GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Węgrzy opowiedzieli się za Unią Europejską (zbliża się referendum w Polsce) cz.2

17.04.2003
15:27
[1]

minius [ Generał ]

Węgrzy opowiedzieli się za Unią Europejską (zbliża się referendum w Polsce) cz.2

"Aż 83,76% Węgrów poparło w sobotnim referendum członkostwo w Unii Europejskiej. Frekwencja wyniosła 45,56% - poinformowała jeszcze w sobotę wieczorem kierowniczka Krajowego Biura Wyborczego Emilia Rytko na podstawie 99,18% oddanych głosów.
Co wy na to?!"czyli rozpoczynamy cz. 2 dyskusji czy Polska powinna wejść do UE, czy też nie. Oraz co staracimy,a co zyskamy na wejściu lub nie wejściu do Unii.

Link do cz. 1 poniżej:

17.04.2003
15:48
smile
[2]

Attyla [ Legend ]

Wisien - ja mam to samo:-))))) Tyle, ze ja twierdze jeszcze, ze skoro zaplacilismy cene, to glupio by bylo nie brac teraz towaru:-)))))

17.04.2003
15:57
smile
[3]

griz636 [ Jimmi ]

No sam nie wiem jak będę głosował :(
Zasadniczo UE reprezentuje wszystko to czego nie lubie (socjalizm, etatyzm, francuzi...) A z drugiej strony to samo mam już tutaj an miejscu (łącznie z Francuzami) . Dodatkowo tak kombinuje, że jak nie wejdziemy to świniom przy korycie grunt sie pod racicami zawali. Rzecz w tym, że jakoś nie wierze w to, że w tym pierdolniku jakim jest Polska dojdzie do władzy ktoś rozsądny i to w sposób demokratyczny.

Jedno co mnie cieszy w wejsciu do UE to dopuszczenie zagranicznego kapitału do polskich kasyn!!

17.04.2003
16:03
[4]

minius [ Generał ]

Nie poruszacie do tej pory jednej bardzo istotnej kwestii.
Czyli co wzamian zamiast UE:

NAFTA za daleko więc opłacalność współpracy żadna. Nie wspominając już, że kraje te posiadają produkty, które oferujemy w wielkiej ilości własne i taniej wyprodukowane. Siłę roboczą także tańszą (choćby Meksyk).

Stowarzyszenie Wspólnego Handlu nie jest zainteresowane ścisłą współpracą z Polską (jedynie wymianą handlową). Propozycja dla bogatych i stabilnych krajów, których cła zaporowe nie przestraszą.

Niezależni - no na takie rozwiazanie może sobie pozwolić jedynie kraj baaardzo bogaty supernowoczesny.

17.04.2003
16:08
[5]

Mastyl [ Legend ]

Jeszcze raz powtórze- jeżeli nie podoba nam się socjlalistyczna, etatystyczna Europa, sami możemy ja zmienić, ale tylko będąc wewnątrz jej struktur, na pewno nie będziemy mieli wpływu na to z zewnątrz. Zresztą nawet bogate kraje nie mogą sobie przy takich uwarunkowaniach gospodarczo-politycznych pozwolić na "single mode".

17.04.2003
16:11
[6]

minius [ Generał ]

Kolejna sprawa, którą nikt z przeciwników nie zauważa, to fakt, że wielu członków UE, choćby Wielka Brytania, czy Hiszpania (ale również nowe kraje wchodzące), nie są zbyt zadowoleni z unifikacji produktów, czy usłu. Czemu więc ci nowi nie mieliby swoimi głosami wspomóc choćby Wielkiej Brytanii w zmianach tych przepisów, które się tak przeciwnikom UE nie podobają. Czy uwazacie, że Francja i Niemcy mają wyłączny monopol na rządzenie UE?

Będziemy przecież pod względem ilości posłów do parlamentu UE 5 lub 5 krajem, a nasza pozycja w Świecie (po Wojnie w Zatoce) niepomiernie wzrósł. Dzięki nasej obecności mielibyśmy duży wpływ na wprowadzanie zmian w zasadach funkcjonowania UE.

Jeśli zaś nie wejdziemy, to zastanówcie się jaki kraj na tym zyska. Wystarczy przypomnieć sobie kto głosował kilka dni temu przeciwko naszemu wejściu (Francuzi), bo ich głos liczyć się będzie zdecydowanie mniej, a już od jakiegoś czasu w UE są 2 bieguny sposobu funkcjonowania tego ciała - jeden socjalistyczny Francuski, a drugi, kapitalistyczny Angielski. kogo poprzemy po wejściu, to już od nas zależy.

17.04.2003
16:17
smile
[7]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

minius --->
NAFTA za daleko więc opłacalność współpracy żadna. Nie wspominając już, że kraje te posiadają produkty, które oferujemy w wielkiej ilości własne i taniej wyprodukowane. Siłę roboczą także tańszą (choćby Meksyk).
--> pozwole sobie przytoczyć wypowiedź wysia z ktorego wątku o ZSRE: USA dwukrotnie proponowały nam rozmowy o przystąpieniu do NAFTA - propozycje te zostały, delikatnie mówiąc, 'zlane' przez naszych rzadzących, w pędzie do UE (przy jedynym argumencie, że przecież to właśnie do UE wejść MUSIMY) - Amerykanie nawet nie dostali oficjalnej odpowiedzi. Ale kilku ich senatorów do dzisiaj o tym pamieta, i do otwarcia tej sprawy wystarczyłoby minimum dobrej woli i zainteresowania z naszej strony. No ale przecież "jak nie Unia to co?" (i zatykamy uszy, żeby nie słuchać odpowiedzi) - tak wyglądają 'dyskusje' eurofanatykow..

