GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

[reklama] Autocom is the best :)

01.03.2003
20:28
smile
[1]

Soulcatcher [ Prefekt ]

[reklama] Autocom is the best :)

Dzisiaj minęło dokładnie dwa lata odkąd mam przyjemność korzystania w domu z podłączenia do Internetu za pomocą telewizji kablowej Autokom. Chciałbym przy tej okazji podziękować tej firmie i bardzo pochwalić ją za poziom świadczonych usług.

Wszystko działa mi bardzo dobrze, mam stały numer IP i średni transfer rzędu 60 kilobajtów na sekundę. Gdy zepsuł mi się modem (zresztą bardzo fajny i nowoczesny Motorola) następnego dnia przyszedł miły pan i bez żadnych ceregieli po prostu mi go wymienił, przeprosił za kłopot i zapytał się czy może mi jeszcze jakoś pomóc.

GOL śmiga mi nieziemsko bo Autocom ma 20 Mbitów do Cyfronetu. Zachód chodzi dobrze i tylko w pojedynczych wypadkach musiałem się wspierać bramkami.

Oby więcej takich firm.

01.03.2003
20:30
[2]

SULIK [ olewam zasady ]

Soul --> nie ma to jak Krakowska solidność :)

ja niestety kablówki nie mam i musze was radiowo męczyć :]

01.03.2003
20:31
[3]

SULIK [ olewam zasady ]

LuKi__ --> a mnie się zdaża nawet 150 - 200 kbps, ale się nie chwale :P

01.03.2003
20:33
[4]

The LasT Child [ GoorkA ]

Ja tez mam kablowke (Dami) i jestem zadowolony, choc zawsze moglo byc szybciej (takie T1 ;)))
kablowki gora!!!

jedyna wada jest to ze musieli mi poprowadzic kabel przz cale mieszkanie, b akurat telewizor i kompa mam po przekatnych poustawiane ;/

01.03.2003
20:36
[5]

Soulcatcher [ Prefekt ]

o tak DAMI też jest cool

01.03.2003
20:37
[6]

yazz_aka_maish [ Legend ]

SULIK 200kbps to 25kB na sekundę więc faktycznie nie ma się czym chwalić....

01.03.2003
20:39
[7]

Natasha256 [ Chor��y ]

yazz_aka_maish --> 200 KB/s --> MOŻE BYĆ ?? jedna literka i zaraz się czepiasz ;)

01.03.2003
20:40
[8]

Kuzi2 [ akaDoktor ]

Hehe ja sie lacze przez 0202130 :DDDDDDDDDDDD
(psst: ale zacofany jestem :D)

01.03.2003
20:41
[9]

Soulcatcher [ Prefekt ]

nie ma problemu :) Autocom można zamówić do 2Mbitów do domu i działa tak

01.03.2003
20:42
[10]

yazz_aka_maish [ Legend ]

natasha jak widzisz to jednak ogromna różnica...może Sulik miał na myśli łacze właśnie 200kbps?

01.03.2003
20:43
[11]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Soul a tak z ciekawości...ile kosztuje założenie oraz miesięczne opłaty? I oczywiście jakie transfery za to oferują we/wy?

01.03.2003
20:47
[12]

Soulcatcher [ Prefekt ]

yazz_aka_maish --> wiesz co ? Nie wiem :), instalacja była dawno temu, chyba skorzystałem z jakiejś promocji i zrobili to za darmo. Co do opłaty to nie jets takie proste płacę około 150 PLN, ale mam zniżkę + w tym mam opłatę za kablówkę (TV) + płatne kanały np. HBO.

Ale tak na oko to koło 95 PLN miesięcznie chyba.

01.03.2003
20:48
[13]

Soulcatcher [ Prefekt ]

looknij sobie pod linka, napewno wychodzi taniej niż neostrada, a działa lepiej no i mam HBO :)

01.03.2003
20:51
smile
[14]

wysiu [ ]

Najwyzszy transfer mialem jak sciagalem linuxa z jakiegos rosyjskiego ftpa - 4 płyty szly jednoczesnie, kazda ponad 250 KB/s. Łącznie ponad megabajt na sek:) *)
A bylem tylko jednym z kilkuset kompow w sieci..:)
I nie mowie o zadnych proxy itp sztuczkach, tylko czysty transfer:)
Kto mial szybciej?:)



*) oczywiscie to nie bylo w Polsce....:)

01.03.2003
20:52
[15]

SULIK [ olewam zasady ]

