Kicab [ ]
Czy da sie jakoś podlaczyc 4 głosniki do kapa ??? Coś dla kombinujacych .
Mam w domu 4 głosniki nie wykozystane i chciałbym je podpiac pod kapa ale niemam kasy na zmacniaczy by je podpiac i do kapa wtedy. Czy jest jakis inny sposób który jest tani i sie sprawdza ???
Mackay [ Red Devil ]
Kapa?
L.poj.
1.Ja kapie
2.Ty kapiesz
3.On/ona/ono kapia
L.mn.
1.My kapiemy
2.Wy kapiecie
3.Oni kapia
Chodzi Ci o kapanie? a moze o kompanie?
Zeby podlaczyc 4 glosniki musisz miec dwa wyjscia z tylu karty, chyba ze zewrzesz 4 glosniki do jednego kabla, troszczke to jednak ryzykowne.
Poza tym jak piszesz gangsterskim slangiem to staraj sie do robic poprawnie, bo ludzie z innej strefy moga nie zrozumiec o co chodzi...
LooZ^ [ be free like a bird ]
Mackay : ROTFL :)
Kicab : ROTFL & LOL :|
...
kapa...

hugo [ v4 ]
kapa.... he he he.... :)
jasne że się da, nawet możesz i 8 podłączysz na jednym gniazdku
kup sobie po prostu złodziejkę na mini-jacka i już podłączysz 4 (2 komplety), kus sobie jeszcze 2 złodziejki i już podłączysz 8....!
Kicab [ ]
Wszystko by było proste gdyby to były glosniki komputerowe z zasilaniem a nie zwykle bo wtedy pobur pradu bedzie wiekszy i moze sie cos spalic
ciemek [ Senator ]
KICAB - ja mam właśnie przez złodziejki podpięte głośniki 5.1 do zwykłej karty i się narazie nic nie spaliło ...narazie ....możesz śmiało podłączać ...najwyżej będą ciszej grały poprostu.
ciemek [ Senator ]
aaaa no ...nie ma to jak czytanie postów do końca ;))) Moje mająpodłączenie osobne do zasilania ... ale ja na Twoim miejscu bym i tak spróbował jednak ;))

BIGos [ bigos?! ale głupie ]
Mackay -
a może:
L.poj.
1 - ja mam kape
2 - ty masz kape
3 - on/ona/ono ma kape
1 - my mamy kape
2 - wy macie kape
3 - oni maja kape
;]]]]
Kicab [ ]
ciemek <<< jestes pewien ze sie nic nie zjara bo to sa głosniki od wiezy

K@mil [ Wirnik ]
Czepiacie się słówek :-D
miluch [ Pretorianin ]
Nie polecam podłączania więcej jak 1 zestawu głośnikowego do jednego kanału wyjścia karty dźwiękowej. Możesz dwa głośniki połączyc szeregowo, co da większa impedancję całości i pewność, że nic złego sie nie stanie, ale na pewno będzie to grało ciszej.

Mackay [ Red Devil ]
BIGOS :))))
Sam tytul jest spierniczony - powinno byc:
Czy da sie jakoś podlaczyc 4 głosniki do kĄpa ??? Coś dla kĄbinujacych . :)))

kiniu [ Konsul ]
Kicab - napisz mi tu kolego ile masz wyjsc w karcie , wogole jaka masz kartę..i powiedz czy kazdy glosnik z osobna ma po jednym drzeku tznaczy sie wyjsciu ?? napisz bo to wazne jest
Bigos wszyscy mamu kape ..mam i ja..Kapa owocowa kazdy z nas ma
Vein [ Sannin ]
hmm moze ktos podpowie c oi jak podlaczyc + ustawienia w winshicie: mam karce sound blaster LIVE! 5.1, mam "troche" wyjść z tyłu w tym cyfrowe, lecz niestety nie mam glosników 5.1, może ktośmo podpowiedzieć jak mógłbym podłączyć zestway głośników (ewentualnie zrobićtaki zestaw, z tym nie byl oby klopotu) do tego by było chociaż4. (lepiej by było 5.1)
Annihilator [ ]
ddo wyjścia nr.1 czyli zielonego podłanczasz głośniki przednie a do czarnego (chyba ;)) tylne... zero finezji :) a jak zrobić z tego 5.1 - zapomniałem ale da się :))))
Kicab [ ]
kiniu <<< karta jest zintegrowana z plyta i ma jedno wejscie do glosnikow
Podlaczyłem wszystkie kolumny do jednego gniazda i grały ale strasznie cicho mimo wszystko ze na kapie mialem wszystko ustawione na full.

