GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic 2 (cz.16)

03.05.2003
19:59
[1]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Gothic 2 (cz.16)

Zostala wypuszczona kolejna czesc wspanialej gry, jaka jest Gothic 2. Tu bedziemy rozmawiac o swoich rozterkach w grze jak i problemach, napotkanych podczas podrozy po dolinie, ktorej juz nie oslaniala bezpieczna bariera, w ktorej grasuja Orki ze smokami na czele. My musimy sprostac wyzwaniom i pokonac zlego boga Beliara, przywracajac tym samym spokoj i rownowage krainie ludzi !

SPOILER:

1. GILDIA ZŁODZIEJI
"Jak zostałem złodziejem?" by Silent Otto
Moja scieżka wyglądała tak:
Na targowisku kupiec Jar skarży się, że skradziono mu sakiewkę. Należy złapać złodzieja i WSADZIĆ GO ZA KRATKI. Po jakimś czasie karczmarz z portowej knajpy powie, ze ktoś czeka na nas za sklepem rybnym. Należy sie udać na spotkanie i usiec typa. Zabieramy mu klucz, który otwiera wejście do kanałów. Znajduje się ono po prawej stronie nabrzeża portowego. Trzeba wskoczyć do wody i kawałek popłynąć w prawo. Przeoczyć się nie da. Otwieramy drzwi i zapuszczamy się w głąb kanałów. Tam spotykamy złodzieja, który zaprowadzi nas do głowy gildii. W czasie miłej konwersacji zgadzamy sie zostać złodziejem.

"Jak zostać złodziejem?" by Blugkolf
Najpierw należy uzyskać od Lorda Andre questa ze znalezieniem gildii złodzieji, potem pójść do Jory, obiecać mu złapanie Rengaru w zamian za info o gildii a nie za kasę, złapać Rengaru, zabrać mu kase i puścić wolno, oddać kase Jorze mówiąc, że Rengaru uciekł. Poprosić o info o gildii, potem pójść do knajpy portowej. Od oberżysty uzyskać info o specjalnych zleceniach i wziąc zadanie z przesyłką dla Baltrama od Nagura, pójść na farmę Akila odebrać przesyłkę dla Baltrama (tylko jak już pozbędziemy się najemników) i przy okazji załatwić bandytów którzy obrobili Hakona (jaskinia koło drogi z farmy Akila do latarni) w szkrzyni w tej jaskini jest smierdząca ryba, użycie jej powoduje znalezienie wewnątrz niej wiadomości. Teraz należy wrócić i zagadać z handlarzem ryb, dogadać się z nim i pójsć do tawerny zagadać z Nagurem, a potem z oberżystą. Spotkać się z Atillą, podziękuje nam za lojalność i da klucz do kanałów. I teraz już tylko dołączyc do gildii.


2. PROBLEMY Z KASĄ by Cainoor
Chodzi o pojedynek z typkiem na tyłach magazynu:
1. Najpierw pokonujesz go (wygrywasz 50 sz - oprócz swoich)
2. Prosi Cię byś odkupił jego miecz
3. Handlarz Jora sprzedaje go nam
4. Wracasz by się znów pojedynkować i teraz:
- Jak tylko pokonasz kolesia, zabierasz z ziemi jego miecz
- Ponownie z nim walczysz (za każdą wygraną zgarniając 50 sz)
Dopóki będziesz podnosił miecz po wygranej walce, dopóty koleś będzie chciał z Tobą walczyć
(sprawdzone parokrotnie)

3. KAPLICZKI by Long
Kapliczki: podsumowanie
Uparłem dowiedzieć się o kapliczkach eksperymentalnie jak najwięcej i oto efekty: nie ma znaczenia której kapliczki się użyje - łaskę Innosa można i tak otrzymać tylko raz dziennie. W ogóle można uzyskać do 8 bonusów, które zależą od wielkości datku (generowany losowo):
100 sz: +8 życia, +4 many, +2 siły, +2 zręczności
50 sz: +4 życia, +2 many, +1 siły, +1 zręczności
10 sz: "czujesz się jak nowonarodzony" :)

Losowość generowanego bonusu oznacza, że można uzyskać komplet modyfikacji jednej tylko cechy - mechanizm S/L. Ale to nie sportowo :)

4.O DOŚWIADCZENIU by mikmac
Generalnie 1% umiejetnosci kosztuje 1 pkt. nauki. Ale w pewnym momencie drozeje do 2 pkt. nauki.
Tworcy gry doszli do wniosku, ze jezeli walczysz mieczem jedn. to tez poniekad nabywasz doswiadczenia w dwurecznym - i odwrotnie. Podobnie jest z kuszami i lukami. Ponadto poza procentami w kazdej umiejetnosci sa trzy stopnie - zielony, wojownik [kusznik], mistrz
I dlatego, jak podobne umiejetnosci [luk-kusza; jedno.-dwureczny] roznia sie stopniem, to zawsze uczysz sie za 10 pkt nauki i idzie to po 5% na kazda umiejetnosc. Jest to po to aby nadgonic z druga umiejetnoscia do tego samego stopnia.
I tak: jak masz luk 35% [lucznik] i kusze 10% [zielony] to zawsze nauka bedzie kosztowac 10 pkt nauki po 5% na kazde - az do momentu 55% luk, 30% kusza. Teraz sa w takim stopniu i mozesz uczyc sie je oddzielnie - czyli przeznaczac punkty tylko na jedno lub drugie.
Stopnie sa: zielony: 0% - 29%, wojownik: 30% - 59%, mistrz: 60% - 100%

5.JAK ZDOBYĆ ZBROJĘ PEŁZACZY by _Luke_
Co do tej zbroi z pelzaczy. Najpierw trzeba pogadac z mysliwym Gestath'em (kolesiem od smokow, o ktorego pytalo tyle osob), pozniej idziemy do Wilka na farmie Omara i przekazujemy mu 10 plyt z pelzaczy. Na nastepny dzien mamy zbroje:
55/50/20/15 cena - 1500

6. ODŻYWIANIE by _Luke_
Zjedzenie 25 jabłek daje +1 siły, 50 ciemnych grzybów +10 many, specjalne piwo +3HP i +1 many, gulasz Thekli (farma Onara) +1 siły

7. KRWAWE KIELICHY by Gordek, SilentOtto and _Luke
- Pierwszy kielich znajdziemy w pierwszym domu na prawo zaraz po wejściu do górnego miasta. Znajduje się on w skrzyni (kod do niej PPLPPL)
- Drugi kielich znajdziemy dom dalej. Należy wejść na pierwsze piętro, przekręcić lampę i zejść na dół.
Tam znajdziemy skrzynię do której klucz posiada Valentino (wymagana umiejętność kradzieży kieszonkowej i zręcznośc na poziomie 40).
- Trzeci kielich umieszczony jest w skrzyni w domu sędziego. Skrzynia ta ukryta jest na parterze w tajnym pomieszczeniu, które otworzymy
przekręcając tarczę obok kominka na pierwszym piętrze. Klucz do niej posiada sędzia (wymagania takie jak powyżej).
- Czwarty kielich znajduje się w domu obok alchemika w górnym mieście (przed wejściem należy się upewnić, że strażnik nie patrzy).
Kielich ten jest w skrzyni do której klucz znajdziemy na kominku w tym samym domu.
- Piąty kielich jest w ratuszu (o dokłądną lokalizację prosze SilentOtto)
- Szósty znajdziemy u lichwiarza w dzielnicy portowej w jego skrzynce (kod LPPLP)

Link do poprzedniej części:

03.05.2003
20:01
[2]

Astrea [ Genius Loci ]

