GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zabierają wędkę bezrobotnym.

02.12.2010
08:41
[1]

mirencjum [ operator kursora ]

Zabierają wędkę bezrobotnym.

Rząd doszedł do wniosku, że nie warto pomagać bezrobotnym i zabiera im przysłowiową, tak zalecaną od wielu lat "wędkę". Nie będzie pieniędzy na staż, szkolenia i pomoc w uruchomieniu własnego biznesu.
Dlatego osoby będące w tej trudnej sytuacji życiowej i mające chęć i pomysł na wyrwanie się z bezrobocia proszę po nowym roku o zgłaszanie się do opieki społecznej.
Minister finansów Jacek Rostowski stwierdził, że nie ma powodu, by łożyć tak dużo na aktywizację bezrobotnych, gdy bezrobocie przestaje być już wielkim problemem. Czyli jest dobrze?

02.12.2010
08:43
[2]

graf_0 [ Nożownik ]

No faktycznie szkoda - trochę firm żyjących ze "szkoleń dla bezrobotnych" będzie musiało pasa zacisnąć.

Ale w sytuacji gdy państwo przestaje przekazywać pieniądze na OFE, ograniczenie budżetu na bezrobotnych to drobiazg.

02.12.2010
08:51
[3]

Ace_2005 [ Bo tak! ]

I to właśnie jest cała Polska. Państwo Prawa i Sprawiedliwości, gdzie państwo dyma obywatela z każdej możliwej złotówki, jednocześnie nie dając nic od siebie. Szkoda tylko, że rząd w budżecie nie zaniżył sobie zarobków. Sami biorą niemałą "wypłatę", a resztę społeczeństwa mają tam gdzieś...

02.12.2010
09:07
[4]

yo dawg [ 1979 ]

Medal ma dwie strony. Myślę, że zdecydowana większość bezrobotnych to leniwe pierdoły. Z dwojga złego (choć sam pracuję w branży szkoleń) wolę gdy darmozjadom ucina się różne zapomogi.

02.12.2010
09:11
[5]

graf_0 [ Nożownik ]

"Aktywacja" jednego bezrobotnego kosztuje jakieś 13 tyś zł, tak z grubsza wychodzi.
Moim zdaniem jeśli obcinają środki na aktywności urzędu, to powinni jeszcze zmniejszyć samo finansowanie urzędów. Bo inaczej część z 1,5mld idzie pierdzenie w stołki.

02.12.2010
09:42
[6]

Baalnazzar [ Konsul ]

Mnie to już chyba nic nie zdziwi...

02.12.2010
10:30
smile
[7]

andrey226 [ Konsul ]

Ciekawe,ile kosztuje szkolenie pracownika w pisaniu CV albo uczenie go jak rozmawiać z nowym pracodawcą aby na przykład mnie zatrudnił.Zamiast takich szkoleń ja osobiście wolałbym na przykład zrobić kurs spawacza,operatora suwnicy czy kierowcy wózka widłowego.Myślę,że organizowanie i szkolenie w różnych zawodach jest dla bezrobotnego bardziej przydatne niż pisanie CV.Co bezrobotnemu po kursie pisania CV,skoro nie będzie miał co w nim napisać.

02.12.2010
10:38
[8]

wi3dzmin [ Generaďż˝ ]

Nie no generalnie fajnie. Tylko z tego patrzę rząd coraz bardziej obcina to co nam daje i zwiększa to co nam zabiera. Reformy jak w mordę strzelił. Szkolenia zlikwidują, ale finansowania partii nie, kasę na rozwinięcie działalności zabiorą, ale urzędy pracy nadal będę kosztownymi i nieskutecznymi bublami, które pracy nikomu nie znajdą ale miliony złotych co miesiąc kosztują...

02.12.2010
10:44
[9]

olivierpack [ Senator ]

Jak rozumiem, pójdą za tym wymierne zwolnienia w urzędach pracy, właściwie jaki będzie teraz sens istnienia tych instytucji? Wystarczy centralny portal internetowy z ogłoszeniami pracy i jeden wydział w UM do rejestracji i słynnych "podpisów".

