GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

TV Trwam - o. Rydzyk już pluje ...

15.04.2003
10:54
smile
[1]

massca [ ]

TV Trwam - o. Rydzyk już pluje ...

nasz wspanialy duszpasterz rusza do kolejnej ofensywy, jak zapewne wiecie. tym razem postawil na roszerzenie swojego medialnego imperium i juz wkrotce na ekranach naszy szklanych pudelek zawita nowa, katolicka telewizja TRWAM (od czasownika "trwać" jak mniemam - odmiana tego w pierwszej osobie to kolejny przejaw megalomani o. Rydziyka, jak domniema wielu ...). bedzie ona jak twierdzi sam zalozyciel, naturalnym roszerzeniem oferty jaka przedstawia Radio Maryja i Nasz Dziennik.

tak sobie zalozylem ten watek, bo ostatnio przysypiajac za kierownica jak zwykle uzylem najlepszego rozbudzacza czyli wlaczylem RM. trafilem na propagandowa audycje typu FAQ czyli sluchacze dzwonia do radia i pytaja. pytania dotyczyly oczywiscie nowej telewizji. pana (ojciec ?) prowadzacy podawal namiary faksowe jak mozna zamowic antene satelitarna i odbiornik albo jak przekonac operatora kablowki zeby wlaczyl TV Trwam. oczywiscie caly czas pojawialy sie sugestie pana prowadzacego, ze operatorzy kablowek to żydzi albo komunisci ktorzy nie chca z pobudek ideowych wlaczyc telewizji TRWAM (ktora jeszcze nie nadaje, notabene).

i mysle tak sobie ze w sumie to o. Rydzyk zamiast ewangelizowac to tylko sprowadzi wielu prawych ludzi na zla droge, bo jak taka babunia za ostatnie 5 emerytur kupi sobie antene i odbiornik satelitarny to bedzie narazona na cala mase programow ktore zaprogramowal szatan, zydzi i inne zło tego świata. no chyba ze specjalne komisje w parafiach beda chodzic po domach i tak ustawiac programy zeby tylko TT bylo do odbioru w telewizorku.

pozyjemy zobaczymy, wiekszosc medialnych specjalistow wyraza poglad ze TT podzieli los upadlej wlasnie TV Puls, ale o. Rydzyk wierzy w armie oddanych mu starowinek. ja z pewnoscia poszukam z zaciekawieniem tego nowego programu w mojej kablowce .


a ponizej informacja o pierwszych kontaktach TT z operatorami kablowek, ktora w nieco innym swietle stawia to co mozna uslyszec na antenie radia maryja :

Kablówki chcą włączyć TV Trwam, lecz o. Rydzyk nie odpowiada na oferty
Operatorzy kablowi są oburzeni sugestiami o. Rydzyka, jakoby ponosili winę za opóźnienie startu TV Trwam. - Trwamy w oczekiwaniu na ofertę - mówi Joanna Pasynkiewicz, dyrektor marketingu Aster City Cable.
O. Tadeusz Rydzyk zapowiadał uruchomienie TV Trwam na Wielkanoc. Kilka dni temu zakomunikował jednak, że termin ten jest nierealny, gdyż nie wszystkie telewizje kablowe zadeklarowały chęć włączenia kanału do swej oferty. - Otrzymujemy informacje, że niektórzy właściciele telewizji kablowych robią pewne trudności, być może z racji ideologicznych - mówił o. Rydzyk (komunikat opublikowano na internetowej stronie Radia Maryja, powtórzyły go media). Zbulwersowało to operatorów. Właściciele największych sieci kablowych zgodnie twierdzą, że chętnie włączą TV Trwam do swych pakietów, mają jednak problem z podpisaniem umów z fundacją Lux Veritatis, właścicielem koncesji (zgodnie z prawem nie mogą rozpocząć emisji kanału bez umowy z nadawcą). - Wysłaliśmy propozycję umowy, jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi Jan Rozpłochowski, prezes Telewizji Kablowej Poznań SA. Jak zaznaczają operatorzy, to nadawcy dążą zazwyczaj do podpisania umowy - wchodząc na rynek, organizują prezentacje, podczas których przedstawiają swój program, podają nazwiska osób odpowiedzialnych za kontakty. - Do nas nie tylko nikt się nie zgłosił, ale nie dostaliśmy nawet odpowiedzi na nasze maile i faksy - mówi Krzysztof Stefaniak, rzecznik sieci Vectra. - Postępowanie jest nietypowe, nie mamy żadnych informacji o programie - mówi Joanna Pasynkiewicz. Na ofertę czekają również największe polskie kablówki: UPC Telewizja Kablowa i Multimedia Polska. - Najprostszym sposobem byłoby zwrócenie się do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej i podpisanie umowy ramowej - mówi Marek Sowa, wiceprezes UPC TK i OIGKK. Izba sama próbowała się skontaktować z o. Rydzykiem, bez rezultatu. Andrzej Ostrowski, prezes OIGKK: - Po nowelizacji prawa autorskiego, w grudniu, Izba uzyskała od Radia Maryja zgodę na reemisję programu, więc o. Rydzykowi znane są procedury. Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd OIGKK ma się zająć sprawą TV Trwam. Operatorzy otrzymują setki telefonów, listów i maili od zwolenników Radia Maryja, którzy domagają się włączenia telewizji do ich oferty. (JAR)

15.04.2003
11:01
smile
[2]

massca [ ]

a tutaj - dla obiektywizacji dyskusji, stanowisko oficjalne drugiej strony :))))


Informacje na temat Telewizji TRWAM

Drodzy przyjaciele,
Kochana Rodzino Radia Maryja.

Cieszymy się bardzo pozytywnym oddźwiękiem na wieść o możliwości powstania Telewizji TRWAM. Dziękujemy za życzliwość. Telewizja ta jest ogromną szansą na czynienie wielkiego dobra w Ojczyźnie i wśród Polonii. Wszak ta telewizja ma być odbierana w całej Europie z satelity Astra i już w drugiej połowie maja w Kanadzie i USA z satelity Americon. Tak w Europie, jak i w Ameryce będzie to telewizja niekodowana, a wiec nie będzie potrzeba płacić tzw.abonamentu, jak np.w Europie za Cyfrę Plus czy inne platformy. Będzie to telewizja cyfrowa. Obserwując radio, prasę i telewizję, jakkolwiek są one nazywane środkami masowego przekazu - to są często środkami masowej manipulacji.
Winniśmy tworzyć media jako środki społecznego komunikowania. Chcemy właśnie by Telewizja TRWAM była telewizją społecznego komunikowania. Prosimy was, którym droga jest nauka Jezusa Chrystusa i droga jest Polska, a równocześnie tych, którzy potrafią dobrze posługiwać się kamerami, robić dobre reportaże z terenu np.zamieszkania własnego, robić filmy, programy np. na dobranoc dla dzieci, programy dla młodzieży, teledyski i inne - wszystko w zapisie cyfrowym. Prosimy o robienie tego i przekazywanie do naszej Telewizji TRWAM do Torunia ul.św. Józefa 23/35.
Prosimy spieszcie się, zwracajcie się szybko do telewizji kablowych byśmy jak najszybciej zaczęli nadawać nasz program. Chcielibyśmy by pierwszym dniem nadawania Telewizji TRWAM była Wielkanoc. Termin ten nie jest jednak realny, bo jeszcze nie wszystkie telewizje kablowe do nas się zwróciły. Nie sporządziliśmy z tymi telewizjami umów.
Prosimy zwracajcie się do właścicieli telewizji kablowych a właściciele niech zwracają się do nas. Otrzymujemy informacje, że niektórzy właściciele telewizji kablowych robią pewne trudności, być może z racji ideologicznych. Jest to dziwne, gdyż to wy - użytkownicy telewizji kablowych utrzymujecie te telewizje. Proponujemy też odbiorniki satelitarne. Mamy do zaoferowania Państwu bardzo dobre, kompletne odbiorniki satelitarne, z których będzie można odbierać bezpłatnie setki programów telewizyjnych z satelity Astra w zapisie cyfrowym.
Proponowane przez nas odbiorniki satelitarne, a w nich: talerz konwerter, dekoder cyfrowy, płyty do montażu z gwarancją i serwisem w Polsce będą odbierały telewizję TRWAM i Radio Maryja w całej Europie. Ich koszt brutto w Fundacji Lux Veritatis wynosi - 440zł.
Prosimy Biura Radia Maryja, Koła Przyjaciół Radia Maryja, bardzo prosimy księży proboszczów, duszpasterzy o sporządzanie list osób zamawiających te odbiorniki i dostarczanie ich razem z wpłatami do Oddziału Fundacji Lux Veritatis w Toruniu. Odbiorniki te będziemy dostarczać Państwu według kolejności złożonych zamówień.
A oto adres, fax i numer konta Fundacji Lux Veritatis Oddział w Toruniu:

Fundacja Lux Veritatis
87-100 Toruń
ul. św. Józefa 23/35,
numer faxu: kierunkowy 0-56/ 610-81-54.
Konto: Bank Pocztowy S.A. I Oddział w Toruniu 13201120-25854660-27006-21100-100087/0

Informacje o Telewizji TRWAM można już zobaczyć z satelity Astra, usłyszeć w audycjach na ten temat w Radiu Maryja, wyczytać w "Naszym Dzienniku" i miesięczniku "Rodzina Radia Maryja".
Bóg zapłać Państwu za życzliwość, zrozumienie, modlitwę i współdziałanie. Szczęść Boże

O. Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja


15.04.2003
11:02
smile
[3]

_Szakal_ [ Żółta Żyrafa ]

nie lubie faceta (Rydzyka of course)

15.04.2003
11:02
[4]

tygrysek [ behemot ]

imperium kościelne rośnie w siłę
co się dziwić, przecież kościół też musi się rozwijać

Media i ogólne możliwości komunikacyjne rozwijają wszystkie dziedziny, ale to co ostatnio usłyszałem przyprawiło mnie o dreszcze. Otóż można się wyspowiadać przez telefon a rozgrzeszenie (9 PLN + VAT??) można otrzymać eSeMeSem. Jestem ciekaw jaki będzie następny krok naszych kochanych i zakłamanych kataniarzy. Może będziemy mogli uczestniczyć w mszy świętej przez internet?? To jakaś paranoja.

Pan Rydzyk dba o własne interesy .... znaczy dba o interesy swojej kieszeni ...

15.04.2003
11:02
smile
[5]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Ciekawe, bo ACN napisalo, ze szykuja niespodzianke dla abonentow: nowy program od maja. Czyzby to bylo TO?

15.04.2003
11:06
[6]

massca [ ]

mnie rozbawilo to zdanie :

"Prosimy zwracajcie się do właścicieli telewizji kablowych a właściciele niech zwracają się do nas. "

hehehe. nie ma to jak dobre podjescie do biznesu... :))))

15.04.2003
11:09
[7]

massca [ ]

i jeszcze wypowiedz trzeciej strony - oficjeli Kosciola Katolickiego :

Prymas: "Trwam" nie jest telewizją katolickąTelewizja "Trwam" o. Tadeusza Rydzyka nie jest telewizją katolicką - mówi Prymas Polski, kard. Józef Glemp. Zapowiada, że jeśli o. Tadeusz Rydzyk poprosi go o poświęcenie swej telewizji, to "będzie się zastanawiał".

"Nie znamy jeszcze charakteru; nie wiemy co to będzie" - mówił we wtorek rano w Radiu "Zet" prymas o telewizji o. Rydzyka.

"Natomiast poświęciłem sam, przyznam się, Radio Maryja, jak się zaczynało w Toruniu" - dodał. "Samo poświęcenie jako modlitwa i prośba Pana Boga o to, by ono funkcjonowało zgodnie z intencjami dobrych ludzi, z myślą Bożą, nie było czymś zdrożnym" - powiedział.

Natomiast o planowanym na środę w Atenach podpisaniu przez Polskę Traktatu Akcesyjnego z Unią Europejską prymas powiedział: "Ufajmy, ze przyjdą dobre skutki". Zapytany, czy będzie to powód do świętowania, odparł, że "to ciągle tworzenie, na świętowanie jeszcze za wcześnie".