Niezależni - no na takie rozwiazanie może sobie pozwolić jedynie kraj baaardzo bogaty supernowoczesny.
-->;) Aż sie boje myśleć jak bogaty musi być kraj który może sobie pozwolic na ZSRE aby na tym nie tracić i czy wogóle taki istnieje. (chyba nie)

17.04.2003
16:18
[8]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

minius ---> Czy uwazacie, że Francja i Niemcy mają wyłączny monopol na rządzenie UE?
--> tak

17.04.2003
16:24
[9]

minius [ Generał ]

Caleb ---> W pierwszej wypowiedi zacytowałeś moje słowa, ale wcale się do nich nie odniosłeś. Nieco to dziwne?! Czyli zgadzasz się z nimi, czy nie? Bo jeśli nie, to uzasadnij.

W drugiej Twojej wypowiedzi uważam, że powinieneś powiedzieć to pozostałym krajom należącym do UE (choćby Wielkiej Brytanii). tak się składa, że Twoja wiara we Francję i Niemcy jest WIELKA. Bo UE rządzi się zasadami parlamentu, a w przeciwieństwie do ONZ żaden kraj nie ma tam prawa weta.

Czyli co wracamy do demagogii i małych kłamstewek?

17.04.2003
16:41
[10]

Dessloch [ Senator ]

nie przesadzajmy, w Unii nie sa tylko socjalistyczne niemcy i francja...

są inne kraje, takie jak Irlandia, Hiszpania i w mniejszym stopniu WB...
no i Finlandia.

zreszta jak dojdzie nowych 10 czlonkow to socjalizmu w UE bedzie jeszcze mniej [nie liczac nas, kraju zdecydowanie socjalistycznego].

naprawic sie mozemy od wewnatrz tylko i wylacznie, UE nam pomoze w pewnychkwestiach, ale w wiekszosci nie ma takich podstaw zeby np. zabronic niemcom iscia w stronę bankurctwa, jedynie moga nalozyc kary..
to my musimy sobie uprzotnac koryto.

Do Unii wkroczyc powinnismy zdecydowanie.
Jest to nasza szansa, ktora musimy wykorzystac.
poza Unią bedzie nam sie zylo coraz gorzej.

Oczywiscie ze sama Unia tez duzo zyska, bo inaczej by nie chcieli nas u siebie [poza francuzami bo oni nie chcieli Hiszpanow, ani nikogo wiecej.... - tam takie cos o czym PSL sobie marzy... uprzywilejowana warstwa chlopska, zreszta u nas tez nie jest lepiej...]

I nie mowmy ze Unia nic nie da, bo wystarczy spojrzec co sie stalo po przystepowaniu innych krajow do UE wczesniej... KAZDY bez wyjatkow kraj skorzystal na tym BARDZO duzo... Grecja jedynie przejadla wszystko, ale mimo wszystko sa teraz na o wiele wyzszym poziomie niz byli.
Nie mowiac o Irlandii, gdzie miala 60% poziomu sredniej UE, a teraz sa powyzej 110% [nie mam przy sobie dokladnych danych-w pracy jestem].
I to nie dzieki pieniadzom ktore dostawali po przystapieniu do UE, bo to zdecydowanie rzecz drugorzedna.

17.04.2003
16:45
[11]

Dessloch [ Senator ]

trzeba by cczlowiekiem niepowaznym zeby myslec ze PL w NAFTA ma jakies szanse....
przez to to bysmy zalani tanimi produktami m.in. z Meksyku.
zreszta wystarczy spojrzec na wymiane handlowa miedzy nami a krajami NAFTY...
raczej malo korzystna NAFTA jset, chociaz nie mowie ze nie jest.

Zreszta jak mozna porownac NAFTE do UE? trzeba chyba zupelnie nie wiedziec co to jest dokladnie NAFTA...

17.04.2003
17:26
[12]

Ares [ Pretorianin ]

Zapominacie ze Polska wchodzi na prawie 3x gorszych warunkach niz jakikolwiek z dotychczasowych krajow nalezacych do UE a przy tym ma jedna z najgorszych sytulacji gospodarczych, moze za wyjatkiem Grecji czy Portugali w chwili przystepowania. Jestem za przystapieniem do UE ale nie na takich warunkach jakie wynegocjowali nasi "wspaniali" politycy.

17.04.2003
17:32
[13]

minius [ Generał ]

Ares ---> Mógłbyś opisać jak to wyliczyłeś/ Bo jako ekonomistę bardzo mnie to ciekawi.

A drugie pytanie. Czy wiesz co oznacza słowo negocjacja? Bo chyba nie wiesz. Jeśli jedna i druga strona z czegoś nie zrezygnują lub nie zmniejszą swoich pragnień, to poprostu kończy się rozejście do domów, bez wynegocjowania czegokolwiek.

