GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Most nad Renem

28.02.2003
21:24
smile
[1]

hitman47 [ Pretorianin ]

Forum CM: Most nad Renem

Leci fajny film o ostatnim moscie na Renie, jak narazie fajny poczatek mam nadzieje ze poziom bedzie taki sam do konca

28.02.2003
22:42
[2]

Kroitzman [ Konsul ]

Calkiem niezly jak na tam te czasy. Ale nie dorównuja Band of Brothers... i nic juz nie bedzie takie same........

28.02.2003
23:09
smile
[3]

Yoko_Hino [ Centurion ]

Ja powiem tylko, ze jak ktoś lubi zdobywać mosty to zapraszam do WB po stronie alliantow :)

01.03.2003
00:19
[4]

hitman47 [ Pretorianin ]

Szczerze mowiac to ogladajac ten film trzymalem kciuki za szkopow wiec ide do totena sie zapisac i bronic mostow :-)

01.03.2003
00:57
[5]

dw4rf [ Generał ]

Te amerykańskie czołgi stojące w szeregu ;) 88-ki by je rozstrzelały :) Ale to w końcu amerykański film był.

BTW. Co to były za czołgi?

01.03.2003
01:44
smile
[6]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Dw4rf----->zdawało mi sie , że M24 ucharakteryzowane na czołgi średnie. Może te 88-ki miały tylko HE , w końcu to p-lot-ki były , pomine już wprawe obsługi w celowaniu do celów naziemnych
( Te czołgi były po prostu dla nich za wolne , nie to co samoloty...... ;P )

02.03.2003
00:11
smile
[7]

soldat [ Konsul ]

a wg mnie ten film byl slaby,
najberdziej mnie rozbawil fragment kiedy jeden z niemcow wlil z okna z mg i wszystkich widzial a strzelal tak jakby chcial a nie mogl no i zginal :P

02.03.2003
00:39
smile
[8]

Mackay [ Red Devil ]

Te czolgi to byly chyba M48 Patton - ciekawa sprawa ze Amerykanie nie mogli uzyc prawdziwych Shermanow...

Ale i tak najbardziej wypasny moment filmu, to 4 Niemcow naparzajacych niemilosiernie z MG42 ustawionych na barce...jedno ze nikt tej szopki nie oslanial, a zupelnie inna kwestia to cel takiego rozwiazania - chocby nie wiem jak Niemcy sie starali to i tak scenarzysty by nie przeskoczyli - most musial pasc ;(

P.S. I te czolgi to nawet ucharakteryzowane nie byly - M24 bylo stosunkowo malo i mimo ze byly dosc podobne do Pattonow to nikt by ich nie charakteryzowal na Shermany - bo po co...

02.03.2003
01:53
[9]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

Mackay---->widziałem Pattony w wielu filmach i rolach :) , ale te w "Moście..." były zdecydowanie za małe na Pattony i zupełnie inną wieże z za krótką lufą miały ( Pattony miały długolufowe 95 , a M24 75 ze "średnią" lufą )
Jestem prawie pewien , że to były M24 ( tak samo jak w ekranizacji Ardenów ) , tym bardziej że mam w chałupie model M24 i wygląda identycznie jak te filmowe

02.03.2003
08:01
[10]

Kroitzman [ Konsul ]

To był na pewno M 24 Chafee z 75mm działem. M 24 powstał jako nastepca Stuartów, cienki pancerz pod duzymi kątami, szybki z silną armatą
p.s Nie trzeba miec modelu M 24 zeby to stwierdzic, wystarczy ze odpalicie CMBO, QB marzec 45. Ten czolg jest dostepny na liscie zakupow.

03.03.2003
09:29
smile
[11]

Ścibor [ Patrycjusz ]

Swoją drpgą to wielki wyczyn zdobyć most broniony przez dyrektora szkoły, garstkę dzieci s staruszków.;)
Brawo dzielni amerykańcy.
film to propoganda

03.03.2003
09:45
smile
[12]

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]

Film był przyznam dobry.

03.03.2003
11:44
[13]

propor [ Pretorianin ]

Oglądałem samą końcówkę, więc może było coś na ten temat na początku, ale taka akcja faktycznie miała miejsce. Most został zdobyty i był później przez niemców bombardowany przez m.in. Me-262. W końcu (o ile dobrze pamiętam) runął, ale wtedy było już kilka pontonowych.
Najgorzej miał dowódca obrony mostu, nie dostał konkretnych rozkazów, tylko za wcześnie wysadzisz -czapa, za późno lub wcale - czapa. I bądź tu człeku mądry.
O ile dobrze pamiętam obrona podddała się bo ją tłum cywili zakrzyczał.

03.03.2003
11:48
smile
[14]

Szogun999 [ ~ Keeper of Secrets ~ ]

propor---->i dokładnie tak było w filmie . Ja dodatkowo słyszałem , że oprócz bombardowania Niemcy próbowali go zburzyć z pomocą nurków (niestety sie potopili) i odbić kontratakiem pancernym (ugrzązł zaraz po rozpoczęciu)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.