GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

TV TRWAM - Ojciec Rydzyk atakuje

14.02.2003
12:36
smile
[1]

Raziel [ Action Boy ]

TV TRWAM - Ojciec Rydzyk atakuje

TV Trwam, prowadzona przez Fundację "Lux Veritatis", otrzymała 13 lutego koncesję na nadawanie programu drogą satelitarną. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję przy trzech głosach wstrzymujących się.

Rada zgodziła się na wszystkie zaproponowane przez wnioskodawcę warunki programowe. Telewizja ma emitować program o charakterze edukacyjno-poradniczo-religijnym z dużą ilością programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i fabularnych.

Na początku TV Trwam będzie nadawała 5 godzin dziennie, a docelowo ponad 15. Telewizja będzie utrzymywać się z reklam i datków, przy czym udział reklam w finansowaniu stacji ma z czasem rosnąć. Twórcy telewizji chcą współpracować z innymi stacjami katolickimi na świecie, m.in. z Watykanu, Australii, Brazylii czy Austrii.

Nikt z KRRiT nie głosował przeciwko przyznaniu koncesji. Od głosu wstrzymali się jedynie Danuta Waniek, Adam Halber i Włodzimierz Czarzasty. Wątpliwości Rady wzbudziła sprawa finansowania stacji, a zwłaszcza kwestia źródła pożyczki oraz brak informacji o sposobie jej spłaty. Fundacja "Lux Veritatis" zapewniła, że zobowiązania finansowe nie spowodują zagrożenia samodzielności nadawcy. KRRiT przyjęła stanowisko, że wątpliwości finansowe związane z TV Trwam to sprawa Urzędu Skarbowego, a nie Rady.

więcej:

14.02.2003
12:38
smile
[2]

JayZ [ Junior ]

jak ja go nie lubie---o.rydzyka

14.02.2003
12:41
[3]

H3ZEKI4H [ Homo Homini Lupus ]

sam przymierzałem sie do założenia wątku na ten temat.. a teraz mój komentarz.

Nareszcie jakaś konkurencja dla Comedy Chanell. W końcu kanał gdzie komedia będzie puszczana 24 h na dobę. Będą występy Ojca Rodzynka i jego anty żdydo-komunuminstycnej bojówki zwanej "Żwawi po 80" uzbrojeni w broń kupioną na białorusi za nielegalnie zdobyte pieniądze. Pójdzie ta "młodzieżówka" w pierwszej lini frontu walki z niewiernymi. TV TRWAM wskaże nam nową drogę do oświecenia.

14.02.2003
12:43
[4]

Raziel [ Action Boy ]

tu juz niechodzi czy sie go lubi czy nie, tu chodzi o to że radio które oficjalnie przez prymasa zostalo uznane niekatolickim radiem poszerza swoje teretoria. Teraz Rydzyk będzie nawolywal w TV, już to widze "nie głosujcie na te wszytkie komuchy! bądzie z nami my wszytko zrobimy żeby bylo dobrze" :(

Sekta powiększy swoje szeregi.

14.02.2003
12:50
[5]

el f [ RONIN-SARMATA ]

A słuchacie RM ? Czy opinie macie wyrobiona jedynie na podstawie doiesień innych mediów ?

Dwa czy trzy razy słuchałem tej rozgłosni ale mnie to po prostu nudziło, natomiast nie słyszałem jakis napaści na kogokolwiek czy agresji przeciw komukolwiek. Ludzie sie modlili , odmawiali różaniec, żalili ze swoich problemów.
Ale może ja słuchałem innego Radia Maryja ?

Jak TV Trwam zacznie nadawać też pewnie z ciekawości zobaczę , choc wątpie żeby to był kanał adresowany do mnie.

14.02.2003
12:50
[6]

Przemodar [ Konsul ]

JayZ, H3ZEKI4H, Raziel => No tak, miał być dzień bez wojen (z okazji Walentego ponoć, którego nie znoszę zresztą ;-). Czego chcecie od tej telewizji? Czy istnieje przymus jej oglądania? Drażni was to, że socreżim będzie miał w mediach konkurencję? Wyluzujcie, bo jak czytam Wasze posty w tym wątku, to zachowujecie się równie stereotypowo, jak sami stereotypowo piszecie o o. Rydzyku.

14.02.2003
12:50
[7]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

A mnie interesuje jedna rzecz:
1. Ile Rydzyk i jego poplecznicy dali KRRiT za tę koncesję

(sam chcę założyć stację i chcę wiedzieć jakie są stawki) :)

14.02.2003
12:52
[8]

lukashh [ Legionista ]

TV Trwam w wydaniu i pod opieką ojca Rydzyka może być niewątpliwie "medialną perełką". Może ojciec Rydzyk tak jak w Radiu Maryja zaproponuje nocne "Rozmowy Niedokończone", gdzie uwaga: każda babcia i dziadek oprócz tego, że będzie mógł/mogła zadzwonić, to dodatkowo pokazać się na wizji. Brawo, brawo! Cudownie. Patrzcie: mamy już Radio Maryja, Koło Radia Maryja, TV Trwam powstaje, i co dalej? Może wkrótce ojciec Rydzyk zainwestuje w nowe kanały, albo stworzy Platforme Cyfrową Trwam. A co w ofercie? TV Trwam 1, TV Trwam 2, TV Trwam 3, Radio Maryja oczywiście cyfrowo. Ale piękna wizja przyszłosci...

14.02.2003
12:55
[9]

Raziel [ Action Boy ]

el f --> widocznie nigdy nie sluchales przemów ojca Rydzyka...on poprostu między modlitwami wkuwal babciom do glowy ze wsyztko jest źle, pouczal papieża, kończąc na namawianiu ludzi do wyborow na Lige Polskich Rodzin. Wiem co mówię, mam Babcie która tego czegoś slucha, jak uslyszala że moi rodzice glosują na Prawo i Sprawiedliwość to zaczela mówić że glosujemy za komuchami, jak to wszędzie jest źle i że LPR jest najlepsza.

Nie mówiąc już o ujawnionych pieniądzach Rydzyka, on jest poprostu bogaty, pod kościół podjeżdza Mercedesem.
Zresztą kośiół o zbadal i uznali jego rozglośnie jako radio niekatolickie

14.02.2003
12:58
[10]

atari800 [ Pretorianin ]

a imho w wolnym kraju kazdy ma prawo gadac co chce.
a rydzyk w odróżnieniu od urbana nikogo nie obraża,
a zupełnie mi nie przeszkadza ze modli sie 24h na dobe

14.02.2003
13:03
[11]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------->atari800
i wyciąga pieniądze od babci mojej i Raziel-a.