Jako "dosyć niezręczną" prymas określił wyznaczenie sejmowej debaty na temat podpisania traktatu akcesyjnego na Wielki Czwartek.

Spytany, czy przekonywałby do UE Ligę Polskich Rodzin, prymas odpowiedział: "Tego bym się nie podejmował, oni mają swoje racje". "Taki skrajny głos, ale wywołujący refleksje, jest pożyteczny" - dodał.

"Nie ma nic złego, jeśli referendum się przedłuży" - powiedział prymas, pytany, czy referendum europejskie powinno trwać dwa dni. Według prymasa, "byłoby dosyć smutne" gdyby o zgodzie na wejście do UE musiał zdecydować parlament w sytuacji, jeśli frekwencja w referendum wynosiłaby poniżej 50 proc.

Pytany o wojnę w Iraku, prymas ocenił, że "ta akcja może porządkować świat; czy ona się uda, nie wiem".

15.04.2003
11:10
[8]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

massca - transmitowanie najswietszego slowa (i obrazu) rydzykowego to przywilej i zaszczyt, wiec nie wiem, czemu sie tak dziwisz...

Podobno TT ma zaklocac pasma z pornosami :-/

15.04.2003
11:10
[9]

sliva [ Chaotyczny Dobry ]

Teraz wszyscy słuchacze RM kupią taki zestaw cyfrowy za 440 zł. To niezły zastrzyk finansowy dla ojca dyrektora...

15.04.2003
11:10
[10]

mORfeOoSH [ NULL ]

ten Rydzyk to lekko *** gosc;
niech sie sam zwroci do TV kablowych jak chce zeby jego program tam lecial, cholera, jaki wygoodny:P

15.04.2003
11:12
[11]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Nie mylcie stanowiska (i pomyslow) o. Rydzyka z polskim kosciolem katolickim. Wg mnie ten gosc ma tyle wspolnego z duszpasterstwem co "pasterze" amerykanscy z TV.

15.04.2003
11:13
smile
[12]

massca [ ]

o nie, morfeoosh, to nie tak od razu :)))

jakbys chcial miec w osiedlowym sklepie piwo Lech, to kierownik sklepu wezwalby swoich klientow do protestow pod hurtownia piwa w ktorej sie sklepik zaopatruje :)))

15.04.2003
11:14
[13]

mORfeOoSH [ NULL ]

gladius ==> coooo? :D bylaby jazda gdyby ktoregos pieknego dnia w czasie najwiekszej ogladalnosci TVTrvam puscic na ich antenie jakiegos pornosa; nie wiem - schakowac jakos czy co? :P hakierzy fszystkich krajoof: puszczajcie pornusy na TVT:D

15.04.2003
11:14
[14]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Kurcze muszę zakupić telewizor, wreszcie jakiś ciekawy program wchodzi..... ;)

15.04.2003
11:15
[15]

mORfeOoSH [ NULL ]

massca => racja, o tym nie pomyslalem:)

15.04.2003
11:15
smile
[16]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

mnie rozwalił kiedys jakis o.prowadzący, który w komunikacie do polonii powiedział cos takiego:

" [...] wszystkich chcących wesprzeć modlitwą RM prosimy o przesyłanie czeków i money orders na adres... "

15.04.2003
11:16
[17]

następny [ Rekrut ]

Trzeba zapuszkować Rydzyka jak sardynke.......

15.04.2003
11:18
[18]

tygrysek [ behemot ]

następny --> przez te puszki zrezygnuję zupełnie z jedzenia ryb ... brrrrrr

15.04.2003
11:19
smile
[19]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Massca

Przeczytałem i hmmm , chyba dałeś zły tytuł wątku albo złe cytaty.

Nie mogę się nigdzie dopatrzyć "plucia" ...

15.04.2003
11:21
[20]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

---------> el f
Z tego wniosek: albo jesteś ślepi, albo widzisz-czytasz i nie rozumiesz ???

15.04.2003
11:22
[21]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Mark24

Może mnie oświecisz ?

15.04.2003
11:23
smile
[22]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Rzeczywiscie. Raczej "grozi" lub "straszy" jest bardziej na miejscu. Ale massca ma chyba jakis osobisty zatarg z o. Dyrektorem ;-)))

15.04.2003
11:26
[23]

massca [ ]

elf - chodzilo mi to ze pan na antenia opluwal operatorow kablowek i sugerowal rozne dziwne kosmiczne historie.
o. Rydzyk pluje ale oczywiscie bardziej oficjalnie "niektórzy właściciele telewizji kablowych robią pewne trudności, być może z racji ideologicznych".

pocieszajacy jest tylko fakt, ze o. Rydzyk wlaczyl do swojego slownika wyrażenie "być moze"

15.04.2003
11:30
[24]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

A co ma ideologia do interesow?

15.04.2003
11:30
smile
[25]

hank [ Pretorianin ]

Rydzyk ma właśnie swoje 5 minut na oskubanie ogłupionego , sfrustrowanego pokolenia ludzi starszych, słabo wykszta łconych, czyli stanowiących idealny materiał do ogłupiania i wyciągania z nich kasy.
Żeruje na ich zacofaniu , kiedy oni umrą, stracii swoją grupę docelową.
Na zakończenie cytacik z ostatniej "Polityki " z artykułu" "Moc siwych głów":
"Drugim, poważnym problemem polskiej starości jest bardzo niski poziom wykształcenia. Blisko jedna czwarta osób starszych nie ukończyła żadnej szkoły. Ponad połowa legitymuje się wykształceniem podstawowym, niecałe 15 proc. – średnim, a jedynie 3 proc. – wyższym. Jest to o tyle istotne, że wykształcenie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość życia na starość. "

15.04.2003
11:31
[26]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Massca już chyba jasno wytłumaczył. Zresztą identyczna batalia z niewidocznym wrogiem była jak jego radio wchodziło na antenę - wszyscy przeciwko, złe (słabe) częstotliwości, każdy to żyd lub komuch. Swoje wywalczył, PR nie odbiera w niektórych miejscach, RM wszędzie i na byle jakim odbiorniku.

15.04.2003
11:34
smile
[27]

Attyla [ Legend ]

Bardzo jestem ciekaw dlaczego tak wielkich emocji nie budzi wydawanie Trybuny, ktora ma jedne z najwyzszych zwrotow? Z jednej strony ma wielie zwroty, z drugiej nie mysli anwet o redukcji kosztow, a z trzeciej komunisci wygrywaja kolejne wybory...

W kazdym rezie jezeli tolerujecie komunistow, to dlaczego nie mozecie tolerowac faszytow od Rydzyka? Roznia sie przeciez tylko tym, ze sa narodowo - koscielni. Chyba, ze przeszkadza wam to, ze mimo to, ze wam sie to nie podoba RM ma gigantyczna rzesze sluchaczow i mysla o zalozeniu telewizji. A moze to poprostu odruch "zdrowej" nietolerancji wobec co gorliwszych czlonkow KK?

Zatem pytanie: co w RM i ewentualnej tvKK jest takiego, ze jest dla was godne potepienia i czegoz to nie ma w innych grupach spolecznych co powoduje ciagle branie ich w obrone? Czy to tylko polityczna poprawnosc czy moze cos wiecej?

15.04.2003
11:36
[28]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Massca

Nie słucham tej rozgłośni , kiedyś próbowałem ale zawsze trafiałem na modlitwy i jakieś wyżalajace się starowinki - może miałem pecha/szczęście (jak kto woli).

Pytanie oparłem jedynie o cytaty, "plucie" odbieram jako wypowiedź mającą na celu np obrażenie czy poniżenie kogoś.
A tego w cytowanej wypowiedzi pana Rydzyka nie znalazłem.

W moim odczuciu takim pluciem jest np wypowiedź Marka24 z 11:21 .

15.04.2003
11:39
smile
[29]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Attyla => oprócz niezgodności poglądów nie mam nic do Ojca założyciela i jego projektów - z Bogiem. Byle płacił podatki :)


Inna sprawa czy ta TV się utrzyma na rynku - patrząc na upadek PULS TV i Niepokalanów II, to kiepskie perspektywy...

15.04.2003
11:39
[30]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Mark24

cytuję "albo jesteś ślepi, albo widzisz-czytasz i nie rozumiesz ???".

15.04.2003
11:39
[31]

massca [ ]

hank - trudno sie nie zgodzic. ale zauwaz ze ludzie rydzyka juz dbaja o mlode roczniki - w porze telewizyjnej dobranocki w radio maryja mamy chyba audycje dla dzieci - akurat te pol godziny. a potem slyszysz jak dzwonia do radia takie maluchy - jeszcze mowic nie umie dobrze, ale juz "pozdrafia cale ladio malyja"

15.04.2003
11:45
[32]

Jam_Łasica [ Generał ]

el f ---> Fakty nazywasz pluciem? Jeśli tak, to gratuluję intelektu. Ale po kolei. Dekodery sprzedawane przez Rydzyka, to najgorszy chłam. To sprzęt Datacomu, który nie dość, że wylgąda topornie, to jeszcze jest delikatnie mówiąc kiepski. Dekodery te po uruchomieniu mają przez parę sekund wyświeetlać logo stacji, a dopiero potem się włączać. Programy mają być ustawione na stałe, bez możliwości zmiany ich kolejnościi (pierwszy program rydzyjko, drugi chyba TV Trwam, potem Niepokalanow i inne badziewia, i reszta na samym końcu - tak podawał Sat Kurier). Podejrzewam, że nie będzie także można odbierać niektórych kanałów, ze względu na ich "obseniczność" (a patrząc przez pryzmat Rydzyka, parę by się znalazło).
Teraz kwestia montażu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się czepiał po dachach, czy balkonach za mniej niż 150zł, czyli antena wyjdzie 600zł. Ciekawi mnie tylko kto będzie wieszał te anteny, skoto Rydzyk zamówił na początek 100tys. dekoderów. Ci którzy interesują się tematem wiedział jaki był burdel w przypadku przestawiania anten przez Cyfrę+ z Astry na Hotbirda (kosztowało to 30zł, w najlepszym wypadku kończyło się poprawką przez prawdziwego fachowca, oczywiście płatną według normalnych stawek, a w najgorszym urwaniem anteny - takie przypadki też były). Zajmowali sę tym specjaliści od wszystkich dziedzin, tylko nie od elektroniki (np. hydraulicy, mechanicy samochodowi, itp), którzy antenę ustawiali na oko (czasem nawet bez potrzebnych kluczy), a jak wiadomo bez miernika to mozna sobie ustawić, zeby dobrze deszcz łapała, ale nie sygnał z satelity.
Kto będzie to montował? Ministranci? A kto po nich przyjdzie poprawiać? A co będzie jak komuś nie da się zamontować anteny? Przecież nie każdy może zamontować miskę, bo np. inny blok zaslania satelitę (sam mam miskę u sąsiada mieszkającego wyżej, bo u mnie nie odbierała). Opłata jest pobierana z góry, więc nikt się nie zastanowi czy jest możliwość odbioru. Zapłacisz, okaże się, że nie można założyć i co wtedy? Co będzie jak dekodery zaczną się psuć, czy wieszać? Kto będzie je serwisował? Cyfra + ma nieźle rozwiniętą sieć dealerów, a Rydzyk widać nawet o tym nie myśli, tylko już liczy te te miliony, które będą mu spływać bez żadnego podatku.

15.04.2003
11:46
[33]

massca [ ]

Attyla - ale ja nie zabraniam ojcowi rydzykowi prowadzic swojej propagandy. prosze bardzo. inna kwestia to finansowanie, placenie podatkow itd.

przeczytaj to co napisal hank - to jest robie ludzi w konia i żerowania na najprostszych ludzkich odruchach - ale kasa nie smierdzi wiec jedziemy.

zalozmy ze w pierwszej fali antene zakupi od ojca 10.000 osob. razy 440 - 4 .400. 000 PLN czyli cztery i pol banieczki na rozruch. calkiem niezle. miejmy nadizeje ze ekipy montujace i serwis bedzie dzialal na czas i bez zarzutu

hehe.

