
maniek_ [ O_o ]
Prawdopodobieństwo
Nie chodzi mi o rozwiązanie zadania (bo to akurat nie ważne), a o odpowiedni komentarz do niego. Mam dwóch graczy rzucających do kosza. Każdy ma "n" prób. I mam podać prawdopodobieństwo, że trafią tyle samo razy (mam prawdopbodobieństwo ich pojedyńczego strzału). No to wyliczam wszystko schematem Bernoulliego (definiuję oczywiście omegę i zdarzenia) i teraz pytanie, czy wystarczy, ze napisze: prawdopodobieństwo, że obydwoje trafią po "k" razy wynosi P1(k) * P2(k). Czy też muszę, przed liczeniem iloczynu zdefiniować nową omegę i nowe zdarzenia? Jak to zadanie powinno być DOKŁADNIE opsiane w tym miejscu, jak na maturze albo na egzaminach na studia, aby nikt nie mógł się do niczego przyczepić???
P1(x) - prawdobodobieństwo, że gracz pierwszy trafi x razy.
P2(x) - prawdobodobieństwo, że gracz drugi trafi x razy.
maniek_ [ O_o ]
^ up

Satoru [ Child of the Damned ]
dostalam z tego laske
maniek_ [ O_o ]
A ja chcę się dostać na krakowską AGH więc proszę o poradę...
blood_x [ Skinhead oi! ]
to chyba nie na moja glowe