GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

CDA 06_2003 [info]

09.05.2003
13:55
[1]

smuggler [ Patrycjusz ]

CDA 06_2003 [info]

Zacznę od tego, że cena tej edycji CDA to nadal 18.50 - jest to o tyle istotne, że dołączone do niego będą aż 4 (!) CD [w takim specjalnym boksie] oraz na dodatek gadżecik z gatunku "zrob go sobie sam" :) jako premia. Nic nadzwyczajnego ale IMO przydatny. Objętość CDA to standardowe 148 stron. Czyli jak widać - dużo więcej za tę samą cenę, bez żadnych skutków ubocznych!


A na tych 4 CD znajdziecie CZTERY pełne wersje gier... no i dema, kąciki tematyczne itd. Ale o zawartości CDków za chwilę.

Co bym polecił w tym numerze? Nie licząc sporej ilości ciekawych recenzji, zapowiedzi oraz bet - to naturalnie "O grach inaczej": bardzo ciekawe napisany tekst o horrorach na PC. W "Nie tylko gramy" macie dokładny kurs instalacji Win98 i XP na jednym twardzielu. W "Kaszanka Zone" co nieco o spolszczeniach gier docierających do nas zza Buga. Poza tym odświeżyliśmy nieco layout CDA. Niby to samo, a jednak wygląda inaczej. Lepiej. Sami zobaczcie.

Aha. No i konkursy. Tym razem nie ma skutera Piaggio - ale jest do wzięcia rower górski Wheelera (za ok. 2500 zł) + kilka dobrych zestawów do kina domowego/gier (subwoofer, minimum 4 satelitki) Logitecha.

Premiera CDA - w okolicach 16.05

A teraz już pora na wyliczankę...





######Zapowiedzi


Atlantica
Bloodline
Fahrenheit
Restaurant Empire
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (u nas same scr z owej gry, nie ma pomylonych scr z z Jedi Outcast :P)
Syberia 2
Warlords 4
Worms 3


#######Za 5 12

Colin McRae Rally 3
Ghostmaster


########RECENZJE

Anno 1503
Blitzkrieg
C&C Generals PL
Championship Manager 4
Devastation
DF: Black Hawk Down
Empire Earth: Sztuka podboju
Enclave
Gun Metal
Harbinger
HoMM4: Winds of War
Indiana Jones and Emperor's Tomb
Jurrassic Park: Op. Genesis
Stronghold: Crusader
Toca Driver
Vietnam: Line of Sight



#######INNE


Action Redaction
FPP Zone
Gamewalker
Instrukcje do gier
Kalejdoskop
Kaszanka Zone
Na Luzie
O grach inaczej - horrory
Okładka CC 4
Okładka Hexen 2
Prenumerata
Tipsy
VETO


####Nie tylko gramy

Win 98/XP na jednym HDD
Jak i co kupować

###HARDWARE

Canon i500
Creative Mouse Lite
Gainward FX PowerPack!
His All-in-Wonder 9000 Pro
Leadtek vs. Gainward
Leadtek WinFast K7NCR18G-Pro
Logitech Z-340 + Labtec Pulse-350+LongTech SP-700 2.1
Napa DAV326
Napa PA22 i PA28
NEWSY
Nokia 7250
Samsung SW-252
Samsung SyncMaster 172V
Sparkle FX 5200
Wentylatory Thermaltake


##################COVER CD

Pełne wersje

Hexen 2 (software/OpenGL)

Gatunk: FPS
Wymagania minimalne: P120, 32 MB Ram, Win 95
Wymagania sugerowane: P-266, 64 MB MB Ram, wskazany akcelerator, Win 9x/00/ME/XP
Multiplayer: tak
Muzyka na CD: jaaasne!
Premiera: sierpień 1997
Recenzja w CDA: 11/97
Ocena: 9/10



Jak można podsumować tę grę? Znakomita gra FPP (na engine Quake'a), osadzona w świecie fantasy, o specyficznym klimacie i wysokiej (szczególnie w multiplayerze) grywalności. Do tego nie pozbawiona elementów zwariowanego humoru (owieczki, czy strzelanie z katapulty samym sobą - sami zobaczycie). Polecam tez zaje...dwabistą muzykę na CD, blisko 20 tracków, które brzmią wręcz znakomicie. Nawet jeśli gra nie przypadnie wam do gustu, to muzyka was powali. Pełna polska instrukcja.


############3

Close Combat IV: Battle of the Bulge

Gatunek: RTS/RTW

Wymagania: P200, 32 MB Ram, Win9x, 4MB SVGA, DirectX, 32 MB Ram

Średnia ocena (na podst. 21 recenzji w Internecie): 81%
Ocena CDA: 7+
Recenzja w CDA: 02/2000
Akcelerator: nie trzeba
Multiplayer: tak


Close Combat to cykl gier łączących elementy RTS ze strategią turową (w efekcie mamy nowy rodzaj gry: RTW, czyli Real Time Wargame). W efekcie mamy proste sterowanie (rodem z RTSów) i całkiem skomplikowana rozgrywkę, w której nie można wygrać po prostu próbując zgnieść wroga masą swoich oddziałów. Akcja kolejnych epizodów rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Czwarta część opowiada o niemieckiej ofensywie w Ardenach. Ogólnie jest to genialna gierka, symulująca działanie żołnierzy, posiadająca niezwykły klimat i moc przyciągania. Polecam ze wszystkich sił! Pełna polska instrukcja.


#############

Midnight GT
Gatunek: samochodówka
Rok premiery: 2000
Ocena w CDA: nie była recenzowana
Multiplayer: nie
Muzyka: MP3 (możliwość podłożenia własnych plików)


Minimalne wymagania sprzętowe: P II 266, 128 MB RAM, akcelerator 16 MB
Optymalne wymagania sprzętowe: PIII 600, 256 MB RAM, GeForce 2 lub wyżej


Midnight GT daje graczom możliwość ścigania się jednym z ośmiu samochodów na sześciu miejskich trasach. Gra jest typową zręcznościówką, przez co samochody nie doznają żadnego uszczerbku, nawet przy najcięższych stłuczkach i kraksach - ani widocznego na karoserii, ani w jeździe. O ile się orientuję, to jest to polska premiera tej gry. Pełna polska instrukcja.




#########################

RAGE RALLY

Gatunek: arcade/ścigałka

Multiplayer: nie
Premiera: rok 2000
Ocena w CDA: brak, gra nie była recenzowana
Muzyka: w wave'ach
Minimalne wymagania sprzętowe: PII 266 MHz, 64 MB RAM, TNT/TNT2/GeForce256/Matrox G200/G400/Voodoo III, 150 MB na HDD
Rekomendowane: PII 450 i szybsze, 128 MB RAM, GeForce256, karta muzyczna, 150 MB na HDD


Zręcznościowa i niezbowiązujaca ścigałka... Dostępne tryby: arcade, time trial. Również polska premiera, jak mniemam. Pełna polska instrukcja.


#############################DEMA

!!!Postal 2!!!

Blitzkrieg
Gun Metal
TopGun Combat Zone
Salammbo
Starscape
Strange Adventures in Infinite Space


#BONUS

Action Mag
Adventure Zone
Bonus 1
Bonus 2
Esensja
FAQ 2.9.2
FPPMegaZin
Solucje do Hexen 2 i CC4
Sport Center
Strefa WWW
Tawerna RPG


#DODATKI DO GIER

Aberdeen - dodatkowa mapa do Battlefield 1942
AOM_GOlden Gift - misje do Age of Mythology
Master of Orion 3 PL - mod encyklopedyczny


#Patche

New World Order 1.0-1.4
Unreal 2 - patch + łatka na EAX
Championship Manager 4 Enhanced Pack 4.03
C&C Generals PL 1.04
Starscape - demo patch i game patch
HoMM4 PL

#Sterowniki

Detonatory 43.45 pod Win 9x/00/ME/XP

#TRAILERY Z GIER

Gargyole
Shadowbane
Warrior King Battles
XIII

###########UŻYTKI

Microangelo On Display - do modyfikacji i obróbki ikon itd.
Power Pro - podkręca i modyfikuje parametry systemu
Power Strip - też do podkręcania i ustawiania systemu
WinCooler 1.2 - softwareowe chłodzenie procesora




09.05.2003
13:56
[2]

Darek21 [ gupek ]

1wszy

09.05.2003
13:57
smile
[3]

dHq [ Konsul ]

Chyba nie kupie tego numeru ....

09.05.2003
13:59
smile
[4]

Darek21 [ gupek ]

Midnight GT
Gatunek: samochodówka
Rok premiery: 2000
Ocena w CDA: nie była recenzowana
Multiplayer: nie
Muzyka: MP3 (możliwość podłożenia własnych plików)


Minimalne wymagania sprzętowe: P II 266, 128 MB RAM, akcelerator 16 MB
Optymalne wymagania sprzętowe: PIII 600, 256 MB RAM, GeForce 2 lub wyżej

czy w tej grze jeździ się samochodami tylk0o nocą?? bo chyba w deo grałęm

09.05.2003
14:00
smile
[5]

Regis [ ]

Osobiscie tym razem nie jestem zachwycony doborem gier :\ Wolalbym 1 porzadna, a nie kilka srednich... Do Hexena nic nie mam (przeszedlem go ze 3 razy... :) ), ale reszta jakos mnie nie zachwyce, szczegolnie Close Combat, za ktorym wybitnie nie przepadam... No ale sa gusta i gusciki - tyle MOJEGO zdania... A numer i tak kupie,bo mam prenumerate ;P

09.05.2003
14:01
[6]

kiowas [ Legend ]

Na tle Gamestara prezentuje sie IMO lepiej.
Prawdopodobnie kupie (w sumie to dla Hexena).

09.05.2003
14:03
smile
[7]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Jak zwykle lipa. :)

09.05.2003
14:03
smile
[8]

Verminus [ Prefekt ]

Fajnie, kupie (jak zwykle). Standardowy numer bez rewelacji. 2 pelne wersje to mocne tytuly, ale zaden nie trafil w moj ulubiony gatunek.
Z przyjemnoscia poczytam recenzje i kaszanke - juz nie moge sie doczekac ;)

09.05.2003
14:04
[9]

Darek21 [ gupek ]

smuggler na waszym forum to już jest... (pełne)

09.05.2003
14:05
smile
[10]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Pełne wersje jak zwykle nie w moim guście, ale mimo wszystko będę czyhał wcześnie rano na otwarcie kiosku, by jako pierwszy kupić CD-Action :).

09.05.2003
14:06
[11]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Jak zwykle kupuje :))

09.05.2003
14:07
smile
[12]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

Korzystając z okazji zamieszczam moje zdjecie z żoną Elda :)

09.05.2003
14:08
smile
[13]

Darek21 [ gupek ]

Kompoholik [ bez cukru ]

ja też zawsze czekam rano o 6 20 wychodze i o 6 25 jestem w domu z nowym cda :)))

09.05.2003
14:09
[14]

Tyrone [ Generaďż˝ ]

coz to bedzie moj pierwszy numer prenumeraty i nie jestem jakos szczegolnie zachwycony...mimo to mam nadzieje miec dobre wrazenia po przeczytaniu no i czekam na numer nast.sukcesow zycze!

09.05.2003
14:12
smile
[15]

maniek_ [ O_o ]

cc4!!! Kupię CDA po raz pierwszy od maja 2001 !! :P

09.05.2003
14:12
smile
[16]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Caleb
Ty to masz znajomości ;). Pogratulować.

09.05.2003
14:17
smile
[17]

_Szakal_ [ Żółta Żyrafa ]

kupie jak zwykle

09.05.2003
14:17
[18]

Ame_ [ Generaďż˝ ]

Brat, jak znam zycie, kupi. i dobrze :)
skorzystam :)poczytam, jak zawsze ;)


Aneta


09.05.2003
14:20
smile
[19]

James_007 [ Face of Destiny ]

nie kupilem majowego (brak kasy) nie kupie i czerwcowego
GameStar miał lepsze propozycje (Airline Tycon) w maju, teraz bedzie artykuł o Half-Life 2 - czyli tez ciekawiej
oj CDA schodzicie na psy :( ostatni raz was nie kupilem w październiku 2000, teraz chyba beda juz 2 numery pod rzad... albo i wiecej, jezeli nadal nie bede mial kasy i bede musial wybierac oraz nadal bedzie taka lipa, ave recka G2 i inne
zrezta pozyjemy zobaczymy

09.05.2003
14:25
[20]

M-Hunter [ The Jester Race ]

Nie kupiłbym, bo wole GS, ale mam ostatni numer prneumeraty więc przyjdzie :)
Gry są dobre, choć Midnight GT to najprawdopodobniej jakiś badziew.

09.05.2003
14:26
[21]

Darek21 [ gupek ]

James_007 [ Pretorianin ]
a ilość stron wolisz mieć 3 cd 100 stron z drętwymi(tak napisał 1 forumowicz który kupił inni że niby ,,fachowe bez zbędnego humoru'' czyli jak dla mnie nudne co mi z recki przy której mam zamiar zasnąźć??) recenzjami za 17.90 czy 4 cd 146 stron za 18.50 i gadzecik :))

09.05.2003
14:27
[22]

Darek21 [ gupek ]

Midnight GT
chyba był na konsoli sony playstejszyn 1 grałem i nudne...

09.05.2003
14:28
[23]

reksio [ Szerzmierz Natchniony ]

Wow, ale laska :-)

Ja nie wiem czy kupię, bo mam problemy pieniężne. Zbliża się Woodstock i Castle Party... do tego jakiś obóz i codzienne chalnie :D

09.05.2003
14:31
[24]

smuggler [ Patrycjusz ]

Reksio

To sprzedawaj puste butelki po imprezie i po problemie :)

09.05.2003
14:31
smile
[25]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Korzystając z okazji, ponowię swoje pytanie sprzed wieków :)

Smuggler --- wiesz już może jakiej czcionki używacie w recenzjach ???

