GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Port Royale = Pirates!

01.07.2003
10:31
[1]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

Port Royale = Pirates!

Na początku chciałem powiedzieć, że w związku z niemożnością kontynuowania starego wątku w tym temacie z powodu przeciążenia serwera musiałem założyć nowy. Chciałem się zapytać czy ktoś już grał w tą gre i najlepiej wersje PL i jak ją odbiera.
I się doczekałem, wczoraj kupiłem ! Grałem dopiero parę godzin i giera jest naprawdę wyczesana, coś jakby Pirates! SM. Sea Dogs też jest fajne (też mam) ale to inny klimat. W PR jest wszystko to co w Pirates! tylko więcej i lepiej. Jedyny problem to sprawa interfejsu dotyczaca spraw kolonialnych. Po patu godzinach grania jestem "majtkiem" i mam statek klasy "barka" i rządze ;)

01.07.2003
10:33
[2]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

Dolaczam sie do pytania...niestety wersji zassanej z eMule z niewiadomych powodow nie moglem odpalic na swoim kompie...co do wydanej ostatnio wersji PL...to musze powiedziec ze cena jest dosc zaporowa:((...ale i tak kupie:))

01.07.2003
12:02
[3]

Woytas1 [ Konsul ]

Kiedy przerwałem grę (na rzecz SD – żeby sobie potrenować przed zbliżającymi się wielkimi krokami „PIRATES OF THE CARIBBEAN”) byłem „seemanem” albo jakoś tak podobnie, dowodziłem zespołem dwóch galeonów (niestety z niepełną obsadą – ale w pirackim rzemiośle tak to bywa), miałem własne farmy i zakłady rzemieślnicze w dwóch portach oraz duże nadzieje na żeniaczkę z córką gubernatora Port Royale. Gra się nieźle (niestety mam angielską wersję) a ktoś, kto lubił Piratów polubi i PR (brakuje tu tylko walki na szpady z innym kapitanem). Jedyne do czego mogę się przyczepić to wygląd okrętów (dla mnie wyglądają jak beczki ponabijane gwoździami z żaglami). A można było je zrobić jak choćby w „Age of Sail”!...
A poza tym, jak do tej pory, nie udało mi się dokładnie rozgryźć walki na redzie (jedno z miast już zdobyłem ale atakiem lądowym).

01.07.2003
19:44
smile
[4]

Long [ Generaďż˝ ]

No nareszcie ktoś wrócił do tematu PR! :)

Woytas1 --> Grę skończyłem ostatnio jako admirał i gubernator, z flotą złożoną z liniowca, 10 galeonów i stada drobnicy, ale nigdy, NIGDY nie udało mi się zdobyć portu od strony morza. Wg. instrukcji należy zniszczyć forty z działami, ale nijak nie daje się wydać polecenia ich ostrzelania - okręty płyną w strone fortów i nic się nie dzieje.

A tak BTW: czy ktoś bawił się rozbudową własnej kryjówki? Ja ograniczałem się do korzystania z darmowych napraw, więc jestem ciekaw jak miasto zaludnić i utrzymać.

02.07.2003
07:35
smile
[5]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

Long ---> musze powiedzieć, że mnie udało się zaatakować port od strony morza. Zaznaczasz że jesteś wrogiem danej nacji i wpływasz do portu, potem masz do wybory czy lądowy czy morski atak. Jestem dopiero na początku gry ale atak od morza przeprowadziłem ze względów profilaktycznych. Atakowałem tak jak to robie zazwyczaj, czyli statkiem skręcałem sam prawym przyciskiem myszy i strzelałem do dział portowych z shifta. Działa w porcie mają kreski życia i po kilku trafieniach udało mi się jedno rozwalić. Jednak byłem cięki i kilka kulek z pozostałych wysłało mnie na dno.

Co do kryjówki to nie mam jeszcze takiej możliwości.

02.07.2003
08:09
smile
[6]

Woytas1 [ Konsul ]

Long --> strzelać to sie da kwestia tylko, czy da sie znaleźć taką pozycję, żeby być pod ostrzałem tylko jednej armaty albo wcale.
Możliwość budowania własnej kryjówki pojawia się na jakimś etapie rozwoju postaci? Jeszcze do tego nie doszedłem. A miasto zaludnia się sprowadzając do niego osadników (tak mi się przynajmniej wydaje). potem juz tylko zapewnienie dachu nad głową (a może nawet wcześniej miż sprowadzenie) i znalezienie jakiejś pracy.

02.07.2003
08:49
smile
[7]

legrooch [ Legend ]

Woytas1 ==> jak uzbierasz elementy mapy z krzyżykiem. Wtedy udaj się na tamto miejsce i masz kryjówkę.

Port Royale okazało się niesamowitą niespodzianką tego roku. Zobaczymy co poza grafiką potrafi Pirates Of Carribean Sea w końcu już wyszło. To samo się tyczy czy Sid nieskopie Pirates! 2....

A każdemu kto tu wszedł i niezna gry Port Royale polecam ją.