17.04.2003
19:58
[14]

minius [ Generał ]

A teraz coś żeby rozładować napięcie. Czyli propozycja nie wejścia do Unii szansą na sukces

17.04.2003
20:00
smile
[15]

el f [ RONIN-SARMATA ]

A czy ktoś mógłby podac jakieś konkretne korzyści dla nas z wejścia do UE ?Uksiu --------->"A co powiesz na Turmenistan?" - powiem, że nie wiem o co Ci chodzi .

17.04.2003
20:09
smile
[16]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Wreszcie wiadomo jak będzie brzmiało pytanie w referendum :

" Czy nie negujesz faktu swojego sprzeciwu wobec potwierdzenia
braku poparcia dla wycofania inicjatywy zaprzeczenia przez
Prezydenta RP zrezygnowania z odmowy ratyfikacji układu
akcesyjnego z UE?

TAK czy NIE? "

I jeszcze nie wiem jak zagłosuję ...

17.04.2003
20:10
[17]

minius [ Generał ]

Polski HIT eksportowy

17.04.2003
20:12
[18]

Benedykt [ Pretorianin ]

el f ---> ja się opowiem za wejściem do Unii, ale nie ze względu na korzyści tego wejścia dla Polski, tylko ze względu na możliwość swobodnej migracji w ramach wspólnoty.

Nie oczekuję, że Poslka i nowi członkowie będą traktowani równorzenie. Nie oczekuję, że Polacy w krajach Unii będą mieli takie same prawa. Ale możliwość swobodnego osiedlania się bez wiz czy prawa stałego pobytu, możliwość poszukiwania pracy bez tzw "pozwolenia na pracę"
uważam za wymierne korzyści dla mnie i innych pragnących wyjechać z tego kraju, którego polityki nigdy nie popierałem, gdyż nie cechuje się troską o dobro obywatela, a jedynie osiąganiem zysków dla różnych "szych"

17.04.2003
20:14
[19]

Benedykt [ Pretorianin ]

rownorzenie = równorzędnie

17.04.2003
20:22
[20]

minius [ Generał ]

Sorki, nie dołączył się do postu ten Hit eksportowy ;o)

BTW a od kiedy to jesteśmy tacy bogaci zeby ktokolwiek miał nas traktować nas jak równorzędnego partnera w negocjacjach?

17.04.2003
20:24
[21]

minius [ Generał ]

Mając tak supernowoczesną wieś nie mamy się czego obawiać jeśli nie wejdziemy do Unii!

17.04.2003
21:27
[22]

Dessloch [ Senator ]

ta syrenka normalnie wymiata!!
respect!

co do tego wyliczenia itd... no to ciekawe bardzo :)

a ziemia jest kwadratowa..

do grecji i portugali powinienes dodac Hiszpanie i Irlande i Finlandie.. przeciez to byly totalne wiochy przed X latami...
i jeszcze raz powtorze, ze pieniadze to nie wszystko co unia DA.. jest to po prostu dodatek, ktory na pewno nam pomoze, jednak nie powinien byc uwazany za najwazniejszy

17.04.2003
21:39
[23]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Caleb i pozostali patrioci!

Wymieńcie fanatycznym euroentuzjastom zalety wejścia do NAFTA!

(nie zapomnijcie przedstawić roli wymiany handlowej między krajami porozumienia a Polską oraz poziomu ceł w tej wymianie)
(postarajcie się także wspomnieć o istnieniu i działalności GATT oraz WTO)

Unii mówię moje stanowcze nie!

Niech żyje Konfederacja!

17.04.2003
22:01
[24]

Dagger [ Legend ]

==>ZgReDeK

'Dagger^->jakim cudem wspolpraca handlowa z NAFTA(USA Kanada i Mexyk jesli sie nie myle moze zabic nasz bilnas handlu zagranicznego??? USA ma taka przewage gospodarczo finansowo itd nad UE ze rzeczywisice lepiej wspomoc unię polskimi pieniedzmy z naszych kieszeni :)Poprostu NAFTA to nic innego niz porozumienie o wolnym handlu polegajace na zniesieniu/zmniejszeniu ceł
Bilans handlu zagr. to jak chyba wiesz roznica miedzy importem a exportem - u nas juz teraz jest ujemny - wiecej importujemy niz exportujemy.

Jako ze USA produkuja m.in tania zywnosc to po zniesieniu na nia ceł zostaniemy nia zalani nie majac szans wyeksportowac nic do USA - bo nasz eksport to teraz głównie kraje UE .Wiec bilans sie znaczaco pogorszy.

==>uksiu

"Przy czym mylnie mowisz ze zakazie inicjacji - dlatego ze wg rygorów k.k. odpowiadaja 17-latkowie z paroma wyjatkami na rzecz odp. 15 latków chyba po zmianach."

Tego nie pojmuje. Czyli nie ma mozliwosci skazania 16-latkow uprawiajacych czyny lubiezne, ale 17-latkow tak? (mowa o dzieciakach, a nie parach dzieciak-dorosly)


16-to latek odpowiada z paroma wyjatkami jako nielat czyli moze wyladowac najwyzej w poprawczaku i to jak sadze przy drastycznych przypadkach - ale postepowania z nieletnimi nie studiowałem dokładnie wiec pisze jak to od strony k.k. wyglada.

