GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic 2 (cz.9)

25.04.2003
14:07
[1]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Gothic 2 (cz.9)

Zostala wypuszczona kolejna czesc wspanialej gry, jaka jest Gothic 2. Tu bedziemy rozmawiac o swoich rozterkach w grze jak i problemach, napotkanych podczas podrozy po dolinie, ktorej juz nie oslaniala bezpieczna bariera, w ktorej grasuja Orki ze smokami na czele. My musimy sprostac wyzwaniom i pokonac zlego boga Beliara, przywracajac tym samym spokoj i rownowage krainie ludzi !

SPOILER:

1. GILDIA ZŁODZIEJI
"Jak zostałem złodziejem?" by Silent Otto

Moja scieżka wyglądała tak:
Na targowisku kupiec Jar skarży się, że skradziono mu sakiewkę. Należy złapać złodzieja i WSADZIĆ GO ZA KRATKI. Po jakimś czasie karczmarz z portowej knajpy powie, ze ktoś czeka na nas za sklepem rybnym. Należy sie udać na spotkanie i usiec typa. Zabieramy mu klucz, który otwiera wejście do kanałów. Znajduje się ono po prawej stronie nabrzeża portowego. Trzeba wskoczyć do wody i kawałek popłynąć w prawo. Przeoczyć się nie da. Otwieramy drzwi i zapuszczamy się w głąb kanałów. Tam spotykamy złodzieja, który zaprowadzi nas do głowy gildii. W czasie miłej konwersacji zgadzamy sie zostać złodziejem.

2. PROBLEMY Z KASĄ:
Chodzi o pojedynek z typkiem na tyłach magazynu:
1. Najpierw pokonujesz go (wygrywasz 50 sz - oprócz swoich)
2. Prosi Cię byś odkupił jego miecz
3. Handlarz Jora sprzedaje go nam
4. Wracasz by się znów pojedynkować i teraz:
- Jak tylko pokonasz kolesia, zabierasz z ziemi jego miecz
- Ponownie z nim walczysz (za każdą wygraną zgarniając 50 sz)
Dopóki będziesz podnosił miecz po wygranej walce, dopóty koleś będzie chciał z Tobą walczyć
(sprawdzone parokrotnie)

3. KAPLICZKI by Long
Kapliczki: podsumowanie
Uparłem dowiedzieć się o kapliczkach eksperymentalnie jak najwięcej i oto efekty: nie ma znaczenia której kapliczki się użyje - łaskę Innosa można i tak otrzymać tylko raz dziennie. W ogóle można uzyskać do 8 bonusów, które zależą od wielkości datku (generowany losowo):
100 sz: +8 życia, +4 many, +2 siły, +2 zręczności
50 sz: +4 życia, +2 many, +1 siły, +1 zręczności
10 sz: "czujesz się jak nowonarodzony" :)

Losowość generowanego bonusu oznacza, że można uzyskać komplet modyfikacji jednej tylko cechy - mechanizm S/L. Ale to nie sportowo :)

4.CHEAT by Long
Detal taktyczny - w walce z większymi grupami orków znakomicie sprawdza się paladyńska święta strzała - działa jak snajperka, z dużej odległości pozwala "wypreparować" z grupy elity i hersztów (po 3 trafienia) oraz szamanów (2 trafienia). A reszta to już mięso i punkty doświadczenia. Orki spod "wielkiej palisady" chętnie rzucają się w pościg za nami nawet wpław - wystarczy dopłynąć do drugiego brzegu strumienia, stanąć na początku płycizny i bezkarnie masakrować bezradnie przebierające łapkami w wodzie orki.

5.O DOŚWIADCZENIU by Mikmac
Generalnie 1% umiejetnosci kosztuje 1 pkt. nauki. Ale w pewnym momencie drozeje do 2 pkt. nauki.
Tworcy gry doszli do wniosku, ze jezeli walczysz mieczem jedn. to tez poniekad nabywasz doswiadczenia w dwurecznym - i odwrotnie. Podobnie jest z kuszami i lukami. Ponadto poza procentami w kazdej umiejetnosci sa trzy stopnie - zielony, wojownik [kusznik], mistrz
I dlatego, jak podobne umiejetnosci [luk-kusza; jedno.-dwureczny] roznia sie stopniem, to zawsze uczysz sie za 10 pkt nauki i idzie to po 5% na kazda umiejetnosc. Jest to po to aby nadgonic z druga umiejetnoscia do tego samego stopnia.
I tak: jak masz luk 35% [lucznik] i kusze 10% [zielony] to zawsze nauka bedzie kosztowac 10 pkt nauki po 5% na kazde - az do momentu 55% luk, 30% kusza. Teraz sa w takim stopniu i mozesz uczyc sie je oddzielnie - czyli przeznaczac punkty tylko na jedno lub drugie.
Stopnie sa: zielony: 0% - 29%, wojownik: 30% - 59%, mistrz: 60% - 100%

6.JAK ZDOBYĆ ZBROJĘ PEŁZACZY by _Luke
Co do tej zbroi z pelzaczy. Najpierw trzeba pogadac z mysliwym Gestath'em (kolesiem od smokow, o ktorego pytalo tyle osob), pozniej idziemy do Wilka na farmie Omara i przekazujemy mu 10 plyt z pelzaczy. Na nastepny dzien mamy zbroje:

55/50/20/15 cena - 1500


Link do poprzedniej części:

25.04.2003
14:12
[2]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Jeszcze cos dopisze:

Zjedzenie 25 jabłek daje +1 siły, 50 ciemnych grzybów +10 many, specjalne piwo +3HP i +1 many, gulasz Thekli (farma Onara) +1 siły

25.04.2003
14:17
smile
[3]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Gordek ---> Spoko, że założyłeś wątek nowy, ale na przyszłość parę rad:

1. Uprzedzaj, że masz zamiar założyć nowy wątek.
2. Jak wstawiasz jakieś linki z Forum kasuj końcówkę: &N=1
3. Jeżeli już zakładasz wątek postaraj się wytłuścić niektóre rzeczy we wstępie, by wyglądał bardziej przejżycie.

