mirencjum [ operator kursora ]
Prezydent dziękuje w imieniu Gazpromu.
Czy to nie przesada? Ordery za wątpliwej jakości wieloletnią umowę? Ordery za najdroższy gaz w Europie? Coś ten Prezydent na prowokatora wygląda jakiegoś.
Mimo wszystko odznaczonym prezesom gratuluję docenienia ich trudu i niech im i nam rosyjski gaz nie wybucha, bo coś ostatnio jak na wojnie!
"Prezydent odznaczył złotymi Krzyżami Zasługi prezesa PGNiG Michała Szubskiego i prezesa polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz Mirosława Dobruta, a srebrnym Krzyżem Zasługi wiceprezesa PGNiG Radosława Dudzińskiego - architektów nowych kontraktów z Gazpromem..."
charlie.scene [ Konsul ]
W tytule powinno byc dziekuje, a nie dziekuję. Zamiast spamowac na forum pocwicz troche j. polski mirencjum. :)
mirencjum [ operator kursora ]
charlie.scene --> W tytule powinno byc dziekuje, a nie dziekuję. Zamiast spamowac na forum pocwicz troche j. polski mirencjum. :)
Dziękuję za zwrócenie uwagi, poprawiłem. Jednocześnie pozwalam sobie przypomnieć, że w naszym kraju obowiązuje język polski i proszę używać polskich liter.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Tak jest. Od dzis uzywamy WYLACZNIE polskich liter typu (typó?) ó/ę/ć/ń itd. Wszystkie inne - te niepolskie przeciez abcd... sa zakazane!
mirencjum [ operator kursora ]
smuggler -->
dzis uzywamy WYLACZNIE
niepolskie
przeciez
sa
W jakim to dialekcie? Co to za grypsera?
Mi takie pisanie nie przeszkadza, ale skoro kolega wyżej zwraca mi uwagę na ogonek przy literce i proponuje ćwiczenia z polskiego, to sam powinien być w porządku. Bo jaki to nauczyciel skoro poprawia "dziękuję" na "dziekuje"?
wysiak [ Legend ]
"Jednocześnie pozwalam sobie przypomnieć, że w naszym kraju obowiązuje język polski i proszę używać polskich liter."
Na jakiej podstawie definiujemy o jaki kraj chodzi? Ani serwery GOLa nie sa w Polsce, ani wszyscy uzytkownicy nie przebywaja na terenie Polski, ani GOL nie jest zablokowany dla zagranicy, ani nawet przeznaczony tylko dla Polakow..
mirencjum [ operator kursora ]
wysiak ---> Na jakiej podstawie definiujemy o jaki kraj chodzi?
Można tak wywnioskować na podstawie częstego namawiania użytkowników do kupowania i studiowania słownika języka polskiego. Piętnowania i wyśmiewania błędów gramatycznych i stylistycznych typowych dla pisowni obszaru geograficznego zwanego "Polska".
Nie serwer decyduje o przynależności narodowej serwisu lecz język używany przez czytelników. Jeżeli czasopismo smugglera wydaje Niemiec, to mam sądzić, że jest to czasopismo dla Niemców, czy Polaków?
wysiak [ Legend ]
Pewnie Polakow. Ale juz np dzial "newsy" czy chocby "action-redaction" nikogo tam nie bola..:)
Ale chodzi mi tylko o to, ze uzywanie polskich liter nigdy nie bylo w internecie wymogiem, bo wiazalo sie zwyczajnie z problemami technicznymi. Ja na przyklad polskich liter nie mam jak uzywac. Nie ma to zwiazku z uzywaniem jezyka polskiego, jako takiego..
Lutz [ Legend ]
Jak to sie mowi. "Mądrej glowie dość dwie słowie",
Ale dla tego forum raczej należy obniżyć poprzeczkę na jakieś cztery słowie plus polska czcionka.
Ps
pisanie polskich czcionek na telefonie, to straszny ból, specjalnie na potrzeby tego wątka się przemogłem. Nie dość że zimno, że z łóżka sie nie chce wychodzić, to jeszcze polskich czcionek trzeba używać.
mirencjum [ operator kursora ]
Lutz
wysiak --> post 5
Raziel [ Action Boy ]
ten prezydent to jakiś żart
Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]
mirencjum --> Idź chłopie na grupę pl.soc.polityka. Tam, wśród osób takich jak MC, Panslavista, mkarwan czy bokun odnajdziesz towarzyszy w poglądach.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Wysiak - pomijajac fakt, ze "newsy" i "newsroomy" ma wiekszosc magazynow informacyjnych, to w CDA od blisko roku sie to nazywa "info" :).
Nie ma tez zadnych ustaw etc. dotyczacych nawet tego, ze stosowanie polskich znakow diakrytycznych jest obowiazkowe w korespondencji sluzbowej w Polsce, a co dopiero mowic o wypowiedziach na forum. Jakbys ktos sie uparl pisac po polsku uzywajac np. znakow cyrylicy - to czemu nie? (Pomine sens takiego dzialania...). To wolny kraj. :)
Mirencjum - jesli brak paru znaczkow uniemozliwia ci czytanie ze zrozumieniem, to specjalnie dla ciebie moge pisac z polskimi fontami. A jesli ja napisze "kohnia" zamiast "kuchnia" albo "kont prosty" to tez bedzie to blad, tak samo gdy ty piszac z poskimi znaczkami zle stawiasz te polskie litery. Blad to blad, i juz. A to, ze ja i pare osob pisze bez polfontow w zaden sposob nie sprawia, ze ty mozesz sobie robic bledy bezkarnie. :) (I w ogole o co cala afera, czlowiek ci grzecznie i rzeczowo zwrocil uwage na babolka, poprawilbys (z podziekowaniem) i byloby po problemie calym). Ja tam polfontow nie wstawiam ale na uzywanie "bynajmniej" zamiast "przynajmniej" czy zle apostrof'owanie :P uwage ludziom zwracam i zwykle nikomu korona z tego powodu z glowy nie spadla. Tak samo bym sie nie obrazil jakbys dal mi np. jakas dobra porade w sprawie jazdy na ubitym sniegu - bo czemu nie korzystac z rad kogos, kto sie zna na temacie?