Czy tu się kampuje? ;)

03.05.2003
20:02
smile
[3]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Angel_from_kabaty ----> Dodał:

Quest dla Harada (przynieść broń orka.
Otóż na samym początku nie mamy szans w walce z okiem. Są jednak trzy sposoby aby tego questa ukończyć szybko.
1. Można pójść do jaskini w której siedzi ork i wywabić go. Uciekać przed nim aż do miasta a tam strażnicy go zabiją a my bierzemy broń i zanosimy ją do Harada.
2) Nieco prostszy sposób: Pójść do innej jaskini, w której są lenie i tam na ziemi leży orkowy topór. Nie mam niestety mapy żeby zaznaczyć ale po wyjściu bramą(tą przy targowisku) skręcamy w lewo tak jak po roślinki dla alchemika i idziemy wzdłuż ściany. Nie wchodźcie tylko na górę bo ta droga prowadzi do latarni. Szukanajaskinia jest na dole.
3) Najlepszy według mnie sposób: Idziemy pogadać z Bartokiem (dawnym czeladnikiem łuczarza) i proponujemy mu wspólne polowanie. kosztuje nas to 50szt złota ale kożyści są znacznie większe. On zabija potwory my dostajemy expa. Przy okazji zdobywamy skóry dla Łuczarza. Na samym końcu wędrówki atakuje nas Ork. Pomagamy nieco bartokowi( jaśli ork nie padnie od jego strzał) i zabieramy jego broń.

Ps. Zapomnieałem ! Sorry :-)

03.05.2003
20:08
smile
[4]

bone_man [ Powered by ATI ]

Nowy watek i od razu mam do Was pytanie ide zapolowac na smoki i kiedy/jak moge zdobyc zbroje palladyna cos ktos juz sie pytal, ale prosze o wyrozumialosc i odpowiedz.
I czy ktos z Was dostrzegl takie cos jak niemoznosc wykonania jakiegos questu? Ja sie z tym nie spotkalem, ale wiecie o co mi chodzi ;) Nie mowie tu o zawalonych questach przez Nas samych tylko przez autorow po prostu jakis bug etc.

03.05.2003
20:11
[5]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

bone_man ---> Miałem parę quesów, których nie mogłem wykonać. Tzn niby je skończyłem ,ale nie zaliczało mi ich i nadal były w "wykonywanych".

03.05.2003
20:13
[6]

C@MEL [ Konsul ]

zbroej pala mozna zdobyc od Lorda Hagenawz miescie tym na K..... :) , ja ja zdobylem z uwolnienie tego kowala od najemnikow co pottrafi naprawic bizuterie (oko inosa). jak sie udowodni ze Cornelisu czy jak on sie tam zwie klamie, najlepiej mu przywalic, bo raczej 2000 zlota to szkoda :) i zabrac mu jego dziennik i zaniesc Hagrnowi i pozniej pogadac z nim ze chce sie wstapic do paladynow i ma sie zbroje pala :)

03.05.2003
20:17
smile
[7]

Eomer [ Konsul ]

No i moge sie juz dopisac do listy osb, ktore przeszly Gothica 2 [najemnik 40 poziom], a teraz chyba zabiore sie za gre magiem.

03.05.2003
20:17
smile
[8]

Bdx [ Senator ]

bone_man - na zdobycie zbroi palladyna zostaniesz nakierowany przez fabułę gry..już niedługo - jak zabijesz smoki :) jak nie bedziesz czegos wiedzial to wal smialo :)

03.05.2003
20:21
[9]

C@MEL [ Konsul ]

Bdx ja wale smilo, bo wlansie czegos nie wiem :), gdzie dokladnie znajde kamiennego smoka ?

03.05.2003
20:21
[10]

zandarus [ Generaďż˝ ]

U mnie nie zaliczało zadania gdzie trzeba wybić polne bestie w jaskini obok farmy Onara. Pierwszo je wybiłem a potem rozmawiałem z najemnikiem, z którym można na nie zapolować. Inna nieścisłość to zadanie znalezienia sakiewki z pieniędzmi Olava (chyba tak się nazywał). Zadanie zleca kat (?) w zamku. Mówi, że jeśli przynisę mu sakwę jego czeladnika, który uciekł z zamku to będzie mnie uczył. Sakwę mam a zadania nie zalicza.

03.05.2003
20:22
smile
[11]

bone_man [ Powered by ATI ]

C@MEL --> wiem mam ja to jest zbroja rycerza nie palladyna, ale dzieki.
Bdx --> jak fabula mnie nakieruje to spoko. Dzieki :)
Cainoor --> ja tak nie mialem, ale wiesz troche wkurzajace sa to bledy :( PS ma wyjsc jakis patch??

03.05.2003
20:23
[12]

bone_man [ Powered by ATI ]

zandarus --> dzieki za odpowiedz.

03.05.2003
20:29
[13]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Kamienny smok jest za fortem. Za tym gościem, który uczy zbierania łusek i krwi smoków. Idz ciągle wzdłuż palisady, pod sam jej koniec jest góra pod którą trzeba wejść. Gdzie są smoki można rozpoznać po kręcących się w okolicy jaszczuroludziach.
W forcie tym w pokoju z harpiami jest przełącznik otwierający wejście do pomieszczenia z demonem. Po jego zabiciu można znaleźć 2 mikstury trwałej zmiany (nie pamiętam jakie).

03.05.2003
20:38
[14]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Czy ktoś wie co potrzeba do otworzenia jaskini z kołowrotem?
Co jest w skrzyni w jaskini niedaleko czarnego trola, trzeba przejść przez most, jaskinia jest w kotlinie, wjście ukryte za krzewami. Skrzynia znajduje się na dużym ołtarzu.

03.05.2003
21:05
smile
[15]

Kyahn [ Kibic ]

Jeszcze raz,może tym razem będę miał więcej szczęścia :))
Darkstar------->najemnik może i uczy do 90%, ale czy nie tylko swoich ???
Poza tym ja bym chciał mieć 100%,więc gdzie mam szukać łebka odpowiedzialnego za takie szkolenie ???
Mane zwiększają nauczyciele ? Heh ja jeszcze takiego nie spotkałem.
Może jakieś namiary ???
Czy zbroję z łusek smoka może nosić tylko Łowca Smoków ???

P.S Sorry,że przynudzam,ale szczególnie to odpowiedź na pierwsze pytanie jest dla mnie bardzo ważna,bo mam punkty i chętnie bym się podpakował.
Pozdr.

03.05.2003
21:10
smile
[16]

Adamus [ Gladiator ]

Dorzuce i ja coś do pomocy :-) jakby komus brakowało kasy moze sie przydać:

SPOILER:
W drugim rozdziale (zamek - Górnicza Dolina) warto sprzedać co sie da Sengrathowi (sprzedaje zwoje koło wejścia na mury). W rozdziale IV jego kompan poprosi żebyśmy znaleźli zaginionego Sengratha, przy jego zwłokach bedzie wszystko co mu wcześniej sprzedaliśmy.

03.05.2003
21:12
[17]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Mnie broni dwuręcznej do 100% nauczył Lee. Trzeba było zapłacić 1000 sztuk złota. Opcja ta otworzyła się chyba w 5 rozdziale. Miałem już 90%. Grę przechodziłem jako najemnik.