A tak poza tym to dobra robota :P

25.04.2003
14:20
smile
[4]

LFB [ Generaďż˝ ]

MESJAH -->> Mam ten pierścień. Zapakowany był w woreczku razem z 100 szt złota. Znalazłem go (jeśli się nie myle) koło farmy Onara, a dokładnie w legowisku dwóch troli obok niej. Na woreczku trzeba kliknąć to się rozpakuje. A pierścionek sympatyczny jest :D nie ma co :]

25.04.2003
14:20
smile
[5]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Widzę, że z 1 radą się pośpieszyłem. Nevermind...

Pytanko:

Do czego potrzebna jest krew smoków ?

25.04.2003
14:30
[6]

MESJAH [ Pretorianin ]

Cainoor --> mag w klasztorze moze zrobić z niej miksture + 5 siły

25.04.2003
14:35
smile
[7]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

MESJAH ---> Dzięki.

Czy mógłby ktoś opisać dokładny rozwój alchemika z prawdziwego zdarzenia ?

Czego trzeba się nauczyć, u kogo, za ile, by móc tworzyć najpotężniejsze eliksyry.

25.04.2003
14:38
[8]

MESJAH [ Pretorianin ]

Cainoor --> zależy jakie chcesz mikstury
ja chciałem jako mag jesynie do many więc starczy sie nauczyć wszystkich trzech rzeczy do many i później możesz już robić eliksir + 10 many
a jak z innymi miksturami to niewiem
ale pewnie tak samo

25.04.2003
14:49
[9]

Blugkolf [ Centurion ]

Dalej o gildii złodzieji :

Zdecydowanie najlepszym sposobem na dołączenie do gildii złodzieji jest NIE WSADZANIE ŻADNEGO ZŁODZIEJA ZA KRATKI! Atilla chce nam wklepać jeśli wsypiemy Lordowi Andre : Rengaru albo handlarza rybami lub Nagura, ale dlaczego nie jest to dobre wyjście przedstawiam niżej. Jeśli grasz Paladynem najlepiej jest wsadzić wszystkich za kratki, ale tych co chcą być złodziejami to się raczej nie opłaca.

Spoiler jak przyłączyć się do gildii złodzieji nie sypiąc nikogo Lordowi Andre (piszę to też dla tych co w ogóle nie grali tego wątku dlatego tak szczegółowo) :

Najpierw należy uzyskać od Lorda Andre questa ze znalezieniem gildii złodzieji, potem pójść do Jory, obiecać mu złapanie Rengaru w zamian za info o gildii a nie za kasę, złapać Rengaru, zabrać mu kase i puścić wolno, oddać kase Jorze mówiąc, że Rengaru uciekł. Poprosić o info o gildii, potem pójść do knajpy portowej. Od oberżysty uzyskać info o specjalnych zleceniach i wziąc zadanie z przesyłką dla Baltrama od Nagura, pójść na farmę Akila odebrać przesyłkę dla Baltrama (tylko jak już pozbędziemy się najemników) i przy okazji załatwić bandytów którzy obrobili Hakona (jaskinia koło drogi z farmy Akila do latarni) w szkrzyni w tej jaskini jest smierdząca ryba, użycie jej powoduje znalezienie wewnątrz niej wiadomości. Teraz należy wrócić i zagadać z handlarzem ryb, dogadać się z nim i pójsć do tawerny zagadać z Nagurem, a potem z oberżystą. Spotkać się z Atillą, podziękuje nam za lojalność i da klucz do kanałów. I teraz już tylko dołączyc do gildii.

Zalety przyłączenia się do gildii w sposób podany powyżej :

- Cassia nie chce kasy za szkolenie,
- Rengaru po pokazaniu złodziejskiego znaku szkoli nas za darmo i podnosi nam zręczność o 2 punkty (nie trzeba poświęcac na to zadnych punktów rozwoju).
- Handlarz rybami odkupuje od nas srebra za atrakcyjną cenę.

Nie opłaca się też donoszenie na gildię Andremu ani też wyrzynanie szefów gildii, ponieważ od 3 rozdziału dostępne są nowe questy (m.in. ten z sekstansem u Ramireza).

Klucze do skrzyni ze skarbem gildii (ten na wyspie za pułapką) są u różnych osób, ale najlepszym sposobem jest dostanie go za księgę Lehmara od właścicielki zajazdu tak jak to już opisywałem wcześniej.

Z Valentinem jest związany jednak quest warty 300 PD. Spoiler :
- Należy pogadać z Regisem i Coragonem, pobić Valentina, zabrać mu wszystko i obrobić jeszcze chatę, pójść do Regisa zagadać z nim, potem do Coragona i oddać pierścień Valentina i mamy 300 PD.

Jeszcze jedna rzecz, którą może już ktoś odkrył, ale ja nie znałem wczesniej : jeżeli oddamy jakiś posążek Eddzie (ta co gotuje zupę w porcie) dostaniemy 100 PD.

Na koniec lista skrytek w górnym mieście które znalazłem (jak ktoś zna więcej to niech się podzieli informacją) :

- guzik za ladą u alchemika z górnego miasta, otwiera ścianę;
- w koszarach paladynów, w drugim pomieszczeniu, gdzie śpi jeden obywatel jest guzik przy otwartej księdze (jego wciśnięcie powoduje pojawienie się pergaminu za szawką obok).

No i te o których dowiedziałem się na forum czyli w domu Valentina i Sędziego.

I ponawiam pytanie : KTO WIE COŚ O MODZIE MULTIPLAYER?

25.04.2003
15:07
[10]

Blugkolf [ Centurion ]

Wszystkie zioła rosną jednak w tych samych miejscach i tym samym obaliłem swoją teorię, jednakże dopóki nie porozmawiamy z Zurisem o tym gdzie Constantino zbiera swoje zioła te poprostu nie będą rosły tam przed tą rozmową. Stąd też wzięła się moja wcześniejsza błędna teoria.