14.02.2003
13:04
smile
[12]

Bandit82 [ Centurion ]

Rydzyk dla mnie to idiota ! Ja mu to moge powiedzieć prosto w twarz !
Kosciól pcha swoje łapy we wszystko to, w co nie powinien. czyli ;
- sex [ filmy z dziećmi - batmany pedofile ]
- sex - szkoła - wych.sexualne
- polityka
- no i teraz to

Dla mnie kosciól powinien być neutralny i być ponad tym wszystkich.
A w tym kraju jak widać zawsze będzie burdel - kiedyś prosiłem w myśach aby moje dzieci miały dobrze w tym kraju, a teraz to chyba praprapra wnuki nie będą mieć.


14.02.2003
13:07
[13]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Raziel

Być może że nie trafiłem, ale jak tylko włączę telewizję to mnie wszyscy namawiają żebym głosował za wejściem do UE - to co mam krzyczeć żeby zlikwidować wszystkie stacje bo ja jestem przeciw UE ?

A niechby i pan Rydzyk był promarsjański i antypapieski, toż podobno mamy wolność słowa w tym naszym kraju. Dopóki rozgłośnia czy telewizja nie nadaje treści niezgodnych z prawem to ma prawo to robić jak każda inna.
Jak ktoś chce słuchać co pan Rydzyk ma do powiedzenia to powinien mieć do tego takie samo prawo jak ten co woli Monikę Olejnik.
Jedni nawołują do głosowania na Sojusz inni PSL a jeszcze inni niech sobie nawołują na LPR - przecież na tym polega demokracja.

14.02.2003
13:08
[14]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Mark24

Więcej wyciąga Kołodko , i to znaaacznie więcej .

14.02.2003
13:17
[15]

Raziel [ Action Boy ]

el f --> kościół niepowinien ingerować w poltyke..

14.02.2003
13:20
[16]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

------------el f
Masz rację, otworzyłeś mi oczy. Przeklęty Kołodko kradnie nam kasę!!!!! Zostaje nam mało by Rydzyka wspomóc :(

Aha, a może ktoś wie jaki Rydzyk ma układ z PP, że w każdym urzędzi wisi jego numer konta i informacje, że wpłaty na konto Radia Maryja są bez opłat??????

14.02.2003
13:47
[17]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Raziel

Odpowiem Ci Twoimi słowami :

"Zresztą kośiół o zbadal i uznali jego rozglośnie jako radio niekatolickie "
Mark24 ====> różnica jest taka że na Kołodkę muszę płacić a na Rydzyka jeszcze nie zapłaciłem złamanego grosza.
Nie wiem może tam skąd pochodzisz jest odwrotnie.
W każdym razie współczuję.

14.02.2003
13:54
[18]

sepuku [ Junior ]

Wszyscy tak sie czepiaja, bo teraz jest modne atakowanie wiary Chrzescijanskiej. Nie wiem czemu, skoro nie sluchacie radia tworzonego przez Ojca Dyrektora to wypowiadacie sie na jego temat! Same oszczerstwa i nieprawdziwe fakty. A to wszystko jest powodowane negacja wartosci Chrzescijanskich. Czy zaplaciliscie chociaz 5 groszy na to radio? Utrzymuje sie ono z dobrowolnych datkow Chrzescijan. Ja wierze, ze telewizja rowniez bedzie szerzyla wartosci i idee chrzescijanskie. Jest to o tyle wazne, ze UE bedzie dazylo do laicyzacji spoleczenstwa.

14.02.2003
13:56
smile
[19]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Przemodar! Dzień św. Walentego bez wojen? Np. mafia w USA w latach bodaj dwudziestych XX wieku urządziła w tym dniu masakrę konkurencji i nazywało się to "Masakra w dniu św. Walentego". Przepraszam za dygresję.

14.02.2003
13:56
[20]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

--------->el f
Niestety mamy demokrację. Podatki są w każdym demokratycznym kraju. (zresztą naciągacze w stylu Rydzyk też - ale w normalnym kraju siedzą za kratkami).
Uczyłeś się w jakiejś szkole - płaciłeś nauczycielom?????
Chorowałeś - płaciłeś pielęniarkom, lekarzom???
Jechałeś samochodem - płaciłeś za asfalt na drogach???
Ukradli Ci coś, pobili - płaciłeś policjantom???

Zdejmij klapki z oczu.

Ubolewam nad takimi jak Ty.

14.02.2003
13:59
[21]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-----------> Sepuku
Z tego co wiem w polsce prawie wszyscy są chrześcijanami. 99.9 tych chrześcijan to katolicy. A kościół katolicki wyparł się Radia Maryja i ks. (jeszcze księdza???) Rydzyka. Wobec tego jego audycje są w tej chwili mocno niszowe bo dla tej pozostałej części (0,1%) chrześcijan.

14.02.2003
14:04
[22]

sepuku [ Junior ]

Ksiadz Dyrektor zajmuje sie szerzeniem wiary Chrzescijanskiej i nie przejmuje sie spiskami wrogow, ktorzy staraja sie walczyc z Polskoscia i Bogiem. Jak ktos jest przeciwko Radiu Maryja, to widac nie jest prawdziwym Chrzescijaninem. Jak ktos nie chce, to niech nie slucha, ale po co oczerniac?!

14.02.2003
14:20
[23]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Mark24---->
1)Uczyłeś się w jakiejś szkole - płaciłeś nauczycielom?????
Niestety płaciłem. Chodziłem do państwowego liceoum do klasy z rozszerzonymn angielskim. Nauczycielka tegoż przedmiotu opuściła nas i były problemy ze znalezieniem następnej. W końcu się znalazła następczyni, ale za dopłatą rzecz jasna.
2) Chorowałeś - płaciłeś pielęniarkom, lekarzom???
Ostatnio za dentystę wybuliłem że hohoho. A moja matka podczas pobytu w szpitalu musiała sobie sponsorować pobyt, płacąc za leki i wszelkiego rodzaku usługi.
3)Jechałeś samochodem - płaciłeś za asfalt na drogach???
Płacę za parkowanie w różnych miejscach Warszawy, tylko patrzeć jak wprowadzą winiety.