03.05.2003
21:13
smile
[18]

Adamus [ Gladiator ]

Kyahn --> Pierwszy to Vatras przy światyni w Khorinis :-)))

03.05.2003
21:16
[19]

Astrea [ Genius Loci ]

Kyahn ---> W tym rozdziale sie wiecej nie nauczysz. A mane zwiekszy Ci chyba Vatras- mag wody - w Khorinis. To ten gostek, który naucza na schodach.
Polecam dopakowac w dwuręczniki, na mame bedzesz mial jeszcze czas ;)
Jako palladyn nie udalo mi sie zrobic zbroi z lusek smoków. Ale faktem jest, ze nie bylam z tym problemem u facia, który uczy pozyskiwania łusek a u niego ponoc taka zbroje mozna zrobic.

03.05.2003
21:18
smile
[20]

Mysia [ Szczurek ]

a ja wam powiem ze ten kto wymyslil wstepniak to chyba nie gral w Gothic II :)
bo mag w miescie u ktorego mozemy sie blogoslawic daje zawsze to samo !!!
pierwsze 100 sztuk - +2 do many
potem niezaleznie od wartosci (minimum 50 sztuk) +5 do HP i jeden punkt do wykozystania do umiejetnosci

w kapliczkach modlac sie za 100 sztuk otrzymujemy albo +1 do sily albo +5 do HP i choc gralem 2 razy raz najemnikiem/lowca smokow a teraz nowicjuszem to zawsze jest tak samo niezaleznie od tego co zrobimy :(((
moze mi to ktos wyjasnic?

03.05.2003
21:19
[21]

szokbar [ Pretorianin ]

pyt 1 -------------> jśli znaleźliście miecz z obrażeniami powyżej 65 (nie konsekrowany) to napiszcie gdzie i jak się nazywa

03.05.2003
21:21
[22]

Scorp!oN [ Legionista ]

przeszedl ktos to zadanie z KRWAWYMI KIELICHAMI ?? konkretniej chodzi mi o 2 i 5 kielich czy ktos moglby dokladniej wyjasnic gdzie mozna je znalesc ??

03.05.2003
21:22
[23]

Astrea [ Genius Loci ]

szokbar ---> Zguba smoków (dwuręczny, 80/80) II rozdzial w jaskini na pólnocy (przy szkieletach) - dobrze strzezona - ciężko bylo :)

03.05.2003
21:23
[24]

szokbar [ Pretorianin ]

aneks do pyt 1 -------------> miecz jednoręczny, a lepszy na pewno znalazł ktoś

03.05.2003
21:27
[25]

zandarus [ Generaďż˝ ]

Miecz: obrażenia 80, siła 80, nazywa się chyba zguba smoków (broń dwuręczna) znajdujesię w jaskini niedaleko czarnego trola. Idziesz w stronę kamiennego kręgu, od polany trzeba przejść pod kamiennym łukiem. Po kilku metrach jest, z prawej jaskinia. Bronią ją szkielety (3 lub 4) oraz 2 wojownicy cienia (400 za zabicie jednego)

03.05.2003
21:29
smile
[26]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

szokbar ---> Lepszy miecz jednoręczny od 65 dmg / 65 str to tylko sam sobie wykułem, a niestety nie znalazłem.

Scorp!oN ---> Na bank było to we wcześniejszych częściach. Poszukaj. Może jednak ktoś Ci odpisze w tym wątku :)

03.05.2003
21:32
[27]

Kyahn [ Kibic ]

Astrea---------> w dwuręczne,a po co ???
Chciałem cały czas walczyć jednoręcznym,czy miecz,który noszą paladyni jest dwuręczny ???
Na razie nie przeznaczam punktów,poczekam aż ktoś będzie potrafił mnie na 100% wyszkolić.
Pamiętam,że w mieście są jacyś nauczyciele,ale tylko dla paladynów,więc może u nich się da,oczywiście po mym awansie.
Pozdr.

03.05.2003
21:32
[28]

szokbar [ Pretorianin ]

mam 18 lvl i 85% do 1h i nie chcę się przerzucac na 2h bo dobrze mi się walczy Orkową Zgubą

pyt -----------> czy moge OZ konsekrować? jestem (palem)

03.05.2003
21:35
[29]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Cainoor====> szkoda że zapomniałeś :( mam nadzieje że w 17 części moja porada znajdzie się we wstępniaku. Sporo osób się o to pytało dlatego uważam że we wstępniaku się przyda:D

03.05.2003
21:39
[30]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Angel_from_kabaty ---> Sorry. Następnym razem jeśli ja będę zakładał, to na pewno nie zapomnę :-)

03.05.2003
21:40
smile
[31]

sabdajm [ Pretorianin ]

Już od jakichś 3 godzin gram w Gothica i mam pytanka:

1. Czy istnieje opcja quicksave/load

2. Gdzie można kupić mapę miasta i krainy?

Narazie tyle pytań :)

03.05.2003
21:42
[32]

Astrea [ Genius Loci ]

Kyahn ---> Z tej prostej przyczyny, ze w grze najlepsze bronie to wlasnie dwureczne. Miecz z rudy, po drugiej konsekracji bedzie zadawac 100 przy zuzyciu 50 sily. A jeszcze lepsza bron mozna wykuc sobie samemu, ale niestety jako paladyn nie mozesz. .
Co do szkolenia - w kadym nowym rozdziale bedziesz spotykac nowych nauczycieli, którzy beda mogli szkolic Cie wiecej niz w poprzednim rozdziale. 100% bedziesz mogl zrobic dopiero w 5 rozdziale. Wydaje mi sie ze bez sensu jest chodzic z niewydanymi punktami nauki, poniewaz rosnace statystyki pozwalają Ci na pokonywanie coraz wiekszej ilosci wrogów na raz i coraz skuteczniej.

Od-pozdr ;)

03.05.2003
21:43
[33]

szokbar [ Pretorianin ]

sabdajm =======> mapy możesz kupić w Khorinis u Brahima (port)

03.05.2003
21:45
[34]

Astrea [ Genius Loci ]

sabdajm ---> Mapy mozesz kupic w Khorinis u kartografa w porcie (jak stoisz tylem do morza - trzeci zdaje sie dom od lewej). Ale! jak nauczysz sie juz włamywania mozesz go spokojnie okrasc i miec te mae za darmo. Malo tego - drugą spokojnie mozesz mu sprzedac - bo zwedzisz dwie ;).
Generalnie warto co rozdzial go odwiedzac - bedzie mial mape do skarbu i wiele innych przydatnych w grze (np. mape jaskin).

03.05.2003
21:45
[35]

szokbar [ Pretorianin ]

pyt -------------> czy opłaca się przerzucić na 2h

03.05.2003
21:46
[36]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Astrea ---> Nie do końca zgodzę się z tym, że najlepsze bronie to dwuręczne. Może i mają duży dmg (110 max), ale jednak prędkość (głównie blokowania, 90 dmg) przemawia za jednoręcznymi. Miałem po 100% dla jedno i dwuręcznych i oba te najlepsze miecze i muszę powiedzieć, że o wiele łatwiej było mi walczyć jednoręcznym. Tylko na magów przełączałem na dwureczny :-)

sabdajm ---> Jest opcja Quicksave/load. Poczytaj w instrukcji. Jednak nie jest to dopracowane i potrafi przez to gra się zawiesić.

