
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
Karczma "Pod Głodnym Trollem" Część 18. Aktualny temat: Red Dragon
Wprowadzenie do naszego świata
Tak... każdy przybywający rozpoznaje niepowtarzalny klimat tego miejsca. Nadzwyczaj przyjazna atmosfera, wspaniałe piwo i zakąski, a co najważniejsze wspaniałe towarzystwo. Tuż przy barze siedzi elf Blood_X - legendy głoszą, że wraz ze swoją partnerką niejednego smoka położył na łopatki, aczkolwiek jej w karczmie nigdy nie widziano. Tuż obok Orrin - najczęściej zamawiający; stały klient - ten mocną ma głowę. Tak go to przywiązało do tego miejsca, że postanowił tu zamieszkać (w tajemnicy powiem pięknym paniom, że mieszka na pierwszym piętrze w pokoju nr 13, ale ja nic nie mówiłem :)). W przeciwieństwie do nich Sir Klesk, mężny człowiek o czarnych włosach, stoi na placu oraz pilnuje porządku i szykuje się na niezliczoną ilość bitw wraz ze swymi najemnikami. Aczkolwiek nie jest abstynentem i też lubi po pracy "strzelić sobie drinka", co go bardzo rozwesela. Pod ścianą, przy schodach zazwyczaj przebywa Kapitan KloSs. Swego czasu był dość znany w okolicy, ale po śmierci w bitwie o Atlantydę słuch o nim zaginął. Niedawno powrócił - już jako martwiak. Jest alchemikiem, ale jak na taką osobę przystoi, nie wykorzystuje tego na żadne potrzeby, więc nie łudźcie się niczym. Teraz jest raczej osobą samotną, bo miejsce koło niego się zwolniło. Ostatnio został pojmany i torturowany przez kilku zawistnych i okrutnych moderatorów którym na szczęście jakimś cudem uciekł. Tam gdzie niegdyś siedział jeden z pierwszych podejmujących Karczmę, trochę nienormalny, Luty Tur pozostało tylko krzesło, pewnego dna zbzikował i po prostu podskoczył, a następnie wyparował. Jedni odchodzą, a inni przybywają tak też przybył właśnie dzik wspaniałej roboty Gris. Ten niziołek odbył w swojej dziedzinie wieloletnią praktykę, co można poznać po jego okrąglutkim kształcie. Łatwo z nim nawiązać rozmowę (pod warunkiem, że nie jesteś kobietą), więc z pewnością chętnie wyjawiłby Ci sekret wspaniałej potrawy. Pędź do kuchni to może go jeszcze zastaniesz zanim przyśnie pod piecem. Masz szczęście - nie zdążył jeszcze zasnąć, gdyż prowadził akurat rozmowę z Funthomem. Znowu rozwalił się stary stół kuchenny, a akurat ten człowiek kiedyś zajmował się stolarką. Jednak od czasu najazdu na jego rodzinną wioskę postanowił prowadzić wojaczy tryb życia, ale po pewnym czasie walk wreszcie się zmęczył i powrócił do karczmy na stanowisko stolarza. Do karczmy wpada czasem posłuchać dobrej muzyki. Wróćmy jednak do głównej sali, bo nie mam zamiaru rozczulać się nad szczegółami (tylko uwaga na mokrą podłogę - o tym dalej). Kolejny stolik zajmuje Ehhh, o którym nie mogę dużo powiedzieć ze względu na jego tajemniczość (kiedyś mały i niepozorny, ale ostatnio zaczął dużo jeść i urósł do wzrostu prawie równego wyrosłemu trollowi - tym samym okazało się iż jest jednym z 3 naczelnych pół-demonów, z czego pozostałe 2 już dawno zaginęły). Przygląda się on Hebronowi, który właśnie prowadził ważną rozmowę w sprawie wyprawy na Bazyliszka. Jest on orkiem, co zdecydowanie stanowi wyjątek pośród sprzymierzeńców, ale miejsce to jest otwarte dla wszystkich. Bardzo ważnym miejscem w karczmie jest jeszcze kominek, w którym zawsze pali się ogień podniecany przez szefa ochrony karczmy - wielkiego trolla Sulika, który jednocześnie jest swoistą maskotką karczmy. Jest z nami także zwiadowca Fett siedzi w oświetlonym kącie na wygodnym fotelu czytając jakąś książkę, wiadomo o nim jedynie tyle ze nie pije alkoholu a preferuje wyroby mleczne i miodowe. Niektórzy wędrują po świecie, aż w końcu dowędrują do pewnego miejsca w którym zostają na stałe. Właśnie tak trafił tu Danley, który zawsze wędrował po świecie, niejedno widział i niejednego dokonał, jednak w karczmie postanowił pozostać na stałe. Jest on człowiekiem, jako wojownik jest szlachetnym paladynem, wynajmuje pokój nr 9. Zawsze lubi sobie łyknąć piwka korzennego, które wcześniej lubi nalać sobie sam. Natomiast w najciemniejszym kącie karczmy siedzi tajemnicza postać licząca cały czas pieniądze karczmy i tym samym nie pozwalająca na bankructwo owej, a tą tajemniczą postacią jest nam dobrze znany BriskShoter uwielbiający wylegiwać się w łaźni i popijać tam piwo w spokoju zastanawiając się jaki numer wyciąć po wyjściu z łaźni, jest też człowiek ubóstwiający poruszać się w samym ręczniku po karczmie tym bardziej im więcej niewiast jest w pobliżu. Po karczmie należy poruszać bardzo ostrożnie bo podłoga jest cały czas mokra dzięki naszemu pracocholicznemu sprzątaczowi Cainoor'owi, który co wieczór znika na tajemnicze schadzki z pięknymi, bądź niezbyt urodziwymi, ale zawsze kobietami. Na zapleczu pośród garnków czai się z mieczem wyszykowanym na Smoki i innych nie mniej groźnych przeciwników waleczny, acz czasem majaczący prze sen o wielkich bitwach z przeszłości: wojak a zarazem kucharz drogi M-Hunter, któremu czasem trzeba wylać kubeł zimnej wody na głowę, aby się trochę opamiętał. Zaraz za barem siedzi mały wietrzniak Adius, ma straszliwego pecha do napotkanych postaci - kogo ktokolwiek by nie spotkał na swej drodze okazuje się jego wrogiem, ostatnio nie pokazuje się w karczmie, bo gdzieś go wywiało. Wszystkim przynosi(ł) jedzenie i napoje kelner centaur o zacnym imieniu QQuel, który był jednym ze współ założycieli karczmy, ale ostatnio słuch po nim zaginął podobno widziano go daleko na wschodzie walczącego z gryfami - tak przynajmniej mówią plotki. Wróćmy jeszcze na chwilę do ochrony karczmy, w której pracuje wiele osób, które to były już wymienione, ale prócz nich są też iluzjonista Xelloss. Przejdź może na chwilę do stolika iluzjonisty - tylko ostrożnie, lubi ten człowieczyna czasem znienacka rzucać na prawo i lewo zaklęciami oślepiania - ma on bardzo potężną moc magiczną, ale sam czasem nie wie jak jej użyć. W ochroni pracuje również bard i właściciel karczmy Dubroles we własnej osobie, jest on elfem światła i znakomitym magiem oraz bardem - jego przemówień słuchają wszyscy z zapartym tchem, a natomiast jego magicznej mocy boją się nawet najpotężniejsze stworzenia i wysłannicy zła. Karczmę czasem też odwiedzają różni goście. Ostatnio w karczmie zaczęła przesiadywać przeurocza półelfka martusi_a, która w spokoju w kąciku przy stoliku popija sobie nektar specjalnie dla niej sprowadzony przez skarbnika. I tak sobie popijając obserwuje poczynania karczmarzy - co prawda jest z konkurencji, ale jak sama powiada "Trzeba żyć w przyjaźni z sąsiadami". Ostatnio w karczmie pojawił się ponownie zacny wojownik z morskiego rodu Sahaugin we własnej osobie 1michał, który to został zatrudniony na ciepłą posadkę miecznika z ochrony oraz statystyka (statsiarz jeden ;P - tylko by robił wykresy :)). Do karczmy wkracza też czasem podobno bogaty Dwalin posiadacz wielu kopalni i ogromnego majątku, ale plotki głoszą iż co niedziele można go spotkać żebrającego pod pobliską kaplicą. A wszystkiego dopatruje z nikąd i ze wsząt będąc wszystkim, a zarazem niczym trój osobowa postać Narratora, który to został stworzony do pilnowania porządku w karczmie, ale tym samym spowodował wiele zamieszek...
A dla wszystkich przygrywa autor i tylko czasem skoczy do kąta na partyjkę szachów...
W naszej karczmie trzeba płacić za picie i jedzenie. Ceny nie są zbyt wygórowane, ale musimy cos zarabiać. Prosimy o przygotowanie sakw (każdy pracownik otrzymuje na dobry początek 200sz + Pensję, a odwiedzający 175sz), nie przeklinanie i miłą zabawę. Mamy także nadzieję, że przystosujecie się do tego wstępu.
Menu:
Potrawy:
Dzik w sosnach - 25sz
Guziec z Afryki - 30sz
Ogon smoka (wystarczy dla 4 osób) - 250sz
Cały smok (wystarczy dla wszystkich w karczmie) - 5000sz
Uszy smoka - 40sz
Potrawka Wołowa - 10sz
Cielęcina duszona - 15sz
Kurczak / potrawy drobiowe - 10sz
Carpe diem (ostre) - 5sz
Ork w krwistym sosie - 55sz
Naleśniki - 15sz
Ogon pantery - 15sz
Pieczone zające - 15sz
Przepiórki - 15sz
Stek maga - 15 sz
Łeb orka - 20 sz
Przysmak elfa - 19 sz
Karp pieczony - 15 sz
Sum smażony - 15 sz
Sum w sosie - 20 sz
Specjalność Babki Sulika - 50sz
Filety z bazyliszka - 55sz
Udziec bazylii - 75sz
Zupy:
Mleczna & Mussli - 9sz
Barszcz czerwony z wkładem (krwisty; z kaszanką) - 15sz
Fasolowa - 10sz
Ogonowa - 10sz
Barszcz krasnoludzki - 10 sz
Rosół drwala - 10 sz
Krem bazyliszkowy - 50sz
Podróżnym:
Kiełbasa zwykła - 5sz / porcja dzienna
Kaszanka - 10sz / porcja dzienna
Lembas - 40sz / porcja dwu dzienna; sycąca
Alkohole (większość w przeliczeniu na dzbany):
Beczka piwa - 20sz
Piwo zwykłe - 3sz
Duże piwo - 7sz
Piwo korzenne / ziołowe - 5sz
Piwo czarne - 8 sz
Piwo "Zabójca smoków" - 29 sz
Piwo wiedźmińskie spod Kaer Morhen - 25 sz
Wino białe / czerwone - 10sz
Wino Niziołkowe (mocne) - 15sz
Rum magiczny (długotrwały; wzmacniający; na mrozy; jeden zakup starczy na 3 dni) - 20sz
Woda Ognista 40% - 12sz
Woda Ognista 60% - 18sz
Woda Ognista 80% - 24sz
Woda Ognista 120% - 54sz
Kamikaze (denaturat magiczny; wzmocniony) - 49sz
Miód pitny - 5 sz
Kwas lodowy - 6 sz
Kwas krasnoludzki - 15 sz (bardzo mocne)
Napój pobudzający magicznie - 10 sz
Miód Pitny - 7sz
Wściekły pies - 12sz
Herbata "z prądem" - 10sz
Napoje abstynenckie:
Mleko - 3sz
Smocze Mleko - 10sz
Soki warzywne / owocowe - 3sz
Herbata - 2sz
Woda - 1sz
Napój dziadka Hebrona (na razie nie uległ komercyjnej produkcji)
Kawa - 3sz
Kawa z rumem - 6sz
Kawa z oczami traszki - 12sz
Mleko z miodem - 6sz
Herbata z miodem - 3sz
Kawa z mlekiem - 4sz
Krew Bazyliszka - 12sz
Nektar - tylko za pozwoleniem BriskShotera
Desery:
Sernik - 10sz
Ciasto babuni - 10sz
Oczy smoka - 40 sz
Lody marszałków - 10 sz
Lody królów - 15 sz
Kopiec Smoka - 15sz
Babeczki / taca na stolik - 15sz
Babki & Dziadki :) do ogólnego poczęstunku można udostępnić za - 10sz
Oczy Orka w czekoladowej polewie - 12sz
Oczy goblina z bitą śmietaną i wisienką - 15sz
Pierwsze piwo gratis :)
Do każdego zamówienia ponad 100sz dodajemy magiczne zioło :)
Do każdego zamówienia ponad 500sz dodajemy darmowy trunek, potrawę & zupę
Do każdego zamówienia ponad 5000sz dodajemy 25% zniżkę!
Usługi:
Najem pokoi 10sz per night (zamówione numery pokoi 3, 1, 13, 15, 9, 10, 7, 11)
Rozgramianie okolicznych rabusiów \ potworów - 100sz \ +dobrowolna ofiara (szczególnie wojakom) biednym za darmo :)
Ochrona podczas podróży: 20sz / dzień
Dotyczące pracowników:
- Nakazuje się decyzją Starszyzny Karczmy czytanie wszystkich postów spod nieobecności pracowników pod groźbą wychłostania i zwolnienia z pracy (przewidywane są 2 upomnienia).
- Nakazuje się z decyzji Starszyzny Karczmy obradującej na chacie kulturalne zachowanie się Pracowników karczmy względem siebie jak i gości oraz przypadkowo tu trafiających osób.
- Pracownicy powinni zbierać się codziennie na chacie między godziną 19, a 23. Chat Golowski: pokój: "Na Każdy temat"
Rola Narratora:
Jak sam powiedział. cytat:
"Jestem operatorem zdarzeń losowych w Karczmie; stworzyło mnie szefostwo :) Jeżeli nie wiesz, co ile kosztuje na targu, napisz na forum, że idziesz na targ, a ja będę sprzedawcą i powiem jaka jest proponowana cena. Czasem wbiegnę w postaci jakiegoś niziołka i dam 1000sz za uratowanie mnie od sił zła, a czasem będę deszczem za oknem. Pomogę rozwiązać Wam wiele problemów związanych z Karczmą dążąc do sprawiedliwości. Będę tu 24 h na dobę więc od teraz możecie na mnie liczyć. To ja - wasze przeznaczenie, życzę miłego dnia."
Pensje:
Szef: 40% zarobków Karczmy (pomniejszone - bo karczma za chwile stoczy się ponownie na dno)
Barmani: 40sz na początek
Ochrona: 60sz na początek
Kelnerzy: 35sz na początek
Kucharz: 50sz na początek
Medyk / Szaman: 40 na początek
Pomywacz/sprzątaczka: 35sz na początek
Najemnicy: W celu wyższego zarobku zapraszamy na stanowisko ochrony 15sz + bonusy za ew. zdarzenia
Stolarz: 35sz
by Dubroles - Bard.
i jego pomocnicy :)
Link do części poprzedniej:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1339303
____
stan konta karczmy: 2655sz
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
Witam w nowej czesci karczmy. Jak widac znowu poprawione sa literowki, mam nadzieje ze nie zostalo duzo niedociagniec.
PS. Sorx ze posta z premia i nowym kontem karczmy (to tylko roznica 50sz) nie uwzglednilem, ale juz karczme wtedy puscilem zeby sie opublikowala
SULIK [ olewam zasady ]
ehhh.. kończa mi się pkt. akcji w RD :)