Niestety w naszym kraju dzieją się chore rzeczy, a my nie możemy nic na to poradzić:((

sepuku--->LOL:))) Czyli jeśli pomimo bycia Chrześcijaninem jestem przecwiko praktykom ojca Rydzyka to żaden ze mnie Chrześcijanin?? Za to zwolennicy radia i ojca mają na to patent i wyłączność, tak? ROTFL:D

14.02.2003
14:22
[24]

pawkaz [ Konsul ]

Powiem szczerze, że zastanawiacie mnie coraz bardziej. Czy Wam mówi coś słowo "demokracja", albo "wolność słowa". Zadziwa mnie, z jaką zaciekłością staracie się udowodnić innym, że masowe środki przekazu powinny dążyć "jedyną słuszną drogą". Zakon Redemptorystów to związek wyznaniowy, organizacja, która w świetle prawa ma prawo posiadać własne radio, a jak chce i ma na to środki to i telewizję. Skąd pochodzą te środki - nie nam oceniać - od tego są odpowiednie urzędy państwowe. Ja nie przekazałem i nie mam zamiaru przekazać na ten cel złamenego grosza. Co więcej nikt Was też do tego nie zmusza, nikt nie nakłada na Was dodatkowych zobowiązań podatkowych na ten cel.
W kilku słowach - swoim pieniactwem i zacietrzewieniem przypominacie właśnie typ o. Rydzyka i jego popleczników. Z tą tylko różnica, że macie za małą siłę przebicia i za mało silnej woli aby rozpowszechniać swoje poglądy za "własne" pieniądze. Może dlatego rzucacie się jeszcze bardziej.

Mimo wszystko pozdrawiam

P.S.
Może to zbyt "mocne" słowa, ale ile można.

14.02.2003
14:30
[25]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Mark24

Uczyłeś się w jakiejś szkole - płaciłeś nauczycielom?????
- a czy myślisz że nauczyciele pracują za darmo, pieniądze dostają z powietrza czy jak ?
Jak ja sie uczyłem to płacili za to moi rodzice

Chorowałeś - płaciłeś pielęniarkom, lekarzom???
Niestety tak, i to sporo - tak w formie prezentów jak i łapówek. Teraz nie korzystam z państwowej służby zdrowia mimo iż MUSZĘ na nią płacić.

Jechałeś samochodem - płaciłeś za asfalt na drogach???
Niestety tak - w formie podatku drogowego, dawniej jawnego obecnie zawartego w cenie benzyny.

Ukradli Ci coś, pobili - płaciłeś policjantom???
Nie, ale policja nie starała się nawet złapać złodzieja (okradziona piwnica, skradziony samochód ) tylko umorzyła sprawę.


A z Twoich pytań wnioskuję że te 24 przy nicku to chyba waga ciała, adekwatna do wieku , szacuje 10-12 lat.

14.02.2003
14:32
[26]

Iceman_87th [ Generał ]

sepuku--> "Jak ktos jest przeciwko Radiu Maryja, to widac nie jest prawdziwym Chrzescijaninem" hmmm, czyli jezeli nie jestes szowinista, nie masz pogladow nacjonalistycznych i ogolnie nie jestes nieetolerancyjny to nie jestes Chrzescijaninem. Swietne rozumowanie. Tak na marginesie abys nie mial watpliwosci. To nie tak, ze nie sluchalem RM. Wprost przeciwnie. Przez pol roku jezdzilem z uczelni jednym pociagiem z gosciem, ktory namietnie sluchal radia Rydzyka. Niby wszystko w normie, ale jezeli tylko odezwal sie jakis glos niezgodny z linia programowa owego radia, od razu prowadzacy staral sie go nawracac. Jezeli zas wszystko bylo zgodne to oczywiscie sie zgadzal. Niektore z mysli, ktore popieral i ktorym przyklasiwal prowadzacy byly razaco przeciw religii chrzescijanskiej ktora przeciez glosi tolerancje.

Nie mam nic przeciwko RM ani telewizji chrzescijansiej, jednak jestem przeciwny, aby takie firmy zarabiajace niemale pieniadze (nie ma co sie ludzic, te symboliczne datki to grube miliony zielonych) byly zwolnione z podatow na rzecz Kolodki, Balcerowicza czy kogokolwiek innego (po poprostu Nas wszystkich), a tak sie wlasnie dzieje w przypadku stacji RM. jezeli owa stacja placi podatki to chyba mam zle dane.

abstrachujac od tego czy telewizja jest potrzebna czy nie. Wydaje mi sie, ze popularnosc RM opiera sie na jednej prostej zasadzie - ludziom biednym nie pozostaje nic oprocz wiary. Taki np emeryt posucha troszke RM, oczywiscie zgodzi sie z tezami ktore tam sie pojawiaja. Wysupla ze swojej emerytury 50 czy 100 zl na skromny datek. Oczywiscie kasa na drzewie nie rosnie a emerytura jest raczej stala wiec jest biedniejszy o te 50 czy 100 zl i jeszcze glebiej zaczyna zgadzac sie z pogladami o. Rydzyka. Kolo sie zamyka interes sie kreci, wszyscy sa zadowolenie (przynajmniej tak im sie wydaje).

14.02.2003
14:35
smile
[27]

Ghost2 [ Panzerjäger ]

Sepuku! Powiedz, proszę, co ma wspólnego szerzenie wiary chrześcijańskiej z politykierstwem, które też jest uprawiane przez ojca Rydzyka? A w ogóle to jak wygląda prawdziwy prawdziwy chrześcijanin?

14.02.2003
14:41
smile
[28]

Pik [ No Bass No Fun ]

I co sie gardlujecie?
Chodzicie do kosciola?
Wrzucacie cos na tace?
Sluchacie Radia Maryja?

Ja nie chodze do kosciola, nie daje na tace, nie slucham Radia Maryja, a sie nie czepiam.

Przede wszystkim - nauczyl Was kosciol cos zlego?

Moze zwrocicie uwage na afere Rywina ktora lada moment umrze smiercia naturalna, a w ktorej chodzi o nie bagatelna sumke, albo inne wspaniale przekrety naszego wspanialego rzadu?

14.02.2003
14:49
[29]

Barthez) [ Konsul ]

Ogólnie to mi ta TV nie przeszkadza, cieszy mnie nawet ona, bo według mnie każdy pogląd w jakiś sposób wzbogaca. Lubię wywiady z politykami, nawet tymi, którzy mi odpowiadają, ale dzięki poznaniu ich poglądów, wiem więcej chyba o świecie, niżbym zmieniał program bo tam jest "X". Choć swoją drogą tej akurat telewizji, za dużo oglądać nie będę, bo raczej będzie miała wyraz propagandowy. A skoro, wiem, że nie poddam się ich naciskowi, naciskowi ich poglądów, to mi ta TV przeszkadza. Przepraszam za chaos wypowiedzi.