03.05.2003
21:48
[37]

Astrea [ Genius Loci ]

Cainoor ----> Oczywiscie pisze o swoich subiektywnych odczuciach. Moze i z blokami jest gorzej, ale za to machajac dwurecznikiem na lewo i prawo trzymasz przeciwnika na dystans co ogranicza mu mozliwosc ciuknięcia Cie :-)

03.05.2003
21:49
[38]

Astrea [ Genius Loci ]

...a czesto uniemozliwia wcale ;)

03.05.2003
21:51
[39]

szokbar [ Pretorianin ]

czyli łatwiej się gra 1h

znalałem coś co moze ulatwić życie, może ktoś o tym napisal, to trudno, gdy jesteś w obleganym zamku, wywabiasz orki, podbiegasz do "wejścia", stajesz koło kłody po ktorej się wchodzi, a orki stoją i ci grożą, ty je zabijasz

03.05.2003
21:52
smile
[40]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Astrea ---> Ciukam (hihi;) Jaszczuroludzi dwuręcznym nawet bez problemu... hmm... jak się tak teraz zastanowiłem to chyba muszę przyznać, że lepsze są two-handed weapons :-) Po prostu ja z "nudów" i z chęci zabawy bawię się w blokowanie, a nie muszę :P Tiaaa... Oki, w takim razie co kto lubi ! :-)

03.05.2003
21:53
[41]

szokbar [ Pretorianin ]

a więc co mi się bardziej opłaca?

03.05.2003
21:55
smile
[42]

szokbar [ Pretorianin ]

zdecydowałem się: przerzucam się na 2h

03.05.2003
21:55
smile
[43]

Astrea [ Genius Loci ]

:)

03.05.2003
21:56
smile
[44]

szokbar [ Pretorianin ]

dzięki za odpowiedź

03.05.2003
22:04
[45]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Dwie rzeczy które przydałyby się we wstępniaku w tym wątku

Quest dla Harada (Przynieść broń orka)
Otóż na samym początku nie mamy szans w walce z okiem. Są jednak trzy sposoby aby tego questa ukończyć szybko.
1. Można pójść do jaskini w której siedzi ork i wywabić go. Uciekać przed nim aż do miasta a tam strażnicy go zabiją a my bierzemy broń i zanosimy ją do Harada.
2) Nieco prostszy sposób: Pójść do innej jaskini, w której są lenie i tam na ziemi leży orkowy topór. Nie mam niestety mapy żeby zaznaczyć ale po wyjściu bramą(tą przy targowisku) skręcamy w lewo tak jak po roślinki dla alchemika i idziemy wzdłuż ściany. Nie wchodźcie tylko na górę bo ta droga prowadzi do latarni. Szukanajaskinia jest na dole.
3) Najlepszy według mnie sposób: Idziemy pogadać z Bartokiem (dawnym czeladnikiem łuczarza) i proponujemy mu wspólne polowanie. kosztuje nas to 50szt złota ale kożyści są znacznie większe. On zabija potwory my dostajemy expa. Przy okazji zdobywamy skóry dla Łuczarza. Na samym końcu wędrówki atakuje nas Ork. Pomagamy nieco bartokowi( jaśli ork nie padnie od jego strzał) i zabieramy jego broń.

Jak ułatwić sobie start
Na samym początku jest dosyć ciężko. Moja sugestja jest następująca: żeby nie inwestować w siłe(zwłaszcza jak gra się magiem) najlepiej wziąć amulet +15 do siły. Amulet znajduje się w gildii złodziei. Nie będę się rozpisywał jak dostać się do gildii bo to już ktoś opisał. Powiem tylko jak sobie ułatwić zdobycie tego amuletu. Otóż na samym początku naszego pobytu w mieście należy zająć się dostaniem do siedziby gildii złodziei. Pogadać z szefową tej organizacji. Potem odmówić przyłączenia się do nich. Uciekać przed szefową(tylko uważajcie żeby nie przestała was gonić) do wyjścia z kanałów(tego do morza). Tam jest taki spadek, my wyskakujemy a ona utknie. Wtedy wystarczy łuk i troche strzał(czasem udaje jej się wyskoczyć ale to sporadycznie:P). Analogicznie można postąpić z dwoma pozostałymi członkami gildii(zdobyć exp i trochę przedmiotów). Następnie zabrać im klucze i otworzyć co się da. W zamkniętym dotąd pomieszczeniu jest skrzynia a w niej amulet +15 do siły. To na początek bardzo dużo. I pamiętajcie aby do kanałów iść już z umiejętnością otwierania zamków i z zapasem wytrychów. Jest tam sporo skrzyń które warto otworzyć. Zebrany sprzęt można potem sprzedać albo zachować na później. Przyszłemu magowi jednak przyda się szybko zdobyć 1000szt złota.


03.05.2003
22:04
[46]

xman18 [ Pretorianin ]

czy wybiezesz to czy to i tak bedzie dobrze ,wedle gustu , rzuc moneta : P

03.05.2003
22:24
[47]

maniak11 [ Legionista ]

Czy ktoś wie może gdzie jest ta paczka z zielem hodze wszedzie wszystkichwypytuje i nic

03.05.2003
22:24
smile
[48]

wuluk [ Tleilaxanin ]

Teraz to ja mam dylemat, czy pozostać przy jednoręcznej czy zmienić... Na pewno nie ma 1h lepszej niż Orkowa Zguba?

03.05.2003
22:26
[49]

wuluk [ Tleilaxanin ]

maniak11 --> To zależy które.. Bagienne jest w magazynie w dokach, dosyć daleko na północ...

03.05.2003
22:28
smile
[50]

Suka [ Centurion ]

Hejki mom problem jestem w hmm pierwszym mieście i niewiem czy jedynym bo od dzisiaj gram w Gothika 2 i mam problem musze dostarczyć paczke z farmu Akila do kogoś na B.... zapomniałem do niego lub do kogoś w karczmie on chyna na K.... i mam dostać 400 szt. złota problem w tym że strażnicy niechcę mnie do miasta wpuścić!!??
Co mam zrobić??
I jeszcze jedno kiedy mogę wybierać (jeśli idzie) czy mam być najemnikiem czy magiem czy czym tam idzie być??
I gdzie morzna zwiększyć siłę?? proszę odpowiedzcie szybko!!

03.05.2003
22:34
[51]

wuluk [ Tleilaxanin ]

Suka -->

1. Strażnik chce 100 złota, tak? Ja robiłem to w ten sposób, że przeskakiwał na drugą stronę fosy i przechodziłem za drugim strażnikiem...

2. Idziesz albo do lorda Andre, albo do klasztoru, albo do Lee na farmie najemników... I tam ci powiedzą co masz zrobić...

3. W Khorinis w dokach jest kowal, Carl. Na drodze do doków przed domem Lehmara skręć w lewo, w wąski zaułek...

03.05.2003
22:47
smile
[52]

Bdx [ Senator ]

zandarus - do uruchomienia tego mechanizmu potrzebujeż łoju kretoszczura - dostaniesz go od jednego z braci na farmie...hmmm jak on miał?! na tej najbardziej na północ..

suka - żeby się dostać do miasta musisz zdobyć przepustkę albo odpowiedni ubiór ( o ile dobrze pamiętam ) - przepustka u handlarza obok drogi, a ubiór u lobarta na farmie

Wszystkich palladynów proszę o modlitwę do Innosa ;))) ------------->

03.05.2003
22:51
[53]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Bdx====> trzymaj się. Ja już to przeżyłem jako Palladyn. Teraz zmierzam tam jako mag.

03.05.2003
23:12
[54]

Kyahn [ Kibic ]

Heh czyli od teraz ładuję w dwuręczne :)))
Oprócz tego mam problem (tylko się nie śmiejcie)
Mam wrócić do miasta tylko,że jak wszedłem do Górniczej Doliny to nie miałem mapy i teraz nie wiem jak z powrotem wrócić.
Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na mapie,gdzie jest wyjście do tej "pierwszej planszy"
Załączam mapę (niestety na tronce koleś nie zamieścił wyjścia)
Pozdr.