09.05.2003
14:39
smile
[26]

quodzik [ Centurion ]

Woow!!! 4cd bez zmiany ceny? To się nazywa dbałość o czytelników :). Pełne wersje jak zwykle na poziomie, txty na bieżąco... czego chcieć więcej? No, może tego, by mój wpis pojawił się w 'schwytane w sieci' ;)))

09.05.2003
14:40
[27]

Darek21 [ gupek ]

dla niecierpliwych :))

09.05.2003
14:45
[28]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

Kompoholik ---> hehe, to było na Metalmanii, każdy mógł sobie zrobić zdjecie kto sie dopchał

09.05.2003
15:02
smile
[29]

TheMaster [ Konsul ]

Super zwłaszcza CC 4.

09.05.2003
15:05
[30]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

Darek21 --> oj kochasz ty te CDA...

Kiedyś w końcu kupię tę gazetę i będę mógł powiedzieć o niej coś konkretnego.
Dawno temu kupiłem parę numerów i w pamięci zapadły mi tylko dziwne stylistycznie recenzje,
bezlitosne dla oczu tło liter (litery na grafice - koszmar) oraz beznadziejen recenzje sprzętu.
Ale niektóe recenzje (bo to one są imho najważniejsze) były całkiem całkiem.
Szkoda tylko, że kupując gazetę musze też kupić płyty którymi potem będę rzucał w mojego kota.

09.05.2003
15:10
smile
[31]

slot5 [ Generaďż˝ ]

cd shit ... nie nawidzę twego komercyjnego katalogu z reklamami! gó** !

09.05.2003
15:11
smile
[32]

TheMaster [ Konsul ]

Luty Tur -> oj uważaj bo Cię smuggler zjedzie za tą "gazetę". CDA to czasopismo lubmagazyn jak mawia.

09.05.2003
15:14
[33]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

TheMaster --> trudno. Jak (jeśli) kupię i zobaczę to powiem, czy zasługuje na miano "magazynu".

09.05.2003
15:15
[34]

quodzik [ Centurion ]

slot5 ::: narazie jak widać jesteś mocny w gębie. uargumentuj swoją wypowiedź.
TheMaster ::: gazeta, gazeta, gazeta, gazeta :P. może mi narobić ;). a tak na serio to też jestem oburzony tym, że niektórzy nazywają magazyny gazetami, ale Luty Tur w swoim zdaniu nie powiedział, że chodzi mu konktretnie o CDA.

09.05.2003
15:19
smile
[35]

WOCIEH [ wojcieh ]

Gdybym nie miał prenumeraty to i tak bym kupił, dla Close Combat IV :)

09.05.2003
15:20
[36]

gladius1 [ Centurion ]

jak kupilem majowe CDA to z tym chyba sie wstrzymam. Glownie dlatego, ze w zeszlym tygodniu kupilem sobie do pociagu Swiat Gier Komputerowych i... to chyba najlepsze pismo o grach! Gdyby jeszcze okroili Arene Online na rzecz np. raportow czy publicystyki byloby Cool!

BTW: Czemu w CDA nie ma Shoguna? Mialo byc "totalnie" :-/

09.05.2003
15:21
smile
[37]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Ostatni numer kupiłem z sentymentu, jaki mam dla Vampire :) I tak już chyba zostanie, bo nie ma tym razem żadnej satysfakcjonującej mnie giery, a ja pozostanę przyzy ŚKG, jako że nie potrzebuję płyt, a solidnej lektury na wysokim poziomie :) Będę jednak obserował kolejne propozycje serowowane przez magazyn i w razie czego ja również stanę po niego w kolejce.

09.05.2003
15:26
[38]

Xelloss [ Senator ]

Kurcze, już się miałem przerzucać na "ŚGK with no-CD" :), ale kupię dla CC4 (TAK, DZIŚ KUPIĘ TO DLA PŁYTY! JUŻ MOŻECIE PO MNIE JEŹDZIĆ!). Normalnie nie kupuję dla płyt, ale tym razem...

09.05.2003
15:26
smile
[39]

Lewy Krawiec(łoś) [ I can change ]

SPOKO. Kupuje!
Smuggler--->Mam pytanko. W ktorym numerze CDA daliscie mody do Arcanum?

09.05.2003
15:29
smile
[40]

Alerik [ Diabolo Pomidoro ]

Już siem nie mogem doczekać! Hje, hje, hje... Będe miał CDA! Będę miał tą GAZETĘ!

09.05.2003
15:31
smile
[41]

TheMaster [ Konsul ]

O ile sie nie myle to totalnie ma być w 07.03

09.05.2003
15:35
smile
[42]

Darek21 [ gupek ]

Luty Tur [ Junior ] https://www.elektrownie-wiatrowe.org.pl

Darek21 --> oj kochasz ty te CDA...

ty chyba jakiś chory jesteś od miesiąca nie napisałem ANI JEDNEGO wątku o cda i innych czasopismach a jak się dopisuje że mi się podoba ten numer to ty mi że go kocham jakiś dziwny jesteś
a teraz ci coś powiem
cda jest moim uluibionym czasopismem i się do tego przyznaje ale dlaczego np.kupuje miesiąc w miesiąc śgk przecież jakbym kochał cda to bym tego nie robił bo to jest przecieeż konkurencja ...
dlaczego nie mam wszystkich numerów mimo iż mogłem kupić??
np. nie mam numeru 10.02 i 1.03 i co zagieło a na allegro widziałem po 4 zł dziwne prawda??? też mogłem uzupełnić kolekcję ale tego nie zrobiłem ...
dlaczego z 2002 brakuje mi 6 numerów???
Luty tur zastanów się zanim coś napiszesz OK???

09.05.2003
15:35
smile
[43]

slot5 [ Generaďż˝ ]

quodzik --->
po 1) - nie poskromiona komercha ( z 200 stron gazety czym się chwalą 3/4 to reklamy) po 2) - sztuczny "śmieszny (ha. ha. ha) i na luzie" = drętwy klimat, po 3) nuda - 2 recki można przekatowac (które i tak nie dają mi opini o grze) po 4) - redakcja - każdy stara się być "fajniejszy" od drugiego ... itp. itd. Kiedyś czytałem CDA, ale się po prostu stoczyło ... i co z tego ,że 4 CD? wydaje te 20 zł. na makulatóre i jakies "hity" (w które i tak nigdy nie grałem) ...

09.05.2003
15:39
[44]

quodzik [ Centurion ]

slot5 ::: no i od razu Twoja wypowiedź nabiera sensu, niż wyzywanie pisma. cóż, są różne gusta.

09.05.2003
15:40
[45]

trustno1 [ Born Again ]

smuggler -----> mozna wiedziec, dlaczego nie odzywales sie dni tyle na tym forum?
p

09.05.2003
15:44
[46]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

Darek21 --> prosze o spokój. Po prostu zdziwiło mnie, że tak łądnie udało ci się przykampować wątek Smugglera.

09.05.2003
15:45
smile
[47]

slot5 [ Generaďż˝ ]

quodzik --> nie chce mi się pisac tych prawd po raz enty ... zresztą nie mam gdzie posty stawiac tylko na wątku o cda :/ ... jest tyle extra gazet ŚGK etc. a nie Akcja CD

09.05.2003
15:48
smile
[48]

Darek21 [ gupek ]

to o to ci chodziło że napisałem jako pierwszy???
sam się zdziwiłem gdy go zobaczyłem i korzystając z okazji napisałem pierwszy nie wiedząc nawet co jest recenzowane jakie fuul ale ppierwszy!!
mogłeś to napisać na początkku to bym cię nie zjechał:))

09.05.2003
15:49
[49]

Darek21 [ gupek ]

a post z[09.05.2003] 15:48
był do lutego tura...

09.05.2003
15:51
smile
[50]

Buby [ Konsul ]

4 CD.. o mało zawału nie dostłem kiedy to zobaczyłem na gry.onet.pl. CDA rządzi z Click!'iem (kupuje te dwie gazety)

09.05.2003
15:52
smile
[51]

quodzik [ Centurion ]

to bym cię nie zjechał:)) ::: aś go zjechaał :)

09.05.2003
15:58
[52]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

Jak dla mnie w tych gierek może być CC 4, ale też bez rewelacji - to chyab najsłabsza część niezłej poza tym serii. CC III to dopiero było COŚ a 4 widziałem i już nie wciaga tak bardzo, sztampowe. Ale za taką cenę, może się skuszę.

09.05.2003
16:02
[53]

smuggler [ Patrycjusz ]

Slot 5

A kto cie tu trzyma? Przyszedles, nagadales bzdur (200 stron? 3/4 to reklamy itd.) i jeszcze sie madrzysz. Nie podoba sie - nie zagladaj. Proste

09.05.2003
16:11
[54]

smuggler [ Patrycjusz ]

Hayabusa

Z calym szacunkiem ale dla mnie wlasnie cz. III byla najslabsza, gdyz a) zmienila sie w TANK Combat, b) z uwagi, ze to byly walki na CLOSE dystansie, przewaga Tygrysow/Panter (grubszu pancerz, lepsze dzialo) redukowala sie niemal do zera i w pojedynkach 1:1 T-34 dawaly sobie z nimi rade duzo lepiej niz w rzeczywistosci.

09.05.2003
16:11
smile
[55]

Katane [ Useful Idiot ]

O cholera... Hexen i Close Combat - za same te dwie gry zaplacilbym i dwa razy wiecej niz kosztuje CDA :)

09.05.2003
16:14
[56]

smuggler [ Patrycjusz ]

Katane

Skoro tak, to ty (i inni ktorzy tez tak uwazaja) moga przetransferowac nadwyzke na moje konto :)))

09.05.2003
16:17
[57]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

smuggler --> czy dalej w CDA dajecie pod litery taki pstrokaty podkład?

09.05.2003
16:17
smile
[58]

Boginka [ Sybarytka ]

Uhhh nie podoba mi się ta zmiana. Mam nadzieję, że jest okresowa i odbiło wam tak tylko raz. Na szczęście są dwie recenzje, na które w pewnym sensie czekałam. Niestety pismo ma gadżet, a te nie podchodzą mi raczej, 4CD, które niestety dla mnie będą zbędne całkowicie i mniej stron! Ja wiem, że tamto była "nadwyżka", ale skoro to czasopismo to powinno właśnie głównie zajmować się chyba słowem pisanym? Tym czasem w ramach tzw. totalnej niespodzianki dostaję w łapki czasopłytnik. Źle jest panie dziejku! Jako, że od maja jestem prenumeratorką to i tak ten numer do mnie trafi, ale nie pasi mi to ewidntnie. Proszę usilnie o zmianę proporcji CD-tekst.

PS. W tym numerze ile znajdę tekstów SZ.P. EGM?
Stranger jest w tym miesiącu obecny na łamach?

Zapowiedź na GOLu wcześniej niż na własnej stronie, dziwne.

09.05.2003
16:18
smile
[59]

slot5 [ Generaďż˝ ]

smuggler ---> chciałem wyrazić swoją opinię, a wchodze bo mam taką mała nadzieję ,że wruca kiedyś lata świetności CDA, 120 stron. raz na pól roku jakaś pełna wersja, 12 zł. równie sympatyczna redakcja ip. itd. Jak narazie to wy inwestuyjecie tylko w w wodotryski, dla mnie ta gazeta straciła już dawno ten wypasiony klimat ...
A co do tych 200 stron ("... 200 stron?...") - sorry, może teraz jest już 300 stron. Aha, mam nadzieję ,że nie chwalicie się już nakładem i 1 miejscem w polsce ... wiem smugller ,że to tak z Twojej strony inaczej wygląda (działasz w gazecie) ale z punktu mojego - zwykłego śmiertelnika w CDA nie pociąga kolorwa okładak i 15 CD za 2,50
, klimat też jest ważny. Mam nadzieję ,że kiedyś powróci

09.05.2003
16:25
[60]

James_007 [ Face of Destiny ]

a ilość stron wolisz mieć 3 cd 100 stron z drętwymi(tak napisał 1 forumowicz który kupił inni że niby ,,fachowe bez zbędnego humoru'' czyli jak dla mnie nudne co mi z recki przy której mam zamiar zasnąźć??) recenzjami za 17.90 czy 4 cd 146 stron za 18.50 i gadzecik :))

heh skad masz te okladke?? zachecila mnie ona troche :) fajkne sa te dopowiedzi do kazdego tytulu... "lepszy niz Rambo i Terminator" czy cos takiego <ok>
dalej...
hmmm... co do twojego posta... Wole GS bez humoru, niz niektore wpadki z CDA, ale to tylko moje zdanie i mi sie tu nie drzec prosze :) mi zalezy tylko na kilku artykulach, calego pisma nie czytam, a full version mnie za przeproszeniem WALI ... zobaczymy jaki bedzie ten gadzecik
moze wielki Szmugler coś o tym baknie?? w koncu z niego wielki PRZEMYTNIK :P

IMHO gazeta..., przepraszam magazyn - miesięcznik prezentuje coraz nizszy poziom :(
zreszta pozyjemy zobaczymy, obecnego numeru nie kupilem - bo nie mialem kasy i nie wiem czy sie cieszyc, ze zqaoszczedzilem na bilet na premiere MATRIXA 2 czy sie smucić
byłem ... heh, powiedzmy ze fanem CDA, po prostu lubilem je czytac, szczególnie AR, ale ostatnio cos sie łamie w tej gazecie...

aha i jeszcze takie troche opoznione spostrzezenie...
POdobało mi sie AR w jubileuszowym AR, z tymi odpowiedziami kulturalnymi, mam nadzieje, ze jeszcze takie cos bedzie :)

tak wiec to bylby koniec mojej krótkiej odpowiedzi :) mam ndzieje, ze CDA powróci na szcyty, ŚGK przedtem było konkurencja, ale bez CD to juz troche inna kategoria, i niestety nie wiem czemu straciło swój "klimacik" (i nie pieprzcie wszyscy, ze w grach potrzebny jest klimat, bo tylko maniacy graja w gry ze stara grafa - np. JA ;) to takie moje male spoistrzezenie, moglbym postatatsowac i napisac to w conajmniej 5 postach z koncowka +1, ale Moderatorzy sa wszedzie :D)

to narx ludzie

09.05.2003
16:28
[61]

smuggler [ Patrycjusz ]


Luty Tur 
smuggler --> czy dalej w CDA dajecie pod litery taki pstrokaty podkład?