I śmieszne jest mówienie, że 99% Polaków to chrześcijanie. Oficjalne dane sprzed bodajże 5 lat, to 93%, a teraz to tak myślę 90-91%. Ale to oficjalnie! Spójrzcie na forum, myślicie, że ta ogromna grupka, która tutaj na różnego tematach pisze, że nie wierzy w Boga, czy nie jest chrześcijanami, to nie jakaś absolutna mniejszość co się tutaj zebrała! To średnia. Po prostu w Polsce, religia katolicka jest "z urzędu". Nie pytają się czy chcesz iść na religię, tylko na tę religię chodzisz. I w wielu przypadkach, człowiek który mówi, że jest katolikiem, mówi tak, bo przez 20 lat swojego życia, nauczony był tak mówić!! Nawet jeżeli w ostatnim miesiącu nigdy nie był w kościele.

14.02.2003
15:00
[30]

Raziel [ Action Boy ]

Pik :
I co sie gardlujecie? - Ano gardlujemy!:)
Chodzicie do kosciola? - TAK, przynajmniej ja chodze
Wrzucacie cos na tace? - Wrzucam
Sluchacie Radia Maryja - nie ponieważ radio maryja niema juz nic wspolnego z wierzeniem katolickim.

14.02.2003
15:05
[31]

Weles [ Chorąży ]

W 100% popieram sepuku.

Oglądacie 1 ,2 , polsat i inne bzdety i stamtąd czepiecie "wartościowe" informacje. A czy ktoś z Was pomyślał może kiedyś na tym, że wielu ludziom zależy żeby z prawdziwych (tzn. wierzacych i patriotów) zrobić idiotów ? Pewnie nie bo przecież w "normalej" telewizji , gazecie tego nie ma , ale za to jest że jedyne dobro dla Polski to UE. Poczytajcie trochę książek (tylko nie tych napisanych przez wygranych czy bogatych), a nie rozpisujecie się na podstawie tego co jakiś bogaty (i mający was w dup.. kretyn i naśmiewający się z Waszej głupoty) pisze w gazecie i bełkocze w radiu. Trochę szacunku dla siebie, innych i dla Polski.

A tak na marginesie to nie słucham radia maryja, ba nawet do kościła nie chodzę. Po prostu zamiast obejżeć wiadomości czy poczytać jakiegoś szmatławca, wolę poczytać dobrą książkę i przez to pogłębiać swoją wiedzę.

14.02.2003
15:05
[32]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-------------> El f
Dziękuję, za komplement. Jestem, już w takim wieku gdy wszelkie próby odmłodnienia mnie traktuję jako komplement. :)

Cóż zwykłe państwo demokratyczne, tyle tylko że skorumpowane i na każdym kroku przegięcia i afery. Może jak wejdziemy do Unii to ukrucą to naszej władzy - przynajmniej taką mam nadzieję.

------------> Iceman_87th
Dokładnie się z Tobą zgadzam.
Ale do tej pory myślałem, że RM słuchają tylko starsi ludzie, babcie i dziadkowie z małych miasteczek i wsi, którzy maja ograniczony dostęp do informacji, albo za bardzo nie rozumieją juz w tym wieku....

-----------> Barthez
Chrześciajnizm to nie jest to samo co katolicyzm. Chrześcijanie to: katolicy, protestanci, prawosławni, wszyscy którzy wierzą w Jezusa itd. Każdy kto był ochrzczony jest chrześcijaninem. Ja też - mimo że od 5-6 lat nie chodzę do kościoła.
A sądzę, że nawet na tym forum conajmniej 99% osób było ochrzczonych!!!!

14.02.2003
15:09
[33]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

---------> Weles
Nie słuchasz wiadomości, nie czytasz gazet - nie chwal się tym :(

Może polecisz jakąś książkę napisaną przez biednego pisarza, wydaną przez biednego wydawcę, wydrukowaną przez biedną drukarnię, i taką na którą może sobie pozwolić biedny człowiek.

Rydzyk jest bogaty to wiem na 100%

14.02.2003
15:11
[34]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Barthez--->Dla mnie Chrześcijaństow to sposób na życie, zasady którymi się kieruję i według kórych postępuję,a nie chodzenie do Kościoła, aby tylko chodzić i klepanie kilkunastu różańców na klęczkach bo tak wypada.

14.02.2003
15:11
[35]

Weles [ Chorąży ]

A to co napisał Raziel tzn. "Sluchacie Radia Maryja - nie ponieważ radio maryja niema juz nic wspolnego z wierzeniem katolickim" to największa bzdura (ale wiem że wielu ludzi w to wierzy) jaką Wam mogą wmówić. Pomyślcie w ten sposób: czy wszystkie nasze babcie i dziadkowie to opętani przez "sektę radio maryja" ateiści. NIE. A dlaczzego ?Dlatego, że żyją duuuużo dłużej na tym świecie i zrozumieli już niektóre rzeczy o których my niestety nie mamy pojęcia.

14.02.2003
15:15
[36]

Weles [ Chorąży ]

Mark 24 słucham wiadomości czytam gazety , ale ani jedno ani drugie nie jest dla mnie rzetelnym źródłem informacji.
Człowieku a co Ty masz do bogactwa Rydzyka ? Zazdrościsz mu ? Pewnie tak. A pomyślałeś o tym że mógł na to ciężko zapracować ? A do tego jego "bogactwa" to pewnie nawet złotówki nie dołożyłeś.
A co do książki to nie ma sprawy daj mi swojego mail-a.

14.02.2003
15:15
[37]

sepuku [ Junior ]

Z wielką radością przyjąłem dzisiejszą wiadomość. Czas oczekiwania był bardzo trudny, jako że taka jest sytuacja polityczna. Nie wszystko, co otacza nas, tych, którzy chcą jak najlepiej dla Radia Maryja i Ojczyzny, jest korzystne i pozytywne. Ale wydaje mi się, że ta decyzja otwiera przed nami nową perspektywę, gdzie będzie możliwość wypowiadania się na tematy, które dotykają radośnie i boleśnie Polaków mieszkających w kraju i poza granicami. Przyjmuję to z wielką radością i Bogu dziękuję, że tak się stało.

14.02.2003
15:21
[38]

Weles [ Chorąży ]

Ja też się cieszę mimo iż nie uważam siebie za katolika, ale wreszcie może powstanie rozgłośnia, która będzie mówić o wszystkim, a informacje nie będą przepuszczane przez żadną cenzurę (przynajmniej taką mam nadzieję).

14.02.2003
15:21
[39]

Eliash [ Generał ]

Weles -> Taki z Ciebie oczytany człowiek, a nie wiesz że kapłani ślubują ubóstwo, mi trochę "przeszkadza" taka hipokryzja ...

14.02.2003
15:23
[40]

Attyla [ Legend ]

No tak - polscy faszysci maja wlasna telewizje... Zreszta... Nikt nam nie kaze jej ogladac.