25.04.2003
15:48
smile
[11]

SamHaukneS [ śliski dżons ]

kurde coś mi sie z Gothic dzieje.... próbuje zaloadować mojego save a podczas wgrywania wyskakuje jakiś błąd i do winda wychodzi... jakiś reading error pisało chyba :(:(:(

25.04.2003
16:00
[12]

trigun [ Legionista ]

Witam ! Mam dwa pytanka co do Gothic 2 .
- Co musze zrobic zeby Lord Hagen wyruszyl na orki ??
-I jak moge zdobyc ciezka zbroje paladyna ?? :)

25.04.2003
16:27
smile
[13]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Kurde znowu mi się giera zawiesiła tak po prostu... damn. A właśnie zabiłem wszystkie smoki. Dobrze, że mam nawyk save'owania co 10 minut :P

trigun ---> To Hagen wyrusza w ogóle na Orki ? ;-)

25.04.2003
17:09
[14]

Juyon [ Legionista ]

trigum ---> w 5 rozdziale zbadaj krypte dowiesz sie w almanachu w bibliotece krypty jak sporzadzic rune teleportujaca do sekretnej komnaty (czy wy tez zamiast runa paladyna macie paladin zauber? =p) potrzebna pusta rune znajdziesz na miejscu potrzebojesh juz tylko wody siweconej i w stole do robienia run tworzysh ja sobie teleportujesh sie i tam jest ciezka zbroja 400zlota kilka mikstor itp

odnosnie 5 rozdzialu skad wziac statek? :( ten ham hagen dac niechce =p i kogo proponuojecie na towarzyshy wyprawy ja wziolem miltena lestera gorna lee i diega z sentymentu :) ale mysle ze moze sie przydac benet jako kowal vatras jako darmowe leczenie no i oferta maria wygladala ciekawei...

25.04.2003
17:34
smile
[15]

bone_man [ Powered by ATI ]

Blagam Was o pomoc nadal nie moge znalezc tego luku :( Bosper powiedzial, ze straz przetrzasnela caly port, ale nic nie znalezli, a luk nie opuscil miasta. Blagam Was, gdzie on jest?!?

Co zrobic, aby u sprzedawcow rzeczy sie ,,odradzaly,, jak cos kupie to juz u tej samej osoby nie moge tego kupic.

Ostatnie pytanie ;) Czy zwierzeta przykladowo w lasach sie odradzaja? Minely 2 dni, a jak przyszedlem w to samo miejsce to zwierzat nie bylo.

25.04.2003
17:40
[16]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mnie też co jakiś czas gra się zawiesza, albo wywala do windy, to z pewnością błąd w grze.

SilentOtto - ile trza mieć zręczności, żeby zakosić sędziemu kluczyk?

25.04.2003
17:46
[17]

Gordek [ Generaďż˝ ]

bone_man - łuk jest w jednej ze skrzyni w gildii złodzieji. Ja go znalazłem zupełnie przez przypadek tzn. jak zwykle otworzyłem skrzynkę, wziąłem wszystko nawet o łuku nie wiedząc i po jakimś czasie przeglądam ekwipunek patrząc co tu sprzedać, co mam podwójne itp. i patrzę a tu Łuk Bospera, więc poszedłem i mu go oddałem. Co do drugiego pytania to z tego co wiem zwierzęta się nie odradzają, tylko w późniejszych rozdziałach ma przybyć orków.

25.04.2003
17:47
[18]

Juyon [ Legionista ]

towary kupcow odradzaja sie co rozdzial zwierzeta raczej nie

25.04.2003
18:17
smile
[19]

trigun [ Legionista ]

Mam jeszcze 2 pytanko :)
-Gdze moge znalesc ciezka zbroje lowcow smokow ??
- i kto mnie uczy robic miecz 110 /110 ??

25.04.2003
19:46
smile
[20]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Przyłączam sie do pytań trigun'a

Właśnie wydałem 12000 na średnią zbroje łowcy smoków :P

Fajna sprawa. Siłą 100, jednoręczne i dwuręczne po 100%, kowalstwo chyba wszystkiego :-D Wczułem się w rolę, nie ma co. Hehe, nie bawię się w alchemie, czy skradanie. Może jak będę kolejny raz przechodził grę. Jestem typowy ;)

25.04.2003
20:14
[21]

Bajt [ ]

Witam.

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc lopatologicznie, gdzie jest w Gorniczej Dolinie ten koles co uczy mieczy jednorecznych powyzej 60 %?

Jaki jest najlepszy miecz jednoreczny?

Jesli nie konsekruje sobie miecza teraz w 3 rozdziale i przejde do nastepnego to czy bede mogl konsekrowac 2 razy? (bo mozna chyba w 4 rozdziale jeszcze raz konsekrowac?)

To wszystko :)

25.04.2003
20:17
[22]

Juyon [ Legionista ]

mam tylko dowod ze fajnie byc palem :D
zbroja straznika: free
ciezka zbroja straznika: 2000
zbroja rycerza: free (12000)
zbroja paladyna: free (20000)
a teraz kto mi powie jak dobrac sie do statku!?

25.04.2003
20:22
[23]

Juyon [ Legionista ]

[quote] Jaki jest najlepszy miecz jednoreczny?

Jesli nie konsekruje sobie miecza teraz w 3 rozdziale i przejde do nastepnego to czy bede mogl konsekrowac 2 razy?[/qupote]

pyt1 nie wiem ale ja sie bije gniewem inosa 1h 80dmg
pyt2 nie wiem ale to sie i tak nie oplaci zeby konsekrowac miecz musisz zlozyc ofiare 5000 a blogoslawiony miecz jest wart 2000 lepiej go brac odrazu bo go dlugo zminiac nie bedziesz ale pod pewnym wzgledem to bedziesz go konsekrowal 2 razy... polanie blogoslawionego miecza w kapliczce lzami inosa zmienia go w moj gniew inosa lzy inosa sa w bibliotece w kryptach klasztoru(tam gdzie i zbroja pala)

25.04.2003
20:27
[24]

mikmac [ Senator ]

co to jest to konsekrowanie miecza? bo ja nic takiego nie moge zrobic :-(
Jestem lowca smokow w 3 rozdziale

25.04.2003
20:31
[25]

Bajt [ ]

Poprzez konsekracje mozesz zwiekszyc obrazenia broni o +10. Mozna tego dokonac w klasztorze, chyba wlasnie w 3 rozdziale, Trzeba oczywiscie wspomoc klasztor "drobna" ofiara. :)

25.04.2003
20:35
[26]

Juyon [ Legionista ]

miecz moga konsekrowac tylko paladyni i moga konsekrowac tylko miecze magiczne wykute przez harada ktore sprzedaja po jednym na glowe za 2000 + 5000 za konsekracje i za 7000 dostajesz miecz 1h lub 2h zaleznie od rzyczenia oba kosztuja tyle samo

25.04.2003
20:35
[27]

mikmac [ Senator ]

a tylko jeden miecz mozna tak wzmocnic? i tylko raz?