>>>Juz dawno nie. Podklady sa ale tak dobrane, ze nie utrudniaja czytania.


Boginka    
Uhhh nie podoba mi się ta zmiana. Mam nadzieję, że jest okresowa i odbiło wam tak tylko raz. Na szczęście są dwie recenzje, na które w pewnym sensie czekałam. Niestety pismo ma gadżet, a te nie podchodzą mi raczej, 4CD, które niestety dla mnie będą zbędne całkowicie i mniej stron!

>>>No jak MNIEJ!? 148 to standard, miesiac temu mialo WIECEJ. Gadzetu jeszcze nie widzials, wiec daj mu szanse, a wiecej CD itd. nie kosztuje cie NIC. Zatem powodow do narzekan raczej nie widze...


PS. W tym numerze ile znajdę tekstów SZ.P. EGM?

>>>Pamietam, ze robil Indiane Jonesa ale moze jeszcze cos? Zdaje sie, ze Postal 2 to albo on albo jego syn?

Stranger jest w tym miesiącu obecny na łamach?

>>>A nie pamietam...

Zapowiedź na GOLu wcześniej niż na własnej stronie, dziwne.

>>>Tak wyszlo, bo u nas to trzeba ladnie poukladac, wstawic te znaczki itd. a tu -copy/paste :)









slot5  
smuggler ---> chciałem wyrazić swoją opinię,

>>>W porzadku, ale staraj sie jednak trzymac FAKTOW. B

a wchodze bo mam taką mała nadzieję ,że wruca kiedyś lata świetności CDA, 120 stron.
raz na pól roku jakaś pełna wersja, 12 zł. równie sympatyczna redakcja ip. itd. Jak narazie to wy inwestuyjecie tylko w w wodotryski, dla mnie ta gazeta straciła już dawno ten wypasiony klimat ...

>>>A jakby ci matka powiedziala "mam nadzieje, ze kiedys znow zmienisz sie w slodkiego bobaska, a teraz jestes ponury, agresywny i wyszczekany, pyskujesz ciagle" itd. to co bys powiedzial?


A co do tych 200 stron ("... 200 stron?...") - sorry, może teraz jest już 300 stron.

>>>Nie, teraz jest 148, a czasem 164 strony. I gora 20% reklam.

Aha, mam nadzieję ,że nie chwalicie się już nakładem i 1 miejscem w polsce ...

>>>Nakladem juz nie ale 1-szym miejscem i owszem. Czemu nie mamy sie chwalic czyms, do czego doszlismy SAMI i ciezka praca, od zera?

wiem smugller ,że to tak z Twojej strony inaczej wygląda (działasz w gazecie) ale z punktu mojego - zwykłego śmiertelnika w CDA nie pociąga kolorwa okładak i 15 CD za 2,50
, klimat też jest ważny. Mam nadzieję ,że kiedyś powróci

>>>Klimat jest ciagle :). Tyle ze (jak to klimat) zmiennym jest. Ale skoro kiedys nawet epoka lodowcowa ma powrocic... :)

09.05.2003
16:30
smile
[62]

paściak [ z domu Do'Urden ]

Bywalo lepiej =/

09.05.2003
16:33
[63]

smuggler [ Patrycjusz ]

James_007  [ Pretorianin ]   Gadu-Gadu: 1423221   

heh skad masz te okladke??

>>>Z naszej strony WWW :)

Wole GS bez humoru, niz niektore wpadki z CDA,

>>>A znasz kogos, kto NIE mial wpadek? Kto nigdy sie nie pomylil, nie sypnal, nie walnal jakiegos babola? Ta przypadlosc nie ejst zarezerwowana dla CDA...


IMHO gazeta..., przepraszam magazyn - miesięcznik prezentuje coraz nizszy poziom :(

>>>Fajnie jakbys to mogl jakos tak poprzec jakimis argumentami, wskazac przyczyny itd.
Tak zeby mozna bylo wyciagnac z owej krytyki jakowes wnioski...


tak wiec to bylby koniec mojej krótkiej odpowiedzi :) mam ndzieje, ze CDA powróci na szcyty,

>>>Na razie tam ciagle jest :P. (Prosze sie nie burzyc, takie sa dane dot. sprzedazy, a to jedyny w miare wymierny czynnik wartosciujacy pisma).

ŚGK przedtem było konkurencja, ale bez CD to juz troche inna kategoria, i niestety nie wiem czemu straciło swój "klimacik" (i nie pieprzcie wszyscy, ze w grach potrzebny jest klimat, bo tylko maniacy graja w gry ze stara grafa - np. JA ;)


>>>A ja to nie? Pocinam w Empire, ktore ma grafe w 16 kolorach i dwuklatkowe animacje ruchu...

09.05.2003
16:34
smile
[64]

quodzik [ Centurion ]

to albo on albo jego syn?

to syn El Generala pisuje dla CDA??? Natychmiast proszę o podanie jego nicka!

09.05.2003
16:40
smile
[65]

Lrypz [ Generaďż˝ ]

Widze ze CDA ciagle sie rozrasta. 18.50 za 4 cd + czasopismo to dosyc malo. A ja tymczasem sprobuje na jakis czas zapomniec o CDA i nie czytac takich watkow. Ciekawe jak bardzo zaskoczony bede dowiadujac sie o zawartosci pisma za 2 lata?

09.05.2003
16:41
[66]

smuggler [ Patrycjusz ]

Quodzik

No przeca w stopce jest ANDRZEJ i PATRYK Sawiccy
(Jacek Sawicki to juz jednak nie z tej rodziny).

Patryk kiedys mial xykwe Anakha, potem ShadowKnight.

09.05.2003
16:44
smile
[67]

slot5 [ Generaďż˝ ]

smugller --->

"A jakby ci matka powiedziala "mam nadzieje, ze kiedys znow zmienisz sie w slodkiego bobaska, a teraz jestes ponury, agresywny i wyszczekany, pyskujesz ciagle" itd. to co bys powiedzial?
":
... :-/ ... yasne, tylko ,że z gazetą wydaję mi się jest troszkę łatwiej (spróbować skołować chociaż pary gości aby pisali gościnnie na łamach cda) zaimplementować, te stare dobre czasy a nie na hipcika rozwijać się), a ty co, patrzyłbyś ze spokojem jak Twojedziecko robiłoi się bydlakiem ,który pyskuje ciagle? Ja bym spróbował nawrócić na starą "dobrą" drogę.

">>>Klimat jest ciagle :). Tyle ze (jak to klimat) zmiennym jest. Ale skoro kiedys nawet epoka lodowcowa ma powrocic... :)"

... Tiaaa ... porównywać powrót epoki lodowcowej do powrótu klimatu CDA brzmi jak jakaś metafora. Mam nadzieję ,że nie masz tu tego samego na myśli co ja ....

" Czemu nie mamy sie chwalic czyms, do czego doszlismy SAMI i ciezka praca, od zera?
" - a gdyby twoja mam chwaliła tylko twojego barata ,że ma 1 miejsce w nauce w szkole a ty (jako konkurencja) bezzskutecznie próbował go nadgonić i z jakiego kolwiek swojego sukcesu tworzył sensacje stworyła by się nie miła rywalizacja - CDA - reszta gazet.

"20%" - kiedyś obliczyłem ,ze 70 stron stanowią reklamy... ale jak móiwsz : 20% = ok 33 stron reklam (jak dobrze licze)...

09.05.2003
16:46
smile
[68]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuggler--> Zuważ, że sama wspomniałam o "nadwyżkowości" tamtych kilku stron. Nie wspomniałabym nawet o tym, gdyby nie to, że daliście nadprogramowy krążek (tak, wiem, że to nie koszuje więcej...). Jak widać możecie zmieniać trochę wygląd zestwu w proporcji - płyty/teksty. Niestey wydaje mi się, że kiedy pismo tyje to nie ma mówienia o TOTALNYCH niespodziankach i tajemniczych przecieków z teści... Tymczasem kiedy przybywa CD od razu poruszenie - przynajmniej w moim odczuciu.

Żeby nie było nieporozumień - wiem że to nie podnosi ceny (a już zwłaszca prenumeratorom) ale ja nie awanturuje się o pieniądze, tylko o to, że wygląda to z mojego stanowiska jakbyście chcieli iść w kierunku, który w dłuższej perspektywie mi się nie podoba (zmiana 2CD 200str, na 3CD 160 chyba str. też odbywała się przcież w klimacie tymczasowej zmiany na wakacje...).

Oczywiście możesz to potraktować jak jęki malkontentki (nawet się nie zdziwię), która musi widać prenumerować pismo z pobudek masochistycznych... ;-)

09.05.2003
16:46
smile
[69]

quodzik [ Centurion ]

Anakha to syn EGM??? O k[tralala]a :). Nie miałem zielonego pojęcia :)

Czyli teraz Shadow Knight to Anakha... hmmm :). Czas na porównanie tekstów ojca i syna ;).

09.05.2003
16:56
[70]

trustno1 [ Born Again ]

jezu - ale nuda - glupia gazetka o gierkach kazdego miesiaca wzbudza te same teksty - jestescie bez sensu, cda spada, jakosc gazetki fatalna, babole, kolor nie ten, tytuly do dupy, smuggler cham, syf, ruja i porobstwo. kiedys to byly czasy........

nie nudzi sie to wam, panowie krytykanci. z przyjemnoscia dowiedzialbym sie za to o grach (wyscigi), ktore zamieszczone zostana na plytce cda - bo wyniki wyszukiwania takie sobie sa:(

aha - nie jestem rzecznikiem cda ni slepym jego wielbicielem. denerwuje mnie tylko przebywanie w towarzystwie osob, ktore potrafia skrytykowac kazda gazetke o grach, ze nie dilaczyla kodow do chessmastera.
p










no - co z tymi grami?
p2

09.05.2003
16:57
[71]

smuggler [ Patrycjusz ]

Boginka      
Smuggler--> Jak widać możecie zmieniać trochę wygląd zestwu w proporcji - płyty/teksty.

>>>Tak. I patrzymy - co sie lepiej sprzeda. Nic nie poradze, ze na tym parszywym swiecie wlasnie kryterium zysku jest tak wazne. Gdyby nie bylo wazne ile sie sprzda itd. to sam chcialbym zebt CDA mialo ze 400 i 1-2 CD. Watpie jednak, zeby moje preferencje byly bardzo powszechne wsrod graczy...

Niestey wydaje mi się, że kiedy pismo tyje to nie ma mówienia o TOTALNYCH niespodziankach i tajemniczych przecieków z teści... Tymczasem kiedy przybywa CD od razu poruszenie - przynajmniej w moim odczuciu.

>>>Na to nie mam wplywu...

Żeby nie było nieporozumień - wiem że to nie podnosi ceny (a już zwłaszca prenumeratorom) ale ja nie awanturuje się o pieniądze, tylko o to, że wygląda to z mojego stanowiska jakbyście chcieli iść w kierunku, który w dłuższej perspektywie mi się nie podoba (zmiana 2CD 200str, na 3CD 160 chyba str. też odbywała się przcież w klimacie tymczasowej zmiany na wakacje...).

Zmiana 200 str/2CD na 148 str/3D (nie 160) miala byc tymczasowa - ae okazalo sie, ze taka wersja sprzedawala sie duzo lepiej. Patrz wyzej. Pociesze, ze nie ma planow w stylu "wiecej CD kosztem stron". Stron moze przybywac - ale na pewno nie ubedzie.

Oczywiście możesz to potraktować jak jęki malkontentki (nawet się nie zdziwię), która musi widać prenumerować pismo z pobudek masochistycznych... ;-)

>>>Nigdy nie lekcewaze itd. krytyki popartej sensownymi argumentami.


Quodzik

Nie, teraz Anakha to Shadow Knight. I zdaje sie, ze bedzie jego autorstwa recenzja Postala 2.

09.05.2003
17:03
[72]

smuggler [ Patrycjusz ]

slot5  
... :-/ ... yasne, tylko ,że z gazetą wydaję mi się jest troszkę łatwiej (spróbować skołować chociaż pary gości aby pisali gościnnie na łamach cda) zaimplementować, te stare dobre czasy a nie na hipcika rozwijać się), a ty co, patrzyłbyś ze spokojem jak Twojedziecko robiłoi się bydlakiem ,który pyskuje ciagle? Ja bym spróbował nawrócić na starą "dobrą" drogę.

>>>problem w tym, ze zmiany wymusza czas i okolicznosci. Niektore sa kwestia czasu (np. ze bobo dorasta i inazcej sie zachowuje) niektore okolicznosci (ze pyskuje). Trudno z tym walczyc.



