GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak podkrecic procesor ???

01.03.2003
20:43
[1]

Kicab [ ]

Jak podkrecic procesor ???

Czytałem watek soulcatchera i narobiły mi sie checi by tez sobie podkrecic. Mam procesor AMD Duron 800 mhz plyte główna AK74-EC czytałem ze mozna go podkrecic do 1000 mhz i bedzie pracował w sposob stabilny i zwiekszy to wydajnosc o 20% . Temperatura mojego procesora to 35 C .

Jak go podkrecic ??? Ilu zwas podkreciło i czy jestescie z tego zadowoleni ??? Jak macie jakies linki do stron o tej tematyce to prosze ,najlepiej wytłumaczcie krok po kroku.

01.03.2003
20:50
[2]

mikmac [ Senator ]

Kicab -->
wiele Ci to nie da. Jak masz na widoku kupno nowego procka to sie pobaw. Jednak jak ciagniesz na nim jeszce dlugo to moze nie warto ryzykowac - szczegolnie jak srednio wiesz jak sie za to zabrac. Juz niejednego widzialem odpalajacego kompa bez radiatora i dziwiacego sie czemu smierdzi....

01.03.2003
20:51
[3]

mikmac [ Senator ]

Kicab -->
wiele Ci to nie da. Jak masz na widoku kupno nowego procka to sie pobaw. Jednak jak ciagniesz na nim jeszce dlugo to moze nie warto ryzykowac - szczegolnie jak srednio wiesz jak sie za to zabrac. Juz niejednego widzialem odpalajacego kompa bez radiatora i dziwiacego sie czemu smierdzi....

01.03.2003
20:52
[4]

mikmac [ Senator ]

ups sorki za dubla

01.03.2003
21:03
[5]

KUBOS [ Pretorianin ]

Nie będę ci tłumaczył jak się to robi bo jak sfajczysz procek to będziesz miał żal do mnie a tak po za tym tylko wybrane procki z danego tygodnia dają się podkręcać ale skok wydajności jest kiepski już lepiej nie ryzykować i rozejrzeć się za nowym prockiem

01.03.2003
21:36
smile
[6]

Kicab [ ]

Pomylilem sie z ta wydajnoscia bo to była liczba ludzi w sondzie hehehhehe

01.03.2003
21:53
[7]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

a ja mam pytanie czy som jakies progsy ktore mierza temp procka czy trzeba podlonczyc specjalny termometer do procka?

01.03.2003
21:59
[8]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

tak, jest dużo takich programów np WCPUID, WinBons Windoctor, poza tym w BIOSie to widać

01.03.2003
22:00
[9]

Caleb [ The Evil That Men Do ]

a termometr procesora jest umieszczony na płycie dokładnie na środku podstawki - to jest taki dzyndzyk

01.03.2003
22:06
smile
[10]

KUBOS [ Pretorianin ]

po pierwsze płyta musi być wyposażona w termometr ( a dzisiaj to chyba nie będzie problemem ) jeśli posiadasz płytę MSI to na pewno dostałeś taki program a nazywa sie Fuzy Logic obojętnie którą wersję albo PC Alert albo sobie je ściągnij nie zajmują dużo miejsca

01.03.2003
22:18
[11]

xmaster [ Konsul ]

Kicab----->> ja ostatnio podkręciłem (dla celów naukowych oczywiście) swojego proca AMD Athlon 2000+ 1,67 GH @ 1,73 GH niby niewielka różnica ale teraz BIOS i wszystkie programy widzą mojego proca jako 2100+ bo pracuje z taką częstotliwością jak ten wyższy model,
Temperatura pracy to OKOŁO 50-55 a jak włącze SETI@Home to 60-65 troszkę rośnie co!!
Do podkręcania użyłem początkowo programu Easy Tune 4 dostępnego na stronie Gigabyte,
Tym programem sprawdzisz o ile bezpiecznie można podkręcić procka a później zrobisz to w BIOSIE :)

01.03.2003
22:24
smile
[12]

The LasT Child [ GoorkA ]

przypomnialo mi sie jak kiedys podkrecilem celerona 300 przez podwyzszenie napiecia na plycie w biosie, doszedlem do 371 mhz i sie zawieszal, oczywiscie nie mialem chlodzenia bo to bylo podrekacanie "od tak z nudow ciekawe co sie stanie" zaraz po restarcie komp mi sei wieszal, musialem odkrecic obudowe i zostawic na noc otwarte okno (a wtedy byla zima i straszne mrozy ;D) rano wstaje wlacza sie test to odrazu Delete jest bios to chyba f10 ok, i save settings i sie udalo :D ile szczescia wtedy mailem ;)

01.03.2003
22:29
[13]

KUBOS [ Pretorianin ]

a mój kumpel podkręcał tak procek a był to K6 że ten z przegrzania wtopił się w podstawkę nieźle nie

02.03.2003
09:00
[14]

dj_lenin [ Pretorianin ]

program soft fsb da tem radę

02.03.2003
09:03
[15]

dj_lenin [ Pretorianin ]

program soft fsb da tem radę

02.03.2003
09:31
[16]

Kacha [ Generaďż˝ ]

Jakie znacie jeszcze inne programy do podkręcania procka?

02.03.2003
11:02
[17]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

caleb--->daj jakies linki
moj komp jest stary i nie ma wbuydowanego termometera

02.03.2003
11:16
[18]

Dayton [ Generaďż˝ ]

xmaster ==> to dziwne bo ja mam tak samo podkreconego i w krytycznych mometach podchodzi mi do 50 stopni :) wiec moze zainteresuj sie lepszym chlodzeniem - uwierz mi - to duzo daje :)

02.03.2003
13:02
[19]

Kicab [ ]

Dajcie linki do tych programow .

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.