
hitman47 [ Pretorianin ]
Forum CM: Most nad Renem
Leci fajny film o ostatnim moscie na Renie, jak narazie fajny poczatek mam nadzieje ze poziom bedzie taki sam do konca
Kroitzman [ Konsul ]
Calkiem niezly jak na tam te czasy. Ale nie dorównuja Band of Brothers... i nic juz nie bedzie takie same........

Yoko_Hino [ Centurion ]
Ja powiem tylko, ze jak ktoś lubi zdobywać mosty to zapraszam do WB po stronie alliantow :)
hitman47 [ Pretorianin ]
Szczerze mowiac to ogladajac ten film trzymalem kciuki za szkopow wiec ide do totena sie zapisac i bronic mostow :-)
dw4rf [ Generał ]
Te amerykańskie czołgi stojące w szeregu ;) 88-ki by je rozstrzelały :) Ale to w końcu amerykański film był.
BTW. Co to były za czołgi?

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]
Dw4rf----->zdawało mi sie , że M24 ucharakteryzowane na czołgi średnie. Może te 88-ki miały tylko HE , w końcu to p-lot-ki były , pomine już wprawe obsługi w celowaniu do celów naziemnych
( Te czołgi były po prostu dla nich za wolne , nie to co samoloty...... ;P )

soldat [ Konsul ]
a wg mnie ten film byl slaby,
najberdziej mnie rozbawil fragment kiedy jeden z niemcow wlil z okna z mg i wszystkich widzial a strzelal tak jakby chcial a nie mogl no i zginal :P

Mackay [ Red Devil ]
Te czolgi to byly chyba M48 Patton - ciekawa sprawa ze Amerykanie nie mogli uzyc prawdziwych Shermanow...
Ale i tak najbardziej wypasny moment filmu, to 4 Niemcow naparzajacych niemilosiernie z MG42 ustawionych na barce...jedno ze nikt tej szopki nie oslanial, a zupelnie inna kwestia to cel takiego rozwiazania - chocby nie wiem jak Niemcy sie starali to i tak scenarzysty by nie przeskoczyli - most musial pasc ;(
P.S. I te czolgi to nawet ucharakteryzowane nie byly - M24 bylo stosunkowo malo i mimo ze byly dosc podobne do Pattonow to nikt by ich nie charakteryzowal na Shermany - bo po co...
Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]
Mackay---->widziałem Pattony w wielu filmach i rolach :) , ale te w "Moście..." były zdecydowanie za małe na Pattony i zupełnie inną wieże z za krótką lufą miały ( Pattony miały długolufowe 95 , a M24 75 ze "średnią" lufą )
Jestem prawie pewien , że to były M24 ( tak samo jak w ekranizacji Ardenów ) , tym bardziej że mam w chałupie model M24 i wygląda identycznie jak te filmowe
Kroitzman [ Konsul ]
To był na pewno M 24 Chafee z 75mm działem. M 24 powstał jako nastepca Stuartów, cienki pancerz pod duzymi kątami, szybki z silną armatą
p.s Nie trzeba miec modelu M 24 zeby to stwierdzic, wystarczy ze odpalicie CMBO, QB marzec 45. Ten czolg jest dostepny na liscie zakupow.

Ścibor [ Patrycjusz ]
Swoją drpgą to wielki wyczyn zdobyć most broniony przez dyrektora szkoły, garstkę dzieci s staruszków.;)
Brawo dzielni amerykańcy.
film to propoganda

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]
Film był przyznam dobry.
propor [ Pretorianin ]
Oglądałem samą końcówkę, więc może było coś na ten temat na początku, ale taka akcja faktycznie miała miejsce. Most został zdobyty i był później przez niemców bombardowany przez m.in. Me-262. W końcu (o ile dobrze pamiętam) runął, ale wtedy było już kilka pontonowych.
Najgorzej miał dowódca obrony mostu, nie dostał konkretnych rozkazów, tylko za wcześnie wysadzisz -czapa, za późno lub wcale - czapa. I bądź tu człeku mądry.
O ile dobrze pamiętam obrona podddała się bo ją tłum cywili zakrzyczał.

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]
propor---->i dokładnie tak było w filmie . Ja dodatkowo słyszałem , że oprócz bombardowania Niemcy próbowali go zburzyć z pomocą nurków (niestety sie potopili) i odbić kontratakiem pancernym (ugrzązł zaraz po rozpoczęciu)