14.02.2003
15:26
[41]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-----------> wales
Kliknij na mojego nicka - tam jest mail - myslałem, że wiesz o takich rzeczach.

Ok. Spokojnie.
Czy wiecie ile kosztuje utrzymanie takiej stacji telewizyjnej???? Ja nie wiem - ale się domyślam - grube miliony!!!!
Czy wiecie kto za to zapłaci???
Naprawdę wierzycie, że TV TRWAM utrzyma się z reklam????

Mam znajonych w Toruniu - Rydzyka w pewnych kręgach stawia się na równi z mafią. Człowiek jest bezkarny, nikogo się nie boi, nie płaci podatków, kupę ludzi z rządu ma w garści (KRRiT). Sporo osób się go boi - p. prokurator która miała rozpatrzeć sprawę koncesji RM boi się pokazać twarz na łamach GW!!!!!!!


14.02.2003
15:42
[42]

Bodokan [ Starszy od węgla ]

Pomijajac rozne aspekty dzialalnosci RM, jedno jest pewne - to radio, a teraz rowniez TV, to wielka pralnia pieniedzy ( i mozgow, przy okazji ). Nikt nie jest w stanie tego "czegos" rozliczyc. A o. Rydzyk jest bezkarny w naszej kochanej Ojczyznie, jak nie przymierzajac, Lepper.

14.02.2003
15:45
smile
[43]

Eliash [ Generał ]

14.02.2003
15:58
[44]

Weles [ Chorąży ]

Mark24 mój nick to nie wales tylko Weles (tak z dużej litery)

A nie przeszkadza Ci że płacisz za abonament RTV, a oni mimo to i tak "puszczją" reklamy ?
Tak wiemy kto za to zapłaci. Ludzie którym brakuje takiej stacji, a w trudnej sytuacji na pewno ją wspomogą. Więc nie martw się nie będziesz to Ty. A pomyślałeś też o tym, że płacąc abonament RTV jest wiele ludzi których interesuje np. życie kościoła i prawdziwe widomości i płacąc chcieliby to zobaczyć? Oni mają takie samo prawo do tego co chcą jak ja np. transmisji z meczu naszej reprezentacji. Ja nie wierzę że TV TRWAM utrzyma się tylko z reklam. Wydaje mi się żę duża część pieniędzy będzie pochodziła z darów.

Eliash - naprawdę Ci to tak przeszkadza ? Twoim kosztem się dorobił ? Święty to On nie jest jak każdy ale co by zrobił dla Narodu jak by nie miał ani grosza ? NIC. A teraz ma jakąś szansę. Ja np. chciałbym żeby wkoło mnie byli sami bogaci. A wiesz dlaczego ? Bo wtedy nie miałbym problemu ze znaleziem pracy i utzrymaniem się i rodziny na godziwym poziomie. A tak na marginesie to co Wy z tym bogactwem ?Czy aż tak wierzycie w to co mówią w telewizji i radiu ?

Jak masz takich obeznanych znajomych to zapytaj się ich o naszych polityków. Oni Ci jakoś nie przeszkadzają, a co do tej kupy ludzi to chyba go z kimś pomyliłeś. On może mieć tam najwyżej mnóstwo wrogów.

Wiem że moje wypowiedzi i poglądy należą do mniejszości i przez większość zostaną potraktowane tak a nie inaczej ale nie wstydzę się tego pisać bo wiem że taka jest prawda. A prawda bardzo często jest trudna do zrozumienia.

Pozdrawiam

14.02.2003
16:09
[45]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-------->Weles
Nie przeszkadza - niektóre reklamy nawet mi się podobają :) a do tego ostatni raz telewizję oglądałem w grudniu (w czasie świąt).
Nie sądzę by tym razem pieniędzy z datków starczyło. TV jest dużooooo kosztowniejszą imprezą niż radio. Same wykupienie miejsca na satelicie kosztuje masę pieniędzy.
W reklamy nie wierzę - co reklamować w takiej telewizji - świece, kropidła, biblie?????

A co do tego, że ja nie zapłacę - w to też nie wierzę
Zapłaci państwo - jak znam Rydzyka to on wykombinuje jak tu wyciągnąć pieniądze od nas wszystkich (państwa) i to tyle by utrzymać TV Trwam i jeszcze na tym zarobić (w końcu by sobie ten helikopter sprawił). A że przyczyni się trochę do powiększenia długu publicznego - to rząd znowu podniesie podatki, w Polsce będzie jeszcze gorzej i tak jak rok temu dostanę obniżkę płac o 500zł!

14.02.2003
16:10
[46]

cioruss [ oko cyklopa ]

[14.02.2003] 13:03

Mark24 [Generał]

--------->atari800
i wyciąga pieniądze od babci mojej i Raziel-a.


--------------

i tu jest chyba pies pogrzebany.

szlak Was trafia, jak Wasze babcie "wyrzucaja w bloto" grube pieniadze, zamiast wydac je w sposob, ktory Wam wydaje sie odpowiedni.

I wiecie czemu czepiacie sie Rydzyka? bo tak najlatwiej - kto wytknie swojej kochanej babci ze ma powalone w glowie, bo sama sie zagladza, dzieciom kasy nie daje, a na "datki" zawsze, co miesiac ma uzbierana sumke? he?

a ja Wam powiem tak: zajmijcie sie lepiej swoimi babciami, bo gdyby nie one, to nikt z nas teraz nie dyskutowalby o Rydzyku.

14.02.2003
16:17
[47]

sepuku [ Junior ]

Zgadzam sie z cioruss'em, jestescie dlatego zli na Radio Maryja, bo wasze babcie zamiast dawac wam pieniadze, to wplacaja je w szczytnym celu. A jakbyscie rozmawiali z waszymi babciami, zajmowali sie nimi, to by nie musialy sluchac radia.

14.02.2003
16:21
[48]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

sepuku--->LOL:))) Ty wyraźnie poprawiasz mi dziś humor:)) Ja akurat na swoją babcię nie narzekam, więc z łaski swojej wymyśl nieco bardziej racjonalny argument;)))

14.02.2003
16:22
smile
[49]

Zajkos [ Generał ]

potwierdzam słowa sepuku, sam jestem babcią i jest dokłądnie tak jak on mówi

14.02.2003
16:25
smile
[50]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Zajkos--->rotfl;))

<------------

14.02.2003
16:27
[51]

cioruss [ oko cyklopa ]

sepuku -> czy cel jest szczytny? tu mozna polemizowac. ale wciaz tylko ze swoimi Babciami.

jedni wydaja kase, zeby sie co weekend dobrze nawalic, inni lubia biala czekolade w hurtowych ilosciach, jeszcze inni wydaja majatek na fajki. a babcie lubia dac na RM. zapracowaly, maja, lubia, sprawia im to przyjemnosc - to fajnie.

