GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Niezły kawał wirusa. Nawet google 'nie odpowiada'.

30.01.2011
21:11
[1]

maly_17a [ Generał ]

Niezły kawał wirusa. Nawet google 'nie odpowiada'.

Witam, niezłe cuda mi się dzieją na dysku, pulpit sam się odświeża, strony nie zawsze otwierają, ogólnie komputer jest spowolniony. Gdy wpiszę coś w google, to normalnie wyszuka wszystko, tyle, że gdy próbuję kliknąć w jakikolwiek link, który mi znalazło - otwiera się strona google.pl. Jednym słowem bieda.

Skanowałem Combofixem, Kasperskym, Hijackthisem, Spybot Search & Destroy i już nie mam kurde pomysłu.

Odpowiedzi typu 'zrób formata' wsadźcie sobie w nos. Z góry dzięki za pomoc w wywaleniu tego gówna.

30.01.2011
21:12
smile
[2]

bezio007[IsBack] [ Konsul ]

System postawić od nowa.

30.01.2011
21:13
[3]

Damian1539 [ Legend ]

Pewnie to i żadna pomoc ale w takich sytuacjach u mnie pomagało przywracanie systemu.

30.01.2011
21:16
smile
[4]

Regis [ ]

Spróbuj Kasperskym, ale nie zwykłym, tylko płytką ratunkową w stylu "Rescue CD" - mi kiedyś pomogło, kiedy zwykły antywirus zawodził.

30.01.2011
21:34
[5]

maly_17a [ Generał ]

Hmm nie działa mi stacja CD, chyba, że taką płytkę znalazłbym na necie. (co w tym momencie jest wykluczone, ale google czasami działa).

Przywracanie systemu nie wyeliminuje problemu, co najwyżej opóźni wirusa o dzień-dwa.

30.01.2011
21:38
[6]

Kowal172 [ Music Producer ]

Jak już masz takiego syfa na kompie to nic nie poradzisz
wiem bo też przez niezłe cuda przechodziłem
Zdecydowałem się na formata i pomogło:P

31.01.2011
00:15
[7]

Joshi aka Endeavour [ Szturman ]

Ściągasz ten program i aktualizujesz bazę danych->

Następnie ten program->
Jest to wersja trial, lecz spokojnie wykona swoją pracę.

Kolejny program->
Również wersja testowa pozwalająca na jednorazowe darmowe przeskanowanie komputera i usunięcie zagrożeń. Ten program to istny kombajn.

Teraz po kolei: po wykonaniu powyższych kroków, uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym (ang. Safe Mode). Aby to zrobić podczas uruchamiania komputera, kiedy ukazuje się czarny ekran wciskasz klawisz F8, najlepiej kilka razy. Następnie wybierasz opcję by uruchomić tryb awaryjny z możliwością połączenie z internetem. Nie włączaj jednak jeszcze internetu. Modem miej wyłączony lub ewentualnie wyjęty z komputera kabel od internetu. Wchodzisz w Start->Uruchom, wpisujesz "temp". Zaznaczasz wszystkie pliki z folderu i wciskasz SHIFT + DELETE. Potwierdzasz usunięcie.

1. Uruchamiasz anty-wirus który posiadasz na komputerze, po czym skanujesz komputer.
2. Po przeskanowaniu i usunięciu znalezionych zagrożeń uruchamiasz MalwareBytes. Wykonujesz pełne skanowanie.
3. Po przeskanowaniu i usunięciu zagrożeń uruchamiasz TrojanRemover, robiąc to co wyżej.
Gdy pojawi się zapytanie o zresetowania komputera, robisz to. Pamiętaj by znów uruchomić komputer w trybie awaryjnym z podłączeniem do neta.
4. Podłączasz internet i włączasz Hitman Pro. Wybierasz jednorazowe darmowe przeskanowanie, po czym pozwalasz programowi wykonać swoją pracę. Znów usunięcie zagrożeń.

Jak to nie pomoże to nie pozostaje nic innego niż format. Na przyszłość zawsze miej włączonego FireWall'a, zainstalowany program antywirusowy (z darmowych polecam Avira) oraz Malwarebytes. Skanuj komputer za pomocą Malwarebytes co tydzień-dwa.