15.04.2003
11:47
[34]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------->el f
Opluwanie rozumiem tak: bezzasadne czepianie się i wyjeżdżanie z pretensjami do innej osoby/osób - wmawianie, że to inni są winni (w tym wypadku za opóźnienie w wejściu tej parodi TV), czyli po prostu kłamanie i szkalowanie innych osób, a jednocześnie "wybielanie" własnej osoby.

Jeżeli źle to zrozumiałem to niech mnie massca poprawi.....

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno?

15.04.2003
11:48
[35]

Patrokles [ Konsul ]

Apeluję o zachowanie rozwagi.
Proszę nie oceniać Kościoła Katolickiego przez pryzmat Ojca Rydzyka.
Proszę nie stawiać znaku ówności miedzy ww. ojcem i jego poglądami a Radiem Maryja, które prezentuje wiele ciekawych i wartościowych audycji.

15.04.2003
11:50
[36]

mORfeOoSH [ NULL ]

skoro jestesmy blisko tematu, oto cytat rozmowy Moniki Olejnik z Glempem:

"Monika Olejnik: Ostatnio w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” ksiądz prymas powiedział: „Bóg chce, żebyśmy weszli do wspólnej Europy”. Jak przekonać Polaków do tego, że Bóg tak chce, Księże Prymasie?

Prymas Józef Glemp: Rozumiem to jako pewien proces historyczny, który nie rozwija się bez opatrzności bożej. Bo przyjmujemy to z wiarą, że jest ten główny autor, Stwórca, który dalej kontroluje pewien bieg wypadków zostawiając samorządzenie ludźmi ludziom, jednak jakieś zasadnicze linie od Boga zależą. I dlatego myślę, że ten rozwój, który jest uczciwy, który zmierza ku jednoczeniu ludzi, jest zgodny z opatrznością bożą. I stąd też takie moje wypowiedzenie, które się właściwie odnosi do przeniesienia kłótni czy dyskusji bardziej na płaszczyznę wyznaniową, czyli uwzględnienie nadprzyrodzoności."

"Jak przekonać Polaków do tego, że Bóg tak chce, Księże Prymasie" - hehehe to jest dobre

15.04.2003
11:53
[37]

massca [ ]

Patrokles - zachowujemy rozwage. jak widzisz cytowalem oryginalne zrodla trzech stron tej historii - kablowkowcow, rydzyka, i KKat.

15.04.2003
11:53
smile
[38]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Patrokles =>

Pierwsze zdanie - popieram
Drugie zdanie - zgadzam się...
Trzecie zdanie - gimme a W, gimme a T, gimme an F - what you got?
Nie stawiać znaku równości??? Przecież o.Rydzyk to pan i władca na włościach RM :)
Kto mu podskoczy traci robotę i ryzykuje jeszcze obsobaczenie na antenie.

A tak BTW - z ciekawości, nie złośliwości - które audycje uważasz za wartościowe?

15.04.2003
11:54
smile
[39]

Attyla [ Legend ]

Massca, a.i.n.. - wiecie co? Jezeli juz chcecie miec do kogos pretensje to zgloscie je, prosze to tych idiotow z Sejmu. Poki co dzialalnosc Rydzyka objeta jesz zwolnienie od opodatkowania. Jezeli zas jest zwolniona, to nie powstaje obowiazek podatkowy. Jezeli wiec Rydzyk nie placi podatkow to robi to ZGODNIE Z PRAWEM. Chyba, ze chcecie by placil nienalezne podatki tylko dlatego, ze wam sie tak podoba.

15.04.2003
11:57
[40]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Mark24, Jam_Łasica

"
pluć


pluć ndk Xa, pluję, plujesz, pluj, pluł — plunąć dk Vb, ~nę, ~niesz, pluń, ~nął, ~nęła, ~nęli
«wyrzucać z ust ślinę albo flegmę»
Nie pluć na podłogę.
Pluć przez zęby.
Plunąć komuś w oczy.
&#916; Pluć krwią «wypluwać z plwociną krew»
&#9674; pot. Pluć na kogoś, na coś «lekceważyć kogoś, coś, nie liczyć się z kimś, czymś, nie dbać o kogoś, o coś»
&#9674; Plunąć na coś «zerwać z czymś, pozbyć się czegoś»
&#9674; Pluć i łapać «spędzać czas bezczynnie, nie mieć nic do roboty»
&#9674; Pluć sobie w brodę «wyrzucać sobie coś, żałować utraconej okazji, szansy»

przen.
a) «wymyślać komuś, znieważać kogoś»
Pluć na kogoś wyzwiskami."

15.04.2003
11:58
[41]

massca [ ]

Attyla - pozyjemy zobaczymy. TVT ma byc przedsiewzieciem komercyjnym, o. Rydzek chce kasowac za reklamy. to chyba nie jest zwolnione z podatku?

15.04.2003
12:04
[42]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Attyla -----> tylko, ze Trybuna nie zwoluje swoich fanow i wielbicieli na demonstracje w obronie swoich racji, i zeby wywierac presje na decydentow. Nikt tam nie mowi, ze rzad, sejm, zydzi i komunisci powoduja spadek czytelnictwa gazety, a "okreslone sily" sprawiaja, ze naklad nie dociera do spragnionych "prawdziwej" wiedzy milionow Polakow.

15.04.2003
12:05
smile
[43]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

To teraz będzie również avi trzech słów do ojca prowadzącego.

15.04.2003
12:14
smile
[44]

Styks [ Konsul ]

Nie ma sie czemu dziwic przy tej kasie jaka rydziu zdziera ze staruszkow to stac go na odpowiednie zaplecze techniczne do robienia coraz wiekszej ilosci ludzi prania mozgu... I w ten sposob zaczyna sie od radia teraz telewizja nastepnie partia i w koncu monopolizacja rzadu i rydzyk opanuje swiat...

15.04.2003
12:51
[45]

Swidrygajłow [ ]

opłaty za reklamy zostana opisane jako darowizny na rzecz organizacji koscielnej i zwolnione z podatku
rydzyk dobrze kombinuje
reklamodawcy beda walic drzwiami i oknami

15.04.2003
13:03
[46]

Swidrygajłow [ ]

przepraszam, bez sensu napisałem, reklamy i tak mozna odliczyc od podatku
ale TVT jako organizacja koscielna moglaby nie placic podatku dochodowego

15.04.2003
13:07
smile
[47]

Homo Sapiens [ Pretorianin ]

massca


Z
I
E
E
F
F
F

15.04.2003
13:44
[48]

Attyla [ Legend ]

Massca - nie wiedzialem, ze mamy jakis specjalny podatek od reklam:-)))) W kazdym razie nawet gdyby byl, to i tak w ustawie o zwiazkach wyznaniowych masz zapisz, ze wszystkie one sa zwolnione z wszelkich form opodatkowania, o ile uzyskane pieniadze beda przeznaczone na dzialalnosc zwiazku. Jezeli zatem przychody z reklam beda wykorzystywane na dzialalnosc religijna, to podlega to zwolnieniu od opodatkowania. Abstrachuje tu od tego czy to jest dobry pomysl czy nie. W kazdym razie zwolnienie istnieje bez wzgledu na emocje jakie budza inicjatywy Rydzyka. To tyle co do opodatkowania.

Piotrasq - no i co z tego? Czyzbys suponowal, ze demonstracje polityczne sa z natury zle? Maja swoje faszystowskie przekonania i probuja je realizowac. To wszystko...

15.04.2003
13:51
[49]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Mam tylko nadzieję, że ten cwaniaczek Rydzyk przejedzie się na swojej nowej maszynce do robienia pieniędzy.
Heh, powiem więcej, mam nadzieję, że nie tylko nic nie zarobi, ale straci chociaż trochę tej fortuny którą teraz już posiada.

15.04.2003
13:51
[50]

olivier [ unterfeldwebel ]

Nie narzekać ludziska!!! Już wkrótce będzie śmiechu w telewizji...czekam na Wiadomosci telewizji Trwam, to moze być lepsze niż Mony Pyton z Benny Hillem razem wzięte...

15.04.2003
13:54
[51]

massca [ ]

attyla - specjalnego to nie ma , ale VAT jest

15.04.2003
14:10
[52]

Attyla [ Legend ]

Ustawa zwalnia koscioly z wszelkich form opodatkowania, jezeli wplywa sa wykorzystywane na ich dzialalnosc.

15.04.2003
14:25
[53]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Attyla ---> pytales sie, czemu emocji nie wzbudza wydawania Trybuny.
Wiec Ci odpowiedzialem.

15.04.2003
14:43
[54]

Attyla [ Legend ]

Trybuna nie musi organizowac demonstracji. I tak sa pewni, ze w nastepnych wyborach znowu beda rzadzic... W tym kraju demonstracje sa wyrazem albo bezsily albo agresywnej zebraniny, albo jednego i drugiego.

15.04.2003
14:52
smile
[55]

hank [ Pretorianin ]

Tak trochę z innej beczki.
Zastanawiam się jakie telenowele wyprodukuje dla swoich widzów telewizja "Trwam"

brazylijski schemat,polscy bohaterzy: ci dobrzy to katolicy słuchający Radia Maryja, i czarne charaktery - żydzi, masoni i cykliści :) .
Jak zaczną to oglądać babcie z wnukami to im dopiero pokotłuje w głowach ojciec R.

15.04.2003
14:54
[56]

Adamss [ -betting addiction- ]

Tya, o. Rydzyk Trwa. I mam nadzieję, że niedługo przestanie trwać i nazwa jego telewizji zmieni się na Tv Trwałem. Dno to ta jego telewizja :/.

15.04.2003
15:10
smile
[57]

SnT [ MokumManiac ]

Za niedluga pieniadz ebeda drukowac z podobizna tego gnoja.....I hate church...I HATE RYDZYK!!

15.04.2003
15:22
[58]

CCzaCCza [ Pretorianin ]

Rydzyk do tej pory nie wytlumaczyl sie skad wzial pieniadze na ta cala telewizje.... Po co komu takie cos jak katolicka telewizja. Taniej bedzie pojsc do kosciola i posluchac glupich tekstow o polityce (szczegolnie) przed wyborami.. Moze rydzyk z wplywow za ta telewizje chce sobie kupic kolejny helikopter albo jacht pelnomorski?? A starsi ludzie wydaja ostatnie pieniadze na takie cos... PARANOJA !!

15.04.2003
15:40
[59]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

PO prostu facet miał extra pomysł na wyciąganie pieniędzy od ludzi (starszych szczególnie).
Powinien to opatentować!

15.04.2003
16:14
smile
[60]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

massca ---> Nie rozumiem czym się tak przejmujesz. Rydzyk nie każe Ci tego ogladac. Nie oglądasz, nie masz problemu. Ja robie tak samo.

15.04.2003
16:25
[61]

massca [ ]

caleb - ja sie nie przejmuje. pracuje w mediach, to mnie takie tematy intersuja i zawsze mozna o tym podyskutowac. dekorydzyka za 440 nie mam zamiaru zamawiac, jak inni chca - to prosze :)

15.04.2003
16:31
smile
[62]

Attyla [ Legend ]

To Rydzyk bedzie wymagal dekodera? Ciekawostka:-)))))) Tu rzeczywiscie mozna by sie bylo zastanawiac nad celem na jaki przeznaczane sa srodki uzyskiwane ze sprzedazy dekoderow. Na pewno w duzej czesci przychody beda przeznaczane nie na dzialalnosc wyznaniowa czy jaka tam ale na koszty prowadzenia interesu. Czy mozna wtedy to unac za przeznaczanie srodkow na dzialalnosc wyznaniowa czy jaka tam? Mozna miec niejakie watpliwosci. bardzo kazuistyczne, ale w koncu takie jest w tym kraju prawo podatkowe.

