GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z Routerem..

05.12.2010
13:15
[1]

mikas * [ Centurion ]

Problem z Routerem..

Witam, dzisiaj zakupiłem Router, wszystko ok. Problem w tym ze bez problemowo wykrywa połączenie "kablowe" (palą się diodki: "Power" "WLAN" "ADSL") ale internetu już nie ma (nie świeci sie ostatnia diodka "Internet"). Podobne na laptopie: W połączeniach widnieje że wszytko ok ("połączono z prędkością, bodajże, 54 mb itd) ale netu nie ma.

05.12.2010
13:21
[2]

Piotrek.K [ ... broken ... ]

Strzelam - albo dostawca blokuje dostep routerowi do netu (w przypadku sieci osiedlowych - filtrowanie po adresie MAC) albo masz polaczenie xDSL i nie wpisales ustawien PPPoE...

Skontaktuj sie z dostawca/sprawdz papiery od nich by sie dowiedziec co i jak...

Instrukcja tez bedzie pomocna...

05.12.2010
13:23
[3]

mikas * [ Centurion ]

Połączenie wygląda tak:
Netia 1Mb, na łączach TP (modemik ZTE ADSL 852)

05.12.2010
13:50
smile
[4]

mikas * [ Centurion ]

05.12.2010
13:58
[5]

przemek__ [ F1 2010 ]

Zajrzałeś chociaż do ustawień konfiguracyjnych czy liczysz, że podłączysz kabel i będzie działać ?

Przykładowe ustawienia Linksysa dla Netii:

05.12.2010
14:00
[6]

Taikun44 [ Legend ]

dioda ADSL świeci się gdy router synchronizuje się z linią, czyli gdy wpiszesz odpowiednie ustawienia
dioda Internet świeci się gdy router zaloguje się do usługi, jeśli Tobie się nie świeci to masz wpisane złą nazwę użytkownika / hasło do neostrady

albo źle wpisałeś login/hasło albo co ostatnio zauważyłem u klienta, przedłużałeś umowę i masz nadany nowy login

05.12.2010
14:05
[7]

mikas * [ Centurion ]

Hm, prawdę mówiąc nic nie wpisywałem. Po prostu połączyłem- kabelek- kabelek i tyle. Router to: TP LINK TD w8901G

05.12.2010
14:07
[8]

Taikun44 [ Legend ]

konfiguracja routera z przeglądarki pewnie jest dla Ciebie nie do ogarnięcia, dlatego polecam odpalić płytkę dołączoną do routera. Jest tam fajny konfigurator z którym wszystko sobie ładnie powpisujesz.

05.12.2010
14:08
[9]

mikas * [ Centurion ]

Problem w tym że mam Netbooka (ten bez czytnika)

05.12.2010
14:10
[10]

Taikun44 [ Legend ]

A nie masz w domu kompa z napędem?

jeśli nie, to czytaj link przemka i skonfiguruj przez przeglądarkę, nikt Ci więcej nie pomoże

05.12.2010
14:12
[11]

mikas * [ Centurion ]

Obecnie, nie. Za około dwa tygodnie wróci laptop Dziewczyny z czytnikiem (jest w naprawie), to docelowo do niego także ma byc internet, z tym ze on nie ma WiFi.

Edit: znalazłem coś takiego:

05.12.2010
14:43
[12]

przemek__ [ F1 2010 ]

Po co kreator z płytki. W instrukcji masz podany adres IP jaki należy wpisać w przeglądarce, login oraz hasło. Otworzy się menu konfiguracji. Następnie ustawiasz odpowiednie dane... link dałem wyżej. To wszystko.

PS. No i dobrze znalazłeś. Nie oglądałem tego filmiku, ale z tego co spojrzałem to na tym to polega.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.