tmk13 [ Konsul ]
mirencjum [ operator kursora ]
smuggler --> Przecież napisałem, że mi to nie przeszkadza, a zwrócenie mi uwagi nie było grzeczne:
Zamiast spamowac na forum pocwicz troche j. polski mirencjum. :)
Przypominam o dziurze budżetowej i temacie wątku.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
No i proroctwach Babci Wang.

Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]
I żeby wątek chupacabry nie został przypadkiem pominięty!
red_baron [ pVd ]
No i czemu wy sie mirencjuma czepiacie o te literki? Przecież to charlie.scene zaczął, przywalając się do autora wątku o e zamiast ę, samemu 3 razy gubiąc ogonki. Nikomu nie przeszkadza to, czy ktoś pisze używając polskich znaków diakrytycznych czy nie ale skoro już ktoś zwraca uwagę na brak ogonka to sam nie powinien go zapominać trzykrotnie w jednym zdaniu, czyż nie?
Smuggler ---> prowadzisz antymirencjumową kampanię czy po prostu wraz z upływem czasu coraz bardziej głupiejesz? Utarło się, że ludzie z wiekiem nabierają rozumu, po Twoich wypowiedziach zaś można zauważyć że zaczynasz się coraz bardziej zachowywać jak rozwydrzony nastolatek. Kryzys wieku średniego czy co? Ale może to i dobrze, przynajmniej w duchu jesteś młody.
edit: No i oczywiście, skądinąd ciekawy temat który poruszyl mirencjum został całkowicie pominięty a dyskusja zeszła na zupełnie inne tory.
Lutz [ Legend ]
Jechanie po mirku jest trendy i dodaje lansu, bo jest przedstawicielem niereformowalnych staruszków i nosi skarpetki do sandałów
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Red baron - a ja jade po Mirencjum? Troszke mnie czasem irytuje, owszem, swoimi wklejkami na forum i nastawieniem, ale zeby to bylo jechanie? Daj Boze, zeby cie tylko tak cale zycie jechali, jak ja Mirencjuma.
Mirencjumie - czujesz sie przeze mnie "jechany", tak z ciekawosci?
(Swoja droga widze, ze sie palladynow i aniolow strozow namnozylo, niektorzy nawet nie pytaja tego, za kogo walcza, czy potrzebuje wsparcia :P).
Lutz - ale nie nosi garnituru, jego wiec bedzie krolestwo niebieskie. :)

Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]
LutzA, oczekuję że wchodząc na forum o grach będę mógł podyskutować o grach, a nie o wszędobylskiej polityce. Jest pierdylion miejsc gdzie można to robić i jeśli będę miał ochotę podyskutować o brzydkim Kaczyńskim czy Tusku-kłamczuszku to właśnie tam zajrzę. Tu natomiast oczekuję tematów związanych generalnie z grami bądź luźno związanych z innymi rzeczami. Mam dość osób pokroju mirencjum, próbujących mi wmówić że jestem oszukiwany, okradany, robiony w wała, a do wody Rosjanie będący w spisku z miejskimi wodociągami leją mi środki antykoncepcyjne!! Czy jestem odosobniony w swoich oczekiwaniach??
K*rwa, jak ja mam dość tej je*anej polityki i ich kibiców!!
Lutz [ Legend ]
Niedzielny Gość, odznacz kategorię polityka, tam u góry.
Smuggler, fakt, pomylilem się, te skarpetki to były chyba na twojej fotce, przecież mirka foty nie widziałem

mirencjum [ operator kursora ]
smuggler --> Mirencjumie - czujesz sie przeze mnie "jechany", tak z ciekawosci?
Wszystko, co napiszesz, może być użyte przeciwko tobie w sądzie. Masz prawo do obecności adwokata teraz i przy przesłuchaniach. Jeśli nie stać cię na wynajęcie adwokata, masz prawo do adwokata z urzędu.
Lutz
red_baron
--> Dzięki! Niech sobie jadą po mnie, to się po pewnym czasie zrobi niemodne. Tylko wyzwisk nie toleruję.
lordpilot --> dziękuję.