" Czemu nie mamy sie chwalic czyms, do czego doszlismy SAMI i ciezka praca, od zera?
" - a gdyby twoja mam chwaliła tylko twojego barata ,że ma 1 miejsce w nauce w szkole a ty (jako konkurencja) bezzskutecznie próbował go nadgonić i z jakiego kolwiek swojego sukcesu tworzył sensacje stworyła by się nie miła rywalizacja - CDA - reszta gazet.

>>>Nie bardzo rozumiem. Ale rozuimiem, ze jak np. zespol X zdobedzie mistrozstwo Polski (albo swiata) to nie powinien sie tym chwalic, bo to lamerskie? Ja nie chwale sie kultowoscia, boskoscia, genialnoscia, uroda, itd. itd. Tylko tym, co sami, tym recami, osiagnelismy. A to cale chwalenie sie to JEDNO zdanie na gorze wstepniaka.


"20%" - kiedyś obliczyłem ,ze 70 stron stanowią reklamy...

>>>70 z 200? Moglo byc w nr swiatecznym, gdy reklamowal sie wowczas kazdy kto tylko mogl.
Ale to dane czasy i nie wroca...

ale jak móiwsz : 20% = ok 33 stron reklam (jak dobrze licze)...


>>> 148 x 20% = 30 stron reklam. Gora. A jak jest ich wiecej to przybywa stron, zeby "rozrzedzic" ich stezenie. A teraz wex DOWOLNE zachodnie pismo o grach. I sprawdz ile TAM zajmuja reklamy. Wiesz ile? Co najmniej 40%.

09.05.2003
17:08
[73]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuglger--> Nie strasz, proszę! Czyli w imieniu interesu może dojść do tego, że co miesiąc będą 4CD?! A niech to kaduk! Wrrrrrrrr Arrrrr!!! Nie chcę opuszczać tego pisma, ale jeżeli naprawdę do tego dojdzie to będę się poważnie zastanawiać. A co do tych niespodzianek - jakiś wpływ na to masz, sam robiłeś tu młynek o TOTALNYCH niespodziankach. Poza tym, nie pocieszaj tym, że nie ma planów, bo jak widze po Twoim poście naczelny plan (nie dziwię się temu zresztą) jest tylko jeden. A nikt przecież nie będzie pytał, jeżeli wydawca zechce (czyt. będzie mu się opłacało) to mam wrażenie, że obróci Was i tak w drugiego Secret Servica w stanie śmierci porezurekcyjnej (chodzi o ten nieszcęsny skrawek gazety składający się z 30stu stron i trzech płyt).

09.05.2003
17:09
[74]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Popełniacie podstawowy błąd. Nie patrzcie na liczbę reklam w piśmie tylko na liczbę stron wolnych od reklam jeśli już chcecie porównywać pisma...Bierzcie pod uwagę wpółczynnik: liczba stron/cena ! Jak dla mnie CDA może miec 500 stron z czego 300 reklam za tą samą cenę. Mam więcej do czytania, a strony z reklamami zwyczajnie omijam...

09.05.2003
17:14
smile
[75]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

smuggler:::::> teraz weź DOWOLNE zachodnie pismo o grach. I sprawdz ile TAM zajmuja reklamy. Wiesz ile? Co najmniej 40%.

Pragnę to zdementować, jestem stałym czytelnikiem PC GAMER UK i reklamy zajmują tam około 19%, przed chwilą policzyłem :)

09.05.2003
17:15
smile
[76]

slot5 [ Generaďż˝ ]

smygller ::

"Ale rozuimiem, ze jak np. zespol X zdobedzie mistrozstwo Polski (albo swiata) to nie powinien sie tym chwalic, bo to lamerskie? " - po 1) - z czym to jest związane z lemrstwem? po2) nie, nie to że jest "lamerskie" , ale ile można , kiedyś to co 2 zdanie w cda brzmiało : nalepsze pismo w polsce ... ile można, 2 lata ciąglę się cieszyć? ja jag dostanę 5 z klasówki do nie bębni na lewo i prawo aby innie poczuli się gorsi i aby zleciała się do mnie grupa "fanów"?! - jesteście gazetą o grach o najwyższym nakłądzie - to dobrze (dla was)...

"I sprawdz ile TAM zajmuja reklamy. Wiesz ile? Co najmniej 40%. " - a wiesz ile w innych poslkich gazetach o grach? góra 5/10 stron reklam (chociaż jest trochę mniej strona, ok. 100) ... to trochę głupio powyłwać się na gorszą gazetę pod tym względem - Nie szkodzi ,że dostałem 1 - 300 osób też dostało i dlatego się nie martwie. (= dostałem 1 i spox)...

Ok, widzę ,że ta dyskusja ta może się ciągnąć między nami w nieskończoność ... jak by co to życzę Wam dobrze.

pozdro.

09.05.2003
17:19
[77]

smuggler [ Patrycjusz ]

Boginka  
Smuglger--> Nie strasz, proszę! Czyli w imieniu interesu może dojść do tego, że co miesiąc będą 4CD?! A niech to kaduk! Wrrrrrrrr Arrrrr!!! Nie chcę opuszczać tego pisma, ale jeżeli naprawdę do tego dojdzie to będę się poważnie zastanawiać.

>>>Zapytam tylko - czemu? Skoro stron bedzie tyle samo, a za niechciane dodatkowe CDki NIC nie zaplacisz - to czemu?

A co do tych niespodzianek - jakiś wpływ na to masz, sam robiłeś tu młynek o TOTALNYCH niespodziankach.

>>>IMo cztery full gry i 1CD wiecej bez zmiany ceny jest jedmak SPORA niespodzianka, czyz nie?

Poza tym, nie pocieszaj tym, że nie ma planów, bo jak widze po Twoim poście naczelny plan (nie dziwię się temu zresztą) jest tylko jeden.

>>>Nie ma JEDNEGO planu. Poza tym mowilem juz ze co jak co - zmniejszenia objetosci stron nie mamy w ogole w zadnych planach.

A nikt przecież nie będzie pytał, jeżeli wydawca zechce (czyt. będzie mu się opłacało) to mam wrażenie, że obróci Was i tak w drugiego Secret Servica w stanie śmierci porezurekcyjnej (chodzi o ten nieszcęsny skrawek gazety składający się z 30stu stron i trzech płyt).

>>>SLowem kluczowym jest tu "BEDZIE mu sie oplacalo". TS pokazal, ze sie nie oplacilo. Ergo - nie ma sie czego bac. A jesli faktycznie kiedys czytelnicy zmienia sie w ogladczy - coz, pora bedzie umierac tym, ktorzy lubia czytac. Osobiscie mam nadzieje, ze tego nie dozyje :)

09.05.2003
17:25
smile
[78]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Smuggler
Czy ty mi wreszcie powiesz jakiej czcionki używacie w recenzjach? :))). No i zdradź jakie ziny ('magi') znajdą się na Cover CD - jestem tego ogromnie ciekaw :>.

09.05.2003
17:31
[79]

James_007 [ Face of Destiny ]

>>>Z naszej strony WWW :)

Aha :D

>>>A znasz kogos, kto NIE mial wpadek? Kto nigdy sie nie pomylil, nie sypnal, nie walnal jakiegos babola? Ta przypadlosc nie ejst zarezerwowana dla CDA...

Hmmm... pod łuzszym przemysleniu NIE :D (teraz prosze mnie pochwalić, za to ze sie przyznałem :P)

>>>Fajnie jakbys to mogl jakos tak poprzec jakimis argumentami, wskazac przyczyny itd.
Tak zeby mozna bylo wyciagnac z owej krytyki jakowes wnioski...

Nie nudź :P sam wiesz jak jest mimo ze to skrywasz... wiesz ze nie raz zdarzaja sie wpadki, gorsze recenzje, nieraz lepsze, ale magazyn czyma(czy też trzyma) średni poziom, moze troche wyzej, ale do szczytu moich mażen (wysoki jest...) jeszcze mu brakuje sporo, jakies 4 tys. metrów, na 16 :)

>>>Na razie tam ciagle jest :P. (Prosze sie nie burzyc, takie sa dane dot. sprzedazy, a to jedyny w miare wymierny czynnik wartosciujacy pisma).

ty tu statystykami nie szpanuj ;)

>>>A ja to nie? Pocinam w Empire, ktore ma grafe w 16 kolorach i dwuklatkowe animacje ruchu...

nie mówie, że jestem wyjatkiem, pozatym w az tak stare gry nie gram, chociaż widziałem to na oczy
jestem graczem młodego pokelenia (nie wiem czy mam zrobic tak :), czy tak :/, czy tez tak :( - tak wiec zrobie tak :D), mam dopiero 15 lat - przyszłość przede mna...

i prosilem nie krytykowac moich wypowiedzi... ;) mimo wszystko konkurencja pozostał jedynie nowo wschodząca Star of Game Magazine (czy jak kto woli GameStar)
postarajcie sie byc coraz lepszymi

aha i nie odpowiedziales na moje pytanie

czy powróci AR z dwojakimi odpowiedziami??

09.05.2003
17:32
[80]

smuggler [ Patrycjusz ]

slot5 
- po 1) - z czym to jest związane z lemrstwem?

>>>Tak mi wynika z twego postu, bo narzekasz, ze sie z tego cieszymy. No ale OK, zamiast lamerskie niech bedzie np. "w zlym guscie"

po2) nie, nie to że jest "lamerskie" , ale ile można , kiedyś to co 2 zdanie w cda brzmiało : nalepsze pismo w polsce ...

>>>OK. Podaj mi dokladnie gdzue i kiedy. A ja ci mowie - NIGDY tego nie bylo. Czasem we wstepniaku moglo pasc takie sformulowanie ale tylko i wylacznie tam. A ile mozna? Dopoki sie ma powody :)

ile można, 2 lata ciąglę się cieszyć? ja jag dostanę 5 z klasówki do nie bębni na lewo i prawo aby innie poczuli się gorsi i aby zleciała się do mnie grupa "fanów"?!

>>>Z calym szacunkiem - ale jest subtelna roznica pomiedzy 5-ka z klasowki, a zdobyciem pozycji najwiekszego branzowego pisma o grach. Wiem, bo sprawdzalem oba uczucia... Ale powiem ci, ze jak w VII klasie podstawowki, moja histe(o)ryczka, baba straszliwa, wredna i w ogole, napisala mi w poprzek wypracownia (klasowki): 5!!! PRZEPIEKNE!!! WSPANIALE!!! to dobrych pare lat wspomnienieo tym grzalo mi serce (dodam, ze jak stawila jedna czworke z klasowki na klase to znaczylo, ze byla w swietnym nastroju). Taka piatka cieszyla naprawde dlugo. Poza tym, jak juz wpsomnialem, obecnie - i od dluzszego czasu - sprowadza sie cale te chwalenie do JEDNEGO zdania.

- jesteście gazetą o grach o najwyższym nakłądzie - to dobrze (dla was)...
>>>No pewnie :). I nie wiem czy o nakladzie (to zadna sztuka) - ale o sprzedazy...

"I sprawdz ile TAM zajmuja reklamy. Wiesz ile? Co najmniej 40%. " - a wiesz ile w innych poslkich gazetach o grach? góra 5/10 stron reklam (chociaż jest trochę mniej strona, ok. 100) ... to trochę głupio powyłwać się na gorszą gazetę pod tym względem - Nie szkodzi ,że dostałem 1 - 300 osób też dostało i dlatego się nie martwie. (= dostałem 1 i spox)...

>>>A wiesz o czym to swiadczy? Tylko i wylacznie o tym, ze reklamodawcy nie sa glupi i ida tam, gdzie wiedza, ze ich reklamy dotra do duzej ilosci osob. Duza ilosc reklam w pismie to jak lew z wielka grzywa - widac, ze to on tu rzadzi i jest dominujacym samcem.
Bo reklamodawcy nie beda inwestowac w male i wyleniale lewki. :)

To jest tak, jakby mial pretensje do goscia majacego 1.85 wzrostu, ze przesadza, bo w jego klasie wsyscy maja po gora 1.30 m. To nie on przesadza, to oni sa za niscy.


k, widzę ,że ta dyskusja ta może się ciągnąć między nami w nieskończoność ...

>>>Zaraz w nieskonczonosc... Dopoki bedzie sie nam chcialo i ani chwili dluzej.

09.05.2003
17:35
smile
[81]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuggler--> Może Ty tego nie dożyjesz, ale ja jestem przypuszczalnie jednak młodsza od Ciebie, co mam powiedzieć? ;-) Zwłaszca, że Polacy czytają coraz mniej...
Zaś jeżeli chodzi o to opuszczenie pisma (w sensie hipotetycznym). Powiem to tak - tworzycie kawałek bardzo dobrego, z mojego punktu widzenia, piśmeinnictwa. Jednak każdy, nawet najwspanialszy twór umiera pod zwałami błahostek jeżeli zostanie nimi zarzucony. Ja mam próg niestrawności po którym nie trawię już zarzucania mnie rzeczami, których nie chcę i nie potrzebuję. Nie jest wtedy ważne czy mam za nie dodatkowo płacić czy też nie, po prostu dostaję niestrawności. Oczywiście można powiedzieć, że zawsze mogę oderwać płyty i wywalić je do kosza, ale doszłam do wniosku, że ja za bardzo szanuję pieniądze, które dostaję od innych, żeby zapłacić za coś, a potem natychmiast wywalić część tego do śmieci. Z drugiej strony jednak nie zużytkuję tego w żaden normalny sposób... Nieidę do restauracji gdzie nie pozwalają wziąć pół procji (nawet za tę samą cenę) i srwują mi dwa razy więcej niż umiem zjeść.