02.07.2003
08:55
smile
[8]

pawel020 [ Carnivale ]

niezle noty dostala w SGK 6/03 , mam pytanie czy jest w tej grze multiplayer ?

02.07.2003
09:44
[9]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

pawel020 ------> jest, ale szczegółów nie pamiętam bo teraz jestem w pracy i nie mogę sprawdzić. Wydaje mi się że do 8 graczy.

02.07.2003
17:02
[10]

Long [ Generaďż˝ ]

SER-JONES --> KA-BOOM!!!! Z lenistwa zapomniałem o ręcznym sterowaniu statkami :( Ze wstydu zgłaszam się na ochotnika do czyszczenia zęzy. Walka na redzie może być o wiele ciekawsza niż zdobywanie od strony lądu - nigdy nie uśmiechały mi się koszty zatrudnienia i uzbrojenia takiego tłumu matrosów jak to potrzeba do szturmu. A skąd inąd łupienie miast to dość dochodowy interes (ale korsarstwo jest lepsze).

Woytas1 --> Ano z kryjówką jest tak jak pisze legrooch. Od czasu do czasu ktoś ci zaproponuje kupno kawałka mapy - może być to część mapy wskazującej skarb albo lokalizację kryjówki (taka mapa jest tylko jedna, bo nowe "skarbowe" się pojawiają po każdym odkryciu skarbu). W kryjówce, której możesz nadać własną nazwę, masz początkowo do dyspozycji pałac (pełniący zasadniczo funkcję wielkiego magazynu), knajpę, punkt wymiany (chyba) i przystań (okrętów tam nie można sprzedawać i kupować, ale za to remontuje się za darmo). Do kryjówki mogą wpływać tylko własne statki.
Szczerze mówiąc, to wykorzystywałem na razie kryjówkę jedynie jako punkt remontowy dla własnych i zdobytych a przeznaczonych na sprzedaż łajb.

03.07.2003
07:27
[11]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

Czy do odkrycia kryjówki potrzebne są wszystkie części mapy ? Czy kryjówkę da się modernizaować, ulepszać ?
Mam dwie części mapy kryjówki ale bez krzyżyka.
Próbowałem wczoraj zdobyć miasto od strony morza ale niestety nie udało się. Działa były podwójne i nie udało mi się zniszczyć żadnego z nich choć strzelałem tylko do jednego i na dodatek z galeonu.
Jeszcze chciałem dodać, że jak łupiłem statki Francuskie to gra mnie zaskoczyła i zaatakował mnie konwój francuskiego korsarza. Mając rozdrobnioną załogę na 4 statkach i tylko jeden galeon musiałem wiać bo gościu miał 2 galeony i 2 karaki. Jedden z moich statków nie zdołał uciec. Przez Francję jestem ścigany, ciekawe ile moja głowa kosztuje.
Czy komuś udało się dostarczyć lekarstwo do chorego na czas, bo mnie czas dopada w połowie drogi, a statek mam nawet szybki.

03.07.2003
08:55
[12]

Woytas1 [ Konsul ]

SER-JONES --> to i tak miałeś szczęście. Z regułu grupa "inkwizytorska liczy 8-10 dobrych okrętów i jedynym rozwiązaniem jest wiać jak najszybciej! A co do wykonywania zadań najlepiej przed wejściem do gubernatora zrobić sobie sejwa. Bo czsem zadania są niewykonalne. Np trzeba cos dostarczyc do miasta którego położenia na mapie się nie zna (SD to to nie jest)

03.07.2003
09:01
[13]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

Woytas1 --> chciałem zwrócić uwage na fakt że oprócz instrukcji do gry w zwykłym wydaniu jest jeszcze fajna kolorowa mapa z zaznaczeniem wszystkich miast.

03.07.2003
09:54
smile
[14]

legrooch [ Legend ]

Mam pytanie na ile ktoś się bawił jako Trader.
Chodzi mi o szczegóły tworzenia konwojów i ich obsługę (czy istnieje automat?)
Potrzebę nadzoru nad cenami towarów też pewnie trzeba sprawować? (nieistnieje jakaś umowa między miastami?)

03.07.2003
10:00
[15]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

legrooch ---> jeśli chodzi o konwoje to jest możliwość automatyzacji. W sumie to jeszcze nie bawiłem się w handelek i rozbudowe miast ale w końcu będę musiał spróbować. W instrukcje bardzo się nie zagłębiałem w tym temacie.

