mikas * [ Centurion ]
Kupuję gitarę. Jaką?
a więc, stwierdziłem że zakupię sobie takie cuś do grania, zafascynowany solówkami Iron Maiden oraz riffami Gorgorotha postawiłem na Elektryka, szaó opadł, teraz myślę racjonalniej. Chciałbym się spytać: nie mam żadnego doświadczenia więc nic nie wiem. Zastosowanie: namiatanie w domu Punkiem, potem Heavy Metalem ale także brzdąkanie na spotkaniach z przyjaciółmi itd, znajomy ma Bassa:)
I teraz: chcę wydać 200/250 zł, widziałem w tej cenie elektryki- czy są warte? czy może jednak akustyk?
Motywacja do nauki postawiona na 8/10 :)
AppPatch [ Pretorianin ]
a basseta kumpel nie ma?
kup drewnianną bo za taką cenę elektryk będzie brzmiał jak stara katarynka
mikas * [ Centurion ]
Ma gitarę basową, tyle wiem :)

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
kup drewnianną bo za taką cenę elektryk będzie brzmiał jak stara katarynka
A elektryk to z czego niby jest? Z plastiku?
mikas * --> za 250 zł może uda ci się wyrwać w miarę przyzwoitego klasyka. Najlepiej porozglądaj się wśród używanych.
Do elektryków za mniej niż te ~500zł nawet się nie zbliżaj
AppPatch [ Pretorianin ]
A elektryk to z czego niby jest? Z plastiku?
nie, z elektrod

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
Ty udajesz, no nie?
AppPatch [ Pretorianin ]
To gitara elektryczna nie jest zrobiona z elektrod? O_o

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
Wiesz w ogóle co to jest elektroda?
Miałeś kiedykolwiek gitarę elektryczną w ręku?
Po cholerę się wypowiadasz w wątku na temat o którym nie masz jakiegokolwiek pojęcia.

Sassafrass [ Pretorianin ]
Serio gościu gitara elektryczna za 250zł rozpadnie się po tygodniu. Elektryk dopiero za 500zł i to używany. Akustyki też będą takie lipne. Wyrwij używanego klasyka i koniec tematu. Może Ci się wydawać, że my tak tylko myślimy, bo jesteśmy doświadczeni, a Tobie taka gitara się spodoba. Nic z tych rzeczy, zaufaj nam.
AppPatch [ Pretorianin ]
przemo, no to powiedz mi cwaniaczku z czego jest zrobiony elektryk jak nie z elektrod
HETRIX22 [ PLEBS ]
"I teraz: chcę wydać 200/250 zł, "
:D za to możesz kupić co najwyżej porzadną kostke do gry na gitarze elektrycznej

Dycu [ zbanowany QQuel ]
za to możesz kupić co najwyżej porzadną kostke do gry na gitarze elektrycznej
MOAR!
Stalker1 [ wkurzający typ ]
Podwieszę : )
Zawsze lubię trolling ekspertów nie zbliżających się do gitar wartych mniej niż 2000.

Sassafrass [ Pretorianin ]
Stalker1 Wcale tak nie jest, ja już się wypowiedziałem na ten temat: "Może Ci się wydawać, że my tak tylko myślimy, bo jesteśmy doświadczeni, a Tobie taka gitara się spodoba. Nic z tych rzeczy, zaufaj nam." Za takie 750 możesz już kupić Vintage i gra gitara.

Montera [ Michael Jackson zyje ]
I teraz: chcę wydać 200/250 zł,
Człowieku, z czym do ludzi?
I nie myśl sobie, że nauka na gitarze to miesiąc czy dwa. Przez tyle czasu możesz się jedynie nauczyć z dobrym nauczycielem (!) grania tylko na akordach.
Co do Twojej kwoty - tyle kosztuje dobry kabel gitara-piecyk :) Ewentualnie stroik :)

Sassafrass [ Pretorianin ]
Montera pamiętaj, że polecasz gitarę nowicjuszowi, a nie sobie. Koleś jest gotów pomyśleć, że nie może na naszych opiniach polegać.
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
AppPatch --> Ponawiam pytanie- czy wiesz co to jest elektroda i czy kiedykolwiek, już nawet nie trzymałeś, ale czy widziałeś elektryka na żywo?
kup drewnianną bo za taką cenę elektryk będzie brzmiał jak stara katarynka
>>>A elektryk to z czego niby jest? Z plastiku?
nie, z elektrod
Każda gitara to korpus z litego drewna, którego rodzaj decyduje o barwie brzmienia. Gryf zazwyczaj jest z innego drewna, a podstrunnica to jeszcze co innego.
W korpus są wpieprzone przetworniki elektromagnetyczne (pick-upy).
No i reszta- klucze, mostek, prowadnice strun, progi, itp.
Nie rozumiem więc po co próbujesz udzielać jakichkolwiek rad w temacie, jak nie masz nawet pojęcia co to jest gitara.
Stalker1 --> A kto mówi o wiosłach za 2k?
nie ma fizycznych szans znaleźć za 250zł czegokolwiek co będzie grało, bo sam materiał kosztuje więcej. Odlicz od ceny VAT, cła, i marże najpierw sklepu, potem hurtowni i producenta- wyjdzie Ci że koszt samej gitary to jakieś 100, góra 150zł- to nie ma prawa nadawać się do czegokolwiek.
Co nie zmienia faktu że dużo osób znacznie przesadza:
Montera- wątpię by jakiemukolwiek amatorowi był potrzebny kabel za 250zł

