GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prawo jazdy, do znawców

02.05.2003
22:24
[1]

aRnIe17 [ Pretorianin ]

Prawo jazdy, do znawców

No wiec urdzoilem sie w październiku 85 roku i zgodnie z ustawa musze ukonczyc 18 lat zeby zrobic prawko. Czy istnieje moze jednak mozliwosc zeby mógl zrobic prawko wczesniej?? Np we wakacje??

02.05.2003
22:38
smile
[2]

ghost666 [ 666st Ghost of Doom ]

zalezy jakiej kategorii, ale na samochód to nie

02.05.2003
22:41
[3]

tsunami [ PS3 ]

Skorzystam z watku zeby zapytac, czy nie wie moze ktos, jesli zrobie sobie prawko w USA to czy moge jezdzic na nim w polsce ?? czy musze zrobic w polsce tez ??

02.05.2003
22:42
[4]

tsunami [ PS3 ]

aRnIr17 --> nie wiem dokladnie ale chyba mozna jakies 2 miesiace wczesniej zaczac robic
bo wtedy jak juz zdasz, to zanim bedziesz mial prawko w rece to skonczysz te 18 lat

02.05.2003
23:37
smile
[5]

torgal13 [ Centurion ]

tsunami ---> nie dwa tylko trzy miesiace przed 18 urodzinami (to najwczesniej jak mozna zaczac), ja tak robilem ....

03.05.2003
00:03
smile
[6]

Misato [ tajemnicza gejsza ]

aRnIe17 -> wydaje mi się, że możesz zrobić to prawko wcześniej, ale do ukończenia pełnoletności musisz jeździć z dorosłą osobą towarzyszącą, posiadającą prawo jazdy. (chyba tego nie zmienili w tej ustawie)

tsunami -> wydaje mi się że musisz zrobić prawko w Polsce, na polskich zasadach. Poza tym na moim dokumencie widnieje PL, więc kraj będzie miał tu istotne znaczenie.

03.05.2003
09:08
smile
[7]

Logan [ Bad Medicine ]

Mój znajomy miał prawo jazdy nie mając 17 lat :) Nie miał jeszcze dowodu przystępując do egzaminu, więc okazał legitymację szkolną, w której dostawił jedną kreskę w dacie urodzenia. Później prawo jazdy wymienił, bo "był błąd w dacie urodzenia" :)

03.05.2003
10:08
smile
[8]

Narmo [ Youkai ]

aRnIe17--> Możesz chodzić na qrs 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, ale żeby przystąpić do egzaminu MUSISZ mieć ukończone 18 lat.

Misato --> Ta ustawa wejdzie w życie dopiero za dwa lata.

A tak na marginesie. Ja również jestem z rocznika 85 i na szczęście wyrobiłem się jeszcze przed zmianą z 17 na 18 lat więc od jestem posiadaczem "prawka" i ostrzegam. Lubię od czasu do czasu poszaleć "Red Eagle" mojego ojca (on nazywa go Passatem ale co tam :) )

03.05.2003
10:12
[9]

mikhell [ Master of Puppets ]

Tak jak napisał Narmo... prawka na pewno nie dostaniesz przed ukończeniem 18 lat... a z resztą i tak nie zdasz :D

03.05.2003
10:15
[10]

Narmo [ Youkai ]

tsunami --> Jam mam szwagra z Peru który teraz mieszka w Wa-wie i ma prawko peruwiańskie. Mieszka tu już od kilku lat ale dopierow w marcu zdawał egzamin aby otrzymać prawo jazdy ze znaczkiem PL. Jedyna rzecz jaką musiał zrobić to zdać test teoretyczny, taki jak każy przystępujący do egzaminu.

03.05.2003
10:17
smile
[11]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Polska ma podpisane z pewnymi krajami umowy o honorowaniu praw jazdy, jeśli kraj taki widnieje na liście, nie powinno być problemu z jego uznaniem w Polsce :)

03.05.2003
10:19
smile
[12]

Narmo [ Youkai ]

mikhell --> Zda zda. Może nie za pierwszym czy za czwartym tak jak ja ale zda :)

03.05.2003
10:31
smile
[13]

Misato [ tajemnicza gejsza ]

Ja już mam od dłuższego czasu, a egzamin zdałam za drugim razem. Bez obaw, może niełatwo jest dostać ten papierek, ale każdemu się powiedzie, bo prawko w dzisiejszych czasach trzeba mieć.

03.05.2003
10:32
smile
[14]

Misato [ tajemnicza gejsza ]

ZAPOMNIAŁAM dodać - i mieć NIE tylko dla szpanu :D

03.05.2003
11:02
[15]

Lookash [ Generaďż˝ ]

aRnIe17 - Hmm... Mozesz robic kurs o wiele wczesniej. Po prostu do egzaminu podejsc musisz dopiero po 18 roku zycia. Tak by wynikalo z tego, co moi kumple mi mowili ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.