25.04.2003
20:37
[28]

mikmac [ Senator ]

ach tylko palladyni...
wiec lowca smokow nie ma broni powyzej 80 obrazen???
bo jak do tej pory (3 rozdzial) przeszukalem wszystko i prawie na bank smocza zguba to najlepszy miecz
NIe moge tylko tej kuszy znalezc, ktora rzekomo jest w jaskinii w zimowej scenerii

25.04.2003
20:43
[29]

Juyon [ Legionista ]

tylko jeden i tylko raz konsekrowac sie da z tego co wiem najmocniejsza bronia jest swiety kat 2h 100dmg ale nie traktojcie mnie jak wyroczni bo ja jestem na poczatku 5 rozdzialu dopiero :) i nie wiem jak naklonic hagena na statek =p narazie jedyny pomysl to wyrznac 2 palow na strazy (bo reshta poszla na pospolie ruszenie na orki dla osob mniej zaawansowanych) ale z 2 strony to mi razej nie przystoji...

25.04.2003
21:05
[30]

Long [ Generaďż˝ ]

Gordek --> Litości! Taktyka na orki to nie żaden cheat - po prostu taktyka. A cheat'em jest stosowanie save/load przy losowaniu bonusów z kapliczek (choć uparty mógłby twierdzić, że wobec dużej ilości czasu i cierpliwości potrzebnych do osiagnięcia pożądanego rezultatu, to nie jest oszustwo tylko wielka pobożność właściwa paladynowi :).

A tak na marginesie - przeliczyłem jeszcze raz uzyskane bonusy i wyszło mi, że otrzymałem od Innosa nagrodę łącznie 11x.

Co do "premii z jabłek", to dostałem +1 do siły po zjedzeniu zaledwie kilkunastu i to nie naraz. Grzybki mają natomiast ciekawsze zastosowanie - alchemik w Khornisis skupuje je w każdych ilościach i za spore pieniądze :)

Czy ktoś sprawdził co się stanie jeżeli spotka się Urshaka przed zabiciem Hosh-Pak'a? (czy jak tam ich orkowe miana brzmiały...)

25.04.2003
21:15
[31]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Jestem w 5 rozdziale i nie wiem co robić.

Mam już łsy Inosa. Kupiłem sobie Ciężki pancerz łowcy smoków (20000, a jakieś 2 h temu wydałem 12000 na średni...) i sobie chodzę po okolicy.

Wiecie, że mam mapę wszystkich jaskiń w okolicy Khorinis ? Fajna sprawa :-) Dostałem od kowala najemników.

Może jakiś pomysł co teraz ? Lord Hagen udaje się do Doliny, może w końcu podwędzić statek ? Jakby jakieś pomysły były to piszcie SPOILER - w końcu pewnie nie wszyscy chcą tego słuchać :)

25.04.2003
21:20
smile
[32]

Bajt [ ]

Czy ktos by mi powiedzial, gdzie jest ten lowca smokow? :)

25.04.2003
21:23
[33]

szokbar [ Pretorianin ]

Błagam, pomóżcie mi. Jestem początkującym graczem. Mam 7 poziom. Gram strażnikiem. Jak mogę zostac paladynem. Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc.

25.04.2003
21:30
smile
[34]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Bajt ---> Wiesz gdzie jest koleś co uczy zdejmowania Smoczych Łusek ? To tam :P W jaskini, przy rzece, po lewej stronie. W 2 rozdziale tam ukrywało się 2 skazańców i musiałeś dla nich oczyścić teren z Zębaczy.

szokbar ---> Wykonałeś wszystkie questy dla Lorda Andre i czy dostałeś się do Górnego Miasta ? Pewnie tak bo strażnicy mogą sobie tam wchodzić. Pogadaj z Lordem Hagenem on powinien Cię mianować, ale ja nie mam pojęcia bo tylko zgaduje. Gram Łowcą Smoków :P

25.04.2003
21:36
[35]

szokbar [ Pretorianin ]

nie, musze znaleść gościa handlującego zielem

25.04.2003
21:37
[36]

szokbar [ Pretorianin ]

i nie wiem gdzie on jest

25.04.2003
21:42
smile
[37]

Bajt [ ]

Cainoor --> Zaraz, czy ja dobrze rozumiem, ten lowca jest tam od 4 rozdzialu? Bo ja jestem w 3-cim, ale wrocilem sobie do Doliny, zeby powycinac orkow. Jesli tak to szybko lece do 4 rozdzialu :)

szokbar --> Paladynem zostaniesz dopiero po przejsciu 2-giego rozdzialu. Dla ciebie to jeszcze dluga droga :)

25.04.2003
21:46
[38]

szokbar [ Pretorianin ]

ktory trzeba mieć poziom aby przejść 2 roździał ( aby iść do doliny )

25.04.2003
21:53
[39]

szokbar [ Pretorianin ]

jak mogę kupić lepszą broń i zbroje? na razie mam lekki pancerz straży (standart) i topór (40 obrażeń)

25.04.2003
22:01
[40]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Bajt ---> Idz do 4 rozdziału :P

szokbar --->

1. Przejście do następnego rozdziału nie zależy od poziomu postaci, ale od postępu w wykonywaniu głównego nurtu fabuły.

2. W innych rozdziałach będziesz miał dostęp do lepszych rzeczy. Co do broni - szukaj, może znajdziesz lepszą. Co do zbroji - jak zostaniesz Paladynem to chyba za free będziesz dostawał fajne zbroje.