03.05.2003
23:16
[55]

C@MEL [ Konsul ]

Kyahn -=> j a poszedlem w dwururki :) mam juz maxa :) spoko sa ale zdeka za szybko sie nimi nie macha ale jak zdzielisz kolesia to konkretnie :]

03.05.2003
23:35
[56]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Scorp!oN -->
Przecież napisałem w wstępniaku wyraźnie. Jest to drugi dom po prawej zaraz jak wejdziesz do górnego miasta, czyli stoisz plecami do domku czeladnika Matteo. Piąty puchar jest na pierwszym pietrze w pokoju gubernatora, stoi na kominku.

03.05.2003
23:40
[57]

Gordek [ Generaďż˝ ]

xman18 --> możesz podać jakei statsy masz grając magiem, bo mi smaku narobiłeś swoimi odpowiadaniami. I mam takie pytanko. Zrobiłem sobie niezależnego sejwa, gdzie mam wykonane prawie wszystkie questy z pierwszego rozdziału (tak żebym od razu w nastepnej grze mógł od tego zacząć i zostać najemnikiem zamiast strażnikiem) i tak się zastanawiam, czy możnaby wstępowac do magów bo trochę za dużo inwestowałem w siłę i te sprawy.
Dokładnie to, czy gostek poziom 13, siła 67, zręczność 40, mana 41, jednoręczne 40%, dwuręczne 20%, kusze 20%, uczony w kradzieży kieszonkowej, włamach, skradaniu, obdzieraniu ze skórek i ściąganiu pancerzy pełzaczom, oraz uczony w kowalstwie jest dobrym kandydatem na maga ognia?

04.05.2003
00:00
smile
[58]

Bdx [ Senator ]

"Na całym świecie nie ma tyle ziela, ile mam teraz ochotę wypalić"............. by Lester :))))

Czas na nową przygodę....tym razem jako sługa Innosa

04.05.2003
00:27
smile
[59]

Bdx [ Senator ]

o żesz w morde - młody wilk - co teraz!? :)

UP^

04.05.2003
00:28
[60]

Kyahn [ Kibic ]

Qrcze mógłby mi ktoś powiedzieć,gdzie jest to "wyjście z mapy", bo chciałbym pchnąć fabułę do przodu,a nie ciągle tłuc orki i im podobne :))

04.05.2003
00:30
smile
[61]

Paul Atryda [ Chor��y ]

Czesc, ja jeszcze raz w sprawie broni i zbroi wytwarzanej z czesci smoka.
1.Ktos wspomnial, ze Jan w zamku robi zbroje z lusek, ale gdy go zagaduje o zbroje, to mowi mi, ze nie ma nic lepszego od zbroi, ktora mam (Zbroja Rycerza), ani slowa o zbroi z lusek.

2.Czy sprzedawac smocza krew Janowi, tzn. czy on z niej potem cos zrobi ?

04.05.2003
00:45
[62]

xman18 [ Pretorianin ]

w sumie zawsze mozna...wstapic do klaszoru : ]
dam ci mojego kolesia i jego staty ! i sobie zobacz bo pozniej nie dsasz sobei rady i bedziesz mnie winic :D
a tak po zatym moje 3 szkieletorki wymiataja jak chca 2x trolle na raz :p heheeh i ani skrawka zycia nie traca przy tym : P pozniej demony heheheeh pozniej jakas armia ciemnosci : P ehhhh te przywolania : p
jeszcze jak sie naucze jak zmienia sie w cieniostwora zeby szybko zwiewac to bedzie luksus : p
zaraz dam screna.....

04.05.2003
00:49
smile
[63]

Bdx [ Senator ]

Paul Atryda - Jan gadał do mnie tym samym tekstem...i go olałem - biegałem w zbroi rycerza - co tam szpanować jakimiś łuskami ;)

Jak nie masz problemów z kasą to nie sprzedawaj... i tak pewnie pod koniec gry zostanie ci z ~25k mamony ;)

04.05.2003
00:51
[64]

Paul Atryda [ Chor��y ]

Jeszcze jedno. Czy bonusy od kapliczek da na stale, czy czasowo.

04.05.2003
01:00
[65]

xman18 [ Pretorianin ]

paul==>stale

04.05.2003
01:02
[66]

xman18 [ Pretorianin ]

gordek dla ciebie staty..........
w sumie chyba nie zagrasz od tego momentu magiem bo powiem ci ze nie chodzi o mane itd, ale duzo punktow wydaje sie na nauke kregu magii a przedewszystkim na tworzenie runow !
a mana swoja droga :]

04.05.2003
01:06
[67]

xman18 [ Pretorianin ]

wlasnie skonczylem grac i zrobilem sobie mala przerwe i chce wam cos zaprezentowac : ]
testowalem jeszcze czar strach .....to poszukiwacz bylby dobry na 100 :P
ale do trolla nie ma wydaru hahahahah======>scren
uzylem go na trollu ten sie na mnie popatrzyl pomyslal i jak zaczal spyla cto sie tylko kurzylo :D
i wkrzanil sie w ta mala przelecz i stratowal farmerow buhahahahaha
a wczensiej przed loadem moje szkieletki ich rozwalily cos chlopaki nie maja szczescia : p
[w sumie przywolywane istoty sa cool ale maja 2 wady ze krotko sa na tym swiecie kolo 2 min albo i moze 1 : p
a druga to taka ze rozwalaja wszystkich i wszystko , procz mnie : l
i marnie skonczyla rodzina secoba :PPPP ,poprostu stali za blisko heeheh no ale expa dali : ] ]

04.05.2003
01:25
[68]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Dzięki xman18. Jednak po przejściu strażnikiem/paladynem zacznę grać najemnikiem/łowcą smoków a na koniec spróbuje zacząć magiem od podanych wyżej statsów. Jak będzie za trudno to zacznę od zera.

04.05.2003
01:33
smile
[69]

Bdx [ Senator ]

ehhh co za gra - niestety wyczerpanie organizmu bieże górę i idę spać :) jeszcze na dobranoc moje statsy z ukończenia gry palladynem :)

04.05.2003
02:48
[70]

xman18 [ Pretorianin ]

ejj mam pytanie skad wziasc serce kamiennego golema ? : p
poszedlem do tej jaskini co ejst w azteckich ruinach poswiecielem troche szkieletow zeby zabily dwa te golemy ale serca nie daja :], nie iwecie skad je mozn awytszasnac , bo zostalem arcymagiem i zglebilem 4 krag magii i zamiast szkieletow to golemki bym sobie przywolywal : P................jak ktos bedzie wiedziec to thx za help



ok ja tez ide spac bo juz nie moge : P

04.05.2003
02:48
[71]

xman18 [ Pretorianin ]

dobranoc

04.05.2003
04:08
[72]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Ciężkie jest życie posiadacza Gothica, oj ciężkie zobaczcie o której jestem zmuszony kłaść się spać :)
Dobra, ale nie o tym chciałem pisać. Zauważyłem fajną rzecz otóż testowałem sobie zwój przemiany w wilka i za pierwszym razem się nie kapnąłem, że inni ludzie będą mnie atakować, więc zamieniłem się w wilka przy magu Innosa (tego niedaleko klasztoru) i dostałem fajnego fireballa :) Jednak to nie o tym chciałem pisać. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale jak biegniemy jako wilk i ktoś chce nas zaatakować i sie przemienimy z powrotem w ludzia to i tak nas atakują?

BTW Kto pisał, że w każdym rozdziale można na targu kupić miksturki trwale zwiększające statsy? Kto? Chyba ten ktoś grał w inną gierkę, bo ja na razie nic takiego nie znalazłem, a jestem już w 2 rozdziale :P

xman18 --> może musisz się nauczyć wyciągać te serca z golemów, wiesz coś jak nauka wyrywania skrzydełek itp.

