GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

JAK WAM SIĘ PODOBA POMYSŁ INSPEKCJI W BAZACH USA?

24.02.2003
08:19
[1]

Patrokles [ Konsul ]

JAK WAM SIĘ PODOBA POMYSŁ INSPEKCJI W BAZACH USA?

Poniżej zamieściłem treść jednej z informacji podawanych dziś w mediach. Wiele wskazuje na to, że walczące z zakazaną bronią Stany Zjednoczone same mają brudne łapki. Może by warto wysłać i tam inspektorów ONZ najlepiej pochodzących z krajów arabskich.


USA NIE CHCĄ DAĆ SIĘ SKONTROLOWAĆ
Amerykańscy dowódcy wojskowi odmówili wejścia na teren bazy w Meryland 13-osobowej międzynarodowej grupie, która chciała dokonać inspekcji znajdującej się tam broni.

Grupa prawników, naukowców, nauczycieli akademickich, przywódców politycznych i religijnych z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Danii zażądała wpuszczenia do Edgewood Chemical Biological Center w Maryland, gdyż twierdzi, że znajduje się tam nielegalna broń. Dowództwo bazy stwierdziło, że grupa nie ma stosownego zezwolenia.

Członkowie grupy wyjaśnili, że w ubiegłym tygodniu zwrócili się z oficjalnym żądaniem wpuszczenia ich na teren bazy do amerykańskiego departamentu obrony. Grupa twierdzi, że na terenie chemiczno-biologicznego centrum w Meryland jest produkowana i składowana - wbrew międzynarodowym konwencjom - broń biologoczna i chemiczna, w tym rycyna i wąglik.

Brytyjski deputowany i lider ugrupowania Praca Przeciwo Wojnie Alan Simpson argumentował, że skoro Amerykanie przeprowadzają inspekcje w Iraku, oni mają prawo skontrolować podobne bazy w Stanach Zjednoczonych.24.02.2003
08:24
[2]

Dagger [ Legend ]

Mysle ze bardziej owocna byłaby inpekcja Miedzynarodowej Agencji Atomistyki w Izraelu :PPPPPP

A co do posiadania broni B i C to mysle ze i w naszych magazynach by sie cos znalazło

24.02.2003
08:37
[3]

Szwaroc [ ]

a mi sie podoba ten pomysl :) hehe

24.02.2003
08:52
smile
[4]

Loczek [ Senator ]

mi tez sie podoba... ale nie ma szans, zeby doszla ona do skutku...

24.02.2003
08:54
smile
[5]

Patrokles [ Konsul ]

Dagger
Ty antysemito jak w ogóle coś takiego mogło Ci przyjść do głowy.
Oni przecież nic takiego nie mają.
A jeżeli mają to w słusznej sprawie.
Tak oceni to społeczność miedzuynarodowa pod lśniącym przywództwem Stanów Zjednoczonych.

24.02.2003
09:28
smile
[6]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Albo powiedzą "Private Property" :))))

24.02.2003
09:40
[7]

Patrokles [ Konsul ]

Tak sobie myślę że fakt nielegalnej broni jest obecnie bez znaczenia.
Zwróćcie uwagę na to co się dzieje w sprawie Irackiej. Gdy okazało się że wątek broni masowego rażenia jest chybiony a niezbite dowody są do dupy ciężar gatunkowy zarzutów powoli przesunięto na aspekty moralne.
Saddam morderca, terrorysta, dyktator.
Ponieważ terroryzmu nikt mu nie udowodnił a dyktatura jest jeszcze dość popularna w świecie, pozostał jedynie zarzut ludobójstwa. Konkretnie chodzi o mord na Kurdach. Godny ze wszech miar potępienia.
Ironia polega na tym, że potępiamy nie mord sam w sobie lecz metodę czyli gaz bojowy.
Gdyby dostali standardowo garść ołowiu wszystko by było OK. Inaczej być nie może gdy równolegle Żydzi mordują setki palestyńskich cywili ( tyle że nie gazem).
Tak więc potępiamy Saddama za mordy z przeszłości.
Trzeba więc ukarać Amerykanów za wymordowanie setek tysięcy Indian ołowiem i bronią biologiczną w formie ospy.