BriskShoter [ Senator ]
Danley ----> BTW premi i kasy Karczmy to no problem bo ja i tak to mam wszystko zapisane u siebie :D
ps.Ide spać.........................................off..............
1michał [ Generaďż˝ ]
Dwudzienna razem:>
aha!
bYłem na czacie RDragona, i mi powiedzieli, żę aktualizacje <dodawanie tur> jest o piątej-szóstej w nocy.
PS: Dobranoc Banda:>
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
Dla formalnosci stan konta karczmy to oczywiscie:2605sz
Moj stan konta: 479sz + 50sz = 529sz
SULIK [ olewam zasady ]
ehhh... 29/29 tur
stats mode:
ludnosć - 1 822 - +8
popularność - 44
akry - 751 - +2
złoto - 2 215 357 - + 32 281
jedzenie - 86 528 - +3 151
kamienie - 8 615 - +443
punktow zab. - 43 - +39
bronie - 223 - +6
mana - 391 - +14
siła wojskowa - 125 - +0
takze to by było tyle, jeżeli chodzi o sam poczatek bez czytania regulaminu i zsada :P
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
*Zchodzi na dol, wita wszystkich "Witam" i udaje sie w strone wyjscia...z za drzwi dobiega glos "Wroce pozniej"*
M-Hunter [ The Jester Race ]
Witam Witam !
Właśnie zostałem imperatorem sojuszu :) Mam małe kłopoty gospodarcze, ale zaraz postawię Thyranium na nogi :P
M-Hunter [ The Jester Race ]
Mam problem z ratuszem. Wczoraj uruchomiłem budowę, a nadal mam 0%. Jak to naprawić ? Potrzebuję złota, a ratusz mi je dostarczy :P
1michał [ Generaďż˝ ]
Cóż poczta na RD nie działa, więc powiem to tu.
Drodzy koalicjanci,
cieszę, się że Hunter przyjąl mnie spowrotem do sojuszu (:P). Zaś teraz mam nadzieję, że ponownie wybierzecie mnie na imperatora, gdyż "prawowicie" mi należy sie ten tytuł:))))
Poza tym mam dla was dwie rady:
1) Nie utrzymujcie zbyt dużych wojsk. Budujciw wojsko kilka TUR przed wojną, a nie miesiąc. Wojsko nie potrzebne w czasach pokoju. Ciągnie tylko kase:> Starajcie się w magazynie mieć zawszw tyle złota i broni żeby móc zwerbować 800 żołnierzy
2)NIE KUPUJCIE NA ZAPAS ZIEMI. Im więcej kupujecie ziemi, tym ona jest droższa, i tym budynki są droższe. Dlatego kupujcie ziemię TYLKO, gdy liczba wolnych akrów spadbie poniżej 100.
Dziękuje za uwadge i pozdrawiam
Michał
PS: Przypominam o wyborze na imperatora!!!:P
M-Hunter [ The Jester Race ]
^UP^
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
kto jest imperatorem niech wejdzie teraz na golowego czara (pokoj "na kazdy temat" jak zwykle)... sprawe mam :D
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Ja zagłosuję na ciebie jak skończę tą turę. Wiesz jak zbudować ten ratusz ?
1michał [ Generaďż˝ ]
Hunter------>
poczekaj czasem się tnie:<
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> czekam już od wczoraj ;(
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
juz sprawa zalatwiona...
DUBROLES [ Animator ]
*wbrew pozorom istnieje*
1michał - Bez urazy, ale nawet nie iwesz jaki tekst palnąłeś. Armię (jeśli rasa ma silną armię np. elfy) powinny UMHO wykupywać armię regularnie, bo skąd będziesz wiedział, kiedy nastąpi atak? W zakładce Imperator jest opcja zasadzka :)
M-Hunter - sprawdź, czy zatrudniłeś murarzy, kamieniarzy i czy w zakładce budowa nie masz ustawionego (tam na samej górze) 100%. Tam ustalasz ile procent ludzi ma produkować pkt zabudowy. Pozostali budują budynek specjalny.
_____________________
Prywatne: 2717sz + 102sz = 2819sz (proszę o wykonywanie sumowań)
Orrin [ Najemnik ]
*Do karczmy wchodzi barczysty krasnolu*
Witajcie moi szpiedzy doniesli mi ze nasza koalicja znajduje sie na odległy miejscu poza drogim tysiacem.
Mysle ze na poczatek nie jest zle ale trzeba sie rozwijac
acha i wojow trzeba robic bo nigdy nic nie wiadomo !
acha zapomnialbym o najwazniejszym Piwa!
M-Hunter [ The Jester Race ]
Dubro --> Dzięki za podpowiedź ;-)
M-Hunter [ The Jester Race ]
No i dlamnie to koniec z RD na dziś :-)
PS. Mam już ratusz:) Co polecacie dalej ?
ehhh [ Angel of Death ]
ehhh wchodzi do karczmy i mowi:"zle sie dzieje popowiezrzchnia ziemi;/, armia tych istot niejest rowna 10 tys, jest ich prawie 18 tys:/ trzeba zaczac zbroic sie i to szybko! trzeba zwolac wodzow wielu plemion na narade i prosic o pomoc, nie wiem dlaczego oni zbieraja taka armie ale nigdy nie mieli pokojowych zamiarow, trzeba wyslac po poslancow aby wezwali wodzow nastepojacych ras:
-krasnoludy
-elfy
-ludzi z czterech stron swiata
-sauhauginow jesli sie uda
a ja postaram sie zebrac chociasz setke pol-demonow
Dwalin music wyprodukowac wiele oreza i zbroi
mam nadzieje ze Heuruganinie pojda po rozum do glowy
narazie ide do swoich przyjaciol zza bramy do nikad zagnam na kojne godziny moze dni