15.04.2003
16:34
[63]

Boog [ Centurion ]

Slyszalem kiedys kilka audycji RM,raz akurat dzwonil o.R. z Am.Pd.(jak zarobie to tez tam pojade :P ), i gadal z godzine na temat szkalowania i nagonki na RM. w mediach(pamietacie artykul w GW). Na zarzut chyba bp.Pieronka, ze RM nie zawsze funkcjonuje w porzadku itd., powiedzial, ze wsrod Apostolow byl przeciez Judasz, co stanowilo 8% populacji Apostolow. Rowniez dzis wsrod "góry" koscielnej 8% moze byc po zlej stronie (cos w rodzaju szpiegów zlego).
???

15.04.2003
17:19
[64]

moussad [ la kretino maximale ]

nie utżsamiajcie kościoła z rydzykiem,
Na Boga,to tylko jakiś nieudaczniek o iperialistycznych zapędach

15.04.2003
20:29
[65]

Windi_ [ Generał ]

wiecie........ znowu na rydzyka nie ma co az tak nazekac......... pomyslcie jak nudno by bylo w polsce bez rydzyka, leppera, i jemu podobnych(chociaz wiecej tak znamienitych osob sobie nie przypominam :) poza tym RM to fenomen na skale swiatowa i genialne studium psychologiczne dla wszelkiej masci psychologow, psychiatrow i socjologow............. takze po co z nim az tak walczyc...... proponuje ograniczyc chama i taki jakby rezerwat stwozyc........ moze za kilkadziesiat lat jak cywilizacja pozaziemska jakas nas odwiedzi to tez sie posmiac bedzie mogla... to jest naprawde wspanialy dar od niebios i trza go uszanowac i czymac sie od niego z daleka..... ale pod zadnym pozorem nie zabijac (V) bo po co..... smiesznie jest i tyle...... acha i babciom radia i teraz to tez telewizory pod kluczem trzymac :)

15.04.2003
20:39
smile
[66]

[email protected] [ Valaraukar ]

Nie ma co, dobre sobie - ten człowiek to "prawicowa" (ekstremalna) odmiana kolesi-kombinatorów z lewicy - czytając o kolejnych wyczynach jednej i drugiej strony można dojść do wniosku, że powyłazili z jednej formy.

15.04.2003
20:43
[67]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-------------> Atylla
Każdy odbiornik cyfrowy jest dekoderem ("odszyfrowuje" obraz cyfrowy na sygnał "odbierany i rozumiany" przez zwykły telewizor. Tak się potocznie mówi dekoder TV SAT (szczególnie jeśli chodzi o kanały cyfrowe). Ale chciałbym, żeby TV TRWAM była telewizją płatną. Już widzę tą kolejkę staruszek na poczcie opłacającą abonament za "ich telewizję" ;)

-------------> moussad
"nie utożsamiajcie kościoła z rydzykiem"
Otóż przechodzę obok kościoła, przy kościele dobudówka, w oknie "Punkt Radia Maryja".
Po schodach do tego punktu wspina się facet z koloratką (chyba xionc), który wcześniej wyszedł z tego kościoła.
(ul. Karolkowa, Warszawa)
I jak tu nie utożsamiać kościoła z RM?

15.04.2003
20:44
[68]

Garbizaur [ CLS ]

Ojciec Rydzyk to w sumie bardzo barwna postać w polskim kościele. Ma takie a nie inne pomysły, ale przynajmniej coś robi.

15.04.2003
20:46
[69]

dingo_dor [ Konsul ]

zgadzam sie ze stanowiskiem oficjeli Kosciola Katolickiego

15.04.2003
20:52
[70]

Johann [ Pretorianin ]

Mark24 (na odpowiedź do moussada) --> myślę, że z tego samego powodu, dla którego nie wszystkich lewicowców utożsamia się z Marksistami czy wyznawcami myśli Lenina, choć na 1 maja i takie portrety można zauważyć u członków różnych "Lewicowych alternatyw" czy "Młodzieżówki" PPS-u...
Ogólnie - nie generalizujmy

15.04.2003
20:55
smile
[71]

Bdx [ Senator ]

Tadeusz Rydzyk WAM - nam?? nieeeee ja dziękuję :p

zlegalizowana mafia..

15.04.2003
20:56
[72]

jojko999 [ Konsul ]

Kilka uwag:
Pierwsza ogólna: Jaką ma szansę wytrwać telewizja Trwam, skoro ma się utrzymywać tylko z reklam? o. Rydzyk zafundował sobie najdroższą koncesję (15% czasu antenowego to reklamy), a przecież reklamodawcy unikają "skrajnych" mediów jak mogą. No chyba, że będzie to "pralnia" w stylu POLONIA 1-nikt jej nie ogląda, a nie bankrutuje-ile to już lat?

gladius------->gdzie to "pasmo pornosami"? Jako erotoman i heretyk z chęcią pooglądam :-))

silva-------> zestaw cyfrowy za 440PLN? Chcę taki!!! Gdzie go dostać?

hank--------> w czasie wojny nie było tylu uczelni co teraz

Patrokles--------> Z Radyjem jest ten problem, że jak biskupowi się coś spodoba to: "NASZE RADIO..." a jak nie to "PROSZĘ NIE UTOŻSAMIAĆ.........."

15.04.2003
21:02
[73]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-----------> jojko999
"zestaw cyfrowy za 440PLN? Chcę taki!!! Gdzie go dostać? "

A doczytałeś, że odbiór niektórych programó będzie zablokowany w tym dekoderze.
Ale, ale na myślę, że na wolumenie to obejdą za jakieś 50zł - wtedy też się piszę na TV TRWAM ;)

15.04.2003
21:23
smile
[74]

KaWuHa [ Konsul ]

Super! Wracamy do średniowiecza! :D Tylko czekać aż inkwizycja RadioMaryjowska zacznie palić wszystkich kacerzy i sługusów diabła! :P Już nie mogę się doczekać kidy wejdą do sejmu i senatu! :P Co się w tym kraju dzieje?

15.04.2003
21:27
smile
[75]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Teraz już przynajmniiej wiem, że te niepodpisane umowy, a w rezultacie brak odbioru pewnych kanałów w telewizji kablowej Aster City to jedna wielka ściema:)) Kanały z niebieską planszą "już niedługo pojawi się tu nowy program" zostały po prostu zarezerwowane pod pakiet TV Trwam :-))))

15.04.2003
21:39
smile
[76]

Bzyk [ Offensive ]

ja powiem tyle: złóżmy się na beret z antenką dla RYDZYKA

ps. żeby była jasność: jestem trzeźwo myślącym katolikiem, uczęszczam do Kościoła, byłem 11 lat ministrantem (w tym 3 lata lektorem) - i z dnia na dzień Kościół jako instytucja coraz bardziej mnie irytuje. Amen :D

15.04.2003
21:40
smile
[77]

jojko999 [ Konsul ]

ooooooo Palatyn to już cały pakiet będzie??? :-))
Trwam NEWS
Trwam MOVIES
Trwam SPORT
Trwam SPOWIEDŹ
Trwam TRWAM
Trwam Biczowanie
Trwam ZADOŚĆUCZYNIENIE
........
........
.......
Trwam CARTOON
Trwam PLAYBOY

15.04.2003
21:41
smile
[78]

jojko999 [ Konsul ]

PAUDYN SORRY ZA PRZEKRĘCENIE NICKA :-))

15.04.2003
21:43
smile
[79]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

jojko999::::>Coś Ty wypił??:)) W końcu od Paudyna do Palatyna jest dość daleko :-)))))

15.04.2003
21:52
[80]

Johann [ Pretorianin ]

no i już wiadomo, kto da forsę o. Rydzykowi - od początku było wiadomo, że emeryci, jako biedni, to kiepski interes na tyak duże przedsięwzięcie.
A tymczasem tani (440) dekoder, możliwosć taniego odblokowania - i kupi to pół Polski, pd Marka24 i jojko999 poczynając, a że sfinansują przy okazji o. Rydzyka, bo takie wpływy będą pewnie wolne od podatku... hehehe, ci goście z RM to mają łeb do interesów.

15.04.2003
21:53
smile
[81]

Boog [ Centurion ]

Paudyn
Ten "Palatyn" to przez pakiet, popatrz do wyboru do koloru, od tego moze sie pomieszac:))))

Tak serio, to Rydzyk to dziwny klient, ale to jest czlowiek z wizjo i podziwiam go za to co stworzyl choc niezbyt go lubie.

15.04.2003
22:01
[82]

majka [ Dea di Arcano ]

Hehe te informacje to dla mnie nowosc...zupełnie ignoruję tą tematykę w mediach :))) Natomiast przytoczone publikacje ubawiły mnie doprowadzając do głupkowatego rechotu.;)

Juz na pierwszy rzut oka widać, że o.Rydzyk to wspaniały manipulator. Potrafi nie tylko zjednać sobie ogromne rzesze zwolenników, ale również tą właśnie siłą wymóc na innych określone działania. Przecież tu nie chodzi o nic innego, jak o wywołanie poczucia winy operatorów kablówek aby to oni ubiegali się o możliwość włączenia tego kanału do swego abonamentu.
Wcale nie zdziwiłoby mnie, gdyby presja była tak ogromna że operatorzy będą skłonni zawierać mało korzystne umowy. Nie bez przyczyny przecież, trwa solidarna cisza na składane przez operatorów umowy. Jeszcze nie czas aby stawiać warunki.
Koncepcja przetrzymywania drugiej strony w niepewności, stosując jednocześnie naciski "wielbicieli" i zmyłki medialne , to nic nowego w strategii negocjacyjnej.
Kazdy miałby dość, gdyby codziennie musiał odpierać ataki , tłumaczyć się setki razy dziennie z tego samego. Za chwile dojdzie do tego, że operatorzy solidarnie staną pod bramą rozgłośni i bedą chętni aby podpisac cokolwiek w imię świętego spokoju. :)

Oprócz tego o.Rydzyk to równiez wspaniały psychomanipulator.. Niektórzy ludzie mają w sobie nawet nie kształconą umiejętność wpływania na tłum. Rydzyk wie dokładnie jak z tego korzystać, do jakich grup trafic i poprzez jakie argumenty. Ma jeszcze jedną cechę...jest odporny na krytykę i to w sposób niespotykany. I chyba to właśnie jest jego największym "darem" .
Taki człowiek bez problemu sprzeda antenowy odpad jako najlepszy na świecie sprzęt do odbioru TVSat.
Taki człowiek sprawi, że oddamy ostatnie pięniadze na wyznaczony przez niego cel.
Taki człowiek będzie cały czas podsycał atmosferę, aby nikt z manipulowanych nie zaczął myslec racjonalnie.

Sama nie wiem, czy śmiac się czy też ubolewać nad tym, że obrał sobie za cel grupę najmniej zamożną. Ale jedno trzeba mu oddać, że na biznesie i psychologii, zna się jak mało kto...:)))
Nie zamierzam oceniać jego działalności , mało mnie ona obchodzi i raczej nie wzbudza moich emocji, ale młodzi adepci biznesu mogliby bardzo wiele się od niego uczyć. :)

Celowo nie wchodze tu w sferę całego podłoża ideologicznego, bo wówczas ta wypowiedź przybrała by nieco inną formę. :)

15.04.2003
22:41
[83]

POL03 [ Centurion ]

Heh czuje sie jakbym ogladal program na TVP1. Ludzie co za brednie nie bede bronil o. Rydzyka ale chce polozyc kres niektorym spekulacja. Po pierwsze dekoder o ktorym mowicie to jest zwykla Anten satelitarna + sprzet do jej odbioru i jest skierowana glownie do tych co mieszkaja poza granicami Polski lub nie posiadaja kablowki tylko jakas stara Antena albo wogle zadnego polonczenia. jak sprzedaja Antene za 440 zł to przeciez nie idzie cała kasa dla o. Rydzyka produkcja dekodera z Antena kosztuje napewno ponad 250 zł i nie bedzie to brane na cele koscielne dlatego Vat pewnie bedzie trzeba od tego zaplacic co da ok 300 + przesyłka z 10 zł + opłaty skonfigurowania dekodera na zamowienie specjalnie ze znaczkami Tv trwam itp. tez pewnie firma niemałą zaliczke za to wziela. Jakies grosze za to bedzie mial pewnie o. Rydzyk ale napewno nie 4.400 000 . A te podpisywanie umów ruszyło się dopiero gdy o. Rydzyk nadał komunikat o tym ze niektore kablowki robia problemy ludzie zaczeli dzwonic i dlatego teraz taki zamet sie zrobil. Raczej nie twierdzil bym ze ludzie starsi to jakies przygłupy ja raczej bym brał od nich przykład poniewaz maja pewne doswiadczenie w zyciu. To tak jak by ktoś zył 1000 lat podszedł byś do niego i powiedział "Ale z ciebie przygłup do jakiesj ty szkoły chodziłeś podstawowki nie ukonczyles nie bede rozmawiał z głupkiem " Tak odbieram wasze traktowanie osob starszych . Na zakonczenie pokieruje sie tym co kiedys mowili faryzeusze jak 12 apostolow chodzilo po swiecie i nawracalo na katolicyzm mianowicie "Jeśli ta religia nie pochodzi od Boga to napewno zniknie wciagu kilku miesiecy tak jak setki innych wiec nie obawiajmy sie " I co teraz 900 000 wiernych powiedzial bym na zakonczenie tak Jesli telewizja głosi ideały sprzeczne z wolą Bożą to napewno padnie w ciagu kilku miesiecy.