Kicab [ ]
hehehe znowu co ja mam z ta "kapie" wiem ze ma byc "kompie" logiczne jak byk to wszystko przesto ze sie tym podenerwowałem ze zrobilem to na samym poczatku i teraz siara .Pierwszy raz zrobilem takie gupstwo pisałem tyle razy ten wyraz a tu ciach. Chyba jestem za mocno rozkojazony. Ach ide spac bo zle zemna.

Mackay [ Red Devil ]
Kicab nie przejmuj sie - to ja jestem przewrazliwiony ;)))
no dres no stres !! :))
miluch [ Pretorianin ]
Co wy z tym 5.1. Jeśli macie kartę stereo, to i tak nic nie da, nawet jakbyście mieli 50 głośników to i tak będzie tylko stereo. a czy mamy stereo z dwóch, czy czterech głośników ?! $ głośniki pozwalają stworzyć pseudo-dookólny dźwięk, sam tak robiłem. Dwa razy po dwa zestawy stereo plus skrzynia basowa. Oczywiście wszystko na wzmacniaczach, bo z karty to zazwyczaj na max. można wyciągnąć po 2 Waty.

kiniu [ Konsul ]
Vein - ja zanim sie wkurzylem i kupilem zestaw 5.1 tez kombinowalem <mam SB Audigy>
Na poczatku mialem cztery glosniki dwa z tylu podpiete do wzmacniacza UNITRA a ktorego wychodzil jeden jack do karty a z przodu dwa glosniki z wbudowanym wzmacniaczem tez podpiete jednym jackiem do karty. Wszystko chodzilo spoko a nawet potem podpiolem sobie basowy glosnik w miejsce na Subbufer.....mozna kombinowac jak szkoda kasy na zestaw
<choz teraz nie sa takie drogie ..zestaw pod kino domowe 6.1 tez hula z kompem i koszyuje niecale 300 zlotych>
Vein [ Sannin ]
kiniu - hmmm czyli zaden problem ?!?! powiedz tylko gdzie podlaczyc jakie glosniki !!! a wzmacniacze sam poskladam :P z tym nie bedzie zadnego klopotu ^^
Vein [ Sannin ]
up!!

Pamir [ Generaďż˝ ]
Wystarczy, ze bedziesz miał jakiekolwiek "kapowe" głośniczki ( czyli aktywne, z własnym wzmacniaczem) które będą posiadaływyjście na słuchawki, wtedy wystarczy juz tylko pozakładać koncówki na kable głośnikowe i podpiąć je pod "kapowe". sam tak miałem kiedyś tonsile podpięte pod "kapa" i grało spoko, może te małe g***a co sprzedaja za 15 zł nie grają za extra, ale jak na wzmacniacz są nawet wystarczające - przetestowałem, wiec wiem, nie bedzie to moze jakaś super audioflska jakość, ale grać bedzie ;-D
Pozdrowienia Pamir
kap kap... ;-D
Ponczek [ Generaďż˝ ]
Ja i tak radzę jednak o wzmacniacz się postarać... Skoro nie masz kasy to weź jakiś tani, albo może ktoś ma i nie używa.... Ja mam u siebie sprzęt ponad 20 letni, który cały czas stał u starszych w pokoju i grał może ze dwa razy na rok... A teraz gra codziennie po kilka godzin....
miluch [ Pretorianin ]
Pamir dobrze gada, ale głośniki komputerowe to jest chłam. Nie spotkałem jeszcze zestawu, który potrafiłby oddać w miarę czysty dźwięk. Na moje ucho nawet sredniej klasy zestaw głośników komputerowych przenośi pasmo od 100 Hz do góra 8, może 10 kHz. Trudno się dziwić skoro zestaw 5.1 Creative ze wzmacniaczem kosztuje ok. 300 PLN, a w tej cenie dostać można podstawową kolumnę głosnikową Tonsila ... coś za coś.