bitchmasta [ Junior ]
PoLSKiE grupy scenowe ?
Hi guyz
Mozna zauwazyc na wielu serwisach internetowych w PL rozkwit polskiego warez'u. Dominujaca grupa ripujaca gry to chyba oCN (oCEANiNE) i dwie grupy PL wydajace male programy: UnderPl, iMoA. I teraz rodzi sie pytanie...
Skad to sciagac ?
Informacje czerpie z:
https://dsn.uwolni.net/0-day/ - lista wszystkich releasow z malych programow, ripowa gier, patchy i etc. w tym wszystkie jezyki! w nazwe wydania musi znalezc sie nazwa PoLiSH lub PL
np.:
0220/03 Mistrz.Klawiatury.2.PoLiSH-iMoA
0225/03 Magic_Builder_KiDDiE_PL-oCN
0225/03 Dinozaury_KiDDiE_PL-oCN
drugim serwisem jest iSONEWs.PL:
https://www.isonews.z.pl/
---
Tylko prosze bez zadnych komentarzy...
poprostu chcialbym wiedziec skad sciagacie takie cos
Dzieki i pozdrawiam

K@mil [ Wirnik ]
Po co 2 wątki ?? :-(
Cainoor [ Mów mi wuju ]
bitchmasta ---> Ja nie ściągam takich rzeczy :) Podałeś nazwę np. UnderPL -- podpowiem, wejdź na Google i wpisz UnderPL - z ciekawości tak zrobiłem i znalazło mi strony, które chyba Cie interesują.
K@mil ---> Pomyłki się zdarzają. Wczoraj czytałeś wątek o Rekrutach, więc daj sobie spokój z takimi komentarzami.
Google search:

Allan2002 [ Konsul ]
Hmm scena kojarzy mi sie z muzyka a nie z piractwem :)
SULIK [ olewam zasady ]
Allan2002 --> scena może i powinna się kajażyć z wieloma innymi zagadnieniami tj. np. scena Polskiego Couter-Strike, kacking, cracking i wiele innych
BIGos [ bigos?! ale głupie ]
SULIK - co to jest kacking? ;]
Polska scena warezowa jest naprawdę fajna.
Znałem raz jednego gościa z oceanine.
Takiej wiedzy programistycznej nie zdobedziesz na studiach.
A nie mowiac juz o takim kolosie jak deviance, tam to musza byc talenty!
Tiges [ Konsul ]
Scena jest jednoznacznie kojarzona z jakas tworczoscia artystyczna ... o ile mozna mowic o demoscenie, scenie hip-hopu to nieporozumieniem jest nazywanie tak kolek zainteresowan quake czy innej gierki. Tu wlasciwsza jest terminologia sportowa (mecze, teamy itp). No ale jak kolko zainteresowan chce sie dowartosciowac, to nazywa sie to scena ... a ja mowie bullshit a nie scena
tiges/WIZZ.arts
Tiges [ Konsul ]
Ja proponuje jeszcze polska szkole szydelkowa i scene pilkarska i scene pacmana ..
o .. jeszcze mozna scene jogurtowa i pampersowa (ta dla mlodych mam :D )
bitchmasta [ Junior ]
z tego co wiem...
oCEANiNE + MYTH + DYNASTY + DEViANCE
prosze zobaczyc na installer MYTH i installer oCEANiNE
wyglada podobnie
nie wiem moze sie myle, ale tools'y ktore uzywaja w ripach maja swietne
co do tej wiedzy to prawda
zgadzam sie w 100%
i jest to napewno tez demo-scena i warez-scene
mozna to zauwazyc w instalerze, intro i nawet nfo
jesli sie myle to prosze kogos o poprawienie mnie...
SULIK [ olewam zasady ]
BIGos --> jak to nie wiesz co to jest kacking??? to ty totalna lama jesteś :P
scena kackingowa obejmuje ludzi zajmujących kacem i jego zwalczaniem --> ej naprawde niewiedziałeś?? a to takie proste :D
Tiges [ Konsul ]
bichmasta
nie ma czegos takiego jak warez-scene. to sa po prostu zlodzieje ...
jednak mozna wyodrebnic crackscene. Wbrew pozorom jest roznica miedzy warezami ... ale nie bede tu robil wykladow ideologocznych :) szczegolnie ze scena crackerska i warezy maja duzo wspolnego ;) ..Dawniej kazda grupa crackerska byla tez grupa demoscenowal, a pozniej to sie troche rozdzielilo. O ile zrobienie dobrego cracka jest sztuka i ja znam i cenie takich ludzi, to jednak rozprowadzanie warezow to po prostu zlodziejstwo i tyle ..
to jest tylko moje znanie i nie nalezy sie nim sugerowac :D