15.04.2003
22:50
[84]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

----------> POL03
Chrzanisz i to zdrowo...

"Po pierwsze dekoder o ktorym mowicie to jest zwykla Anten satelitarna + sprzet do jej odbioru"

Zwykła antena satelitarna to koszt około 50 - 60zł, cyfrowy odbiornik satelitarny - dekoder w detalu i bez promocji kosztuje około 1000zł. W promocyjnych cenach ma go tylko Cyfra (z Wizją) i dlatego lewe odbiorniki (zakupione w tej promocji np. na lewy dowód) można "okazyjnie" kupić za ok. 600zł.

"te podpisywanie umów ruszyło się dopiero gdy o. Rydzyk nadał komunikat o tym ze niektore kablowki robia problemy"

Skąd o tym wiesz? Sądzę, że tylko jedno źródło mogło nagłośnić te brednie - Radio Ma Ryja!

"Jesli telewizja głosi ideały sprzeczne z wolą Bożą to napewno padnie w ciagu kilku miesiecy. "

Czyli w ciągu kilku miesięcy padnie TVP1, TVP2, Polsat, TVN, itd.......

Człowieku, kto, gdzie i kiedy Cię nawiedził to Cię pomszczę!!!!

15.04.2003
22:58
smile
[85]

Windi_ [ Generał ]

moe by tak go na jakis czas na jakas terapie wyslac. ale nie tak zeby go calkiem wyleczyli bo nudno bedzie...... poza tym on przynajmniej na prezydenta nie bedzie startowal, a taki lepper???? jak by go wybrali to ja z tego kraju sie wynosze .................... :(

15.04.2003
22:59
[86]

Boog [ Centurion ]

POL03

Religia religia a telewizja telewizjo! popieram Mark24'a ze tak rozumujac to juz dawno nie byloby niczego - gazet, inetu, tv, radia.
Czlowiek ma wolno wole i co mu sie podoba i jak mu sie podoba moze robic! kwestio pozostaje jedynie kara, bo jesli chodzi o wybaczenie to raczej pewne :) (jesli ktos wierzy w Boga rzecz jasna)
wiec nie mozna powiedziec ze jesli bedzie sprzeczna to upadnie, (TV PULS chyba glosila takie idealy)???
A i tak liczy sie tu przede wszystkim socjotechnika, a co za tym idzie kasa :) "bez kasy nie ma kolaczy" :)))

15.04.2003
23:11
smile
[87]

jojko999 [ Konsul ]

Boog-----> A zastosuj ty polskie literki i może jakieś znaki przestankowe, bo tego potoku słów o tej porze już nie rozumiem do końca. :-)

Mark24-----> Popieram w całej rozciągłości.

POLO3------> "Jesli telewizja głosi ideały sprzeczne z wolą Bożą to napewno padnie w ciagu kilku miesiecy tiaaa np. PLAYBOY TV-no ale to przecież program o miłości :-))

Paudyn----> :-D

15.04.2003
23:37
[88]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Za to z wielkim zainteresowaniem całą wypowiedź majki!!!!!!! :)
Trochę mi dała do myślenia....

15.04.2003
23:38
[89]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

przeczytałem - sorry jestem padnięty i w trakcie kończenia browca ;)

16.04.2003
00:21
smile
[90]

el f [ RONIN-SARMATA ]

"To & owo, programy tv-sat" nr 16 z 15.04.2003 ------->

16.04.2003
00:35
smile
[91]

Boog [ Centurion ]

Polonia1 to jest git stacja! teraz beda dwie TV Rydzyk i Pol1. hi hi

16.04.2003
00:45
smile
[92]

massca [ ]

ja nie wiem czemu nikt nie zwrocil uwagi na ten zabawny fragment apelu ojca rydzyka:

"Prosimy was, którym droga jest nauka Jezusa Chrystusa i droga jest Polska, a równocześnie tych, którzy potrafią dobrze posługiwać się kamerami, robić dobre reportaże z terenu np.zamieszkania własnego, robić filmy, programy np. na dobranoc dla dzieci, programy dla młodzieży, teledyski i inne - wszystko w zapisie cyfrowym. Prosimy o robienie tego i przekazywanie do naszej Telewizji TRWAM do Torunia ul.św. Józefa 23/35. "

no rewelacja. nie dosc ze ludzie sami bula za dekodery, to jeszcze maja ojcu robic material na antene.

pojda w teren babuszki nagraja godzine podczas nabozenstwa u nich w kaplicy i wysla do o. tadzika. i bedzize program religijny.

a dziadkowie wezma kamerke i sfilmuja sasiada. ubeka starego. a potem tego z naprzeciwka. żyd. to każdy wie przecie na ulicy. i tez taśme wyśle dziadek do torunia. i to bedzie wlasnie w tej kategorii "dobre reportaże z terenu np.zamieszkania własnego"...


a ojciec rydzyk bedzie siedzial wygodnie i liczył papier....

16.04.2003
00:52
smile
[93]

Boog [ Centurion ]

i do tego cyfrowym sprzetem!!! toc to XXI wiek! to nowoczesna [email protected]#$#@[email protected]
i bedziemy mieli np. sprawozdanie ze spotkania kolek rozancowych w Boguchwalach, albo relacje z poswiecenia stodoly w Łącznie albo jako Kino Nocne - Imieniny koscielnego w Jurkach!!! wszystko to materialy autorskie widzów!!!
:)))

16.04.2003
00:54
smile
[94]

massca [ ]

ciekawe tez czy o. rydzyk planuje przeniesc swoja liste przebojow
z radia maryja na antene telewizji TRWAM ?
moze dlatego ta prosba o videoclipy?

a to najnowsze notowanie,

Piosenka Tygodnia
notowanie 313
12.04.2003

1. Golec Uorkiestra - Leć Muzyczko
2. Radosny jestem - Tomek Kamiński
3. J.E.G.O. Band - odnalazłeś mnie (+)
4. Magda Anioł - Zaufaj (-)
5. Barka - Anna Maria Jopek (+)
6. Vox Eremi - Krzyż (-)
7. Chyli My - Niedzielny Przelot (-)
8. Skaldowie - Bóg Bogaty w Miłosierdzie (-)
9. Amen Band - Nasze Dni
10. Mała Orkiestra Światła - Życie to nie teatr


16.04.2003
00:56
[95]

Boog [ Centurion ]

To ja glosuje na hmmmm Amen Band! chyba cos kiepsko im idzie!

16.04.2003
00:56
[96]

massca [ ]

a powaznie - skad rydzyk ma nagle wziac cala OBSADE do tej telewizji???
owszem, wiemy o jego wyzszej uczelni dziennikarskiej bodajze gdzie szkoli
nowych adeptow sztuki ściemy ale poki co musi siegac po ludzi z branzy.
po malym i smierdzacym poslizgu na telewizji co to ostatnio upadla
chyba nikt powazny w czasach recesji sie nie zgodzi na takie ruchy w karierze.

pozostaja wiec tylko partyzanci w terenie (z cyfrowym sprzetem)...

no zobaczymy.

16.04.2003
01:27
[97]

KinSlayer [ Demon Hunter T ]

"Obserwując radio, prasę i telewizję, jakkolwiek są one nazywane środkami masowego przekazu - to są często środkami masowej manipulacji."

...i kto to mowi? Pytam sie, kto?!?

16.04.2003
01:37
smile
[98]

kiniu [ Konsul ]

Telewizja PLUS byla <nie wiem czy dalej jest..u mnie wylaczyli> najlepszym programem. Najciekawsze tematy i rozmowy byly poruszane w programie Janka Pospieszalskiego :) <mojego dalekiego krewnego>
Ciekaw jestem bardzo nowego programu TRWAM
Zycze calej ekipie powodzenia, i blogoslawienstwa Bozego
:)

16.04.2003
02:18
smile
[99]

YogiYogi [ Pretorianin ]

Z niecierpliwoscia oczekuje na pierwszy incydent nawizji TRWAM w stylu:
"...trzy slowa do ojca prowadzacego..."


Pamietacie te czasy....
:)

16.04.2003
03:42
[100]

Ninja [ Pretorianin ]

YogiYogi --> oj pamieta sie takie rzeczy, LOL
pamietam tez jak kiedys rozlaczyli jakas dzwoniaca do radia kiedy weszla na temat UFO
Ogolnie RM to wielkie LOL

16.04.2003
03:44
[101]

sion [ Centurion ]

TV TRWAM to kolejny etap lansowana ludzkich czaszek. Problem polega jednak na tym ze o.Rydzyk bazuje na uczuciach religinych niesamowitej ilosci Polakow w starszym wieku. Mysle ze ten czlowiek(sam pozbawiony uczuc) jest dosc niebezpieczny. Steruje Sekta w sekcie. To ze ma kase to wszyscy wiemy a w Polsce za kase mozna kupic wszystko. Jego kasa + masa slepych wyborcow moze doprowadzic do sporych problemow. Poza tym jak widze takiego złodzieja biednych glownie starszych ludzi to dostaje wylewu krwi do czaszki. Jawne okradanie i sterowanie uczuciami ludzi. Nie warzne czy jest to zgodne z Polskim prawem czy nie. Jest to bandytyzm i zbrodnia na umysłach kolo ktorej nie mozna przejsc obojetnie. Ojciec Dyrektor Rydzyk powinien zostac jak najszybciej zlikwidowany. Dwa słowa do o. Rydzyka: "GNIJ W ZIEMI" Mam nadzieje ze ktos wpadnie na tak wspanialy pomysl i zakopie tego BANDYTE głeboko ale nie na Polskiej ziemi.

16.04.2003
06:41
smile
[102]

volvo95 [ Legend ]

Ja tylko czekam na tą po***aną telewizje bo polew będzie niezły :) Ciekawe czy na dole ekranu będzie przewijał się napis z numerem konta rydzyka :)

16.04.2003
06:45
smile
[103]

Bzyk [ Offensive ]

massca >> heheh, notowania całkiem realne :D

ja tylko czekam na BigFather: zakonnice I - może być nieźle!

16.04.2003
08:01
smile
[104]

wodnik_szuwarek [ Son of UDT ]

jedyna nasza nadzieja w czasie...czas "zajmie" sie wyznawcamy [wyznawczyniami] RM i ojca dyktatora...

16.04.2003
09:38
[105]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Nie potępiam kościoła jako idei, organizacji. Uważam także, że Kościół Katolicki mógłby nie tylko spełniać rolę podstawową, związaną z organizowaniem ludzi wierzących, dawaniem ludziom zagubionym poczucia przynależności, sensu w tym całym światowym bałaganie oraz w każdym pojedynczym życiu.
Nie tylko, bo przecież mógłby być dyskretnym spoiwem wszystkich ugrupowań, mediatorem, "uspokajaczem" - dla dobra wspólnego szukania rozwiazania problemów kraju. Ale częściej jest po prostu stroną w sporze. Nie chcę zakazu takiego postępowania, ale jest mi żal, bo mogłoby to wszystkow wyglądać inaczej.