25.04.2003
22:02
[41]

Juyon [ Legionista ]

palem zostaniesz jak zlapia benet(kowal najemnikow) i beda chciali powiesic za morderstwo bedziesz musial popytac ludzi i w koncu ic do jakiegos sekretarza w ratuszu kupisz jego pamietnik z zeznaniem za 2000 on sam ucieknie z miasta po wreczeniu dziennika hagenowi uwolni beneta (ktory od tej pory bedzie dla ciebie bardzo mily ;d) a za honorowa postawe i oczyszczenie niewinnego hagen bedzie ciee mianowal rycerzem leprzy pancerz kupisz sobie w zamku obelganym przez orki za 2000 a lewelem sie ne przejmoj w dolinie nei bedziesz z nikim walczyl (narazie) bedziesz tylko uciekal bo jestes za slaby (ja tak robilem :D)

25.04.2003
22:05
[42]

szokbar [ Pretorianin ]

chodzi mi o to na ktorym poziomie bedzie mi Latwiej przechodzicć 2 roździał

czy lepiej jest walczyć bronią 1 czy 2 ręczną

idę do doliny i 2 pierwsze orki mnie zabijają. czy to normalne?

25.04.2003
22:09
[43]

szokbar [ Pretorianin ]

kiedy będa chcieli go powiesić?

25.04.2003
22:10
[44]

Juyon [ Legionista ]

bron sam se wybierz 2h maja wiekszy dmg ale sa wolne 1h maja tak zwykle o 5 mniej dmg ale sa szyprze
a jak jestes w doinie nie idz prosto tylko skrecaj w prawo a jak ciagle jestes na przeleczy po stronei khorinis nie idz prosto tylko przy lewej scianie az znajdziesz przejscie bez orkow

25.04.2003
22:18
smile
[45]

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]

Gdzie jest paczka któą każe odnależć lord Hagen? Chodzi mi o jego pierwsze zlecenie na odnalezienie paczki z zielonym zielem. Kowal strażników odesłał mnie do portowej knajpki i tam utknołem.

25.04.2003
22:26
[46]

Juyon [ Legionista ]

paczka jest w magazynie portowym wchodzisz zabijasz straznika przeszukujesz kufry i odnosisz ziolo do hagena

25.04.2003
22:39
[47]

trigun [ Legionista ]

Cainoor --> W jaki sposob zdobyles ciezka zbroje lowcow smokow ????
Help plz :D!!

25.04.2003
22:44
[48]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

SPOILER (only for: trigun)

trigun ---> W Dolinie załatwiłem dla kowala Jana 20 smoczych łusek po czym zrobił mi średnią zborje łowcy smoków. Gdy wróciłem do obszaru Khorinis poszedłem do kowala najemników Beneta i dałem mu resztę smoczych łusek (oraz jajo smoka) Wtedy pojawiła się nowa opcja dialogowa: "Hey, wiem jak zrobić lepszą zbroje" i po gadce okazało się, że Benet ma dla mnie ciężki pancerz za 20000 sz :-)

Wiecie może co mam robić dalej (jak przejść do rozdziału 6) ? Ja nie mam pojęcia.

25.04.2003
22:45
smile
[49]

trigun [ Legionista ]

Cainoor --> zeby kupic ciezka zbroje lowcow smokow musze bennetowi przyniesc wszystkie smocze jaja ??":D bo ja sie juz pogubilem :)

25.04.2003
22:46
smile
[50]

mjs27 [ Pretorianin ]

Dziś przeszedłem Gothica 2.

Teraz mogę powiedzieć co myślę o 2 części wspaniałej sagi Gothic. Spodziewałem się, że 2 będzie dużo lepsza od 1. Niestety trochę się zawiodłem. Wg. producenta aby przejść gł. wątek potrzeba 50 godzin gry + 50 na zadania poboczne dla każdej klasy, tak jednak nie jest :( Ukończenie 72 zadań i przejście gry zajęło mi zaledwie 40 godzin (czas w świecie gry), wiem, że można było zrobić to jeszcze szybciej, ale mi nie chodziło jak szybko przejdę lecz ile będę miał z tego satysfakcji !! Porównując G2 z G1 dochodzę do wniosku, że fabuła w pierwszej części była bardziej dopracowana i ciekawsza, w dwójeczce postawiono bardziej na zadania poboczne i grafikę (jakość tekstur). Szybkość z jaką gra została wydana mogła być przyczyną takiego stanu. Nie jest źle, ale mogło być lepiej...

Na dołączonym obrazku moja postać w liczbach -->
Pewnie zapytacie dlaczego nie inwestowałem w Łuki i Kusze ? To od razu wam odpowiem, że uważałem, że jest to bezsensu jak mam Runy paladynów tzn. Zniszczenie zła - 600 ptk obrażeń.

Mam nadzieję, że Gothic 3 będzie kwintesencją dwóch poprzednich części :)

25.04.2003
22:47
[51]

trigun [ Legionista ]

Cainoor --> zeby dostac sie do do 6 rozdzalu musisz zebrac 5 osob i kapiatna a nastepnie jak grasz lowca .... mussi isc pogadac z LEE i potem udajesz sie do sedzego ktory daje ci zezwolenie na wejscxe na poklad statku :D

25.04.2003
22:56
smile
[52]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

trigum ---> Ja dałem Benetowi jedno jajo smocze. Sorry, że piszę w tak zakręcony sposób :-) W sumie to nie wiem, czy to jajo jest do czegoś potrzebne, ale napisałem Ci dokładnie jak to u mnie wyglądało :P

25.04.2003
23:04
smile
[53]

Elded [ Chor��y ]

Mam problem ze smokami !! Pogadałem z bagiennym smokiem i go zabiłem następnie naładowałem oko inosa wywarem z jego serca. Poszedłem na ognistego smoka. Pogadałem i go zabiłem. I tu pojawia się problem mam jego serce i amulet i nie mogę go znowu aktywować !! POMOCY !!

25.04.2003
23:06
[54]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Elded ---> Jak to nie możesz go znowu aktywować ? Musisz isć z Okiem Inosa do Stołu Alchemicznego (np. w Zamku) i posiadać bodajżę: serce smoka + menzurkę. Wtedy nawet jak nie masz zdolności Alchemia będziesz mógł odnowić Oko.

25.04.2003
23:06
[55]

mikmac [ Senator ]

mjs27 -->
bez obrazy, ale cos chyba nie tak. Ja jestem w trzecim rozdziale a mam 30 lvl. A co dziwne sume statow mam tylko o 20 pkt nizsza niz ty - ciekawe jak ??
no i mi do zdobycia oka zajelo 35 godzin (dane z sejwa) ale mysle ze to jest okolo 40-45 godzin w grze.

