GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jutro jadę na giełdę jaką karte graficzną mam kupić POMOCY!!

03.05.2003
22:37
[1]

Suka [ Centurion ]

Jutro jadę na giełdę jaką karte graficzną mam kupić POMOCY!!

Chcę sobie kupić jakąś fajną karte graficzną do dyspizycji mam 400 zł tylko mam dylemat jaką kartę wybrać?
Myślałem o Radeonach potem o GeForce 4 ludzie szukam fachowej porady!!
Karta jest mi potrzebna jedynie do gier piszcie co byście kupili na moim miejscu bo tak bardzo to ja się na tym nieznam więc proszę naprawdę o POMOC!!

03.05.2003
22:42
[2]

kakoon [ Generaďż˝ ]

o ile ja sie orientuje - to poamietaj zeby nie kupowac niczego ze znaczkiem mx....

03.05.2003
22:43
smile
[3]

mruwek [ da ANT ]

radek 9100 pro!

03.05.2003
22:45
smile
[4]

dragstar [ Konsul ]

Polecam GF 3 Ti 200 -na gieldzie powinienes znalezc za 400.No chyba ze wolisz Radeona ale to juz Ci musi poradzic ktos inny bo ja bazuje na nVidii.

03.05.2003
23:10
[5]

minius [ Generaďż˝ ]

Jeśli masz wybierać grafę pomiędzy GeeForce a ATI to wybierz ATI. Za tą samą cenę będziesz miał kartę obsługującą dużo więcej rozkazów obróbki obrazu (choćby pixel shader , vertex shader), patrząc na efekty choćby wyświetlanej wody, sam się przekonasz, że to porównanie dnia do nocy. Poza tym ATI od początku stosowania wyjść TV wykorzystywał dużo bardziej zaawansowaną technologię obróbki obrazu na TV, do której Nvidii niestety daleko.

Nie piszę tutaj jako fan kart ATI lecz jako user posiadający 2 komutery, gdzie na jednym mam zamontowane ATI, a na drugim GeeFirce.

03.05.2003
23:15
[6]

Kamil_Wrona [ Konsul ]

ja uwazam ze powinienes poczekac az bedziesz mial 500zl i kup pozadna karte na ktorej wszystko chodzi jak zyleta Redeon 9500 pro

03.05.2003
23:23
[7]

minius [ Generaďż˝ ]

Kamil_Wrona ---> Jeśli masz takie chody żeby za 500 zł dostać gdzieś Radeona 9500 pro, to ja chętnie od Ciebie kupię od razu hurt. Poważnie.

04.05.2003
00:32
[8]

dragstar [ Konsul ]

Racja bedziesz miał wszystko to co napisał w poście--- minius--.Dodatkowo jak bedziesz miał choc troche pecha to dojdzie Ci jeszcze kilka problemów ale to przeciez nie jest kłopot...z wszystkim sie prędzej czy pozniej uporasz....

04.05.2003
00:56
smile
[9]

Atreus [ Senator ]

Jeśli chcesz piękną i płynną grafikę - weź Radeona

Jeśli chcesz by wszystkie gry ci chodziły bez problemu - weź GeForce

To jest żartobliwy post, nie chcę tu wszczynać kłótni! :)

04.05.2003
00:57
[10]

donzoolo [ Senator ]

GF 3 Ti 128 mb, ja ja mam i jest zajebista:) i niedroga:)

04.05.2003
00:57
[11]

minius [ Generaďż˝ ]

dragstar --->
1. DirectX 9.0 jest pisany pod ATI, jeśli więc mogą się zdarzyć problemy z DirectX to prędzej w stosunku do NVidii, choć osobiście uważam, że i z GeeForce nie będzie kłopotów.
2. Microsoft podpisał umowę stałej współpracy z ATI, nie zaś z NVidią. To również świadczy, że współpraca Microsoftowych systemów będzie w 100% kompatybilna w szczególności z produktami ATI.
3. System Windows działa na zasadzie unifikacji sterowników i DirectX z aplikacjami (m.in. grami) więc nie widzę tu problemów jakie Ty próbujesz wmówić, nie podając choćby jednego przykładu. Więc Twój sarkazm jest bardziej wyrazem uprzedzeń niż faktów.

04.05.2003
02:15
[12]

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]

na temat kart graficznych zawsze sa bardzo podzielone zdania...

04.05.2003
07:26
[13]

mikmac [ Senator ]

minius -->
specjalnie nie wspomniales o sterownikach przygotowywanych przez producenta.
A tutaj ATi lezy i kwiczy. Do wersji podajze 3.0 to byla padaka. Wiele gier w momencie powstania wygladalo zalosnie na ATi. Owszem teraz to sie juz zmienilo, ale nie do konca. Czy do MGS2 wyszedl juz PATCH dzieku ktoremu da sie normalnie grac na ATi ??? Bo do tej pory na ATi MGS2 wygladal gorzej niz na Commodore !!!!!!
Takie rzeczy nie sa czesto ale sie zdarzaja. Nie slyszalem o takich wpdakach Nvidii.
A gwoli scisclosci karty w tym przedziale cenowym obsluguje IDENTYCZNE efekty wiec nie gadaj o jakis dodatkowych bajerkach bo to wierutna bzdura.
Zgodze sie jedynie ze w tej samej cenie ATi moze byc minimalnie szybsze - ok 10%.

04.05.2003
09:05
smile
[14]

dragstar [ Konsul ]

minius-----czy ja wspominałem cos o problemach z directemX 9.0 albo niekompatybilnoscia z Microsoftem?Po za tym nie probuje nic wmowic na temat problemow z radeonem.Gosciu kupuje karte a jak sam pisze nie bardzo sie na tym zna wiec jesli bedzie mial jakies problemy z Radkiem to chociaz mozna sobie z nimi poradzic -- moze miec z tym kłopoty.A aby sie przekonac ze takie problemy są wystarczy przejzec kilka stron gdzie na forum sie o tym pisze. I niestety 90 % problemow z kartami grafiki dotyczy wlasnie Radeonow.Jak juz wspomniałem nie oceniam zle kart Ati bo sam takiej nie mam ani nie miałem.Wyciagam wnioski tylko z tego co czytam.I przestan mi tu pisac o sarkazmie bo chyba nie dokonca dociera do Ciebie to co piszę.

04.05.2003
12:21
[15]

Dagger [ Legend ]

Tak apropos generalizowania i ilosci watków - przejrzyj sobie watki na temat problemów z TV outem na kartach NVidii

Tak sie tym zasugerowałem ze to robota na conajmniej 2 h - a okazało sie ze trzeba podłaczyc jeden kabelek SVHS i wszystko działa - nie potrzeba dodatkowych progsów - starcza sterowniki

==>dragstar

Jak juz wspomniałem nie oceniam zle kart Ati bo sam takiej nie mam ani nie miałem

Ja czytam zarzuty pod wzgledem ATI to zwykle mam wrazenie ze pisze to ktos kto nie widział tej karty na oczy.



Posiadacz R 9500 Pro - jak dotad zadnych problemów ze starymi , jak i nowymi grami .

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.