
AveCeasar [ Legionista ]
Spowolniony problem :P
Mości panowie! Mam ogromny (może nieco przesadziłem, ale....) problem. Otóż podczas giercowania (i w ogóle korzystania z jakichkolwiek programów) gdy naciskam (a raczej prztrzymuję) klawisze (niemal wszyskie), np. lewy alt, "a", "s", "d", itp. gry potwornie "cykają" a windows spowalnia (np. gdy naciskam te przyciski i zaznaczam ikony to owe zaznaczenie jest "spowolnione", czy "opóźnione" (mam andzieję, że wiecie o co chodzi)). Czy moglibyście mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu, drodzy forumowicze? Formatu robić nie zamierzam... Proszę Was tylko o niewypisywanie jakichś bzdur...
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Napisz jaki masz system i na jakim sprzęcie to Ci się dzieje.

AveCeasar [ Legionista ]
P 2,4/256 ram/radeon 9500/reszta tez nowa :P
Windows 98 SE
problem ten pojawił się dość niedawno (jakieś 5 dni temu, wcześniej się to nie działo)
wszelkei trojany raczej wykluczam (usunąłem na wszelkie możliwe sposoby)
POMÓŻCIE! :P
Goozys[DEA] [ Virus ]
Coś niedobrego dzieje się z twoją klawiaturą... Moja też miała takie odchyły. To "tyrkanie" czy jak to tam zwał skutecznie uniemożliwiało pisanie bądź też granie. Ale już sie wszystko uspokoiło... Kilka mocniejszych, że tak powiem, wstrząsów i pomogło. Ale od tamtej pory klawa już nie sprawuje sie tak jak dawniej. Teraz tylko wyczekiwuję momentu kiedy przy uruchomieniu kompa dostane komunikat, że nie wykryło klawiatury... Na to chyba nie ma żadnej rady... Tylko czekanie...
Cainoor [ Mów mi wuju ]
AveCeasar ---> Może tak jak mówi Goozys[DEA] klawiaturka Ci siadła i wysyła strasznie dużo instrikcji przerwań, przez co system nie wyrabia ? Inne klawisze tego błędu nie powodują ?
Z Twoim kompem wszystko powinno śmigać bez problemu. Wiem, że pisałeś iż nie chcesz robić formata, ale może czas przesiąść się na Win XP ? :)

AveCeasar [ Legionista ]
Już próbowałem na dwóch klawiaturach więc to raczej nie to....
AveCeasar [ Legionista ]
Aha nieliczne klawisze tego nie powodują - np. prawy alt :P

Cainoor [ Mów mi wuju ]
AveCeasar ---> Hmm, jeśli to nie to, to może instalowałeś jakiś nowy program ostatnio, który mógłby to spowodować. Czy zaczeło Ci się rąbać tak po prostu, bez żadnej widocznej przyczyny ?

Goozys[DEA] [ Virus ]
Ta druga klawiatura też szwankowała ??

AveCeasar [ Legionista ]
Goozys[DEA] - Tak szwankowala :P (gdyby nie szwankowała nie zakładałbym tego topicu :P)
Cainoor - Raczej bez widocznej przyczyny, ale głowy nie dam....

Cainoor [ Mów mi wuju ]
Nie umiem Ci teraz pomóc - sorry.
Moje pomysły:
- wróć do starszego rejestru
- odinstaluj coś co instalowałeś w okresie 5 dni (programy, gierki)
- przeskanuj sobie wszystko anty-wirem
- sprawdz czy nie ma żadnych programów rezydentnych (powinno wystarczyć ctrl+alt+del)

AveCeasar [ Legionista ]
Szkoda ze nie możesz, Cainoor... Wszystko co powiedziałeś zrobiłem już daaawno temu :(
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Może format okazać się ostatecznym wyjściem. Jednak moja propozycja jest taka, byś w tym przykrym wypadku zainstalował już sobie Win Xp.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że jednak ktoś da radę Ci pomóc.
__FurY_of_WinD_ [ Metal Gear Solid RuleZ ]
Własnie sprawdź... format może... jesli nie pomoze lepiej zanieś kompa do serwisu bo nic nie wskurasz
AveCeasar [ Legionista ]
Znalazłem coś ciekawego: Kiedy odłączam klawiaturę i ją znów podłączam wszystko działa super, ale gdy wchodzę w windowsowe właściwości klawiatury (w panelu sterowania) to wszystko wraca do poprzedniego stanu.....
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Daj screena z tych właściwości. Moze masz np szybkość znaku ustawioną na maxa ?
AveCeasar [ Legionista ]
Mam wszystko na maxa - i co z tego? Wcześniej też miałem i nic to nie zmieniało jakoś....
Cainoor [ Mów mi wuju ]
No skoro wcześniej miałeś tak samo to nie wiem... a próbowałeś zmniejszyć tą prędkość ? Wiesz tak tylko zgaduje, bo nie mam pojęcia o co chodzi :-)

AveCeasar [ Legionista ]
Próbowałem - nic to nie zmieniło.... Czekam na sugestie mości panów! :P
Daark [ Konsul ]
Też bede zgadywał może to port do którego podłaczasz klawiaturę szwankuje ? to by tłumaczyło czemu inna też żle działała
Dagger [ Legend ]
Postawie ciekawą hipoteze - sprawdz napiecia na zasilaczu
Masz dosyc wymagajacy sprzet , a mnie sie zdarzyła podobna sytuacja z myszą - zasilacz tuz przed swoją smiercią podawał złe napiecia (zapewne takze na porty)
I jesli masz 300 W lub mniej to i tak warto zmienic na lepszy i co wazniejsze dobrej firmy
No i mozesz jeszcze spróbowac z pozyczoną od kogos klawiaturą