GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z kamerka w laptopie.

02.03.2011
22:03
[1]

Gupolek [ Pretorianin ]

Problem z kamerka w laptopie.

Witam.
Mam problem z kamerka w laptopie mianowicie taki, ze jest kamerka wbudowana, ale nie dziala.
Sterowniki producenta nie dzialaja, przypuszczalnie sa zle umieszczone na stronie. Nie ma zadnej nazwy kamerki. Nie wiem co zrobic, by ja uruchomic.
Prosze o pomoc.

02.03.2011
22:10
[2]

kjx [ Nelson Tethers ]

My też nie wiemy. A może wiemy ale nie powiemy? Właściwie to nie wiem czy wiem. Ale wiem, że nie pomogę, bo nie znam nawet modelu laptopa.

02.03.2011
22:17
[3]

Gupolek [ Pretorianin ]

Model laptopa nic tu nie pomoze, gdyz jest to limitowana wersja na obcy rynek, nigdzie wiecej na swiecie nie sprzedawana i poza stronami w jezyku tamtejszego rynku google nie pokazuje zadnych wiecej informacji. Szukalem juz wzdluz i wszerz i google raczej nic tu nie pomoze.
Pytanie brzmi czy sa jakies uniwersalne sterowniki czy tez jakis program jest w stanie sprawdzic jaka kamerka jest wbudowana w tym laptopie?

02.03.2011
22:25
[4]

kjx [ Nelson Tethers ]

Skoro tak twierdzisz... Ja mam inne zdanie na ten temat.

Nie, uniwersalnych sterowników nie ma. Jeśli nie działają te od producenta laptopa, a WinUpdate nie znajduje właściwych, to nic nie poradzisz. Jedynym wyjściem jest szukanie odpowiednich na stronie producenta kamery.

Co do identyfikacji, to zawsze możesz użyć "vendor" i "device" aby zidentyfikować sprzęt. Ale z doświadczenia wiem, że przy kamerkach słabo się to sprawdza.

Możesz też użyć programu Everest - bardzo często w laptopach, kamery są "traktowane" jako urządzenia USB i pod taką też zakładką szukaj informacji o kamerze.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.