EDIT: Sprawdź jakie procesy uruchamiają Ci się na starcie (Start-> Uruchom-> msconfig-> zakładka "Uruchamianie"). Jeśli zauważysz jakieś podejrzane- wyłącz je.

31.01.2011
00:19
smile
[8]

bartek [ Legend ]

Ludzie są śmieszni :)

Nawet jak ktoś Ci dobrze poradzi i objawy znikną, to co dalej? I tak MUSISZ przeinstalować system, bo NIGDY nie będziesz miał gwarancji, że OS jest czysty.

A jeśli naprawdę masz takie rady w nosie to wiedz, że bank powie Ci to samo, jak nagle znikną Ci środki z konta (bo wykryło wirusa i nawet usunęło, ale chyba jednak nie do końca).

31.01.2011
00:27
[9]

Joshi aka Endeavour [ Szturman ]

bartek bez przesady. Czasami można usunąć wirusa bez niepotrzebnej reinstalacji systemu. Ogólnie dyski powinno się regularnie formatować (tylko komu się chce?), ale jeśli wirusa da się usunąć, nie widzę powodu by reinstalować system. Oczywiście jeśli masz czas i chęci, oraz nie masz wiele plików które wymagały by nagrania na płytę/skopiowania na alternatywny dysk, to czemu nie. Można czyścić kompa za każdym razem kiedy ma się do czynienia z poważniejszym wirusem. Ja osobiście staram się unikać reinstalacji systemu gdy nie jest to konieczne.;)

Aha, a co do tego-> Odpowiedzi typu 'zrób formata' wsadźcie sobie w nos

Można troszkę grzeczniej, to naprawdę nie boli a i atmosfera jest wtedy milsza.

31.01.2011
18:08
[10]

maly_17a [ Generał ]

Szczerze nie wchodziłem już w ogóle w ten wątek, a widzę, że Joshi się naprodukował..
Zrobiłem tak: pomyślałem, że mój kaspersky 2010 mógł być zjedzony przez wirusy i nie zaszkodzi ściągnąć triala 2011. Mój domysł był prawidłowy, 2011 znalazł kilka wirusów w tym zarażony explorer.exe i winlogon.exe. Kliknąłem 'wylecz', system uruchomił się ponownie, google hula, system hula i ogólnie jest spoko.

bartek --> Ludzie są śmieszni :)
Załóż wątek o wirusie, to dzieciarnia pierwsze co, to będzie kazała robić formata, zawsze. Jakbym miał robić formata z okazji każdego wirusa, to bym stracił wiele nerwów, bo nie mam czasu na instalowanie od nowa systemu i doinstalowanie programów/gier, które po reinstalce przestaną działać.

Nawet jak system nie jest czysty od wirusów (nie wykluczam), to żadnych haseł do kont bankowych nie trzymam, to mi to wisi. Ale nie będę tracił połowy dnia na format co miesiąc i dziwie się, że ludziom ciężko takie coś zrozumieć :)

Uprzedzając pytanie, z mojego kompa korzystają 3 osoby, nie mam wglądu gdzie włażą itd, a żaden antywir nie pomoże, jak się kliknie w debilną stronę i się zaaplikuje 70 trojanów (pozdrawiam moją siostrę ;).

31.01.2011
18:24
[11]

siwy346 [ addicted to music ]

Możesz dać logi do sprawdzenia według tych zasad:

tutaj:

I wtedy masz pewność czy masz wirusy i nie musisz spędzać pół dnia na formacie.
Format z powodu wirusów to trochę idiotyzm jest tyle for tematycznych, gdzie zawsze znajdziesz pomoc.
Wyjątkiem są Wirusy polimorficzne:

"jak się kliknie w debilną stronę i się zaaplikuje 70 trojanów"
To już totalna bzdura.
Wystarczy co jakiś czas użyć skanera na żądanie np tego: zresztą podawany wyżej).

"Załóż wątek o wirusie, to dzieciarnia pierwsze co, to będzie kazała robić formata, zawsze."
Teraz dzieciarnia poleca ComboFix, co jest błędem, bo tego nie powinno się polecać komuś kto nie ma doświadczenia z logami. W 90% przypadków polecający Combofixa nie potrafią nawet podać prostego skryptu, który usunie to co program pominął. Do tego dochodzi brak informacji o zainstalowaniu konsoli odzyskiwania i wywalenia wirtualnych napędów.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.