24.02.2003
09:41
[8]

Iceman_87th [ Generał ]

"Amerykańscy dowódcy wojskowi odmówili wejścia na teren bazy w Meryland 13-osobowej międzynarodowej grupie, która chciała dokonać inspekcji "

a przez kogo zostala przylana ta grupa? Wiesz, troche dziwne byloby, gdybys zebral sobie grupke 13 osob z kilku krajow i zarzadal, ze nagle chcesz zwiedzic jakies instlacje wojskowe czy chociazby zwykla elektrownie atomowa.
Poza tym nauczyciel, przywodca polityczny, religijny, naukowiec - dobre. Co to ma byc, wycieczka krajoznawcza?

ta informacja to kolejny przyklad, ze media zrobia wszystko, zeby tylko ogladalnosc im wzrosla i puszcza najbardziej niedorzeczny material - cos na wzor relacji Maksa Kolonko z fabryki sznurowek :)

24.02.2003
09:53
[9]

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]

Dagger --> wszyscy juz hyba na forum wiedza ze nielubisz (delikatne określenie) Izraela i żydów

Wcale sie amerykanom niedziwię. Też bym na ich miejscu niewpuściłobcych ludzi na teren wojskowy. Przecierz wiadomo komu taki człowiek moze sprzedać info na temat bazy. napewno znalazło by sie kilku chętnych

24.02.2003
10:13
[10]

Patrokles [ Konsul ]

Dyskusja zmierzan w złym kierunku.
Nie jast istotne czy ta samozwańcza inspekcja ma mandat do dokonania kontroli.
Istotny jest jej powód. Co będzie jeżeli się okaże, iż podejrzenia co do nielegalnej broni są słuszne?
Czy wiarygodność obrońcy światowego pokuju i porządku zostanie zachwiana?

24.02.2003
10:14
[11]

Patrokles [ Konsul ]

A przy okazji czy ktoś widzi jakieś przeciwwskazania do kontroli arsenału Izraela?

24.02.2003
10:20
[12]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

A niech kontrolują sobie co chcą i gdzie chcą. Myślę, że żaden kraj nie jest do końca czysty, i w każdym prowadzi się badania nad bronią biologiczną.

Wolę, jednak jak te badania prowadzą Stany Zjednoczone niż Saddam Husajn.
Nie ufam turbaniarzom, nigdy nie wiadomo, kiedy im do głowy strzeli pomysł nowej świętej wojny i pozbycia się kilku (tysięcy) niewiernych z tego świata.

24.02.2003
10:23
[13]

AK [ Senator ]

Patrokles - dobry tok rozumowania. Nie zapominaj też o 2 masakrach japońskich cywili za pomocą bob A.

24.02.2003
10:25
smile
[14]

Iceman_87th [ Generał ]

gdyby znalezli na pewno zostalaby zachwiana tylko ze USA wczesniej sprytnie wywiezie ciezarowkami caly stuff i nic im nie udowodnia i "niezbite dowody okaza sie do dupy", a w tym wypadku "ciezaru gatunkowego" nie da sie przeniesc na aspekt moralny bo Bush, mimo iz niektorzy tego nie widza i nie moga sie z tym pogodzic, nie jest ani morderca, ani terrorysta ani dyktatorem ani nie mozna mu przedstawic zarzutu ludobojstwa, ani nie uzyl nigdy tej broni w przeciwienstwie do poniektorych.

ps o morderstwach setek palestynskich cywili.
Izrael pocisk w osiedle palestynskie (kilkanascie ofiar cywilnych), palestynczycy bombka w autobusie (kilkanascie ofiar cywilnych). Ja zadnej roznicy nie widze.

24.02.2003
10:50
[15]

gofer [ ]

Patrokles - > w Bożym świecie są równi i równiejsi...ich trzeba nas nie wolno...
ale...

racja jak zwykle jest pośrodku

24.02.2003
10:53
[16]

Patrokles [ Konsul ]

Iceman_87th

Różnica jest zasadnicza.
Autobusy i domy to jedno ale pacyfikacja kilkuset cywilnych mieszkańców obozu w Dżeninie to inna sprawa.
Co zaś tyczy się autobusów i domów to i tu jest różnica.
Jeżeli wylatuje w powietrze autobus krzyczymy o terroryzmie i go potępiamy jeżeli leci w powietrze dom używamy obłudnie słów uzasadniona retorsja lub akcja odwetoa albo ograniczone działania militarne.
Istota polega na tym, że Palestyńczykom pozostał tylko terroryzm innymi środkami nie dysponują.
Izrael dysponuje całym zinstytucjonalizowanym aparatem przymusu i ma środki do tego by eliminiwać jedynie tych, którzy na to zasłużyli czyli konkretnych bojowników których często zna z imienia i nazwiska.

24.02.2003
10:57
[17]

Iceman_87th [ Generał ]

wiesz Patrokles. jestem zawsze bylem i bede humanista i kiedy umiera czlowiek to mi jest wsio rawno czy jest czarny, zolty, bialy, Żyd, Palestyńczyk czy Amerykanin. mam to dokladnie gdzies. Jak slusznie zauwazasz, nazywanie rzeczy zamachem czy aktem odwetowym to tylko slowa.

24.02.2003
11:05
smile
[18]

Templar^ [ Konsul ]

Niech zrobią im wjazd do Strefy 51 w Newadzie! :> Dopiero będzie chaos na świecie...

24.02.2003
11:11
[19]

el f [ RONIN-SARMATA ]

"Grupa prawników, naukowców, nauczycieli akademickich, przywódców politycznych i religijnych z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Danii " - albo są bardzo naiwni albo szwankują na umyśle a pewnie jedno i drugie. Żadne państwo na świecie nie wpuściło by do jakiejkolwiek jednostki wojskowej grupy szurniętych cywili.
Możecie zrobic doświadczenie i spróbowac przeprowadzic "inspekcję" w jakiejkolwiek jednostce wojskowej w Polsce - rezultat będzie taki sam , tyle że "media" nie będą o tym pisać.
Różnica między USA a Irakiem jest taka że w Stanach grupa wariatów może sobie próbować robić "inspekcję" a w Iraku nie , po pierwszej nikt ny ich więcej nie zobaczył.

"Brytyjski deputowany i lider ugrupowania Praca Przeciwo Wojnie Alan Simpson argumentował, że skoro Amerykanie przeprowadzają inspekcje w Iraku, oni mają prawo skontrolować podobne bazy w Stanach Zjednoczonych. " - to najlepiej świadczy o poziomie umysłowym "inspektorów" - Irak kontroluje ispekcja ONZ a nie Amerykanie czy jacyś dziwacy niespełna rozumu (choć pewnie Saddam wolałby tych dziwaków).

W sumie jest to po prostu śmieszne.

24.02.2003
11:31
[20]

Attyla [ Legend ]

O bogowie olimpijscy! Wy to widzicie i nie grzmicie?:-))))))))

Patrokles - wiesz - mialem cie za czlowieka racjonalnego. Tymczasem, to co napisales na wstepie to nei tylko utopia. To zupelna bzdura. Ciekawym na jakiej to zasadzie chcialbys ksztaltowac stosunki miedzynarodowe majac swiadomosc, ze jest to gra interesow prowadzona z jednej strony przez kraje o skoncentrowanym kapitale, silach wytworczych, naukowych i jakich tam jeszcze a z drugiej przez biedote charakteryzujaca sie chyba tylko gigantycznym przyrostem naturalnym, bieda, zacofaniem i niklym potencjalem rozwoju. Wiekszoscia glosow? Wiesz jak wtedy bedzie to wygladalo? tak jak obecnie wyglada Polska. Rzadzona przez komunistycznych nieudacznikow, ktorzy planuja swoje dzialania na jakies 3 dni naprzod. W rezultacie zaraz bys mial to co masz w Polsce: rownanie do najgorszych, gnebienie aktywnych i cholubienie bernych. Tego rodzaju "polityka" prowadzi zas wylacznie do wyczerpania zasobow na konsumpcje i pogrzebawie wszelkich szans na faktyczny rozwoj i niwelowanie roznic. Dlaczego? Bo koszula zawsze blizsza cialu a gorsza jest swiadomosc glodu jutro niz za 50 lat.

Zreszta to jest mozliwe wylacznie przy likwidacji panstw narodowych i regionalnych, ich armii, administracji itp i ustanowienie sil centralnych. To zas mozliwe by bylo wylacznie przy zgodnej woli wszystkich uczestnikow. Chyba nie musze wskazywac na Unie, zeby dostrzec czym to grozi. Zatem jedyna alternatywa jest zachowanie status quo - czyli przyjecie, ze rzadzi ten kto trzyma kase a razem z kasa armie zdolna bronic jego interesow. Poki co nie ma zbyt wielkiego wyboru. Masz wiec z jednej strony panstwo, ktore ma wielki wplyw na polityke swiatowa a z drugiej takie gowno jak Irak. Gdybys teraz postawil taki wniosek i wniosek ten by znalazl poparcie, to skonczylo by sie to tylko jednym - zupelnym straceniem znaczenia przez ONZ. Taka organozacja moze dzialac wylacznie przy firmowaniu przez najwieksza istniejaca sile. Z jednej strony nie byloby w tym nic zlego. Zniknelaby moze ta cholerna "polityczna poprawnosc". Ale z drugiej strony organizacja ta - nie dysponujac wsparciem najsilniejszego nie bylaby w stanie sie zgrac wewnetrznie i predzej czy pozniej gore musialyby wziac partykularyzmy.

Wniosek: jedynym wyjsciem jest przymykanie oczu na partykularyzny najsilniejszego, by zychowac istnienie organizacji, ktora jednak cywilizuje stosunki miedzynarodowe. Wychodzi an to, ze twoj poczatkowy post jest nie tylko utopijny i glupio humanitarny ale wrecz szkodliwy i antyludzki.

24.02.2003
12:45
[21]

Patrokles [ Konsul ]

Attyla

Jak zwykle napisałeś wiele i nie omieszkałeś kolejny raz dać wyraz swoim poglądom na temat motłochu, które częściowo i ja popieram.
Przez 3/4 twej wypowiedzi zastanawiałem sie czy nie zabłąkała się tu przypadkiem. Końcówka mnie jednak wyprowadziła z błędu.
Jest ona o tyle istotna, przeczy sama sobie. Atak na Irak to jawne barbarzyństwo, pogwałcenie obyczajów międzynarodowych i uwieńczenie amerykańskiej prywaty.Stąd też nie mogę uznać, że organizacja, która tańczy na nitkach trzymanych przez uzurpatora cywilizuje dzisiejszy świat.

24.02.2003
12:59
[22]

olivier [ unterfeldwebel ]

Wielkie mi rzeczy. Nie jest żadna tajemnicą że amerykanie, rosjanie, być może Izrael , Chiny, Republika PD Afryki i wiele wiele innych państw dysponują pokładami broni biologicznej o jakiej się ludziom nie śniło...

24.02.2003
12:59
[23]

Drackula [ Bloody Rider ]

Off-topic......

Cos dla antysemitow, ogladalem fajny film ---Snatch---troche sie tam podsmiewuja z nich, tzn Zydow

24.02.2003
13:27
[24]

Attyla [ Legend ]

Patrokles - nie ma tu zadnej sprzecznosci. ONZ ma jakiekolwiek znaczenie wylacznie dlatego, ze popieraja ja USA. Jezeli np. USA wystapia z ONZ, to organizacja ta niemal z dnia na dzien straci swoje znaczenie. A wystapienie jest mozliwe, jezeli organizacja we wszystkim bedzie sie Stanom sprzeciwiala. Wtedy zas uzyskasz skutek w postaci zasady, wedle ktorej nie ma zadnych zasad:-)))))

24.02.2003
14:19
[25]

Patrokles [ Konsul ]

Attyla

To bądźmy do końca konsekwentni i zmieńmy nazwę z Organizacji Narodów Zjednoczonych na Organizację Stanów Zjednoczonych. Wtedy przynajminiej będziemy wiedzieć pod jakim sztandarem maszerujemy. A jak już maszerujemy to niech nam podniosą poziom stopy życiowej byśmy wiedzieli za ile się zeświniliśmy.

24.02.2003
20:49
[26]

Dagger [ Legend ]

==>Patrokles
Sam jestes antysemita bo ci sie wszystko z Żydami kojarzy ;PPPPPPPPPPPPPPPP

Co do ceny zeświniania - Turcja żąda 35 miliardów dolców , Izrael otrzymuje corocznie ok 4 mld $ pomocy wojskowej - my nawet dupy dajemy za darmo :PPPP

==>H3ZEKI4H
Rusz czasem głową i zastanów sie czy mozna krytykowac panstwo bez jakichkolwiek uprzedzen co do jego obywateli (tak jak ja to robie) - nawyrazniej sam jestes niezłym ksenofobem skoro nie umiesz tego rozróznic ani nawet wyobrazic sobie ze taki stan rzeczy moze istniec .

Ale czego sie mozna spodziewac po kimś kto nawołuje do wybicia wszystkich Arabów (tak BTW to przestepstwo wg naszego Kodeksu karnego :P )


Izrael ,ktory oficjalnie nie przyznaje sie do posiadania broni atomowej wielokrotnie odmawiał poddania sie miedzynarodowym inspekcjom

==>Attyla
Od dawna chciałem to do ciebie napisac :

Wypowiadasz sie jakbys pozjadał wszystkie rozumy - nie jest trudno zauwazyc ze rzadzi prawo silniejszego - bo tak było zawsze . Nie jestes takze jednym ktory doszedł do odkrywczego wniosku ze prawo miedzynarodowe trudno wyegzekwowac - i gdzie silniejszy z reguły ma racje .

A jednak wyjatki zawsze sie zdarzaja .

Zastanawia mnie tylko jak jestes w stanie połaczyc ten nihilizm z bohaterska obrona zycia poczetego w Twoim wydaniu - bo coz prawo ma do tego przeciez i tak nie jest przestrzegane , i tak zawsze mozna dokonac zabiegu nielegalnie - po co takie prawo - o co sie spierac .

Podoba ci sie taki punkt widzenia ?

Pamietaj takze ze mowiac o prawie silniejszego udzielasz go obu stronom konfilktu i nie zawsze bedziesz po silniejszej stronie :PPPPPPPP

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.