04.05.2003
05:30
smile
[73]

volvo95 [ Legend ]

Mam takie pytanka :

Pytanie 1 : Gdzie mogę zdobyć dużo surowej stali ( tej do wyrobu mieczyków )
Pytanie 2 : W górnej części Khorinis jest jakiś stary człowiek L.... Twierdzi , że ma wiele ciekawych przedmiotów do sprzedania. Udałem się do niego i ma on jakieś 2 ksiązki : do nauki posługiwania się mieczami jednoręcznymi i dwuręcznymi. Obie kosztują 5000 sztuk złota. Czy warto na to zbierać kase ????? Co to w ogóle daje ????

Prosze o pomoc :) Tylko nie piszcie , że to już było w poprzednich częściach , bo nie mam czasu czytać tylu części ....

04.05.2003
06:55
[74]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Zacząłem wczoraj grać drugi raz i tym razem wybrałem ścieżkę magii. Już zdobyłem ponad 1000szt złota i owcę ale jakoś tak chyba za wcześnie zacząłem grać od nowa........te wszystkie dialogii znam i nudno się gada z NPC'ami pozatym teren już świetnie znany.......chyba jednak dłuższa przerwa się przyda zanim drugi raz usiąde do tej gry...

04.05.2003
06:56
smile
[75]

volvo95 [ Legend ]

Pytanie 3 : Co to jest sekstens i gdzie to moge znaleźć ??????

04.05.2003
07:02
[76]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

volvo95=====> to już naprawde było wcześniej...... szczerze to ja znalezłem sekstens tylko nie miałem z nim związanego żadnego questa ani nic. Poprostu gdzieś go znalazłem:) Tutaj apeluję do kilku stałych bywalców na tym wątku Powiększcie trochę ten wstępniak bo odsyłać ludzi do poprzednich wątków żeby przeszukali 15 (narazie) wątków po więcej niż 100 postów każdy to trochę bez sensu.....musimy trochę usprawnić działanie naszego wątku:)...

04.05.2003
07:53
[77]

Astrea [ Genius Loci ]

volvo95 ---> Akurat te drogie książki po przeczytaniu zwiekszą Ci statystyki na stałe chyba o 5. Wiec kupic warto.

Gordek ---> Ja pisałam. Moze niescisle sie wyralizlam. Na targu mozesz kupic albo misktury, albo zielska z których te misktury mozesz uwarzyc. Przydatna jest wiec alchemia, bo ziolek w lasach i od kupcow mozna zdobyc sporo i dzieki temu znaczaco zwiekszyc swoje statystyki.

xman18 ---> To serce mozesz kupic (nie pamietam w którym rozdziale) u któregos z kupcow w Gornym Miescie.

Paul Atryda ----> Ja smoczą krew sprzedawałam (gralam palladynem) bo nic nie moglam z nia zrobic. Za kazdą sprzedaną fiolkę dostajesz zloto + 300 albo 200 expa.

Kyahn ---> Nr 5 to wyjscie - szerokiej drogi ;)

04.05.2003
08:13
smile
[78]

Bdx [ Senator ]

Gordek - nie czepiaj się tylko graj :P

04.05.2003
08:25
[79]

bartiz [ Pretorianin ]

Cainor na poczatku napisales jak zrobic questa zeby przynies bron orka ale ja pogadalem z kolesiem jeszcze raz i dal mi zebym bandytów zabił where oni są?

04.05.2003
08:33
smile
[80]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Słuchajcie byłem dzisiaj na kilku wątkach seryjnych o róznych grach i pomyślałem że można by nasz wątek nieco ulepszyć. Oto moje propozycje:
1) Powiększyć ilość porad i podpowiedzi we wstępniaku. Nie ma sensu żeby nowi gracze musieli przeszukiwać kilkanaście poprzednich watków. Nie mówie o opisaniu całej gry ale kilka spraw, o które ludzie często pytają lub sprawy jakiś sekretnych miejsc, specjalnych przedmiotów itd.
2) Stworzyć we wstępniaku listę graczy, którzy już przeszli Gothica2 i napisać którą postacią. Wtedy łatwiej będzie nowym zorientować się do kogo się zwrócić o pomoc a i wstępniak będzie wyglądał ciekawiej.
3) Podać jakieś linki do stron o Gothicu 2. Równierz we wstępniaku.
4) Podać linki do wszsytkich poprzednich części.

Co o tym sądzicie? Według mnie wątek będzie ciekawszy......

04.05.2003
08:34
[81]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

bartiz====> Pogadaj z jednym z kupców, okradli go właśnie Ci bandyci. Potem pogadaj z Pablo(tym strażnikiem co ma list gończy z twoją podobizną, chyba się tak nazywa) i wtedy będziesz wiedział.

04.05.2003
08:37
smile
[82]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

bartiz===> mam nadzieję że to Ci sami bandyci i mi się questy nie pomyliły:). Ale na Quest z Orkiem masz kilka rozwiązań, które podałem na samym początku tego wątku.

04.05.2003
08:49
smile
[83]

Astrea [ Genius Loci ]

Zgadzam sie w Angelem. We wstepniaku obowiazkowo powinny sie znalezc metody na podwyzszenie satsow na stale, bo to przeciez bardzo wazne. Np.:

Eliksiry na stałe podnoszące współczynniki (każdy wymaga użycia szczawiu królewskiego):
Poniższych roślin nie zjadac, nie sprzedawać, tylko trzymać, a po zdobyciu umiejętności "alchemia" - warzyć mikstury:
- siły: smoczy korzeń
- zręczności: jagoda goblinia
- magii: ognisty korzen
- życia: leczniczy korzeń



04.05.2003
08:51
[84]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Astrea===> napisz to lepiej pogrubioną czcionką tak jak ja napisałem dwie porady do wstępniaka. Większa szansa że o nas nie zapomną we wstępniaku przy tworzeniu następnej części:)

04.05.2003
08:52
[85]

Astrea [ Genius Loci ]

Powinna się znależć rowniez informacja, ze w I rozdziale, zanim przystapi sie do jakiegos obozu - powinno sie na maxa robic wszystkie zadania. Niektóre z zadan - po przyłączeniu sie do którejs z gildii - są nie do wykonania i przepadają bezcenne punkty doswiadczenia.

04.05.2003
08:54
smile
[86]

Astrea [ Genius Loci ]

Angel - heh, mnie to ryba ;) To tylko propozycje, a czy tworcy watku z nich skorzystają - szczerze wątpię :P bo są zapominalscy - juz nie raz pewne info mialy sie do wspepniaka dostac i... sie nie dostały ;)

04.05.2003
08:58
[87]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Astrea===> fakt, fakt zapominalscy są. Ale musimy wszscy zadbać o ten wątek. Każdego dnia przychodzi tu ktoś nowy i pyta o coś o co my się pytaliśmy 10-12 wątków temu. Dlatego łatwiej jest go wysłać do wstępniaka niż powiedzieć "to już było, przeszukaj tylko 15 wątków po ponad sto postów każdy" :D.

P.S. może ty założysz nowy wątek wtedy nie zapomnisz:) do 100 postów już niedaleko.......

04.05.2003
09:04
[88]

flame [ Generaďż˝ ]

Witam!

xman18---> to serce jest po zabiciu (jedne uderzenie świętym młotem - inne bornie nie działają) magicznego golema które znajduje się na pólnoc zara po prawej stronie za mostem , gdzie Cie nie chciał przepuścić bandyta.

