GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kobra – relacje z przesłuchań SKŚ

26.04.2003
23:35
[1]

Adi [ Pretorianin ]

Kobra – relacje z przesłuchań SKŚ

W ostatnim czasie moją pasją stało się oglądanie relacji z przesłuchań przed Sejmową Komisją Śledczą badającą sprawę tzw. afery Rywina. Niesamowicie wciągnął mnie ten serial i doszło nawet do tego, że nagrywam odcinki „lecące na tygodniu”, by móc je później obejrzeć. Mam duży ubaw obserwując podchody i wymiany uwag pomiędzy członkami komisji oraz przesłuchiwanymi i komisją. Z zainteresowaniem obserwuję również zachowanie jednych jak i drugich. Mimo, że większość z nich ma za sobą szkolenia medialne i psychologiczne to ich obserwacja mówi wiele o nich samych, jak i o ludzkiej psychice w ogóle. Myślę, że na podstawie tych przesłuchań powstanie sporo prac doktoranckich i to z kilku dziedzin.
Ale pomijając walory rozrywkowe i edukacyjne, komisja ta ma również inny cel. A mianowicie powinna wskazać wspólników Lwa Rywina, bądź osoby inspirujące go do złożenia tej „korupcyjnej propozycji”. I z tym to celem wiąże się moja propozycja zabawy na forum:
Na podstawie posiadanych przez nas informacji dochodzących do nas z mediów, spróbujmy wytypować wspólników Lwa Rywina.

Ponieważ do zakończenia serialu zostało jeszcze co najmniej kilka (-naście, -dziesiąt:) odcinków nie koniecznie zakończone wyjaśnieniem sprawy (można liczyć na drugi sezon, coś jak w Archiwum X :) mamy dużo czasu na typowanie naszych faworytów. Będzie można sporządzić ranking osób najczęściej typowanych. Jeżeli przypadkiem SKŚ bądź prokuraturze uda się wyjaśnić tę zagadkę zobaczymy czy jej rozwiązanie będzie zgodne z naszymi przypuszczeniami. A osoba z forum która pierwsza wskaże winnych powinna otrzymać tytuł Sir Sherlocka Holmesa.

Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie tą zabawą to podam swoje typy po poniedziałkowym przesłuchaniu.

26.04.2003
23:40
[2]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

No dobrze, zabawię się z Tobą.
Stawiam na to, że R. Kwiatkowski jest jednym z guru "Tej g(t?)rupy".

27.04.2003
00:48
[3]

Big Money [ Senator ]

Jeśli ogladaliście dzis odcinek tego wspaniałego serialu, z przesłuchania Pięknego Leszka (jak on ładnie opalony, chyba sie zakocham :-DDD ) to mnie sie wydaje własnie tak jak mowili, ze to był blef, majacy na celu wyłudzenie kasy od Agory, i osmieszenie pewnych osób.
Leff R. nie maił wspołpracownikow, to był jego pomysł jak zarobić troche kasy :)

27.04.2003
11:35
[4]

Dagger [ Legend ]

Najlepsze jest to ze pomimo ze swiadkowie sa niby zawodowcami to sami sie wkopują

Rzadko ogladam SKŚ ale wczoraj Leszek M. zgromadził spory materiał dla prokuratury pod katem niezawiadomienia o przestepstwie - prawie wygladało jakby scedował ten obowiazek na GW .

I czego tu wymagac od zwykłych ludzi jak premier kraju sie tak zachowuje i ma taki ( chyba wyniesiony z Partii )stosunek do prawa - wczesniej sprawa z pistoletem bez zezwolenia .

27.04.2003
11:46
smile
[5]

Edyl [ Centurion ]

najlepszy jest jego szyderczy usmieszek zawsze, az wstyd gdy inni politycy sa powazni a nasz premier chodzi usmiechniety

27.04.2003
12:02
[6]

r_ADM [ Konsul ]

A propos skś: w tej komisji moglyby zostac 3 osoby, Rokita, Ziobro i Nalecz.
Reszta czlonkow ;) moglaby spokojnie zajac sie czym innym. Pani Beger niech wraca na pole bo jej jeszcze sloma z butow wystaje, pani Blochowiak moglaby odwiedzic w koncu biurowiec agory i na wlasne oczy obejrzec topografie budynku i umiejscowienie toalet jakze waznych dla przebiegu sledztwa ;) a reszta poslow i tak sie prawie nie odzywa wiec na pewno znajda sobie cos lepszego do roboty...