trueZoLtaN [ ::: Bob the Builder ::: ]
Czy są jakieś warunki wstąpienia do tej karczmy? Jakichś chrzest bojowy, czy cóś? :)
M-Hunter [ The Jester Race ]
ehhh --> Mam kilku kolegów-wojowników (kiedyś duuuuuuuuużo trenowaliśmy) przysłać ich ? chętnie pomogą !
M-Hunter [ The Jester Race ]
trueZoLtaN --> Musisz lubić fantasy, inaczejnie poczujesz klimatu.
DUBROLES [ Animator ]
trueZoLtaN - nie, jedyny warunek to nie statsowanie, czytanie wszystkich postów, wczucie się w klimat, kulturalnie rozmawianie, "wyprodukowanie" sowjej postaci no i oczywiście... zamawianie piwa, które wbrew pozorom istnieje ;) Jeśl;i nie wiesz, do jkiej rasy należysz i gdzie pracujesz to skontaktuj się z Narratorem ;)
ehhh - chcesz powiedzieć, że to jakaś poważna robótka? (zamiast wyprawy na smoki?) Jak tak to zwołam pozostałe pięć istniejących Elfów Światła ;) Powiedz tylko skąd przybywają i czemu :)
_____________________
Prywatne: 2819sz

trueZoLtaN [ ::: Bob the Builder ::: ]
M-Hunter--> Lubię fantasy, tylko takie bardziej w kierunku Pratchetta niż Zeleznego... No i oczywiscie Tolkiena mam na koncie

1michał [ Generaďż˝ ]
ehhhh---->
Spoxik. Mój ojciec jest ministrem w rządzie króla Sahauginów. Powiem mu o tym, a ten szpenie słówko królowi. Znajdzie się wojsko Sahaugińskie. Ze mną na czele!!!
TrueZoltan---->
Żadnych chrzestów, ani nic. Po prostu musisz się w nas "wtopić" no ilubić fantasy:>
trueZoLtaN [ ::: Bob the Builder ::: ]
Dobra, to dziś wieczorkiem wpadnę ze wszystkimi danymi osobowymi (i rasowymi), żeby Narratorowi głowy nie zawracać :)

1michał [ Generaďż˝ ]
True zoltan-->
Poczytaj kilka części, a zrozumiesz o jakie fantasy tu chodzi. Ja tak zrobiłem, i od razu wiedziałem, żźe "Głodny Troll" warty jest czasu!!:>
<lol, ale to zabrzmiało:>

1michał [ Generaďż˝ ]
Ja jeszcze wrózce do Red Dragona:>
Brisk, ehhhh----->
Z tego co wiem, to wy chyba nie macie koalicji. może sie przyłaczycie do nas?
gris, Dubro--->
Od nowej ery jesteśmy wszyscy razem w koalicji?
ehhh [ Angel of Death ]
ja narazie nie gram w redragona;) niedluogo zaczne:)

BriskShoter [ Senator ]
*Drzwi się otwierają i pojawia sie gość. Spod kaptura jego czarnego płaszcza i także długiej grzywki widać jedynie oczy łypiące to w tą to w tamtą strone. Od razu można było poznać BriskShoter'a. Po ściągnięciu płaszcza, odpina miecz i stawia pod ścianą (żeby go nie świerzbiło). Wchodzi do głównej izby. Wydaje sie pusta. Kłania się niewidocznym w mroku osobom (zarówno obsłudze jak i gościom) mówiąc "Witam Banda."Udaje sie do swego najdalej umiejscowionego kąta i najciemniejszego."No to dziś sie lenimy całyyyyyyyy dzień hehe"*
-------------------
536sz
M-Hunter [ The Jester Race ]
Co do naszej stronki (karczmowej) to będzie wyglądać jakoś tak :
PS. To miał być lay na stronkę o grach, ale nie wiem czy będę ją robić

1michał [ Generaďż˝ ]
ehhhh--->
Ale przyłączysz się do "Paktu Trolla", bo narazie nasza reprezentacja karczmy słaba, tylko 5 na 17 możliwych:<
Przydałoby się was jeszcze ze 4 (ehhh, Brisk, Dubro, Gris):>
DUBROLES [ Animator ]
*Oferuje koalicję, która wbrew pozorom ma istnieć*
1michał - - > Jestem już teraz za połączeniem nas wszystkich, bo jedna koalicja by nas pomieściła razem z naszymi kolegami, tylko, że nikt nie chce ustąpić - ja oferuję podłączenie się do Music Union - obecnie największej / silniejszej z wszystkich trzech koalicji w Karczmie (aktualnie ziemia: 30,751 a siła armii: 634,283; wolnych miejsc: 12).
M-Hunter - chcesz, żebym zawołał Narratora? Nie ściągaj z I-netu gotowych szablonów, przecież Sulik powiedział, że jeśli ma powstać strona to zajmie się tym osobiście, czyżbyś tego nie przeczytał?
_____________________
Prywatne: 2819sz

BriskShoter [ Senator ]
BTW takie pytanko a kiedy zaczyna sie nowa era? Hę bo jakos chyba to przegapiłem czytając albo po prostu nie pisze ;)
1michał [ Generaďż˝ ]
Brisk-------->
Po zbudowaniuPałacu Sądu Ostatecznego, przez jedną z koalicji.
Dubro----->
No nie jestem specjalnie przekonany:> Wy jesteście silniejsi. NAsza piątka póki co jest niczym w porównaniu do samego ciebie:> Dlatego jestem raczej za tym, żebyśmy połączyli się od nowej ery my i ty z kolegami. A póki co niech przyłączą się do nas Brisk i ehhh. A od nowej ery całą wesolą gromadką podbijemy świat RD:>
Bo tak jak mówię, ty sam jesteś silniejszy od naszej piątki razem wziętej:>

BriskShoter [ Senator ]
Fenks za odpowiedż hehe czyli taka jedna era trwa baaaaaaaardzo długo :)
1michał [ Generaďż˝ ]
Z tego co słyszałem/ czytałem ostatnio trwała 110 dni:> A ta era trwa już 86 . I to tyle.
TO JAK BRISK PRZYŁĄCZYSZ SIĘ DO PAKTU TROLLA?
DUBROLES [ Animator ]
1michał, śmiem sądzić, że ta era potrwa dłużej. Wpadnij do naszego pokoju na mistycznym GOLowym chacie to pogadamy.

BriskShoter [ Senator ]
1michał ----> pewnie sie przyłącze ale póki co moje granice nie stoją w ogniu ;) wiec sie rozbudowywuje ;)
1michał [ Generaďż˝ ]
BRICHU----->
Ale mimo to przyłącz już się:>
Koalicja: Pakt Trolla
Imperator: Human City
Inni: Meridell, Thyranium, Fharn, Arrayo
Jeśli zobaczyłeś tą gromadkę to znak, żę trza się przyłączyć:>
PS; Tylko podaj swoją nazwe księstwa żebym wiedział, że przyjmuje ciebie:>
Orrin [ Najemnik ]
*Do karczmy wchodzi barczysty krasnolud*
Oj widze ze sie wojenka szykuje z Heuruganami
Powruce do grór Fharnu jednak nie bede mogł sprowadzic zbyt wielu gdyz teraz jestesmy juz po wojnie w naszych tunelach i jest wiele do zrobienia jednak licze na 500 ochotnikow zaprawionych w boju
1michał [ Generaďż˝ ]
UWAGA UWAGA!!
SLUCHAJCIE!!!!!! SŁUCHAJCIE
Razem z Dubrolesem postanowiliśmy zrobić dwa głosowania. Oto one:
1.Czy pan/pani zgadza się, aby nastąpiło połączenie sojuszy mojego, Dubrolesa i ewentualnie Blooda i Grisa? Nowy sojusz byłby totalnie niezależny i posiadał nazwę "Karczma Pod Głodnym Trollem"
TAK
NIE
2.W przypadku połączenia sojuszy kogo chciałby/chciałaby pan/pani widzieć w roli imperatora?
1michała? (za nim przemawiają: wrodzona uroda, założył jako pierwszy pakt trolla- sojusz karczmiarzy )
Dubrolesa? (za nim przemawiają: pierwszy powiedział o Red Dragonie w karczmie, ma najsilniejszą armię z karczmy)
Glosowanie jest OBOWIĄZKOWE dla wszystkich karczmiarzy zainteresowanych Red Dragonem
Orrin [ Najemnik ]
Ludzie i nieludzie wysłałem wiadomosc czy ktos moze potwierdzic jej odbior bo chyba cos schrrzaniłem i nie jestem pewien
*nalewa sobie piwa*
Orrin [ Najemnik ]
jestem za polaczeniem a imperatorem niech zostanie ten co sie zna dobrze na polityce RD
ehhh [ Angel of Death ]
wedkug mnie imperaorem piwinna zostac osoba postronna czy jaq to sie zwie:)
ehhh [ Angel of Death ]
Orrin - ciesze sie bardzo, 500 krasnoludzkich wojownikow to naprawde sporo i wielka jest ich sila
M-Hunter [ The Jester Race ]
Dubro --> GRRRRRRRRRRRR ! Obrarzasz mnie ! Ja ten szablon robiłem !
1michał -->
1. Tak
2. 1michał, ponieważ jemu się to należy, on stworzył pierwszy pakt i on zapędził nas do gry w RD :)
Orrin [ Najemnik ]
No to ja ruszam w droge jakby cos bylo do mnie zostawcie wiadomosc w moim pokoju
teraz ide powinien wrocic wieczorem przyszykujcie duzo piwa bo bedzie duzo wysuszonych krasnoludzkich gardeł do napojenia
1michał [ Generaďż˝ ]
ehhhh---->
Gadałem z ojcem, dziś wieczorem ma poprosić króla o wysłąnie około 2500 Sahaugińskich wojowników z elitarnego oddziału królewskiego
1michał [ Generaďż˝ ]
aha!!!!!!!!!!!
Dragonowcy, looknijcie na pocztę są do was dwa listy ode mnie:>