Jako strona w sporach politycznych w naturalny sposób Kościół zraża do siebie tych, którzy są po drugiej stronie. Dokonuje sie podział, raczej nie na żarliwych katolików i żarliwych przeciwników. Prędzej na żarliwych ZWoLENNIKÓW (bo w stosunku do przeciwników nieczęsto można u nich odnaleźć chrześcijańską nutę) oraz chłodną, obojętną resztę, z której większość traktuje kościół jako tradycyjne miejsce wypraw co święta (oraz chrzciny i pogrzeb) i organizatora rytuałów. Obojętność rośnie i kolejne pokolenie staje się bardziej laickie.

A teraz do Rydzyjka i Traw-za-440-zł.
Tu możliwy jest kolejny podział, tym razem w grupie zwolenników. Część obojętna wobec ojca dyrektora magnificencji (w tym inteligencja katolicka) stara się odciąć od poglądów i sposobu ich prezentacji w mediach Koncernu. Nowy kościół z tego nie powstanie, ale ta jedność nie powróci tak szybko, jeśli kiedykolwiek. Co więcej, agresywność mediów Rydzyka zniecheca wielu prostych ludzi do Kościoła jako takiego. Przyśpiesza laicyzację, choć w założeniach miało być odwrotnie. Powiększa grupę chłodnych, bo wbrew pozorom żarliwych antykościelnych bojowników jest niewielu. Z resztą ich działalność nie jest konieczna.
Za sprawą krótkowzrocznego budowania imperiów, rozbudowy warstwy materialnej Kościoła, oddano ludzi obojętności. Za 2-3 pokolenia będzie u nas jak we Francji, gdzie więcej ludzi gania do meczetów, niż do kościołów. Trochę mi tego żal, choć nie jestem katolikiem. Żal mi jeszcze jednego podziału i tego, że znowu ludzmi kieruje się jak baranami. Jakby mówiąc wprost - "inaczej się nie da".

16.04.2003
10:09
[106]

Patrokles [ Konsul ]

sion

Wyhamuj trochę. Właśnie naruszasz dobra osobiste konkretnej osoby czym łamiesz regulamin forum.
W dodatku nawołujesz w sposób nie do końca zawoalowany do zabójstwa Ojca Rydzyka co jest karalne.
Ja rozumiem twoje rozgorączkowanie choć go nie podzielam.
Kraży tu jednak po forum jeden taki co się każdemu odgraża "bananem".
Mi groził za wyrażanie opinii na temat jednego ze światowych przywódców, którego światłości umysłu nie doceniam.
Gdyby zobaczył Twoje nawoływanie do samosądu, powinien będąc konsekwentnym w działaniu wyjąc "banana"

16.04.2003
10:21
[107]

Lookash [ Generał ]

Hehe :) Jedna wielka zenada....

Spojrzcie na te stanowiska Rydzyka - polowa calej wiadomosci jest o odbiornikach stalitarnych za 440 zl... Rzygac sie chce...

A jesli babcie i dziadki zaczna tam slac swoje materialy nakrecone w technice cyfrowej, to bedziemy miec pierwszy polskojezyczny kanal pt. "Idioci robia z siebie kretynow" o tematycze humorystycznej. Ehh...

Rydzyk to kolejny dowod jak jedna osoba moze manipulowac setkami ludzi... Szkoda mi tych babc, dziadkow i innych czlonkow tej arcyswietej rodziny...

16.04.2003
10:24
[108]

Patrokles [ Konsul ]

massca

To nie Rydzyk pluje lecz ty plujesz i saczysz jad na telewizje, której jeszcze nie miałeś okazji ogladać.
Ja nie wypowiadam sie na jej temat bo jej jeszcze nie widziałem.
Ty zaś będąc w analogicznej sytuacji wyrobiłeś sobie co do niej już zdanie i opluwasz ją zanim ujrzała światło dzienne.
A może rozsądniej by było obejrzeć parę programów i podzielić się merytorycznymi spostrzeżeniami.

A tak na marginesie co Twoim zdaniem maja oglądać Babuszki i Dziadkowie wychowani na tradycjach i wartościach, które Tobie są obce.
Może debila z czerwonymi włosami i żelazem w pysku i wtórującego mu Huberta Urbańskiego, który po rozstaniu sie z TOK FMem z programu na program zaniża loty.
A może na innym programie kretyńską telenowele lub połświatek Kiepskich.
Może 13 posterunek albo kolejne wieści z wojny w Iraku.

16.04.2003
10:31
[109]

AK [ Senator ]

Czy ktokolwiek z dyskutujących na temat Jaśnie Wielmożnego Rydzyka zauważył może, że jego popularność opiera się na patologii w społeczeństwie? Tej samej, która rodzi przeróżne sekty?
Obserwowałem ludzi, którzy z uwielbieniem i czołobitnością słuchają RM i z całym przekonaniem stwierdziłem że to JEST sekciarstwo pełną gębą. I to sekciarstwo pełną gębą, który, za pomocą doktrynierstwa, prowadzi jedna osoba charyzmatyczna, wbrew całemu światu. Jeśli ktoś pamięta jeszcze sektę Najwyższej Prawdy, czy wiele, wiele innych, może sobie sam zrobić porównanie. Wyniki są co najmniej interesujące. Nie dziwię się że Kościół się coraz szybciej odcina od całej sprawy. To się już dawno wyrwało spod ich kontroli.
Gwoli wyjaśnienia - osoba Rydzyka (to jego o. jest nadużyciem) ani mnie ziębi, ani grzeje, niemniej dostarcza mi ciekawych studiów w dziedzinie relacji guru-zwolennik. Myślę że sprawą powinni się zainteresować psychologowie i socjologowie, bo tu leży temat na kilka niezłych prac doktorskich.

16.04.2003
10:40
[110]

Boog [ Centurion ]

Uksiu
Nie do konca sie z Tobą zgadzam. KK "mógłby być dyskretnym spoiwem wszystkich ugrupowań". Nalezy pamietac jednak, ze głownym zadaniem Kosciola jest formacja czlowieka, jego osobowosci i otoczenie opieką duchową tych ktorzy zbłądzili. popadli w grzech. To jest główne zadanie Koscioła - pomóc człowiekowi w osiągnięciu zbawienia. A to, ze Kosciół zabiera głos w sporach politycznych, czy wypowiada sie na tematy którymi zyje spoleczenstwo jest konsekwencją tego, ze czlonkami Kościoła są wszyscy ochrzczeni. Jesli ktos zyje wiarą, to siłą rzezcy nie może zostać obojętny wobec tego co się dzieje w jego otoczeniu. Tak więc, dla mnie naturalną rzeczą jest, że Kościół zabiera głos w sprawach dotyczących kształtu państwa w jakim żyjemy. Mówi to przecież w imieniu ludzi, którzy chcą zyc w zgodzie z Bogiem i wlasnym sumieniem. Wiadomo, że nie chodzi o jakieś drobnostki, ale o fundamentalne sprawy (jednak drobnostki mogą czasem godzic w te fundamentalne podstawy). Wydaje mi sie, ze gdyby Kosciól mialby byc "spoiwem wszystkich ugrupowań" to zatracił by swoj charakter, szedłby na kompromisy i stałby sie po pewnym czasie nijaki. Kosciół musi być wyrazisty w swych poglądach. Poglądy polityczne wg mnie wypływają z przekonań religijnych, moralnych czy jakichs innych ale o charakterze podstawowym dla człowieczeństwa. Wiadomo, ze zycie czesto mowi co innego. i są ksieza namawiający do głos. na tego bo on dobry a na tego nie bo jest zly. To nie jest w porządku. i jesli to nazwiemy mieszaniem sie do polityki to OK.
Nie sądze jednak by władze kościelne mialy w zamiarach uprawianie polityki. Oni widzą zagrożenia z którymi zwykli ludzie często sobie nie radzą, próbują wpłynać na rządzących bo ci nie mają opamietania i bez wyraznego głosu liczącej sie instytucji zajęli by sie tylko sobą (i w zasadzie tak przezciez jest)Bo kto wyslucha biedaka z zapadlej wioski na wschodzie, albo bezrobotnego z piątką dzieci? (odp. - A.Lepper :))) ) A ze czesc ksiezy próbuje to wykorzystac do prywatnych celów to inna sprawa.
Ogólnie to sie zgadzam, ze KK powinien "dla dobra wspólnego szukania rozwiazania problemów kraju"
Ten temat jest tak szeroki i ma tyle aspektów, ze ho ho ;)

Co do Rydzyka, mysle, ze ludzie szukali kogos kto ich wyslucha i powie " Dobrze, ze jestes, pozdrawiamy pana, pana babcie, ciocie itd" RM pozwala ludziom na to by powiedzieli otwarcie, ze jest im zle, nie wiedzą co z sobą zrobic. Posluchaj ich, jak czesto wypowiadają sie tam prosci ludzie o wielu sprawach. Mysle, ze to jest ten magnes przyciagający starszych, niewyksztalconych. To jest ich miejsce. A ze Rydzyk z tego zrobil niezly biznes to pozostawiam bez komentarza.
Od razu mówie, ze nie jestem sluchaczem RM

To tak na teraz bo nie bardzo mam czas. Jeszcze chcialbym powiedziec pare rzeczy ale nie bardzo mam teraz czas

:)))))

16.04.2003
10:43
[111]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

massca nie sącz jadu !!!!! ;)

16.04.2003
10:44
[112]

massca [ ]

Patrokles - jakze musiales sie poczuc szczescliwy ze po swoich dziesieciu watkach o iraku i USA w koncu i ja jakis zalozylem i mozesz sobie wskoczyc.
niestety, koleś, nie trafiłeś w siodło za pierwszym podejściem.
sproboj jeszcze raz.

ja sie nie wypowiadam na temat telewizji TRWAM od strony ramowki albo materialow redakcyjnych bo takich nie mialem niestety szansy jeszcze ujrzec.

dyskusja tutaj ma charakter wstepny, bazujemy na informacjach cytowanych przeze mnie, na domyslach i spekulacjach. na nikogo nie pluje tylko prezentuje poglady roznych stron i dodaje ewentualnie komentarz z mojej strony. jesli chcesz zabrac glos na temat - zabierz. jesli chcesz po mnie pojezdzic - daruj sobie. jesli nie masz nic do powiedzenia - wracaj do swoich watkow o zlych amerykanskich kolonizatorach swiata

nara

16.04.2003
10:50
[113]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------> Boog

"Nie sądze jednak by władze kościelne mialy w zamiarach uprawianie polityki" - też nie sądzę, by miały taki zamiar one już to robią i to od dosyć dawna (moim zdaniem przełomowym momentem były wybory Wałęsy - gdzie każdy uczestnik mszy świętej został poinformowany, gdzie, jak i przy kim postawić krzyżyk)

Jak idę do kościoła (od pewnego czasu nie chodzę) - nie chcę słuchać o polityce, nie chcę być ustawiany, ukierunkowywany. Nie zgadzam się z Tobą Boog zupełnie. Kościół powinien być apolityczny nie w 99%, a dokładnie w 100%. A jak chce odstawiać takie cyrki jak teraz to nie zarejestrują własną partię koscielną, katolicką czy jeszcze inną i zajmą się uprawianiem polityki.

16.04.2003
10:56
[114]

Lookash [ Generał ]

Patrokles - Ja tam nie widze zadnego saczenia jadu przez massce... Po prostu przedstawil fatky i odrobinke swojego zdania. A ze ta telewizja to jedno wielkie gowno, wszyscy, ktorzy potrafia trzezwo patrzec na swiat, wiedza... Funkcja telewizji jest przedewszystkim rozrywka, czyli sposob na nude, a nie jakies ideologiczno-religijno-propagandowe informacje z parafii ojca Grzyba.

