
Annihilator [ ]
Nawiew czy wywiew na radiator?
Witam
Ostatnio postanowiłem zbadać sprawę jak ma pracować wentylator. I spotykam się z dwoma opcjami - nawiew na radiator, i wywiew. I niewiem które jest właściwe.
Może ktoś wie coś na ten temat (radiator to zalman)?

beeria [ Konsul ]
w moim starym i obecnym (co nie znaczy ze jest nowy) komputerku wiaterek wial na zewnatrz;-)
artikus [ Pretorianin ]
Według mnie nawiew na radiator jest lepszy (zreszta tak oryginalnie są montowane wiatraki na radiatorach). Nawiew powoduje ochładzanie żeberek radiatora, poprzez wtłaczanie pomiędzy nie zimne powietrze. Wywiew nic nie da, bo zasysane na żeberka jest ciepłe powietrze w obudowie, a poza tym chłodzona jest wtedy najbardziej gora radiatora.