BriskShoter [ Senator ]
oKo co prawda nie należe do żadnej koalki ale głosowanie obowiązkowe to:
1.TAK (predzej wtedy bym wszedł do koalki, bo tera nie wiem czy do 1michała czy do DUBROLESa ofkorz jeżeli by mi było wolno sie dołączyć do Dubro ;)
2.Gdyby już było połączenie to Impem powinien zostać DUBROLES. Why? Jest dłużej w grze, jest dłużej Impem, jest bardziej doświadczony i bardziej opanowany ;) A 1michał IMHO że działa czasami pod wpływem impulsu ;) a tu trza być opanowanym żeby nie narobić sobie i innym bigosu. Tak więc doswiadczenie, opanowanie i znajomość gry przemawia za DUBROLESEM.
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Odbierz pocztę w RD mam tam pilną sprawę.
SULIK [ olewam zasady ]
ehhh --> za zwiad dostajesz odemnie 200sz
Panowie (i panie) musze wyjść wruce za jakiś czas z armią 500 zaprzyjaźnionych trolli (mam duża rodzinę) - powinni pomuc
1michał.
1- tak
2 - dubro (jednak jest dłuzej w RD i więcej wie)
_____
stan konta:
1801sz - 200sz = 1601sz
1michał [ Generaďż˝ ]
SULIK-->
Zajrzyj na pocztę i ustosunkuj się proszę do tego co napisałem:>
Orrin [ Najemnik ]
*Do karczmy wchodzi niziołek*
Przepraszam przysłał mnie tu pan Orrin ktory jest teraz w drodze do Fharnu. Kazał przekazac ten list i powiedział ze za dostarczenie tego listu dostanetu dobre piwo.
Wyciaga list i kladzie go na stole
TRESC LISTU
Drodzy karczmiarze załuje ze nie moge byc teraz z wami ale wojna nie czeka. Chciałem sprostowac moja wypowiedz odnosnie połaczeniu koalcji. Na poczatku wydawał mi sie to swietny pomysł. Jednak w czasie drogi miałem duzo czasu na przemyslenia i doszedłem do wniosku ze to nie bedzie takie dobre dla nas. Staniemy sie mniejszoscia narodowa w wielkim Imperium a co za tym idze nie bedziemy traktowani z nalezytym szacunkiem.
A wiec przejdzmy do konkretów jestem w chwili obecnej jestem Przeciw połączeniu byc moze nasz rozwoj bedzie na tyle szybki ze dogonimy ich w rozwoju wtedy bedzie połaczenie bedzie korzystne dla obojga narodów
podpisano Orrin Trofin
M-Hunter [ The Jester Race ]
Sorka, pomyliłem się. W tym pierwszym miało być NIE :P
BriskShoter [ Senator ]
*Wychyla sie z kąta i mówi:"ja też moge sprowadzić wojów. Bardzo dobrych wręcz wyśmienitych dużo ich nie będzie bo ok.250 ale wajczą za wielu zwykłych wojaków. Było nas wiecej ale że często wojujemy to nas troche sie poginęło. Obecnie przeszliśmy w chwilowy stan spoczynku i tak np. ja siedze jako Skarbnik w Karczmie. Ale jak walczyć nie zapomnieliśmy. Więc jak bedzie trzeba to ich sprowadze."Skończył mówić. I zanużył sie w ciemności.
BTW Impa a czy w RD nie opcji WYBORY? Hę? Może wtedy po ewentualnym połączeniu przeprowadzić wybory.
1michał [ Generaďż˝ ]
cóż
połączenie:
2-TAK
2-NIE
imperator:
1-1MICHAŁ
3-DUBROLES
Xelloss [ Senator ]
Witam wszystkich. Przede wszystkim chcę odwołać to, co powiedzialem - RD to świetna gra :).
Zacząłem grać dżinami, czy to dobry wybór? I w ogóle, proszę o jakieś porady :). .
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Wejdź na czat golowski "na każdy temat". Mam coś ważnego do obgadania.
1michał [ Generaďż˝ ]
DUBROLES------>
Tak pomyślałem i stwierdziłem, że o połączeniu w tej chwili powinny zdecydować tyko osoby zainteresowane, czyli występujące w moim lub twoim sojuszu+Brisk
więc prawo do głosu mają:
Brisk
Sulik
Danley
Hunter
Orrin
czyli krótko mówiąc wszystko zależy od Danleya:>
SULIK [ olewam zasady ]
Xelloss --> z tego co widze ja też gram dżinami :)
moja rada nie buduj wojsk - magią ich rozwalimy :D
ehhh [ Angel of Death ]
Sulik - o fajnie dzieki, 500 trolli to jest potezna sila bedzie miazdzyc wrogow bardzo szybko
wrocil jeden poslanec:/ nie ma dobrych wiesci:/, ludzie z poludnia nie wstawia swoich sil do walki:/
--------------
175 + 200 = 375
komentarz - nice;)
M-Hunter [ The Jester Race ]
Moi koledzy mają zaprzyjażnioych orków (ochroniarze jednej z karczm) mogą ich zaprosić na wojenke ? :P
1michał [ Generaďż˝ ]
ehh------->
A mi to nie podziękujesz za 2000 Sahaugińskich wojowników, hę?
Orrin [ Najemnik ]
Ja prponuje by nadchodzaca wojna wygladała tak
Piewrwsza osoba opisuje przebieg w 15 zdaniach
POtem nastempna zaczyna tam gdzie skaczyła ta pierwsza dokładajac swoje 15 zdan itp

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
1. Tak
2. 1michał (gdyby mi o RD nie powiedzial to bym w nie niegral, wiec moj glos jest oczywisty...)
Orrin [ Najemnik ]
wszyscy na sali pomysleli zeby zrobic podsumowanie odnosnie polaczenia koalicji nalezy pamietac o tym ze niektorzy zmienili zdanie tak jak Orrin np ktory najpierw byl na tak lecz potem przysłal Hobbita z wiadomoscia ze jest na nie
ehhh [ Angel of Death ]
1michal - klaniam sie nisko, krol Sahauginski jest bardzo dobrym sojusznikiem, a Tobie stawiam beczke piwa gdyz gdyby nie Ty to cienko z nami by bylo
ja zebralem prawie 60 pol-demonow(szkoda ze jet nas taq malo) ktorzod 150 lat wojuja po calym kontynencie
ehhh [ Angel of Death ]
Orrin dobry pomysl z tymi 15 zdaniami! a potm kazdy swoje 15 zdan, po kojeli ofkoz, zarzuci na forum
M-Hunter [ The Jester Race ]
A moi koledzy ? Co z nimi ? Raz napadli na goblińską wioskę, mogą się przydać !

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
hmmm... po wiekszym zastanowienu stwierdzam ze na punkt pierwszy chce anulowac, wydaje mi sie ze po polaczeniu to nie bedzie to samo... wiec ostatecznie glosuje na NIE z polaczeniem, wiec na 2 punkt juz nie musze mowic nic...
Dziekuje za uwage.
SULIK [ olewam zasady ]
Zmieniam głosowanie (po zastanowieniu się)
Jeżeli Dubro wchodzi sam w Koalicjie "Karczma Pod Głodnym Trollem" to TAK
jeżeli wraz zreszta swej starej koalki to NIE
M-Hunter [ The Jester Race ]
Danley --> Mądra decyzja :)
Xelloss [ Senator ]
Dobra, jestem w trzeciej turze, stawiam przede wszystkim na magię i na złoto :).
M-Hunter [ The Jester Race ]
Wiecie co ? Dajcie mi tu Piwko o !
*To po woczorajszej impie gadam jak potłuczony*
740sz
Orrin [ Najemnik ]
No i kolekny dzien w RD minoł oto podsumowanie
ludność 5,591
popularność 40
akry 1,906
złoto 5,421,845
jedzenie 223,452
kamienie 43,508
punktów zab. 10 (hlehlehel)
bronie 21,309 (bedzie wojenka)
mana 0
siła wojskowa 1,238 (taki sam stan wojska jak wczoraj
Jutro bedzie ostani dzien protektariatu wiec trzeba bedzie zrobic duzo zołanierzy :)
Xelloss [ Senator ]
Ja nie podam stanu swojego panstwa bo sie wstydze :).
M-Hunter [ The Jester Race ]
O ludzie ! Co sie na czacie działo !

1michał [ Generaďż˝ ]
Xelloss-->
Dołączasz się do "Paktu Trolla"?Dołącz się, dołącz się!!:)))))))))))))))
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Ja wiem coś , co powineneś wiedzieć. Wejdź na gg, to bardzo ważne.
Narrator [ Legionista ]
Blood_X przesyła wszystkim karczmiarzom gorące pozdrowienia z dalekiej i mrocznej krainy zwanek nauka
1michał [ Generaďż˝ ]
chodź na czata golowskiego
I pamiętaj że nie mam GG:>
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> MAm nadzieję żę ci sie uda ! (wiesz o co chodzi :P)

1michał [ Generaďż˝ ]
Szczerze mówiąc to niewiem:)))))))))))
Szczerze!!!!!
Narrator-=======>
I wzajemnie
M-Hunter [ The Jester Race ]
Michał -->Wpadłem na ciekawy pomysł związany z naszą koalką (pakt TROLLA ;-) ) powiadomie cie przesz RD.