lordpilot [ Generaďż˝ ]
@mirencjum,
Dzięki! Niech sobie jadą po mnie, to się po pewnym czasie zrobi nie modne.
Popraw to na "niemodne", bo właśnie tak to się pisze. Zwracam uwagę teraz zanim ktoś Ci wytknie "orta" w złośliwy sposób ;-)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Mirencjum - rezygnuje z adwokatow, oni nosza garnitury!
Lutz [ Legend ]
Lordpilot, jedni mają problemy z gramatyką inni z interpunkcja, na twoim miejscu bym odpuścił albo tez poprawił posta.
Napisałem w poście 9 co myślę o czepiajacych się drobiazgów ortograficzno/gramatycznych ludziach.
Smutne, kiedy nie ma sie merytorycznie nic do powiedzenia, pozostaje tylko czepianie.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nie wydaje mi sie, zeby normalne wytkniecie komus bledu w czymkolwiek mu ublizalo. Sam w swoim czasie bardzo sie zdzwilem, jak mi ktos wytknal, ze "standard" nie pisze sie przez "t" na koncu. I od tej pory juz tak nie robie. Korona mi z glowy nie spadla, ego sie nie skurczylo.
maniiekk44 [ Pretorianin ]
co do temtu - Komorowski odznaczył już tych którzy brali udział w akcji ratunkowej (której nie było) w smoleńsku, teraz czas na tych co wkopali nas w najdroższy gaz w Europie - dodać do tego Jaruzelskiego na salonach - videoczaty z Moskwy - coraz ciekawiej ...
zacytuje komentarz internauty:
"Nie wiem, czy aby w pełni zrozumieć to wydarzenie wystarczy zatrzymać się tylko na tej ostatniej umowie gazowej?
Warto może wrócić do roku 2007 i podpisanej przez Komorowskiego umowie (było to jeszcze w trakcie kampanii, gdzie Platforma nie miała takich kompetencji)w imieniu PO z centralami związkowymi PGNiG.
Chodziło o obietnicę rozdania akcji w przypadku wygranej Platformy.
To był prawdopodobnie klucz do zwycięstwa w wyborach, bo przysporzył wiele głosów pracowników, emerytów i ich rodzin.
I z tego zobowiązania, jako jednego z nielicznych, Platforma przy aktywnym współudziale zarządu firmy rzeczywiście się wywiązała.
Te akcje zostały rozdane."

Ezrael [ Very Impotent Person ]
[20] Palladyn. Ranga uzyskiwana po osiągnięciu 46 lvlu w układzie [patrz: układ, układzik] okresowym ziomali w zbrojach. Ze względu na temperaturę topnienia 1800K ma +3 do walki ze smokami. Ale tylko z ognistymi, bo w zasadzie rozpuszcza się (i) w kwasach. Ciepło parowania wynosi 357 kJ/mol (a moli tych ma niemało!), więc w wersji Falloutowej ma w standardowym wyposażeniu chłodzenie aktywne wiatraczkowe. Na plecach, a nie w spodniach [patrz: spodzień (i przy okazji --> perfum, perfuma)], co byłoby bardziej praktyczne, ale tam nie ma miejsca (wada konstrukcyjna?) Podejrzewa się, że znajduje się tam główne źródło energii jądrowej. Szczegółowych danych brak. Ciśnienie pary nasyconej 1,33 Pa, ale jak pomacha trochę mieczem, to para mu rośnie. Potencjał jonizacyjny (zmienia się z rangą) od 804 kJ/mol, co daje odporność 15%+ na ataki energetyczne. Średnio zasadowy. Chyba, że mu jakąś dziewicę porwią w okolicy, to wtedy robi się bardzo zasadowy (temperatura wrzenia: 3200K).
Występuje zazwyczaj w kolorze srebrzystym.
Lutz [ Legend ]
[28] Drugi post na temat w watku liczacym postow 29 [edit:30], o to mniej wiecej mi chodzilo smuggler. Mam nadzieje ze zrozumiesz o co mi chodzi.
olivierpack [ Senator ]
Następni w kolejce już czekają prezesi spółek energetycznych za najdroższy prąd w Europie. Dalej będą wodociągi, kanalizacja, telekomunikacja i komunikacja, banki, ubezpieczenia, tyle tych blaszek natłuką, aż wzrosną światowe ceny na metale kolorowe i tym samym rentowność KGHM, której prezes zasłuży na nowy piękny order z ręki jego ekscelencji Prezydenta RP.

lordpilot [ Generaďż˝ ]
@Lutz,
jedni mają problemy z gramatyką inni z interpunkcja, na twoim miejscu bym odpuścił albo tez poprawił posta.
Niestety - czas edycji minął :/ A "odpuszczać" nie mam czego - nie napisałem mirencjumowi niczego złośliwego, sam też się nie obrażam jak mi ktoś wytknie literówkę czy brak przecinka tam, gdzie ewidentnie być powinien ;-)
Na tym kończę wątek gramatyczno-ortograficzny :)