
Hagen von Rabenhorst [ Hunter ]
Just Cause 2 czy Mafia II ?
Cześć, mam do wyboru Just Cause 2 lub Mafia II i chciałbym spytać która gra jest lepsze, chodzi mi głównie o długość,grywalność i swobodne przemierzanie świata gry.
jasonxxx [ Szeryf ]
Zdecydowanie Just Cause 2.
lajtowy ziomek:) [ God of War ]
Tak jak pisze stanson - Just Cause 2.
bartek22e [ Centurion ]
ja tak samo Just Cause 2 ale mafia 2 też dobra zależy kto co woli

Tomcio85 [ Legionista ]
Obie przeszedłem na PS3.
Grywalność - Just Cause 2
Swobodne przemieszczanie się - Zdecydowanie Just Cause 2 (możesz wejść wszędzie, na każdy szczyt, dach, miejsce)
Długość - Jeśli chodzi o główną fabułę to wydaje mi się, że troszkę dłuższa Mafia 2, ale w Just Cause 2 masz wiele misji pobocznych, wyzwania i przejmowanie miejscówek.
dzony600 [ Generaďż˝ ]
Mafia 2
j.a.c.k [ tdcc ]
Moim zdaniem JC 2 w porównaniu do Mafii 2 to jakiś nic nie znaczący średniak. Oczywiście Mafia, jak dla mnie gra na 9+ (za te wycinanie zawartości).
Przetestuj dema, bo mnie Just Cause zupełnie nie wciągnęło i znudziło się po 20 min.

Ezio007 [ Konsul ]
1) Długość : Just Cause 2 (misje poboczne,kryjówki itp.)
2) Świat : Just Cause 2
3) Grywalność : obie
4) Grafika : Mafia II
5) Fabuła : Mafia II
Wszystko zależy od gustu jeśli nastawiasz się na fabułę śmiało Mafia II, jeśli zaś bardziej ciągnie cie akcja
wygrywa JC2. Jak mówiłem wszystko zależy od gustu
lajtowy ziomek:) [ God of War ]
j.a.c.k--> chodzi mi głównie o długość,grywalność i swobodne przemierzanie świata gry.
A pod tymi względami Mafia II nie ma startu do drugiej odsłony przygód pana Rico Rodriqueza. ;P
j.a.c.k [ tdcc ]
Dla mnie priorytetem jest grywalność, no ale co kto lubi ;)
NewGravedigger [ spokooj grabarza ]
no ale co z tego, że jest pierdyliard metrow kwadratowych, jak gra nudzi się po 2 godz..
Czezzy [ Konsul ]
Nie lubie JC2, poprzedniej czescie takze nie, wiec - mafia, uwierz, naprawde jest fajniejsza.
Zreszta zima jest, a tam masz wszystkie poczatkowe misje zima, swiatecznie w sam raz ;D.
rabitos [ Hero is Dead ]
Przy Just Cause 2 spędziłem 180 godzin, a przy Mafii 2 zaledwie 28 godzin. Postawiłbym na JC2.
Wojtas 47 [ Pretorianin ]
Ja bym brał just cause 2 może i rozgrywka po paru godzinach jest bardziej monotonna niż w mafii 2 ale w mafie pograsz, przejdziesz(około 10h) i wyrzucisz w kąt. W Just Cause 2 jest multum rzeczy do robienia i po przejściu na pewno jeszcze do niego wrócisz, świat jest otwarty, gra jest dość długa + misje poboczne, różnorakie osiągnięcia, itp.
Jeśli nie zależy ci na długości rozgrywki, lubisz dobrą fabułę, a sztucznie nałożony otwarty świat gry w którym nie ma nic do roboty ci nie przeszkadza to bierz Mafie 2. W innym przypadku Just Cause 2.
Bierz JC2
piokos [ 147 ]
JC2 później się nudzi niż Mafia 2
Tomcio85 [ Legionista ]
Ezio007 - Nie zgodzę sie, ze mafia ma lepszą grafike od Just Cause 2. JC2 ma inną, orginalną grafikę, którą trudno znaleźć w innej grze i mogła ci nie przypaść do gustu. Pięknie wygladają widoki: wieżowce, które są 10km od ciebie, góry(a widok z gór to już mistrzostwo).