M-Hunter [ The Jester Race ]
Michał --> co znaczy :
Narrator-=======>
I wzajemnie
M-Hunter [ The Jester Race ]
Coś tu tak pusto... Czy mi sie wydaję że .... ? Nieeeeeee to niemożliwe *powiedział do siebe*
SULIK [ olewam zasady ]
Blood --> ucz sie ucz :)
Hunter --> to oznaczało iż 1michał też posdrawia (chyba :))
M-Hunter [ The Jester Race ]
SULIK --> Już wiem o so choci ! Dziex za podpowiedz !
SULIK [ olewam zasady ]
mam uż Ratusz - wreszcie :D
SULIK [ olewam zasady ]
15/15 trzeba czekać do północy :/ (lub jeszcze dłuzej :/)
już mam 35% soczewki magicznej
btw. najchętniej bym zaczał wszytko od początku - to bym troche inaczej zaczoł i inaczej pprowadził gospodarstwo, ale no cóż człowiek (a raczej dżin w przypadku RD, lub trol w przypadku Karczmy) uczy sie na błędach i już raczej pozostawie tak jak jest :D
btw. żucięm na siebie czar pracowitości :D

1michał [ Generaďż˝ ]
Sulik----->
Nie już, ale jeszcze
Ja już mam wszystki budynki specjalne 1 poziomu
i 13 % tajemnicy tworzywa (budynek specjalny 2 poziomu)
M-Hunter [ The Jester Race ]
Mam do was pytanko : Moge zacząć od nowa ? Bo dopiero się uczyłem i zorbłem wieeeeeeeeeeele neiprzemyślanych kroków, które spreawiły że jest cienko w moim kraju :)
SULIK [ olewam zasady ]
1michał --> jak dla mnie już - bo nie wiedziałęm jak inwestować itp :P
a teraz w 2 tury zrobiłem 35% :P
Xelloss [ Senator ]
Do paktu trolla sie dolacze, ale pozniej. Moje panstewko zwie sie Verdania (nie mialem juz pomyslow :)).
Wlasnie buduje ratusz - 16%.
M-Hunter [ The Jester Race ]
Oto dowody :
1.
Złe manipulowanie akrami (za dużo)
Skutek : każdy budynek jest baaaardzo drogi2
2.
Złe manipulowanie punktami zabudowy
Skutek : Zabyt późne postawieie ratusza
3.
Niepotrzebne zajupienie wieeeeeeeelu wojsk
Skutki : Brak pieniędzy
4.
Niewybudowanie kopalny, gosodarstw odrazu
Skutki : mało dobytku
Teraz widzicie. Jakbym zaczynał od nowa było by bajecznie :)

1michał [ Generaďż˝ ]
Sorri ale nie.
Bylbyś o dzień za mlody, dlatego niestety lepiej tego nie rób. Ale spoko wyjdziesz z kryzysu:>
PS: A mówiłem, żeby nie kupować wojsk, ani akrów.:>
M-Hunter [ The Jester Race ]
Zaczynam od nowa. Przyłącze sie do was jako "Taharonia". Jeśli nie będzie mi dobrze szło, wrócę do starego państwa.
1michał [ Generaďż˝ ]
nieeeeeee
A zresztą jak chcesz. <sorry, ale taka gra jest do dupy codziennie sobie ktoś będzie zaczynał od nowa jak m nie pójdzie:<
Xelloss-->
Dołącz już teraz:> Co to za różnica:>
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Zrobie taką operację. Ja udostępnie wam 25% moich akrów, a ty rozdzielisz je każdemu po równo. Jak coś zostanie to oddaj mnie. Wtedy każdy dostanie po prochu, a ja pozbędę się kłopotów. Zgoda ?
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
- znowu musze sie wybrac na mala wyprawe
*mowiac to kieruje sie w strone drzwi*
- Zegnam was
M-Hunter [ The Jester Race ]
Jednak mój pomysł nie wypalił :P Nie wiem gdzie oddać te kary. Przynajmniem mam ich na zapas - nie zmarnuje złota :P
DUBROLES [ Animator ]
Przemyślałem sytuację, którą omówiłem wraz z 1miachałem. Widzę, że problem jest taki: z osobami z mojaej koalicji pracowałem już w pierwszej erze (dość sporo) i teraz znów razem jesteśmy, więc conajmnie "niemoralnie" by było ich opóścić, tym bardziej, że sam zebrałem nas na nowo. Jedyną możliwością zjednoczenia koalicji jest wzięcie do niej zarówno mnie jak i 2/3 moich kolegów. Nie widzę w Tym problemu (pod warunkiem, że będziecie tak zasadniczy, że nie przyjmiecie do paktu nikogo spoza Karczmy; ale Wasza wola), zawsze zostałoby jeszcze 8 wolnych miejsc do koalicjii.
- Sulik - nowe tury są przyznawane nad ranem, po archiwizacji servera (5.oo?)
- Xellos - jeśli jesteś dżinami zainwestuj w obronę - wieże obronne :)
- Co do budynków specjalnych to właśnie się nieźle rozczarowałem, bo po budowie Smokodrapu okazało się, że wyczarowanie smoka kosztuje... ~~60 000 many...
- M-Hunter - im Twoje państwo będzie większe, Tym będziesz więcej za wszystko płacił, więc podwyżka cen jest nieunikniona, ja np. za akr płacę teraz około 90 000 złota i kupuję za 75% zarobków (!)
_____________________
Prywatne: 2819sz
M-Hunter [ The Jester Race ]
To was zasmuci, ale mam już to państewko. będę gospodarował swoma, a jak w tym drugim skończy się okres ochronny wejdę do koalicji. Może być ?
PS. Jeśli nie, to nic się nie stało, będę musiał sobie poradzić.

1michał [ Generaďż˝ ]
eeeee a dlaczego jak się skończy okres ochronny?
Wejdź do koalicji już teraz. Przecież to żadna różnica, czy jesteś z nami w koalicji czy nie:>
Tylko ci jedno powiem, jak się Admini skapną, że masz dwa państwa, którymi sie zajmujesz to możesz banika dostać (tak mi się zdaje).
Więc wejdź nowym panstwem do koalicji, starym wyjdź (i najlepiej abdykuj:)
PS;I od teraz niech nikt nie zaczyna od nowa (błaaagaaaaam)
M-Hunter [ The Jester Race ]
1michał --> Masz rację, taka gra nie mam sensu :P Rzucam tamto nowe, wracam do starego !
PS. Teraz jest tam jakaś archiwizaja bazy danych. Czy teraz bedą nowe tury ?
Kłosiu [ Senator ]
M-Hunter --> nigdy sie nie oplaca w RD kasowac starego panstwa :) Naprawa gospodarki najbardziej zniszczonego panstwa to kwestia paru tur dla wprawnego gracza, a budowanie od nowa nawet kilkunastu specjali to sprawa paru dni. Wejdz starym panstwem do koalki, zawrzyj pakty kupieckie i zobaczysz, ze sytuacja szybko sie poprawi :)
M-Hunter [ The Jester Race ]
Słuchajcie koalicjani Paktu Trolla !
W najbliższeym czasie (jakieś pół godziny), dostaniecie na RD mail odemnie. Będą tam instrukcje i linki dzięki którym dostaniecie sie na aszego tajnego czata. Przepraszam ze nie jestm aktywny w wątku, ale ładuje sie strasznie długo.
Pozdrawaim m-hunter
Xelloss [ Senator ]
Dobra, już się mniej wstydzę i mogę pokazać moje państewko:
ludność - 2,173 (+ 34)
popularność - 50
akry - 751 (+17)
złoto - 313,656 (+48,551)
jedzenie - 90,211 (+3,109)
kamienie - 2,288 (+102)
punktów zab. - 2,442 (+70)
bronie - 1,739 (+83)
mana - 1,135 (+23)
siła wojskowa - 1,324 (+4)
Wszystkie budynki 1 poziomu i trwa budowa pierwszego bud. 2 poziomu - Smoczego muru (9%)
Jak na kogoś, kto nie cierpi strategii jest nieźle, nie ;)?
M-Hunter [ The Jester Race ]
Eeeeeeeeeeee a jak sie wysyłą emaila do wszystkich ? :P
M-Hunter [ The Jester Race ]
Już wysłałem, odbierzcie pocztę.
Xelloss [ Senator ]
Mam największą siłę wojskową ze wszystkich w pakcie :P.
M-Hunter [ The Jester Race ]
Xellos --> Pocztę odbierz !
M-Hunter [ The Jester Race ]
Hejka !
Coś zwaliłem z czatem, teraz nie moge wejść :(
M-Hunter [ The Jester Race ]
Uwaga !
Z pewnego powodu, wszyscy z paktu niech przejdą na czat GOLA (pokój ten sam co zawsze)
M-Hunter [ The Jester Race ]
Uwaga !
Z pewnego powodu, wszyscy z paktu niech przejdą na czat GOLA (pokój ten sam co zawsze)
M-Hunter [ The Jester Race ]
Wiem że ktoś nasz szpeguje na czacie golowskim. Zgłosze to do odpowiednuch osób
M-Hunter [ The Jester Race ]
Dobra.
Chcecie wojny, to będziecie ją mieli zwiadowcy.

Cradif [ Pretorianin ]
nazywam sie legolas iprosze o przyjencie mnie do waszego paktu trola
M-Hunter [ The Jester Race ]
Cradif --> jesteś z poza karczmy, a więc nie możesz.