14.02.2003
16:28
[52]

Weles [ Chorąży ]

Marek24

"W reklamy nie wierzę - co reklamować w takiej telewizji - świece, kropidła, biblie????? " A czy na np Polsacie Sport reklamują tylko piłki nożne, paletki do tenisa itp. Żeby takie coś wymyślić to trzeba naprawdę długo myśleć ...

Jak Ty znasz Rydzyka to ja jestem Napoleon (to tylko żart oczywiście) :)

Państwo okrada Cię dzień w dzień ale może o tym nie za bardzo wiesz bo o tym w naszych mediach się nie mówi i jakoś Ci to nie przeszkadza. Mark24 pomyśl nad tym. Wszyscy robią z niego debila, złodzieja itp. Więc o jakich znajomościach Ty piszesz, gdzie On niby kredyt zaciągnie? Co do Twojej pracy to ja jestem teraz bezrobotny, ale przyczyn tej sytuacji doszukuję się gdzie indziej niż w o. Rydzyku.

Wydaje mi się, że po powstaniu tej stacji wszyscy będziemy mogli się dowiedzieć coś więcej z innej strony poznać niektóre rzeczy.

14.02.2003
16:35
[53]

sepuku [ Junior ]

Zajkos - my babcie musimy trzymac sie razem! Tez mam wnuczka, ale ten trzpiot wogole mnie nie odwiedza, tylko dancingi i narzeczone mu w glowie! Mam nadzieje ze sie tam nie seksza... Ale mniejsza, w kazydm razie, ja babcia, slucham Radia Maryja dlatego, ze nie mam co robic, bo moj wnuczek to wisus i nicpon i mnie nie odwiedza. Za kare nie daje mu pieniedzy, i wysylam na Radio Maryja. Na TV Trwam tez bede dawala!

14.02.2003
16:59
smile
[54]

Riven [ infamousbutcher ]

Zamiast komentowac, podaje link do pewnej ciekawej strony. Polecam przeczytanie (i przesluchanie).

Maly fragment:

Ksiadz Rydzyk: "Pracowalem pare lat poza Polska, widzialem co, co jest. Mowie, Boze uchowaj Polske od tego, od tego liberalizmu, yyyyy no, tej ideologii liberalnej, ktora jest gorsza od systemu totalitarnego komunistycznego czy, czy, czy nazistowskiego."

14.02.2003
17:06
smile
[55]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

sepuku - LOOOOOL ;]]]
(dla wyjasnienia - nie smieje się z twoich pseudo-żartów tylko z twojej begranicznej glupoty, buraczku ;])
hehehehe;] dawaj dalej!

14.02.2003
17:25
[56]

Attyla [ Legend ]

Rivel - to jest ciekawa strona? Dla mnie w wiekszosci przypadkow wyjatkowo chamska manipulacja materialami. W kazdym razie dla ewidentnego filosemity antysemita jest kazdy, kto ma czelnosc w tym czy innym przypadku wystepowac przeciw Zydom.

Wiekszosc, jezeli nie wszystkie "dowody" na antysemityzm Rydzyka to nie jego wypowiedzi a komentarz autora strony. Razem - zenujaco nedzny stek bzdur zdolny zainteresowac wylacznie semite, filosemite lub kogos, kto za swiatopoglad ma poprawnosc polityczna:-)))))

14.02.2003
17:52
[57]

Riven [ infamousbutcher ]

Attyla --> nie jestem zadna z wymienionych przez Ciebie osob, a mimo to wciaz uwazam, ze przynajmniej wiekszosc z opublikowanych materialow jest poniezej krytyki. Najbardziej 'spodobal' mi sie ten wymieniony wyzej. Wg. mnie, nawet jesli jest sie przeciwnikiem libreralizmu, nie powinien w taki sposob wybielac zbrodniczych systemow takich jak nazizm!

14.02.2003
21:47
[58]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

------------>Weles
Nie znam Rydzyka i wcale mnie to nie martwi. Jak ktoś się wkurzy i go odstrzeli na ulicy to nawet się ucieszę. I nie uronię łezki że nie zdążyłem poznać tej ważnej osoby.

A co do reklam: oto jak moim zdaniem będzie wyglądał przeciętny widz takiej stacji:
wiek 60 lat,
kobieta,
bezrobotna,
średnie dochody 700zł netto,
zainteresowania: kościół, seriale brazylijskie, pogoda

Reklamodawcy się rzucą - łakomy kąsek!!!!! buhahahahaha

14.02.2003
21:55
smile
[59]

sepuku [ Junior ]

Ta telewizja to jakas kpina! Nie dosyc faszystowskiego i ksenofobicznego radia, na ktorym jakis Rydzyk pasie sobie brzuch?! Znowu emeryci beda musieli dawac datki, zeby ojciec dyrektor kupil sobie helikopter. I jad bedize sie saczyl nie tylko z radia ale i z TV.

14.02.2003
22:00
[60]

Adamss [ -betting addiction- ]

czy to jakis zart albo sciema? TV TRWAM? czy ten ojciec rydzyk na leb upadl zeby wymyslic taka pojechana nazwe? przynajmniej jakas konkurencja dla COMEDY CHANNEL :D

14.02.2003
22:26
[61]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Mimo, ze nie rozumiem pogladow o. Rydzyka (i nimi gardze), to pozostajac w zgodzie z moimi wlasnymi, nie widze niczego zlego w tym, ze bedzie mial stacje TV...
IMHO taka jest cena tej "wolnosci" ktora mamy i ta stacja nie bedzie mi przeszkadzac.

Inna sprawa, ze watpie by stacja sie utrzymala na rynku. TV to olbrzymia kasa i srzutka sluchaczy RM na to juz nie wystarczy.
Skoro PULS, stacja o wiele bardziej "liberalna" a rownierz "katolicka" wlasnie dogorywa, to tym bardziej "niszowa" TRWAM padnie.

14.02.2003
22:29
[62]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

w ogole IMHO nie powinny istniec zadne koncesje. Jak ktos ma kase i pieniadze, to niech zaklada i 10 stacji TV.

Jesli na antenie zlamie prawo wtedy mozna taka stacje podac do sadu (z urzedu) i jesli zapadnie taki wyrok - zamknac.

14.02.2003
22:29
[63]

BukE [ Majster ]

..ja nawet tego nie komentuje, choc ain ma racje..