A juz nałozenie jakiejkowiek kary na pare rowiesnicza wydaje mi sie niemozliwe - no chyba ze mamy doczynienia z gwałtem ale wtedy tez tylko poprawczak - wiec jak pisałem prawo nie reguluje własciwie wieku inicjacji :)


==>Caleb
Z Amerykanami mamy juz umowe o Klauzuli najwyzszego uprzywilejowania i IMO ona wystarczy - zreszta musimy ja renegocjowac bo Amerykanie sie rzucaja ze chca miec takie same przywileje w handlu z nami jak UE .

Wiec jak widac wcale tak nas nie kochaja - patrza zreszta całkiem słusznie tylko na swoj własny interes.

Co to krajów UE to przeanalizuj sobie liste najbogatszych krajów swiata i ile z nich nalezy do UE i jakos im niespieszno wychodzic - twoim zdaniem powinni prowadzic wojne celna z sasiadami ?

A taka wojne mielibysmy np. my po wstapieniu do NAFTA zamiast do UEDo wszystkich narzekajacych na socjalizm w UE - dlaczego nie zmienicie podejscia w Polsce - sami mamy duzo wiekszy socjalizm - mierzony m.in proporcja sztywnych wydatków w budzecie


Mnie akurat osobiscie UE wali ale nie lubie wysłuchiwac bzdur - za rozszerzenie juz i tak zapłacilismy z góry 10 letnia liberalizacja ceł - robiona zreszta w porownaniu do Czechów czy Wegrów w debilny sposób - Czesi tuz przed podpisaniem układu stowarzyszeniowego podniesli cła kilkakrotnie :)

Na wejscie do UE trzeba IMO patrzec z innej strony - bedzie to tylko z korzyscia dla konsumentów - ten unijny "socjalizm" przynajmniej zmusi TP SA do współpracy z innymi operatorami , ceny zywnosci spadną polepszy sie ochrona konkurencji .

17.04.2003
23:23
[25]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

dagger nie sadze aby ceny zywnosci padly tymbardziej jesli zmienimy walute na euro nie mowiac jusz o podwzyszce vatu
Jutrzneka Unijnego Szczescia ktora powitamy w polowie 2004r :)
-z 7% do 22% VAT na ;
*podstawowe artykuly budowlane
*na artykuly dzieciece :(((((((
*na niektore artykuly medyczne(strzykawki opatrunki okulary itp :(
*na instrumenty muzyczne LOL :)
*ogloszenia prasowe dla osob fizycznych :)
*na uslugi geodezyjne i kartograaficzne
*uslugi ratownictwa gorskiego
*na niektore uslugi prawne
*na niektore uslugi w budwnictwie->budowa i utrzymanie dorg mostow i uslugi wiertnicze
-z 3% do 22% VAT na ;
*srodki produkcji rolenj(pasze nawozy maszyny)
-z 3% na 7% VAt na ;

*na produkty rolne-owoce warzywa zboza jaj miesa
*na wyroby rekodziela ludowego i arystycznego
-pojawi sie rowniez 7% VAT na
*imprezy sportowe koncerty przedstawienia itp
*uslugi pogrzebowe i kremacyjne(no comments)
no oczywiscie to nie cala lista :)))))))) w koncu narazie malo tego ale niebojcie sie dojdzie jeszce dojdzie ;)

NAFTA za daleko a obecnie do NAFTA chca wstapic Chile(tam byl chyba ustroj socjalistyczny niedawno jesli sie nie myle bo przed komunizmem uratowal pinoczet? ) oraz Singapur

Co do podatku jak doradza expert podatkowy D J Mitchell najleopszy w poslce bylby podatek poglowny
A co do wejscia NAFTY narazie poki rzadz w polsce komuchy nawet nie ma co o tym mowic
Na koniec link do stronki o NAFCIE :)

17.04.2003
23:34
[26]

minius [ Generał ]

Zgredek ---> Z jakim krajem NAFTA mamy granicę?
Pytanie bardzo istotne, bo 95% przewozu towarów w Polsce jest transportem kołowym.
z tych pozostałych 5% zaledwie 0,1% jest w czysto polskich rękach.
Które miejsce na Świecie zajmujemy pod względem wielkości lotnictwa transportowego i morskiego? Bo z tego co podają Światowe wyliczenia, nie jesteśmy nawet w pierwszej setce.

Który z tych krajów NAFTA chciałby coś od nas kupować w większych ilościach niż sprzedawać? Bo z tego co podają statystyki żaden. Więc wyjdziemy an totalny minus z wymianą handlową.
Który z tych krajów NAFTA na ochotę na naszą siłę roboczą? Bo wiele z nich ma tańszą niz nasza, a reszta stawia naszej sile roboczej zaporę.

Który z tych krajów NAFTA ma droższą żywność żeby chcieć kupować ją od nas? ŻADEN

Co chcesz im sprzedawać, czego oni nie mają? Pisanki, oscypki i Łowicke pasiaki?

A może pomysły UPR?

17.04.2003
23:36
[27]

minius [ Generał ]

Errata:
nie "lotnictwa transportowego i morskiego..." lecz "lotnictwa transportowego i transportu morskiego..."

17.04.2003
23:40
smile
[28]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

minus->przy coreaz wiekszych cenach paliwa, coraz ciekawszych pomyslach marka pola i biopaliwom transport kolowy w pl upadnie......