Soul --> ty to masz fajnie :) nawet nie wiesz ile płacisz :)
co do neostrady to napewno kabrówka bardziej się opłaca - tylko podobno kumple z nowej huty mają kłopoty z graniem przez kablówke np. w Counter-Strike, nie wiem czemu, ale nie mogą i już - dziwne

yazz --> szczeże mówiac to łącze mam dwu megowe (słownie :P), a osągam różne transfery w zależności ile osób siedzi na lanie (tylko że lan jest bezprzewodowy :)) więc reszte sobe sam dopowiedz :)
a co do ceny to chyba jakieś 60zł/miech --> tak mi się wydaje :)

01.03.2003
20:54
[16]

SULIK [ olewam zasady ]

wysiu --> łącznie około 700KB - 800KB w Polsce w domu około 4 rano, ale zdażyło się to tylko raz jedyny raz ale trwało z godzinke :)

01.03.2003
20:57
[17]

Sephion [ One Winged Angel ]

W sumie to narazie nie musze korzystac z sieci przez kablowke. Ale jest to chyba dosyc oplacalne rozwiazanie :)
Jesli sie nie myle, to na jakiejs tam ulotce pisalo, ze sam abonament za siec to chyba 75 zl.
Ja place 50zl i umnie to sa skrajnosci :) Pliki czasem umia sie sciagac ze stala szybkosca ok. 100Kb/s (3d Mark 2003)
Jak narazie nie narzekam.

01.03.2003
20:59
[18]

mikmac [ Senator ]

heh a mi ostatnio na neo+ cos sie pokickalo i caly dzien dochodzilo do 120-130 KB/sek...
nie wiem czemu :-)
NIestety nestepnego dnia wrocilo do normy czyli 55 KB/sek

01.03.2003
21:09
[19]

Funthom [ Always with Morith ]

Ja tez musze powiedziec ze jestem zadowolony z mojego dostawy.Jest nim DAMI Legnica.Nie ma jak kablowka :-)

01.03.2003
21:10
smile
[20]

Sephion [ One Winged Angel ]

Jesli liczyc wszystkie transfery jakie mialem to najwiekszy bedzie ten na screenie -->
A jesli liczyc tylko siec to Detonatory z nVIDia.com szly do mnie raz z predkoscia 739 Kb/s

01.03.2003
21:13
smile
[21]

Surkatka [ Centurion ]

TO chyba dobrze No nie

01.03.2003
21:16
smile
[22]

Marcio [ Muchożerny Ścianołaz ]

Sdi forever ;)
ps. "Na Forum Dyskusyjnym zabrania się prowadzenia jakiejkolwiek formy reklamy." hehehe

01.03.2003
21:18
[23]

alkaran [ Centurion ]

sulik--->> szybki Bill jesteś... :))) ciekawe...ciekawe :]

01.03.2003
21:19
[24]

SULIK [ olewam zasady ]

alkaran --> a co w tym ciekawego ?? :)

01.03.2003
21:23
[25]

Bremen [ The Dude ]

sephion --> JA CIE PITOLE !!! 7MB na sek :D:D:P:P...zastanawia mnie jedno jak mozna sobie podrasowac transfer sciagania pliczkow bo ja np. mam 12 kb/s (tak srednio) mam stalke osiedlowa :)...(nie wiem szczegolow) i zastanawia mnie czy sa jakies sposoby przyszybszenia sciagania danych z netka :) ??

01.03.2003
21:34
[26]

Sephion [ One Winged Angel ]

To jest raj :D Z servka ftp na lanie, calutki cd w ok. 150 sekund przewaznie sciaga :)
Co do transferow, to chyba zalezy to od lacz firmy, oraz tloku w sieci lan. Sam raczej duzo nie zrobisz.
Chyba ze admin (o ile tak sie da) zalozyl jakis limit transferu na pojedynczego usera.

01.03.2003
21:35
smile
[27]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Soul wobec tego tak samo jak w ACN i transfery również podobne z tym że za sam net wychodzi mi o jakieś 10zł frożej :))))

01.03.2003
22:32
[28]

QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]

60 kB na kablowce to ładnie...
ja mam T1 i nie place.....

01.03.2003
22:33
[29]

QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]

po lanie mam 11,5 MB/s , i to zdaje sie jest max na skretce (+pakiety kontrolner itp daje 12,5)
oczywiscie nie zawsze, zalezy od obciazenia sieci...