Cradif [ Pretorianin ]
dodam interesuje sie fantasy gram od jakiegoś czasu w red dragon i prosze przyjmijcie mnie odpowiedcie szybko
1michał [ Generaďż˝ ]
Cradif----->
Tydzień posiedzisz w karczmie i wtopisz się w nią to cię przyjmiemy:>
OK?:>
M-Hunter [ The Jester Race ]
Cradif--> NIE !!!
SULIK [ olewam zasady ]
M-Hunter, 1michał --> robićie napiętą sytuacje w koalce - to mi się bardzo nie podoba, za chwilę pomyśle nad zmienieniem koalicji jak nie zmienicie zachowania
Dubro --> poczekajmy do końca ery (to podobno już niedługo) i wtedy gdy się wprawimy w porażkach to zagramy razem w jednej koalce
A jak tak dalej pujdzie z koalką "Pakt Trolla" i chłopaki zaraz nie zaprzestana wojen wewnatrz to przebiose się od zaraz (tylko ostrzegam że mam najsłabsze państwo [bo inwestuje teraz pratktycznie tyklko w magie :D] )
Kłosiu, Cradif --> widze, ze reszta Gola zauważyła drugi watek o RD :D
Kłosiu --> dzięki za podpowiedzi
Cradif --> poproś 1michała :)
SULIK [ olewam zasady ]
Panowie moim zdaniem jesteście zbyt stanowczy
- zapamiętajcie, ze w tyeż wcale na długo na stałe tu nie jesteście więc może byście byli uprzejmiejsi
M-Hunter [ The Jester Race ]
Sytuacja jest napięta z powodu zbliżającej się wojny.

Cradif [ Pretorianin ]
dzi€ęki wam za danie mi jakiejś szansy obiecuje wam że jak bede w waszej koalicji <Pakt Trola> to wam bardzo pomoge

BriskShoter [ Senator ]
PONOWNIE ODPOWIADAM NA PYTANIA:
1. 3 X NIE
2. i tu już nie musze odpowiadać....
M-Hunter [ The Jester Race ]
*Idzie zamówić piwo gdy czuje okropny smród. Okazało się że nie zaczarowł jednego naleśnika.*
o ***** !!! Jak kadzi !!! Jak capi !!! Uciekamy !!!!!!!!
*uciekajć wajną głową w sufit przez co naleśnik wpadł bu do ust, a ten połyta go/
o ***** !!! połkąłem starego naleśnika !
*i idzie w strone kibla, po czym sychaś odłosy żygania
SULIK [ olewam zasady ]
WIETRZYMY :)
proponuje od natępnej cześci przystopować z rozmowami na temat RD - bo tylko to przynosi niezdrową atmosfere walki
M-Hunter [ The Jester Race ]
Dajcie napó dziadka jakmutam.. Herbona ? Hebrona ? NIeważne, wiecie o so chodzi.
*poszedł dalej żygac*
M-Hunter [ The Jester Race ]
SULIK --> Masz rację !
Macie tu odświeżacz do ust ?
M-Hunter [ The Jester Race ]
Żegnam się z wami ! Dowidzenia !!!
*Wsiadł na konia i pojechał do twierzdy, po kolegów*

Cradif [ Pretorianin ]
ja już mam
popularność 791 + 108
Ludność 842 +24
akry 682 + 8
złoto 1,840,893 + 20,041
jedzenie 19.371 +3,139
kamienie 864 + 542
punktów.zab 326 +40
bronie 82 + 64
manna 7 +1
siła wojska 75 + 56
MOIM ZDANIEM TO DOBRZE
DUBROLES [ Animator ]
Cradif - jeśli podasz mi nazwę swojego państwa to mogę Cię przyjąć do swojej koalicji, aczkolwiek wymagam regularnej gry - w przeciwnym razie wywalę :) Koalicja nazywa się Music Union.
- M-Hunter - napisałeś 8 postów niemal pod rząd (są przerwane tylko jednym postem Xellosa). Ponieważ to nie pierwszy raz, a byłeś kilkakrotnie przyłapywany na nieczytaniu Karczmy zostajesz zwolniony z pracy do odwołania. Przykro mi, ale zarówno ja, jak i narrator wielokrotnie Cięostrzegaliśmy.
_____________________
Prywatne: 2819sz

Cradif [ Pretorianin ]
niestety nie skorzystam z tej koalicji dubroles

Cradif [ Pretorianin ]
co tak cicho na forum jestem w labiryncie

Narrator [ Legionista ]
Dubro -->
1. z dnia na dzień nie da sie nauczyć pisać długich postów
2. Aby go zwolnić, najpierw musisz porozumieć sie z grisem - poniewważ to on jest jego przełożonym - bez zgody szefa kuchni nie możesz go zwolnić
3. KONIEC Z RED DRAGONEM W KARCZMIE - PO GODZINIE 24 JEŻLEI POJAWI SIĘ CHOĆ JEDEN POST ZWIĄZANY Z RD - POLECĄ GŁOWY
4. A jeżeli chcesz krwi - to wyzwij go na pojedynek na chacie - osobiscie pojedynek ten poprowadze. Zwycięzca bedzie brał kilka rzeczy które wczesniej ustalicie
Termin uzgodnijcie na forum, abym i ja mógł sie dowiedzieć
M-Hunter -->
tracisz 50% Kasy
i twoja pensja została obniżona o 20% na tydzień
Brisk --> przy rozliczeniu odlicz M-Hunterowi 20% z pensji (stan ten trwać będzie do następnej soboty od teraz - lub do odwołania)
----OGŁOSZENIE------
1. Starać się wszystko czyać, zamiast pytać na forum - poszukajcie odpowiedzi w wątku lub zgłoście sie do swych bezpośrednich przełożonych na GG (ale z tym GG to nie za często)
2. KONIEC ROZMÓW NA TEMAT RED DRAGONA - przynosi to tylko straty dla Karczmy i niepotrzebne wojny/sprzeczki
----OGŁOSZENIE-----
Do karczmy wlatują 3 beczki piwa z kartką przybita do nich:
"To dla was Karczmiarze odemnie Narratora
Radujcie sie i pijcie
Aby wam zły humor się poprawił
Wasz Narrator"
1michał [ Generaďż˝ ]
Dubroles----->
Owszem, jesteś szefem, ale powiedz mi pytałeś się o zgodę:
1)prezesa Lutego Tura
2)Dowódcy kucharzy Grisa
3)mającego "coś" do powiedzenia Brisk Shotera
Z ego co wiem oni wszyscy muszą wyrazić zgodę na zwolnienie kucharza. Wiem, za co teraz odpłacasz Hunterowi, i ty też o tym wisz.
Cradif--->
Rozwijaj zwoje państewko. Jeśłi w przeciągu trzech dni będziesz pisął regularnie SENSOWNE (:P) posty, to przyjmę Cię, do naszej koalicji. Póki co jesteś na znakomitej drodze do wejścia. Powiedz tylko proszę, jaką rasą grasz.
DUBROLES [ Animator ]
Narrator - - > Przepraszam bardzo, moje decyzje ze strony szefa całkowicie nie są zależne od tego, czy kogoś lubię, czy nie i nadal sądzę, że sluszną karą byłoby zwolnienie. Z moich obliczeń wynika, że dotąd 4 był przyłapywany na nie czytaniu karczmy, a tylko w tej części napisał 49 postów z czego conajmnie połowa pisana jest pod rząd. Wg. mnie to nie jest postawa wzorowego Karczmiarza...
Xelloss [ Senator ]
*Bierze kufel piwa od narratora i mowi:
Karczmiarze, poniewaz ustanowiono cenzure w karczmie, proponuje zalozyc na forum jakis temat, w ktorym beda sie odbywaly rozmowy o RD czlonkow koalicji PT.*

1michał [ Generaďż˝ ]
Narrator----->
Popieram. po raz pierwszy popieram twoje słowa. Z Red Dragonem skońćzymy.
W TAKIM RAZIE PROŚBA. WSZYSTKIE RZECZY ZWIĄZANE Z RED DRAGONEM PROSŻ SŁAĆ NA MOJEGO PRIVA OD RED DRAGONA (księstwo Human City). Zapraszam!
PS: Ewentualnie wołajcie na czata Gol-a.
Narrator jeszczee coś------->
Moim zdaniem (skromnym zresztą) nie powinieneś zabierać Hunterowi kasy, bo nic złego tak naprawde nie zrobił.
Dubrolees------->
Zakopmy topór wojenny, bo przez tego Red Dragona, nam sie pomieszało w głowach!!!

Narrator [ Legionista ]
Dubro -->
W każdej innej sytuacji bym Cię poparł, ale wiem o pewnych konfliktach na tle RD i z tego powodu proponuje ochłonięcie, napicie się piwa i zażegnanie złego nastroju, wróćmy spowrotem do założeń karczmy bo ten RD tylko nas zniszczy
1michał --> nie dolewaj oliwy do ognia !
ehhh [ Angel of Death ]
hmmm darmowe piwo:) *podchodzi bierze parenascie lykow, wraca do krzesla szxcesliwszy, i mowi: dzieki wielki Narratorze!*
ja chyba nie bede gral w RD skoro przez to klotnie sa