17.04.2003
23:44
[29]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

minus->NAFTA nie jest jedyn alternatywa najwazniejsze jest by wreszcie oczyscic kraj z komuchow
bez wyrazne wzrotu gospodarczego polska bedzie 2 argentyna
cos ci sie nie pdoba w UPR ? pewnie w domu masz pomnik Millera i codziennie skladasz przed nim balochwalcze poklony?

17.04.2003
23:45
[30]

minius [ Generał ]

ZgreDek ----> Och, Amerykę, żeś odkrył.
Wiesz ile kosztowało paliwo 10 lat temu?
Tyle było podwyżek przez te 10 lat i masz, cholera - NIE PADŁ, ale się jeszce rozwinął.

Ekonomisto od siedmiu boleści. Wiesz chociaż co to jest popyt i podaż?

Jeśli materiały budowlane tak wykończą polskie budowinctwo, to nie ma problemu - zamieszkam w Niemczech, albo we Francji. Tam już dzisiaj domki są 4-10 razy tańsze niż w Polsce. Widzisz jakiś problem? Bo ja nie.

17.04.2003
23:50
[31]

minius [ Generał ]

ZgreDek ---> Widzisz. Problem z miłośnikami UPR polega na tym, że w każdym poza nimi samymi widzą komuchów. Już wystarczająco nasłuchałem się,że Niemcy, Francuzi, Śzwedzi, Amerykanie to socjaliści, Jedynie UPR to prawdziwi kapitaliści i basta.

Prawda?

P.S. Każdy, kto nie zgadza się z Waszymi mżonkami to miłośnik Millera? To pewnie Blair i bUsh również, oni także nie realizują Waszych zasad "kapitalizmu z nieludzką twarzą".

17.04.2003
23:59
[32]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

popyt->jest to ilosc dobr i sulug jakie klienci chca i moga kupic w okrelonym czasie miejscu i po okreslonej cenie
podaz->jest to ilosc dobr i uslug oferowanych do sprzedazy w okreslonym czasie mijescu i po okreslonej cenie
tak sie sklada ostatnio mialem na przedsiebiorczosci
minius nie weim ile masz lat i czy chodisz jescze do szkoly ale ja poki co ucze sie ucze i moja wiedza niestety jest niepelna :)
a moze nie powiesz ze szwedzi francuzi i niemcy to nie socjalisci?????
co do transportu kolowego drogi som w coraz gorszym stanie a naprawy tesz kosztuja

18.04.2003
00:06
[33]

LooZ^ [ be free like a bird ]

ZgReDeK : Nie zapomnij, ze jestes dyslektykiem ;] Co do socjalistow to wzbudzaja oni u mnie odruch wymiotny, ale daleki jestem od widzenia ich w kazdym oprocz czlonkow UPRu ;)

18.04.2003
00:08
[34]

minius [ Generał ]

ZgreDek ----> Oświecę Cię co do mojego wieku. Niestety masz rację nie chodzę do szkoły za młody jestem. Jak za 10 lat przejdę na emeryturę, to wtedy będę miał więcej czasu na szkołę.

a moze nie powiesz ze szwedzi francuzi i niemcy to nie socjalisci?????
A wszyscy Polacy to kini. Bo jednego skina dzisiaj widziałem na ulicach.
Rosjanie to sami komuniści, a Amerykanie to sami murzyni.

18.04.2003
00:10
[35]

LooZ^ [ be free like a bird ]

minius : Ty sie nie smiej, ostatnio na geografii moja kochana profesor przekonywala nas ze 90% amerykanow to murzyni :)

18.04.2003
00:10
[36]

minius [ Generał ]

Errata:
Miało być "A wszyscy Polacy to skini..." a nie "A wszyscy Polacy to kini..."

18.04.2003
00:11
[37]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

co do amerykanow jako murzynow hehe moze kazdy jest takim michaelem jacksonem :)
oczywiscie ze nie wszyscy ruski szwedzi itp ale chodzi o elity polityczne co nie chociaz ruski zeszly na droge kapitalizmu obnizajac podatki

18.04.2003
00:40
[38]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Ech, miałem nadzieję że jakieś przykłady jednak podacie, a tu jeden Benedict tylko napisał ale jedynie o swoich korzyściach ...

Każdy tylko Białorusią potrafi bez sensu straszyć ...

18.04.2003
00:44
[39]

LooZ^ [ be free like a bird ]

el f : No dobra... Czemu TAK ? Dla mnie to proste... Ten kraj niedlugo pieprznie, a UE jest ostatnia deska ratunku... Jak juz pieprznie to mi bedzie wszystko jedno czy jest w unii czy poza nia...

18.04.2003
00:47
smile
[40]

el f [ RONIN-SARMATA ]

LooZ^

A możesz rozwinąć ?

To znaczy jak pieprznie ? I w jaki sposób wejście do UE powstrzyma to "pieprznięcie" ?

18.04.2003
02:37
[41]

minius [ Generał ]

el f ---> "Ech, miałem nadzieję że jakieś przykłady jednak podacie, a tu jeden Benedict tylko napisał ale jedynie o swoich korzyściach ...
Każdy tylko Białorusią potrafi bez sensu straszyć ...