16.04.2003
11:01
[115]

Lookash [ Generał ]

Patrokles - Aha... I co masz do Wisniewskiego? Czemu saczysz na niego jad, skoro go do jasnej ku*** nie znasz?!!! Stary, placzesz sie w zeznaniach i kropka! Tylko nie chrzan tutaj o muzyce Ich Troje, bo nie o tym mowa. Prosze, masz swoje 5 minut.

16.04.2003
11:02
[116]

massca [ ]

Mark - to czy kosciol chce sie angazowac w zycie polityczne czy nie, nie do konca jest kwestia jego wyboru. w pewnym momencie wierni żądaja od swoich dusz-pasterzy rady jak postapic. tak jak teraz z unia - przeciez wielu ludzi wierzacych moze miec solidny problem. z jednej strony leppery, giertychy, rydzyki i inne oszolomy sa na "nie", z drugiej - "komuchy" ramie w ramie z biskupami sa na "tak". i co teraz zrobic?

inna sprawa ze w pewnych kwestiach polityczno-spolecznych KK jest jak choragiewka na wietrze.
wtedy juz mamy kwestie nie typu "CZY KK ma bawic sie w polityke" tylko "JAK KK ma bawic sie w polityke"

16.04.2003
11:46
[117]

jojko999 [ Konsul ]

kościół powinien "bawić się" w kościół. Ciekawe jaka wrzawa by się podniosła, gdyby np. kościół prawosławny, za przykładem katolickiego u nas i swojego w rosji wydawał oficjalne oświadczenia na temat politycznej sytuacji w kraju?
Nie wspomnę już o żydach, bo na to już odpowiedź miłującego o. Rydzyka znamy :-))

16.04.2003
11:49
[118]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Boog, Massca, Mark24--->

Uwaga generalna: Jak we wszystkich problemach natury społecznej, oś możliwych rozwiązań jest ciagła, a nie dyskretna. Do tego trudno o jedną, obiektywną prawdę, mądrość, złotą drogę.

Do naszych baranów:

Potrafię sobie wyobrazić konkretne prezentowanie poglądów Kościoła na zagadnienia polityczne - tego nie potępiam, bo każda religia tworzy pewien światopogląd.
Smuci mnie jednak udział czynny i bezpośredni, polegający na wskazywaniu kandydatów, agitowanie z ambon. Rozumieć mogę samo zachęcanie do głosowania - do uczestnictwa w wyborach i głosowanie zgodnie z sumieniem. Ale apel do poparcia konkretnego człowieka czy partii uważam za nadużycie.

I druga sprawa. Wydaje mi się, że mechanizmem kształtowania systemu i prawa wedle katolickiego światopoglądu powinni być ludzie (wierni kościoła) którzy mają do tego demokratyczne narzędzia. Nie akceptuję nacisków na polityków, ponad głowami ludzi.
Nie trawię także krytyki i wpływania na politykę personalna oraz poparcie konkretnych rozwiązań prawnych. W tym ostatnim przypadku tworzy się bowiem zjawisko, że - jak to w polityce - dochodzi do handlu wartościami np. postawienie na swoim w jednej kwestii, a odpuszczenie w zamian innej. Stanowisko powinno być spójne i stałe.

16.04.2003
11:50
[119]

Attyla [ Legend ]

A teraz pytenie retoryczne (znaczy sie nie oczekuje na nie odpowiedzi:-))))))):

Czy aby zakazanie kosciolowi wypowiadania sie w sprawach politycznych nie wynika czasami z tego, ze ma lub prawdopodobnie moze miec inna ocene rzeczywistosci niz przeciwnikow? Czy zatem nie uwazacie, ze zamkniecie komus geby tylko dlatego, ze mowi nie to co chemy uslyszec nie miesci sie w ramach panstwa demokratycznego?

16.04.2003
11:55
[120]

Patrokles [ Konsul ]

Mark 24

Kościół nie może być apolityczny.
Sprawa jest prosta. Zasadniczą domeną kościoła jest swera wiary i moralności.
Na gruncie wiary potyczki Kościoła i państwa w Polsce zaczęły sie na dobre po objęciu władzy przez komunistów, którzy głosili ideową walkę z kościołem.
Wyrzucenie religii ze szkół, szykanowanie duchowieństwa wszystkich szczebli było tego konsekwencją.
Komuna niosła ze sobą nie tylko zniewolenie polityczne ale i upadek moralności oraz autorytetu rodziny.
Obrona moralności i wolności człowieka, w tym wolności wyznania stała się jednym z celów realizowanych do dziś przez Kościół.
Za komuny poza komunistami nikt nie kwestionował prawa Kościoła do takich działań, przeciwnie wszyscy jak muchy lgneli pod ambony by zaczerpnąć choćby namiastkę wolności.
Dziś większość zapomniała.
A zmieniło sie niewiele.
Moralność i obyczaje podupadają a rozmaite frakcje żonglują ustawą aborcyjną.
Trudno oczekiwać by Kościół w takiej sytuacji nie opowiedział sie za jedną ze stron.

I jeszce jedno.
Jeszcze nigdy, przyrzekam nigdy nie słyszałem by ksiądz podczas mszy nawoływał do głosowania na kogokolwiek.
A chodzę do kościoła raz w tygodniu a czasem i czesciej.

16.04.2003
12:14
[121]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-------> Patrokles
Pozwolisz, że zacznę od końca:
"Jeszcze nigdy, przyrzekam nigdy nie słyszałem by ksiądz podczas mszy nawoływał do głosowania na kogokolwiek."
Pierwsze demokratyczne wybory - msza święta, chodziłem wtedy do Liceum ale pamiętam do dziś zresztą potem temat był poruszony przez kolegę na religii.
Brzmiało to mniej więcej tak:
"każdy prawdziwy Polak, katolik, wie na kogo ma w tych woborach głosować. Wie, że tylko prawdziwy katolik, człowiek któremu ideały chrześcijańskie nie są obce będzie dobrą głową narodu. Człowiek odważny, który w dzisiejszych czasach nie dość, że nie ukrywa swojej wiary, to ma odwagę pokazać wszystkim, że wierzy, że jest prawdziwym polakiem, że jest katolikiem" itd, itp.

Nawet stare 80-letnie babinki poleciały wtedy na głosowanie i miały problemu (chociaż faktycznie żadne nazwisko nie padło) z wyborem na kogo zagłosować. Temat tego kazania podjęliśmy na religii. Ksiądz się wygadał: dostał pisemko skądś tam i musiał te właśnie zdania zawrzeć w kazaniu. Głupio mu się zrobiło, ale powiedział, że mógł ktoś sprawdzić - być w tym czasie w kościele i donieść, że tego nie powiedział :((((

"Za komuny poza komunistami nikt nie kwestionował prawa Kościoła do takich działań, przeciwnie wszyscy jak muchy lgneli pod ambony by zaczerpnąć choćby namiastkę wolności.
Dziś większość zapomniała.
A zmieniło sie niewiele. "

Wolałem ten kościół za komuny, skromny, cichy, taki jak powinien być.
"Zmieniło się niewiele." Czyżby???
1. Kolega na studiach - umarła mu mama, ksiądz zażądał 800zł za pogrzeb, mieli tylko 300zł (ojciec + 3 dzieci na utrzymaniu), ksiądz odmówił pogrzebu dla tej kobiety. Co prawda ojciec pieniądze pożyczył pogrzeb się odbył w innym kościele - mój kolega od tego czasu ani razu nie był w kościele.
To jest kościół? Czym to się różni od jakiejś instytucji, firmy, bezdusznej, której zależy tylko na pieniądzach.
2. Takie przypadki można mnożyć. Kiedyś było prawdziwe co łaska. Biedniejsi dawali 10zł, bogatsi 500zł. Wszyscy przed bogiem mieli prawo do równego przykładowego pogrzebu bez względu na zasobność kieszeni. A teraz - cenniki wiszą w kościołach, albo jest: "co łaska ale nie mniej niż 600zł".


16.04.2003
12:28
[122]

massca [ ]

Patrokles - ja tez nie slyszalem, bo ostatnio nie chadzam do kosciola zbyt czesto,
ale za to na antenia radia maryja czasami to jada przez pol godzin z nazwiskami i miejscowosciami....

16.04.2003
12:32
[123]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Aha, dodam jeszcze, że wtedy taka gadka była w każdym kościele. Uczyłem się w miejscowości 30km od mojej i tam było identycznie (koledzy opowiadali).

16.04.2003
12:38
[124]

Patrokles [ Konsul ]

Mark 24

Podajesz wyświechtane przykłady.
To jet problem tego ksiedza.
On ma psi obowiazek pochować i to za darmo.
Dajesz jeżeli chcesz co łaska.
Nad takim księdzem są jeższe wyższe instancje.
Ksieża sa tylko ludźmi podobnie jak i policjanci, którzy także lubią brać w łapę.

Otworzyłeś właśnie puszkę Pandory.
Zaraz pojawią się wypowiedzi o księżach zboczeńcach i chodzących na dziwki.
czas więc najwyższy opuścić ten watek.

16.04.2003
13:49
[125]

sion [ Centurion ]

Bardzo pzrepraszam wszystkich tu obecnych za moje nawoływania do eliminacji pewnego osobnika. Poprostu jestem głeboko zdenerwowany i troche z niepokojem spogladam na aparat wladzy ktory nie potrafi sobie poradzic z pewnymi oczywistymi faktami naszego zycia.
Mark24>>> Zgadzam sie w 100% odnosnie manipulacji koscielnej. Szczegolnie widac to na wsiach gdzie prawie kazdy ma swoje wlasne miejsce na ławie(rezerwacja dozywotnia). Słyszalem wiele wypowiedzi z tzw Ambony i powiem tyle: oni sa doskonali w swojej misji manipulacyjnej.
Patrokles>>>Pomysl ile moze byc kosciolow(osrodkow wiary) w Polsce. Napewno wiele zwlaszcza ze jest ich kilka na jedno miasto. Chodzi tam naparwde masa ludzi.Powiedzmy ze chodzi tam 70% ludzi, z tego jakies 60% przychodzi tylko po to aby posluchac kazania( i jedynym tematem o ktorym moi starsi gadaja po przyjsciu z kosciola to jest temat kazania ktory analizuja sobie w czaszkach) niech z 40%(wiekszosc starszych ludzi) ulegnie manipulacji i polezie do urn. Naprawde mysle ze zaplecze 40% ludzi dobrej wiary jak sie mowi to naprawde spory kawal wyborcow. Oczywiscie moge sie mylic ale bazuje glownie na moich doswiadczeniach koscielnych.

16.04.2003
14:04
smile
[126]

massca [ ]

wlasnie.

tu gadamy o medialnych inicjatywach Ojca Rydzyk a nie o KK.
prosze wrocic z dyskusja na tory !!!!

16.04.2003
14:15
[127]

uksiu [ OBDŻEKTOR* ]

Przepraszam.

Ja tylko chciałem zarysować kontekst tego, co napiszę.

16.04.2003
14:17
smile
[128]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Ja tam jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądał dzienny rozkład jazdy takiego programu, bo o. Rydzyk nie byłby sobą gdyby nas czymś nie zaskoczył :-)))))

16.04.2003
15:19
[129]

Lookash [ Generał ]

Patrokles - Widac masz bardzo religijnego proboszcza w parafii....

U mnie sytuacja wygladala tak:

- przedostatnie wybory parlamentarne - ksiadz proboszcz dobitnie oswiadczyl, na jaka partie bedzie glosowal (AWS)
- ostatnie wybory parlamentarne - ksiadz proboszcz juz tak otwarcie nic nie sugerowal wiernym, jedynie kazal im pojsc koniecznie do wyboru i zaglosowac, ale pamietajac o krzywdach jakich doswiadczal kiedys narod polski (w domysle nie glosowac na sld)

Zenada...

I jestem pewny, ze w wielu parafiach tak jest.

To tylko tak odnosnie jednego aspektu dyskusji.