02.12.2010
11:28
smile
[10]

maniiekk44 [ Pretorianin ]

nawet w zimie jesteśmy zieloną wyspą - podatki w górę, szkolenia w dół, emerytury w pizdu - zostały jeszcze lasy do sprzedania i może Donald dociągnie jakoś do solidnej posadki za granicą, Vincent wyciągnie brytyjski paszport, a na do widzenia pokażą środkowy palec i postraszą PiSem ...

02.12.2010
11:32
smile
[11]

Vader [ Legend ]

Fajnie jest mieć wykształcenie wyższe, siedzieć w wygodnym, ergonomicznym fotelu, spoglądać na liczby, wykresy i rysunki na ekranie, zadzwonić do żony, że dziś na obiad może coś z kuchni włoskiej.. a! Zjadłbym owoce morza. Założyć nogę na nogę, zrobić przerwę na kawę. Czas pomyśleć o nowym samochodzie, bo ten już jest 3 lata stary.

I gdzieś między tym wszystkim napisać: "Bezrobotni to nieroby, lenie, tępaki, partacze..bla bla". I znów usiąść w fotelu ze świadomością, że z piedestału intelektualizmu przeanalizowało się dogłębnie jakże banalny problem bezrobocia. W końcu! - można podać parę przykładów, a jak jest przykład - to można zagiąć czasoprzestrzeń.

02.12.2010
11:37
smile
[12]

marcing805 [ Senator ]

Spoko. Od maja Niemcy i Austria otwierają rynek pracy dla Polaków, tak więc myślę, że problem bezrobocia częściowo zniknie. Zresztą taki news:



Swoją drogą ciekawe. Nie będzie "wędki" w postaci szkoleni lub pomocy dla założenia własnej firmy, ale zasiłki pozostaną, prawda?

02.12.2010
11:39
[13]

graf_0 [ Nożownik ]

Vader - ja tam nic przeciwko bezrobotnym nie mam :) ale zgodzisz sie że system ich "aktywizacji" jest w dużej części chory i służy do pompowania kasy z up do firm szkoleniowych.

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem że niektóre urzędy wynajęły firmy do wyszukiwania ofert pracy dla bezrobotnych :D

02.12.2010
11:48
[14]

maniiekk44 [ Pretorianin ]

graf_0 -> system chory jest - tylko zamiast go zreformować to obcina się kasę, ale urzędnicy zostaną i pozostanie im tylko picie herbatki bo na nic więcej pieniędzy nie będzie ...

02.12.2010
11:49
[15]

Lindil [ Lumpenliberal ]

oliverpack -> Nie, bo zasiłki zostają niezmienione. Odpadają pieniądze na płacenie na tworzenie miejsc pracy dla bezrobotnych, dotacje na założenie przez nich działalności i szkolenia. Innymi słowy zabierają wędkę, ryba zostaje.

Aha, swoją drogą to jakiś kiepski news, bo informacje o tym obiły mi się gdzieś w radiu o uszy już parę miesięcy temu.

02.12.2010
11:54
smile
[16]

yo dawg [ 1979 ]

[13]

02.12.2010
12:07
[17]

olivierpack [ Senator ]

Lindil. Chyba nie chcesz powiedzieć, że te wszystkie gmachy z ich znakomitymi załogami, teraz będą służyć jedynie wypłacie pieniędzy, wydaję mi się że pojedyncze i prywatne okienko kasowe znakomicie spełni tu swoje zadanie. Po co więc Urzędy Pracy? Dwa przykłady znalezione na szybko.



02.12.2010
12:35
[18]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Te wszystkie wspaniałe gmachy i ich znakomite załogi będą teraz służyć osiągnięciu podstawowego celu każdej instytucji - organizacyjnemu przetrwaniu:D

02.12.2010
12:46
[19]

graf_0 [ Nożownik ]

Urząd pracy likwiduje bezrobocie bo daje stołki swoim pracownikom.

Od jakiegoś czasu sektor budżetowy jest lepiej opłacany od prywatnego, nie wspominając o okresie kryzysu czy recesji - wówczas każdy urzędnik ma 10 razy lepiej od pracownika prywatnego.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.