Qverty™ [ Legend ]
za to możesz kupić co najwyżej porzadną kostke do gry na gitarze elektrycznej
LOL.Weź nie wypowiadaj się na tematy na które nie masz zielonego pojęcia ok? Za taką kaskę kupi porządną gitarę dla początkującego...
Polecam jakiegoś klasyka/ akustyka. Za 250zł to elektryka nie kupisz...no i nie radziłbym wogóle zaczynac zabawy z gitarą od elektryka...
widziałem w tej cenie elektryki- czy są warte
Gdzieżeś ty widział elektryka za 250zł? Porządny elektryk(IMO) 1500zł wzwyż...
Człowieku, z czym do ludzi?
Następny ekspert który kupiłby dla początkującego gitarzysty który nie miał gitary w łapie coś za miliony monet Mroza...Może najlepiej niech odrazu sobie stratocastera albo fendera kupi nie?
Qverty™ [ Legend ]
dubel cholera...
rog1234 [ Gold Cobra ]
Za tyle to akustyk, mimo wszystko. Między bajki można wrzucić, że trzeba/powinno się/i jak to jeszcze chcecie nazwać zacząć od akustyka/klasyka, bo mimo że oba gitara, to trzeba zwracać uwagę na inne rzeczy (jeśli gatunkiem "docelowym" jest metal, to nie trzeba przy akustyku uważać na buczące znacznie mocniej przy ostrym przesterze struny itd.), ale jeśli jest motywacja, to i te 250zł się nada na pierwszego akustyka. Elektryki to od... nie wiem w sumie, swojego pierwszego Epiphone'a kupowałem za 800zł, i służy mi w przerwach od Fendera za... trochę więcej do dzisiaj, bardzo fajne wiosło z jakimś charakterem, trzeba tylko chcieć, grać można na wszystkim co trzyma strój, bo gramy my, a dobry sprzęt może nam tylko ułatwiać uzyskać pożądane brzmienie. Dochodzi koszt wzmacniacza, kabli (na nich tym bardziej nie warto oszczędzać), ogólnie wychodzi po prostu drożej.
Qverty™ [ Legend ]
Może najlepiej niech odrazu sobie stratocastera albo fendera kupi nie?
Tam wyżej miało być stratocastera albo innego fendera, bo zaraz się na mnie rzucą jak na świeże mięso ...Edit mi się skończył
szymon_majewski [ Legend ]
mikas -> jesli nadal jestes zainteresowany to napisz do mnie na GG (masz w mojej GOL wizytowce), pogadamy i moze uda mi sie jakos pomoc
Jerryzzz [ Legend ]
Każda gitara to korpus z litego drewna
Nie każda...

Montera [ Michael Jackson zyje ]
Qverty -> Jesteś głupszy niż myślałem, a na dodatek hipokryta z Ciebie. I co masz na myśli w zdaniu: "Za taką kaskę kupi porządną gitarę dla początkującego... "?
Od siebie polecam Epiphone Les Paul Special II. Porządna gitara dla początkującego i powinieneś znaleźć do 600 zł (pamiętaj o wzmacniaczu).

mef_sy [ Centurion ]
Podwieszam. Czekam na wojnę Montera vs. Qverty.
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
Jerryzzz --> Oczywiście że zdarzają się różne ewenementy, jak np Flaxwood AIJA, jednak myślę że oboje zgodzimy się że osoba udzielająca rady by kupić "drewnianą" gitarę a nie elektryka, nie ma pojęcia o czym mówi.
Oho- widzę że rzeczywiście specjalistów tu mamy na pęczki ;D
I już się zaczęło polecanie tego co ma się samemu.
Gość ma na gitarę 250zł- kupi za to używanego klasyka i jak mu się nie znudzi to kiedyś zmieni.
Jerryzzz [ Legend ]
PrzemoDZ ---> Ja i tak uważam, że to prowokacja... Albo naprawdę absolutny maks. na skali debilizmu ;)
Ragnus [ thrash ]
Eeeee ja zaczynałem swoją przygodę z gitarą od Leadstara, elektryka, którego kupiłem za 80zł na rynku od ruskiego i z tą gitarą mogłem chodzić na derby piłki nożnej i tak by się nic nie stało, kawał solidnego skurwysyństwa, żałuję że sprzedałem. Niestety pogoń za lepszym brzmieniem wzięła górę.

Sassafrass [ Pretorianin ]
Miałeś zwyczajnie szczęście. Ja uważam, że jeżeli Epi to tylko koreańskie.
mikas * [ Centurion ]
Ok, czyli elektryk za tę cenę odpada, akustyk czy Klasyk? Rozmawiałem ze znajomą, podobno jak docelowo chcę grać lepszy będzie Akustyk, jakie jest wasze zdanie?

..::BaM::.. [ Centurion ]
Kupuj adelitę i spieprzaj XD
są gratisy :D
szymon_majewski [ Legend ]
mikas -> jak mowilem chcesz wiedziec wiecej, to napsiz do mnie, albo kieruj sie glosem internetu co psowoduje ze tylko sie zniechecisz
AppPatch [ Pretorianin ]
kupuj drewnianną bo te z elektrod to zbyt drogi interes