Deton [ klein Zwerg ]
winda oem
Czy jezeli mam legalny windows na plycie w wersji oem to moge go sobie zainstalować
na dwóch własnych komputerach? nie będzie potem nic wywalało?
polak111 [ Legend ]
Jeżeli się nie mylę, to Windows OEM ma licencję tylko na 1 komputer.
Deton [ klein Zwerg ]
No ale jest to jakoś wykrywalne, ze np. nagle na obu znacznie wyskakiwać jakaś zrąbana
uciążliwa rameczka?
Deton [ klein Zwerg ]
upik
QamilekQ [ RuNNer ]
nie wyskoczy ci jak nie ściągniesz aktualizacji co sprawdza oryginalność systemu
Likfidator [ Generaďż˝ ]
Deton--> Instalacja OEMa na drugim komputerze to takie samo piractwo, jak instalowanie ściągniętej z netu płyty i użycie crack'a.
Powiedz, czemu chcesz piracić system operacyjny? Do czego ma być ten drugi komputer wykorzystywany? Jeśli tylko net, office, filmy i muzyka, to zainstaluj na nim linuksa np. przyjazne Ubuntu. Jeśli zaś potrzebujesz go do pracy, to i tak musisz mieć oryginał.
Deton [ klein Zwerg ]
Pytam tylko jak to działa.
BlackBolt [ Senator ]
Na drugim kompie system może się nawet nie aktywować.
Kategoria -> komputery.
Maverick [ Konsul ]
Nie mozesz, aktywujac licencje przypisuje sie do komputera. Zeby zainstalowac go na innej maszynie musisz zadzwonic do MS i odblokowac klucz podajac podow takiej operacji. Moze to byc tylko i wylacznie awaria i uszkodzenie sprzetu, np plyty glownej w komputerze i koniecznosc przeinstalowania go na "tym samym komputerze z nowa plyta glowna"
Deton [ klein Zwerg ]
To kiepsko. Ale nie ma problemu żeby sobie format zrobić itp?