04.05.2003
09:06
[89]

Astrea [ Genius Loci ]

Angel ---> Bardzo chętnie, ale potrzeba wielu głów zeby zebrac wszystkie info niezbędne we wstepniaku. Ja z NicKiem np. gralismy palladynem i o tej opcji mozemy sporo napisac. Chociazby w jaka umiejetnosc inwestowac na poczatku, a w jaką warto w pozniejszych etapach gry. Tylko zawsze bedzie to zastrzezenie, ze są to nasze osobiste preferencje - bo kazdy moze przeciez lubic grac inaczej. Ja tłukłam kuszą, potem dwurecznikiem - efekt byl dobry :) Ale ktos inny moze wolec ciukac jednorecznikiem i magią. Kwestia gustu :)

Myslę, ze dobrze by bylo wybrac jedną osobę która stworzy nowy wstepniak i do niej wysylac mailem propozycje pozycji (masło maślane ;), ktore powinny sie tam znalezc.

Moze ktos sie sam zglosi? :)

04.05.2003
09:13
[90]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Jeśli chodzi o mnie możesz stworzyć, przynajmniej następny wątek i zrobić we wstępniaku to co jest do tej pory, swoje porady o miksturach i o zrobieniu wszystkich questów zanim się przyłączymy do jednej z profesji. Moje dwie porady wcześniejsze, linki do poprzednich wszsytkich części tego wątku i (jak masz) to linki do jakiś stron o Gothicu 2. Myślę że pisanie w co lepiej inwestować, to lepiej pozostawić każdemu. Ewentualnie napisać co przynosi jakie korzyści....np. alchemia to możliwość tworzenia mikstur itd.......łowiectwo to............wiesz o co chodzi.......

04.05.2003
09:22
[91]

Scorp!oN [ Legionista ]

Gordek ---> Przecież napisałem w wstępniaku wyraźnie. Jest to drugi dom po prawej zaraz jak wejdziesz do górnego miasta, czyli stoisz plecami do domku czeladnika Matteo.

Wchodze do tego domu na 1 pietro podchodze do lampy ale za chiny nie moge jej przekrecic !!!! :(

04.05.2003
09:28
smile
[92]

Astrea [ Genius Loci ]

Angel ---> Musze sie chwilowo zmyc od kompa ;)

Ponizej linka do map wygrzebana z sieci przez Puynnego:

04.05.2003
09:59
smile
[93]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Angel_from_kabaty ---> Mam propozycję. Jeżeli masz dzisiaj troszkę wolnego czasu, to czy mógłbyś opracować w całości wstępniak do tego wątku ? Wiesz, jeśli jedna osoba to zrobi to nie będzie takiego bałaganu. Pomyśl co zostawić, co usunąć, a co jeszcze dodać.Oki ? :-)

04.05.2003
10:05
[94]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

aha i link do mapy mi nie działa...

04.05.2003
10:36
smile
[95]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Cainoor====> sęk w tym że właśnie mam mało czasu. Pozatym pod względem technicznym wstępniaka jeszcze nie robiłem....... będę na gg później jak chcesz to się odezwij, przedyskutujemy sprawę wstępniaka(co powinno się znaleźć itd) i najpóźniej do jutra stworzymy nową część tego wątku....mój gg:2053257
Proszę aby nikt narazie nie zakładał nowej części wątku dopuki nie obgadamy z Cainoor'em tematu wstępniaka. My założymy następną część proszę was o cierpliwość. Narazie piszcie tutaj

04.05.2003
10:37
smile
[96]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Ok. Zgadamy się później przez GG.

04.05.2003
11:09
smile
[97]

volvo95 [ Legend ]

Jak ktoś ma dużo wolnego czasu , to mógłby opracować jakieś wskazówki dla początkujących oraz spis jakichś fajnych broni i zbroi wraz z miejscem ich występowania ...

04.05.2003
11:45
[98]

Astrea [ Genius Loci ]

No dobra, nowa mapa Puynnego, niestety w języku Krzyzaków (jak to mowi moj szanowny kolega - Puynny ;)

Jak klikniecie w opisy na gorze - na mapie wyswietlaja sie miejsca w których to cos mozna spotkac.

04.05.2003
11:49
smile
[99]

Puynny [ Generaďż˝ ]

SPOILER ---------------------->
czyli jak otwierać skrzyneczki :)))))

04.05.2003
11:59
[100]

sabotage [ Pretorianin ]

witam, no wiec mam problem, jestem w drugim rozdziale i nie wiem gdzie mam isc zeby dostac sie do gorniczej doliny, nie chce chodzic na marne po jakichs lasach bo mam tylko 9 lvl i nie chcem zeby mnie utlukli, a tez za bardzo nie chce zabijac wszystkiego bo tak bez fabuly to bez sensu, bede wdzieczny za wszelka pomoc

a co do wypowiedzi Maniaka11 - paczka z zielem jest w magazynie portowym, tam za budynkiem gdzie statek buduja, w magazynie stoi straznik, albo latwo mozna go killym, a jak masz kradziez kieszonkowa to mozesz mu ukrasc klucz bez killym, powodzenia

04.05.2003
11:59
[101]

xman18 [ Pretorianin ]

powiecie mi kto to jest Bromor i gdzie go moge szukac? : 0
bo zostal opetany i musze go skasowac : ] a 3 juz oczyscilem........


a tego serca jak nie bylo tak nie ma : ], ide do gorniczej moze tam cos bedzie....

04.05.2003
12:02
[102]

xman18 [ Pretorianin ]

sobotage==> na 9 lev do gorniczej ? :P chyba na grilla tam idziesz , ja szedlem na 14 i nie dawalem rady...chlopie pozabija co mozesz na 1 mapce a dopiero idz do doliny......

a dojdziesz do niej tak: didziesz do farmy akila poschodkach, mostem i w prawo [tam bedzie znak]

04.05.2003
12:03
[103]

xman18 [ Pretorianin ]

sorki za blad ale wstalem dopiero : d

04.05.2003
12:03
[104]

sabotage [ Pretorianin ]

aha, zapomnialem jeszcze sie spytac skad dostane mape gorniczej doliny, bo brahim nie ma

04.05.2003
12:05
[105]

xman18 [ Pretorianin ]

pozniej bedzie mial , jak wrocisz z tamtad , a mapke da ci w gorniczej dowodca paladynow......garond chyba

04.05.2003
12:09
[106]

sabotage [ Pretorianin ]

xman18 dzieki za pomoc, czyli znaczy ze najpierw mam wybic wszystko na pierwszej mapie i zdobyc te mieczyki smocza zguba i zgube orkow?? apropo tego twojego serca, to mi sie wydaje ze najpierw musisz poznac umiejetnosc wyrywania serca , a mozna nabyc ja u mysliwego groma, tylko najpioerw musisz mu przyniesc szynke , mleko i chleb, znaduje sie on kolo farmy onara jka sie idzie na prawo od domku tam gdzie jest lee i nizej sa 2 trolle, aa i jakbys nie mogl szynki zdobyc to ma ja ten co owce sprzedaje, albo jest w jaskinii tam gdzie sie idze orka ubic

04.05.2003
12:10
[107]

sabotage [ Pretorianin ]

znaczy na prawo od domku w ktorym sie lee znajduje

04.05.2003
12:11
[108]

sabotage [ Pretorianin ]

a wlasnie, xman18 moglbs podac swoj numer gg?? bo z tego co wiem to chyba juz przeszedles gothica a jakbym mial problem chetnie o cos bym spytal

04.05.2003
12:11
smile
[109]

maxgrucha [ Chor��y ]

skad moge zdobyc pusta rune abym mogl sie przeteleportowac
do pomieszczenia gdzie jest ta zbroja w podziemiach klasztoru

04.05.2003
12:21
[110]

sabdajm [ Pretorianin ]

Dobra, przyznaję się mam pirata pożyczonego od kolegi, dlatego nie wiem jak robić quicksavy i quickloady, może mi ktoś pomoże bo normalne saveowanie trwa zbyt długo...
Druga prośba, a właściwie pytanie, jak można wyrzucić tylko część pieniędzy a nie całość??