14.02.2003
22:30
[64]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

Widzisz a.i.n... o. Rydzyk to w sumie niegłupi koleś. Umiał narzepać kasy na radiu omijając prawo podatkowe, opłaty za koncesje itd. to samo zrobi z TV.
Obawiam się, że rachunki za TV TRWAM będziemy spłacać wsyscy (wszyscy na tym stracimy), a o. Rydzyk kupi sobie w końcu ten helikopter, bo z RM to za przeproszeniem już mu na waciki nie starcza :(

14.02.2003
22:31
[65]

artikus [ Pretorianin ]

Jakże interesująca dyskusja się wywiązała widzę.
Z Rydzykiem według mnie jest ten problem (co zresztą widać tu po wypowiedzaich niektórych forumowiczów), że ten człowiek potrafi robic niezłe pranie mózgu. Z jednej strony grzmi z ambony, czy anteny o bogaceniu się polityków, aferach itp, a z drugiej strony ukradkiem robi to samo. Z tym że jest o wiele bardziej uważny - nie wystawia się tak jak ci których krytykuje. Z ludźmi Radia Maryja jest tak, że bezgranicznie i ślepo wierzą we wszystko co Rydzyk powie, nieważne, że z daleka widać, że facet za ich plecami prawdopodobnie śmieje się do rozpuku z ich frajerstwa.

Teraz kilka uwag do wypowiedzi Welesa --> czytam ze zdumieniem to co piszesz, bo sądzać po twoim języku jesteś raczej dorosłym i być może wykształconym człowiekeim. Tymczasem piszesz - bez urazy prosze - steki bzdur. Mieszkasz człowieku w kraju demokratycznym i za pewne rzeczy musisz płacić (czytaj odprowadzać podatki). Mówisz/piszesz: "Państwo okrada Cię dzień w dzień ale może o tym nie za bardzo wiesz bo o tym w naszych mediach się nie mówi i jakoś Ci to nie przeszkadza" - możesz sprecyzować te "okradanie"? Też bym chciał nie płacić podatków a mieć zapewnione wszystkie socjalne sprawy za darmo. Z czego to Państwo tak cię okrada? Przychodzi do ciebie do domu i telewizor zabiera, samochód z parkingu czy może jeszcze inaczej? Pragne wyjaśnić za to, że Rydzyk mnie juz jak najbardziej - pośrednio - okrada. Facet nie płaci podatków, kręci z fundacjami, firmami itp, a wszystko to prawie w świetle jupiterów. Przeciez to granda w biały dzień. Ja za to muszę płacić za każdą rzecz, więc pośrednio ten gościu mnie okrada, właśnie przez to, że sam za nic nie płaci. Nie wiem czy to ty powiedzaiłeś, że Rydzyk doszedł do tego ciężką pracą. No jeżeli jako "ciężka praca" zakwalifikujemy krętactwo, manipulacje podatkowo-celne itp, to fakt masz racje, Rydzyk naprawdę się napocił w trudzie i znoju, żeby całemu Narodowi pomóc. Jednak według mnie bardziej by pomógł jawnie przedstawiając swoje księgi rachunkowe i legalnie płacąc podatki, jak każdy jego bliźni

14.02.2003
22:34
[66]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

------------>a.i.n. zamknąć????
zamknąłbyś????

Przecież potem 1000 70-cioletnich babinek przyjdzie pod Twój dom, i będzie skandować jaki to ty jesteś żyd, jak tak mogłeś, chciałbyś tak, czy wolałbyś sobie odpuścić???

14.02.2003
22:39
[67]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Mark24 => zamknac - nie konkretnie Rydzyka, chodzi mi o to, ze znioslbym jakiekolwiek koncesje radiowo-telewizyjne.

Niech nadaje kto tylko chce i kto tylko ma kase. Ale jak w swojej stacji TV albo radiowej zlamie prawo (nawolywanie do nienawisci rasowej, pokazywanie porno o godzinie 14stej etc...) to WTEDY powinno wkroczyc panstwo, odbyc sie proces i jesli taki zapadnie wyrok, to zamknac STACJE (ktora prawo zlamala)

A teraz jest na odwrot, najpierw musisz udowodnic panom z Krajowej Rady, ze nie jestes wielbladem, wtedy oni MOZE wydadza zgode na koncesje :/

14.02.2003
22:50
[68]

Iceman_87th [ Generał ]

pomysl z bezkoncesyjnym nadawaniem jest troszke utopijny przynajmniej w polskich warunkach, ale nie tylko polskich. Szybko okazaloby sie, ze cale pasmo by sie zapchalo, bo kazdy chcialby nadawac glownie programy radiowe. To nie wymaga wielkiej technologii i duzych nakladow finansowych. Zapanowalby chaos w eterze nie mowiac juz o zaklucaniu czestotliwosci zakazanych (ludzie gdy maja zbytnia wolnosc wleza wszedzie nawet na psama wojskowe i zastrzezone np dla kontroli lotow czy nadajnikow ILS) Poza tym juz widze rozne ciekawe programy nazwijmy to rozrywkowe co w polaczeniu z polskimi sadami i procedura trwajaca nieraz po kilka lat (z apelacjami i procedurami odwolawczymi nawet kilkunascie) spwowdowaloby jedno: takich stacji nie mozna by bylo zamknac, a nawet jezeli juz by sie udalo, w jej miejsce, wietrzac nisze na rynku, powstaloby 10 nowych. Wszakze jestesmy panstwem "prawa" i obowiazuje u nas domniemanie niewinnosci.

14.02.2003
22:56
smile
[69]

a.i.n... [ Kenya believe it? ]

Iceman_87th => oczywiscie masz racje, nie wzialem tego pod uwage.

Ale i ten problem moznaby bardzo latwo rozwiazac.
Czestotliwosci trzebaby po prostu WYKUPIC. Proste - jesli masz kase, to zakladasz stacje.

