GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Lyon rozmawia o transferze Kosowskiego

19.04.2003
13:27
smile
[1]

trueZoLtaN [ ::: Bob the Builder ::: ]

Lyon rozmawia o transferze Kosowskiego

A niech go zabiorą. Mnie zaczyna denerwować, uważa się za gwiazdę. Może za granicą zobaczy jak to jest walczyć o miejsce w składzie i przychylność kibiców. Fajnie, że do Francji - stamtąd droga prosto do Hiszpani lub Włoch!

"Mistrz Francji, aktualny lider i najbogatszy klub Ligi 1 Olympique Lyon chce kupić z Wisły Kraków Kamila Kosowskiego, być może nawet za 5 mln euro. - Ktoś taki jak Kamil przyda nam się w Lidze Mistrzów - mówi dyrektor Lyonu Bernard Lacombe.Przyglądamy się mu już od dłuższego czasu - mówi Lacombe. Dokładnie od lata ubiegłego roku. Wtedy w Besancon Wisła grała mecz towarzyski z Lyonem. - Co to za zawodnik gra na lewej stronie Cracovie? - miał się zapytać wtedy trener Olympique Paul Le Guen i kazać obserwować 26-letniego pomocnika reprezentacji Polski. Lacombe oglądał m.in. niedawny mecz na szczycie polskiej ligi Wisła - Legia i zarówno on, jak i jego współpracownicy stale przyglądali się spotkaniom krakowskiego klubu w Pucharze UEFA - z Parmą, Schalke Gelsenkirchen i Lazio Rzym. Wszystko dlatego, że trener Le Guen uważa, że nie ma w swoim zespole wartościowego lewego pomocnika. Z konieczności Olympique gra trójką pomocników, a na lewej stronie biega najczęściej obrońca - młody reprezentant Francji Brechet. To zdecydowanie najsłabszy punkt drużyny. Zawodzą lewi pomocnicy Violeau i Delmotte, którzy latem prawdopodobnie odejdą. Lyon poważnie szykuje się więc do transferu zawodnika na tę pozycję. Kandydatem nie jest tylko Kosowski. Jest ich czterech. Oprócz Polaka są to Brazylijczyk Savio oraz Francuzi Oliver Kapo i Jerome Rothen.

Wisła chce za Kosowskiego 5 mln euro. Jest to suma ogromna (najwyższy transfer w polskiej lidze to sprzedaż Emmanuela Olisadebe z Polonii Warszawa do Panathinaikosu Ateny za 3 mln dol.), ale jeśli Lyon zakwalifikowałby się do Ligi Mistrzów, byłby w stanie tyle zapłacić, bo co do umiejętności Kosowskiego Francuzi są już przekonani. - Ktoś taki jak Kamil przydałby się nam w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jest bardzo silny. Ma pęd na bramkę. Doskonale podaje i sprawdził się już w Europie - powiedział Lacombe.

Lyon jest na dobrej drodze do tego, by grać w Lidze Mistrzów. Co więcej, by obronić tytuł mistrza Francji sprzed roku. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli. Do końca nie zagra z żadnym zespołem z czołówki. - Dla mnie to kandydat na mistrza - mówi grający kiedyś w Lyonie, a teraz w Lens Jacek Bąk.

Skąd pieniądze na Kosowskiego? Jeśli Lyon będzie grał w Lidze Mistrzów, zamierza nie tylko kupować piłkarzy, ale też ich sprzedawać. Chce się pozbyć mistrza świata Brazylijczyka Edmilsona, który siedzi w Lyonie na ławce rezerwowych. Jego cena to od kilku do kilkunastu milionów euro.

W klubie są zdenerwowani przeciekami do prasy na temat Kosowskiego - awanturę o to zrobił prezes Jean-Michel Aulas. Wiadomo jednak, że spotkanie przedstawicieli Wisły i Lyonu mogło już się odbyć w Paryżu. A menedżerem Kosowskiego we Francji jest szanowany przez Lyon Boissaux, który pośredniczył przy sprzedaży z Lyonu do Fulham Steeda Marleta i kupował do tego klubu ze Strasburga reprezentanta młodzieżówki Peggy Luyundula.

Prezes Wisły SSA Bogdan Basałaj zaprzeczył jakoby trwały negocjacje. - Dopóki nie wiemy jak zakończy się liga polska, nie podejmiemy żadnych rozmów - powiedział."

19.04.2003
13:28
[2]

trueZoLtaN [ ::: Bob the Builder ::: ]

W Wiśle podobno na grę czeka godny następca Brożek. Nie widziałem w akcji, ale twierdzą ludzie, że jest dobry.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.