chAiRles [ Pretorianin ]
reklamowal ktos z was karte gainwarda??
Kurcze bo zglosilem sie do sklepu i okazalo sie ze musze wyslac karte do producenta shit.Btw napiszcie jakie mieliscie usterki,bo u mnie chyba jest z pamiecia cos nie tak,obraz sie zalamuje.
chAiRles [ Pretorianin ]
nikt??
MiB [ Centurion ]
Dawno ją kupiłeś ??
Jaki okres gwarancji masz wpisany ??
Napewno przy zakupie dostałeś kartę gwarancyjną.
Jeżeli jest na gwarancji to sklep ma obowiązek ją przyjąć i załatwić naprawę. Co więcej, jeżeli karta kwalifikuje sie do odesłania do producenta to muszą ci zapewnić sprzęt zastępczy o porównywalnych parametrach na czas naprawy twojej.
Podaj więcej szczegółów
Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Tam gdzie kupowales, to chyba jacys niepowazni ludzie pracuja...albo nie przeczytales gwarancji.
chAiRles [ Pretorianin ]
kupowalem w act ,karta ma gwarancje na 36miesiecy kupilem ja w pazdzierniku.Co moge zrobic jezeli dalej nie beda chcieli mi przyjac karty?? Czy musza mi dac karte zastepcza? o podobnych parametrach??
Jam_Łasica [ Generaďż˝ ]
MiB ---> Żaden sklep NIE MUSI Ci zapewniać sprzętu zastępczego, z tego prostego powodu, że nie ma takiego obowiązku. A jeśli już na to się zgodzi to WYŁĄCZNIE z dobrej woli sprzedawcy. Akurat ACT jest znany z dużych kłopotów z naprawami gwarancyjnymi. Jeśli jednak sprzęt kupiłeś u nich i ma ich gwarancję, to bez żadnej gadki muszą Ci ją przyjąć do naprawy. Tyle, że te 2-3 tygodnie poczekasz.

MiB [ Centurion ]
Jam_Lasica --> A ja ci powiem że musi :)) tym bardziej że sam mówisz że mają kłopoty z terminem naprawy a swoją pewność opieram na tym że jestem pracownikiem serwisu komputerowego :)) (tak naprawdę to LAN i WAN ale to też zahacza o komputery).
Jeżeli naprawa przeciągnie się ponad 14 dni to nie ma że boli. Po drugie klient nie jest zobowiązany do wysyłania karty do producenta - takie rzeczy załatwia sprzedawca. Po trzecie sytuacja finansowa firmy nie ma żadnego wpływu na jakość obsługi gwarancyjnej.
Jeżeli firma ATC tak obsługuje klienta to fajnie - przynajmniej mam kolejny adres na listę nierzetelnych sprzedawców z którymi nie robi się interesów :P
Woman In Love [ Pretorianin ]
A czy Gainward przypadkiem nie daje gwarancji w systemie door-to-door?
Jam_Łasica [ Generaďż˝ ]
MiB --> Nie musi i nigdy nie musiał. Pracujesz, w serwisie, więc nie musisz znać przepisów. Teraz zmieniło sie to bardzo na korzyść klienta (od stycznia), ale on kupował w zeszłym roku, więc jego to nie obejmie. Ale gwarancja jest gwarancją i sklep nie ma prawa odmówić przyjęcia towaru do naprawy, ale nie musi natomiast wydawać sprzętu zastępczego (natomiast MOŻE to zrobić, jesli zechce).