09.05.2003
17:38
[82]

smuggler [ Patrycjusz ]

James_007  

>>>Fajnie jakbys to mogl jakos tak poprzec jakimis argumentami, wskazac przyczyny itd.
Tak zeby mozna bylo wyciagnac z owej krytyki jakowes wnioski...
Nie nudź :P sam wiesz jak jest mimo ze to skrywasz...

>>>Nie, nie wiem.

wiesz ze nie raz zdarzaja sie wpadki, gorsze recenzje, nieraz lepsze, ale magazyn czyma(czy też trzyma) średni poziom, moze troche wyzej, ale do szczytu moich mażen (wysoki jest...) jeszcze mu brakuje sporo, jakies 4 tys. metrów, na 16 :)

>>>Zaraz zaraz, co innego wahania formy, a co innego to, co wczesniej pisales.


>>>Na razie tam ciagle jest :P. (Prosze sie nie burzyc, takie sa dane dot. sprzedazy, a to jedyny w miare wymierny czynnik wartosciujacy pisma).
ty tu statystykami nie szpanuj ;)

>>>W przeciwienstwie do "kultowosci", "coolowosci", "fajnosci" i "klimatycznosci" dane o sprzedazy sa weryfikowalne.

i prosilem nie krytykowac moich wypowiedzi... ;)

>>>Ja nie krytykuje twoich wypowiedzi, co najwyzej sprostowuje przeklamania :)


mimo wszystko konkurencja pozostał jedynie nowo wschodząca Star of Game Magazine (czy jak kto woli GameStar)

>>>zeby tak bylo, bylbym duzo bardziej zrelaksowany :)

postarajcie sie byc coraz lepszymi

>>>Hi hi, a ty postaraj sie nauczyc fruwac (machajac rekami):)

aha i nie odpowiedziales na moje pytanie
czy powróci AR z dwojakimi odpowiedziami??

>>>Czasem moze do tego powrocimy ale na pewno nie bedzie to standardowa forma AR.

09.05.2003
17:43
[83]

smuggler [ Patrycjusz ]

Boginka    
Smuggler--> Może Ty tego nie dożyjesz, ale ja jestem przypuszczalnie jednak młodsza od Ciebie, co mam powiedzieć? ;-)

>>>Z jednej strony cieszyc (moze dozyjesz czasow, w ktorych bedziem zyc jak ludzie) z drugiej martwic - bo bedziesz sie czula jak Guliwer na wyspie bezludnej.

Ja mam próg niestrawności po którym nie trawię już zarzucania mnie rzeczami, których nie chcę i nie potrzebuję. Nie jest wtedy ważne czy mam za nie dodatkowo płacić czy też nie, po prostu dostaję niestrawności.

>>>Rozumiem twoje stanowisko. ALe nie wiem czy moge rzec cos pocieszajacego.


slot5  [ Centurion ]   Gadu-Gadu: 4624255   https://www.sejm.pl/
Rany! smugller! To są tylko przykłady!!!!!!! o każde słowo będziesz się kłucił?

>>>No to patrz: slot, ty debilu, pacanie niemyty, patafianie itd. Ale nie obrazaj sie, to sa tylko przyklady wyzwisk :))). Wiesz o co chodzi? Chodzi o to, ze ja sie zawsze czepiam, gdy ktos ma do nas jakies pretensje o cos, co... sam sobie wymyslil. Nie wkurza mnie rzeczowa (nawet bolesna) krytyka. Ale takowe "wydumance" i owszem. I czepiam sie tego jak wsciekly buldog. Lojalnie uprzedzam :)

09.05.2003
17:45
[84]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

A jak z "prezentami", które "zawsze mogą sią przydać"? Ostatnio było parę stron extra:)))

09.05.2003
17:50
smile
[85]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuggler--> Cieszę się, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie. ;-) Pozostaje mi tylko w takim razie życzyć sobie, żebym nie musiała pluć we własną brodę, że wywaliłam 150zł i teraz dzień po otrzymaniu CDA spędzam lecząc niestrawność piołunkiem. ;-) W końcu tamten (majowy) numer był dla mnie dobrym startem, może to omen? ;-)
Miłego dnia, przez Ciebie się zasiedziałam w sieci. ;-)
slot5--> Musiałeś wywalać tyle wykrzykników na sztywno?

PS. Czamasi człowiek chciałby samoistnie stanowić większość.

09.05.2003
18:20
[86]

James_007 [ Face of Destiny ]

--> smuggler
co do mojego zdania o pismie, caly czas jest zmienne
wiesz ile moze sie wydarzyc w ciagu 24 h?? 7 dni?? 12 miesiecy?? 52 tygodni itp?
i takie jeszcze małe pytanie - czemu ty mnie cały czas kompromitujesz?? :D
fajnie ze bedziecie wracac do tej formy i masz racje z tym zeby nie bylo to z byt czesto
jak cos jest za czesto to sie ludzie nudza... proponuje (mam nadzieje ze moja propozycja zostanie rozpatrzona - tym saamym przyjeta :P) zeby takie AR było w numerach specjalnych (13 i jubileuszowe) czyli tylko 2x w roku, sadze, ze nikomu by sie to nie przejadlo :)
podobalo mi sie tez kiedys wypowiedz, takimi malymi literkami "Adwokata CDAction" spox byla

teraz twoja riposta...

09.05.2003
18:28
smile
[87]

Voytas_WRC [ Rajdowiec ]

Smuggler===> a z samej ciekawości skuszę się na cd-action i mam nadzieję, że mile mnie zaskoczycie recenzją "za 5 12" na temat Colin McRae rally 3 =]

PS. Ze mną jak z dzieckiem, pokażcie tylko jakąś rajdówkę na okładce i już się ślinię =]]]

09.05.2003
18:53
smile
[88]

slot5 [ Generaďż˝ ]

Sorry za wykrzykniki , myślałem ,że się z "Enerują"

09.05.2003
19:02
[89]

Vinny [ Konsul ]

postawili na ilosc a nie na jakosc

09.05.2003
19:06
[90]

trustno1 [ Born Again ]

czy ja sie w koncu dowiem - warto zainstalowac te scigalki z cda, czy nie?
p

09.05.2003
19:50
smile
[91]

Quicky [ Senator ]

Niestety jak widze CDA zmierza do tego, by zostac malym magazynem dolaczanym do duzego magazynu plytek. Szkoda, myslalem, ze moze jeszcze kiedys postawicie na czytanie. Pomimo, ze ostatnio jestem do tylu z grami, chetnie poczytalbym co tam nowego na horyzoncie, ale jak zwykle plytki sa powodem tego, ze CDA nie kupie. :/

09.05.2003
19:56
smile
[92]

ehhh [ Angel of Death ]

tego numery niestety nie kupie

09.05.2003
20:41
smile
[93]

bone_man [ Powered by ATI ]

Zawsze Was kupowalem, ale gazeta tak jakby troche gorsza sie zrobila - to zle (subiektywna ocena).
Zastanawiam sie nad kupnem tego numeru :/

09.05.2003
20:43
smile
[94]

Ravana [ Junior ]

to się nazywa reklama!

09.05.2003
20:55
[95]

Raziel [ Action Boy ]

:( 4 pelne wersje i 4 gry które mnie nie interesują (Hexen'a 2 przeszedlem ale niemaialbym ochoty powracać do tej gry)

Ale być może kupię, dla recenzji!! (i tutaj zdziwienie :O

09.05.2003
23:26
[96]

James_007 [ Face of Destiny ]

pamietam kiedys chyba na wakacjach 2000 wywalili takie hasło
" mniej czytania - wiecej grania"
chyba zapomnieli zakonczyc akcje... miala byc podobno tymczasowa... ;) widac troche sie przedluzyla ... na czas nieokreslony :D

09.05.2003
23:32
[97]

MOONSOL [ Konsul ]

smuggler ---> ja z innej beczki - czy macie problemy z serwerami, bo na serwerze cda wolf:et non stop się kiepści ??

09.05.2003
23:38
[98]

Azirafal [ Konsul ]

CDA nie lubię i nie kupuję, ale dla CC4 to dopuszczę się tego grzechu i chyba klasycznie i jak co roku przjdzie mi kupić tę gazetę acz nie bez bólu w sercu. :)

10.05.2003
09:33
smile
[99]

Darek21 [ gupek ]

ten numer kupie ale nie jestem zachwycony bo
a ) daliście dużo płytek bez OPAKOWANIA a na co mi tyle 1 miesiąc ok 2 miesiące ok ale smuggler sugerujesz że tak na dłużej :((((
b) stara objętość :((
c) co za dużo to nie zdrowo!!!!
3 gry na pewno odpale ale wątpie aby utrzymały się na moim twardzielu dłużej niż tydzień !!!

10.05.2003
09:33
[100]

Miniu [ Generaďż˝ ]

Musze sie przyznac ze nie rozumiem czemu ludzie wpisuje sie tu zeby tyko napisac ze "nie kupie/nie lubie CDA". Nabijanie postow?Czy jakas maniakalna psychoza?
Chyba tez niektorzy maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo liczba stron w CDA sie nie zmniejszyla. Nadal wynosi 148 stron (wiecej od SGK i chyba minimalnie wiecej od GS)

10.05.2003
09:37
[101]

Darek21 [ gupek ]

a ogółem numer ok ale za dużo płytek a za mało stron
smuggler może byście wprowadzili taką reformę 3 cd + 174 strony = 19zł-19.50zł??? wszyscy byliby zadowoleni!!
i ci co są za tym aby było więcej stron i ci co lubią cdki :))
oczywiście przedtem pasowałoby przeprowadzić jakąś ankietę czy coś ..

10.05.2003
09:40
[102]

Darek21 [ gupek ]

Miniu [ Konsul ]
a śgk kosztuje niecałe 6 złociszy!!! a ma 100 stron
gamestar ma 100 stron i dvd za 20 zł lub 3 cdza 18 zł tak więtaniej wychodzi CDA

10.05.2003
09:42
[103]

Miniu [ Generaďż˝ ]

Darek21 zgadzam sie z toba 3 cd + 174 strony to moim zdaniem rozwiazanie optymalne. Wlasciwie to nawet 2CD by starczyly.

Nikt nie klocil sie cene ale narzekali ze w CDa jest malo stron. Ja tylko napisalem ze i tak jest ich wiecej niz w tych dwoch czasopismach

10.05.2003
11:55
smile
[104]

James_007 [ Face of Destiny ]

to gdzie ta ankieta?? :D

11.05.2003
18:50
[105]

Marcin Lejman [ Patrycjusz ]

-->Darek21 -

GameStar ma 132 strony, nie 100, jak sugerujesz. Poza tym, policz strony do czytania - CDA ma w tej chwili dużo więcej reklam niż GS (niestety... :-)), więc liczba stron dla czytelników jest praktycznie identyczna - łatwo policzyć.

Pozdrawiam,

Marcin Lejman
GameStar

11.05.2003
18:57
smile
[106]

Paszczak [ Oaza Spokoju ]

Marcin Lejman---->Widzę że masz zasaniczą przewagę nad konkurencją: Ty w przeciwieństwie do Smugglera czuwasz też w weekendy :)

11.05.2003
19:28
smile
[107]

James_007 [ Face of Destiny ]

pewnie ma powiadomienie na SMS, a nie tak jak CromCa (czy jakos tak), że Szmugler musial do niego dzyndaac ;)

swoja troge nasz Marcinek ma racyje...

11.05.2003
19:32
[108]

xanat0s [ Wind of Change ]

W koncu dali jakies samochodowki, bede mial powod zeby odkurzyc kierownice :) A CDA i tak kupie, chocby nic w nim nie bylo :D

11.05.2003
21:55
[109]

Killboy [ Pretorianin ]

Tesh kupie CDA... bo nie mam wyboru, prenumerata :). Ostatnio coraz mniej gram więc pewnie nie będę dalej prenumerował...

11.05.2003
22:09
smile
[110]

Darek21 [ gupek ]

Marcin Lejman [ Patrycjusz ]
ten najnowszy numer czy zawsze bo czytałem że pierwszy numer miał 100 stron a drugi nie sprawdzałem :))
a liczba reklam ??
cda miało w tym numerze (majowym) ZAJĘTE CAŁKOWICIE 32 albo 33 strony czyli wychodzi 130 stron do poczytania :D
ale cena panie Marcinie bardziej się opłaca kupować cda ze 120 - 130 stronamiz reckami itp niż gamestara z 110 - 120 reckami itp. za 18..50 z 4 cd niż za 17.90 z 3 chyba żeby brać edycje dvd ...
Ale wy się pod względem reklam wyrównacie jeśli przetrwaciez 10 miesięcy...

11.05.2003
22:37
[111]

Chupacabra [ Senator ]

eetam, kupilem juz ostatni numer CDA i srednio bylo, nawet z rpgiem. A tago numeru nie kupie chyba, zobacze czy ktos ma i pozycze Hexena 2 i przypomne sobie dawne czasy jak to sie cielo nocami:)

11.05.2003
22:46
smile
[112]

@d@m [ ]

smuggler ----> Ja sie tak delikatnie przypomne.. i zapytam... jak tam sie maja moje recki? :) Miales poszukac ich po Wielkanocy....

12.05.2003
07:43
[113]

Musk2 [ Konsul ]

smuggler --> dzieeeeekkkkiiii ....
Wreszcie! Po paru miesiacach (od listopada) nareszcie "udalo" mi sie zaprenumerowac wasz miesiecznik! Juz mam na to sposob. Zamowienie nalezy wyslac co najmniej listem polecony - maile, zwykle listy to uderzanie grochem o sciane. Prawda? No ale nie mowie hop bo narazie tylko zaplacilem przelew a czy zobacze wogole CDAC w mojej skrzynce to juz chyba nikt nie wie...