No i na fabule na razie nie narzekam - prawie hipnotyzujaca.

25.04.2003
23:12
smile
[56]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Ja jestem w 5 rodziale, a mam 29 lvl. Niestety nie mam czasu na dokładną grę i staram się nie odchodzić za bardzo od osi fabuły.

trigun ---> Problem w tym, że Ci ludzie których bym zwerbował (Milten i inni) nie mając takiej opcji w dialogach ze mną.

Czy Wy też macie problem z wyjściem z gry za pomocą klawiszy Alt+Tab ?? Bo jak próbuje to strasznie długo to trwa, mieli dyskiem i może w końcu się udaje, ale już szybciej gdy po prostu zamknę grę.

Aha i jeszcze chciałem się zapytać: Czy Wam mapa też długo się otwiera ? Za 1 razem może i szybko, ale później muszę poczekać kilka sekund co mnie troszkę wkurza, jak szukam czegoś przy pomocy mapy...

25.04.2003
23:21
[57]

mikmac [ Senator ]

chodzilo mi o to, ze jednak jak dla mnie wszystko sie zgada z obietnicami autorow.
gra ma bardzo wiele watkow pobocznych, ktorych wykonanie nie dosc ze sprawia przyjemnosc, to jeszcze zajmuje kupe czasu - a o to wlasnie chodzi w grach :-)

25.04.2003
23:25
smile
[58]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Right :-) Giera jest naprawdę bardzo fajna, super się przy niej bawię. Nie żałuje tych parudziesięciu złotych wydanych na nią. Po prostu świetna zabawa. Dla mnie to, że jest krótka to zaleta (hehe, żartuje;) bo przynajmniej mam szansę jeszcze na zaliczenie semestru :P A tak, gdybym teraz poznał np Baldurs Gate 2 to musiałbym chyba odłożyć studia :-D

25.04.2003
23:28
[59]

mjs27 [ Pretorianin ]

mikmac --> Powiem Ci jedno, mając 38 poziom ostatni przeciwnik w grze to "bułka z masłem" kilka ciosów i leży... A taka walka nie jest zbytnio emocjonująca...

Wszystkim tylko jedno w głowie, aby mieć jak najwyższy poziom !? Jak tak chcecie to kupcie sobie zaklęcia przyzwania demona i walczcie z nim. Za każdego ponad 600 ptk, efekt murowany ! ;)

25.04.2003
23:29
[60]

mjs27 [ Pretorianin ]

mikmac --> Policz ile masz wypełnionych zadań ??

25.04.2003
23:44
[61]

trigun [ Legionista ]

Cainoor --> a byles w podzemiahc klasztory magow ognia tam znajdzesz mape jak dostac sie na wyspe i ksiazke :) i dopiero w tedy pokaze sie nowy dialog u przyjacul :)( tam sa lzy inosa )

25.04.2003
23:45
[62]

trigun [ Legionista ]

Cainoor --> ja przynioslem 13 jaj bennetowi i dale nieche mi zrobic lepszego armora od sredniego LS ;(

25.04.2003
23:46
[63]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

trigum ---> Właśnie chodzi o to, że byłem tam. Mam Książkę, mapę, łzy Inosa. Gadałem z Pyrokarem, z Lee, Lordem Hagenem, ale fabuła nie chce posunąć mi się dalej. Może muszę "przeczytać" mapę ?

25.04.2003
23:47
[64]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

trigun ---> Wybacz przekręcenie nicka.

25.04.2003
23:51
[65]

Gordek [ Generaďż˝ ]

Mam pytanko. Otóż jestem mam 7 level i jestem nadal w pierwszym rozdziale i mam dylemat czy wstąpić do straży, czy nie? Podobno jesli będę w straży to nie będzie mi zaliczał misji dla najemników, więc nadal się waham. W ogóle już raz miałem takiego buga, że jeden najemnik chciał iść ze mną polować na polne bestie, ale że ja je sam wcześniej sprzątnąłem, to questu mi nie zaliczył i nadal jest w wykonywanych. Ostatnie pytanie: czy jest sens iść w pierwszym rozdziale do górniczej doliny? Oczywiście level sobie trochę podwyższę?

25.04.2003
23:53
[66]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Gordek --> wg mnie w 1 rozdziale NIE wejdziesz nawet do Gorniczej Doliny

25.04.2003
23:55
smile
[67]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Gordek ---> Ja zostałem Najemnikiem i nie narzekam. Jakoś bardziej pasuje do mojego stylu gry :-) Myślę, że nie opłaca Ci się iść narazie do Doliny (poza tym nie wiem, czy dostaniesz klucz). Warto wykonywać zadania poboczne. Satysfakcja gwarantowana. Później jak już jesteś silny i doświadczony nie będzie Ci się chciało latać za te marne parę punktów :-P

25.04.2003
23:55
[68]

mjs27 [ Pretorianin ]

Gordek --> Aby iść do Górniczej doliny musisz mieć klucz do bramy...

26.04.2003
00:17
[69]

yutek [ Konsul ]

Upierdliwy bede ale nadal niemoge znalezc goscia ktory moze mi podniesc zrecznosac powyzej 60 niewspominajac o sile ale to jest mi mniej potrzebne
wiec jezeli komus sie chce to prosze o odpowiedz. I prosze nie piszcie zebym poszukal w poprzednich watkach bo zasuwam przez modem :(((( ( pieprzona tpsa)

26.04.2003
00:21
[70]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

yutek ---> Wiem kto podnosi siłe powyżej 60 chyba: koleś w Górniczej Dolinie w Zamku, na samym dole, za więzieniem (co się boi chrabąszczy;). Mi chyba jeszcze podnosił Torlof od Najemników. Jednak nie jestem na bierząco, bo siłę mam ponad 100 i już nie pamiętam dokładnie.