01.03.2003
22:45
[30]

artikus [ Pretorianin ]

Z transferami jest tak, że najszybsze prędkości uzyskuje się ciągnąc nieskompresowane pliki (np. tekstowe). Przy każdej transmisji nastepuje kompresowanie pliku (o ile to możliwe) stąd czasami na modemach V.90 osiąga się prędkości 10 KB/s (czyli 80kbit/s). Wydaje się niemozliwe, a jednak ;-)
Ja osobiście najwyższy transfer miałem w pracy (2 Mbit łącze z Polpaku) rzędu 600 KB/s. Z icm ciągnąłem RedHata. 3 płytki w ciągu nocy;-) W domu korzystam z usług AsterCity i muszę powiedzieć, że również się nie zawiodłem. Czasami (szczególnie w nocy, bo akurat trwa promocja) osiągam transfery rzędu 200 KB/s.
Ogólnie widząc z dyskusji widzę, że nie ma to jak kablówki:-)

01.03.2003
22:50
smile
[31]

TAILEREKK [ Senator ]

soul---> co za spam :PPPP
swoją drogą niedługo też bede mieć 2 lata neta ;)
we wrześniu :)

01.03.2003
22:54
[32]

Pamir [ Generaďż˝ ]

Jak już reklama to reklama, mam w domku internet przez AsterCity i jestem bardzo bardzo zadowolony. Za cene 99zl miesięcznie dostałem stały adres ip, nieograniczone ani czasowo ani ilościowo połączenie, a wszystko jak na domowe wymagania śmiga.

Pozdrowienia Pamir

01.03.2003
23:05
smile
[33]

Mastyl [ Legend ]

Jak reklama to rekalama.

KUPUJ TYLKO CHELLO! INTERNET LEPSZY NIZ INNE - SPRÓBUJ SAM!

01.03.2003
23:09
[34]

artikus [ Pretorianin ]

Mastyl a to ograniczenie do bodajże 3 GB na miesiąc to mit w Chello?;-)

01.03.2003
23:12
[35]

Adamss [ -betting addiction- ]

A ja musze się męczyć z moim "marnym" SDI w dobie takich szybkich modemów :/. No ale nic - 11 kb na sec przy maxymalnym transferze i życie toczy się dalej :).

01.03.2003
23:15
smile
[36]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

Astercity nie jest złe, z wielu miejsc można ściągać z prędkością 60 KBs

01.03.2003
23:21
[37]

Mastyl [ Legend ]

artikus - 3 GB? Wolne żarty? Kto te pogloski rozprowadza ? Pewnie Asterowcy?

Limit owszem jest, ale 15 Gb i to ma sie zwiekszyc znowu niedlugo... 15 GB to na pewno wystarczy ... chyba ze sie ma tlocznie pirackich plytek w domu...

01.03.2003
23:23
[38]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

a czy ten autocom dziala w zachodniopomorskim(Szczecin) bo na moim lonczu dnx to nie da sie grac (kolo 50 osob) loncze non stop obcionzone i pingi kolo 500 scioga do 10kb/s czasem sie zdarza 20 lub wiecej

01.03.2003
23:29
[39]

artikus [ Pretorianin ]

Mastyl--> widzisz jak nam nasza firma wode z mózgu robi;-) Niemniej jednak ograniczenie jest, a wcale przy tym nie trzeba być piratem, coby taki limit w miesiącu wykorzystać (ca. 500 MB na dobe). Wystarczy grać, jakiś serwis www otworzyć, jakieś strumienie video (vide telewizja przez Internet) itd. itp. Ogólnie fakt, faktem, że np. ja góra 10 GB miesięcznie wykorzystuje, ale inni?
ps. Ej ale ja tak w żartach tylko;-)

01.03.2003
23:48
[40]

Mastyl [ Legend ]

artikus -granie online bardzo malo nabija - w czasie grania polowe stanowią wysylane pakiety... nawet gdybym siedzial 24/7 w bardzo obciazajacej łacze Ultimie Online nie nabilbym pewnie nawet 5GB.

P. S. Ja też tylko w żartach.

02.03.2003
10:01
[41]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Mastyl --> to zależy od gry, ciężko generalizować

02.03.2003
10:12
smile
[42]

Satoru [ Child of the Damned ]

O nie nie moi mili, nie ma to jak modem w wojskowosci, 4 mega sciaga 15-20 minut, wywala co dwie godziny....:D

02.03.2003
10:16
[43]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Ech.. ale wy macie dobrze.. a w woj. Lubuskim, gdzie mam wspaniala okazje przebywac, nie ma nawet neostrady. Alternatywa ? Przynajmniej w moim 25 tys miescie - tylko SDI i to z tym ciezko. Nie wiem jak jest w Zielonej Gorze. A Dialog.. nawet o tym nie wspominam. Osiemdziesiat pare zlotych miesiecznie za tak kiepskie lacze w dialogu to kpina.
Pozostaje czekac na Neostrade albo na inne cudenka, jak np. Autocom ;-) Czy tez kablowki..

02.03.2003
10:39
smile
[44]

bartek [ ]

Jak mnie kabel dosiegnie to sie chyba obsram ze szczescia, a to wszystko w centrum prawie 200-stu tysiecznego Olsztyna...

02.03.2003
11:39
[45]

QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]

ja tak czy siak czekam na e-wro....

to bedzie cos, wielki lan na caly wroclaw :

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.