Moze sie myle... ale chyba wam zalezy na prenumeratorach? W koncu macie pewny naklad i gotowke z gory wiec dlaczego to olewacie? Ja jestem uparty i czasem do bolu upierdliwy (no i chyba mi sie udalo), ale ilu mogliscie stracic potencjalnych czytelnikow w ten sposob? Zastanawial sie ktos nad tym?

12.05.2003
09:52
[114]

trustno1 [ Born Again ]

p
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
w!

ladnego póuscilem pawia na te dyskusje?
ponawiam tez pytanie - czy ktokolwiek wie cokolwiek o tych scigalkach z okladki?
p

12.05.2003
14:44
[115]

smuggler [ Patrycjusz ]

Marcin Lejman

Nie zapominajmy jednak o +16 stronach co jakis czas + MNOSTWA kacikow tematycznych na CDkach. Taki Action Mag - w kazdym jego numerze tekstow (objetosciowo) jest tyle samo co... w calym CDA! A tu przeciez jeszcze FPP Zone, Tawerna RPG itp. itd. Wiec do czytania jest naprawde sporo...
wiecej :)

12.05.2003
15:20
[116]

Marcin Lejman [ Patrycjusz ]

-->>Smuggler

Pożyjemy, zobaczymy :-) Wydaje mi się, że już niedługo możesz się lekko zdziwić, ale co ja będę wybiegał zbyt daleko w przyszłość... :-)

Pozdrawiam,

Marcin Lejman
GameStar

12.05.2003
16:08
smile
[117]

Dabster [ Byle do przodu... ]

Gdy czytajac post smugglera zobaczylem "A na tych 4 CD znajdziecie CZTERY pełne wersje gier" prawie uderzylem glowa w sufit ze szczescia. Ale, gdy zobaczylem opis tych pelnych wersji to spadlem tak, ze uderzylem glowa w podloge. W Hexena to moge jeszcze pograc ale zadna gra z pozostalej trojki nie wyladuje w moim cd-romie. Lepiej wyszloby, gdyby zamiast tych 3 gier dalibyscie jedna porzadna. Naprawde, teraz chlopaki nie popisaliscie sie. Moze to dlatego, iz przyzwyczailem sie do Falloutow, Unrealow i Vampirow (lepeszych gier w innych czasopismach nie wydadza jeszcze przez dlugii czas), ale teraz to klapa... Chociaz i tak kupie CD-ACTION. Musze jednak przyznacz, ze nie sprawi mi to czystej przyjemnosci jak dawniej. Teraz to juz jest tylko uzaleznienie :)

12.05.2003
16:10
[118]

smuggler [ Patrycjusz ]

Marcin Lejman

Ano - pozyjemy i zobaczymy.

12.05.2003
16:12
[119]

smuggler [ Patrycjusz ]

Dabster

Raz sie komus trafi na gust, raz nie. Gdybym wiedzial jak trafic wszystkim naraz - startowalbym do wyborow na prezydenta :). IMO CC4 - zajeb... gra. Tobie sie nie podoba - coz zrobic.
Moze za miesiac bedzie lepiej.

12.05.2003
16:16
[120]

Darek21 [ gupek ]

smuggler [ Patrycjusz ]
kiedy w końcu wyjdzie 15 czy 16???? maja???
Bo wolałbym 15
;)))

12.05.2003
21:40
smile
[121]

Dabster [ Byle do przodu... ]

smuggler -> Dobrze wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje. No dobra, CC moze sie jeszcze podobac. Kiedys nawet spedzilem kilka godzin nad jakas z czesci tej serii (niestety nie pamietam ktorej :)). Ale kazda gra moze znalezc swojego fana. Wedlug mnie po prostu mogliscie postarac sie lepiej (oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to nie Ty decydujesz co bedzie na plytkach a co nie). Ale nawet najlepszym zdarzaja sie wpadki ;) Ja tez popelnilem kilka bledow w swoim zyciu, a przeciez jestem doskonaly (no dobra, prawie doskonaly) :) Macie moje reozgrzeszenie. Idzcie i robcie to co robiliscie, czyli swietna gazet... auuuu! Nie tak mocno! Przepraszam, swietne czasopismo...

12.05.2003
21:47
[122]

Psycho_Mantis [ MGS Fan ]

Ciekawe czy HoMM4: Winds of War objedziecie ;-)
Bo niestety dodatki do Heroes 4 ciezko porownywac z tymi z Heroes 3 jesli chodzi o zawartosc... :-(

13.05.2003
18:45
smile
[123]

James_007 [ Face of Destiny ]

a czemu nie powiedzieliscie, ze w CDA sa skriny Wiedźmina??!!!

13.05.2003
19:31
[124]

M-Hunter [ The Jester Race ]

Marcin Lejman --> żes mu przygadał...
trustno1 --> Rage Rally to klon E-racera,a to drugie też coś podobnego. Obie gry to jakiś bardziew, nie warty czasu. No może w MGT można pograć, ale RR to już jakas taka tandeta. Zato H2 i CC4 są spox ;-)
PS. macie już swoje egzamplarze CDA ? Bo swój dostałem wczoraj ;-)
Musk2 --> Mi niektóre numerzy przychodziły z 1-2 tygodniowym opuźnieniem ;-( (chodzi o prenumerate)
Quicky --< Ale jest też ŚGK za jedyne 6 zł !!!

13.05.2003
19:35
smile
[125]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuggler--> Witam! Dziś popołudniu w mojej skrzynce wylądował naowy numer czasopisma. Ponieważ po to jest m. in. ten wątek więc od razu o dwóch rzeczach. Płytki od razu poszły w kąt jednak na chwilę zawiesiłam na nich oko. I cóż widzę, brak opakowań CD. Wydaje mi się, że mniej więcej rozumiem tę zmianę - w kińcu czterech CD nie da się upchnąć w jednym pudełku, a drugie trochę podnosi kszty - jednak jest to kolejna (maleńka) rzecz punktująca u mnie ujemnie pomysł z czterema CD. O tyle, o ile opakowania są przydatne tak, czy inaczej, a do tego bez problrmu mieszczą się w standardowych stojakach, o tyle takie tekturowe pudełko jest już mniej poręczne i mniej uniwersalne.
Druga rzecz, już stricte dotycząca pisma - oceny. Uażam, że rozbicie oceny głównej dodatkowo na audio/grafikę/grywalnośc jest trochę dzieleniem włosna na czworo. Jednak jeżeli tak zostanie to wielkiego, "ale" mieć nie będę, choć sensu w tym nie widzę za grosz. No i jeszcze nowa ramka na ocenę - wyględ ma jakiś taki industrialny, agresywny. Układ jesczez jak taki (pewnie kwestia przyzwyczajenia) ale te kolorki tła i licznika... Ne dałoby się zrobić czegoś trochę spokojniejszego w kolorze? Toto prawie wszędzie wystaje kolorystycznie z tekstu (jednak przeważnie tła nie są ciemne) i robi mało przyjemne wrażenie...

13.05.2003
19:40
[126]

M-Hunter [ The Jester Race ]

Luty Tur --> Co do tła to zgodzę się w 100%. w GS wszystko czyta się ładnie, na białym papierze, a od CDA czasami oczy bolą (jak się przeczyta połowę pisma gdzie wszystko jest ne czarnym tle)

13.05.2003
19:43
smile
[127]

temp2 [ Konsul ]

Czy ktos moglby mi zeskanowac artykul Win 98/XP na jednym HDD i wyslac na maila ??
Bede wdzieczny :)

13.05.2003
21:04
smile
[128]

Darek21 [ gupek ]

Boginka [ Pretorianin ]
a z numeru jesteś zadowolona??? ja musze czekać do piątku :((
hehe mam wyższy stopień od boginki:))

13.05.2003
21:59
smile
[129]

Boginka [ Sybarytka ]

Darek21--> Ciesz się waćpan ile wlezie, kiedyś się zrównamy, ja gaduła nie jestem.
Co do numeru - osobiście zadowolona jestem raczej średnio. Nie za bardzo mam na co się rzucać z radości - jest chyba jedna recenzja, którą przeczytam dla opinii w niej zawartej, a nie dla samej czynności czytania.Nie przypadły mi do gustu cztrey płyty CD, i kilka innych zmian, o których wyżej. Mimo wszystko jednak całość stoi na typowym poziomie, czyli tak na czwóreczkę (plus?) w belfrowskiej skali. Rewelacja to w każdym razie nie jest. Na marginesie - PP się moim egzemplarzem bardzo łagodnie nie obeszła...
Więcej coś powiem jak ukradkiem wyszarpnę czas na dogłębną lekturę, na razie było po łebkach.

13.05.2003
22:11
[130]

Darek21 [ gupek ]

Boginka [ Pretorianin ]
I się cieszę :))
Numer według twojej recenzji;) jest dobry a jaki według ciebie był NAjlepszy???
Jak dla mnie numer z 05/02 :)) zgadnij dlaczego...
Tylko by pozazdrościć prenumeratorom chociaż cdki rzeczywiście o jeden za dużo i bez opakowaia
Aha masz ten gadzecik bo podobno w prenumeracie nie ma czyli ja paszorzyt skorzystam ;))) kupując w kiosku

14.05.2003
08:15
[131]

smuggler [ Patrycjusz ]

Darek21  

>>>16.05


James_007  
a czemu nie powiedzieliscie, ze w CDA sa skriny Wiedźmina??!!!

>>>Po to zebys sie mile zaskoczyl przy lekturze :)


Boginka  
Smuggler--> Witam! Dziś popołudniu w mojej skrzynce wylądował naowy numer czasopisma. Ponieważ po to jest m. in. ten wątek więc od razu o dwóch rzeczach. Płytki od razu poszły w kąt jednak na chwilę zawiesiłam na nich oko. I cóż widzę, brak opakowań CD. Wydaje mi się, że mniej więcej rozumiem tę zmianę - w kińcu czterech CD nie da się upchnąć w jednym pudełku, a drugie trochę podnosi kszty - jednak jest to kolejna (maleńka) rzecz punktująca u mnie ujemnie pomysł z czterema CD.

>>>Coz...

O tyle, o ile opakowania są przydatne tak, czy inaczej, a do tego bez problrmu mieszczą się w standardowych stojakach, o tyle takie tekturowe pudełko jest już mniej poręczne i mniej uniwersalne.

>>>JA sobie po prostu przekladam do pudelek...


Druga rzecz, już stricte dotycząca pisma - oceny. Uażam, że rozbicie oceny głównej dodatkowo na audio/grafikę/grywalnośc jest trochę dzieleniem włosna na czworo.

>>>Tez tak uwazamy (patrz -> wstepniak). Ale czytelnicy stale i wciaz chca i chca... wiec w koncu wymusili na nas. Tym niemniej ja nadal uwazam, ze liczy sie tylko ocena koncowa, a te mniejsze sluza co najwyzej do pokazania na jakiej podstawie i czym sie kierujac autor dal taka a nie inna ocene. Np. w CHM4: audio - 1 (!), grywalnosc - 10 (!) [Ech ten Eld, lubi skrajnosci). Koncowa ocena wyraznie pokazuje, ze gdy grywalnosc dobra, to usterki graficzno/dzwiekowe sie nie licza...

No i jeszcze nowa ramka na ocenę - wyględ ma jakiś taki industrialny, agresywny.

>>>troszke wlasnie o to szlo, bo tamta byla taka mdla, bezplciwoa.


Układ jesczez jak taki (pewnie kwestia przyzwyczajenia) ale te kolorki tła i licznika...

>>>Testowalismy kilka zestawow kolorystycznych. I na sobie i na paru czytelnikach. I kolorowe i jednobarwne itd. No i wiekszosc stwierdzila, ze taki teczowy jest najlepszy.

Ne dałoby się zrobić czegoś trochę spokojniejszego w kolorze? Toto prawie wszędzie wystaje kolorystycznie z tekstu (jednak przeważnie tła nie są ciemne) i robi mało przyjemne wrażenie...

>>>Poniekad stopka ma sie wyrozniac z tla... Jest to ciut agresywne, fakt, ale takie czasy.

Asinus Asinorum


M-Hunter  [ Konsul ]      
Luty Tur --> Co do tła to zgodzę się w 100%. w GS wszystko czyta się ładnie, na białym papierze, a od CDA czasami oczy bolą (jak się przeczyta połowę pisma gdzie wszystko jest ne czarnym tle)

>>>Nie przesadzaj. Poza tym od pewnego czasu tla nie utrudniaja juz czytania - bardzo o to dbamy. Zas owe podlewy dodaja tekstowi, ze tak powiem - klimatu.


temp2 
Czy ktos moglby mi zeskanowac artykul Win 98/XP na jednym HDD i wyslac na maila ??
Bede wdzieczny :)

>>>Jak cie trzepne... :)

14.05.2003
13:42
[132]

Darek21 [ gupek ]

smuggler [ Patrycjusz ]
a prenumeratorzy już amją :((

14.05.2003
14:10
smile
[133]

Boginka [ Sybarytka ]

Darek21--> Prenumeratorzy nie zawsze mają przed premierą. Poza tym - coś im się od życia należy za kredyt konsumenckiego zaufania dla pisma. W mojej opini najlepszy był numer 4/99 - od niego zaczęłam, a na dodatek dostałam go za darmo. ;-)
Smuggler--> Widać mam spaczoną esterykę, no nic, przygotuję sobie najwyżej jakąś zasłonkę na stopkę.