1michał [ Generaďż˝ ]
spoko ehhh
to było lekkie nieporozumienie, które wcale nie sprawia, że RD jest grą kłótni
Narrator------>
spoko i sorry za to "dolewanie":>
i dzięki za piwo
Stawiam tobie narrator i Dubrolesowi po dużym piwie
____________________________--
555-7-7=541sz
Narrator [ Legionista ]
1michał --> moim zdanim na kare już dawno zasłużył. no cóż ale prawda jest taka a nie inna. A co do kasy to odrobi sobie w polu :)
Dubro --> założenie osobnego wątku - będzie najlepszym rozwiązaniem, tylko że na forum już jeden taki działą "RED DRAGON część któras tam"
Proponuje nazwe: "Głodny Troll gra w Red Dragona"
M-Hunter --> jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony to powiedz to, bez obrazania sie itp. kasy nie odyskasz, ale moge Ci załatewić odpowiednią prace po godzinach i odrobisz się
SULIK [ olewam zasady ]
[Do karczmy wkracza stary i zmęczony troll]
- o darmowe piwo
[uśmiechnął sie i polał sobie kufelek złocistego trunku]
- Dubro, 1michał --> bo zaraz zobaczymy kto silniejszy :P - kto chce zmierzyć sie na reke ??
- Hunter - widze ze straciłeś troche kasy ?? chcesz zarobić ?? ok to idź do lasu przy branie do nikąd i nazbieraj mi goblińskich borówek, a następnie z nich zrób mi pierogi :) zapłace 100sz - tylko postaraj sie nikogo nie zaczepiać :)
DUBROLES [ Animator ]
Narratorze, znasz mnie i wiesz, ze jestem opanowanym człowiekiem i nie mieszam takich rzeczy. Jak coś to powinnem się czepiać do michała bo On mi się wciął z werbowaniem koalicjantów... Ale dobra, ja do Was nic nie mam, już wczoraj złożyłem propozycję sojuszu między koalicjami, ale nie wiem, czy 1michał przyjął ją.
Aczkolwiek wciąż sądzę, że trzeba coś zrobić z M-Hunterem...
Cradif [ Pretorianin ]
*Do karczmy wchodzi barczysty krasnolud*
Ludzie i nie ludzie czyscie poszaleli do karczmy kieruje sie wroga armia czyscie zapomnieli jak tosmy za dawnych czasow rozgromili armie orków a potem było duzo miesa?
Wyszedłem w gory po posiłki mile stad stacjonuje 500 Krasnoludow gotowych na znak do ataku
Oh jak to dobrze ze piwo jest dzis za darmo :)
*idzie do beczki i nalewa sobie do kufla zlotego napoju*
(Jak ktos załozy watek o RD niech da znac)
SULIK [ olewam zasady ]
[Do karczmy wbiega mały troliczek]
- o Sulik, Sulik pomocy, musisz szybko isć ze mną, szybko
[ i wybiegł]
- to był mój kuzyne, ciekawe co znowu sie stao, wruce za kilka godzin
[powiedxział trol wybiegając, zabrał ze sobą kufel piwa i pobiegł]
Cradif [ Pretorianin ]
No nie pewnie nie wiecie o co chodzi heh
Moj brat sie tu zarejestrowal i sie nie wylogował ale gafa no nie
Orrin [ Najemnik ]
za wszystkie szkody jakie wywołał Cradif serdecznie przepraszam on ma 12 lat i spewnoscia niedlugo sie znudzi GOLem i RD

BriskShoter [ Senator ]
*Wychyla sie z kąta i woła:"Tera moje trzy grosze: po pierwsze nie zgadzam sie z tym żeby rozmowy na temat RD odbywały sie poza nią tzn w innym wątku bo ten temat mocno napędza Karczme może nie finansowo ale przynajmniej nie jest nudno. Dlatego jestem ZA dalszymi rozmowami na temat RD."tu przerwał spojrzał na M-Huntera:"Ale nie popieram też dużej ilości krótkich wypowiedzi." Podszedł do beczek nalał sobie piwa i wrócił do siebie:"Chciałem także dodać że premie i wypłaty ja zawsze sam przyznaje a jedynie owszem kieruje sie sugestiami innych. I uwaga JA NIE zatrudniam i nie zwalniam to nie należy do moich zajęć. Więc wypłaty będą dziś najłatwiejszą robotą jaką wykonałem w tej Karczmie do tej pory."Tu wypił łyk uśmiechając sie szelmowsko."Zwrócił wzrok na Cradifa i trueZoLtaN i powiedział do reszty:"Swoim zachowaniem tylko zrażamy ludzi do siebie więc dajcie se siana. Każdy ma swoją koalke więc niech tak zostania. Jak ktos będzie chciał sie przyłączyć to sie sam zgłosi tak jak choćby Cradif."Wypił ponownie.wstał podszedł do beczek wziął pod pache jedną i kieruje sie do łażni:"Noco?! Hehe mówiłem że leniwy jestem nie bede gonił co chwila po piwo a że piwo darmowe to se beczke wezme'Powiedział z rozbrajającą szczerością i równie rozbrajającym usmieszkiem po czym zniknął za drzwiami.*
ps.Huh ale to na mnie podziałało hehe znowu mi sie zdaje że walne jakiś długi text hehe u mnie tak zawsze jak copś sie dzieje to zaczynam dużo kombinowac, przemieniać na historyjki i spisywać hehe Taki atak weny twórczej :D
1michał [ Generaďż˝ ]
Dubroles------->
Nie pojawiła się u mnie opcja przyjęcia sojuszu, więc sam złożyłem Ci sojusz. Zajrzyj na RD i sprawdź xczy doszedł:>
Brisk----------->
Ja też jestem za gadaniem o RD tu, ale co ja się będe wtrącał. Sami zdecydujcie *to mówiąc rzuca wzrok w kierunku Dubrolesa, Sulika, Briska i Narratora*
Orrin [ Najemnik ]
Ale sie atmosfera zrobiła
Ludzie i nieludzie nie mozemy chowac do siebie urazy niech kazdy sobie poda kufel piwa i skacze sie klutnie
o RD oczywiscie mozna by gadac ale moze hmm nie tyle przeciez jest tyle zeczy do robienia w karczmie poza RD nie wiecie jakie ? PIWO :)
1michał [ Generaďż˝ ]
Orrin----->
A co z tego , zę ma 12 lat:>
Znam paru innych dwunastolatków na forum, z którymi gada się bardzo dobrze:>
A co do piwa to popieram
korzenne prosze
dziękuje
ZDRÓWKO!
_______________
526sz
Orrin [ Najemnik ]
1michał heh gdy go poznasz blizej zobaczysz o czym mowie
ale nie pora na rozmowy o nim gdy sie piwo leje :)
Jutro bede stacjonował z moim odziałem w miescie przez niektorych nazywanym Poznań i wroce dopiero wieczorem wiec prosiłbym by w razie ataku obrona wytrzymała
Orrin [ Najemnik ]
No coz to tyle zegnam wszystkich mam nadzieje ze ten krysys byl chwilowy i wszystko wroci do normy pamietaj cie bysmy sie nie klocili a swietnie bawili
*Barczysty krasnolud nie idzie do poju nr 13 lecz poza karczme wszyscy wiedza ze nie wroci tu tak szybko*
BriskShoter [ Senator ]
*Zza drzwi wychyla sie głowa."Ożesz! Taka cisza że myslałem żeście sie bezemnie pozabijali hehe No nic ja wracam do łażni."Drzwi sie zamknęły.*
DUBROLES [ Animator ]
1michał - - > wejdź w zakładkę polityka / wojny. Jeśli pod tekstem Wiadomości innych koalicji będzie Music Union i napis Jeśli jesteś fanem muzyki przyłącz się do naszej blusowej koalicji (;]) tz. że sojusz został zawarty.
Co do RD, to sądzę, że cały czas można prowadzić rozmowy, tylko, żeby nie miały one charakteru jakiejś rywalizacji między koalkami. Bo co złego np. w poście: Ja teraz mam już 50 000 ludzi, a jak u was? Od teraz jesteśmy już jedną armią (soujsz), ale w dwóch różnych koalkach i stanowimy swoistą jedność, co nie powinno wzbudzać rywalizacji.
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
*Otwieraja sie drzwi od karczmy i ukazuje sie w nich Danley"Witam ponownie"... Odrazu udaje sie w kierunku beczni z piwem korzennym i nalewa sobie jedno :D*
- Zdrowie !
529sz - 5sz = 524sz

BriskShoter [ Senator ]
*Z łażni dobiega krzyk:"DANLEY! Coś Ty taki wspomagacz konta Karczmy! Dziś piwo za darmoche więc bierz póki dają hehe sam całą beczke zabrałem."*
1michał [ Generaďż˝ ]
Dubro------->
Mam również sojusz z Imperial Fist, sojuszem grisa i Blooda:>
Więc jesteśmy silni.
Mam tylko pytanie. Czy w ramach wojen, w których bedziemy uczestniczyć wspólnie i w przypadku wygranej w takowej tereny będą rozdzielane na obie koalicje, czy tylko na uczestników koalicji, która wypowiedziała wojnę?

BriskShoter [ Senator ]
BTW Wojen to przyłącze sie do pytania. Bo dajmy że mój sojusz kogos zaatakuje a mi to nie pasuje to czy musze brać udział w wojnie. Czy też moge np tylko wesprzeć np.magią lub tylko wojskiem sojuszników?

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
jeszcze nie zdazylem przeczytac wczesniejszych postow i sie zapomnialem (tzn. wczesniej nie zdazylem, teraz juz przeczytalem)

BriskShoter [ Senator ]
DANLEY ----> hehe chcesz premie? To założ dzis też nowy wątek bo ten ma już 170 więc do końca blisko. Więc jak wchodzisz w to?
ps.Ofkorz po 200 postach.
1michał [ Generaďż˝ ]
JA SIĘ ZGŁASZAM DO ZAŁOŻENIA NOWEGO WĄTKU
<o ile będzie on dziś>
Ide zrobić wstęniak.
1michał [ Generaďż˝ ]
TEST:
1) BriskShoter uwielbiający
2) BriskShoter uwielbiający
ciekawe co wyjdzie:>
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
1michal -> co do wstepniaka to zrob poprawki w istniejacym (mam nadzieje ze juz malo ich zostalo)
1michał [ Generaďż˝ ]
dwie wyłapałem
1)dwu dzienna (powinno być : dwudzienna)
2) ze wsząt (powinno być: zewsząd) niewiem kto taką literówe walnął:>
PS: Ile kasy ma aktualnie karczma?
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
1. powinno byc dwu dzienna :P
2. zgadzam sie
3. w poczatkowych moich postach znajdziesz na to odpowiedz
1michał [ Generaďż˝ ]
Test rysunku pozwólcie
1michał [ Generaďż˝ ]
te 2605 wpisać????
To stary stan, choć dzień ten sam:>
Wiecie co?
Dziś mamy najszybszą karczmę. <o ile się zmieścimy przed północą> Bo pierwszyraz poniżej 24 godzin:>
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
podaje sie stan konta co byl przy ostatniej wyplacie (albo ten ktory byl ostatnio podany)
DUBROLES [ Animator ]
Sojusz daje nam coś takiego, że gdy napadamy na jakiś kraj - nasze wojska nie walczą również między sobą. Podział arków IMHO jest oddzielny, bo w przeciwnym wypadku nie miałoby to sensu. Jeśli jestem w trakcie jakiejś wojny to możecie się do mnie przyłączyć, ale nie musicie. Ja planuję spara gdy skończę 20 dni :>
SULIK [ olewam zasady ]
Jeżeli żeczywiście jestesmy teraj jednym wielkim sojuszem to zgadzam sie na dalsze dyskusje o RD, tylko prosze bez kłutni :)

