QamilekQ [ RuNNer ]
Upgrade Windows vista do 7
Cześć
Mam win viste ultimate oryginalną. Mam okazje dorwać tanio 7. Warto? Jeśli tak to dlaczego?
Valter [ El Romantico ]
Uważam, że warto ponieważ:
-jest wydajniejszy od Visty,
-moim zdaniem ładniej wygląda,
-W systemie Windows 7 można na przykład przypinać ulubione programy w dowolnym miejscu paska zadań w celu uzyskania do nich łatwego dostępu. Nie podoba Ci się układ ikon? Teraz możesz rozmieścić je w dowolny sposób metodą klikania i przeciągania. Dostępne są także nowe metody wyświetlania podglądu okien. Wskaż ikonę paska zadań, aby wyświetlić miniaturowy podgląd otwartych plików lub programów. Następnie przenieś mysz na miniaturę, aby wyświetlić pełnoekranowy podgląd okna. Możesz nawet zamykać okna z poziomu miniatur podglądu - to spora oszczędność czasu. <-- to ze strony microsoftu
-ogólnie szybciej można coś znaleźć, dostać się do wybranych folderów, czy też szybko uruchamiać niedawno używane programy, aplikacje, dokumenty itd.
QamilekQ [ RuNNer ]
A jakby co mozna zmienić na pasek taki jak w viscie?
Radanos [ Mr Gouda ]
E tam, Valter leje Ci wodę.
- Zaktualizowałem sobie niedawno i jakoś nie zauważyłem dużo większej wydajności... W sumie to gry chodzą słabiej, bo teraz nie mogę podkręcić karty graficznej (Ty będziesz mógł).
- Większość tych "innowacji" graficznych była już w Viscie (odmienia się wog'le?), a tych nowych prawie nie używam. Szczerze mówiąc wolę tradycyjne "Pokaż pulpit", na pasku, niż... Aero Peak? (nie rozróżniam tych nazw)
- Ładniej wygląda? "Siódemka" różni się od Visty tylko tym, że... jak by to, ma większą przeźroczystość i inny pasek (niekoniecznie ładniejszy)
- Podglądy i zamykanie okien na pasku zadań były już w tym starszym.
- Jak to szybciej można dostać się do wybranych folderów? Dokładnie tak samo jak wcześniej.
Niemniej warto przesiąść się na nowszy system, pamiętaj, że systemy Microsoftu rozwijają skrzydła dopiero po service pack'u... drugim (pierwszy sp Win7 będzie tak samo badziewny jak ten Visty, nie pamiętam jak było z XP, chyba, że zmienią/dodadzą parę rzeczy do listy)
A co do twojego drugiego pytania, tak można, ale nie bezpośrednio. Wpisz w google... Albo lepiej wejdź na trochetechniki . pl i poczytaj różne artykuły na temat Windows 7.