Kicab [ ]
Jak podkrecic procesor ???
Czytałem watek soulcatchera i narobiły mi sie checi by tez sobie podkrecic. Mam procesor AMD Duron 800 mhz plyte główna AK74-EC czytałem ze mozna go podkrecic do 1000 mhz i bedzie pracował w sposob stabilny i zwiekszy to wydajnosc o 20% . Temperatura mojego procesora to 35 C .
Jak go podkrecic ??? Ilu zwas podkreciło i czy jestescie z tego zadowoleni ??? Jak macie jakies linki do stron o tej tematyce to prosze ,najlepiej wytłumaczcie krok po kroku.
mikmac [ Senator ]
Kicab -->
wiele Ci to nie da. Jak masz na widoku kupno nowego procka to sie pobaw. Jednak jak ciagniesz na nim jeszce dlugo to moze nie warto ryzykowac - szczegolnie jak srednio wiesz jak sie za to zabrac. Juz niejednego widzialem odpalajacego kompa bez radiatora i dziwiacego sie czemu smierdzi....
mikmac [ Senator ]
Kicab -->
wiele Ci to nie da. Jak masz na widoku kupno nowego procka to sie pobaw. Jednak jak ciagniesz na nim jeszce dlugo to moze nie warto ryzykowac - szczegolnie jak srednio wiesz jak sie za to zabrac. Juz niejednego widzialem odpalajacego kompa bez radiatora i dziwiacego sie czemu smierdzi....
mikmac [ Senator ]
ups sorki za dubla
KUBOS [ Pretorianin ]
Nie będę ci tłumaczył jak się to robi bo jak sfajczysz procek to będziesz miał żal do mnie a tak po za tym tylko wybrane procki z danego tygodnia dają się podkręcać ale skok wydajności jest kiepski już lepiej nie ryzykować i rozejrzeć się za nowym prockiem

Kicab [ ]
Pomylilem sie z ta wydajnoscia bo to była liczba ludzi w sondzie hehehhehe
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
a ja mam pytanie czy som jakies progsy ktore mierza temp procka czy trzeba podlonczyc specjalny termometer do procka?
Caleb [ The Evil That Men Do ]
tak, jest dużo takich programów np WCPUID, WinBons Windoctor, poza tym w BIOSie to widać
Caleb [ The Evil That Men Do ]
a termometr procesora jest umieszczony na płycie dokładnie na środku podstawki - to jest taki dzyndzyk

KUBOS [ Pretorianin ]
po pierwsze płyta musi być wyposażona w termometr ( a dzisiaj to chyba nie będzie problemem ) jeśli posiadasz płytę MSI to na pewno dostałeś taki program a nazywa sie Fuzy Logic obojętnie którą wersję albo PC Alert albo sobie je ściągnij nie zajmują dużo miejsca
xmaster [ Konsul ]
Kicab----->> ja ostatnio podkręciłem (dla celów naukowych oczywiście) swojego proca AMD Athlon 2000+ 1,67 GH @ 1,73 GH niby niewielka różnica ale teraz BIOS i wszystkie programy widzą mojego proca jako 2100+ bo pracuje z taką częstotliwością jak ten wyższy model,
Temperatura pracy to OKOŁO 50-55 a jak włącze SETI@Home to 60-65 troszkę rośnie co!!
Do podkręcania użyłem początkowo programu Easy Tune 4 dostępnego na stronie Gigabyte,
Tym programem sprawdzisz o ile bezpiecznie można podkręcić procka a później zrobisz to w BIOSIE :)

The LasT Child [ GoorkA ]
przypomnialo mi sie jak kiedys podkrecilem celerona 300 przez podwyzszenie napiecia na plycie w biosie, doszedlem do 371 mhz i sie zawieszal, oczywiscie nie mialem chlodzenia bo to bylo podrekacanie "od tak z nudow ciekawe co sie stanie" zaraz po restarcie komp mi sei wieszal, musialem odkrecic obudowe i zostawic na noc otwarte okno (a wtedy byla zima i straszne mrozy ;D) rano wstaje wlacza sie test to odrazu Delete jest bios to chyba f10 ok, i save settings i sie udalo :D ile szczescia wtedy mailem ;)
KUBOS [ Pretorianin ]
a mój kumpel podkręcał tak procek a był to K6 że ten z przegrzania wtopił się w podstawkę nieźle nie
dj_lenin [ Pretorianin ]
program soft fsb da tem radę
dj_lenin [ Pretorianin ]
program soft fsb da tem radę
Kacha [ Generaďż˝ ]
Jakie znacie jeszcze inne programy do podkręcania procka?
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
caleb--->daj jakies linki
moj komp jest stary i nie ma wbuydowanego termometera
Dayton [ Generaďż˝ ]
xmaster ==> to dziwne bo ja mam tak samo podkreconego i w krytycznych mometach podchodzi mi do 50 stopni :) wiec moze zainteresuj sie lepszym chlodzeniem - uwierz mi - to duzo daje :)
Kicab [ ]
Dajcie linki do tych programow .