Nie uważam, że należy pisać dla Ciebie kilkanaście razy tych samych przykładów. Gdybyś czytał to co było już pisane (m.in. we wcześniejszej części, to byś się nie ośmieszał takimi stwierdzeniami.

A co to znaczy pieprznie i jak temu pieprznięciu może zaradzić Unia? Tak jak we wszystkich pozostałych krajach, które do UE przystępowały.

1. Poprzez pobudzanie rozwoju pewnych sfer gospodarki publicznej, np. budowy dróg, infrastruktury, ochrony środowiska (m.in. oczyszczalni)

2. Tworząc kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy (i dla bezrobotnych jest tu nie ważne czy będą pracować w polskiej czy niepolskiej firmie). Zresztą, nawet jeśli wykonawcą jakiegoś obiektu jest firma zagraniczna, to większość podwykonawców to firmy polskie, których nie byłoby stać na bycie wykonawcą głównym.

Tylko po co ja to piszę. Do Ciebie i tak to nie dotrze :o(

18.04.2003
03:10
[42]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Zgredek--->

"ruski zeszly na droge kapitalizmu obnizajac podatki"

Pod względem stopy proc. Rosja jest krajem bardziej kapitalistycznym niż Stany Zjednoczone. To może nie NAFTA, nie ZSRE, ale po prostu ZSRR?

Handel z krajami d. ZSRR przewyższa obroty z NAFTA, granica lądowa, mogą kupować nasze produkty przetworzone, a nawet żywność, bo w wielu dziedzinach mają braki.

I nawet tradycja jest. A biorąc pod uwagę wątek o naszej dumie narodowej, moglibyśmy pójść z Rosjanami w zawody i raz na zawsze udowodnić, kto na świecie pije najwięcej.

A skoro pisać o korzyściach, to wymienię:
- podoba mi się Irlandia i zamierzam zobaczyć, jak tam się pracuję. Potem może wybiorę jakiś inny kraj, który się nas nie boi.
- lubię podróżować bezcelnie (taki bezcelny jestem).

Tak na prawdę mniej mnie interesuje, co stanie się z polską gospodarką. Albo znajdą się ludzie i wola, by doprowadzić do reformy, a kraj zacznie się rozwijać. Albo będzie takie łatanie i nie zmieni się wiele. Albo łatanie będzie się pruło i Polskę czeka wielki kryzys.

Gdy tracę pracę nie jestem w stanie wyżyć z zasiłku. Jak mój ojciec umiera, nikt mu specjalnie nie pomoże, jeśli nie mam pod ręką koperty. Policja chroni mnie byle jak, straż pożarna dojedzie, ale nie zawsze ma ze sobą wodę, środki gaśnicze lub drabinę. Biurokracja rośnie z roku na rok, a w urzędach czuję się jak wróg, za to mogę się pomodlić, bo gdzie niegdzie wiszą krzyżyki. Syna posyłam do prywatnej szkoły, bo w publicznej widział ćpanie w toalecie. Podatki stale rosną, a co roku przepisy podatkowe są inne. NIK wykazuje nieprawidłowości przy każdej kontroli publicznego urzędu, przez kraj przewalają się afery, ale nie zmienia się nic. W kolejnych wyborach coraz więcej grup populistycznych, które odbierają głosy socjalistom i socjalistom udającym kogoś innego. Niby mamy system demokratyczny, ale najbardziej znienawidzony idiota mógłby znaleźć się w parlamencie, o ile wystartuje w ramach odpowiedniej partii. Coś, co w innym kraju kompromituje polityka tak, że otacza go ostracyzm, a niektórzy popełniają samobójstwo, u nas kończy się kwaśnym uśmieszkiem, nawet nie dymisją. Ludzie są coraz bardziej apatyczni, zniechęceni, przekonaniu o beznadziejności sytuacji, bezradności, tęsknie wspominają czasy systemu totalitarnego, który tak samo bezradnym pozwalał choć przeżyć. Organizują się głównie w celach protestów, blokad, dewastacji. Pielęgniarki pomagają strajkować górnikom w obronie ich 14. pensji, chociaż ci zarabiają 3-4 razy więcej niż one, a do są utrzymywani z podatków płaconych przez te właśnie pielęgniarki.

Jest wiele powodów, by głosować za swobodą podejmowania nowej pracy i szukania nowego miejsca do życia.
Jest wiele powodów by sądzić, że niezależnie od tego gdzie Polska w końcu wejdzie, będzie stała przed ogromnymi problemami.
A ja wątpię, by za mojego życia mogła choć z połowę z nich skutecznie rozwiazać.

18.04.2003
13:59
smile
[43]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Minius

Widzisz ja też właściwie nie wiem po co się pytam ?
Może dlatego że mam nadzieje się czegos nowego dowiedzieć ?

Ale niestety wciąż te same dyrdymały ...

Unia pobudzi, stworzy, zbuduje , bla, bla, bla - zero konkretów , same wodolejstwo bez żadnej treści ...