BriskShoter [ Senator ]
BTW kasy Karczmy to nie musicie tego pisać bo ja to licze sobie tak więc nie ma potrzeby żeby to było na widoku. A ile kasy ma Karczma to zawsze daje w czasie wypłat.
1michał [ Generaďż˝ ]
Dubro------>
więc tak załóżmy sytuację
moja koalicja to T
twoja to M
mój wróg to Z
moja koalicja atakuje koalicję Z. CZy w takim układzie jest możliwość, abym cię poprosił tylko np. o wsparcie magiczne, albo o przysłanie części wojsk?
Bo ja to sobie planuje tak:
wypowiedzieć komuś na poziomie mojej koalicj wojnę (być może już we Wtorek), ale chciałbym żeby twój najlepszy mag wsparł nas lekko czarami, a ty małym oddziałem (400 żołnierzy?). Bo pierwszą wojną chcemy się nauczyć obsługi całego panelu wojny,
a w drugiej wojnie wszystkiego innego (dlatego rozegramy ją sami, o ile nie bedzie nam słzło tragicznie:)
A później razem z wami możemy się wziąść za większe podboje:>
To jak Dubro? Idziemy na taki układ?
Teraz wy nas, żebyśmy osiągneli sporą siłę (wasz poziom), a później wspólnie, tak żeby nasze koalicje zagościły w TOP 100:>
więc jak? Zgadzasz się? *wyciąga ręke w geście prośby zawarcia umowy*
PS; Przy okazji, żeby nie statsować: Jesli się zgodzisz to powiedz o tym swoim kolegom, że wchodzimy w silny układ:>
1michał [ Generaďż˝ ]
soory tego nie powinno być:
"moja koalicja to T
twoja to M "
Wpadło przez przypadek:>
DUBROLES [ Animator ]
*Podaje dłoń, ściskając przez krótką chwilę swoimi długimi palcami*
1michał - - > Dobra, pod warunkiem, że ja wybieram wrogów. na Chwilę obecną mam wyszkolone 12 000 żołnieży najwyższego stopnia i mogę Wam kopsnąć jakieś 2 - 3 tysiaki tylko i wyłącznie z swojego Państwa. A co do magii to w każdym momencie mogę rzucić np. na Ciebie czar Pracowitość, tylko, że w tedy w zakładce wiadomości będziesz miał, czar Pracowitość został rzucony na Ciebie przez ??. Służęteż negatywną magią na wroga ;] Nie wymagam dużych zysków, a jedynie obszernej ilości screenów, bo sam nie wiem, jak wygląda walka (mam jedynie wiedzę teorytyczną).
*Wychodzi z Karczmy, wróci jutro, czeka na telegram*
SULIK [ olewam zasady ]
Dubro --> czar pracowitości to sam na siebie puściłem :)

BriskShoter [ Senator ]
SULIK ---> BTW czaru hehe zanim ja puciłem na siebie pracowitość to przez przypadek puściłem pare innych czarów ;D

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
- darmowe piwo jeszcze jest wiec pijmy *mowiac to nalewa sobie dwa kufle*
- Zdrowie ! :)
1michał [ Generaďż˝ ]
Dubroles------>
Cóż początkowo my chcielibyśmy wybrać wrogów, a od was wziąść posiłki. Spoko nie zaatakujemy nikogo z pierwszego 1000. No póki co;> Narazie nasz sojusz chciałby zrobić 3-4 wojenki z kimś słabszym, żeby pouczyć się mechanizmów wojny. Jak się nauczymy to śmigniemy:>
aha!
Mógłbyś na mnie rzucić w miarę potężny "Dobry Humor", bo mi w labiryncie wiedźma walneła zły humor o sile 2024 , ale nie chce ponosić zbyt dużych jego konsekwencji:>
SULIK [ olewam zasady ]
ja się zastanawiam jak przyczarować kogos z koalki
BriskShoter [ Senator ]
*Drzwi od łażni sie otwierają. Wychodzi i idzie (ubrany) na swoje miejsce targając za sobą beczke piwa:"Hehe jeszcze jej nie opróżniłem."Siada, nalewa sobie piwa i mówi:"Zara bedą wypłaty hehe dziś bedą hehe skromne hehe bardzo i to nie chodzi o ich wysokośc hehehe"*

1michał [ Generaďż˝ ]
chłopaki------->
srry, że tak pisze ale nie było waszych postów jeszcze:>
Ja póki co nie rzucam czarów, co jakiś czas się sam rzuca płodność i czaasem pracowitość:>
Mane zbieram na wojenkę:. Póki co mam jednak mało:< 1,4xx
1michał [ Generaďż˝ ]
Sulik------>
Sbróbuj, na mnie coś dobrego:>
Ja się z kolei zastanawiam, jak rzucić czar na kogoś spoza koalki......
SULIK [ olewam zasady ]
1michał --> jest taki problem ze nie umiem - tak samo jak nie umiem kupować mammy za kase :/
1michał [ Generaďż˝ ]
many za kase?
Many za kase sie chyba nie da.
A co do czarów to spróbuj tak:
zakładka Magia
"wybierz cel z własnej koalicji", klikasz na przycisk, wybierasz "Human City".
Później wybierasz czar (w menu "Rzucić") wybierasz np. Dobry Humor i rzucasz:>
spróbuj dokładnie tak:>

BriskShoter [ Senator ]
*Wstaje. Wchodzi za lade i mówi:" Dobra nadszedł czas podliczeń i wypłat.Chciałem ogłosić także nadejście dyktatury hehe finansowej.Tak mi sie widzą dzisiejsze wypłaty a że ja mam na nie największy wpływ to tak to wygląda." Mówiąc to wiesza karte nad barem."Jak są jakieś pytania to prosze śmiało walić, będe przy swoim stoiku."*
--------------------------------------------
536sz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Wpływy:
Piwo:45 (mniej wiecej)
Razem:45sz
Na koszt Karczmy:0
Otrzymane:0
Wydatki:0
Wynajem pokoi:50
Specjalne zlecania:0
W sumie:45sz + 50sz = 95sz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wypłaty (otrzymują tylko te osoby które pojawiły sie w Karczmie od ostatniej wypłaty):
Dubroles:22
SULIK:80
M-Hunter:NIE
Xelloss:60
Ehhh:25
Danley:30
1michal:NIE
BriskShoter:NIE
Razem:215sz
------------------------------------------------------------------
Nieobecni:
Gris,Funthom,Adius,Cainoor,Kapitan KloSs,QQuel,Sir Klesk,Hebron,Fett(praca na zlecenie),
------------------------------------------------------------------
Jak kogoś pominąłem lub jeśli sie pomyliłem to przepraszam. Osoba taka (jeżeli była oczywiście obecna a nie dostała wypłaty) otrzyma ją z opóżnieniem lub w czasie następnej wypłaty. Do tego czasu będzie mogła kupować na zeszyt :)
-------------------------------------------------------------------
Obecnie Karczma ma:2605sz + 95sz - 215sz = 2485sz
Komentarz:Wszyscy widzą....
------------------------------------------------------------------
Karczma otrzymuje co tydzień w poniedziałki dotacje z Królewskiego Skarbca w wysokości 750sz.
Komunikaty:
Sprawa Wróżki Faerie już jest omawiana a także przystąpiliśmy do działania.
Blood_x ----> Życzymy powodzenia w nauce i czekamy na powrót.
Prosze o przystopowanie z tymi atakami/obroną Karczmy bo nie nadążam za sytuacją.
Póki co zebrania bedą organizowane codziennie na Chacie GOLa "Na każdy temat." Od godz. 19.00.
Wyprawa na smoka: [póki co termin niewiadomy]
Odnośnie wstępniaka (poprawi osoba zakładająca nowy wątek po 200 postach):
Poprawić drobne literówki.
Pytania o prace --->Pytajcie a będzie Wam dane znależć odpowiedż:) A serio póki co wstrzymujemy sie.Jak osiągniemy stabilizacje finansową to wtedy ruszymy dalej.
Goście też czasami będą otrzymywać różnego typu zadania oczywiście płatne.
Sprawy załatwiać można tu w Karczmie lub na GG, a także dość często siedze w najdalszym i najciemniejszym kącie izby a ostatnio spodobały mi sie kąpiele w łażni (tylko pukać prosze, Przedstawicielki Płci Pieknej pukać nie muszą:).
ps.Troche zamieszałem ale chyba wszyscy łapią co je grane:) Jakby co to pytać.

1michał [ Generaďż˝ ]
DLACZEGO NIE?
<myślałem, że będzie i to z premią za to ze zaraz wątek założe:<)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczeogo nie mam pensji;<
Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
- o fajnie wyplata :)
*Mowiac to zgarnia do kieszeni swoja czesc*
524sz + 30sz = 554sz :)

BriskShoter [ Senator ]
*"Taaaa i zaraz sie odezwie z takim samym pytaniem M-Hunter i ja hehe NIE bo NIE. Ot co! Piwo było za darmo więc musiałem komuś coś potracić. A z resztą dyktatura to dyktatura."Zanuża sie w ciemnośc pijąc DARMOWE póki co piwo.*
SULIK [ olewam zasady ]
- Swoją wypłate przekazuje na Karczme.
1michał - nie ma tam czegoś takiego - najwyraźniej musze sie jeszcze rozbudować :)
________
stan konta:
1601sz [czyli bez zmian]

1michał [ Generaďż˝ ]
ZDRAJCA ZDRAJCA
UCIĄĆ MU JAJCA eeeeeee UCIĄĆ MU KAWAŁEK CHLEBA
:>>>>>
Ale szczerze za co?
Za coś musi być:))))
oki zakładam nowy wątek!!!

Danley [ NiEuMaRłY SłUgA ZłA ]
nom... zakladaj, zakladaj
1michał [ Generaďż˝ ]
Nowa Karczma: