GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy jest jakaś DOBRA firma ubezpieczeniowa?

02.03.2011
22:13
[1]

bartek [ Legend ]

Czy jest jakaś DOBRA firma ubezpieczeniowa?

Rynek brokerów ubezpieczeniowych nie wygląda u nas najlepiej, więc pytam na forum o grach, a co tam!

Niebawem kończy mi się ubezpieczenie na mieszkanie i rodzicielce na firmę i myślimy nad zmianą firmy świadczącej nam tę usługę. W tym momencie mamy wszystko w HDI Asekuracja (od kilku ładnych lat), ale jak czytam historie o nich to się włos na głowie jeży.

Ostatnio odwiedził nas agent TUW TUZ i jak poczytałem o nich to w ogóle się załamałem.

Ktoś z szanownych forumowiczów ubezpiecza mieszkania/małe lokale usługowe? Chodzi głównie o ubezpieczenie sprzętu i innych dóbr ruchomych na określoną kwotę (najchętniej 20-30 tys.) i samego mieszkania (na 200-300 tys. na pewno).

Jakby kogoś zainteresował sam temat, to niestety nie orientuję się specjalnie ile taka przyjemność może kosztować, ale z doświadczenia, że w granicach 100-500 zł rocznie w zależności od zakresu i kwoty ubezpieczenia. Myślę, że zdecydowanie warto się tak zabezpieczyć na wypadek zalania, pożaru czy włamania, bo te kilka stów na rok to jest wielkie g a wyremontowanie mieszkania, które stanęło w ogniu nie jest tanią sprawą.

Zamykając temat dodam, że pisząc "dobra firma" mam na myśli profesjonalny twór, który w razie czego przysyła prawdziwego rzeczoznawcę i wypłaca prawdziwe pieniądze (a nie jak w wypadku TUW TUZ wysyła rzeczoznawcę z upy i zakłada poszkodowanemu klientowi sprawę w sądzie o próbę wyłudzenia odszkodowania).

Najbardziej zależy mi na doświadczeniach forumowiczów, którym coś się (niestety) przytrafiło, bo do tego etapu każda firma jest zajebista.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.