I ostatni "unijny" argument, chyba najmocniejszy :

"Tylko po co ja to piszę. Do Ciebie i tak to nie dotrze :o("

18.04.2003
14:27
[44]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

1. Poprzez pobudzanie rozwoju pewnych sfer gospodarki publicznej, np. budowy dróg, infrastruktury, ochrony środowiska (m.in. oczyszczalni)

minius a kto za to zaplaci bo chyba nie unia????za dostosowywanie sie do unifnych standardow placa polskie firmy nieprawdaz nie wspomne ze bedziemy platnikami netto ale to drobny szczegol

18.04.2003
14:37
[45]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Uksiu

A kiedy maja nas przyjąć do grupy Schengen ?
Może coś mi umknęło ale przez ładnych kilka(naście ?) lat po naszym wejściu do UE nie będziemy mieli prawa przekracznia granicy przejściami dla obywateli Unii , w odróżnieniu od np Norwegów, którzy takie prawo mają nie bedąc w Unii.

To jesteś już drugi ( wcześniej zadeklarował się Benedict) który ma w nosie co bedzie z Polską , byle sam mógł stąd wyjechać...

18.04.2003
14:39
[46]

Attyla [ Legend ]

Zgredek - jesli chcesz miec do kogos pretensje o wzrost VATa to miej je do rzadu i Sejmu. Tak sie sklada, ze wysokosc stawek nalezy do integralnej decyzji kazdego panstwa. Mozna przecie ustalic VAT na poziomie stawek 10 i 5% a wtedy ceny powinny spasc.

18.04.2003
14:43
[47]

Owen [ ]

Ależ wy tu wszyscy tłuczecie głupoty! Proponuje nowe hasło bo NAFTA i UE są oklepane.

POLSKA DO ASEAN

Tam napewno nas zechcą i zostaniemy jednym z tygrysów :-P

18.04.2003
14:43
[48]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Attyla

A nie jest przypadkiem tak, że UE określa minimalna stawkę podstawową ?

Ostatecznie wpływy z VAT-u są jednym z głównych źródeł finansowania Unii.

18.04.2003
14:50
[49]

minius [ Generał ]

el f ---> Masz rację. Zmniejszyć podatki. Nie zmniejszać wydatków.
1 - 3 = 0 !!!
Bo Przychody państwa UPR chce zmniejszyć nie zmniejszając wydatków i wyjść na zero.
Czyli Kowalski zarobi 1000 zł i musi wydać 3000zł.
Churaaaaaaaa Kowalski z UPR wyszedł na zero!!!!!!!!!!


ZgreDek ---> Ty również masz całkowitą rację
Unia wpompowuje w Polskę 3 zł, a Polska wpłaca 1 zł (takie są proporcje) i nawet jesli dodadsz do tego 1 zł 22% VAT to według Twojej pokrętnej ekonomii wyjdzie, że 1,22zł > 3 zł.


Idź Ty lepiej do szkoły od nowa. I nie zapomnij zabrać ze sobą kolegę el f'a.

Ekonomia to nauka ścisła (nawet jeśli handluje się kapustą) i bajek niestety nie uznaje. Liście można z kapusty zjeść, ale ze środkami kapusty nie da się dyskutować. Przykro mi ale niestety z tak idiotycznymi argumentami kończę dyskusję w tym wątku.

18.04.2003
14:51
[50]

Attyla [ Legend ]

Elf - regoly dotyczace VAT zgrupowane sa w VI dyrektywie. Tam zas nie ma slowa na temat wysokosci stawek. Wazne jest jedynie, by bylo nie wiecej niz 3 stawki i by dazyc do ostatecznego opodatkowania calej sprzedazy podstawowa stawka opodatkowania (najwyzsza).

18.04.2003
15:00
smile
[51]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Minius

"el f ---> Masz rację. Zmniejszyć podatki. Nie zmniejszać wydatków.
1 - 3 = 0 !!!
Bo Przychody państwa UPR chce zmniejszyć nie zmniejszając wydatków i wyjść na zero.
Czyli Kowalski zarobi 1000 zł i musi wydać 3000zł.
Churaaaaaaaa Kowalski z UPR wyszedł na zero!!!!!!!!!! " -- możesz wytłumaczyć o co Ci chodzi ?

Nic z tego nie zrozumiałem, chyba jednak to Ty powinieneś udać się do szkoły , najlepiej jakiejś dla "trudnych" dzieci .

18.04.2003
15:07
[52]

Dagger [ Legend ]

==>Owen
Hehe dobre

A potem wstąpimy do SEATO i damy sie rozbujac naszej fregacie na Oceanie Indyjskim ;)))))


Niestety widze ze niektorzy nie chca przyjac do wiadomosci ze za nasz socjalizm sami jestesmy odpowiedzialni - UE przeciez nie reguluje takich spraw jak np. system emerytalno-rentowy - tym bardziej nic by sie nie poprawiło w tym wzgledzie po wstapieniu do ktorejs z org. wolnego handlu.

