą się pojawiać równie bzdurne teksty o jednostkach, czołgach itp. Więc można albo zostawić to tak jak jest (czyli przesyłasz tekst do moderatora i on go publikuje), albo wprowadzić automatyzację (w razie "przegięć" moderator wyrzuca tekst). Tak czy siak osoba nadzorująca jest potrzebna. Można jej ułatwić życie przez ograniczenie obowiązków do ZATWIERDZANIA punktów medalowych.

A może nikt już się więcej nie będzie ośmieszał?? ;)

29.07.2003
18:23
smile
[70]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Po chwili zastanowienia zmieniam mój projekt.

Należałoby powołać moderatora, którego jedynym zadaniem byłoby usuwanie śmiesznie krótkich tekstów i AARów. Oczywiście po usunięciu takiego "tworu" powinny zniknąć również otrzymane za niego punkty medalowe.

Cała reszta może sie odbywać automatycznie (publikacja tekstu i naliczanie punktów). To nawet pozytywnie wpłynie na autora, jeżeli zamieszczony przez niego tekst zostanie usunięty po paru dniach (zależnie od czasu reakcji moderatora): ludzie się pośmieją, a punktów i tak nie będzie. ;)

29.07.2003
18:35
[71]

gen. płk H. Guderian [ Generał ]

panzer meyer ---> dzieki za wyjaśnienia co do "tekstów fachowych". obawiam się tylko że ciężko by było znaleść moderatora na to ztanowisko, wymagany jest nie tylko czas ale i spora wiedza. a nawet jeżeli ktoś będzie miał wiedze dot. 2 WŚ to w końcu może natrafić na tekst który go przerośnie. też nie trudno sobie wyobrazić sytuacje gdy autor z tych czy innych powodów nie zgadza się z autorem tekst (przypominam ostrą dyskusje na temat czy Pantera jest czołgiem średnim (i to najlepszym) czy nie). Ptk za "teksty fachowe" powinny być dawane automatycznie a jeśli okaże się że ktoś napisał bzdury to ci którzy to przeczytają zapewne napiszą o tym na forum i jeśli większość będzie zgodna że opublikowano chało to się taki tekst wywali.

Zgadzam się całkowicie z twoją ostatnią propozycją dot. moderatora AARów.

29.07.2003
18:38
smile
[72]

Panzer Meyer [ Pretorianin ]

Guderian ---> Dlatego też wspaniałomyślnie ograniczyłem moje postulaty ;-)

A dyskusja na Forum o zamieszczonych tekstach to też całkiem dobra metoda.

29.07.2003
20:31
smile
[73]

UrwisCo. [ Pretorianin ]

sadze ze znalezienie chetnego by zostac moderatorem AAR nie bedzie takie trudne... poniewaz ja moge nim zostac ;)

oprócz checi mam troche wiedzy na temat tworzenia stron, co moze sie czasem przydac: PHP, MySQL, CSS, DHTML, JavaScript, HTML

30.07.2003
14:38
[74]

dw4rf [ Generał ]

Dzisiaj zakonczyłem prace nad galerią - każdy może teraz zgłaszać prace. Tym samym kontrolę nad działem przejął Maras. Wszelkie uwagi proszę kierować do niego.

Jeżeli chodzi o AAR'y, to ich moderatorem będzie moderator działu TEKSTY. Moderowanie AARów umożliwię po przygotowaniu działu teksty.

UrwisCo - > twoja kandydatura zostanie rozpatrzona w momencie uruchomienia zautomatyzowanego działu TEKSTY.

PLANOWANE PRACE
- dorobienie wymagalności podczas publikowania AAR'ów.
- przebudowa działu scenariusze - będzie możliwe zgłaszanie własnych scenariuszy, opisywanie ich, wstawienie screena itp. - będziecie mogli także aktualizować swoje wpisy (np. o nową wersję scenariusza). Zgłoszone scenariusze będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 scenariusz = 10 pkt).
- ocenianie scenariuszy - każdy gracz będzie mógł ocenić scenariusz utworzony przez innego gracza wg. różnych kryteriów (REVIEW). Oceny będą liczone do klasyfikacji medalowej (1 ocena = 1 pkt).
- zautomatyzowanie działu teksty - będzie można zgłaszać samemu teksty do tego działu. Moderator będzie zatwierdzał bądź odrzucał nadesłane teksty. Powiązanie działu z klasyfikacją medalową. Umożliwienie moderowania AARów.
- pomoc / faq do cmhq - czyli jak to wszystko działa.
- przyznawanie odznaczenia za regularne odsylanie pbemow

30.07.2003
14:41
[75]

===Elvis=== [ Powrót Króla ]

Dw4rf---> pomoc / faq do cmhq - czyli jak to wszystko działa.

Własnie jestem w trakcie pisania FAQ dla smoczków czy to sie przyda?Poszukuje kogos do współpracy i cenzora:)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.