GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Walczmy z cwaniaczkami rozsyłającymi wirusy i trojany

06.07.2003
22:01
[1]

minius [ Generał ]

Walczmy z cwaniaczkami rozsyłającymi wirusy i trojany

Od jakiś 2 miesięcy jestem bombardowany majlami z wirusami. Z rozmów z kolegami wiem, że nie tylko ja.
Nawet żonka, pracująca w banku skarży się, że codziennie dostaje jej oddział kilkanaście maili z wirusami.

Myślę, że tą całą akcję robi w naszym kraju zaledwie kilka osób i czas wreszcie coś z tym zrobić. Liczę tutaj na jakieś propozycje ze strony bardziej zaawansowanych informatyków.

Ja ze swojej strony skromnie zaproponowałbym chociaż zawalenie im skrzynek mailowych mailami od forumowiczów. Wiem, że są specjalne programy generujące setki maili. Niestety ja takiego nie posiadam, a nawet gdybym go miał, nie wiem czy bym się umiał nim posługiwać.

Proponuję tutaj wpisywać adresy mailowe tych dowcipnisiów, a może jakiś porządny forumowicz zaproponuje jak się z nimi rozprawić?!

Oto adresy z których dostajemy wirusy:
[email protected] - 10 maili z wirusami
[email protected] - 6 maili z wirusami
[email protected] - 5 maili z wirusami
[email protected] - 5 maili z wirusami


Może Wy coś wymyślicie żeby dać im nauczkę?!

06.07.2003
22:06
smile
[2]

wysiu [ ]

A ja juz dawno zadnego wiruska czy trojana nie dostalem, ze smieci to tylko ciagle spam i spam (jak w Monty Pythonie)..:) Nic tylko ciagle Shift-Del....:)

Moze jakis troll tu zajrzy, i wybawi mnie od nudy?:)

06.07.2003
22:09
[3]

Victor Sopot [ Konsul ]

Ja wczoraj przez Kaaze złapałem ale sobie poradziłem

06.07.2003
22:11
smile
[4]

Dagger [ Legend ]

==>minius
Tylko jedno w celu uświadomienia - jesli chodzi o robale to czesc z nich rozsyła sie doklejając adresy z ksiazki adresowej - wiec niekoniecznie adres spod którego przychodzi wirus jest adresem dowcipnisia a zdarza sie tak ze ten nawet o tym nie wie ( zreszta kiedys był przypadek wirusa który rozsyłał sie adresami z forum)

Ale niech martwia sie tym ci co bedą wysyłać spam na te konta.

06.07.2003
22:14
smile
[5]

Adamss [ -betting addiction- ]

Nie znam rady na tych dowcipnisiów, ale gdyby się tak zastanowić to możnaby właśnie im wysłać wirusa :). Wiem, że to mało oryginalne, ale może okazac się skuteczne. Oczywiście trzeba znać osoby, które wiedzą co i jak...

06.07.2003
22:25
[6]

Chasm [ Generał ]

minius - odbierz pocztę...

JAK SIĘ NAZYWA TEN CO OKRADA ZŁODZEI - ROBIN HOOD?

06.07.2003
22:31
[7]

przemek__ [ PRZEMEK ]

tym dowcipnisiom trzeba odsyłaś "Re" z jakimś porządnym virusem a nie tymi gównami-trojanami-w śmierdzącym dresie z czterema pachami :P te viry co ślą dowcipnisie to nav ze starymi bazami wykrywa

06.07.2003
22:38
[8]

minius [ Generał ]

Dagger ---. (cyt.)"==>minius Tylko jedno w celu uświadomienia - jesli chodzi o robale to czesc z nich rozsyła sie doklejając adresy z ksiazki adresowej - wiec niekoniecznie adres spod którego przychodzi wirus jest adresem dowcipnisia a zdarza sie tak ze ten nawet o tym nie wie ( zreszta kiedys był przypadek wirusa który rozsyłał sie adresami z forum) "

Wiem o tym, dlatego najpierw napisałem pod te adresy, że nie życzę sobie przysyłana wirusów. I wiesz co się stało? Otóż dostałem odpowiedź Re. .... z kolejnymi wirusami.

Więc jest to świadoma akcja, a nie przypadkowy pośrednik, który padł ofiarą programu powielającego rozsyłanie maili.

06.07.2003
22:45
[9]

minius [ Generał ]

Ja używam nortona antywirusa 2003 plus od czasu do czasu MKS-Vira internetowego, więc nie obawiam się tych gnojków.

Irytuje mnie zaś fakt, że zaspamowują moją i żonki skrzynki. I kiedy oczekuję jakiejś ważnej wiadomości, to potem okazuje się, że mam skrzynkę zapchaną takim chłamem np. po powrocie z delegacji.

Inna sprawa, że te wirusy są samopowielające się i jeśli obecnie dostaję dziennie takich 2-3, to nieświadomi userzy, którzy je uruchomią, spowodują ich takie namnożenie w wiadomościach mailowych, że za pół roku po łączach będą latać jedynie maile z wirusami, a o normalnej korespondencji będziemy mogli zapomnieć.

06.07.2003
22:47
[10]

tc_ [ Centurion ]

Jedna z rad to The Bat! (rym :D)
Na stronie (ponizej link) wszystko jest wyjasnione.
Pozdrawiam

06.07.2003
22:58
[11]

tc_ [ Centurion ]

A zapomnialem napisac najwazniejszego.
The Bat! posiada bardzo rozbudowana filtracje poczty. Bardzo prosto mozna powiedzmy ustawic zeby wszystkie maile z adresu np. [email protected] zostaly automatycznie przenoszone do np. kosza lub jakiegos innego katalogu (ustawionego przez nas). Lub chcemy zeby np. wiadomosci wieksze niz powiedzmy 10kb nie byly na nasz komp wysylane tylko zeby przychodzil do nas tylko sam naglowek wiadomosci (od kogo itd.).
Naprawde polecam

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.