04.05.2003
12:38
[111]

sabotage [ Pretorianin ]

sabdajm, tu nie ma nic do rzeczy czy masz pirata czy nie, z tego co wiem to zeby zrobic quicksave musisz dopisac jakas komende w pliku .ini w katalogu gothica2 pisano o tym we wczesnijeszych postach,

04.05.2003
12:58
smile
[112]

Paul Atryda [ Chor��y ]

Czesc, moze to trywialne pytanie, ale kogo bajlepiej wziac na statek (max. 9 osob+ kapitan)

Probowaliscie konsekrowac drugi raz miecz, w 5 rozdz. - super 100obr/50si .

04.05.2003
13:01
[113]

xman18 [ Pretorianin ]

WIECIE GDZIE JEST BROMOR ? : )

04.05.2003
13:02
[114]

xman18 [ Pretorianin ]

paul kim grasz?

04.05.2003
13:03
smile
[115]

sabdajm [ Pretorianin ]

sabotage ---> właśnie podobno w instrukcji to jest

1. Mógłby ktoś wyjaśnić co trzeba zrobić żeby były te quicksavy??

2.Przy okazji powtórze pytanie z poprzedniego postu - jak można wyrzucić tylko część pieniędzy a nie całość?

04.05.2003
13:04
[116]

Paul Atryda [ Chor��y ]

Palladynem

04.05.2003
13:05
[117]

xman18 [ Pretorianin ]

jak sie wyrzuca? :P

04.05.2003
13:07
[118]

xman18 [ Pretorianin ]

czar strach mnie rozwala , i te orki co uciekaj tez : PPP
szkoda ze moje szkielety rowniez heheh
zajebiscie to wyglada macie screna
4 orki za mna jeszcze : ]

04.05.2003
13:08
[119]

xman18 [ Pretorianin ]

kurde

04.05.2003
13:12
[120]

xman18 [ Pretorianin ]

biez kogo chcesz zalezy od umiejetnosci , wez benetta da ci sile i bedziesz mogl u niego bron kupowac i sprzedawac pierdoly , kapitan paladynow uczy jednoreczych broni , kuszy i chyba 2 h , gorn 2 recczne miecze, dieo zrecznosc luki ,vatrasa wez i miltena jak bedziecsz chcial
diego ci pomoze z pulapkami
jak nie bedzies zmogl sobie poradzic sam , ja sobie poradzilem ale bawilem ssie w sekwencje z 40 min :P
lester jest .lares,lee, poprostu tych z 1 czescie ktorym mozesz zaufac, a taki strazik wkarczmie...... to .... ci nie powiem bo bedzie nieciekawie : Prob jak uwazsasz

04.05.2003
13:14
[121]

flame [ Generaďż˝ ]

Witam!

xman18-->już Ci odpowiedziałem wcześniej gdzie jest to serce.

04.05.2003
13:17
[122]

xman18 [ Pretorianin ]

flame=> tego golema tam juz nie ma tyle czasu ze ho ho ho.... bo go rozwalilem w czasie proby ! a po 2 nic nie dal wtedy : )

04.05.2003
13:19
[123]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Właśnie rozmawiałem z Cainoor'em na gg. Za około 2 godziny się zgadamy i opracujemy nowy wstępniak. Czyli dzisiaj popołudniu/wieczorem założymy kolejną część tego wątku z nowym i lepiej opracowanym wstępniakiem.

04.05.2003
13:24
[124]

xman18 [ Pretorianin ]

ludzie nie oplaca sie wykupywac gorna z paki paladynow traci sie wten sposob tylko 1000 zl
wezcie kase od miltena da wam do zrzutki 250 pozniej od diega on da wam 300 macie 550 olejscie gorna a milten i tak go wyciagnie .....nie wiem jak pozniej czy bedzie chcial plynac n awyspe .........no ale jak komus on jak mi nie bedzie potrzebny bo gra magiem to po co przeplacac? : ]

04.05.2003
14:07
[125]

Angel_from_kabaty [ Pretorianin ]

Uwaga ważne
Proszę wpisujcie teraz kto z was już przeszedł gre i którą klasą postaci. To się przyda w nowym wstępniaku. Macie trochę ponad godzinę. Kto nie zdąży się wpisać zostanie dopisany później:)

04.05.2003
14:11
[126]

sabdajm [ Pretorianin ]

UP! (

Hej gracie już dość długo to powinniście wiedzieć jak upuścić np. 200 sztuk złota z 300 :) Muszę dać w ofierze trohce kasy zeby dostać błogosławieństwo, a wysokość datku zależy od grubości mojego portfela :)

I drugie: co trzeba zrobić aby mieć quicksavy??

04.05.2003
14:45
[127]

xman18 [ Pretorianin ]

sabdajm==> nie wiem jak sie dzieli : ], da sie tak w ogole ?

ja przeszedlem paladynem i jestem w polowie 4 roz arcymagiem niedlugo 5 krag...

04.05.2003
14:47
[128]

xman18 [ Pretorianin ]

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

gdzie jest gromor i engrom ? : Pnie mam pojecia kto to jest i gdzie : d jak wiecie napiszcie....

04.05.2003
14:48
[129]

xman18 [ Pretorianin ]

nie gromor tylko Bromor : 0

04.05.2003
15:15
[130]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam pytanko. Otóż wybierma się do górniczej doliny (poziom 15) i mam pytanie ile mniej więcej jest tam orków i czy występują sami czy w jakisgrupach, a jeśli w grupach to czy da się wyciągać ich pojedynczo?

04.05.2003
15:16
[131]

Gordek [ Generaďż˝ ]

I jeszcze jedno, może zamiast wstępniaka zrobić jakąś stronkę i podawać do niej linka. Byłoby to o wiele wygodniejsze.

04.05.2003
15:27
[132]

Gall [ Chor��y ]

Skończyłem palladynem 41 poziom

Kiedy się zdobywa 2 poziom czarów ?

04.05.2003
15:36
[133]

xman18 [ Pretorianin ]

gordek=========>w grupach : ]]]]]]]]]]]
mozna ich wyciagnac po 2 no ale ciezko bedzie to rycza i lkeci cala zgraja : p ale nie musisz odrazu orkow tluc jest troche zebzcy topielcow itdd ,wszytsko z czasem :p

gall=>2poziom czarow , u paladyna?
moze chodzi ci o krag magi?
musisz byc magiem !jak chcesz miec 2 krag

04.05.2003
15:45
[134]

Gall [ Chor��y ]

Oczywiście że chodzi o maga.

Mam jeszcze jedno pytanko czy przy magu inwestować w siłę lub zręczność bo planuję chodzić z ukiem lub kuszą na te słabsze jednostki ?

04.05.2003
15:50
smile
[135]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

LINK DO NASTĘPNEJ CZĘŚCI:

04.05.2003
15:50
[136]

xman18 [ Pretorianin ]

sily mam 36 zrecznosci 46 many 150 ........ani w sile ani w zrecznosc nie inwestowalem bo duzo ptk zabiera procz tego ze w mane inwestujesz to musissz uczyc si etworzenia run...... no ale ty grasz : ]
pamietaj , np czary 4 kreggu kosztuja 30 ptk many za jedno uzycie.......

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.