Jesli chetnych byloby wiecej, to czestotliwosci sprzedajemy w drodze licytacji. Prosty system, wygrywa najbogatszy lub ten, ktory najwiecej zaplaci...
Teraz, z tym przyznawaniem koncesji, mozliwe sa rozne przekrety, polityczne rozgrywki (tym damy, a tym nie damy, tych lubimy, a tamci za duzo sobie pozwalaja, to im zabierzemy)

14.02.2003
23:55
[70]

atari800 [ Pretorianin ]

kurde ludzie, przeciez rydzek dostał tą koncesje na satelite
kto to bedzie ogladal?
co innego gdyby zlikwidowali polsat i zamiast tego dali rydzyka
(chociaz mnie by to i tak waliło, bo nie oglądam tego syfu, ale szanuje wielbicieli kiepskch)

15.02.2003
03:55
[71]

Weles [ Chorąży ]

hmmm

artikus --> Ja Ci odpiszę tak. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektórzy ludzie mają poglądy mojego pokroju i niekoniecznie mają 70lat (a są tacy nie za dużo ale są)? Pewnie gdybym wcześniej zaznaczył, że nie słucham RM czy chodzę do kościoła to byś to podał za powód. Ale tak nie jest, pisałem o tym wcześniej. Rodzinę mam katolicką i wszyscy, chodzą do kościoła oprócz mnie (oczywiście to nie jest powód do dumy - znaczy to że ja nie :)). Ale widzisz są po prostu tacy ludzie którzy cały czas czegoś szukają (i nie koniecznie muszą chodzić do kościoła i słuchać o. Rydzyka), starają się znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, albo np. mają wątpliwości co do niektórych spraw. Duża część ludzi poprzestaje na źródłach ogólnodostępnych i łatwodostępnych ale część stara się nieco dogłebniej poznać niektóre sprawy. I w sumie tym mógłbym zakończyć bo dotarłem do sedna sprawy. Ogladasz wiadości, czytasz gazety i nawet tam odziennie można się dowiedzić że ten i tamten to tyle ukradł, dziura budżetowa stale się powiększa (w sumie narazie nas to nie dotyka ale ciekawe co będzie później), bezrobocie 5mln, rolnicy strajkują bo nie mają za co żyć itp. itd. Czy to jest ogólnie rozumiana demokracja ? Takie są jej następstwa ? Wkoło panuje coraz większy bezsens i bałagan, nie interesuje Ciebie to skąd, jak, dlaczego ? Czy może uważasz, że wszystko będzie pięknie jak wejdziemy do UE ? "Mieszkasz człowieku w kraju demokratycznym i za pewne rzeczy musisz płacić (czytaj odprowadzać podatki)" - tak masz rację tylko na co (na kogo) idą te podatki ? Po prostu jak spojrzysz "trzeźwo" na to co Cię otacza nie znajdziesz za dużo "plusów", a na niektóre pytania to aż się prosi poszukać samemu odpowiedzi. I nagle stajesz przed wyborem - widzisz dwie zupełnie inne na jeden temat. Możesz wybrać tą bardziej popularną i wygodną lub zacząć szukać coś o tej drugiej np. Kurde co ten i tamten wariat miał na myśli pisząc to i tamto? przecież to są bzdury. Nawet gdy okaże się fałszywa "po drodze" do rozwiązania zagadki możesz się sporo dowiedzieć (ale nie idziesz na łatwiznę głosząc wszystko co np. usłyszysz w wiadomościach). Ja też tak zaczynałem poznawać ten system - SAM nikt mnie nie zmuszał, nie namawiał (a kiedyś też miałem poglądy "poprawne politycznie"). A teraz jestem dumny np. z tego że znam historię trochę inną niż mnie uczono w szkole. Historię którą nie napisali wygrani, a prawdziwą historię. Nie wiem czy to zrozumiesz bo sam czuję, że to trochę zamotałem, trochę już późno ale zanim stwierdzisz że ten Weles jest pier... pomyśl trochę nad tym co ten wariat napisał, a najlepiej spróbuj go sprawdzić - czy to co pisze to rzeczywiście prawda czy tylko stek bzdur. Nic nie możesz stracić a jedynie zyskać...

A tak na marginesie. Nie należę też do żadnej sekty (tak przed momentem przyszło mi do głowy :) ) jakby ktoś miał jakieś wątpliwości.

Pozdrawiam

15.02.2003
15:38
[72]

Mark24 [ >>>Martinez751<<< ]

-----------> Weles
Ale zauważ, jedną rzecz, nikt tu nie bronił aktualnej polityki - jaka ona nie jest. Nikt nie bronił polityków, rządu. Nie wmawiał Ci że jedynym złodziejem w kraju jest Rydzyk.
Też wiem, że Rywin kombinuje. Miller podobnie (chociaż go jeszcze nikt za rękę nie złapał). Zresztą wszyscy na "wysokich stołkach" mają coś na sumieniu. SLD, AWS, nawet Liga Polskich Rodzin - wszyscy.
Podobnie jest w krajach Unii Europejskiej. Może korupcja nie ma takiej skali jak w Polsce ale też istnieje.

Po prostu Polacy to naród łapczywy - jak któryś dorwie się do stołka, to od razu chce jak najwięcej i jak najszybciej się nachapać - i stąd tyle afer i przekrętów w naszym kraju. Osobiście ufam, że jak już wejdziemy do Unii to nam tą łapczywość trochę ukrucą....

A akurat Rydzyka podobnie jak Rywina złapano na gorącym uczynku - brak odprowadzania podatków przez kilka lat. Sprawa Rywina jest w toku. Sprawa Rydzyka ucichła - ludzie się boją. Boją się napisać o tym artykuł.
A dla mnie Rydzyk to mafia. Mafia finansowana przez katolików, babcie i dziadków. Przez głupich ludzi.

Po co wpłacać pieniądza na jakieś Radio??
Nie lepiej dać na jakiś szpital, dom dziecka, przekazać na konto chorej osoby (tyle ogłoszeń jest w telewizji).

16.02.2003
01:14
smile
[73]

YogiYogi [ Pretorianin ]

Artikus --->
Z tym okradaniem nas przez państwo to jest mniej wiecej tak, jak w tym dowcipie o glosowaniu w sejmie za czasów Stalina:
"...kto jest za, może opuścić ręce i odejść od ściany..."
czyli:
- mamy państwo, ośmielę się zażartować "demokratyczne", w którym naturalne jest płacenie podatków i świadczeń socjalnych. Ale fakt, że są one takie a nie inne i jeśli ich nie płacisz (czy Cię stać czy też nie) to zawsze jesteś na przegranej pozycji. Podatki rosną i szary obywatel nic nie może poradzić na to... Mozesz nie placic. Mozesz potem nawet okazac skruche i chciec je zaplacic. A ostatnio nawet mozesz sie pomylic i potem wyslac sprostowanie jeszcze w terminie.A I tak masz wp..dol od fiskusa...
Wyciąganie kasy od obywateli - zamiast szukanie rozwiazan czy rezygnacja z pewnych wlasnych korzyscie przez politykow.
To jest okradanie.
To że wiele ustaw jest uchwalanych na zasadzie: debil z ledwo ukończoną podstawówką głosuje tak a nie inaczej bo akurat to leży w jego chwilowym interesie.
Rydzyk po prostu jest doskonałym biznesmenem przy ktorym Balcerowicz czy Kołodko mogą się schować. On nie dość że wyciąga od ludzi kasę to jeszcze wpaja im ze to dla ich dobra. I najsmutniejsze jest to, że oni w to wierzą...

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.