A na koniec powiem ze komisja i tak nic nowego nie wymysli, nie wskaze jednoznacznie sprawcow wiec coraz bardziej sie kompromituje...

btw to najbardziej "owocnym" swiadkiem byl Urban ;>>>

28.04.2003
13:15
[7]

Adi [ Pretorianin ]

Oj ciekawie tam dzisiaj, ciekawie. Pani Błochowiak przechodzi podobno samą siebie :)))

Szkoda, że nie mogę oglądać na żywo.

28.04.2003
13:34
[8]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

A mi się pomysł SKŚ bardzo podoba.
Politycy mogą w reszcie pokazać, jak łżą w żywe oczy.
A to dodatkowe (obok prokuratury) śledztwo daje pewność, że nigdy nie dowiemy się, jak to było na prawdę z kupowaniem poparcia dla zmian w ustawie.

Komisja może więc otrzeźwić ostatnich naiwnych, którzy wierzyli w jakość naszej klasy politycznej i w to, że jest szansa na dobre rządzenie krajem.

28.04.2003
14:24
[9]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Z tej komisji to co najwyżej Rokita mógłby zostać. Ziobro prowadzi wyłącznie polityczne zagrywki a sposób w jaki Nałęcz prowadził przesłuchanie Milera to humor-satyra (sugerował odpowiedzi!!!! i naprowadzał premiera na odpowiedzi).
W sumie nie ma czego nagrywać, kiepski argentyński tasiemiec.

28.04.2003
14:34
[10]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Właśnie oglądałem fragment przesłuchania Millera prowadzonego przez Ziobro.
Po prostu żenuła. 20 minut Ziobro walczył z kolegami z komisji, aby zapytać o jakąś mało istotną różnicę w zeznaniach (zgubił notatki więc bełkotał byle co, byle utrzymać się na wizji). Wyglądało to trochę jak odpowiedź nieprzygotowanego ucznia, ale uczniem jest przepytujący, a nie przepytywany...

Kiedyś czytałem o ogrodzie zoologicznym, w którym opiekunowie małp ustawili telewizor tak, by szympansy mogły oglądać różne programy. Małpy chłonęły reklamy, lubiły seriale familijne, emocjonalnie reagowały na filmy z dużą liczbą przemocy. Najbardziej nie lubiły programów z politykami. "Szybko się nudzą, a potem złoszczą. Nie mogąc siegnąć odbiornika, rzucają w niego kałem" - opisywał to opiekun.

Jak oglądam SKŚ, to doskonale rozumiem tą reakcję naszych dalekich kuzynów.

28.04.2003
20:48
[11]

Adi [ Pretorianin ]

No i wesoło było. Tylko nie wiem czy śmiać się czy płakać. Liczyłem na pojedynek wagi ciężkiej Rokita-Miller, a tu nic z tego, trzeba zaczekać jeszcze kilka odcinków na to arcyciekawe starcie. Tymczasem pan Ziobro dał popis nieskuteczności, jedyne co udało mu się osiągnąć to wyprowadzenie LMa z równowagi. Usprawiedliwić go może tylko jego młodość i zacietrzewienie - LM to nie dla niego przeciwnik, nie ta waga. W pytaniach posła Ziobry było za dużo politykierstwa, a za mało pomysłów i koncepcji na dotarcie do prawdy.
Jedyne co zostanie zapamiętane z dzisiejszego przesłuchania to końcowy popis Prezesa Rady Ministrów, drugą po prezydencie osobę w Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentanta Polski w rozmowach międzynarodowych, pana Leszka Milera:
- Pan jest zerem (Ziobro)
Prawie jak w rozgrywkach mafijnych.

Prawidło zareagował również prezes TVP pan Kwiatkowski. Oczywiście niefortunny fragment wypowiedzi premiera został skwapliwie pominięty w dzisiejszym Teleekspresie. I jak tu mieć zaufanie do telewizji.
A teraz moje „typy”. Panowie Kwiatkowski i Czarzasty - to dla mnie główni podejrzani o współudział w tej aferze. Niemniej, nie sądzę by działali bez cichego poparcia ze strony władz SLD. Ale ja to w ogóle podejrzliwy jestem więc zobaczymy... albo i nie.

uksiu --> :))))

28.04.2003
21:13
smile
[12]

Negocjator [ * ]

Nie mam ochoty komentować wartości słów Leszka Milera dla rozwiązania sprawy. Jedno mnie tylko zaskoczyło. Nie spodziewałem się, że da się sprowokować.

Btw> Adi też oglądałem dzisiejszy TeleExpres :
Pamiętam, jak z TE odchodziła Smoktunowicz jakiś dziennikarz ją spytał o powody odejścia z tego serwisu inforamcyjnego, na to ona odpowiedziała, raczej dezinformacyjnego.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.