16.04.2003
15:57
[130]

kiowas [ Legend ]

Nie chce mi sie czytac calego watku, ale mam jedno zasadnixze pytanie:

Dlaczego gros z was sprowadza Rydzyka i jego fundamentalistow do roli czolowych (i jedynych przedstawicieli) Kosciola katolickiego w Polsce? Sam jestem Jego czlonkiem, ale torunskiego wichrzyciela to bym za jaja na slupie powiesil. I to nie za jego poglady, bo jak to w demokracji kazdy ma do swoich prawo, ale wlasnie za to ze ludzie tacy jak wy identyfikuja takie persony z Kosciolem. Chyba w III RP nikt dla katolicyzmu nie uczynil wiekszych szkod niz oj. R.

Wiec prosze was jak ludzi inteligentnych - zanim zaczniecie ferowac wyroki pomyslcie troche, to nie boli.

16.04.2003
16:02
[131]

massca [ ]

kiowas - ja tak nie robie.

ale sam rydzyk - owszem.

16.04.2003
16:36
smile
[132]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Patrokles ---> przez ponad 5 lat na każdej mszy, którą prowadził gwardian (guardian? ;) w miejscowości, w której jestem obecnie zameldowany, tematem kazania była TYLKO I WYŁĄCZNIE polityka, jego poglądy zresztą były wielce interesujące, nie wychodzące ze sfery metafizyki do świata realnego, rodem ze średniowiecza, dużo było o diabelskich pomiotach i innych plugastwach (to było zaraz po wyborach, w których wygrała koalicja SLD i spółka). Skutek? Wybory samorządowe w ub. roku wygrała w okolicy LPR... Aha, żeby nie być gołosłownym - takie kazanie poprowadził również 25.XII. w ubiegłym roku, dzień dość specyficzny jak na wynurzenia polityczne. Około 1/3 ludzi wyszło z kościoła po ok. 3 min jego genialnych wynurzeń...

16.04.2003
16:40
[133]

baziiii [ '87 ]

nie będe tutaj czytać wszystkich waszych postów ale powiem to co wiem i sądze o rydzyku
wiem to że była jakiś czas temu taka historia <w Superwizjerze-TVN> że jakaś babka całe swoje życiowe oszczędności przekazała w testamencie dla Radia Maryja. (około 80.000pln)... Gdy jej mąż <który też czasem wysyłał dla RM swoją częśc emeryturki> po śmierci wspomnianej wcześniej żony bardzo ciężko zachorował, i był praktycznie bez grosza... Jedyne co mogło mu uratować życie to 15.000 pln na jakąs terapie, operacje <nie pamiętam> Jedyną szansą zdobycia pieniędzy było RM, lecz niestety po listach, proźbach i itd RM ''nawet pocałuj mnie w dupe'' nie powiedziało....
DLa mnie to jest skandal i Rydzyk jest CHU**M

Ps. Ten facet co było chory, zmarł.... :( Dlatego zapalę mu świeczkę --> [']

16.04.2003
17:04
smile
[134]

Grah [ Chorąży ]

Witam
Przejrzalem dotychczasowa dyskusje i widze, czesc z was zaczyna sie burzyc niewiadomo o co...
Powstanie telewizja - ok
beda mieli jakies swoje programy - ok
musze ich ogladac ? - nie - ok

jedyna sprawa ktora moze mnie martwic jest to, ze jak ktorys z gosci od marketingu wpadnie na pomysl ze do spowiedzi/komuni/bierzmowania/slubu/czegotamjeszczesienierobi nie dopuszcza bez swojego rodzaju Kropka... (Pamietacie TVN?)

wtedy bedzie zle...

a tak. to wlacze sobie Discovery i zobacze jak na prawde swiat zostal stworzony :)

16.04.2003
17:32
[135]

earthquake [ Konsul ]

baziiii---->tez to w Superwizjerze ogladalem i musze przyznac ze Radio Maryja zachowalo sie chamsko i od tej pory mam negatywne zdanie o o.Rydzyku
btw. ciekawe czy w tej jego telewizji puszcza cos takiego jak Plebania ;-)

16.04.2003
17:53
[136]

forsetii [ Konsul ]

podajcie adres tej telewizji ameykanom i powiedzcie ze widzieliście tam Bin Ladena:)

16.04.2003
18:02
[137]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------------> kiowas

"Dlaczego gros z was sprowadza Rydzyka i jego fundamentalistow do roli czolowych (i jedynych przedstawicieli) Kosciola katolickiego w Polsce? "

Nikt nie mówił ani słowa o czołowych (i jedynych) - bo tak nie jest. Dalej z lenistwa będą cytaty.
"Z Radyjem jest ten problem, że jak biskupowi się coś spodoba to: "NASZE RADIO..." a jak nie to "PROSZĘ NIE UTOŻSAMIAĆ.........." "
"Otóż przechodzę obok kościoła, przy kościele dobudówka, w oknie "Punkt Radia Maryja".
Po schodach do tego punktu wspina się facet z koloratką (chyba xionc), który wcześniej wyszedł z tego kościoła.
(ul. Karolkowa, Warszawa)
I jak tu nie utożsamiać kościoła z RM? "

Może ktoś jasno określi i wytłumaczy mi granicę, gdzie kończy się KK, a zaczyna RM. Na ulicy Karolkowej ta granica jest mocno zatarta (nie ma jej). A sądzę, że ta parafia (czy ten kościół) nie jest jakimś szczególnym ewenementem w Polsce.

16.04.2003
21:30
smile
[138]

Boog [ Centurion ]

---Mark24
niestety nie bardzo sie zTobą zgadzam
---Uksiu
zgadzam sie sie z Tobą-zawlaszcza z tym "Stanowisko powinno być spójne i stałe"
----Patrokles
tez sie zgadzam, ale ksieza są rózni jak zauważyl chyba Mark24 (i Ty tez zresztą)


Mark24
sory, ze nie odpowiem ale o 23.03 mam pociąg do Olsztyna (jestem teraz we Wroclawiu) z przesiadka w Tczewie (po co to napisalem???) i musze leciec (za 20pare minut mam autobus i jeszcze troche roboty) pozwól, ze odpowiem next time OK? Uksiowi i Patroklesowi tez.

POZDRAWIAM ALLLLLLLLLL

17.04.2003
13:30
[139]

Jam_Łasica [ Generał ]

Mark24 ---> Mylisz się. Najtańszy obiornik cyfrowy to nie 1000zł, jak twierdzisz, tylko 499zł. Owszem do tego dochodzi konwerster, miska i kable. Ale pełny zesatw na jednego satelitę mozna mieć za 570zł. Zestaw na 2 satelity kosztuje 699zł. Poza tym zestawy Datacomu to najgorszy chłam jaki może być (zajrzyj do Sat Kuriera). Produkcja takiego dekodera (na podzespołach z Koeri i Tajwanu) nie kosztuje więcej jak 100-150zł, a jestem pewien, że Rydzyk już załatwił zwolnienie podzespołów z opłat celnych, więc wyjdzie jeszcze taniej. (podatków nie zapłaci, więc odliczając konwerter i miskę (w hurce za całość nie więcej jak 20-30zł), zostanie mu prawie 300zł czystego zysku). Zwłaszcza, że jednorazowo zamówił 100tys dekoderów. Poza tym pdpisał umowę z Datacom na WYŁĄCZNOŚĆ na 10 najbliższych lat, czyli firma nie może w ciągu tego okresu sprzedać dekodera nikomu poza nim. Wyobrażacie sobie skale tego przedsięwziecia? Rydzyk liczy na to, że te 100tys. dekoderów na początek, będzie jedynie kroplą w morzu. I podejrzewam, że ma rację, w końcu liczba słuchaczy rydzyjka szacowana jest na jakieś 3-4 mln osób, niech więc kupi je powiedzmy milion osób. Już mamy 300mln na rączkę. A do tego dojdą jeszcze kolejne wpłaty od wiernych telewizdzów (to akurat jest mało policzalne, ale myślę, że poniżej 20-30 mln miesięcznie nie zejdą).
A jeśli twierdzicie, że Rydzyk będzie płacił jakiekolwiek podatki, to trzeba było obejrzeć niedzielny Superwizjer na TVN. Związem wyznaniowy może założyć każdy i sprowadzać bez podatku właściwie wszystko (sprzęt RTV, czekoladę, alkohol, samochody). Wypowiadał się gość, któryna potrzeby swego kościoła sprowadził 6 TIR'ów szampana, którego sprzedał w ciągu 11 minut.

17.04.2003
13:56
[140]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------> Jam_Łasica
Możliwe, że masz rację. Okres fascynacji technologią satelitarną minął u mnie jakoś ze 2 lata temu. A wtedy najtańszy satelitarny odbiornik cyfrowy kosztował 1000zł. Kiedyś czytałem Sat Kurier - teraz mnie to nie interesuje.
Zresztą w domu mam odbiornik cyfrowy Cyfry + (niestety nie opłacam obonamentu) - który obecnie służy jako radio satelitarne (nawet nie jest podpięty do telewizora) + analogowy Pace (czy jakoś tak) + 2 czasze z konwerterami. Wszystko sam zakładałem ustawiałem, podłączałem - więc może nie jestem w tym jakimś niesamowitym mistrzem ale sobie daję radę.

To, że Rydzyk na tym wykosi niezłą kasiorę - to wiadomo. Szkoda tylko, że nie zapłaci żadnego podatku, że ta kasa przyjdzie od w sumie najbiedniejszej części społeczeństwa. Szkoda, że to wszystko w świetle prawa i nikt nic mu nie zrobi. Takie prawo - albo raczej bezprawie :(

18.04.2003
22:08
[141]

Jam_Łasica [ Generał ]

Oto jaki fajny post znalazlem na jednym z forów dyskusyjnych dotyczących TV SAT odnośnie TV Trwam. Jest naprawdę ciekawy:
"Problemów finansowych związanych z działalnością TV TRWAM i fundacji Lux Veritatis raczej nie przewiduję
Codziennie na rachunek bankowy fundacji LV wpływają spore pieniądze (darowizny) od chętnych na tanie zestawy cyfrowe (a prawdopodobnie porównywalne pieniądze są przysyłane w kopertach do RM). Pieniądze z rachunku fundacji LV będą stanowiły najpierw zaliczkę na zestawy ( później zapłatę) dla dostawcy. Dostawca dostarczy towar wraz z fakturą VAT dla fundacji LV. Fundacja Lux Veritatis przekaże zestawy organizacji Rodzin Radia Maryja w także formie darowizny zgodnie ze statutem fundacji. Lux Veritatis wystąpi do Urzędu Skarbowego o zwrot naliczonego na fakturze od dostawcy VAT. A teraz trochę obliczeń przy założeniu dostawy 100 tysięcy zestawów: ceny netto w EUR: dekoder - ok. 45 EUR, niezła czasza 60 cm - 6 EUR, markowy konwerter - 4 EUR. Razem daje to 55 EUR netto. No jeszcze logistyka z ubezpieczeniami łącznie nieco mniej niż 10% wartości czyli ok. 5 EUR.
Suma kosztów netto to ok. 60 EUR co na dzisiaj (godzina 10.20) wynosi 259 PLN netto. Przy wpłacie od darczyńcy na rachunek LV w wysokości 440 PLN zostaje po opłaceniu kosztów 181 PLN. Istotnym czynnikiem wydaje się darmowa sieć dystrybucji ( Rodziny RM), która będzie otrzymywać sprzęt na zasadzie protokołu darowizny a nie Faktury VAT. Wydawanie sprzętu zainteresowanym odbywać się będzie także na zasadzie darowizny, ale za okazaniem przez obdarowywanego dowodu wpłaty (przelewu)na rachunek fundacji Lux Veritatis. Z tego powodu Ojciec Dyrektor nie rozważa nawet skorzystania z klasycznych systemów dystrybucji ( hurtownie , sklepy , sieci handlowe, sprzedaż bezpośrednia). W ten dziecinnie prosty sposób po rozdaniu 100 tys zestawów Lux Veritatis uzyska ponad 4 mln EUR co pozwoli jej na korzystanie z transpondera ASTRY przez ponad 8 lat, ale najbardziej zabawny będzie jeden drobiazg:
Kwotę 440 PLN podarowaną fundacji LV każdy z nas będzie mógł zgodnie z obowiązującym prawem odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem."

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.