14.05.2003
14:14
[134]

Darek21 [ gupek ]

boginka
ZAWSZE???
nie wierze :))
niektórzy dostają z opóźnieniem dlatego JA się wstrzymuje przed prenumeratą :((
ps szybko mnie nie dogonisz :))
jak ty będziesz miała 500 postów to ja już będę miał 800-900 postów :))

14.05.2003
14:42
smile
[135]

Kruk [ In Flames ]

pasi

14.05.2003
16:41
[136]

Stranger__GOL [ Konsul ]

Oj, troche kiepskawe te pelne wersje. Mnie pewnie spasuje tylko CC4. Ciekawe skad ten pomysl na dolozenie czwartego CD, chyba sie domyslam :-)

14.05.2003
17:11
smile
[137]

Boginka [ Sybarytka ]

Darek21--> Tego "nie" chyba tam przed zawsze nie zauważyłeś.
Smuggler--> Mały błąd w recenzji Gun Metal, w ramce o przeciwnikach - opis Ground Tanks. Ostatanie zdanie skopiowało wam się z informacjii o piechocie, bo ni z gruszki, ni z pietruszki wyskakujecie z Powersuit - ciężką peichotą.
Czy ty tylko u mnie wasza strona kiepsko działa? Na forum dostaję się średnio co drugi raz, a jedno na dziesięć ładowań strony głównej kończy się wyświetleniem "pięknego" tekstu o javascripcie.

15.05.2003
07:56
[138]

smuggler [ Patrycjusz ]

Boginka

Smuggler--> Mały błąd w recenzji Gun Metal, w ramce o przeciwnikach - opis Ground Tanks. Ostatanie zdanie skopiowało wam się z informacjii o piechocie, bo ni z gruszki, ni z pietruszki wyskakujecie z Powersuit - ciężką peichotą.

>>>Ech, cocby czlowiek stawal na glowie, zawsze cos wskoczy...

Czy ty tylko u mnie wasza strona kiepsko działa? Na forum dostaję się średnio co drugi raz, a jedno na dziesięć ładowań strony głównej kończy się wyświetleniem "pięknego" tekstu o javascripcie.

>>>troszke nam strona nie wytrzymuje naporu chetnych ale pracujemy nad tym i wkrotce problemy powinny stac sie historia.

16.05.2003
11:19
[139]

smuggler [ Patrycjusz ]

No i juz CDA jest w sprzedazy :)

16.05.2003
11:21
[140]

Garbizaur [ CLS ]

Może go kupie skoro są aż 4 cedeki. CDA rządzi!

16.05.2003
12:03
smile
[141]

koxbox [ ]

Hmmm...

16.05.2003
12:53
[142]

Darek21 [ gupek ]

kupiłem i najbardzieej się zawiodłem na midnight gt nuudne i WSZYSTKO statyczne rage rally zainstaluje później a close combat 4 jest baaaardzo dobre tylko 2d grafa i MUSZE przeczytać instrukcje....
Ogółęm numer ok tylko szkoda mi tego cdka z mightingiem i Rage Rally...

16.05.2003
13:20
smile
[143]

Kompoholik [ Designed by AI ]

właśnie szukam tej sakramenckiej dwudziestki i wybywam do kiosku :)

16.05.2003
13:48
smile
[144]

Boginka [ Sybarytka ]

Smuggler--> Ponieważ wczoraj skończyłam czytać to jeszcze jedna rzecz:
W wywiadzie o Syberii 2 zgubiło wam się jedno rozgraniczenie wypowiedzi i wyszło tak, jakby Imć Sokal odpowiedł na jedno pytanie, potem zadawał sobie następne i na nie również odpowiadał.

16.05.2003
14:50
[145]

smuggler [ Patrycjusz ]

Boginka

Problem w tym, ze autor jest spoza redakcji i tym samym nie moze spojrzec na tekst "Panskim okiem", ktore konia tuczy.
Wiadomo, ze i korekta patrzy i ja i jeszcze ktos - ale co autor to autor, on zawsze dostrzeze kazdy babolek, ktory kto inny przeoczy.

16.05.2003
15:05
[146]

M-Hunter [ The Jester Race ]

smuggler --> Mam pytanie : Dlaczego Daliście MGT i RR ??? Przecierz te gry są słabe, a wiem jak dużo kosztuje licencja na wydawanie gier. Więc po co traciliście kasę ?

16.05.2003
15:08
smile
[147]

-27fps- [ Konsul ]

qrde kiedyś jak się nie miało net'u to się kupowało wszystkie numersy CDA (mój pierwszy to taki czarny ze znakiem uwaga ---> Q3Arena of coz, chyba z 99 roku - nie chce miu się go szukać teraz) a teraz to tylko czasami... żeby sobie przypomnieć jak pachnie ta gazetka i odczuć te chwile namacalnej przyjemności (bez skojarzeń ;P

16.05.2003
15:40
[148]

smuggler [ Patrycjusz ]

M-Hunter

A wiesz co to znaczy "sprzedaz wiazana" ew. "zakup pakietu"? :)

16.05.2003
18:25
[149]

EMP [ Centurion ]

Kupiłem ten numer CDA ze względu na CC4 - zawsze chciałem w to pograć. Hexen2 - grałem w I więc z sentymentu może zagram, wyścigi - dostanie kumpel. Artykuły - z nich dowiem sie o nowościach pare recenzji też poczytam. Jestem fanem gier strategicznych ale mocno realistycznych. Niestety mało ich na rynku więc bardzo rzadko są opisywane w CDA. Co do ich recenzji - bardzo pobieżne dla mnie ale ... aby dobrze zrecenzować np. Combat Mission BB potrzebaby ok 15 stron co oczywiście jest niemożliwe . I ja to rozumiem. Traktuję CDA jako pismo które zwraca uwagę na pewne tytuły - jeśli coś mnie zainteresuje to szukam dalej informacji w internecie. Oceny gier - nie rozumiem ludzi którzy wściekają się bo gra X dostała taką ocenę a gra Y słabszą a przecież Y lepsza od X. To kwestia gustu czytelnika i oceniających. Dlatego oceny powinny być traktowane orientacyjnie. A wściekać się że ktoś w redakcji ma inne zdanie niż moje w kwestji mojej ulubionej gierki ? Szkoda na to czasu.
Za dużo płyt - pamiętam te czasy kiedy w Polsce miesięcznie recenzji gier ukazywało się w różnych gazetach razem z 6 - 8 stron. Dostajecie w miarę tanio gazetę + 4 płyty o co chodzi? Że lepiej więcej artykułów ? Człowieku jeśli chcesz czytać to książkę sobie kup albo Nową Fantastykę czy SF. Następny CDA kupię gdy dołączona do niego będzie jakaś fajna stara lub lekko stara gierka. Nie kupię CDA dla artykułów bo lektura czasopism o grach to nie moje hobby ale nie mam o to żalu do CDA, tak jak nie mam żalu o to że nie czytam z wypiekami na twarzy "Działkowicza" do redakcji tego pisma. W sumie dobrze że jest coś takiego jak CDA na rynku.

16.05.2003
18:54
[150]

Sandro [ Wymiatacz ]

Smuggie, przez to wasze pudełko na CD mi się jedna płyta zrysowała. Na szczęście były to wyścigi, a nie przepadam za tym gatunkiem.

A SLip miał chyba kiepski dzień, bo ostro zjechał demo Postala 2. Tymczasem mnie rajcuje odcinanie szpadlem łbów! Suuuper giera;-).

A tobie się podoba Postal 2, Smuggler?

16.05.2003
19:15
[151]

DMR [ Centurion ]

czerwcowy numer, a nie ma np. gta vice city, dema thps4.......

a chociaz dodatek do tego hexena 2 byscie dali........

16.05.2003
20:17
[152]

Darek21 [ gupek ]

numer bardzo dobry szczególnie hexen2 wywiad i cc4 action redaction,mag itp. ale płytkami z wyścigami miałem zamiar PRZEZ OKNO RZUCIĆ!! jak mogliście dać taki kicz!!!???
sorry ale tylko tak mogę zrecenzować wyścigi wszystko statyczne ZAWSZE wpadną w poślizg na MAŁYM zakręcie ale numer baaaaaardzo dobry pozatym...

17.05.2003
17:03
smile
[153]

Kompoholik [ Designed by AI ]

z pełnych wersji do gustu przypadło mi tylko Close Combat 4 (no i Hexen, ale w to grałem już dawno temu :)). sam numer jest rewelacyjny, lekko zmieniona oprawa graficzna wyszła Wam zdecydowanie na dobre - widać, że idziecie do przodu, myśląc o przyszłości (no i nie zauważyłem na początku żadnej zmiany w logo :)). wszystkie texty są doskonałe i każdy, bez wyjątku, mnie zainteresował i gdy tylko znajdę chwilę czasu biorę się za czytanie nowego CDA od deski do deski (narazie przeczytałem tylko wstępniak, reckę CM4, AR no i FPP Zone (bo SLip mnie zaciekawił tym tytułem - w pełni się z nim zgadzam co do Postal 2. gra jest po prostu beznadziejna)). bardzo też spodobał mi się sposób pakowania płytek, oby częściej takie zabiegi miały miejsce w CDA :). cieszę się również z powrotu do starej wersji GameWalkera (co prawda od następnego numeru) i z nowej stopki info (ta rządzi na całej linii). imho niepotrzebne są oceny cząstkowe (audio, video, grywalność), bo w ten sposób za bardzo upodabniacie się do ŚGK - jeszcze dojdzie do tego, że będą wieśniackie oceny słowne (w stylu 'niezła jazda'... buahah). dla mnie te wszystkie zmiany są zmianami na lepsze i oby więcej takich zmian :). CD-Action jest bezkonkurencyjnie najlepszym czasopismem o grach komputerowym (daleko w tyle czają się ŚGK i GS :)). Te 18.50zł zdecydowanie nie jest kwotą wyrzuconą w błoto.

17.05.2003
17:08
[154]

Darek21 [ gupek ]

ludzie graliście w mighting racing i rage rally jak tam???
mi się zupełnie nie podobały...

17.05.2003
17:11
smile
[155]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Darek21
no cóż, ja tam fanem wyścigów nie jestem więc za bardzo mi się nie podobały, ale kilka miłych chwil przy nich spędziłem. Za to Close Combat wymiata :). (nie tak bardzo jak Vampire, ale jednak ;))

18.05.2003
20:15
smile
[156]

Misiolo [ Generaďż˝ ]

smuggler ---> Jeżeli jeszcze zaglądasz do tego wątku to mam pewną sugestię dotyczącą bonusów na CD. Czy nie możnaby zrobić instalatora wszystkich bonusów za jednym razem?. Ja zawsze wszystkie instaluję a potem najwyżej wyrzucam i takie instalowanie po kolei jest trochę męczące. A już totalnie odjazdowo :) by było gdyby był instalator w którym możnaby wybrać bonusy które chciałoby się zainstalować. Być może sam kiedyś zrobię takie coś, ale na pewno nie w najbliższym czasie ze względu na brak czasu (koniec roku szkolnego, poprawianie ocen...:P). I tutaj apel(prośba) do fanów i czytelników CDA, którzy bawią się w takie rzeczy o wykonanie takiego instalatora. Myślę, że nie tylko mi ułatwiłby życie i instalowanie bonusów:). Z góry dzięki wszystkim!!!

18.05.2003
20:41
smile
[157]

fifalk [ fifalkowiec ]

mam taka propozycje - half-life to juz dziadek, wychodzi niedlugo nowa czesc.... dajcie tego dziadka w cda :-)

19.05.2003
08:21
[158]

smuggler [ Patrycjusz ]

EMP  
Co do ich recenzji - bardzo pobieżne dla mnie ale ... aby dobrze zrecenzować np. Combat Mission BB potrzebaby ok 15 stron co oczywiście jest niemożliwe .
I ja to rozumiem. Traktuję CDA jako pismo które zwraca uwagę na pewne tytuły

>>>Byla tu nawet kiedys strrrrrrrraszna dyskusja pomiedzy fanami CMBB na temat tej wlasnei recenzji. Oni nie dostrzeglu tego co ty..

DMR  [ Junior ]   Gadu-Gadu: 2724550   https://www.wutangworld.com
czerwcowy numer, a nie ma np. gta vice city, dema thps4.......

>>>Dlagtego, ze demo pojawilo sie 12.05, a GTA bodaj 18.05 - podczas gdy pismo mialo pojawic sie w kioskach 16.05, a cykl wydawniczy nieco trwa. Czy to cos wyjasnia?


Kompoholik  

imho niepotrzebne są oceny cząstkowe (audio, video, grywalność),

>>>Vox Populi, vox Dei - patrz wstepniak.


Misiolo  
smuggler ---> Jeżeli jeszcze zaglądasz do tego wątku to mam pewną sugestię dotyczącą bonusów na CD. Czy nie możnaby zrobić instalatora wszystkich bonusów za jednym razem?. Ja zawsze wszystkie instaluję a potem najwyżej wyrzucam i takie instalowanie po kolei jest trochę męczące.

>>>Nic nie poradze, kiedys B1 i B2 byly w kupie, to ludzie pyszczyli, ze jak chca pare ikon albo trainer, to po @#$$ maja instalowac xx MB?


fifalk  [fifalkowiec]   Gadu-Gadu: 1945311   
mam taka propozycje - half-life to juz dziadek, wychodzi niedlugo nowa czesc.... dajcie tego dziadka w cda :-)

>>>No pppeeeeeeeeeeeewnie. Prodicenci az piszcza, zebysmy to wrzucili, a my krecimy nosam "eee, taki staroc, malo znany, niepopularny... eeee"... :)

19.05.2003
08:29
smile
[159]

Lawrence z Arabii [ Pretorianin ]

smuggler czy można liczyć w najbliższym czasie na jakąś grę w arabskiej wersji jezykowej ?