Scortch [ Light ]
A ja bym nie brał żadnej. Mafia wypada poniżej oczekiwań, a Jast Cause 2 to dla mnie zwykły średniak. Są na rynku lepsze gry akcji warte obecnie uwagi...
Krykal [ Legionista ]
Jeżeli chodzi o przemierzanie świata to zdecydowanie Just Cause 2 ale bardziej wciągneła mnie Mafia 2.
Selman [ Legend ]
ja przynajmniej mafię2 przeszedłem a JC2 po 4 godzinach mi się znudziło

ProTyp [ For the Horde! ]
[13]
O kurde. Coś ty robił przez cały ten czas (w obu produkcjach zresztą)?
Ja w JC2 pograłem może 5h, zająłem się robieniem achievementów, a potem gra mi się znudziła.
Mafię co prawda przeszedłem, ale raczej zajęło mi to mniej czasu. A sam Free ride jest raczej nieciekawy ;).
qqqqqq [ Generaďż˝ ]
no może robił osiągnięcia, też bym tak robił, aczkolwiek zrobiłbym to o wiele szybciej
Pizystrat [ VictoriaConcordiaCrescit ]
Ja grałem 1 dzień, i już mam 5 godzin w JC2. Gra jest fantastyczna. Ale to po prostu kwestia gustu. Jednego wciągnie, drugiego odepchnie. Ale ogólnie gra ma bardzo dobre recenzje, średnie oceny to coś koło 8.
Właściwie, to podałeś dwie zupełnie różne gry, jednak jak dla mnie wygrywa JC.
+ Just Cause 2
- ogromny, naprawdę ogromny świat
- sporo pojazdów
- wspaniałe widoki, szczególnie jak wejdzie się na szczyt góry
- całkiem ładna grafika(choć tekstury średnie)
- sporo misji, mnóstwo zadań pobocznych
- możliwość wykonywania misji na milion różnych sposobów zależnych od twojej wyobraźni
- wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia ( przepiękne szczyty, dżungla, pustynie, wielkie miasto, wioski, bazy wojskowe, lotniska, nawet jest wyspa z The Lost!)
- LINKA Z HAKIEM! LINKA Z HAKIEM! LINKA Z HAKIEM!
- bardzo efektowne misje, z wybuchami, skokami z wysokości i w ogóle FUN!
Minusy:
- respawn wrogów za twoimi plecami
- np. zabijesz wszystkich wrogów w danym miejscu, na chwilę się oddalasz w inne miejsce, po czym wracasz, i wrogowie znowu tam są.
- nie wiem, podam jako minus, bo dla niektórych brak realizmu jest minusem. Tutaj nie ma realizmu. Za grosz. A bohater, to prawie Superman :) Ale po co realizm w takiej grze, liczy się zabawa :>
- jak pisałem wcześniej, nieco słabe tekstury...
- średnia fabuła, choć mi to akurat w ogóle nie przeszkadza...
W Mafię 2 powiem szczerze nie grałem. Grając w jedynkę parę lat temu, po prostu miałem OGROMNE oczekiwania. Liczyłem na wielki hit. Jednak czytając dziesiątki recenzji i sporo wypowiedzi, postanowiłem nie kupować jednak 2 części...
Hagen von Rabenhorst [ Hunter ]
Przekonaliście mnie do Just Cause 2, Dzięki za pomoc.
Pizystrat [ VictoriaConcordiaCrescit ]
Jak już pograsz, to może napisz tutaj swoje odczucia, czy warto było :)
Hagen von Rabenhorst [ Hunter ]
Napiszę jeśli nie zapomnę bo JC 2 mam zamiar kupić w okolicach świąt.
Wiewi knz [ Chor��y ]
moim zdaniem to just Cause 2 , mafia tez jest dobra tylko :
1. krótka
2.Nie mozesz sobie jezdzic po miescie po przejsciu gry , chyba ze pack wygrasz
3.Ciągle wykonujesz misje
4. Kocham Mafie 1 i 2 obje gry przeszedłem po 2 razy ;]