wysiu [ ]
Tiges --> Pelne poparcie.
bitchmasta [ Junior ]
nie zgadzam sie zwami
tzn nie w pelni
z jednej strony macie racje
ale zdrugiej strony nie
1) nie przepadam za pelnymi obrazami iSO lub etc! to jest piractwo i warez
2) nie toleruje rozprowadzania warez'u w sposob ktorym osoba rozprowadzajaca bogaci sie
co do ripowa gier to maja u mnie wielkie popracie
moze nie wszystkie grupy
ale CLASS, MYTH, oCEANiNE niestety pokazuja demo-scene... installery [code], music [chips], graphics [hi-rez], intro [code], crack [code], trainer [code], tools [code]
jak widac programisci dla nich sa chyba najcenniejsi
dlaczego toleruje to ? sam odpowiem na to pytanie
otoz ripowanie to walka jak i zarowno wielka tworczosc
walka miedzy kilkoma grupami, kto lepiej spakuje, czy uda sie zripowac
czemu tworczosc ?
prosze przeczytac zasady ripowania gier: https://planete.arx.pl/~koltom/ripping_rules_2000_March_26.txt
dlatego jest to naprawde wielka tworczosc
i to nie ma na celu piracenia
bo dobra gra bez muzyki, speech'u, filmow to suxxx gra
dlatego tu chodzi tylko o docenienie tych ludzi
Tiges [ Konsul ]
Mozna byc wybitnym artysta plastykiem i okradac galerie :) jedno z drugim nie ma nic wspolnego ;)
bitchmasta [ Junior ]
widac nie doceniasz tego, wiec moim zdaniem nie powinienes sie udzielac w rozmowie na ten temat
bigos jak moge sie skontaktowac z kims z oCN ?
Tiges [ Konsul ]
A dlaczego? Czy uwazasz ze dyskusja to kolko wzajemnej adoracji? NIe ty bedziesz decydowal, czy bede dyskutowal na ten temat czy nie .. to jest forum publiczne ..

Bzyk [ Offensive ]
.....prawdziwa scena to:
www.scene.pl
www.emu64.pl
www.scene.org
www.pouet.net
www.ojuice.net
......i tyle. Reszta to podScena ;-)))

Tiges [ Konsul ]
Bzyk .. hehehe ... trza bedzie to karotka opic jak sie na jakim party spotkamy ;)
bitchmasta [ Junior ]
"nie ma czegos takiego jak warez-scene. to sa po prostu zlodzieje ..."
ty chyba nie wiesz co mowi slowo zlodziej :)
zlodziej kradnie
krasc zabraz cos komus i ten ktos juz tego nie ma
oni poprostu robia sobie kopie
przerabiaja ja do gorszej jakosci
(wycieta muza itd.)
i to wszystko

Bzyk [ Offensive ]
Tiges >> kurde, pewnie się już widzieliśmy nie raz, np. na Symphony 2001 / 2002 ? :) Jak tak, to kurde jesteśmy barany że się nie spotkaliśmy ;) No ale wszystko przed nami :)
Tiges [ Konsul ]
Pewnie ze sie widzielismy :)
Bylem na kazdym party od rusha 99 .. a horizona 99 i 2000 organizowalem :D
QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]
ripy gier to smieci, jak mozna pozbawiac gre speechow albo innych elementow. Licza sie tylko obrazy binarne.
najwiekszym szacunkiem darze : Fairlight (FLT) za wydawanie najlepszych gier i zawsze poprawnie, Razor(RZR) - pamietam jeszcze z commodore 64 czlolowki razora z ich niesmiertelnym midkiem, deviance za ilosc wydawanych gier, z polskich zdaje sie PolISO (za Morrowinda),
under pl wydaja kupe smiecia, nawet nie chce mi sie go sciagac...
w kazdym nfo jest jasno napisane na jakiej zasadzie dziala grupa i po co to robia.... wiec spieranie sie czy sa piratami czy nie jest bezcelowe. Zreszta o ile mi wiadomo wszystkie firmy wydajace gry przymykaja na to oko i jest to proceder tolerowany (gra nabiera popularnosci) oczywiscie przez nich tak, ale przez niektorych swiateych forumowiczow nie...(lol)
QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]
a pytanie skad to sciagacie to chyba zart nie??
QbaX [ Baron Vladimir Harkonnen ]
zart czy nie zart, postawowilem podac na nie odpowiedz w moim tysiecznym poscie, znajuje sie w watku : skad sciagnac i prosze mnie o nic nie pytac (odpowiedz jest w poscie)