19.05.2003
11:19
[160]

smuggler [ Patrycjusz ]

Fifalk

A moze byc Domm3 zamiast HF? :)))

19.05.2003
14:30
[161]

Darek21 [ gupek ]

fifalk
jeszcze kontera :))
smuggler
pomyślcie jak by wam sprzedarz wzrosła jakbyście zrobili coś takiego:
Half Life
dobra gra np crpg, !żadnych piłek kopanych oprócz fify!!!
jeżeli macie 4 cd to średnia gra z ładną grafą i mająca w miare dobrą opinię u graczy!!
CS na płycie z demkami lub Halfem
wtedy przyrost nakład o conajmniej 10% 15% by wzrosła ilość sprzedanych egzemplarzy :))

19.05.2003
14:36
[162]

dHq [ Konsul ]

Darek21 ---> Takie propozycje już były , ale bez odzewu :(

19.05.2003
15:38
smile
[163]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

A ja to nadal kupuję i nawet usiłuję czytać. Ostatnio, ponieważ zmodernizowałem sprzet zainteresował mnie artykuł o kartach graficznych NVidii. W 6 numerze porównanie FX5200 i flagowych kart NVidii oraz ATI. Ciekawe myślę sobie jak wypada w testach CDA moje FX5600. No i widzę, że strzeliłem byka, bo osiągniecia FX5600 czy nawet 5800 są identyczne jak FX5200 - wystarczy porównać tabelki. A ja głupek przepłaciłem, dobrze, że nie naciąłem się na Fx5800 lub nie daj bóg na Radeona 5700. Dobrze, że CDA ma tak wysoko kompetemtny dział techniczny, wyśmienitego sekretarza redakci, genialną korektę no i wiernych czytelników.
Wszystkiego najlepszego.

19.05.2003
15:44
[164]

Darek21 [ gupek ]

Mr.Kalgan [Gold Dragon]
przepłaciłęś???
GF FX 5200 128 mb jest tak jak 64 mb słabego GF 4 ti 4600:)
GF FX 5600
jest ok
A f fx 5800 jest spokko
a fx 5900 jest nie do pobicia w cieniowaniu :))

19.05.2003
15:51
[165]

smuggler [ Patrycjusz ]

Mr Kalgan

...zapomniales jeszcze dodac "i tak wspanialnych, perfekcyjnych czytelnikow"

Jest takei rosyjskie powiedzonko "dajcie mi czlowieka, a ja juz na niego paragraf znajde" ew. "jak chcesz uderzyc psa, kij zawsze sie znajdzie"...


dHQ i Darek 21
Odzewu nie ma, bo pisalem juz WIELE razy, ze a) wiele firm w ogole nie chce sprzedawac swoich geir na cover cd; b) a ceny niektorych gier sa kosmiczno-zaporowe i po prostu nie ma szansy by je kupic - chyba zeby do ceny CDA dopisac 1 na poczatku...

19.05.2003
15:58
[166]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Darek21---->>> Prezentowane w CDA wyniki w 3D markach niestety przeczą temu co piszesz.
Smuggler --->>> Błędy każdemu się trafiają (w krótkim poście narobiłem lierówek co niemiara), fakt, ale nie moglibyście nad tym popracować?

19.05.2003
17:18
[167]

smuggler [ Patrycjusz ]

Mr Kalgan

Chyba oczywistym jest, ze stajemy na glowach by bylo ich jak najmniej. Ale, niestety, bledy sa jak karaluchy. Nie wytepisz d konca. Albo worek po mace - ile bys nie trzepal, to i tak sypie sie z niego maka...

19.05.2003
17:30
smile
[168]

Kompoholik [ Designed by AI ]

Smuggler

Vox Populi, vox Dei - patrz wstepniak.

*** quod homines, tot sententiae - to było tylko moja opinia na ten temat :)) ***

19.05.2003
17:41
[169]

tomek4 [ Centurion ]

Co do testów sprzętu mam jedno zastrzeżenie - nie testujcie np. Radeona 9700 za pomocą Quake3 czy nawet
3DMarka innego niz 2003. Taki wynik nie jest wogole przyszlosciowy, bo nie jest istotne, czy przy obsludze starych gier
osiagamy 150 czy 200fps. Jak ktoś kupuje Radeona 9700 Pro, to bardzije jest mu potrzebna wiedza odnośnie
szybkości w renderingu z użyciem najnowszych shaderów, z całkowicie deformowalną geometrią - to jest miarodajny test. Teoretycznie pewnego dnia może się okazać, że Geforce 8 jest wolniejszy w Quake III niż Voodoo II, gdyż mu utną zabytkowe funkcje, a wtedy takie testowanie jest do bani.

Co do dyskusji o tym, że Geforce FX jest wolny. No jasne że jest wolny w grach, które renderują 8 przebiegów i próją ostro procka, gdyż były robione na Geforce 2. Na takim FX wszystko będzie zaprogramowane shaderami i zrobi się w jednym przebiegu, a procesor będzie miał Hawaje - i dopiero wtedy Geforce FX pokaże swoja moc.

Także mój apel: bierzcie takie rzeczy pod bardziej uwagę(bo np. Codecreatures stosujecie, ale nie akcentujecie tak bardzo wagi wyników)

19.05.2003
17:54
[170]

smuggler [ Patrycjusz ]

Tomek4
Oki doki, przekaze ludziom od sprzetu

19.05.2003
18:01
[171]

tomek4 [ Centurion ]

Jeszcze tylko w ramach łapania baboli kwiatek z ostatniego numeru(bo ogólnie pisemko jest naprawdę niezłe): Show Must Go On to Freddie Mercury śpiewał, a nie nie_pamiętam_kto_bo_nie_mam_cda_pod_ręką

19.05.2003
18:40
[172]

tomek4 [ Centurion ]

Uratuje ten wątek przed wypadnieciem poza nawias!

19.05.2003
19:23
[173]

tomek4 [ Centurion ]

kolejna obrona przed degradacja - moze jakis medal?

19.05.2003
19:47
[174]

smuggler [ Patrycjusz ]

TOmek 4

1. Nie wyglupiaj sie z tym dopisywaniem dla dopiywania, bo w koncu moderator da ci bana.

2. Mecury spiewal utwor zatytulowany "Show must go on".
Ale gwarantuje ci, ze baaaardzo wielu wykonawcow tez mialo w swoim repertuarze piosenki, w ktorycgh wystepowala ta FRAZA. W tym Roger Waters.

19.05.2003
19:52
[175]

Darek21 [ gupek ]

daj spokój z tymi obronami jak ktoś będzie chciał napisać to i ak napisze!

21.05.2003
20:15
smile
[176]

WOCIEH [ wojcieh ]

Smuggler --> Tłumaczcie się:
https://wiem.onet.pl/wiem/004e3a.html - jeleń Elda

A kilka dni temu we Wrocku (to miasto rządzi!) widziałem "Zibi Trans" - czżbyście działali na dwa fronty? Zibi ma firmę przewozową, a ELD to zoolog lu co gorsza jeleń?

21.05.2003
20:50
[177]

M-Hunter [ The Jester Race ]

I tam smugg straciłeś jednego czytalnika :d Już nie dam wam zarobić kasy !!! Nie !!! Myślicie ze skłonicie mnie do kupna badziewnymi grami ? Nieee......... nie myślcie tak bo was mózgi zabolą.
(Hexnen CC4 jeszcze ujdzie ale reszta... a pozatuym lepiej dać 200 stron z 2 cd)

22.05.2003
07:53
[178]

smuggler [ Patrycjusz ]

M-Hunter
Nie do konca pojmuje logike twej wypowiedzi (stron nie ubylo, za dodatkowy CD nie placisz), dwie dobre gry, co sam przyznajesz... No ale twoja wola, twoja kasa. Przyjmuje do wiadomosci, zycze znalezienia pisma, ktore cie usatysfakcjonuje.

22.05.2003
09:00
smile
[179]

Marek z Lechem [ Konsul ]

Smuggler---> A Gamestar >:)? Ja nie kupiłem ostatniego CDA, jakoś sporo tych płyt i oproocz tych wszystkich bonosoow nic ciekawszego tam raczej nie znajde, no sorry ale nie będe wydawał kase tylko poto aby sobie poczytać

...Troche za dużo tych płyt...



22.05.2003
13:16
[180]

tomek4 [ Centurion ]

"Show Must Go On" ---> czytając CDA miałem wrażenie, że chodzi o tytuł utworu, a nie o cytat. Przyznaje się bez bicia że nie miałem pojęcia, iż Roger Waters też tak śpiewał.

A co do nabijania postów - sprawdziłem, to co chciałem - działa i już jestem grzeczny:)

22.05.2003
14:13
[181]

smuggler [ Patrycjusz ]

Marek z Lechem

Jak juz mowilem - na co wydacie kase, to jest tylko i wylacznie wasza sprawa...

23.05.2003
21:45
smile
[182]

robalxp [ Chor��y ]

Ten numer CDA to porażka pod wzgledem pełnych wersji gier dwie ścigalki strategia też taka nijaka jedyne co było dobre to jeszcze Hexen II . Teksty wporzadku, duzo ciekawych girek, troche wiecej o sprzecie. W sumie gdyby nie te pelne wersje byłoby ciekawie.

01.06.2003
19:21
[183]

Darek21 [ gupek ]

te ściganki to dla mnie syf!!!
jeszcze raz pytanie do smugglera
jak mogliście takie coś dać?????????????????????????????????

02.06.2003
12:03
[184]

smuggler [ Patrycjusz ]

Darek 21

Wiem, ze ci sie to w glowie nie miesci - ale co dla ciebie jest syfem, nie musi byc syfem dla kogos innego. A na pytanie "jak mogliscie takie cos dac?" odpowiedz jest prosta - "bo!". :)

I wyluzuj, bo ci zylka z zalu w koncu peknie ;)

02.06.2003
15:33
[185]

Darek21 [ gupek ]

smuggler
to znajdź mi 5(!!) osób którymta gra się podobała ok??? bo ja mało płytki przez okno nie wywaliłem!!
wnerwiony działkowicz ok
ale te ściganki nawet nie są śmieszne!!!

02.06.2003
15:52
smile
[186]

Tyrone [ Generaďż˝ ]

nom tez nie zagralem...moze dlatego ze w tym czasie zakupilem Toca rd...? kto wie

03.06.2003
08:08
[187]

smuggler [ Patrycjusz ]

Darek 21

Wystarczy zobaczyc ile wynikow przyszlo na konkurs na najlepszy czas.

03.06.2003
15:31
[188]

Ame_ [ Generaďż˝ ]

Smuggler, a moja prosba 'o jakakolwiek odpowiedz' chyba zostala pominieta.
coz.. ok, rozumiem. masa pracy

pozdrawiam więc

Aneta

03.06.2003
19:37
[189]

34io [ Konsul ]

to wy ten wątek jeszcze męczycie

03.06.2003
19:58
[190]

Kruk [ In Flames ]

W następnym numerze ponoć w pełnej wersji ma być gra SAGA :P

03.06.2003
21:04
[191]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

W ostatnim czasie zapoznałem się z różnymi pismami o grach... Gamestarem, CDA, ŚGK. Najlepszy jest IMO Świat Gier Komputerowych. Tani, bez płytek ze śmieciem, dobre recki, tematy okołogrowe też są. Gdyby Arenę On-Line zamienić na coś pożytecznego byłby jeszcze lepszy.

03.06.2003
21:40
[192]

Darek21 [ gupek ]


gladius [ Generał ]
wedługmnie najlepsze jest
1 cda 8pkt
2 śgk 7pkt
na możliwych 10 obydwa kupuje :))

04.06.2003
09:12
[193]

smuggler [ Patrycjusz ]

Ame_  [ Pretorianin ]      https://www.aneta.glt.pl
Smuggler, a moja prosba 'o jakakolwiek odpowiedz' chyba zostala pominieta.
coz.. ok, rozumiem. masa pracy


>>>bez urazy ale nie widzialem pytania - mozesz je powtorzyc?

04.06.2003
09:42
[194]

moussad [ la kretino maximale ]

powiem tak:
jak by było bez aż tylu cd,to bym kupił

04.06.2003
09:46
[195]

moussad [ la kretino maximale ]

właśnie,
Więcej stron,mniej cd,rozumiem że pisanie nie jest takie łatwe ale w końcu każdy musi pracować ,no nie?

04.06.2003
10:33
smile
[196]

legrooch [ Legend ]

sugglerku, kiedy się można spodziewać zapowiedzi?

04.06.2003
10:34
smile
[197]

legrooch [ Legend ]

Przepraszam i się poprawiam:
smugglerku, kiedy się zaprezentujecie z wydaniem lipcowym?

04.06.2003
10:43
[198]

smuggler [ Patrycjusz ]

Moussad

Zatem - paradoksalnie - kupujesz CD... dla CD. Tzn. skoro to, ze przybylo CD odstrecza cie od zakupu... :)

Legrooch
Mysle, ze w poniedzialek, 9.06. Ale moze ciut szybciej?

04.06.2003
16:17
[199]

Ame_ [ Generaďż˝ ]

smuggler, chodzilo o mail. sle jeszcze raz, kopię.
dobrego dnia wszystkim


Aneta

05.06.2003
08:41
smile
[200]

Marek z Lechem [ Konsul ]

SMG--> I to jush drugi raz ci sie zdarzylo. I jeszcze raz: Nie kupuje CDA dla CD ale CD to w sumie spora część pisma. I trudno byloby olewać to co na nich sie znajduje. I jeszcze jedno, skoro te CD są tak nie istotne to dlaczego je dajecie? Aby podnieść cene pisma? Zapodać wielkie logo 4CD 4PELNE WERSJE?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.