26.04.2003
00:27
[71]

yutek [ Konsul ]

Cainoor bardzo dzieki przyda sie i to !!! ale najbardziej mi chodzi o zrecznosc i w drogiej kolejnosci kusze. Mam bardzo wypasiona kusze(70/80) i chcialem sobie z niej "popykac" ale brakuje mi 6 pkt zrecznosci... wiec sam rozumiesz

26.04.2003
00:28
[72]

yutek [ Konsul ]

aha najemnicy niewchodza w gre (hehe doslownie) bo jestem paladynem

26.04.2003
06:53
smile
[73]

Elded [ Chor��y ]

Cainoor ---> dziękiza pomoc brakowało mi menzurki

26.04.2003
09:27
[74]

szokbar [ Pretorianin ]

please help me

ponawiam pytanie kiedy będą chcieli powieić beneta

gdzie jest handlarz z zielem (w burdelu nic i w knajpie nic)

26.04.2003
09:37
[75]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

szokbar ---> Beneta chcą powiesić jak wrócisz z Górniczej Doliny chyba w 3 rozdziale.

26.04.2003
10:37
smile
[76]

Juyon [ Legionista ]

szokbar postaraj sie sam zalatwic niektore rzeczy i nie pytaj ciagle co bedzie bo w koncu sobie calkiem przyjemnosc popsojesz a co do ziola pogdaj z ta kur...tyzana wynajmij z nia noc idz z nia na gore i zanim zabierzesz sie do rzeczy wypytaj o ziolo


HELP! kto mi wreszcie powie jak mam zdobyc statek... jestem palem lee mi nic nie mowil o zadnym sedziu(jak to sie odmienia =p) a jak z nim gadam(z sedzia) nie mam opcji dialogowych by spytac o statek... zreszta lee mi nic nie powie bo juz czeka na przystani i mam do wyboru "niechce cie na statku" i "koniec" gadaem ze wszystkimi w miescie chyba... (swoja droga to da sie zabrac wiecej niz 5? bo on mi mowi ze mam miec conajmniej 5 a zebtralem na przystani juz 10 osob przez myslenie najwyzej sie go zostawi a 500exp wpadnie ale jak spytalem laresa czy plynie to bohater powiedzial ze juz miejsc nei ma czy to zncy ze cala 10 co czeka w porcie poplynie?)

26.04.2003
10:39
[77]

Hamski [ Pretorianin ]

Gdzie znaleść kogoś kto uczy strzelania z kuszy powyżej 30 %??? Jestem najemnikiem i nikogo takiego nie umiem znaleźć. Jestem w 5 rozdziale i zanim wypłynę statkiem chcę się wyszkolić w kusznictwie.

26.04.2003
11:00
[78]

mikmac [ Senator ]

Hamski -->
kusznictwa uczy Dragomir - jest za gospoda w centrum mapy. Na pewno uczy do 60% - wiecej na razie nie wiem. Ale chyba tak bo innego nauczyciela nie znalazlem.

Juyon -->
"sedzi" lub "sedzim" - obie formy sa poprawne :-)))

mjs27 -->
Nie chodzi mi o zbieranie expa jak zboza. Chodzi mi..sam nie wiem..o nie "odbebnianie gry". Ja po prostu lubie sobie pobiegac po tym swiecie. Zagladam w kazdy kat. W 3 rozdziale mam 63 misje wypelnione. Zazwyczaj popycham fabule jak juz nic innego nie moge zrobic. A expy? Same leca - a dzieki temu nie mecze sie z walkami.

26.04.2003
11:04
[79]

Juyon [ Legionista ]

bikmak myslalem ze odpowiesz na ciekawsze pytanie i juz mi sie oczy swiecily =p a co do twojego podejscia do gry mam takie samo tylko nie mam juz qestow pobocznych i za cholere nie wiem jak popchnac watek glowny... chyba naprawde zabije tych 2 straznikow statku i spytm jorgena czy plyniemy...

26.04.2003
11:13
[80]

mikmac [ Senator ]

tak wlasnie wykumalem, ze obrazenia broni to tylko polowa sukcesu. Bardzo wazna jest tez sila (lub zrecznosc dla mieczy mistrzowskich i broni dystansowych). Bo te procenty umiejetnosci, to jest % szans na to, ze nasz cios to bedzie nie tylko wartosc miecza ale miecz + sila. Czyli jak mamy miecz nie 100 tylko 90 to wystarczy podbic sile o 10 eliksirami i juz mamy takie same obrazenia!!

26.04.2003
11:36
[81]

moussad [ la kretino maximale ]

ja sobie gram w wyczesanego morrowinda,i teraz pytanie:
gothic II czy Morrowind
co jest lepsze?

26.04.2003
11:41
smile
[82]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

moussad ---> To są dwie różniące się troche od siebie gry. Jednak mimo wszystko fajniejsza interakcja jest w Gothicu 2, ale Morrowind jest o wiele dłuższy. Graficznie też się lepiej prezentuje. Fabuła i tu i tu jest ostro zakręcona. W sumie to wypada zagrać i w Morrowina i w Gothica 2 :P

Jestem na wyspie i po zabicu smoka stoję nad przepaścią i nie wiem co dalej. Pewnie muszę uruchomić jakiś mechanizm. Jakbym wrócił na statek ktoś pewnie by mi powiedział co i jak, ale nie chce mi sie tam biec z powrotem. Może ktoś pomoże ? :-)

26.04.2003
11:44
[83]

mikmac [ Senator ]

moussad -->
nie ma jednoznacznej odpowiedzi. M ma grafike na wyzszym poziomie, chyba troche lepiej dopracowana. Za to G mial wspanialych projektantow i z tego silnika stworzyli naprawde niesamowite scenerie. GII jest na pewno krotszy i ma mniejszy swiat ale za to fabula naprawde wciaga jak magnes.
Jest zupelnie inne podejscie do RPG. Morrek to dosc skomplikowana mechanika, wiele statsow itd. Gothic to bardzo uproszczony system (np cios zadaje zawze tyle samo obrazen - jedyne rozroznienie to czasem doda sie sila a czasem nie - ale to zalezy tylko od jednego wspolczynnika) uproszczony system "ubierania" gracza itd. Np nie znajdziesz tu tarcz, helmow, butow itd. Sa tylko bronie, pancerze i pierscienie. Reszta to przedmioty rozne.

