mikas * [ Centurion ]
Problem z Routerem..
Witam, dzisiaj zakupiłem Router, wszystko ok. Problem w tym ze bez problemowo wykrywa połączenie "kablowe" (palą się diodki: "Power" "WLAN" "ADSL") ale internetu już nie ma (nie świeci sie ostatnia diodka "Internet"). Podobne na laptopie: W połączeniach widnieje że wszytko ok ("połączono z prędkością, bodajże, 54 mb itd) ale netu nie ma.
Piotrek.K [ ... broken ... ]
Strzelam - albo dostawca blokuje dostep routerowi do netu (w przypadku sieci osiedlowych - filtrowanie po adresie MAC) albo masz polaczenie xDSL i nie wpisales ustawien PPPoE...
Skontaktuj sie z dostawca/sprawdz papiery od nich by sie dowiedziec co i jak...
Instrukcja tez bedzie pomocna...
mikas * [ Centurion ]
Połączenie wygląda tak:
Netia 1Mb, na łączach TP (modemik ZTE ADSL 852)

mikas * [ Centurion ]
przemek__ [ F1 2010 ]
Zajrzałeś chociaż do ustawień konfiguracyjnych czy liczysz, że podłączysz kabel i będzie działać ?
Przykładowe ustawienia Linksysa dla Netii:
Taikun44 [ Legend ]
dioda ADSL świeci się gdy router synchronizuje się z linią, czyli gdy wpiszesz odpowiednie ustawienia
dioda Internet świeci się gdy router zaloguje się do usługi, jeśli Tobie się nie świeci to masz wpisane złą nazwę użytkownika / hasło do neostrady
albo źle wpisałeś login/hasło albo co ostatnio zauważyłem u klienta, przedłużałeś umowę i masz nadany nowy login
mikas * [ Centurion ]
Hm, prawdę mówiąc nic nie wpisywałem. Po prostu połączyłem- kabelek- kabelek i tyle. Router to: TP LINK TD w8901G
Taikun44 [ Legend ]
konfiguracja routera z przeglądarki pewnie jest dla Ciebie nie do ogarnięcia, dlatego polecam odpalić płytkę dołączoną do routera. Jest tam fajny konfigurator z którym wszystko sobie ładnie powpisujesz.
mikas * [ Centurion ]
Problem w tym że mam Netbooka (ten bez czytnika)
Taikun44 [ Legend ]
A nie masz w domu kompa z napędem?
jeśli nie, to czytaj link przemka i skonfiguruj przez przeglądarkę, nikt Ci więcej nie pomoże
mikas * [ Centurion ]
Obecnie, nie. Za około dwa tygodnie wróci laptop Dziewczyny z czytnikiem (jest w naprawie), to docelowo do niego także ma byc internet, z tym ze on nie ma WiFi.
Edit: znalazłem coś takiego:
przemek__ [ F1 2010 ]
Po co kreator z płytki. W instrukcji masz podany adres IP jaki należy wpisać w przeglądarce, login oraz hasło. Otworzy się menu konfiguracji. Następnie ustawiasz odpowiednie dane... link dałem wyżej. To wszystko.
PS. No i dobrze znalazłeś. Nie oglądałem tego filmiku, ale z tego co spojrzałem to na tym to polega.