07.07.2003
11:41
[16]

SER-JONES [ Generaďż˝ ]

Mało mam ostatnio czasu, ale napiszę coś dla podtrzymania wątku. Zacząłem ostatnio handlować, postawiłem w mieście parę farm wcześniej sprawdzając co jest drogie oraz czego brakuje i dałem rządcy cenę minimalną. Musze powiedzieć, że idzie to całkiem sprawnie i robie nawet kasiore. Planuje dzisiaj otworzyć w innym mieście magazyn i utworzyć szlak handlowy. Ciekawe co z tego wyniknie. Mam zamiar wszystko zautomatyzować, aby mieć czas na to co tygrysy lubią najbardziej ;)

07.07.2003
14:00
[17]

Long [ Generaďż˝ ]

SER-JONES --> Nie potrzebujesz pełnej mapy - wystarczy część z krzyżykiem i kryjówka jest dostępna, tylko trzeba ją zlokalizować. Rozbudowuje się ją jak każde miasto, czyli trzeba dostarczyć kolonistów, zapewnić im mieszkania i pracę oraz dostarczać potrzebne towary (i sprzedawać wytworzone). Do tego trzeba się solidnie przygotować i uruchomić kilka konwojów zaopatrzeniowych. Szczerze mówiąć, jest to ten obszar gry, który najmniej eksploatowałem.

legrooch --> Utworzenie konwoju to banalna sprawa - jeżeli masz w porcie jakiś statek nie przydzielony do juz istniejącej grupy, to zatrudniasz w tawernie kapitana i po sprawie - jest kolejny konwój. Automatyzacja tras handlowych (bo o to chyba głównie ci chodziło?) to już nieco trudniejsza sprawa. Musisz dobrze rozpoznać lokalne rynki aby wiedzieć co gdzie kupować i gdzie sprzedawać, oraz, co ważniejsze, wiedzieć ile można sprzedać lub kupić na raz aby to było opłacalne. Ważna jest długość trasy - jeżeli będzie za krótka, to ceny zbytu polecą na pysk a kupna poszybują w górę. Z mojego doświadczenia wynika, że jeden port nie powinien być odwiedzany częściej niż co 1,5 - 2 tygodnie. Mam gdzieś zapisaną trasę handlową przynoszącą miesięcznie ok. 20 000 czystego zysku, ale musiałbym to sprawdzić na kompie w domu. BTW: najlepsze do automatycznych konwojów są barki - i tak nie opłaca się wozić dużych ilości ładunku, a poza tym zawsze uciekną piratom. Zupełnie osobną sprawą jest ustawienie cen sprzedaży i kupna oraz ilości towarów kupowanych/sprzedawanych w danym porcie - ale to dłuższa kwestia.

13.07.2003
16:15
smile
[18]

Dogon [ Generaďż˝ ]

Hej piraci mam małe pytanko...W jaki sposób sprzedac łajbę? Próbuje , kombinuje klikać w porcie i stale mi pisze ,że aktualnie nie masz statku na sprzedaż...a mam jakiś ledwo zipiącą piracką łupinkę? Co trzeba zrobić?

13.07.2003
16:23
[19]

Hary_in da house [ tylko Hary ]

A ja mam pytanko odnosnie tego jak dorwaliscie gierke: sklep, emule bądz ftp bo mi mulem niezabardzo idzie:(

13.07.2003
18:34
smile
[20]

slavo_cc [ Konsul ]

Ja mam też pytanko : czy ktoś ma linka do polskiej wersji na muła ?

14.07.2003
16:16
smile
[21]

Glazer [ Centurion ]

Dogon: Wplywasz do portu, klikasz na morzu, pozniej prawym na swoim konwoju. Ukazuje sie lista statkow w porcie i w konwoju. Przesuwasz miedzy nimi tak jak po zdobyciu okretow po bitwie. Teraz mozesz sprzedac te, ktore wcofales z konwoju i stoja luzem (bez kapitana) w porcie. Mam nadzieje, ze w miare jasno napisalem ;) W ten sam sposob przesuwa sie staki i kapitanow miedzy konwojami.

PS. Moim zdaniem gra jest zdecydowanie zbyt latwa i drzemie w niej sporo niwykorzystanych mozliwosci. Poza tym ma upierdliwy bug, ktory wywala do windy (potwierdzony wielokrotnie na forum Ascaron)

PS2. Na forum Ascaron pojawily sie pierwsze glosy o PR2, ktore ma byc podobno robione razem z tworcami Pirates of Carribean Sea.

17.07.2003
19:39
smile
[22]

wodnik_szuwarek [ Son of UDT ]

Arr, Arrr!
nie ma to jak wlasna eskadra w skladzie 5 zdobycznych galeonow + 2 zdobyczne fregaty wojenne wszystko z pelna obsada i uzbrojone po zeby goni jakies konwoje kupieckie [francuskie hehe] ...na poczatku handlowalem ale jak juz sie troszke dorobilem to niezlym zrodlem utrzymania jest sprzedawanie zdobycznych statkow....

17.07.2003
20:43
[23]

Yog-Sothoth [ Konsul ]

SER-JONES --> troche marnie, ja po 10min mialem juz 2 barke :) a po 40 min gry juz okolo 7 statkow, fakt ze nie byly to super jednostki ale... :) moja rada to wybrac opcje ze statkiem i kasa, obsadzic go ludzmi, kupic dziala, amunicje, bron i szybko zdobyc druga jednostke, tylko koniecznie atakowac tylko 1 statek :P

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.