Jednak IMHO w Gothica gra sie przyjemniej. Roznorodnosc przedmiotow dodatkowych, interakcja z otoczeniem jest fantastyczna. Wymieklem kompletnie jak Bullko po wypiciu piwa polazl sie odlac pod drzewo - patrze a on rzeczywiscie leje i pogwizduje - dopracowanie gry jest zadziwiajace.

26.04.2003
11:52
[84]

MESJAH [ Pretorianin ]

najlepszy miecz jednoreczny ma 90 obrażeń a dwuręczny 110 oba wykuwane samodzielnie z magicznej rudy nie wiem czy każdy może je mieć chyba tylko łowca
najlepsza zbroje łowcy wykuwa benet ale warto najpierw mu dac łuski smoka ( ze wszystkich 4 smoków masz 48 ) a on daje za to 9.600 złota a zbroja kosztuje 20.000

26.04.2003
11:55
[85]

mikmac [ Senator ]

Mesjah -->
to nie warto robic zbroji u Jana?
i z tymi mieczami - zwlascza jednorecznym - jak zrobic ten z 90 obrazeniami? Ja zrobilem magiczny miecz poltorareczny i ma tylko 60 obrazen. sic!
Moj ciezki magiczny miecz dwureczny jaki moge zrobic najwiekszy) ma 70 obrazen....

Co robie nie tak?

26.04.2003
11:56
smile
[86]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

MESJAH ---> Jak nazywa się najlepsza broń jednoręczna ?

Ja sobie wykułem Duży magiczny miecz Łowcy Smoków (110 obrażeń), ale jest on dwuręczny. Dotychczas latałem z jednoręcznym i tak jakos dziwnie mi się przestawić.

I czy mógłby mi ktoś pomóc z pytaniem z [11:41] ?

26.04.2003
11:57
[87]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Musisz mieć krew smoka i magiczną rudę by wykuć coś lepszego.

26.04.2003
11:58
[88]

mikmac [ Senator ]

dzieki. A znajde jeszce rude? bo tamta zuzylem...

26.04.2003
11:59
[89]

MESJAH [ Pretorianin ]

mikmac --> u jana nie warto ale można oddać mu cześć łusek trzeba sprawdzić u kogo sie bardziej opłaca
a co do mieczy to trzeba nauczyć się u beneta wykuwać magiczna zguba smoków (tylko nie długa bo to jest dwuręczny)
i musisz mieć do tego kilka bryłek surową stal i bodajrze 2 fiolki z krwią smoka

26.04.2003
12:02
[90]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Z rudą to jest duży problem. W skarbcu w Zamku znalazłem 2 sztuki (po tym jak ich wybiły orki hehe;) i kupiłem od Beneta 5 sztuk. Zrobiłem sobie miecz za 5 sztuk rudy i 5 fiolek z krwią smoka. Miecz dwuręczny 110 obrażen / 100 siły wymaganej.

26.04.2003
12:08
smile
[91]

bone_man [ Powered by ATI ]

Witam!
W koncu mam ten przeklety luk Bospera! :)

Teraz bardzo prosze o odpowiedzi na te 3 pytania Please!!!
1) Czy jest jakis sposob, aby zwierzeta sie odnawialy. Nie chodzi mi o PD tylko o to, ze jak gdzies zalatwi sie wszystkie stworzenia i potem przechodzi sie z miejsca do miejsca i nic nie ma do zabicia to jest to troche nudne.
2) Kto moze wyszkolic moja sile do 60/ponad 60?
3) Czy rosliny tez sie odnawiaja nie zwrocilem na to uwagi.

Bardzo Was prosze o odpowiedzi na te pytania.

26.04.2003
12:08
[92]

mikmac [ Senator ]

a czy komus udalo sie wykuc brylke rudy?
bo mozna walic kilofem w sciane jak jest napis brylka rudy - ale walim z minute i nic - moze dluzej trzeba - gornictwo to ciezki zawod...

26.04.2003
12:10
[93]

mikmac [ Senator ]

bone_man -->
1. tylkozmiana rozdialu po czesci odnawia potwory - ale w sladowych ilosciach
2. Tylko nauczyciele w konkretnych gildiach. Np u najemnikow to Torlof (sila i zrecznosci do 90)
3. Nie

26.04.2003
12:13
[94]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Ja zacząłem walić kilofem w bryłkę rudy, poszedłem sobie zjeść śniadanko, wróciłem - i nadal nie uzyskałem żadnej rudy. Próbowałem rozwalić skrzynie z rudą - też nic. Rozwaliłem wszystkich skazańców, Paladynów przy kopalniach - nic, a nic. W sumie w grze znalazłem do tej pory 10 bryłek rudy.

Lekki spoiler: Szukałeś rudy w kufrze w tawernie koło tego kolesia przy barze ? Ja tam znalazłem 1 bryłkę.

26.04.2003
12:17
[95]

mikmac [ Senator ]

szkoda... ja znalazlem tylko w jednej z jaskin - bylo bodajze 5 brylek.

Ale z ta ruda w scianie cos musi byc - tworcy tej gry nic nie robili bez potrzeby. Moze trzeba miec odpowiednia sile??

26.04.2003
12:19
[96]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

mikmac ---> Też o tym myślałem. Mam siłę ponad 100... Twórcy zrobili chyba parę rzeczy tak dla jaj. Np Osełka do mieczy ? Udało Ci się jej użyć ? Albo kubełz wodą ? Mi na razie nie dało rady nic z tym zrobić.

26.04.2003
12:21
[97]

mikmac [ Senator ]

a to prawda - ja tez nie..ale NPC uzywaja :-)

26.04.2003
12:32
[98]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

A ja uzylem kubla z woda - kupilem od kowala u najemnikow "gorace ostrze" - zeby zrobic z tego miecz musialem wlasnie wsadzic je do wody :)

26.04.2003
12:34
smile
[99]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

_Luke_ ---> Hehe, to ja na to nie wpadłem :-)

Skończyłeś już grę ? Jeśli tak, to może pomożesz mi z pytaniem z [11:41] ?

26.04.2003
12:35
smile
[100]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Dobra nie ma co zwlekać. Zakładam nowy wątek. Jeśli chcecie by coś znalazło się we wstępniaku, piszcie teraz (macie 5 minut;)

26.04.2003
12:42
smile
[101]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

LINK DO NASTPĘNEJ CZĘŚCI:

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.