18.04.2003
15:08
[53]

Attyla [ Legend ]

Minius - nie chrzan glupot. Tak sie sklada, ze od pewnego czasu naleze do Unii i wiem, czego chca, bo jestem jednym z ludzi opracowujacych program reformowania systemu podatkowego. Celem UPR jest przede wszystkim likwidacja polityki spolecznej panstwa i w miare mozliwosci obnizanie podatkow. Bylo tam i nadal jest kupe oszolomow, ale chyba nieco przygasli:-)))))) Tak naprawde to jednak jest wielki problem z opracowaniem w miare dobrego programu, bo brak danych dotyczacych pelnych wydatkow panstwa. Chodzi o wszystko - lacznie z wszelkimi funduszami, agencjami i podobnymi. W kazdym razie najtrudniejszym i najpilniejszym jednoczesnie zadaniem jest likwidacja ZUS, FUS i calej reszty. Chodzi o to, ze ubezpieczenia spoleczne od pewnego czasu sa faktycznymi bankrutami. Likwidacja z odmowa wyplacania swiadczen nie wchodzi w gre, wiec czy tego chcemy, czy nie przez dlugi czas konieczne bedzie utrzymywania opodatkowania przynajmniej po to, by splacic zobowiazania ubezpieczen przymusowych. Jednak myslimy o tym, by podatki byly, w miare mozliwosci celowe - tzn placac np. podatek na ZUS - wiemy, ze jest to obciazenie wynikajace z zobowiazan zaciagnietych przez Panstwo w czasie istnienia ZUSu (chodzi o wszystkie rodzaje ubezpieczenia)

Chodzi tylko o to, ze likwidacja polityki socjalnej nie moze nastapic rewolucyjnie, bo spowoduje sie w ten sposob tylko inna rewolucje. Dlatego w pierwszej kolejnosci chcemy uporzadkowac system podatkowy. Wlasciwie nie tyle uporzadkowac, bo tu nie ma czego porzadkowac, ale stworzyc od nowa. Na pierwszy ogien idzie ordynacja podatkowa, VAT i dochodowki. Chcemy rowniez od razu zlikwidowac podatki, z ktorych przychody sa nizsze niz koszty ich uzyskania (podatek od spadkow i darowizn i podatek rolny). Juz teraz składamy do sejmu projekt zmiany ustawy o podatku od spadkow i darowizn poprzez wyciecie podatku od darowizn. Rownolegle chcemy przeprowadzac likwidacje oddzialow zamiejscowych izb skarbowych i UKS, Jednak to stanie sie mozliwe dopiero po wprowadzeniu zmian do ordynacji. W kazdym razie plan jest bardzo rozlegly i skomplikowany. Niestety bardzo wiele elementow uzalezniona jest od informacji, jakich nie posiadamy. Bedzie mozna je uzyskac dopiero po wejsciu do sejmu przynajmniej jednym poslem.

Zatem nie jest tak, ze wedle naszej arytmetyki 1-3=0

18.04.2003
15:17
[54]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Attyla

Na stronie Centrum Informacji Europejskiej UKIE (link) w dziale podatki jest napisane :

"Przyjęto jedynie minimalne stawki podatkowe. Kraje członkowskie uzgodniły, że wysokość stawki podstawowej (standardowej) nie może być niższa niż 15%, a zredukowanej (można stosowac jedną lub dwie stawki obniżone) nie może być niższa niż 5%. "

Pełny tekst fiszki w formacie .pdf

18.04.2003
15:19
[55]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Minus---> z tego co napisales o podatkach wynika ze jak zmiejszamy podatki to bedzie mniej pieniedzy mialo panstwo? a jak zwiekszymy to wszystkim bedzie sie zylo odbrze i nie bedzie dziury budzetowej?
btw uczyles sie u kolodki ????

18.04.2003
15:26
[56]

Owen [ ]

Dagger --->

Dokładnie! Nikt, ani UE ani NAFTA ani inny twór nie zdejmie z nas odpowiedzialności za nas samych. Zdrowe państwo, z pomysłem na przyszłość jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. Środki unijne, off-set za F-16 i transportery opancerzone to tylko narzędzia dane nam do rąk. Pytanie tylko jak my się zachowamy? Możemy tak jak jaskiniowcy skonsumować wszystko i za jakiś czas znowu brzuchy zaczną warczeć z głodu, lub próbować stworzyć kapitał, który będzie procentował w przyszłości. Jak na razie, jesteśmy na dobrej drodze do przejedzenia tego wszystkiego, chociażby w formie idiotycznych dopłat do hektara promujących totalne zacofanie powołując się na zasady równości (żołądków).

18.04.2003
15:30
smile
[57]

wysiu [ ]

minius --> To chyba jednak Ty powinienes pojsc do szkoly. Podaj mi przyklad kraju, gdzie zdecydowana obnizka podatkow - ze stanu takie jaki jest chocby u nas - spowodowala SPADEK wplywow do budzetu, prosze. Bo dotychczas wszedzie bylo wrecz odwrotnie. Chocby w USA za Reagana, w Irlandii, ostatnio w Rosji. Doprawdy, kilka dni temu nie wiedziales czym jest podatek liniowy, a innych odsylasz do szkoly?

18.04.2003
16:15
[58]

Attyla [ Legend ]

Elf - jezeli tak, to nie w VI dyrektywie. Zreszta sprawdze i odpisze (nie wiem czy dzisiaj)

18.04.2003
16:47
[59]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

el f--->

"A kiedy maja nas przyjąć do grupy Schengen ?"

Nie da się niestety wejść do tej grupy, najpierw starając sie o włączenie do NAFTA.

18.04.2003
18:18
[60]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Uksiu

"Nie da się niestety wejść do tej grupy, najpierw starając sie o włączenie do NAFTA." - to Polska się stara o włączenie do NAFTA ?
Skąd masz takie informacje ?

Chyba znowu mi coś umknęło ...

18.04.2003
18:44
[61]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Atylla : "chcemy" Wy, czyli kto ?

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.